Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 [2] 3 
Homebox vs Darkbox vs Darkstreet vs Green Room ostatni mobilni boxy - Klikni zde pro originální téma
Marselos
Zítra by to melo dorazit už jen vymyslet stůl na napouštení vody abych se o to nemusel tolik starat a bude to cajk :-)
Noiwa
Zip prosvítá ???To tam neni ten límec pres zip jako u HB , je zevnitr a zvenku . No v tom bych videl možná rozdil . to Hlava:no myslim průsvit mozna tak par tečiček v zatáčce zipu..nic velikyho..limec je myslim jen zevnitř..z venčí jen zip. no kazdopadne me se u homeboxu libi ten bíle udelaný potah vevnitř..příště pujdu do neho...tot vse..hoj
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od Noiwa
Zip prosvítá ???To tam neni ten límec pres zip jako u HB , je zevnitr a zvenku . No v tom bych videl možná rozdil . to Hlava:no myslim průsvit mozna tak par tečiček v zatáčce zipu..nic velikyho..limec je myslim jen zevnitř..z venčí jen zip. no kazdopadne me se u homeboxu libi ten bíle udelaný potah vevnitř..příště pujdu do neho...tot vse..hoj


ta reflexni folie v darkroomu by mela mit vetsi odrazivost, nez bila v HB. ale v praxi jsem rozdil ve vysledku u nikoho nevidel.
Zajímalo by mě, jestli náhodou někdo nevíte, jestli Darkroom II stany mají v nich spolu s reflexní vrstvou i antidetekční vrstvu proti infra kamerám??
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Skamanik
Zajímalo by mě, jestli náhodou někdo nevíte, jestli Darkroom II stany mají v nich spolu s reflexní vrstvou i antidetekční vrstvu proti infra kamerám??



:D:D:D:D:D http://www.eurospyshop.com/antidete...oil_p_1174.html jasně standartní vybava :D
ok, ok, jen nevim na co ten odkaz..?
rači kdyby byl odkaz na to, že je to standartně ve stěnách stanu..
Marselos
homebox už stojí ale moc me nenatchnul,a to že u toho 1, nebyli 4x černé popruhy na pachovej filtr 2, a na pár místech nepatrne prosvítá o velikosti špedlíkové hlavičky, 3, a je šitej docela zvláštne nikdo se vracel na jedno místo dvakrát vypadá to jak kdyby to delal nejakej zhulenec, 4 a ne jedný strane jsou zvlášní žluté fleky jak od nejakého rezu, čekal jsem od oho víc foto mluví za sebe
Marselos
další foto žluté fleky
Marselos
prosvítání
Marselos
prosvítání ze předu na suchám zipu
Hlava
A to je novej ??No to prosvitaní , toho se zbavíš nalepenim izolepy zevnitř , to maj prostě všechny , já tam mám teda jen dvě tečky , u toho suchače na limec , že jo ? ...což mě celkem netankuje :D Ty fleky budou od tepleho vzduchu od ofuku ( z motoru ) , no snad si ho koupil fakt levně , no to šití , já sem teda spokojen s tim co mam , viděl sem horší ale to bylo přistupem provozovatele ...jo a je to čina co bys chtel ...
Marselos
úplne novej je práve že dneska mi přišel a kevšemu tam ani nebyli popruhy na pach.filtr to me sere :-/
Marselos
vypadá to jako kdyby mi dali nejakej reklamovanej box kurna hnetka jsem jim napsal email tak před 20 minutam jem zvedavej jak to budou chtít řešit když jsem ho dnesd postavil
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Marselos
úplne novej je práve že dneska mi přišel a kevšemu tam ani nebyli popruhy na pach.filtr to me sere :-/


Tak to novej rozhodně neni , když tam chyběj věci a stěny jsou od něceho přismahlý , no to bych poslal z5. No to bych byl taky nasranej ,,,,:(
Marselos
No jsem nasranej a kevšemu mám skoro před přepnutím na kvet tak vůbec nevím co tet jestli počkat ješte 14 DNÍ JEŠTE aby mi poslli novej šupáci . čekal jsem od toho víc poslal jsem jim email i s fotem.
letec
To je fakt pojeb. Normalne zadna vymena, vratit penize a kup si primo novej odjinud.Idealne si ho kup nekde hned s tim ze ti vrati penize potom(pokud to pro tebe nepredstavuje prilis vysokou castku)
Jinak nwm proc chces zrovna tuhle velikost, ale dnes jsem zahlidl v bazaru dobrej inzerat za slusny peniz(ale na vetsi no). Ja osobne mam darkroom a fakt parada, takze ani ten nezatracuj:)

Drzim palce at to posefujes

EDIT: A nestyd se uvest kterej obchodnik ti tohle prodal, myslim ze to je taky dulezite.
Marselos
Kupoval jsem to přes growplanet.cz koukal jsem hlavne na rozdíl penez je levnejší jak všude jinde ale nenapadlo me to že to bude takhle odrbaný jsem omezen s prostorem tak jsem vzal tenhle na 250w kterou jsem mel na lednici 40x50x 120 víc rozjíždet nechci mám to hlavne pro sebe :-) ale fakt me nasrali zítra ho složím a odešlu zpet šmejdům chjo nic nemůžu mít v pořádku :-/
Marselos
Tak ho budu dnes odesílet zpet a vezmu si darkstreet II tu 90 co myslíte bude dobrej.? poradte honem
letec
Kdyz uz pojedes 90, je problem jet rovnou 100? http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=56302 tady mi prijde celkem slusna cena na to ze je to silver. (vetsi misto nepotrebuje nutne vetsi wataz, je to spis obracene, ze vetsi wataz potrebuje vetsi misto).
Ten darkstreet II je totiz porad jen darkstreet a moc chvaly jsem na to neslysel, takovej hodne levnejsi darkroom.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Dobrajda
Homebox se stal temer neprodejnej
:D:D:D:D , určitě disponuješ statistikou prodeje , tak sem s ní , jinak "jedna paní povídala" jo od ty doby co udělaly variabilní sety , si můžeš postavit co chceš , treba hangar , proto možná klasicky HB tak nejdou , jenže obchodníci vědí že tady je to otázka ceny , tak se tady prodava kdejakej kšunt a kopie ( všeobecně ) cau Hlava
Marselos
Dnes odeslán vadnej homebox a odsouhlasil jsem ten darkstreetII 90X90 160 poradil mi že ty homeboxi jsou témeř neprodejný tak mi doporuučil bud darktstreet II a nebo darkrom II tak špekuloval jsem mezi tou 9Odarkstreet a nebo darkrom80 ale cenově jinde tak jsem šel do toho darkstreet 90 zdál se mi dobrej za dobrej za ty prachy. :-) tak doufám že to bude pecka.
letec
Jako obecne secredjardin fandim, takze kdyz ne darkroom, tak apson ten darkstreet(a jestli je tak dobrej jak pise kolega kousek vise, tak parada).
jarinek69
mam darkstreet a zadnej rev, bral bych darkroom

mel jsem tu moznost je porovnat a dnes uz bych radsi zainvestoval...
Marselos
a myslíš že ten darkstreet II 90X je špatnej ???
jarinek69
hele nevim jestli mam I nebo II, ale na webu vypada dobre, z cehoz plyne ze asi mam jednicku :( smolik

casem skocim do ty dvojky jak tak koukam
Marselos
no práve taky si myslím že budeš mít tu 1 ta 2 už je na lepší urovni,je tam u toho pipisek jak moc je vytunenej.
Marselos
No to jo no se tam budu moc pohybovat mezi nima já pestím max 5 kytí víc fakt nechci pokoušet ale mám to i dobře rozvrhnutý, začátkem druhé mesíce kvetu už vysazuju další růst abych stihnul do zimi co nejvíce matroše a mám v plánu rozjed začátečnícký hydro na 5 kytku 4 v kokosu a 1 bubler. :-) velikost si myslím bude ostačující i do budoucna.
Marselos
Tak už konečne dorazil dark street II a je o 90% mnohem lepší jak ten homebox takže spokojenost :-)
Indigo
HOMEBOX VS SECRET JARDIN VS GREEN ROOM
Vaše názory a zkušenosti, klady a zápory boxů.


Na počátku všeho byl Homebox.
Jako že za „bolševika“ byl Tuzex a bony, tak v českém pravěku pěstů byl Homebox.
Na Homebox nedám dopustit.
Mám ho 6 let a vše bez problémů. Zub času se na něm nepodepsal, je to držák. Jeho velká nevýhoda je však v přístupu do boxu – in/out - rozepínat a zapínat spousty single zipů dole i nahoře ( v tom mají Secret Jardin značný náskok). Nedochází ke korozi tyčí. V Homeboxu jsem jel 3 roky v kuse matky - vlhkost 75 - 80%, teplota cca 24°C - nejevil absolutně žádné známky koroze.

Secret Jardin: SJ Street box postavit a zapojit v něm „vercajk“, pěstovat grow tak nevím. Ideální nechat ho ležet a pod modrým světlem předpěstovat zakořeněné řezy. Není to klasický grow box….alespoň pro mě. Ideální clonebox.
SJ Dark je solidní pěstební box. K mému zklamání náchylný ke korozi. Stačilo mu 10 měsíců! Měl jsem ho jako záložní stan pro matky a koroze na sebe nenechala dlouho čekat. Oproti Homeboxu dochází k občasnému praskání plastových rohů ( z meho okoli znam několik pripadu). Výborná je dostupnost do stanu, příznivá je i cena. Jen doufám, že ke korozi nedochází i při klasickém pěstu, kdy se vlhkost pohybuje kolem 45%-55%.

Green Room od Growth Technology.To co v SJ načali, to dovedli v Anglii k dokonalosti. Mohutná pevná ocelová konstrukce, ocelove rohy, příprava pro cooltube, množství průduchů. Jen doufam, že nezačne reznout jako SJ.

Resume: Homebox – box, kterému ujel vlak, klasika.
Secret Jardin – dobrý přístup do boxu, koroze, příznivá cena.
Green Room – profi box, bez historie, v ČR novinka.

Tímto prosím o jakékoliv vaše názory a zkušenosti z těmito boxy.
Pro upřesnění, jde o mé zkušenosti s HBWhite, SJStreet, SJDarkbox…
vir
ad green room, to sice jako ma ocelovou konstrukci, ale urcite neni nerez,takze k reznuti bude na 100% casem dochazet taky, taky sem videl ze ta prvni verze green room mela sroubovaci rohy, takze si stravil vecnost jenom dat dohromady ty rohy. osobne u me vede SJ darkroom, street je levnej shit a dal bych ruce od nej pryc.

homebox to vymyslel, bohuzel to vsichni zkopirovali. SJ to dela dobre, a green room jen obslehl vnejsi futral, mozna pridal par der navic, ale celkove nejsou zas tak nicim vyjmecny, ne kazdej potrebuje diru na kazdej kabel. jinak diry na aircooled svetla uz jsou u vsech stanu, kdo je nema jako by nebyl.

jinak ty rohy tech stanu SJ uz sou v pohode, ten kdo mel takovy ty oranzovy ty sou hodne stary, pak stejny ale bili taky stary a ted ty rev 2.0 uz maji poradny robustni.
Indigo
neco podobneho dela Hydrogarden, ale ten ma zelene zipy a prosivani. Vetsinou kazdy vyrobce oznacuje boxy logem, opravdu netusim DNA tohoto boxu.
Čuzz mám stejnej stan a svítím 600w.O co větší slunce o to musíš mít víc vzduchu :-) Good luck
Carlos
:D Nvm nvm ,klasika je klasika ,Koupil semtaky home box silver ,ale opravdu me obcas vadi,ty mrte zipu ,velmi spatna stabilyta ,pri nesetrnem otevirani hornich zipu ,ze se nemuzu kouknout s boku :D,idealni na hydro system,aby nebylo potreba ,tak casto a porad dokola vyndavat kyti jako v hline .A hlavne lituji toho ,ze sem koupil misto 1.2 x 1.2 x 2 , jen 1 x 1 x 2 ,cenovy rozdily byl minimalni .
a pri odtahu 355m3/h ,se steny vcucnou asi 5-10cm i pres 300m3/h pritah....

Hluk se neda nejak osetrit,pokud spite 10cm od boxu ?

.Taktez uvazuji o rozsireni, a obycejne variante , s levnejsim vnitrnim vybavenim ,cca da se to z kompletit do 10T , ale i za 30T na stejne plose :D.
JInak jasna Klasa HB modular.
ZelenaZahradka
Hoja, můžete mi hodit foto jak to máte uspořádaný uvnitř? Já pořad nemohu udělat rozhodnutí jsetli box nebo skříň.
Mr. Figaro
Google mě hodil na G :D ... super :) !
Po veljplatě asi budu kupovat jeden z boxů, cenově jsou na tom stejně , oba kolem 3500-4000Kč , jenže který ....

... po důkladném přečtení tématu jsem dospěl k otázce :

Darkroom II 80 nebo HomeBox S ?

co poradí zkušení ?
Mr. Figaro
poradte ! :D Nebo se neznám
caseage
podle meho je to jedno jen ten Darkroom pokud je ve venitř střibrnej tak pokud ho potříkaš savem tak se to rozteče
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Mr. Figaro
poradte ! :D Nebo se neznám


citace:
Původní příspěvek od Mr. Figaro

HomeBox S !!!!


Ale znáš :D
Mr. Figaro
:D beru to jako znamení !
kamion
mám darkroom100 a jsem spokojen na 100%!!!! 600W má lehký náznak prosvítání ale žádná hrůza.... jen vidíš lehký stín od stínidla.
Hlavně záleží kolik chceš investovat.
citace:
Původní příspěvek od caseage
podle meho je to jedno jen ten Darkroom pokud je ve venitř střibrnej tak pokud ho potříkaš savem tak se to rozteče


no tohlecto vedet driv, achjo :) jak sou natom darkstreety? zrovna nedavno sem to dezinfikoval savem je mozny ze to tedkon uvolnuje nejaky svinstvo? vzhledove je to doufam stejny, popravde sem nato nejak moc nekoukal, radsi to jeste vecer zkontroluju
Jokerrr
Prehodnotili jste kvality boxu po precteni tohoto clanku?
NEPRUHLEDNE SVETLO 4

komu tedy uverit?.... Vypada to, ze nejlepsi je tedy bila barva boxu bo jak to mam chapat?
Muj osobni nazor byl do nedavna jasnej... stribrne jehlany (diamantova folie) ale ted si nejsem vubec jistej.
Mr. Figaro
citace:
Původní příspěvek od Jokerrr
Prehodnotili jste kvality boxu po precteni tohoto clanku?
NEPRUHLEDNE SVETLO 4

komu tedy uverit?.... Vypada to, ze nejlepsi je tedy bila barva boxu bo jak to mam chapat?
Muj osobni nazor byl do nedavna jasnej... stribrne jehlany (diamantova folie) ale ted si nejsem vubec jistej.


super článek !
Hlava
Ano , nejlepši je box s bilou barvou vevnitř , ted sem sháněl HB XXL a v zadynm shopu ho nemeli , všude mi nabizeli SJ Dark box střibrnej , takže to je proč asi ho nemaj ?? HB je vyprodanej a vsude vam cpou SJ ?? přemejšlejte lidi , HB je proste klasika , čau Hlava


PS: fakt nejsem distributor HB , dneska sem jeden rozebiral a druhej stavěl a fakt za 30min hotovo , pokaždy , vyhody uz sem psal , jen když sem to rozebral tak sem to měl předtim vyluxovat , ten strop , za dva roky tam byla slušna vrstva prachu , , to ja asi jedina vec na kterou bych si u tohodle mohl stězovat , "samo se to neuklidí "

HB rulez , čau Hlava
Jokerrr
tak v tom pripade by vsichni distributori zaslouzili naplacat i s jejich odrazovkou a 99% ! ...... PS: dik Hlava za rychlou a jasnou odpoved a vyreseni meho dilema ;)
snuk1
Já bych to tak zle neviděl.. podle mýho je to měření zas úplně neobjektivní. Když bys měl A wing Original, ne žádný napodobeniny z obyč plechu, tak přeci jen máš odraz na větší plochu. Nevím jak to ten snímač měřil, ale tam nejde o dopad světla na dno, ale na odraz od výbbojky o stěnu ke kytce přece... to by potom všechno natřený bílou barvou odráželo světlo... jako nevím HB sem měl a příjde mi lepší DR... teď už myslím je DARK Street taky s odrazkou a liší se v tom, že Dark room je dražší a má víc otvorů na cool tubu a tak... jinak je to stejný matroš ta druhá generace...

Toť za mě a můj názor...
Balon
to snuk: je uplně jedno jaký je použitý stínidlo, hlavně že bylo u všech pokusů stejný... řešili odraz stěny, ne odraz stínidla. právě, jde o odraz stěny a jestli na dno nebo na kytku, je uplně fuk přece! když to odrazí líp do prázdna, tak to odrazí líp i do kytky... jinak jak píšeš "všechno natřený na bílo by odráželo světlo", tak ano a odráží odjakživa... v tom testu jde jen o to, že ta bílá barva je opravdu lepší, než ty speciální odrazový povrchy ve stanech...

PS:
taky mam všude diamantovku a když jsem jí dával do místnosti kde předtim byla bílá barva, tak jsem si furt řikal, že mi to přijde horší, ale nevěřil jsem si:) myslel jsem, že zdání klame...
snuk1
Já nevím, ale taky to může být tím, že shopy mají naskladněný hrozný mnošství Home boxů, po kterých poklesla poptávka, tak proč nedat něco takovýho do světa... ale to zas jeko neříkám cíleně k tomuto článku.. jen to tak bývá občas.
A jinak já sem měl HB a přešel sem na DR a super... myslím, že zpracování je luxus. Dokonce teď už je výhoda, že dávají do DS i do DR stejnej povrch. Dříve tomu bylo jinak.
Jokerrr
tak bila.... stale mi to vrta hlavou... proto jeste jedna "rejpava" otazka....
kdyz je bila barva lepsi.... proc nedelaji stinidla bila? ......
MagicHerb
Asi proto,že pokud by ten plech musel být natřený,tak by se ti ta barva s toho loupala.Zkus si to natřít nebo nastříkat a pak si do toho dej 1000W HPS např. a uvidíš sám jak ti to bude odrážet.
Fakt je že jsou i barvy který tu teplotu vydržej.
Použít by to šlo a asi se i využívá u osvětlení,který nedávaj moc teplo: CFL,zářivky.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Jokerrr
tak bila.... stale mi to vrta hlavou... proto jeste jedna "rejpava" otazka....
kdyz je bila barva lepsi.... proc nedelaji stinidla bila? ......


Uvědom si, že v tom testu je srovnávána stříbrná stěna Homeboxu Silver proti bílé stěně Homeboxu White a proti Dark Room II.

Nemúžeš ty výsledky vztahovat i na plech stínítka (reflektoru).. Zatím ne, tedy pokud neznáš výsledky dalších měření..
Jokerrr
Otazka byla polozena spise vseobecne.... vychazim ze zaveru : bila barva lepe odrazi a rozptyluje svetlo, nez stribrna....
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Jokerrr
Otazka byla polozena spise vseobecne.... vychazim ze zaveru : bila barva lepe odrazi a rozptyluje svetlo, nez stribrna....


No, ale závěr není, že bílá barva odrází lépe než stříbrná..
závěr je, že bílá stěna Homeboxu odráží líp než stříbrná stěna Homeboxu a ty stěny nejsou natřený barvou sic barvu mají, je to určitej materiál.. rozumíš mi?
Mr. Figaro
Říká někomu něco značka boxů BUDDA ?
Hlava
Maš na mysli BUDDHA ?? :D za sto litrů neber to :D
Mr. Figaro
citace:
Původní příspěvek od Hlava
Maš na mysli BUDDHA ?? :D za sto litrů neber to :D


jojo, na tohle sem taky narazil, ale nepotřebuju Grow Místnost :D ...

Myslej jsem tohle
Dirty
Zdar tak tyhle stany vidim poprve a jestli je tam kvalita aspoň jako u SJ tak ty ceny sou hodně hustý!!!stan o velikosti 2x2x2m za 4500kč je hodně hustý!!!jinak já mam DR100 a nemužu si stěžovat...koupil sem ho uplně novej za cca 2500kč a za ty prachy fakt luxus...zatim žádnej problem se zipama,prosvítánim apod. řikam zatim:) ale jelikož ho mam už 2rok tak pohoda:)
Jokerrr
tak jsem si poridil BH 100x100x200 white
prvni dojmy :
+ super baleni, material, zpracovani, asi odrazuchopnost, pristup do boxu, 4x nosne tyce, 4x nosny popruh, suche zipy na sepnuti kabelu, nahradni ruzek :)
- ve svech to prosvita, je to hlucne (klasika drevena skrin tlumi lepe), cena, prekryti zipu, pocet zipu, nepritomnost otvoru pro samostatnou cooltubu

PS: prosvitani mi nevadi ;)
o vysledcich se s Vami jeste podelim ;)
citace:
Původní příspěvek od snuk1
Já nevím, ale taky to může být tím, že shopy mají naskladněný hrozný mnošství Home boxů, po kterých poklesla poptávka, tak proč nedat něco takovýho do světa... ale to zas jeko neříkám cíleně k tomuto článku.. jen to tak bývá občas.
A jinak já sem měl HB a přešel sem na DR a super... myslím, že zpracování je luxus. Dokonce teď už je výhoda, že dávají do DS i do DR stejnej povrch. Dříve tomu bylo jinak.


jj taky si to myslim,proste me typek plazici se s luxmetrem v boxu v PR clanku nejmenovaneho casopisu nakonec nepresvedcil, mam darkstreet 150 v.2 stribrna folie a ten odraz taky neni zadny terno, nejlepsi je diamantova folie, mel jsem tim vylepenou mistnost voko vidí jak se to odrazí a taky je citit odraz paprsku svetla na kuzi, uplne to vypaluje oci, coz v darkstreetu ani v bile natrene mistnosti citit ani videt neni.
Takze budu vylepovat diamantovkou, protoze mi zbyla z predchoziho projektu.

v darkstreetu mi v porovnani s mensim roomem (komorou) vylepenym diamanatovkou prislo ze mi spatne sviti lampa, ale je to fakt tou odrazovou plochou.

Jinak pri sestavovani se darkstreet 150 v.2 decentne natrhl ve svu, ale nic strasnyho, svetlo z toho neprosvita, ale nacaty to je. Takze o kvalite se tady moc mluvit neda. Zip hlucnej, vyztuznych tyci by tam mohlo byt taky vice, zvlaste u tech vetsich verzich 240w v.2 by snesla lepsi vyztuzeni stropu.

Nerikam ze je bilej homebox spatnej pac jsem ho nemel, darkstreet me nepresvedcil mel jsem 2, ale diamant je proste diamant.

Priste bych kupoval urcite Green Box, kvalita zpracovani, moznosti zaveseni, spojovací materal, zelezo je zelezo a odrazova folie vypada taky slusne.

btw: Natirani stinidel na bilo, je naprosta silenost, nevidim v tom zadny prinos, spis naopak.
amper
Používám několik let HB, vnitřek bílý. Myslím, že odrazivost je dostečná, (exatně jsem to neměřil-mám jen taký rádo by luxmetr) a navíc se vnitřek snadno čistí.
Foliii jsem zkusil ve skříni na řízky, kde mám úsporku. Nepřesvědčila mě úsporka ani folie. Na svícení zlaté MH...,živostnost úsporky ani zdaleka nedosáhla proklamovaných hodnot. U folie se po jediné sezóně objevil problém, že se místy začala odlepovat, nalepena na lamino skříni.(a to tam nebylo žádné přehnané teplo).
Vaničku považuji taky za plus. Nemám sice hydro, ale parkrát už jsem něco rozlil nebo převrhl.
Malé mínus už někdo tady zmínil-nasazování zipu, když se rozevže úplně,(ale to dělám málokdy-stačí mi dospodu rozevřít.
Můj závěr hledáš-li něco hotového a funkčního budeš s HB spokojen. Chceš-li za každou cenu šetřit začni "bastlit", ale tvůj čas také něco stojí. Mě osobně stačí, že musím makat na vnitřním vybaveni.
NORM
osbně nemám zkušenost s HB, ale vlastním jak Darkroom, tak i Darkstreet obě verze 2 a obě zakoupeny úplně nové, mám je v naprosto tmavé místnosti bez oken, jen s odtahem do komína a sotva sem tam rosvíti 4 vertikální lampy, dvě v každém, tak sem měl v pokoji jen dva lampiony, vypadalo to jak kdyby je někdo všude propichal špendlíky:) no hrůza... naposledy, už žádné "boxy" nechci ani vidět..
amper
HB jsem koupil v roce 2007, (v Berlíně za cca 120 Euro-už tenkrát tam byla cena podstatně nižší).
Složit /rozložit max 15 minut. Prosvítání v ploše žádný, materiál hutný!
Zipy kryté širokým lemem se zajištěním suchým zipem. Jediná místa event. průsvitu: Nedostečně utažené rukávy prostupů. Odklopené krytky zasíťovaných nasávacích oken na bocích dole. Komu to vadí musí instalovat, také do připraveného rukávu, nasávací zahnutou rouru, pak nebude nic vidět. Pokud nezajistíte nasávání, stěny každého měkkého boxu se prohnou při chodu odsávacího ventilátoru, (jak už někdo na foru popisoval). Je logické, že co odsaji , musím také někudy dovnitř dodat :-)
HB bych vytknul, že neměl uvnitř nahoře závěsnou rampu na světlo a další technologii, jenom příčně dvě trubky, tzn.musí se něco dobastlit. Mělo by to být v nabídce alespoň jako option s možností přikoupení.
Spokojenost s vnitřkem jsem již popsal dříve. Nikdy jsem nelitoval, že jsem do něho šel! :-)
pepino77
Když přijde na porovnávání bílých a stříbrných boxů, tak mrkněte na tohle video z testování, které prováděl Mr. José v Elektrotechnickém ústavu v Praze. Závěr si udělejte sami...
http://www.youtube.com/watch?v=IMBaPNAlAIg
Beybo
Zdravím. Už to tu hľadám hodnú chvíľu ale neviem nájsť tému kam by som mohol dať moju otázku =D Ide len o to že našiel som si malý set homebox no neviem si porovnať či nie je ta cena moc vysoká. Mne sa ani moc nezdá ale rád si nechám poradiť. http://www.biohobby.sk/homebox-watt...ath=116_239_277 Najprv som si chcel nejaký homebox zostaviť sám ale nie som žiadny kutil =D
snb.jenik
má někdo zkušenost s novýma boxama od HB - GrowLab ???
cena je skoro stejná jak u kalsických HB a navíc tam je pár věcí... takže asi museli někde ubrat?.. nevim jestli do toho jit nebo ne. Zaujalo mě na tom, že by to mělo mít více tepelne izolace takže bych nemusel mít kolem boxu polistiren:-D
T.D.I.weed
Zdravim, jsem majitelem 3x boxu Dark street 120x120x180 pouzivam je uz 9 mesicu a otviram je kazdy den aspon jednou a nemam vubec zadny problem !! Zipsy drzi jak z kamene vubec zadny problem zadne zadrhavani ci parani nebo neco podobneho.. Dark street sem doporucil cca dalsim 5 lidem a kazdy si je nemuze vynachvalit... !!! Jen malej dodatek na kazdem Dark streetu mam polozenou cc 15kg mramorovou desku na ktere mam predradnik + v boxu mam zavesenej filtr, ventilator , stinidlo takze box nese cca 23kg a zvlada to uplne v pohode.
Walda
Nemáte zkušenosti s BudBoxem white?, zajímá mě pevnost konstrukce a materiál stanu, zda neprosvítá jako DarkRoom.
God_mars
Zdravim, ja narazil na tento box http://grower-shop.eu/growrite/1135...stebni-box.html . Stoji jen 3000. Mam ho doma a reknu ze rozhodne neprosvita nikde kde to namate otevrene kuli vzduchu. Coz me moc nestve protoze v kvetu to mam nastaveny aby to svitilo prez den. Jak rikam nikde jsem o tom nenasel ani zminku tak se pokusim popsat protoze nemam fotak a k mobilu nemam kabel.
Rozmer:100 x 100 x 200 cm
Folie: Tak to si nejsem jisty, ale je stribrna , na obrazku vipada jak bila.
Klasika je asi ze ma vyvod na potrubi 120 nahore a po stranach na cooltube. Dole ma take dva vyvody na porubi 120. Krome hlavniho vchodu ma jeste mensi otvory po obou stranach. Dale ctyri obdelnikove otvory na stranach pro privod vzduchu , tyto otvory je mozny zakryt previslou tkaninou se suchym zipem. Dale jsou tu dva otvory na kabely. Vsechny otvory se daji perfektne zavrit, tak ze ani kapka nejde ven. Ale tim si zamezite privod vzduch. A pokud muzu soudit za tyden zipy tak pohoda ale samozrejme jsem na to jemnej.

Tak doufam ze jsem vam nejak prispel.

Jeste k tomu growershop.eu - nejspis bude novejsi nabot moje obednavka mela cislo neco nad 200, ale jinej kde tuto skrin maji jsem nenasel. Vlastne je to stesti ze ji mam, nebot jim trvalo pres tyden nez to odeslali, nebylo je mozne kontaktovat , dokonce jsem jim psal ze rusim obednavu. Druhy den jsem si obednal jinou skrin u klecky a kdyz jsem prisel na mail tak tam byle zprava ze mi ji posilaji. Mel jsem obednane dve (jedna pro kamose) + 2xpythamin+25Kvetniku. Kvetniky neprisli.

Jo a nemohli by jste se mi ozvat vi co ma mate take skrin 100*100 rad bych vyresil kolik tam dat kytek , nejaky upgrady co mate a tak.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Walda
Nemáte zkušenosti s BudBoxem white?, zajímá mě pevnost konstrukce a materiál stanu, zda neprosvítá jako DarkRoom.


BudBox ted mám a spokojenost , sic střibrnej ale neprosvítá , přes zip to má dobrý krytí , ne taková laple jako na HB ale taky učiná , zip je celkem bytelnej , otvíram to i nekolikrát denně , konstrukce je gud , pevná , tyče jsou na koncích rozlišený podle barev na plastovejch ucpavkach takže je poznaš a ty plastovy kříže co to držej jsou taky dost bytelný , děr je tam taky dost a maj dokonce dvojitej rukáv se stahovánim , takže v pohodě , Hlava
Hlava
A druhe foto za tmy , neprosvíta skoro vůbec :p:
Walda
Já mám zkušenosti s darkroom (stříbrná úprava), používal jsem ho 5 let.
Zpracování je velice dobré, spousta otvorů, boční samostatné dveře, pevná konstrukce, pevné švy, trochu se zadrhávají zipy v obloucích, ale to je maličkost.
Trochu mě zde zklamalo prosvítání boxu, který na bočních dveřích ve tmě dost prosvítal, vypadalo to jako propíchané od špendlíku, takový efekt noční oblohy :-), ale přes den světlo nebylo vůbec patrné.
- Hodnotím celkové zpracování jako slušné.

Teď jsem si koupil BudBox white a zpracování je skvělý,
prosvítání nulové, zipy se vůbec nezadrhávají. Oproti darkroom chybí pouze popruhy na uchycení filtru a větráku (nahradil jsem obyč popruhy).
- Hodnotím celkové zpracování jako perfektní.

Bílý box jsem zvolil po přečtění tohoto velice zajímavého měření silver/white boxů, kde bílé boxy vykazují lepší odraz PAR:

http://www.magazin-legalizace.cz/cs...stebnich-boxech
Stanton
Ahoj ani s jednim boxem zkusenosti nemam ale vyrobil jsem si vlastni za par kacek.Pro inspiraci : http://grower.cz/forum/showthread.p...340#post1047340

Peace Stanton
Anuvin
Já mam momentálně pučenej HOMEBOX LIGHT a je uplně naprd prosvítá a to jakože dost.
Mě by spíš zajímalo jak u těhle boxů řešíte světlolamy na pasivním přítahu.. nebo neřešíte ?
Mongol
Anuvin :

já to mám řešený takhle :) a pro moje použití to stačí.
Mongol
a za tmy

jinak sem hrdým majitelem Bud Boxu 75x75x160, určitě jsou na trhu lepší stany, ale mě tento vyhovuje, nikde neprosvítá, zpracování je kvalitn a otvorů je akorát, bral sem prostě zlatou střední cestu ;)
Škoda jen, že jsem nevzal bílej . . . :/

zupan123
Zdravim. POprosil by som o radu. Viete niekdo o nejakom growboxe o rozmeroch (80-100)x60x(160-180)? Hladal som na nete ale ziadne take rozmery som nenasiel. Ze by sa nevyrabali? Iny rozmer sa mi nezmesti do miestnosti.Najlepsie Darkroom. Stahoval som sa a do boxu 60x60 by sa mi dost veci nezmestilo z byvalej skrine.Vopred dakujem za odpoved.
yabasta
hodte sem nekdo par fotek dark streetu ve tme.dík
Vemach
Zdravim. mel bych zajem koupit neco takoveho http://www.ebay.com/itm/Grow-tent-1...=item3cd0d5bd96

co vy na to ? pekna cena. myslize ze to bude i obstojna kvalita ?
Leetsy
Ahojte ! Chcel by som sa spytat na nieco taketo: http://www.semena-marihuany.cz/sk/h...-a-svetlem.html

Vypestuje sa v tom cela rastlinka az po zber?
K-Roc
jo jen nikde nepíšou že by k tomu měli aji sadu hnojiv :)to je další investice..v některých šopech dávají do takovýchto kitů aji hnojiva tak se mrkni po internetu
Bandita
citace:
Původní příspěvek od Leetsy
Ahojte ! Chcel by som sa spytat na nieco taketo: http://www.semena-marihuany.cz/sk/h...-a-svetlem.html

Vypestuje sa v tom cela rastlinka az po zber?

nie, to je to iste, ako ked si kupis lietadlo a myslis ze vzlietnes, zalietas si a uspesne pristanes. Vsetko je o uceni a skusenostiach...takze najprv si prejdi tuto stranku od hora dole, z lava do prava a potom ti bude vsetko jasne
citace:
Původní příspěvek od Hlava


BudBox ted mám a spokojenost , sic střibrnej ale neprosvítá , přes zip to má dobrý krytí , ne taková laple jako na HB ale taky učiná , zip je celkem bytelnej , otvíram to i nekolikrát denně , konstrukce je gud , pevná , tyče jsou na koncích rozlišený podle barev na plastovejch ucpavkach takže je poznaš a ty plastovy kříže co to držej jsou taky dost bytelný , děr je tam taky dost a maj dokonce dvojitej rukáv se stahovánim , takže v pohodě , Hlava

Čau Hlavo.
Myslíš že by ten Bud Box zmáknul udržet pojezd?
Mám v plánu ten 240x120x200.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Mirex

Čau Hlavo.
Myslíš že by ten Bud Box zmáknul udržet pojezd?
Mám v plánu ten 240x120x200.


Uplně v pohodě , mam v tom Titan 3 dva pojezdy a v pohodě , ty tyce jsou dost silný možná vic než v HB a v XXL mi viselo na pojezdu to LED svetlo 18tikilovy :D
citace:
Původní příspěvek od Hlava


Uplně v pohodě , mam v tom Titan 3 dva pojezdy a v pohodě , ty tyce jsou dost silný možná vic než v HB a v XXL mi viselo na pojezdu to LED svetlo 18tikilovy :D

Paráda díky, už nebudu váhat a jdu do toho :)
Jinak abych nebyl OT tak mám dark street 90x90x160 a vše oka.
kaspik87
Zdarec,

hej hoďte sem někdo pls. nějáký info a fotky ve tmě toho Dark Streetu rev.2.5 :D

ten Mylar 190D je good? Jakej matroš byl v tech DR a DS první generace?


Plánuju první grow a mám strašný dilema DS vs. DR...nemám teď moc financí, ale zas nechci udělat zbrklej nákup :)

Díky
kaspik87
Zdarec zahradníci, mám ještě dotaz :D

Mám v bytě šatnu cca 5 m2, a za dveřima je místo 100x100x250 a teď mám dilema s velikostí boxu.....když tam narvu 90x90x170 Dark street, kterej má jen jeden přítah na levé straně, bude to pro ten přítah vzduchu stačit?? Rozumíte, že tam bude jen 10 cm mezera + je to uzaveřená místnost (větraná). Co myslíte?

Díky moc
kaspik87
Připojuju Foto .)
Bandita
nedavaj tam uz nic, mas pekny priestor, ked chces predelit tak ti staci spravit záves s reflexnej folie
kaspik87
Nehehe, no kámo taky good nápad, ale není to tak jednoduchý.

1. Mám tam oblečení, a další věci a v květu by mě myslím trošku načichlo veškerý oblečení :D
2. potřebuju abych to v případě nouze mohl zbalit jako že nic .)
3. je to v bytovce, takže potřebuju dobře vyřešit vůňi atd...

Potřebuju jen vědět, když bych ten DS postavil uplne napravo(přítah má vlevo), tak jestli ta mezera bude pro ten pasiv přítah stačit. Nebo radši pořídit menší box? Ale rádši bych ten 90x90x170, abych mohl časem Upgradenout na 400w :) (60x60x160 by bylo na 400w už hodně velkej oříšek :D)

A box 80x80x160 se dělá jen drahej HB nebo 80x80x180 DR, ale ten zas není tady v ČR nikde k sehnání :P

Díik za help
Bandita
hlavne aby si sa dnu vedel pohodlne dostat, lebo tam budes kazdy den. ci uz polievat, strihat
Lordacek
Zdravím, chci se zeptat ohledně stříkání spodku boxu, jestli na to existujou nejaky spreje jak na impregnaci tak něco s barvivem, spodní část boxu je moooc ošklivá od předchozího majitele, prý rozežráno čistidlem. funkce je zachována na 100% ale vzhledově je to nic moc.

děkuji za rady kdo už se s tím setkal
Jamal_BUFU
Zdar lidi, má někdo zkušenosti s boxy s bílou vnitřní vrstvou? Uvažuju o koupi Homebox Evolution Q120, v testech má prý bílá barva mnohem lepší vlastnosti než klasik stříbrná..má někdo zkušenosti??
Zvěra
čus borci už jednou to téma tady sice bylo, ale mě příde že ve finále je asi jedno jaký box pořídím co. Jestli Home box, Dark box, street box, bud box nebo buhví jeste jaký. Mě příde prostě že všechny jsou podobně dobrý a žádný není dokonalý. Jediný co mě zajímá je ta životnost zipů a snadný připojení na cooltube.

Našel jsem ale nějaký Pro box, konkretně zde http://www.growshop.cz/katalog/deta...2-5-60x60x170cm máte s tím zkušenosti nebo to je jen okopčená nějaká šitka.
FrantaZpanelaku
čest, mam Probox 100x100x200 a jsem naprosto spokojen ve všech směrech. Kvalitní materiál, odrazové fólie a pevný zipy.
usersony
Mě by spíš zajímal zkušenost někoho kdo měl bílý stan a i stříbrný se stejnou lampou zda pozoroval rozdíly ve výnosech
bílý stan - více světla a menší teplota - měl by být teoreticky vyšší výnos
stříbrný stan - méně světla a vyšší teplota - měl by být teoreticky nižší výnos
na videu to z pohledu fyziky vypadalo jasně, teď jestli to naše holky dokážou využít a zda to nějak zásadně ovlivní výnos.
Jointza
Mám bud box 120x120 a měl jsem i stejný homebox. Zipy byly lepší na homeboxu. Na budboxu začínám mít problém se zapínáním stanu na hlavním zipu už třetí měsíc používání.. Pasivní přitahy na homeboxu mi přišly taky lepší. Za mě homebox, bílý.
MocnyOkurek
Ja mohu porovnavat mamoth, darkstreet II a posledni homebox a posledni je v mych ocich daleko vychytanejssi nez secky ostatni + lze koupit tycky na podtlak pri vetsim odtahu a vsechny ty veci mi prijdou robustnejsi. Dale sem vcera zjistil ze ten stan ma i moznost otevrit stan na boku a tim mit pristup k zadnim kytkam bez toho aniz by je clovek musel vytahovat. Sem ho stehoval po pokoji a rikam ty voe co je to tu za zips tak ho otevru a je to takove polovicni okno fakt pecka. Hendka sem hezky vysbiral listi a trosku prostrihal.
Bohém
Mám Darkstreet 60 a - Zip i zapínání funguje bezchybně, nezasekává se, a to mívám uprostřed box "roztáhlej" takze zip je pri každým zapnutí v květu dost namáhanej a vpohodě už 5tý kolo , ALE ! - prosvítá asi v 1/4 zavřenýho zipu - mě to je jako jedno ale pro někoho by to mohl být problém... Ale summa sumárum spokojenost! :)
murmur
Tak já můžu porovnat Dark Room 90 (2kola) a Home Box Q120 (1kolo) a lepší dojem mám z DR. HB má pevnější látku, což při častém rozebírání moc nepomáhá, rozmístění otvorů pro vzduch mi víc vyhovuje u DR, který má navíc dvojité "nohavice", světlotěsnost je asi stejná. Jen mi u DR chybí víc oken/dveří, což souvisí s velikostí. Ale jak píše Bohém, celková spokojenost:-)
jasse
Máte někdo zkušenosti s HomeBox GrowLab 60 nebo Mammoth Pro 60. Zajimalo by mně který stan je vhodnější?
Pro mé podmínky stačí úplně stan 60x60. Kvalitativně se mi líbí HOMEbox Evolution Q60, bohužel preferuju sativy a i když sem měl vždy indoor rostlinky do 50 cm, tak mám strach že čistou sativu neuhlídám a ta se do výšky metr dvacet nevtěsná.
Nějaké skušenosti s čistými sativami (třeba Ace seeds) a jejich výškou při použití LST?
Všem díky.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma