Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Léčitelství

Stránky: 1 [2] 
Fénixovy slzy - konopný výtažek aneb udělej si sám , recept Ricka Simpsona - Klikni zde pro originální téma
Ono
Ahoj fénix léčitel! Môžem podávať Fénixove slzy aj pacientovi, ktorý podstupuje chemoterapiu? Aká je Tvoja skúsenosť? Fungujú aj na pokročilé štádium rakoviny? Ďakujem. Prípadne poprosím o radu aj iných growerov. Vďaka.
vousac
Ano po chemu by se mu mělo víc ulevit přápadně vrací chuť na jídlo bohužel neumí napravovat chyby jedu z chemoterapie , pokročilé stádium rakoviny je už v takovém stavu že konopí dokáže tlumit bolesti a trochu zrelaxovat tělo no nemoc je již tak daleko a organismus tak vysílený že nedokáže zvrátit postup nemoci.(navíc jde o to že každé tělo je jinak stavěno a jinak odolné včetně dalších info co a kolik je v těle zasaženo,prej existují případy které se obrátili v pokročilém stádiu rakoviny do stavu vyléčení,co jsem četl jednalo se o nádor v hlavě a v prostaťe)
vousac
citace:
Původní příspěvek od Pozdrav
Kluci, v těch postupech máte dost neefektivních, řekl bych až chybných kroků.

1. Chybějící dekarboxylace

V rostinkách je většina THC a CBD přítomna ve formě kyselin (THC-COOH, CBD-COOH) které nejsou významněji aktivní.

Dekarboxylace je chemická reakce, při které tyto kyseliny ztrácí karboxylovou skupinu –COOH a mění se na THC a CBD, karboxylová skupina se odštěpuje a mění se na vodu (vodní páru) a kysličník uhličitý, které uniknou do okolního vzduchu.

Dekarboxylace nastává při hulení hořením; před přípravou léčivých roztoků je podle internetových doporučení třeba rostlinky zahřát v elektrické nebo plynové troubě na pečení na teplotu +105°C na dobu 15 minut. Podle několika kvalitních prací výzkumné laboratoře dekarboxylují při teplotě +135°C po dobu 8 až 10 hodin. (Viz např. Arno Hazekamp: Cannabis; extracting the medicine, Proefschrift Universiteit Leiden).

Při zahřívání THC taje (přechází ze skupenství pevného do skupenství kapalného) při teplotě 80°C a CBD při teplotě 66-67°C a část se nalepí na dno nádoby, ve které se dekarboxyluje, a pak při poklesu teploty ztuhne. Proto je dobré dekarboxylovat v té nádobě, ve které se pak bude macerovat.

Teploty odpaření THC a CBD jsou nad +190°C, a tak jejich ztráta při dekarboxylaci nehrozí. Rostlinný material při dekarboxylaci výrazně ztmavne.

Zahřívání rozpouštědla při jeho odpařování dekarboxylaci v žádném případě nenahradí, protože teplota zde dosahuje pouze kolem +80°C.

Pokud dekarboxylace v postupu úplně chybí, výsledný produkt je spíš velké zklamání.

2. Moc fofrujete

Macerování v benzinu po dobu 3 minut nebo v alkoholu po dobu 1 měsíce (při pokojové teplotě) je příliš krátká doba. Macerovat v benzinu nebo hexanu se má několik dnů, v alkoholu tak dva měsíce.

3. Hazardujete se svým zdravím

Pokud používáte více nebo méně toxická rozpouštědla (benzin, hexan, isopropanol atd.) musíte je do posledního zbytku odpařit. Výsledek je pak samozřejmě hustý téměř tuhý lepivý lógr, který se pak naředí něčím jedlým – olejem, alkoholem, propylenglykolem, potravinářským glycerínem)

4. Aplikace přes žaludek je neefektivní

Pokud se produkt prostě sní, výsledkem je hulohlad a dobrý spánek. Aby nastalo uvolnění atd., musí se aplikovat buď inhalací, nebo přes membrány a to u “Fénixových slz” prostě nejde. Musí se vyčistit naříklad aktivním uhlím, filtrovat a rozpustit v něčem, co lze inhalovat nebo aplikovat přes membrány (propylenglykol, alkohol s glycerínem) – ale to pak už nejsou “Fénixovy slzy”. Viz http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=38778

P.S. Jinak na dokonalé vymačkání rostlinného materiálu se odšťavňovače nebo odstředivky moc neosvědčují, stačí takové kuchyňské mačkadlo jako na obr..Ale nějaké pořádné a pevné a ne to nejlevnější co mají.


přátelé kamarádi musím tu poopravit několik dezinformací člověka který ani nebyl v laboratoři ani si o tom nic nepřečetl ,osobně jsem si pár lidí i laborek oběhal takže moje reakce na tohle je taková :
1. teplota odpaření CBD je kolem 140°C a THC 180°C každý kanabinoid to má jíné ,třeba tání CBD už je v 80°C,rostlinný materiál při dekarboxylaci ne výrazně ale může trochu změnit barvu a opravdu při výrobě z čerstvě nasušeného je potřeba této aplikace k přeměně kyselin to však neplatí o více jak půl roku starém konopí kde tato chemie proběhne přírodní cestou. Pečení v troubě nestačí 15 minut ale aspoň hodinu (osobně odzkoušeny různé délky časů při stejné teplotě a stejné genetice pro výsledný efekt)
2. macerování nebo rozpuštění látek v rozpouštědlech pokud si materiál po pečení rozdrtíte na prášek (třeba v hmoždíři) stačí pro kapky 10-15minut dál už se uvolňují jiné a někdy nežádoucí látky (vosky atd) výtěžnost byla opět osobně ověřena benzínem při stejném množství materiálu jsem rozpouštěl 15 minut v druhém případě 14 dní ale výsledný efekt neboli množství látek získaných byl naprosto shodný !!!
3. Pokud nedojde k uplnému odpaření což se doporučuje pokud je výsledný efekt hodně hustý a přesto by zůstalo nějaké promile třeba lékařského benzínu jeho učinek na tělo výtažek plně neutralizuje konopný výtažek jen pokud je výsledek více tekutý hrozí zvracení a bude vám chvilku zle ale lze to opětovně dovypařit pozor nesmíte vařit!
4. fénixovy slzy nejsou čištěné jako pegasovy kapky které se užívají pod jazyk i tak použití do žaludku je hlavní užití fénixových slz které projdou přes žaludek se strátou asi 5% učinných látek ale zbytek se uspěšně vstřebá v tenkém střevě do krve a funguje ,ti kteří mají vaporizér si kapky dají na sítko odpařovače kde běžně mají nadrobenou paličku a horkým vzduchem to roztopí a vdechnou do plic což je nejčistší a nejefektivnější metoda užití ale přes žaludek to jde taky v pohodě - následný hulohlad či spánek je otázkou jakou genetiku jste použili tento efekt není stejný u všech genetik protože to mám osobně opět odzkoušeno !

ano mám už nějaké uspěchy u lidí kteří měli moje kapky nebo masti a docela to ohromí když dotyčný už nemá cukrovku,už není zavodněný,už může skrz roztroušenou sklerozu znovu chodit atd ,či bolavé záda ,akné,bradavice na prstech,snížení vysokého tlaku ,bez bolestí kloubů atd atd
John.Mall
Hezké, děkujeme.
Trochu blbě se to čte, ale nevadí.
PaBlo
zdravim, vylečil si někdo konopným výtažkem kožní virové onemocnení? Bradavice?
PaBlo
Četl jsem ze je i na virova onemocnění jako jsou právě bradavice tak by me zajímalo co je na tom pravdy v praxi.
healingpath
Ja vim ze to vizni mozna divne, ale chci moct pomoct svemu pribuznemu ktery slzy velmi potrebuje, potrebuji je dost surne, nevite o nekom kto by mi vedel pomoct?
PaBlo
koukám že se to tu od jisté doby zastavilo, nevím jestli již v předchozích příspěvcích bylo psáno něco o tom kolik přibližně výtažku je potřeba k vyléčení třeba rakoviny, migrény, nebo cukrovky, je mi jasné že je to individuální u každého jedince, ale jestli se přibližné množství dá tokto takto povědět.
Když víme že ze 100g sušiny máme přibližně 10ml výtažku?:)
Fanek107
Protože je problém sehnat Lékařský benzin nebo izopropylalkohol, vše se prodává na ŽL. Když použiju na Fénixovy slzy líh ...?? Špatně? Nebo to může být ??
Kvakos
sezen nekoho kdo ma ZL ;) doporucuju koupit 100% petrolether, stejne jako Rick. S. isopropanol sezenes 99.9% jako cistic elektroniky i bez ZL. ale pozor na kvalitni odpareni, v jatrech oxiduje na aceton :/ take na sebe vaze vic chlorofil jako jine alkoholove roztoky.
citace R.S. : Zkoušel jsem nejrůznější rozpouštědla. K extrakci výtažku lze použít benzín, alkohol a řadu dalších rozpouštědel. Podle mých zkušeností je nejlepší éter a hned po něm benzín.
Mard
citace:
Původní příspěvek od Fanek107
Protože je problém sehnat Lékařský benzin nebo izopropylalkohol, vše se prodává na ŽL. Když použiju na Fénixovy slzy líh ...?? Špatně? Nebo to může být ??


Prosím, aby jsi nemátl veřejnost. Lékařský benzín normálně kupuji ve dvou lékárnách, podle toho do které to mám blíž a nikdy s tím nebyl problém. Flašku 900 ml.
A izopropylalkohol kupuji v GME, ale není lékařsky čistý. Plechovka 1 litr.
Mard
citace:
Původní příspěvek od PaBlo
koukám že se to tu od jisté doby zastavilo, nevím jestli již v předchozích příspěvcích bylo psáno něco o tom kolik přibližně výtažku je potřeba k vyléčení třeba rakoviny, migrény, nebo cukrovky, je mi jasné že je to individuální u každého jedince, ale jestli se přibližné množství dá tokto takto povědět.
Když víme že ze 100g sušiny máme přibližně 10ml výtažku?:)


Migrénu nevyléčíš :-) Tý se jen zbavíš. Na migrénu postačuje minimum čistého výtažku v lihu (ale čistého, bez chlorofylu a vosku - jinak je to nechutně hořké). Obvykle půlka kávové lžičky. Výtažek připravuji z 0,5l konzumního lihu 80% a spotřebuji na to cca 1 litr sušených dekarboxylovaných palic, které namelu v sekáčku najemno (cca 0,3l prášku). Po vylouhování a vyčistění ředím destilkou na polovic (40% roztok lihu).

Na cukrovku kolega zkoušel 2 kávové lžičky denně, ráno a večer a po týdnu toho nechal, když neviděl žádný účinek.
Fanek107
Protože mě čeká asi operace plic ve Fakultní v Praze (jinde prej to nedělají) čistit a odsávat bordel v plicích po dlouhých cestách na kamionu... hulil sem normálních cigaret i 60 denně a navíc mám silnou cukrovku, tak se svým způsobem bojím. Protože cukrářům se všechno hodně dlouho hojí. Tak bych chtěl ještě zkusit poslední možnost, než podepíšu papír pod kudlu, zkusit Fénixovy slzy. Nějak tuším, že do mé sklizně by mohlo být relativně pozdě abych si je udělal. Našel by se někdo co by prodal slzy tak na dobu než sklidím a usuším? Možná to sem nepatří, tak omluva, ale je to akutní. Takové bolesti na prsách sem ještě neměl. Moc díky za reakce do vzkazů.
Fanek107
Zdravím. Po užití půl zrnka rýže, bych měl asi problém se řízením auta, že? Po jak dlouhé době bych byl relativně čistý, když budu měsíc užívat FS a pak potřeboval jet autem? Nalízal bych ještě za týden ?? Díky. Jinak info nahoře vyčerpávající, super.
Kvakos
Zalezi jak to na tebe bude pusobit a jestli nalizas nebo ne, je takova ruleta. Nekdo nenalize 20min po speku,nekdo nalize po 4 dnech. Sou ruzny vychavky ( zvejky,bombony, stavy) ktery to nekdy zamaskujou. Nebo si muzes udelat specialni lekarsky posudek, kdyz ses chronickej hulic, ze nizke davky, ktere nalizes neovlivnuji tvoji schopnost rizeni. FS budu ted delat,ale vetsina je uz zamluvena, nevim kolik toho zbyde. kdyztak pm.
masuro
zkousel nekdo z vas delat slzy z CBD odrud? mam dokonce kytku co ma 0,35 THC a 8 procent CBD. Premyslim co pak s ni, jestli olivovy olej , nebo extrakt...
frek
citace:
Původní příspěvek od masuro
zkousel nekdo z vas delat slzy z CBD odrud? mam dokonce kytku co ma 0,35 THC a 8 procent CBD. Premyslim co pak s ni, jestli olivovy olej , nebo extrakt...

Dobrá otázka... Budu dělat z CBD Critical Mass na podzim, tak kdyby měl někdo zkušenosti.
Fanek107
Jen malý poznatek k FS. Během 10 dní při užívání FS, jsem ale dost překvapený. Píchal jsem inzulin 5x denně a při měření jsem měl hodnoty od 15 do 25 moll. Včera, dnes, jsem se pro info změřil glukometrem a valil jsem oči. Nejvyšší hodnota byla ve čtvrtek 10,ý moll a dnes 7,4 moll. Jestli to tak půjde dál, budu za nějakou dobu bez píchání se. Opravdu milé překvapení. Jen ze začátku nepřehánět. Nemám žádné problémy po užití. Žádné závratě, bušení srdce, malátnost atd. atd. Co je další pozitivum, že spávám jak malé děcko. Býval jsem i 5x za noc vzhůru. Proč jsem se budil, netuším. Dnes spím nepřerušovaně celou noc. Jsem hodně spokojený. Nehulím, jen užívám FS. Tak s tou operací na podzim ještě počkám. Pokud to bude mít další blahodárné účinky, nakonec se operaci vyhnu.
PaBlo
Chtěl bych slyšet váš názor na věc která mě vůbec netěší, poslední týden docela dost pršelo a paličky které byly schované pouze v papírové krabici chytli na konci svích pestíků neznámí druh plísně, spíše nepatrný poprašek. Je tento materiál na výrobu fénixovích slz zcela nevhodný nebo se při postupu výrobi eliminují hrozby ze vzniklé plísně?
Osobně bych takové paličky vaporizoval jen velmi nerad ale už jsem vyděl i horší plíseň a vím že vaporizovat nebo jíst ji není moc prospěšné, takže jsem se prvně trochu zděsil a řekl jsem tak tohle už se nedá použít, má někdo zkušenosti nebo jsou snad nějaké vedecky doložené poznatky o použití takových palic?
Zkusil jsem to vyfotit a všiml jsem si že se z toho mírně práší, nejraději bych se zeptal osobně Ricka kdyby jste někdo znali jeho mobil :D a nebo mi dokázali poradit budu velice rád.
PaBlo
Tak jsem trochu pohledal na internetu a hned u prvního videa výroby jsem oběvil toto, když si pustíte minutu 4:20 neříká tam že při tomto postupu se zbavíte i plísní?
Co si o tom myslíte?
Matesss
Plesnivý materiál nie je vhodný na výrobu Fénixov, bohužiaľ, taký nie je vhodný na nič. Teda aspoň to tvrdí Lumír Hanuš.
PaBlo
abych pravdu řekl, čekal jsem na názor někoho. než jsem s toho plesnivého materálu začal něco dělat, takže ted mužu směle všechno co mám hodit na komposter,? je to celkem škoda protože moje známá zrovna fenixe potřebuje a jak všichni víme není to dnes jednoduché sehnat vubec nějaky material v takovem množství, natož sehnat fenixe, nemáte pro mě nějaké řešení?zkoušel někdo jestli to dosahuje výsledků když je to mírně chytlé?
John.Mall
U plísní je problém v tom, že pokud je již viditelná, je mycelium velmi rozrostlé a to co se zdá jako jen lehce chycené, je ve skutečnosti již na nic. Tedy vyrobit se z toho samozřejmě dá všelico, jen je tam ta drobná nevýhoda přítomnosti mykotoxinů.
PaBlo
Tohle je odpověď kterou jsem hledal:-) dík moc, co to jsou ty mykotoxinů? Jsou škodlivého pro lidsky organizmus? A nedají se zničit právě Tim louhování v benzínu?

citace:
Původní příspěvek od John.Mall
U plísní je problém v tom, že pokud je již viditelná, je mycelium velmi rozrostlé a to co se zdá jako jen lehce chycené, je ve skutečnosti již na nic. Tedy vyrobit se z toho samozřejmě dá všelico, jen je tam ta drobná nevýhoda přítomnosti mykotoxinů.
John.Mall
Mykotoxiny
Jejich zničení, podle toho co jsem vyčetl, je dost záludné.
Vysoká teplota je prej ničí, ale opravdu vysoká a to je problém, protože jsou pak zničeny i ostatní látky, které bychom rádi zachovali. A některé druhy těchto toxinů jsou termostabilní a jaký přesně druh toxinu je v plesnivé trávě se bez laboratorního
Chemikálie také nepomáhají. No je to dost blbý, sám jsem s tím bojoval, protože mám odoperovaný nádor mozku a teď mi narostli pro změnu dva další, takže jsem zkoušel kde co.
Plesnivý materiál raději neberu, neboť proč do sebe cpát i něco rakovinotvorného, tedy právě ty mykotoxiny, že?
Ale třeba taky melu sračky a někdo studovanější mne opraví. Hoj.
vv2
Mohu mít otázku ohledně výroby výtažku?RS uvádí,že doba rozpouštění v lékařském benzinu je 3 minuty.Není lepší trochu delší doba,nebo to má naopak nějaký podstatný důvod?
celek
Cim delsi doba louhovani,tim vice se toho,do urcite hranice vytahne.Jenze to vice znamena vice chlorofylu,vosku...Takze zalezi na co to clovek chce... A jestli to teda potom chce vycistit...
blackfatjesus
Osazenstvo Groweru, mám na vás otázku. Pokud se nepletu, v kytkách není THC, ale jeho prekurzor THCa. Nebylo by teda výhodnější paličky dekarboxylovat předtím než je vykoupu v rozpouštědle?
redyth
citace:
Původní příspěvek od blackfatjesus
Osazenstvo Groweru, mám na vás otázku. Pokud se nepletu, v kytkách není THC, ale jeho prekurzor THCa. Nebylo by teda výhodnější paličky dekarboxylovat předtím než je vykoupu v rozpouštědle?


Máš naprostou pravdu, dekarboxyluj rozhodně ještě před tím, než použiješ rozpouštědlo :)
orome9
extrakt se dá delat i z technického konopí, je to funkčný na 100 procent, THC tam je možná tak ve výši 3 procent max, takže schopnost vedení vozidla to neovlyvnuje, tedy pri megadávkach možná jo.... Výrazne to sklidnuje, človek nepocituje únavu, cíti se komfortne. Technické odrúdy maji vysoký obsah cbd, takže klidne to treba skusit.. na cukrovku do podle tety Bushky účinkuje velice dobre.. technika by se už mali zberat, takže by se dala sehnat....
samozrejme technika je obsypaná hlavne semínkami, pryskyrice je tam o hodne méne, jelikož jsou samice oprcaný, takže je možné benzín užít pri výrobe víckrát - zalít sušinu, po 2 dnech odstranit sušinu a nahradit ji novou a zalit byt istým benzínem. (väčšina tech. konopí jsou jednodomý odrúdy, takže na rastline jsou prítomný samce i samice, jde o to, že pri dvojdomých odrúdách, ktoré by nebyly opyleny tak by už výrobce semen neumel dodržet zákonné množství THC, jelikož hladina pod 0,2 procenty thc je pro rostlinu neprirozená a pri dalším množení se množství thc zvyšuje...)


pa
citace:
Původní příspěvek od masuro
zkousel nekdo z vas delat slzy z CBD odrud? mam dokonce kytku co ma 0,35 THC a 8 procent CBD. Premyslim co pak s ni, jestli olivovy olej , nebo extrakt...
Madical-Strains
Zdar pratele.

Fenixovy slzy.
Nejjednosdusi navod jaky jsem kdy videl.

https://www.youtube.com/watch?time_...0&v=0sGWxz0DMSI

Nevsiml jsem si ze by palice dekarboxylovala.

Mnoho lidi tu zde jen opakuje to co pise Rick Simpson ze dekarboxylace je nutny proces k aktivovani ucinnosti na leceni THC a CBD. Ja jsem naopak cetl od Doc. RNDr. Lumíra Ondřeje Hanuše, DrSc., Dr.h.c. a podle dalsiho doktora William L. Courtneye ze vystavovanim vysokych teplot-dekarboxylaci v troube ,byt jen na par minut se dramaticky likviduji enzymy ktere jsou nutne a nepostradatelne k samotnemu leceni a tim ve znacne mire snizuje lecivost FS , proto je dekarboxylace naopak nezadouci.
Tak me prave napadlo proc asi FS nevylecily opravdu kazdeho kdo je zkusil uzivat? Rika se ze na kazdeho pusobi neco jineho ale co kdyz je pravy duvod prave popsany vyse?

NOVY TREND -Objeven jiz v roce 2012.-DALEKO UCINNEJSI A JEDNODUSSI METODA ZISKAVANI CBD A THC NA LECBU ZAVAZNYCH ONEMOCNENI NEZ JSOU SAMOTNE "FENIXOVY SLZY" !!! Nelze se predavkovat jako v zacatcich lecby u FS. Neovlivnuje rizeni vozidla.

Zrovna kdyz jsem dnes hledal jak si vyrobit kvalitni fenixovy slzy co nejjednoduseji tak jsem narazil na opravdu zajimavy clanek ve zpravach.
Tento clanek me jiz na 100% potvrzuje to co jsem zde napsal pred dvema roky o rakouskem veterinari (u ktereho jsem pracoval) ktery lecil zviratka od zle rakoviny a vracel je do opet zivota.
To jsem zazil a videl na sve vlastni oci,zadna jedna pani povidala!

zde muj stary prispevek z roku 2012:

http://grower.cz/forum/showthread.p...687#post1021687

A jak se zda v tomto odkazu, tak FENIXOVY SLZY jsou jiz za Zenitem.
Existuje mnohem jednosussi a mnohem ucinnejsi metoda pro nemocne pacienty jak ziskat CBD a THC pro lecebne ucely a to dokonce bez vedlejsich psychoaktivnich stavu THC.

citace:
Nový, neobvyklý přístup k léčení pomocí THC/CBD konopí

Současné metody užívání lékařské marihuany zahrnují: Kouření, vaporizaci, konzumaci potravin a redukování THC do tinktur konopného oleje. Všechny tyto metody mají uzdravující účinky, ale koncentrovaný konopný výtažek, jenž Rick Simpson odhalil, se zdá být nejefektivnější formou lékařské marihuany, alespoň doteď.................

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/...-uzasnych-leciv

zde je odkaz na oduvodneni proc je tato metda lecby daleko ucinnejsi nez u FS.
Je zde tez uveden navod a davkovani.

https://www.medicaljane.com/categor...health-benefits

Netvrdim a nikdy nebudu ze FS nejsou nejlepsi a nejucinnejsi metodou ,jen chci poukazat na to ze doba + vyzkum + praxe leceni jdou ruku v ruce neustale dopredu.

Odkazy na leceni odstavnovanim lekarskou marihuanou-2016

https://www.hellomd.com/health-well...ew-health-trend

https://healthimpactnews.com/2016/m...ican-consumers/

http://mail.dailynewschannels.com/2...-amazing-cures/

https://cz.pinterest.com/pin/137993176052857623/

Podle informaci ktere jsem se dozvedel , idelne bych to videl nasledovne, nez vyrabet FS a tim snizovat ucinnost hlavne CBD .

1.- Pestovat pouze BIO. nejlepe pouze quanem.
2.- Zacit odstavnovat jakmile se objebvi cire trichomy az k prechodu k jantaru.
(nechapu proc,vzdyt zabarvovanim trichomu jantarovou barvou vznikaCBD)
3.- Odstavnovat cca 10-20 listu plus 2-4 palice kvetu denne.
5- Pit vzdy pred kazdym jdlem na lacno 5-10 min pred jidlem.
6.- Pridavat stavu z mrkve a kavovou lzicku Bio kokosovy olej pro
bleskurychle vstrebani do oraganismu.

Podle me jeste lepsi zpusob -strain indica THC-CBD 1:1 , bio-hnojivo, flushing nejmene tyden, sklidit kdyz jsou jeste cire trychomy , vse odstavnit najednou a prelit do formicek na led a vse vlozit do mrazaku. Pak uz jen rozpustit jednu kosku ledu marihuany v odstavnene mrkvi 10:1 dil marihuany vzdy pred kazdym jidlem.

Nekde zde na groweru jsem cetl ze THC a CBD se v mrazaku nici tomu ale neverim protoze ma TD byla jeste po 3/4 roku stale jak britva.
Navic tuto moznost popisuji take v clanku skladovani a uchovavani odstavnene marihuany.

Udajne 30 dni osdstavnovani nahradi 3.mesicni lecbu FS , je tez vhodne pro prevenci vsech tezkych civilizacnich chorob . I kdyz je samozrejme mnohem uzitecnejsi pit stavy celorocne.

A zde je nejdulezitejsi video - vysvetleno absolutne vse dopodrobna, vylecena pacientka syrovou marihuanou, navody k uzivani atd.a ruzne vychytably.

https://www.alchimiaweb.com/blogen/...cannabis-juice/

Z odstavnenych palic a listu mohou byt vyrobeny i kapsle pro dlouhodobou lecbu ci uskladneni.

A v neposledni rade tvrzeni reditele vyzkumu rakoviny ktery prichazi kazdodenne do styku s pacienty co maji rakovinu.

Mariellen Jurkovitch, director of the Humbolt Patient Resource Center, notices a great improvement in the patient’s health. She states that smoking marijuana lessened the pain of several patients and improved their life quality, but that she could not actually observe a true improvement in their health; raw marijuana, in its natural form, changed her point of view. She claims that while making the juice and cleaning the extractor means a lot of work, “people that do it love it, because they can see results“.

Doufam ze to pomuze vsem tem co opravdu pomoc potrebuji.
Urcite to vyzkousim sam na sobe a sdelim poznatky.



houkan
Ahoj, tady jsem našel nově jeden další přeložený návod podle Ricka Simpsona, snad se někomu bude hodit.
ČTĚTE ZDE
Bernard
Ahoj lidi,
chci se zeptat, co je nejlepší rozpouštědlo na fénixovy kapky. Četl jsem toho více,viděl i navody podle Ricka Simpsona, ať už lék. benzím,líh,alkohol....
Určitě mě zajímá především po tom odpařování,aby tam nezbyli nežádoucí látky z rozpouštědel....
Druhá část otázky je kde se dají třeba koupit. Vím,že přes internet ti nic nepošlou,protože je to hořlavina,ale nevím třeba když příjdu do lékárny,jestli mi prodají normálně lék. benzím bez předpisu,hlavně když ho budu chtít 5litrů a více??
Díky za odpovědi:)
Marianne
Ahoj, doporučila bych ti potravinářský líh, ethanol. Rozpouštědla by měla mít všechna stejný efekt. Jde vlastně jen o nebezpečí výbuchu, z tohoto hlediska, je líh nejbezpečnější. Použité rozpouštědlo určuje barvu finálního produktu, ale to jsi určitě četl a na efekt to nemá žádný vliv.
Důležité je vznikající páry dobře odsávat pryč. Na konci přidat kapku vody, aby se zbytky rozpouštědla dokonale odpařily.
Ale s koupí ti bohužel neporadím, s tím zkušenost nemám. Každopádně potravinářský líh má hodně využití, zkus pohledat na co se používá a podle toho určitě najdeš, kde ho sehnat.
Ať se to povede, měj se
Xtractor
na vsechny indikace (krome deprese, kdy je vhodnejsi extrahovat energizujici sativy) nabada rick pouzivat dominantne indicove genetiky, ktere maji na pacienta sedativni efekt. pri hluboke relaxaci (zhulenem polospanku), ktera po poziti extraktu nasleduje, nastava proces 'samolecby', kdy se telo harmonizuje a uzdravuje samo.
orome9
[no k tomu odštavnovaní konope.. jde o to , jestli ste pri tomto ryze mechanickém spracovaní dostane do tí štávy i všechna lepkavá pryskyrice, ktorá obsahuje nejvíc látek.. a kto chce lečení bez stavú, tak ať používa čípky... tam to je témer zcela pred psychotropných účinku...
Xtractor
neni pravdou, ze cipky nezpusobi 'omameni je jen trochu jine nez huleni susiny nebo ustni aplikace vytazku (je to neco mezi). U dzusovani jde o to, ze nekarboxylovany (syrovy) material neobsahuje psychoaktivni THC, ale kyselinu THCa, ktera pacienta 'neomami', zato ale se ji pry vstreba az 6x vice nez aktivniho THCcka. Kdybych dzusoval cele zrale kytky, tak bych si to, co zbyde z palic, jeste ususil a zvytazkoval.
ar45az
Ahojte nemate nekdo navíc nejake FS? Vymenim za naturalie nebo cokoliv... schanim pro zmirneni bolesti pri lecbe rakoviny :(
Dekuji!
turolop
Dělal jsem dneska výtažek přes 80% líh potravinářský a po celkové proceduře, kdy jsem začal odparovat líh, pomocí vodního destilatoru jsem trochu zaspal a lehce pritavil vytazek v nerezové nadrzi. Píšou, že tenhle vodní destilator pracuje při teplotě 100 stupňů ale nevím jaká tam byla skutečná teplota a modlím se abych si neodpalil veškeré užitečné látky do vzduchu... Máte někdo s timhle zkušenosti? Je nějak možné otestovat olej zdali stále obsahuje CBD?
Nika_sp
Nějaká aktualizace o stavu kamaradky vaší maminky? Nic dalšího jsem nanašla.



citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Zdar pratele.

Fenixovy slzy.
Nejjednosdusi navod jaky jsem kdy videl.

https://www.youtube.com/watch?time_...0&v=0sGWxz0DMSI

Nevsiml jsem si ze by palice dekarboxylovala.


otoxy
Děkuji za sdílení a překlad textu do češtiny.
thaavi
Možná hloupý dotaz: před výrobou mastí apod. se musí provádět dekarboxylace, aby se účinné látky v konopí zaktivizovaly a teprve pak se z nich ty látky "tahají". Při výrobě Fenixových slz se tento krok vynechává. Chci se zeptat, jak dojde k zaktivizování látek v konopí, pokud pracujeme s s čerstvě nasušeným materiálem?
Zedy
Zajímavý, dělám to právě naopak :D

Dekarboxylaci jsem dělal zrovna před výrobou FS a před výrobou mastí nikdy...

Kdyžtak mě opravte, ale nedochází po dekarboxylaci jen k jednoduššímu oddělení trichomů od "zelených částí" rostliny? :confused:

Peace :beer:
Madical-Strains
Jiny druh extraktu , za 5 minut hotovy. :)

http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=81150
thaavi
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Jiny druh extraktu , za 5 minut hotovy. :)

http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=81150


to je zajímavá novinka, ale lis nevlastním, ani nevím, kde bych se k němu mohl dostat
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od thaavi


to je zajímavá novinka, ale lis nevlastním, ani nevím, kde bych se k němu mohl dostat


Nemusis vlastnit lis, postaci investice par stovek.
Stacilo by si precit alespon prispevek 36 , v tom vlakne. :)
jojoba
Náklady na ROSIN-lis nevidím jako kritické. Když se sečte, co stojí odpařovací hrnec a potřebné rozpouštědlo + hodiny práce na každou várku, oproti jednorázovému pořízení lisu, vidím ten lis jako efektivnější.
+ výtěžnost
+ lepší kvalita ( bez chemie, komplexnost složení,.... )
Pro mne příští cíl.
Díky za přínosné informace na fóru.
thaavi
Zdarec, chystám se zítra dělat Fenixovy slzy, je podle vás lepší sušinu jen nahrubo nadrtit, nebo rozemlít na jemný prášek? Četl jsem, že rozemletí může poškodit trichomy nežádoucím způsobem.
thaavi
Tak v sobotu jsem se pokoušel o FS. Použil jsem lékařský benzin jako rozpouštědlo. Překvapilo mě, jak divoce vřel a bublal i při 80 stupních. Benzin se na vařiči velmi rychle odpařil, stačila chvilka nepozornosti a mohl jsem výtažek připálit. Byl to opravdu fofr. Finální odpařování posledních zbytků benzinu a vody za občasného víření hrncem byla také otázka pár minut. Pak tekutina přestala reagovat a na hladince se přestalo cokoli dít. Sice při zahřívání dál unikala pára, ale usoudil jsem, že je produkt hotov. Po odstavení z vařiče tekutina za pár minut tuhla. Nahřál jsem ji znovu a nasál do injekčních stříkaček. Z 1 kg sušiny jsem vyextrahoval 50 ml FS. Přemýšlím ted, jak užívat. Zda zředit nějakým konzumním alkoholem nebo propylenglykolem, aby to nebylo tak silné.
indician
Zahřát a smíchat v požadovaném poměru s olejem. Používám olivový. Konopným taky určitě nic nezkazíš.
Madical-Strains
Moc hezky :)
Bezne pri extrakci , jakekoliv se uvadi vyteznost nimimum 10%, u FS se uvadi bezne 10 %, skoda se ti povedlo tak malo.
Zajimalo by me cim to muze byt?

U BHO je vyteznost kolem 15-20%.
thaavi
citace:
Původní příspěvek od indician
Zahřát a smíchat v požadovaném poměru s olejem. Používám olivový. Konopným taky určitě nic nezkazíš.


dík za tip!
thaavi
Mám doma láhev propylenglykolu. Dalo by se to použít? Je to bezpečné? Nejsem chemik.
thaavi
Tak jsem zkusil na sobě dávku velikosti rýžového zrna na piškot, bylo to extrémně hořký, ale dá se to vydržet. Stav celkem v pohodě, takové dlouhodobější mírné účinky. Budu dál testovat.
Just
Používáte někdo destilátor jako je tenhle ?

Vyplatí se to koupit?

https://www.youtube.com/watch?v=fYMCA_Tg_vk
Just
Kde nakupujete líh?

https://www.sagras-shop.cz/cz/shop/...ravinarsky-lih/
thaavi
citace:
Původní příspěvek od Just
Kde nakupujete líh?

https://www.sagras-shop.cz/cz/shop/...ravinarsky-lih/


https://www.oleje.cz/p/benzin-lekar...-75s-9-l--20804
1+1=2
Pánové jak dlouho vydrží asi tak cisty vytazek v lednici? S tím, že jednou za čas si vytlacim malou kapku na spraveni nalady. Opravdu to moc nemizi a nejakou injekci s vytazkem tam mam i treba 2roky. Mam strach aby to treba nebylo prosle nebo tak neco.

Dikys a vytazkum zdar!
thaavi
V chladnu a temnu roky
1+1=2
Hrozně relativní odpověď roky. To jsem se dočetl taky ale nikde jsem nenašel přesné doporučení dlouhodobosti uskladnění.
Zároveň i by mě zajímalo jak třeba poznám, že je výtažek proslej/plesnivej?

Jde o to, že třeba spousta firem, který komerčně prodavaly výtažky, delaj jednou za čas velký akce (slevy aby se zbavili zasob), protože sami přiznali, že výtažek, který je proslej/plesnivej, tak má přesně opačný léčebné účinky, než se od toho očekává a to v těle dokáže udělat velikou paseku. To opravdu nikdo nechce.
thaavi
když to budeš skladovat v mrazáku, mělo by to být úplně ok
WhiteRussian
Zdravím lidičky chci se zeptat je tu někdo kdo by byl ochotný mi udělat z mého materiálu fénixovky(kapalinu na výrobu by sem zaplatil,i výrobu) ? chci tím pomoct nemocným co kolem sebe mám a sám se do toho pouštět nehodlám.Vím že jim to pomůže.Pomůže někdo prosím?Snažil sem se najít na konopijelek.cz tam se dalo zaregistrovat a tomu pacientovi pak v olomouci pan doktor fénixky vyrobil ale už to na jejich webu nemohu dohledat.
dark156
Ahoj,měl bych zájem o Fénixovy slzy je možné se zkontaktovat pro bližší INFO? Díky


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma