Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Mikropěstování

Stránky: 1 [2] 3 
Lednice 150W HPS - Klikni zde pro originální téma
alal
trochu sme sa poucili, bohuzial nam ucenie islo troska s problemami, pripisujem to tazkemu detstvu a kruty osud sa s nasou kvetinkou pohral znova a urval sa mi vrsok ....

aj som rad, ze ta stvrta je taka najmini, bo keby bola ako tie prve, tak sa asi dost tlacia, zrejme by to scrog poriesil, ale uz som to neriesil a nechal tak, aj tak je to skoro ako scrog. ;)
alal
mno a tu je pokus o detail, kde sa mi urval vrcholec ..
alal
este zvrchu z boku .... ;)
alal
este foto mojho polievatka, mam malo miesta tak som si pravil taky predlzovak na polievanie ....
alal
no a samozrejme este pohlad na vsetky kyci v boxe
alal
mno a trochu viac z dialky
alal
citace:
Původní příspěvek od punkure


No když už jsou venku, tak to bude asi lepší než nic, ale podle mě by bylo nejlepší přesadit do větších květníků


mno tak presadit ich je nemozne ... nemam viac miesta v boxe ....
alal
este aby to bolo na kompletku, ako hnojku davam, na 1.5l B'cuzz A,B po 3ml, cca 1.5ml Adanced natural Power - Growth/Bloom Stimulant (podla nvodu), pred kvetom som dal cca 1.5ml B'cuzz - Root stimulator, idem objednat nejaky stimulator na kvet, hned ako pride ho pridam este.

mno a dneska isla mamicka pod kosu, vzhladom na to, ze vonku furt chcije, objavila sa prva plesen, aj ked by este chcela zostat vonku, musela ist ... RIP.
dam nejaky smoke report a foto sucheho, bo sa ani fotit moc nedalo v tom dazdi, a foto by bola o nicom ....
alal
mno tak Bio'cuzz bloom bastic objednany, uz len cakat ....

pozeram, ze pisu, pridavat v poslednych 4-6 tyzdnoch kvetu, davate to od zaciatku alebo podla navodu .. ?
Syrokrem
Helahou!

Tak sa ti to tiež chutne rozrástlo... Inak prečo máš tie listy tak zvesené? Resp. celkovo ovisnuté rastliny? Nemyslím tým ohýbanie ale celkovo rastliny, také zvesené... aj pred ohybom.

No a k tým koreňom, ja to mám tiež tak. Asi tak centi-dva mi to vyčuhuje nad zeminu, kujvadját. Viem, že to asi nie je dobré, ale zatiaľ sa tie moje buriny nejak nesťažujú. Ale mám v kvetináčoch ešte trochu miesta na dosypanie zeminy, tak idem hned poriešiť tento neduh...
alal
neviem preco su tak zvesene ..... dost pripisujem tomu, ze boli v kvete ked isli od mamicky :) aj listy zdegenerovane, ale uz sa to davadokopy sa mi zda, nove listy maju uz normalny tvar ako sa patri, sice to stale nie je ono, ale uz nie su salatove :) inak sa im dari v pohode, rastu ako dive, dalsi grow co pojdem skusim V-scrog tym by som mohol ocekovat teplotu cez zimu nejako, mno a kupill som v tesku usporku 23W, co ma byt akoze 100W, svietivost pisu 1450 lumen, a 2700K teplota svetla, tak som zvedavy ...
alal
tak bloom bastik dorazil, usporka nahodena, neskor hodim foto, este som objednal triakovy regulator na ufo aby som mohol ubrat otacky, a tym zvysil teplotu v boxe. nasiel som za 15e na nete z banoviec nejay typek robi asi ...
urcite to je uspora, bo som pozeral na groweroch a tam za to pytaju cca 60e
alal
tak tu mame slubene foto 150W HPS, 23W tesco usporka ....
alal
pohlad do boxu
alal
a este maly detail 4-ky .....

vidiet tam aj ranu po ufakleni vrcholca :(
Syrokrem
No neviem, či ti tá CFL niečo pomôže, navyše s takou watážou a ďaleko od rastlín...
Nechcem kecať, v IN som fakt začiatočník, obyčajný "soplák" :baby: ale takto by som dodatočné svetlo asi neriešil. Už som tu prečítal pár kilobajtov textu, aj čo sa týky pestovania pod CFL /pred growom, než som sa rozhodoval ci HPS alebo úsporka/, čiže vychádzam len z tohto môjho poznatku. Chalani išli pod 150-200 a svetlo mali doslova nalepené na rastlinách. Ono je to asi aj tým, že úsporky tak nehrejú ale zasa na druhej strane účinnosť oproti HPS je o dosť nižšia. Navyše si porovnaj tú watáž...

Inak ja som už tiež rozmýšlal nad niečim podobným, ale vyriešil by som to asi takto: urobil by som nový rozvod pre 2 CFL vo výške kvetnináčov, resp. o niečo vyššie. Proste aby mi to osvetlilo aj spodky kytíz, keďže teraz vidím, že mám presvetlený len vrch a spodok rastlín má pro mojom vyvezovaní ozaj nedostatok svetla...Foto ti napovie, ako to myslím.

Ale tento moj panický grow už to realizovať nebudem, ale mám to v pláne do ďalšieho pestovania. Asi až v treťom growe, niekedy na jar. Môj plán na ďalší grow si si u mňa asi prečítal, takže experimenty odložím fakt až k jaru, keď bude už teplejšie.

I jo! Ešte som na ďalší hardcore cool grow rozmýšlal nad kúpením nejakej vyhrievacej podložky do boxu. Možno poznáš z teráriek atp. Pouvažuj, keď máš teda už teraz problémy s teplotou...
Mr.Nobody
nj jak píše Syrokrem ... dej je dolů takhle to je hovno :)
alal
ono ta usporka by mala byt ako 100W, ale skusim to pohaluzit a dat nizsie, dneska mi dosiel ten triakovy regulator, tak som ho hned nahodil, dal som to na 50%, musim si poslednovat teplotu, ked sa zazne v boxe, uvidim co to spravi ...

otazocka, ked mam UFO, mozem pri nom pouzit ten regulator?? dufam, ze mi ho neodpali alebo co....
alal
mno tak som sa docital, ze by to UFO nemalo nijako poskodit, len hlucnost zostava, co neriesim, bo je to v pivnici a o poschodie vys to nepocut ... posteloval som usporku, vid foto ....

sledujem teplotu, cca po 1.5 hodke je 25C, ked tak este uberiem na otackach, uvidime ako sa to bude vyvijat, dal som aj HPS niz, takze je cca 13cm od vrcholcov, usporka cca 4cm
polial som kvetinky a uz som im doprial aj bloom bastic, len sa blbo davkuje, lebo je pomerne husty, mozno je to tym, ze je skladovany pri nizkej teplote, skusim ho dat do tepla, mozno viac skvapalnie, mal som v plane im dat 1ml na 1.5l ale vzhladom na jeho hustotu to bolo viac asi 1.5-2ml, snad to nebude problem, pri dalsom chystani si dam na to vacsi pozor .....
Mr.Nobody
to že má být jako 100w znamená jako 100w wolframka...
měříš teplotu na vršcích?mě se zdá že se ti kroutí listy z horka
punkure
Podle mě tam tu úsporku máš úplně zbytečně, vždyť ta soda ji musí hravě přesvítit a kytky si ani nevšimnou, že tam nějaká 23w bludička je. Když už tak bych ji dal ke spodkům kytek (jak píše Syrokrem), ale s tou wattáží to stejně nebude mít žádný efekt.
alal
Mr.Nobody: Teplotu meram ortutakom, cca pri vrcholcoch, lebo co som kupil dva digi merace tepla a vlhosti, mi odisli, musim kupit jeden a normalny,nie za lacno 2.

Punkure: Daval som ju tam aby mi zvysila teplotu v boxe, hlavne preto. a chcel som j umiestnit tak aby svietila tam kde ta sodikovka dava najmenej svetla, na foto vyssie to vidiet a zda sa mi ze to tym rastlinkam prospieva, chapem, ze to nie je ziaadna slava, ale na viac nemam, preto mam v plane dalsie kolo ist V-Scrog lebo ked pustim to odsavanie naplno, tak to uchladim, ze kvety mozu byt cca 10 cisel od HPS. (cez zimu urcite)

Syrokrem: s tymi usporkami to bude asi lepsie, bo mam pocit, ze za malo penazi sa da tomu dost pomoct.

Teraz maju kytitcky noc, tak ich nebudem rusit, ale chcel by som ich obriadit, tak dam hadam nejaky update neskor.
alal
mno tak pohlad do boxu a nejake detaily, hnojku davam na 1.5l :

- 4ml B'cuzz - Soil Nutrition A, B
- 1ml Bloom bastic
- 1ml Adanced natural Power - Growth/Bloom Stimulant
alal
dalsia
alal
nejake tie pohlady zblizka
alal
este jedna
Syrokrem
Hejhelou kolego!

Je vidieť, že to rastie ale... Tiež vidím, že celkovo tie kytišky nie sú moc v pohode. Viem, že to máš len taký hokuspokus, ale aj tak. Skús to pofotiť aj cez noc, totiž nevidno reálnu farbu a celkové zdravie rastlín, keď na to svietiš.
A skús dodať aj nejaké podrobné data, viď. aktuálne teploty, vlhkosť, ph, hnojenie atd... proste všetko okolo toho...

Viem, že ideš z rezov z kvitnúcej zeliny, ale myslím, že z prvotnej fáze rastu, keď to bolo celé nijaké, by už mali byť dávno v pohode. Teda, čo sa týka nových výhonkov.
Ale je celkom možné, že sa klony odobraté vo fáze kvetu správajú tak, ako u teba...Neviem, takže zas nechcem kecať. Zatiaľ ma téma klonu nezaujíma, takže o tom samozrejme nič neviem.

Ale aj tak. Good Luck. Stále sledujem...
alal
mno ono je to tak, ze na novy merac vlhosti a teploty nemam love, pouzivam ortutak a ten ukazuje 28 cez den, v noci 13... Tak ono tam kua dost aj ta teplota spravi. ph cca 6-6.5, nepouzivam digitalny merak ale z akvaristiky halucinaciu, takze ani na to nie je spolah. mno a hnojky ako davam som pisal, kusok vyssie.

Nejako to neriesim ako to je tak to uz dojdem a hotovson, Nie su bubaky teraz na to. Treb ine veci platit. :(

Ale velmo dik za podporu, sledujem to aj ja u teba, len maly syn zabere strasne kopec casu, a nemam moc kedy vypisovat, raz za cas ...
Pekne ti to rastie, neviem, preco sa ti tak zastavili rast sisiek, ja vidim rozdiel zo dna na den. A to mam s teplotou dost velke halucinacie, myslel som ze to v tej pivnici bude v pohode a ona tam klesla teplota teraz na takych 10-11....
Skus im dopriat nejaku bloom chemiu, mozno im to helfne. nevisimol so msi ci davas, ak hej, tak nevim....
Syrokrem
Oukydouky, chápem...Ale pokračuj a dotiahni aj tento hokuspokus grow, kludne to môže byť zaujímavý výsledok, keď to trochu obstaráš : )...

Joo a prajem teda vela pohody do rodiny a hlavne malému synátorovi : ). Nech sa má dobre!
alal
dnesne foto, kuk na sisku
alal
este jeden box-ovy pohlad
alal
nocne foto
alal
este jedna
alal
mno a este jedna fotecka
Mr.Nobody
Zdarec
Tak jak to jede?Kolikátejpak den to je?
alal
Zdrawim vsetkych pozorovatelov, ci uz aktivnych alebo pasivnych...

Hodim sem nejake info, aby bolo jasne co a ako. :D
Zrovna som zarobil hnojku pre deticky a to takuto:
5ml b'cuzz A,B
2ml stimulant
1.5-2ml bloombastic
1.5ml root stimulator

To vsetko do 1.5l vody, voda je filtrovana, da sa povedat destilovana ph cca 6.5
kvetinkam sa dari, su pekne pocukrovane, sisky su su na omak tvrde a pekne sa zvacsuju. na kvet som to prepol cca 29.10, neviem to sto pro lebo poznamky kde to mam su zazipovane, zaheslovane ani za boha si neviem spomenut heslo, samozrejme su tam aj vsetky fotky z growu. Ide ma jebnut. Ale programek na zistenie hesla uz bezi, snad sa k tomu dostanem. :(
Teda podla hrubeho odhadu mame teraz 33 den kvitnutia, podla infos WW kvitne cca 60 dni, takze som zvedavy na finaly produkt, ktory uz teraz vyziera lakavo. V podstate ja to polievam tym zarobenym roztokom kazdy den, podla stavu pody, no ked som pozeral na kolegu, ze to polieva aj cistou vodou nie len hnojkou, tak som to zacal kombinovat, tak, ze kazde druhe polievanie je hnojka. Nejako ma ani nenapadlo, ze by som to polieval len vodou. ;)

Teplota je pri vrcholcoch podla akoze digi teplosa 30-31 stupnov, vlhkost ukazuje cca 35-40%, co mi vyhovuje, bo v noci je vlhkost 80%, teplota cca 12.

Nejako ma nenapada, co by som este dodal, ak niekoho nieco este zaujima, rad doplnim.

Growu, zdar.
alal
Este predsa doplnim jedno info. Ten root stimulator davam, tak raz za 10 dni, nie v kazdej hnojke.
alal
Mno tak je nacase hodit aj nejaky foto update.
Co sa tyka hnojky zostavam na tom istom ako kusok vyssie. Mal by to byt 42 den v kvete, tak este cca 5 dni a potom budu dostavat uz len cistu vodu bez prilepseni. Trochu mi pokrutilo na niektorych palickach, co boli priamo pod lampou listy, tak som ju zdvihal o cca 5 cm. Inak sa im dari, vidno ze uz sa blizi cas zberu, spodne listy zltnu, tak som ich pretrhal, prestrihal aby to bolo vzdusnejsie. Tak podme pozriet na fotecky.

Prva fotka je pohlad na kvetinku c.3.
alal
dalsi kuk
alal
makro pokus
alal
s cigaretlami
alal
dalsia kvetinka je 2, makro pohlad
MDe_
Máš nějaký dobrý booster jiný ? Mě se osobně blombastic moc neosvěčil, zkus dokoupit GROTEKk monster bloom nebo na příště PKčko nebo i od b'cuzz tableta je dobrá a dlouho vydrží (jak je grotekk velká chemka nejde ani cítít, bral sem na košta a pohoda) at tito trošku nakyne
alal
citace:
Původní příspěvek od MDe_
Máš nějaký dobrý booster jiný ? Mě se osobně blombastic moc neosvěčil, zkus dokoupit GROTEKk monster bloom nebo na příště PKčko nebo i od b'cuzz tableta je dobrá a dlouho vydrží (jak je grotekk velká chemka nejde ani cítít, bral sem na košta a pohoda) at tito trošku nakyne


No iny boost nemam a uz to teraz nebudem riesit, predsa len uz za necely tyzden prejdem na ocistec...

ale dik za radu, nabuduce sa skusim pozriet po niecom inom, len mi este dost toho zostalo, takze asi az ked to miniem, tak potom.
alal
kvetinka 2 s cigami ....
alal
este taky palickovy look ;)
alal
Mno kvetinka cislo 1
alal
jednicka s cigami
alal
na jednicku svieti najviac ta usporka, zda sa mi, ze sisky su mensie, ale pevnejsie a mozno je to len dojem ale viac pocukrovane
alal
Tak a posledna je stvorka, ktora sa nakoniec celkom pekne vysvihla
alal
cela stvorecka
alal
stvorecka s cigami
alal
makros
alal
este jedna
alal
Na to vsetko, na tie podmienky a moznosti som zatial velmi spokojny, doteraz som pestoval len outdoor a vidno, ze ta lampicka tam vela spravi, nenarastie sice strom, ale za to kvalitou vyzieraju byt ovela lepsie, a pri mojom huleni mi tento grow vydrzi hadam aj na rok :D lenze ja to porozdavam, takze dalsi grow po tomto bude urcite. :D
Syrokrem
Ale joo, na dobry zhul to urcite bude :rasta:
alal
tak boli vyplatene vianocne premie, tak som hned objednal final solution, novy normalny merac vlhkosti, teploty a fish mix na dalsi grow ...

syrokrem: uz sa nan tesim :D
alal
Potreboval by som poradit, tak ak by niekto vedel a poradil, bol by som velmo rad.

Ide o to, ze moje zaznamy o pestovani su v totym, tak neviem presne kedy som kyticky prepol na kvet. Podla mojich odhadov cca 2 tyzdne a bude to 60dni. Dorazil mi Final Solution, len som si neni isty, ci ho mam hned nasadit, lebo kvetinky stale naberaju, nejavia znamky, ze by im zacali hnednut pistils, tak neviem, ci pockat, kym sa objavia prve naznaky dozrievania a az potom nasadit final solution. Momentalne su vsetky pistilis biele a sisulky stale rastu, naberaju .... Ake mate skusenosti? Ked pockam, kolko im moze trvat uplne dozretie, budu to tych cca 10-14dni??
alal
Diki za rady .... ;)

Tak v piatok nasadim final solution, uvidime, co to spravi.
Tak som zistil, podla noveho meraca, ze pri korenoch mam v noci cca 9C, cez den 19C, vlhkost v noci 95% cez den 65%, tak som znizil otacky na UFO(cca 50%). Po cca 1.5h, den mam 20.5C, uvidim ked bude konci den, ci sa tam nenaaukumuluje teplota, ked tak este ubriem. Foto cez weekend.
alal
No tak teplota sa nezmenila, musim este ubrat z vykonu aby tam stupla teplota, sere ma ta nocna vlhkost, ale s tym nic nespravim, pivnica je pivnica. :D Zatial sa mi plesen neobjavila, a ked nasadim final solution, tak je tam pisane, ze posobi ako prevencia proti plesni, tak tomu budem verit....
Syrokrem
Čau. No tie teplotné výkyvy sú kurva vec. Nikde tu na fóre som nevidel, že by niekto použil na vykurovanie výhrevné káble s termostatom do teráriek /nevravím, že to tu nie je, to len ja som na nejaký taký mikrogrow nenarazil.../. Tak ja som sa poistil a z bazaru som si kúpil termostat a 8 m 70W káblu, tak to po novom roku skúsim poriešiť takto.
Pôvodne som chcel ísť len tak, na ostro, pri nízkych teplotách, ale to je pičovina a zbytočná strata času a energie. Niečo som si tu naštudoval ohladom teplôt pre kytišky a ano. Išlo by to, ale s žalostnými výsledkami. Ja som mal teraz ku koncu tiež tie teploty na hrane, ale nejak sa mi to podarilo dostať do finišu.
Takže ďalšie kolo už nemienim podceniť, z tých článkov mi vyšlo, že teplota je pomerne rozhodujúci faktor pri raste a aj kvete. Otázka je, aké učinné to bude, ale ja si myslím, že to pôjde...
Vlhkosť detto. Teda ja som mal skôr opačný problém, aj keď mám v pivnici tiež velkú vlhkosť, pri raste som si musel dopomáhať zvlhčovaním. Ale teraz keď suším, mám aj pri zapnutom odťahu a ofukovaní pokosených kytiček hodnoty okolo 45 % čo nie je nejak kritické ale na sušenie je to dosť. Proste sa len spolieham na ofuk fanu, čiže poriadne "prevetranie" rastlín. Takže u teba by som to riešil aspoň poriadnym vetrom v skrini z nejakého silnejšieho vetráku..
alal
Zdarek, tak som este zmensil otacky a dostal som sa na 27.8 pri vrcholcoch a 17 dole pri stonke. Vlhost isla na cca 65%. To by sa este dalo prezit, len ta noc. ;)
Nad tym phrievanim som uz rozmyslal, ale uz to teraz urcite riesit nebudem, cez leto by to mohlo byt viac v pohode.... Budem musiet pockat, lebo neviem ako by znasali kyticky od semienka taketo podmienky. Najskor by uhynuli. Samozrejme skusim zistit cenu toho vyhrievania, potom hodim info.
Syrokrem
Ja som kúpil od nejakého típka, teraristu bazorový termostat s čidlom + ten výhrevný drát za 20€ + pošta. Mal som to zapnuté a hicuje to celkom slušne, keď sa ten drát rovnomerne rozpletie na súvislú plochu. Myslím, že ten box mi to na tých 18_20 C pri vypnutej lampe vyhreje. Ale to budeme uvidieť až po novom roku...
EDA45
citace:
Původní příspěvek od alal
Potreboval by som poradit, tak ak by niekto vedel a poradil, bol by som velmo rad.

Ide o to, ze moje zaznamy o pestovani su v totym, tak neviem presne kedy som kyticky prepol na kvet. Podla mojich odhadov cca 2 tyzdne a bude to 60dni. Dorazil mi Final Solution, len som si neni isty, ci ho mam hned nasadit, lebo kvetinky stale naberaju, nejavia znamky, ze by im zacali hnednut pistils, tak neviem, ci pockat, kym sa objavia prve naznaky dozrievania a az potom nasadit final solution. Momentalne su vsetky pistilis biele a sisulky stale rastu, naberaju .... Ake mate skusenosti? Ked pockam, kolko im moze trvat uplne dozretie, budu to tych cca 10-14dni??


Zdravim..Na tvoje záznamy o přepnutí nebo na dobu kvetení,kterou by měla WW mít, můžeš zapomenout..Tím,že řízky byly nakvetlý,se hodně prodlužuje doba květu.Nakvetlý řezy, který vrátíš na růst a pak je přepneš znovu na květ, nakvétají neúměrně dlouho..To je normální..Počkej si na zhnědnutí chloupků,kterým říkáš pistils,kterým MDe říká trichomce..,no vždyť víš,o čem je řeč.. ;) Eda
MDe_
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Zdravim..Na tvoje záznamy o přepnutí nebo na dobu kvetení,kterou by měla WW mít, můžeš zapomenout..Tím,že řízky byly nakvetlý,se hodně prodlužuje doba květu.Nakvetlý řezy, který vrátíš na růst a pak je přepneš znovu na květ, nakvétají neúměrně dlouho..To je normální..Počkej si na zhnědnutí chloupků.Eda


Odkdy, je kytka zralá když jí zhnědnou chupy ??? snad trichomce ..
alal
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Zdravim..Na tvoje záznamy o přepnutí nebo na dobu kvetení,kterou by měla WW mít, můžeš zapomenout..Tím,že řízky byly nakvetlý,se hodně prodlužuje doba květu.Nakvetlý řezy, který vrátíš na růst a pak je přepneš znovu na květ, nakvétají neúměrně dlouho..To je normální..Počkej si na zhnědnutí chloupků.Eda


Diki moc za radu, mal som s toho ten dojem, ze este ich mozem nechat, lebo fakt nejako nejavia zaujem hnednut. S rezmi nemam vobec skusenosti a uz vobec nie z kvitnucimi. Nebol som si isty, ked zacnu hnednut, ci nedozreju rychlejsie ako cca 10-14 dni aby som nepreserkal cas na ocistu. Este raz dikes, tak final solution sa odklada a pokracujem dalej v hnojeni....
alal
Pozeral som na nete ten ohrev do terarka a 4m kabel predavaju za cca 25e. spotreba tam tusim bola 17W. Teraz to uz fakt nebudem riesti, ale na dalsi grow to asi bude treba.
alal
citace:
Původní příspěvek od Syrokrem
Ja som kúpil od nejakého típka, teraristu bazorový termostat s čidlom + ten výhrevný drát za 20€ + pošta. Mal som to zapnuté a hicuje to celkom slušne, keď sa ten drát rovnomerne rozpletie na súvislú plochu. Myslím, že ten box mi to na tých 18_20 C pri vypnutej lampe vyhreje. Ale to budeme uvidieť až po novom roku...


Aj tak sa da, skusim popozerat aj na nejakom bazare, pozeral som priamo obchodne ceny.
alal
Tak vam sem nahodim nejake tie foto, myslim, ze nebudu potrebovat komentar, ak niekto nieco bude chciet vediet, nema problema, rad zodpoviem. (ak viem) :D
alal
no comment
alal
to, co sa vam zda, ze ma zhnednute chlpky, su trocha do fialova zfarbene, foto skreskluje, a take su uz dlho, takmer od narodenia...

(a ze no comment)
alal
zatisie
alal
sugar baby
alal
no comment
alal
no comment
alal
este jedna poznamka, fotky, ktore som otacal, tak su nejake dojebabrane, bo pri otoceni mi hlasilo, nieco typu, otocim, nic nezmenim, len to musim previest na iny format zobrazenia, mno a farby v totym a detaily tiez. Ponaucenie, znie, pred otocenim fotky si sprav aspon kopiu, kua...
EDA45
citace:
Původní příspěvek od MDe_


Odkdy, je kytka zralá když jí zhnědnou chupy ??? snad trichomce ..

Tak třeba tady :
"Samičí rostliny jsou opatřeny bílými chloupky,žlázami/pestíky/,které vylučují pryskyřici.V průběhu dozrávání svou barvu mění do hněda,fialova či oranžova..Ve chvíli,kdy je poměr chloupků 50-75% ve prospěch tmavých,nastává čas na sklizeň."
Zdroj : Jak pěstovat INDOOR - Mr. Jose
Chloupky,chlupy,pestíky..,každej asi ví,o čem je řeč.
Myslim,že málokdo čeká,až kytkám zhnědnou trichomy..Degradace THC na cannabinol a totální gaučák..Nic proti,ale většina lidí sklízí kytky s čirými nebo maximálně s mléčnými trichomy..
http://grower.cz/pestovani/navody/s...suseni/6.html#6
alal
Tak dnes som jednicke nasadil final solution, ostatne este poberaju plnohodnotnu vyzivu.
MDe_
citace:
Původní příspěvek od EDA45

Tak třeba tady :
"Samičí rostliny jsou opatřeny bílými chloupky,žlázami/pestíky/,které vylučují pryskyřici.V průběhu dozrávání svou barvu mění do hněda,fialova či oranžova..Ve chvíli,kdy je poměr chloupků 50-75% ve prospěch tmavých,nastává čas na sklizeň."
Zdroj : Jak pěstovat INDOOR - Mr. Jose
Chloupky,chlupy,pestíky..,každej asi ví,o čem je řeč.
Myslim,že málokdo čeká,až kytkám zhnědnou trichomy..Degradace THC na cannabinol a totální gaučák..Nic proti,ale většina lidí sklízí kytky s čirými nebo maximálně s mléčnými trichomy..
http://grower.cz/pestovani/navody/s...suseni/6.html#6


Ty si ale frajer .. sem zvědavý , jak dlouho ti trvalo hledat tento obrázek ve FAQu, aby ses ujistil co píšeš .. pestíky ti zhnednou i ve špatných podmínkách , já osobně jsem to vyděl u nedostatečné zálivky, genem a je určitě dalších mnoho .. a to mi chceš říct, že máš 4 tydny v květu a zhnědnou pestíky a trichomce máš malé s čiré tak sekáš ? Někdy jsou pestíky jen z 40% hnědé, ale přesto trichomy jsou už nahnědlé, tak bys to nechal ? trošku se zamysly .. :bong:
EDA45
citace:
Původní příspěvek od MDe_


Ty si ale frajer .. sem zvědavý , jak dlouho ti trvalo hledat tento obrázek ve FAQu, aby ses ujistil co píšeš .. pestíky ti zhnednou i ve špatných podmínkách , já osobně jsem to vyděl u nedostatečné zálivky, genem a je určitě dalších mnoho .. a to mi chceš říct, že máš 4 tydny v květu a zhnědnou pestíky a trichomce máš malé s čiré tak sekáš ? Někdy jsou pestíky jen z 40% hnědé, ale přesto trichomy jsou už nahnědlé, tak bys to nechal ? trošku se zamysly .. :bong:


Obrázek z FAQ jsem tu postnul pro tebe,ne pro sebe..,jako reakci na tvý psaní o čekání na zhnědlý trichomy,viz tvuj příspěvek.Asi bys měl podat návrh na změnu tohohle FAQ návodu,jak přibližně určit zralost kytky,protože i tady se /dle tebe nesmyslně/zabývají změnou barvy(většinou hnědnutí) pestíků/chlupů/a radí sklidit po změně barvy pestíků a před následnou změnou barvy pryskyřice v trichomech (Carlos,Krychle)..Snad abys jim tedy napsal,že píšou do FAQ blbosti..? :rolleyes: Hnědý trichomy značí degradaci THC na CBN..,po lopatě řečeno,přezrálá kytka.Je libo gaučák..?nic proti tvýmu gustu,vždyť ti to nikdo nebere a v klidu čekej na hnědý trichomy..ostatní tvý konstrukce,coby-kdyby, nestojí za pozornost,natož za komentář..
Syrokrem
Jak to ide kolego? Pokosené??
Dvěstěpade
Cau

Mas to hezky....pekne se ti to dalo doporadku....

Prosimte, jak jsi vyresil ty kroutícíselisty? Bylo to tou teplotou? Nebo Ph?
Ted se mi to objevilo na dvou kytkach do kterych se moc neopiral ofuk, takze bych to tipoval na tu teplotu.
alal
syrokrem: mno este nie, zajtra zacnem final solution u vsetkych, zatial ho dostava len 1. Ako Eda45 napisal, tak u kvitnucich klonov sa predlzuje doba kvitnutia, tak som ich este nechal, ale uz tak za 10-14 dni pojdu dole....

dvestepade: pravdepodopbne to bolo teplom, bo PH som meral a to bolo cca 6.2-6.5, zdvihol som kusok lampu a hotovson, ale neviem presne, co mas na mysli, ci zaciatok alebo potom neskor, lebo ja som ich mal od zaciatku trocha (dost) zdeformovane koli tomu, ze som robil klony z kvitnucej matky, a kym sa prepli na rast, tak to chvilu trvalo a aj listy boli ako salatove, skus hodit na ktorej stranke je to foto alebo tak, inak cely grow som isiel bez ofuku
Dvěstěpade
Myslim ty okraje listu zkroucene nahoru.... (prispevek c.48)

Navic nove vyhony jsou natolik zkroucene a zdeformovane, ze se list nedokaze otevrit a jednotlive cepele se zamotavaji do sebe.
alal
citace:
Původní příspěvek od Dvěstěpade
Myslim ty okraje listu zkroucene nahoru.... (prispevek c.48)

Navic nove vyhony jsou natolik zkroucene a zdeformovane, ze se list nedokaze otevrit a jednotlive cepele se zamotavaji do sebe.


Tak na toto ti neviem odpovedat. Ako som spominal, robil som klony z kvitnucej matky a takto sa mi chovali zo zaciatku skoro vsetky, tak som to pripisoval tomu. Neviem, skus sa popytat este skusenejsieho, bo ja som indoor newbie. Moze to byt aj prehnojenim, ono neskor sa mi tento jav stratil pocas growu,
EDA45
citace:
Původní příspěvek od alal


Tak na toto ti neviem odpovedat. Ako som spominal, robil som klony z kvitnucej matky a takto sa mi chovali zo zaciatku skoro vsetky, tak som to pripisoval tomu. Neviem, skus sa popytat este skusenejsieho, bo ja som indoor newbie. Moze to byt aj prehnojenim, ono neskor sa mi tento jav stratil pocas growu,


Je to nakvetlými klony,jednočepele,mutantní zkrouceniny listů atd..Odrostou 2-3 patra a srovná se to.. U dvěstěpade může být teplem..
alal
Tak sem hodim nejaky foto update ....
alal
Daju sa sem nejako nahodit fotky, aby som ich nemusel zmensovat na 150k?? Bo potom sa na to neda pozerat, zo 6MB spravit 150k, tak to je dost kua velke zhorsenie kvality ... Dikes moc, za pripadnu napovedu, bo nejako som sa vo faq o tomto nedocital...
alal
Tak dnes som si zobral do prace nejake pocukrovane listocky s cielom zistit ako na tom som. Zistil som, ze trichromy su priehladne, len na jednej vzorke som zbadal par sfarbenych do hneda. Final solution zatial stale len u jednej, ale uz ho fakt nasadim u vsetkych, len u jednej mam dilemu. Vid foto. Vrcholec stale rastie, najskor sa visvihol do vysky, cca 5 cm a teraz zacina dorastat do sirky. Necham ju este na hnojke alebo aj u tejto nasadim Final solution??? Ja to vidim este na hnojku, ale viac hlav viac vie.
alal
Nahodil som fotky v povodnej velkosti a kvalite sem:
http://public.fotki.com/tonygreen0603/my-first-album/

postupne ich sem dam, len kto by mal zujem nech kukne

zistil som, ze ked necham upravit fotky grower, tak su celkom v pohode, ale ked ich upravujem ja tak sa mi dodrbe kvalita, nechapem ....
alal
Tak tu su slubene fotozsky
alal
no comment
alal
dalsia makros
alal
fesanda - aj u tejto vidno akoby sisa, o ktorej som si myslel, ze uz bude finisovat, zacala rast nanovo ... ?? Pocas noci som kvetinkam neotvaral a boli naozaj v tme
alal
nech sa paci
alal
dark
alal
cukruu, cukruu :D
alal
no a posledna makroticka
alal
Som si prave presiel "Sin zmaru" :D Tak dobre som sa davno nepobavil :D :rasta: :crazy: :sun:
alal
Nejake rady ohladom toho prerastania? Mam z toho totiz obavu aby spodok sisky nebol prezrety a vrch nezrely... Ufiknut novo narastene a dokoncit to alebo este to dopovat, fakt neviem, dilema jak svin.....

Moze to byt hnojkou, davam jej 6ml B'cuzz A+B, 2ml Bloombastic,ANP growth/bloom stimulant. No ono ked sa pozriem na tie druhe, sisky maju mensie, ale posypane, tato ma velke sisky, ale pocukrovanost je mensia. Asi tri dam final a tuto este predsa necham dlhsie. Haluz, a je to z jednej matky. Najskor to bude klimou, bo tato je priamo pod lampou, tie druhe su urcite dalej od zdroja tepla. Hmm.

No a pri studovani mojho threadu od zaciatku som nasiel prispevok c.41, zo dna 25.10. : dnes mali kyticky prepnuty rezim na kvet, tak pome holky ...
dnes je 3.1. tak nam to robi presne 69dni od prepnutia na kvet .... :beer: :bravo:


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma