mrakoplas |
Směrniceo produktech tradiční bylinné medicíny (The Traditional Herbal Medicinal Products Directive - THMPD) je prezentována jako jednoduchý servis občanům EU. Ale při bližším pohledu na metody této směrnice v praxi se ukazuje, že realita bude nestoudné do nebe volající omezení práv individuálních osob opatřit si a používat léčbu dle svého výběru.
Zatímco občané mají prospěch z rad vládních agentur o efektivnosti a bezpečnosti produktů, které se normálně a svobodně využívají, použití určitých metod zkoumání nemusí zajistit individuální potřeby a předpokládá, že je tu jen jeden systém na získávání přesných a prospěšných informací. Je to stejné, jakoby se povolilo jen jedno náboženství jako všeobecně přijmutá pravda.
Směrnicí THMPD, Evropská Unie překračuje a vážně omezuje nepsaná práva každé lidské bytosti, práva vybrat si a mít svobodný přístup k té které metodě k léčení svého zdraví. Je to nebezpečné přerušení občanských práv, které předpokládá, že člověk nemá schopnost se správně rozhodovat o svém zdraví. S rozhodováním o sobě v oblasti svého zdraví musí být zacházeno jako se základním občanským právem, a směrnice THMPD je jeho porušením.
Přečtěte si toto, abyste viděli, jaké bláznovství Komise EU už ted ustanovila. A že vy můžete pomoci k ukončení tohoto podepsáním této petice.
Prosíme, EU požaduje platné adresy a datumy narození. Pokud neuvedete vaši adresu a datum narození, váš podpis se nemusí počítat. Všechny údaje jsou soukromé. Adresy a datumy narození nejsou veřejné, a také si můžete vybrat, jestli chcet, aby vaše jméno zůstalo schováno. Všechny podpisy jsou vítané, ale podpisy bez požadované informace se nemusí započítávat a podpisy mimo EU se nepočítají. Ale i tak všechny podpisy podporují tuto kauzu.
Petice:
My žádáme Evropskou Komisi, aby zastavila Směrnici o produktech tradiční bylinné medicíny (THMPD), Směrnici 2004/24/EC. která by odstranila přístup k většině bylinkových výrobků od 30.dubna 2011.
THMPD směrnice vážně omezuje právo každého občana EU k rozhodování a spravování vlastního zdraví. Jde to mimo odůvodnitelnou kontrolu nad nebezpečnými produkty a vchází do oblasti nátlaku tím. že se limituje svobodná volba k léčení zdravotních obtíží.
Veřejný přístup k bylinným výrobkům, které byly tradičně a svobodně přístupné a používany musí pokračovat bez přerušení.
PETICE:
http://www.gopetition.com/petition/39757/sign.html |
|
|
mrakoplas |
EU a léčivé byliny - vyjádření MZ ČR
Vyjádření Ministerstva Zdravotnictví ČR v souvislosti s nabytím účinnosti směrnice 2004/24/ES. Doplnění k článku Z EU zmizí léčivé byliny. Stanovisko bylo zveřejněno na stránkách WM magazínu.
V předchozím článku Z EU zmizí léčívé byliny jsme vás informovali o uvedení do praxe Evropské směrnice pro tradiční bylinná léčiva. Zavádí pravidla a předpisy pro použití všech bylinných produktů, které dříve byly volně obchodovány.
Dotaz na MZ ČR zaslal čtenář M. A. Vyjádření k danému tématu zveřejňujeme v plném znění. Vyjádření ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.
Vážený pan
M.. A..
V Praze dne 11. 10. 2010
PID: MZDRX00CY69B
Vážený pane A...,
k Vašemu dotazu ze dne 27. 9. 2010 zaslanému Ministerstvu zdravotnictví elektronicky, který se týká možnosti nedostupnosti léčiv rostlinného původu v souvislosti s nabytím účinnosti směrnice 2004/24/ES, kterou se mění směrnice 2001/83/ES o kodexu Společenství týkající se humánních léčivých přípravků, pokud jde o tradiční rostlinné léčivé přípravky, že se zřejmě jedná o nedorozumění, neboť tato směrnice byla transponována do našeho právního řádu již v roce 2007, a to do zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (dále jen zákon o léčivech) a týká se pouze registrovaných změny požadavků na registraci tradičních rostlinných léčivých přípravků.
Tato směrnice umožňuje omezit potřebu klinického hodnocení u těchto léčivých přípravků, pokud je jejich účinnost zřejmá na základě dlouhodobého používání a zkušeností. Jedná se v podstatě o zjednodušení registračního procesu u těchto registrovaných léčivých přípravků. V § 113 zákona o léčivech je uvedeno, že pokud je tradiční rostlinný léčivý přípravek registrován podle dosavadních předpisů požádá držitel rozhodnutí o registraci o změnu registrace tohoto léčivého přípravku nejpozději do 31. 10. 2010. Pokud tak neučiní, registrace tohoto léčivého přípravku zaniká dnem 1. listopadu 2010.
Z výše uvedeného je zřejmé, že směrnice se netýká rostlinných přípravků, které nejsou výrobci léčivých přípravků registrované jako léčivé přípravky podle zákona o léčivech. Většina rostlin a přípravků z nich používaných v léčitelství, nejsou ani v současnosti léčivé přípravky registrované Státním ústavem pro kontrolu léčiv, ale pouze schválené jako potravinové doplňky.
Tato směrnice se také nevztahuje na léčivé rostliny používané v lékárnách k přípravě individuálních léčivých přípravků.
Bližší informace o registraci tradičních rostlinných léčivých přípravku lze získat ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv (adresa: Šrobárova 48, 100 41 Praha 10) nebo na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv (www.sukl.cz).
S pozdravem
Mgr. Filip Vrubel
ředitel odboru farmacie
zdroj: http://druidova.mysteria.cz/ZDRAVA_...YLINY_ZAKAZ.htm
.......ale neusněme na vavřínech |
|
|
carlos |
Co si budeme povídat i bylinky mohou obsahovat extrémní množství určité látky a šance na předávkování je mnohem vyšší než u tablet od farmaceutů. |
|
|
Aien |
Produkty vedené jako doplňek stravy, ovšem nepodléhají tak přísným kontrolám kvality, dokonce ani chemickým rozborům složení, tak jako léčiva. Tím vlastně SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv) "šetří" náklady jednotlivým společnostem, které takovéto doplňky stravy vyrábí. A tím šetří peníze i sobě.
Nastává otázka: "K čemu to asi tak může být dobré?" Nemyslím si, že společnost, která nebude pod tlakem z kontrol, bude extrémě přesně dodržovat složení svých přípravků a technologické postupy, které jsou finančně náročné. Proč taky, že? Když můžou někoho oškubat, tak to udělají. (Samozřejmě, že ne všichni, ale naivitu dejme stranou...)
Pak se, ale nesmíme divit, že daný preparát skutečně může obsahovat více účinné látky, než je pro zdraví prospěšné. A nebo naopak, proč by tam vůbec nějaká látka měla být?
Pokud si myslíte, že to tak nechodí, tak vás mohu ubezpečit, že jste na omylu. Jeden nejmenovaný pan asistent u nás na lékařské fakultě, vášnivý sportovec a kondiční kulturista si nechal udělat analýzu doplňků stravy, které používá. Světe div se, žádný neodpovídal tomu, co mají psáno ve složení. Některé se lišily jen množstvím obsažených látek, jiné zase měli určité látky navíc, popř. některé chyběly.
Jednou větou... Je to bordel, bordel, bordel! Víc nemám co dodat. |
|
|
mrakoplas |
ahoj,
jj máte pravdu , už jen když se vezmou ty svinstva co se prodávaj ,jako smart drugs , či jak . Většinou se vůbec neví co to je nebo jaká je tam účinná látka a pochází to z druhé strany zeměkoule ,sna d v ostravě s tím maj teď problémy a i JXD to fetoval a ,že prej nic moc a nechápe ,jakt tohle můžou prodávat na pultech trafiky a mařenu ne :D
JJ v tom systému ,je vždycjy nějaká chyba ,aby ti ,kteří se snažejí skutečně pomáhat druhým, byly co nejvíce kontrolováni a byrokraticky masírováni a ti kterejm de jen o zisk si prodávaly svoje svinstva nebo placeba a vydávali , to za super léky ........a to si myslím , že jsou i ty všechny hubnoucí přípravky, energy bostery, věci na posilování , přípravky proti vypadávání vlasů , či ty věci pro sortovce atd atd
Bohužel ,je to tu pěkný svinstvo ,stačí už jen ty výjezdy lekařů do zahraničí placený soukr. firmama ,jako ,,školicí kurz´´ a pak svejm pacientům předepisujou nebo používaj ty nástroje a léky od těch firem co jim ten školicí kurs do Tuniska , Egyptu zapaltily , prostě hnus velebnosti .
My jsme v korupci fakt světová jednička,až si řikám jestli by se nemělo říkat misto korupce ,jelikož to může znít nějak dehonesticky , velmi dobře vyvynutý smysl pro loajálnost a kolegialitu či extrémně vyvynutý smyslový pud entuziastické kooperativy
EDIT:
jo a to sem si vzpomněl ,že to co se prodává ,jako náhražka marihuany a je to legální ,se na rozboru ukázalo ,jako syntetické THC |
|
|
kingpinos |
Codex Alimentarius google poradi. |
|
|
|