Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Léčitelství

Stránky: 1 [2] 
Pegasovy kapky - Klikni zde pro originální téma
Martin666
Nejlepší je lékařský líh 96%, nejlepší volba, a nebo ayahuasca :-)
John.Mall
Jo ayahuasca vypadá dobře, no když bude nejhůř použiju raději oprátku smrti, než liánu smrti.
Martin666
Špatně jsi to pochopil, resp. máš zřejmě o Ayahuasce mylné info, ale ten líh co jsem ti napsal je nejlepší volbou pro Extrakci konopí, také jsem zkoušel a je to jasná volba, sice dáš za 1L nějakej peníz, ale výsledek je 100% a máš jistotu, že tam není žádné chemické svinstvo.
John.Mall
Asi jsem to špatně pochopil. Na líh nemám peňouze, páč jsem již drahnou dobu doma, na neschopence a žena má, je na mateřské, takže prachy nejsou.
Nicméně mé dotazy zůstali stále bez odpovědi.
Martin666
Kdybys chtěl info o ayahuasca tak v / pm /
Jinak líh je fakt drahý 1 litr 96% +/- 800 kč, já jsem kapky kdysi zkoušel jen ze zvědavosti zdali se to povede z půl litru. Sice to proběhlo vše v pohodě, výroba je jednoduchá, ale bylo toho malinko co by se za nehet vešlo.
Když ti chybí prašule tak jako nám všem... neradím, ale jestli Tě mohu přivést na dobrou stopu, tak popřemýšlej o Alpa Francovka 1000ml, ta stojí 1Litr 110 kč udělá ti skoro stejnou službu za podstatně menší peníz a také máš jistotu, že to není žádné chemické svinstvo.
hromislav
tu je lieh 96,4% za 4kila:
http://www.liho-blanice.cz/eshop/pr...?id_product=271

a tu konzumny 80%, tiez za 4 kila:
http://www.vmd-drogerie.cz/lih-konz...special-80-1-l/
lolo
http://www.diplomat-liehovar.sk/e-shop

čo poviete na tento výber? Je to za veľmi slušnú cenu. Myslíte, že to bude vhodné?
pavloush
citace:
Původní příspěvek od lolo
http://www.diplomat-liehovar.sk/e-shop

čo poviete na tento výber? Je to za veľmi slušnú cenu. Myslíte, že to bude vhodné?

Pokud to nějak neošidili, tak by to mělo být na 99% vhodné. Nemám s tím osobní zkušenost a tak jen teoreticky. Je otázka co všechno tento biolíh obsahuje, ale podle názvu (Bioalkohol BIO ETHANOL UNI 100) by mě být pro "naše" potřeby vhodný.
lolo
Tak sú tam aj normy podľa ktorých sa má vyrábať alkohol a teda aj oni by ho mali podľa toho vyrábať. Čiže mal by byť ok a za tú cenu, asi nemá konkurenciu.
John.Mall
No jde o to, čím je to denaturovaný, jestli je to bitrex, tak teda dobrou chuť.
sailinder
zdarec,ze svojej skusenosti najradsej doporucujem lekarsky benzin,ale jako druhu alternativu ten bioetanol,akurat ten bioetanol zo sebu stahuje hodne chlorofylu,takze miesto jantarovo hnedej je to tmavozelena az do tmavozelenocerna... nevim ci to bude na tej fotke videt,ale v tej flasi od koly uz mam prefiltrovany cisty produkt pred vyvarenim...
pavloush
citace:
Původní příspěvek od sailinder
stahuje hodne chlorofylu,takze miesto jantarovo hnedej je to tmavozelena az do tmavozelenocerna...


Teď se naskytá otázka co je lepší. Opláchnou kytku benzínem a mít jantarový výtažek, nebo "vycucnout" pomoci lihu prakticky vše co rostlina obsahuje a mít "černý" maglaiz?

V meziválečném období se prodávaly v lékárnách výluhy z technického konopí a byly účinné ač žádné THC neobsahovaly! Tedy, pro léčebné účely určitě nejde jen o získávání THC, ale o vše co kytka obsahuje. Navíc, chlorofyl není jen prospěšný našemu organismu ale nezbytný!

Mám rád čaj z listiva. Je nejen chuťově výborný, ale také je to nejsilnější urologický čaj co znám. Tedy i listí obsahuje zdravotní prospěšné látky.

No, a teď si vyber :)
PaBlo
Zdravim všechny,
tak jsem se rozhodl vyrobit si výtažek. Podle návodu zde popsaného, jsem louhoval nadrcené rosliny a nechaval odkapávat asi 4 hodiny, prolil jsem asi půl až tři čtvrtě litra benzinu, zdalo se mi že sem z toho dostal maximum.
Poté jsem si nachystal destilovanou vodu, kapl do ní asi 20 ml propylenglikolu a nalil prolitý benzín, postupně jsem odpažoval benzín a sledoval jak se to mění, po té co jsem odpařil benzín jsem to chtěl přecedit ale zdálo se mi že by mi v plátně zůstalo právě to co chci. tak jsem nic nefiltroval. a dále jsem odpařoval jen vodu, musel jsem ji trochu odlít aby to netrvalo dva dny, a taky jsem musel přilévat postupně benzín aby se mi extrakt nelepil na boky hrnce. nevim kde jsem udělal chybu ale po odpaření benzinu to vypadalo asi takhle, a zda se mi že to hnědé je pravě to co jsem potřeboval získat, tak jsem to nechtěl filtrovat.
John.Mall
Já dělal podle tohoto návodu a dopadlo to dobře.

citace:
http://youtu.be/bDaNmFUUhHU

A podle mě, výborné shrnutí zkušeností je tady:
Je to již nějaká doba co jsem to zkoušel podle Pozdravova způsobu a získal jsem v podstatě totéž co ty, tedy vlastně nic.
PaBlo
Takže když jsem při získání toho co je na obrázku přidal propilenglykol, trochu benzinu aby to pustilo z těch stěn a odpažoval vodu dokud mi nezbylo jen to tmavě hnědé co tam plave, dá se považovat výsledný produkt za onen léčivý výtažek?
dexda
citace:
Původní příspěvek od PaBlo
Zdravim všechny,
tak jsem se rozhodl vyrobit si výtažek. Podle návodu zde popsaného, jsem louhoval nadrcené rosliny a nechaval odkapávat asi 4 hodiny, prolil jsem asi půl až tři čtvrtě litra benzinu, zdalo se mi že sem z toho dostal maximum.
Poté jsem si nachystal destilovanou vodu, kapl do ní asi 20 ml propylenglikolu a nalil prolitý benzín, postupně jsem odpažoval benzín a sledoval jak se to mění, po té co jsem odpařil benzín jsem to chtěl přecedit ale zdálo se mi že by mi v plátně zůstalo právě to co chci. tak jsem nic nefiltroval. a dále jsem odpařoval jen vodu, musel jsem ji trochu odlít aby to netrvalo dva dny, a taky jsem musel přilévat postupně benzín aby se mi extrakt nelepil na boky hrnce. nevim kde jsem udělal chybu ale po odpaření benzinu to vypadalo asi takhle, a zda se mi že to hnědé je pravě to co jsem potřeboval získat, tak jsem to nechtěl filtrovat.


Pokud se provádí pouze prolití dekarboxylovaného a rozmělněného materiálu proplachem, není nutné vůbec používat vodu. Ta se používá jen u systému s louhováním, kdy se do rozpouštědla dostane dost vosku a jejím úkolem je po vystydnutí vysrážet vosk jako škraloup k sebrání z hladiny. Tím odlitím vody jsi neudělal dobře, obsahovala i rozpuštěný PPG a kýžený produkt. Vody kvůli vysrážení vosků není třeba mnoho, stačí jen cca 2 cm v nádobě a po zahřátí nechat vystydnout a sebrat za studena vosky, nebo opatrně slít roztok k dalšímu odpařování v jiné nádobě.
Dělám to už několik let výhradně podle popisu na str. 3, příspěvek č. 40 a následující.
Zkrátka proplachové rozpouštědlo odpařuji velice zvolna a v poslední fázi, když se už na povrchu začíná objevovat tmavší povlak, přidám podle uvážení trochu propylenglykolu a nechám dokončit odpaření rozpouštědla. Je i výhodnější ve fázi po přidání PPG do zbytku rozpouštědla přelít vše do nějaké menší nádobky, aby zbytečně na stěnách větší a vyšší nezůstal těžko získatelný cenný výtažek.
PaBlo
Otázkou stále zní, je extrakt který jsem získal kvalitní? S požadovaným obsahem CBD, CBN, nebo jen THC? Ještě jsem jej nezkoušel aplikovat orálně takže nevim jak je silný, zatim jej používám jen na kůži a nezdá se mi že bych dosahoval vysledků kterých jsem chtěl dosáhnout, konktérně jsem výtažek chtěl použít na drobné kožní výrustky.
Předem díky za odpověd.
PaBlo
Tak co přátele kdo mi s tim poradi odpověď jsem ještě nezískal ani jinde.
Mard
citace:
Původní příspěvek od PaBlo
Otázkou stále zní, je extrakt který jsem získal kvalitní? S požadovaným obsahem CBD, CBN, nebo jen THC? Ještě jsem jej nezkoušel aplikovat orálně takže nevim jak je silný, zatim jej používám jen na kůži a nezdá se mi že bych dosahoval vysledků kterých jsem chtěl dosáhnout, konktérně jsem výtažek chtěl použít na drobné kožní výrustky.
Předem díky za odpověd.


No věštit se dá těžko :-( Předpokládám že jsi měl nějaké normální konopí, tedy s vyšším THC a nižším CBD. Předpokládám že jsi udělal dekarbolizaci před proléváním benzínem. Připadá mi, že ti v tom rendlíku moc nezůstalo.
Tudíž aby jsi zjistil zda tam nějaké THC je, tak to otestuj na sobě. Jak jinak to chceš ověřit? Jinak můžeš koupit v lékárně test na THC ze slin a když si uděláš lihový výtažek a budeš ho kapat do 1 dcl destilky, tak uvidíš po kolika kapkách ti to něco ukáže. Protože citlivost je kolem 50 ng/mililitr tak si můžes spočítat kolik THC je v tom lihovém roztoku co tam kapeš.

Obvyklé je postupovat opačně - vím že mám konopí co není technické, tudíž vím že obsahuje THC a zkusmo vím kolik. A z něj pak navážím vypočtený objem a ten zpracuji.
xxxlamaxxx
Zdravím, chtěl bych se zeptat možná je to prostá otázka ale, zdali jde proces macerování nějak urychlit?
celek
citace:
Původní příspěvek od xxxlamaxxx
Zdravím, chtěl bych se zeptat možná je to prostá otázka ale, zdali jde proces macerování nějak urychlit?


Jde, a to zvýšením teploty.
PaBlo
No myslel jsem že výtažek obsahuje i více duležitých látek než jen THC, je tomu opravdu tak? Myslim že by to neměl byt jenom omamný výtažek z obsahem THC ale i s ostatními canabinoidy, jenže jako u masti se nesmí přesáhnout teplota 60 stupnů tak nevim jestli je tomu tak i u výtažku.
Fanek107
Super popis. Díky, vyzkouším.
Mard
citace:
Původní příspěvek od PaBlo
No myslel jsem že výtažek obsahuje i více duležitých látek než jen THC, je tomu opravdu tak? Myslim že by to neměl byt jenom omamný výtažek z obsahem THC ale i s ostatními canabinoidy, jenže jako u masti se nesmí přesáhnout teplota 60 stupnů tak nevim jestli je tomu tak i u výtažku.


To je asi nedorozumění. Výtažek za studena bude obsahovat karboxylové deriváty (kyseliny) takže třeba THCA místo THC. Proto se používá vyšší teplota aby proběhle přeměna (debarboxylace) na kanabinoidními receptory využitelné formy.
Protože s lihem by zahřívání moc dobře provádět nešlo, tak se obvykle konopí zahřívá před louhováním.
Milosx
Zdravím,
je nějaký rozdíl v čištění lihového extraktu jílem nebo aktivním uhlím ? Jeden můj extrakt z Therapy je nesnesitelně hořký ( asi chlorofyl ). Přitom byl dělaný 30s oplachem se zmraženými palicemi a lihem. Následovala filtrace přes 37um filtr v mrazáku. Máte někdo zkušenost kolik kanabinoidů ta Smecta, nebo aktivní uhlí na sebe naváže ?
Mard
Já pokusně zkusil vyčistit jeden vzorek Smectou a výsledek moc přesvědčivý nebyl. Raději začni zkoušku s aktivním uhlím :-)
celek
Ono není filtrace jako filtrace :-) U akt.uhlí platí pár zásad pro ok filtraci,ale při jejich 100% dodržení by protekl snad jen velmi kvalitně vyčištěný líh. Nechce se mi to tu vše vypisovat,lze to na webu dohledat. Jen stručně teda,na čem záleží: velikost granulí a jejich úprava před filtrací, množství uhlí a síla setřepu,absence vzduchu ve filtru,a samozřejmě průřez (průměr) filtr.trubice,teplota rozpouštědla.
Když jsem zkoušel dodržet filtr.postup, tak prakticky vše zůstane navázané v uhlí. Nezbejvá než laborovat,zkoušet :-)
Milosx
Jinak z článku mi vyplývá, že PG nerozpouští vosky a absorbuje jen kanabinoidy. Podle mě to není pravda, ale pokud se pletu budu rád za vysvětlení. Nějak mi nedává smysl používat vodu, PG a benzín dohromady ... Benzín případně líh chápu - jedná se o rozpouštědlo, které při pokojové teplotě rozpustí vosky, terpeny, kanabinidy, ale i chlorofyl. Následuje odfiltrování vosků - to lze ( aspoň částečně ) udělat zchlazením, kdy se vosky vysráží a následně přefiltrují přes jemný filtr. Chlorofyl se pak dá namísto fullerovy hlinky odstranit mnohem šetrněji vystavením extraktu na slunci. Tím získáme úplně stejnou hnědou barvu, jaká je na posledním obrázku. Po odpaření lze pak extrakt naředit čím chcete třeba PG, ale já preferuji líh se sirupem.
jojoba
....určitě bude líp - dáme repete !

Zdravím - zejména zkušenější - prosím o radu s prvním vařením .....
Použil jsem předloňský materiál.... někde jsem se dočetl, že takto starší už se samostatně dekarboxyloval sám.... ?
Průplach isopropylem, přecezeno, odpařena na 1/2 litru - pro čištění přidána SMECTA ... ve filtru zůstala čistá... ? Přidán PG a něco vody - utvořil se hustý olej + mlíko, po kratším varu opět filtr - asi chyba, neb dost oleje zůstalo na papíře ( půjde příště do proplachu )........ zbytek dál ohřev na ověření reakce pro teplotu k dekarboxylaci .... do 100 stupňů pára s zápachem alkoholu ( IPA), do 105 st. eště trochu bublinek ..... při 120 st. už klidná olejová hladina, vůně taková konopná = ukončeno neb se mi zdálo, že už se bude po krajích přepalovat - jednalo se o množství "na dně" nádoby.
DOTÁZ : Je dekarboxylováno, nebo je problem ?

Díky za radu - chystám repete a lépe pro potřebné......

+ První košt..... základní chuť ostrá-pálivá, k tomu zároveň sladká konopná.....výzkum pokračuje.
jojoba
Tak už mám skoro měsíc za sebou - vzhledem k potřebě fungovat užívám jen jednou denně - večer. Už jsem na 0,5 ml, ale zatím jedu ten řidší zbytek z posledního odparu, s větším podílem PG. I při tomto materiálu, když ho vezmu večer v 8-9 h , cítím ráno tak do 10 h, že bych asi řídit eště neměl. Tedy jsem buď extra vnímavý nebo je ten matroš stále síla. Když vím, že potřebuji druhý den řídit, tak řaději vynachám. Příští týden přejdu na ten původní hustý základ, asi i snížím dávkování. Sice nikdo nepřišel s názorem na tu mou karboxylaci, nicméně z toho že ta síla tu je, tak je to asi proběhlé.
Jinak jsem vysadil dosud braná AD, lék na prostatu a na vysoký tlak....nechybí, uvidím po kontrole. Zdar.
odo
....počas "odležania" sa to samodekarboxyluje, ale zároveň aj degraduje na CBN - čiže sa model stáva viac "spavím"
ako a koľko percent sa takto premení nedokážem odhadnúť a do liečiv vždy karboxylujem. KeĎ už mám strach, že sa mi materiál preleží, tak ho radšej rýchlo nacpem do Alpy, alebo liehu. Tam by sa to už ďalej nemalo degradovať.
joyo
Hladal som v celej diskusii ale takýto postup som nenašiel.
Napadlo ma, pripraviť výťažok z konope podobne ako príprava obohateneho oleja varením s vodou v tlakovom hrnci (tzv. obolej).
Ale namiesto oleja by som použil propylénglykol a destilovanú vodu.
Samotný propylénglykol má teplotu varu až 188 °C a dobre sa mieša z vodou.
Čiže následné oddelovanie v rozdelovacej nálevke nie je možné.
Vosky sa odfiltruju a chlorofyl aktívnym uhlím.
Potom jednoduchým odparením vody v ryžovare by som mal získať výťažok v propylénglykole,
Výhoda by bola, že sa nepoužíva rozpúšťadlo.
Teoreticky by to malo fungovať, len ma udivuje, že som takúto prípravu nenašiel nikde na internete.
Má to nejaký háčik?
Je takáto príprava možná?
xK3bOx
Zdravím ľudí ktorých táto téma zaujíma rovnako ako mňa :) ako by som začal... po dlhom čase strávenom nad literatúrou a diskusiami tohto typu musím začať konať..( asi si viete predstaviť prečo ) a potreboval by som si zadovážiť fakt kvalitný materiál (fenixove) takto priamo od nejakého skúseného odborníka na toto... pevne verím že niekto taký by sa tu nájsť mohol a mohol by sa ozvať.. viem že väčšina ľudí ktorí toto robia to nerobia kvôli peniazom..(väčšinou) ale kedže moja momentálna situácia mi nedovoľuje si tieto „zázračné” kvapky sám vyrobiť (snáď sa mi to raz podarí).. tak po vzájomnej dohode by sme mohli dôjsť na spoločný kompromis a dohodnúť sa :)
ďakujem za pomoc a snáď si to tu všimnete (myslím tým aj tích ktorí zakladali toto vlákno) :)
** a ozaj.. aj ten posledný postup ktorý je tu opísaný stojí myslím za prečítanie :)
dík a pekný deň
otoxy
Vyzkouším, děkuji za návod.
Akrij82
citace:
Původní příspěvek od joyo
Hladal som v celej diskusii ale takýto postup som nenašiel.
Napadlo ma, pripraviť výťažok z konope podobne ako príprava obohateneho oleja varením s vodou v tlakovom hrnci (tzv. obolej).
Ale namiesto oleja by som použil propylénglykol a destilovanú vodu.
Samotný propylénglykol má teplotu varu až 188 °C a dobre sa mieša z vodou.
Čiže následné oddelovanie v rozdelovacej nálevke nie je možné.
Vosky sa odfiltruju a chlorofyl aktívnym uhlím.
Potom jednoduchým odparením vody v ryžovare by som mal získať výťažok v propylénglykole,
Výhoda by bola, že sa nepoužíva rozpúšťadlo.
Teoreticky by to malo fungovať, len ma udivuje, že som takúto prípravu nenašiel nikde na internete.
Má to nejaký háčik?
Je takáto príprava možná?


To zní velmi dobře. Jak na to koukám z mnoha stran, nevidím důvod proč by to nemělo takhle fungovat.
Ale rád bych četl i názor dalších k tomuto postupu výroby.
Xtractor
citace:
Původní příspěvek od DEVIATIO
video tutorial:
dil1
https://www.youtube.com/watch?v=Dg4lBkjkRUM
dil2
https://www.youtube.com/watch?v=OhKL4h4zSCk


u obou videi mi to pise, ze jsou nedostupna
top47
citace:
Původní příspěvek od jojoba
Tak už mám skoro měsíc za sebou - vzhledem k potřebě fungovat užívám jen jednou denně - večer. Už jsem na 0,5 ml, ale zatím jedu ten řidší zbytek z posledního odparu, s větším podílem PG. I při tomto materiálu, když ho vezmu večer v 8-9 h , cítím ráno tak do 10 h, že bych asi řídit eště neměl. Tedy jsem buď extra vnímavý nebo je ten matroš stále síla. Když vím, že potřebuji druhý den řídit, tak řaději vynachám. Příští týden přejdu na ten původní hustý základ, asi i snížím dávkování. Sice nikdo nepřišel s názorem na tu mou karboxylaci, nicméně z toho že ta síla tu je, tak je to asi proběhlé.
Jinak jsem vysadil dosud braná AD, lék na prostatu a na vysoký tlak....nechybí, uvidím po kontrole. Zdar.


Mladíci si zde na net dali to, že se nedá přímo odpovědět tazateli. Potřebují prachy. Tak jsem přestal tento web sledovat. Byl zde ve fóru nick Pozdrav, který bohužel již není mezi námi. Ten popisoval vše tak jak má být. Také pani Buška vydala knihu Léčivé konopí v praxi. Chtěl jsem Vám na mail poslat své poznámky od Pozdrava a vlastní zkušenosti. Zdravím.
odo
top47
caf! tie poznámky ohľadom konkrétnych skúsenosti s liečbou by vážne zaujímali aj mňa. Je to možné preposlať???
diky!
carlos
citace:
Původní příspěvek od top47

Chtěl jsem Vám na mail poslat své poznámky od Pozdrava a vlastní zkušenosti. Zdravím.
Proc na mail? Proc ne verejne do fora?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma