Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: 1 [2] 
Viržin tabák od jalala1 2010 - Klikni zde pro originální téma
jalala1
Po měsíci v sušárně zbavit středových řapíků, zarolovat.... add leporelo
jalala1
A zlatý hřeb úpravy, loni jsem ho nedělal a dnes nedokážu pochopit, jak jsem to mohl hulit.

Macerace:

1- teplá voda, trochu víc než vlažná.

2- máčím přesně 1 minutu, bo jsem narazil, když jsem máčel 5 minut a vyplavil tím všechen nikotin.

3- odplavený humus vylívám do hajzlu

4- vyždímaný tabák roztrhat

5- na sítu dosušit asi den a půl


Co dál říct, kam se se.. marlboro :jerk:


Ps: sklizeň pokračuje asi za týden, to mě čeká sklizeň největší. Počítám asi 500 listů, tak to sledujte a ,,rakovino ode mě pryč tfujtfujtfuj".

:jumper:
jalala1
Obr. 1, 2- Výsledek po dosušení :eek:



Jo, to máčení v tý teplý vodě jsem ještě prodloužil. Máčím to přesně!!! 1 minutu 20 sekund a je to paráda. Je to ale asi podle síly listu. Ty silnější středový už budu muset vyzkoušet namočit na 2 minuty. Stačí hrstičku a uvidím.

:einstein:


Obr. 3- Varování. Koupil jsem tuhle ,,made in china" baličku za 1200 kč a nazval bych to spíš mlýnek na tabák. Ze suchého to dělá prach, z vláčného žmolky a tímto skupenstvím ( při 10 000 otáčkách za vteřinu, za teploty asi 100 st.) se to snaží doslova ládovat dutinku. Pak to buď nehoří, nebo to nedrží pohromadě a asi by mi velice stoupla spotřeba propálených sedaček. Klump jak hovado,1200 v pí.. . :mad:
Haja
Doporučuju ti zkusit koupit baličku na vážky + filtr , do dutinek jsem taky chvíli balil, ale takhle mi to víc vyhovuje
Je to tahle : http://aukro.cz/item1203842820_nova...ka_cigaret.html
čertiskočert
.....mno co je to s váma Bářtucky?
.......hodte sem zas ňákej snímek a popisek jak tam u nás v "prdelákově"
tabákujete............
............už měsíc je tady nějááááááák mrtvo...!!!!
jalala1
Sklizeno, mobil jsem utopil v pivu, tak časem dodám smokereport ;)
jalala1
Hotovo, zpracováno
gersak
kámo... klobouk dolů... krásná práce
jalala1
Tak jsem zkusil vykouřit tento řádně odležený doutník (listí prošlo fermentací, ne macerací!) a hulil jsem půl hoďky.
Vyhulil jsem jen půlku a stačilo.
jalala1
KOMPLETNÍ PŘÍPRAVA CIGARETOVÉHO TABÁKU:

FERMENTACE

Obr. 1- Listy všech velikostí i barev (klidně i nazelenalé) zbavit středových řapíků.









Obr. 2- Přeschlé listy zvláčnit v pytli na odpadky- orosit rozprašovačem, zavázat a pověsit nad zdroj tepla na cca 2 hodiny.










Obr. 3- Vláčné (ne mokré) listy našlapat (přes nějaké prkénko) do pekáče nebo plechu na pečení cukroví .









Obr. 4- Neprodyšně zabalit alobalem.










Obr. 5- Po 8-mi hodinách v 50-ti stupních Celsia (v elektrické troubě) nechat zchladnout, rozbalit a vyklepnout. Nerozbalovat před zchladnutím, okorá a bude se drolit na prach! Příští rok bych rád vyzkoušel i přírodní fermentaci, letos opět nebyl dostatek studijního materiálu.







jalala1
POKRAČUJEM MACERACÍ




Obr. 1- Rozřezat, čím jeměji, tím lépe. Bacha je to makačka, chce to ocílku a brousit a brousit.










Obr. 2- Dvě kila tabáku připravená na maceraci.





Obr. 3- Namočit do asi 35 stupňů teplé vody (vlažná) a 1 min. 30 sec. důkladně míchat (záleží na patře, kde byl list utrhnut, nejnižší krátce asi 1 min. a čím vyžší patro, tím déle. Nejlépe to vyzkoušet na hrstičce a pak půl minuty přidat, ubrat, nebo ne), aby se rozpustily veškeré žmolky.
Pozor, tabák ve vodě nabyde jak nasaje vodu, na 2 kila tabáku jsem použil tyto vaničky tři!
Macerace navíc vyplaví nečistoty vzniklé pěstováním i fermentací a zároveň vyplaví podstatnou část nikotinu. Bez macerace je tabák silný jako doutník, hlavně ty vyšší partie tabákovníku.







Obr. 4- Kvapně vybrat cedníkem a pořádně vyždímat vodu. Nelisovat, jen se nesmí při zmáčknutí uvolňovat voda.







Obr. 5- Rozebrat na síto a asi den nebo 2 dosušit, hlídat ať nedoschne na troud a včas ho hermeticky uschovat.
jalala1
*****************SMOKEREPORT********************

Co dodat, tento postup jsem vychytával už druhým rokem, informace sbíral kde to šlo, ale dle mého názoru (i názoru jiných) cigareta tímto tabákem naplněná je chutná a není ani extra silná. Nicméně sílu tabáku ovlivníte délkou macerace.
(oprava 15.12- Ty poslední 2 kila jsem musel macerovat ještě jednou půl minuty a následně hodně vyždímat, neboť mi to málem utrhlo hlavu)

Pokud chcete mít vážně chutný tabák, je potřeba ho mít smíchaný z listů sklizených na všech patrech rostliny. Spodky bývají chutné a slabé, vršky zase silné ale co do chuti nic moc, tak do doutníku. Směs je ale vinikající. Takže neukuřovat, zpracovávat a čekat na konec sklizně, pak smíchat a už jen hulit grátis.

O škodlivosti tohoto tabáku informace nemám, ale schválně si přečtěte co jsem vyšťoural o normálních cigaretách, to mluví za vše, horší to nemám:


Co je tabák?


--------------------------------------------------------------------------------
Když již zde mluvíme o nikotinizmu, tak bychom se měli pozdržet u samé podstaty, a tím v našem případě je to tabák a z něj později vyrobená cigareta. Co je obsaženo v cigaretě? Cigarety vypadají zdánlivě velmi jednoduše, jako by to byly papírové trubičky naplněné řezanými tabákovými listy, obvykle s filtrem na jednom konci. Ve skutečnosti jsou to vysoce propracované, náročné produkty, které mají za úkol dodávat stálou dávku nikotinu. Cigaretový tabák se míchá ze dvou hlavních druhů tabákových listů: žlutavá "světlá" odrůda, známá také Virginská, protože se zde původně pěstovala, má obsah 2,5-3 % nikotinu; a "burley" tabák, který má vyšší obsah nikotinu (3,5-4 %). Americké směsi obsahují také až 10 % dováženého "orientálního" tabáku, který je aromatický, ale má relativně nízký obsah nikotinu (méně než 2 %). Kromě směsi listů obsahují cigarety "plnící hmoty", které se vyrábí ze stonků a dalších částí tabáku, které by jinak tvořily odpad. Tyto se míchají s vodou a různými příchutěmi (aromatické látky) a přísa-dami. Poměr plnící hmoty se mění podle značky. Vyšší obsah této hmoty vede například k tomu, že cigareta je méně hutná a dodává o něco nižší množství dehtu. Přísady se používají proto, aby byly produkty pro zákazníka chuťově přitažlivější. Jedná se o zvlhčující prostředky, které prodlužují životnost cigaret. Cukry způsobují, že kouř se zdá jemnější a snáze se vdechuje. Dalšími přísadami jsou aromatické látky jako například čokoláda a vanilka. I když se některé z těchto přísad a plnících hmot mohou na první pohled zdát v jejich přirozené formě zcela neškodné, mohou se v kombinaci s jinými látkami změnit na jedovaté látky. Při hoření přísad vznikají nové produkty, které mohou být toxické.
Zdar letos jsem taky zasel cca 50semen ale jen me napadlo četl jsem že tabáky lze ochucovat vloženim máty nebo vanilkového lusku... co kdyby se to proložilo konopnýmy listy??? nejde mě o uvolnění THC jde jen o doplnění aroma ... comyslite ??? došlo by k uvolnění aroma a tím ochuceni tabáku???
jalala1
Ona to není žádná legrace, kam ho vložit, kdy, mokrej, suchej, na jak dlouho?

Já zkoušel udělat cherry, tím že jsem při fermentaci v troubě vložil sušený a opět namočený slupky od višní. Nedalo se to kouřit, občas to zasmrdělo jako umělá hmota, všechno v řiti. Listí by třeba nesmrdělo, asi.

Chce to holt hledat a zkoušet, je ale třeba studijní materiál.

Letos zkouším 230 kousků, tak snad
tak to vyzkouším a pak dám vědět :)
stanley
Bomba:) toto obdivuji, taky bych si chtěl vypěstovat takový tabáček, ale mám problém se sušením listů. Suším je na půdě, kde je opravdu vedro a listy nemají tu správnou barvu (jsou všechny uschlé a zelené)

Jaké jsou podle tebe ideální podmínky pro sušení listů? Tma a nižší teplota?
jalala1
Tma ani tak být nemusí, stačí dostatečná vlhkost, aby to usychalo alespoň měsíc.
Někde jsem četl 27 st.c. a 70% vlhkost, já tam ale 27st. mít nebudu, možná tak 20. Ale bacha na plíseň, řapíky se nesmí navzájem dotýkat a denně se to musí kontrolovat. Na vlhkých řapících plíseň vyleze nejdřív.
Hajzl
jak odstraňuješ řapíky?To rozpůlíš list?Nějak si to nedovedu představit.Díky.
jalala1
Z vláčného, usušeného listu (nesmí se drolit) utrhneš nejdřív jednu stranu bez hlavního řapíku a pak druhou, jde to v pohodě, řapík ti zůstane jako odpad, nebo postřik na mšice..... přeleješ vařicí vodou, zcedíš a šup s tím do rozprašovače.
Pumpkin
ahoj, teda fakt obdivuju tvoje políčko, vypadá nádherně. Mohl by jsi mi prosím popsat jak zpracováváš listy na doutníky? Stačí jen fermentace, nebo rovnou z usušenejch listů? Ze zásady nekouřím ale doutník si dám a ty tvoje vypadaj krásně, jak vůbec chutnaly?
Pumpkin
dovolím si nadhodit odkaz jak dělají doutníky za hranicema http://www.howtogrowtobacco.com/for...=9&t=65&start=0


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma