Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Mikropěstování

Stránky: 1 [2] 
150w skříňka Step by Step(krok za krokem :-D ) - Klikni zde pro originální téma
Fruddy
palice sou celkem tvrdý a hustý... žádnej řídkej materiál.... tak snad budou aji dobře zhulovat a dobře chutnat :D
Fruddy
next
Fruddy
a ještě njáký makro.. spíš teda pokus o něj .-)
Fruddy
zdar, dnes sem trochu přemýšlel a nudil se tak sem si namaloval plán do budoucna s pěstírnou je to trochu menší pdeate

vysvetlifky tam asi nemusím psát , to snad poznáte.... jinak naleovo je jak by měla skříň vypadat před updeatem, a napravo jak po updeatu.... , jo a mám ješte v plánu koupit sodík nav-t 150w kterej má 17200lm teď mám seodík s 14500lm tech 2700lm se mi bude asi taky hodit
Calzone
Když máš takhle pacháč na konci, tak by bylo docela dobré kdyby jsi před něj dal nějaký protiprachový filtr, jinak si ho budeš zbytečně zasírat prachem. Proto se doporučuje dávat pacháč na začátek aby tahal vzduch do sebe, ta filtrační látka ten prach zachycuje. Doporučuji ti dát nato potrubí aspoň silonku (a ještě lépe nějakou filtrační látku používanou ve vzduchotechnice). Na přítahu do skříně by taky měl být filtr, aby ti s tím prachem z pokoje tam nevlítávali třeba ještě mušky apod. Ale možná ti tam máš, nevím, kdyžtak smažu.
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Calzone
Když máš takhle pacháč na konci, tak by bylo docela dobré kdyby jsi před něj dal nějaký protiprachový filtr, jinak si ho budeš zbytečně zasírat prachem. Proto se doporučuje dávat pacháč na začátek aby tahal vzduch do sebe, ta filtrační látka ten prach zachycuje. Doporučuji ti dát nato potrubí aspoň silonku (a ještě lépe nějakou filtrační látku používanou ve vzduchotechnice). Na přítahu do skříně by taky měl být filtr, aby ti s tím prachem z pokoje tam nevlítávali třeba ještě mušky apod. Ale možná ti tam máš, nevím, kdyžtak smažu.


no pouvažuju o tom, ale každopádně tuhle rundu (asi ješte 10 dní... možná víc) nechám už takhle... měl sem ješte v plánu na příští rundu udělat vetší p.filtr tak na 2 kila uhlí , a koupít TTčko... jenže nevím o kolik je TT hlučnější jak tady tohle... ten muj je hlučnej o něco víc než počítač(natuněnej) nebo jako napalovačka v provozu (taky celkem funí).... tak uvidim co příště vykoumám
Calzone
Hlavně je ale důležité, aby to šlo snadno vyndavat a čistit, protože se to docela rychle zasrává. Mě dokonce nedávno začala pískat skříň jak to bylo nepropustné a byl tam podtlak. Já osobně mám tu protiprachovou tkaninu na přítahu a tu silonku na CT. Taky ale bacha aby ti vysoká vlhkost nenamočila tu silonku na potrubí, může se to stát.

To TTčko bude rozhodně hlučnější než počítač, to jestli si budeš kupovat, tak si k tomu kup rovnou nějakej rockwool na odhlučnění.
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Calzone
To TTčko bude rozhodně hlučnější než počítač, to jestli si budeš kupovat, tak si k tomu kup rovnou nějakej rockwool na odhlučnění.

tak to bude celkem problém... to abych teda už zainvestoval aspoň do VKufo nebo ufo... ale to sou položky kolem 2 litrů... a to je dost... ale zase na druhou stranu tenhle sunon co tam mám jede bez zastavení asi 2 měsíce.... bojím se že takovýmhle tempem brzo odejde... a to by byl dost průšvich, by sem nemel žádnej odtah ze skříne a kykty by to uplně spálilo , a ješte by to mohlo chytnout...


no já bych si to TTčko asi neměl jak odhlučnit protože do skříně by se mi to asi nevlezlo.... skříň má hloubku jenom kolem 30cm a šířku asi 50 ten ventilátor je dlouhej 24cm a v průměru má 19 cm , takže z boku zbývá 11cm na odhlučnění 0,5cm bude tlustá překližka takže 10 cm rockwoolu , to znamená z každé strany 5cm.... , to si teda nejsem moc jistej jestli to bude stačit..., a myslíš že budou stačit ty rockwool kostky na pestování? nechce se mi totiž kupovat celej štos tech RW...
Calzone
Jo, ty kostky RW budou určitě lepší než nic, ale jak moc dobré jsou, nebo o kolik jsou horší než Airrock ND nevím.

No a když tak mluvíš o tom vyhoření, tak jako takový základ považuji tepelnou pojistku, to by měla mít fakt každá skříň. Taky si můžeš pořídit ten samý sunon a dát ho za něj, takže tím zlepšíš jeho tlakové charakteristiky (průtok zůstane stejný) a hlavně pokud ti selže ten jeden, tak to potáhne ten druhej. Je to docela fajn zabezpečení.

Hlavně bacha na takové ty levné ventilátory typu EURO apod, jejich poruchovost je úplně šílená. Radši si fakt připlatit, nebo to aspoň pořádně zabezpečit.
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Calzone
Jo, ty kostky RW budou určitě lepší než nic, ale jak moc dobré jsou, nebo o kolik jsou horší než Airrock ND nevím.

No a když tak mluvíš o tom vyhoření, tak jako takový základ považuji tepelnou pojistku, to by měla mít fakt každá skříň. Taky si můžeš pořídit ten samý sunon a dát ho za něj, takže tím zlepšíš jeho tlakové charakteristiky (průtok zůstane stejný) a hlavně pokud ti selže ten jeden, tak to potáhne ten druhej. Je to docela fajn zabezpečení.

Hlavně bacha na takové ty levné ventilátory typu EURO apod, jejich poruchovost je úplně šílená. Radši si fakt připlatit, nebo to aspoň pořádně zabezpečit.


jo vidíš... 2 za sebe můžu dát.... klidně i 3... ale mám s tím zkučenosti že když sou za sebou že víc hučí... nevím proč...
o teplené pojistce sem uvažoval... ale všechny nevratný pojistky jsou od 72 stupňů... a to už je asi pozdě...

ten druhej vetrák asi koupím co nejdřív... mám pocit že 50% tlaku se mi stratí v potrubý a v pacháči...

dík moc za rady... zítra se asi pustím do stavby té překližkové odhlučňovací skříně na vetrák... kostky koupím asi až příští týden a ten venťas taky...
Fruddy
jinak kytky jsou na flushi 13 dní... asi sem to špatně odhadl.... jak dlouho můžu flushovat? já to vidím tka že ty kytky budou zralý až tak za týden.... a 20 dní flushe je trošku moc ne ? :D
Calzone
Řekl bych, že je to v pohodě, rozhodně lepší než to sklidit nezrálé. Hold budou mít kytky dejmetomu o jednu dávku hnojiva v životě méně. Chuť ti to jistě vynahradí. :)
Fruddy
čau tak dnes jsem udělal takovej prototip odhlučnění a to tak že sem do dkříně dal pokičku (nahoru) ta polička má rozměr 30x50x21 (to sou rozměry vzniklého prosotru) do toho prostoru sem umístil odtah a celej prostor vyspal vším možnám.... převážnou část tvořil molitan... potom sem tam dal odhlučnovací kamenou vatu která je v odhlučněným potrubí (zbilo mi asi metr potrubý tak z toho sem to vyndal) hlučnost se zmenšila asi o 40%.... někdy v týdnu pujdu koupit Rockwoolové kostky (jak to prodáváají v G-shopech po litrech) a těma nahradím to co tam je teď
Fruddy
tady sou njáký další fotky....

na fotce je odhlučnění vetráku..
Fruddy
a ješte ja kto vypadá.... na příšté dám asi 4 kytky... možná i víc...
spony
kamo mas to fakt peknyy...;)
Fruddy
tak další fotky... 58 den kvetu +- nevím to přesně...
Fruddy
tady něco dalšího....
Fruddy
tady porovnání z Plagronem 250ml
Fruddy
další fotečka
Fruddy
a tady je pozoruhodná věc... od té doby co flushuju tak se paličky jakoby "oživují" ale jenom 2-3 sem si na nich všiml nárustu nových pestíků, a novích listů a víc se obsipaly...
Fruddy
dnes sklizeno.... na nůžkách sem měl pryskiřici (nebo haš? nebo co to je ? ) o velikosti špendlíkové hlavičky...
Fruddy
zváženo: 57,3g kvalitního materiálu, z palic byly odtraněny skoro všechny stonky.... takže z toho mám strašně moc malých palic :-)

smokereport: po 3 prdech ze skla sem byl dost... moc často nehulím (tak 2-5x do měsíce) hulil sem kolem páte hodiny večer a ještě zhulenej sem usínal asi v 23:00 to mě příjemně překvapilo... když sem ráno vztal tak sem byl ještě taky ale strašně málo... ve škole mi první hodinu říkál zpolužák že vypadám jako zhulenej...

jinak ke stavům: tak je to takovej uvolňující model hodně aktivní... po cestě z města domů sem necítil únavu, ale hezky se mi i usínalo....

s growem se spokojenej těch skoro 60 g mi vydrží tak na rok :-D
dAnihEL
Cus, hele chtěl sem se zeptat jakou mněli kytky velikost před kosou?:)
cudas
jo máš recht wdowicku jsem mel taky ,a taky to bylo takové aktivní .Prostě jsem nebyl unavenej (jak říkáme s kámošema) "vykydlej" :) máš to moc pěkné
FeRO
citace:
Původní příspěvek od Fruddy
dnes sklizeno.... na nůžkách sem měl pryskiřici (nebo haš? nebo co to je ? ) o velikosti špendlíkové hlavičky...
čus no máš to fakt brutální to se ti povedlo jo na tech nužkách máš pryskiřici ,a to je tvoje uplně první pěstění nebo první indoor ?
rradekk
zdravim no supr=)))hele a odkud kam ma vist to vetrani(to se honi vzduch zvenku dovnitr a porad dokola)?,a muze byt na stenach alobal?Jo a ty sodikovy zarovky sou to ty z poulicniho osvetleni takovy ty oranzovy???sorry za ty blby otazky ale sem zacatecnik dikec za radu
Máš to pěkné... pěkně vymyšlené... to stínítko sem udělal podle tebe alo to chlazenio sem tak nepromyšlel.... kolik tě stala ta lampa??... mam na to misto vetracku hozenej velkej vertak .)... jinak pekny
Luboshek
to rradekk:koukni se na faq tam se toho hodne doctes........a ten alobal neni moc dobrej ,ale mam ho tam taky....lepsi natrit bilou barvou
A ty sodikovky jsou v poulicnim osvetleni a jsou to ty oranzovy.
cudas
Zajímalo by až bude kytka zkosena jestli ty pálky budou tvrdé ja šutr.Pls o info mám 200W úsporku a tam byli opravdu dost tvrdé pálky .
cudas
teď už nejsou tvrdé ... vše se obrátilo v dým .... škoda :(
měl sem je tvrdé po celé kytce
Fruddy
Ahoj Growers.... po menším odmlčením kdy sem si dával práci s tím aby sem zhulil všechno co mám (naštěstí mi kamarádi pomohly :-D ) se sem zase vracím a chci nják pořčešit další grow.... jenže mám takovej blbej problém.... někdy v dubnu nám přídou dělat plastový okna a do té doby asi nemůžu začít protože ti dělníci by si takové "nenápadné" věci asi všimli....

Jinak njákej hrubej odhad co vylepším : takže bude to Lampa ! bude pořád sice 150w ale ta co mám teď je ta najhorší 14200lm +- nevím přesně.... na netu se zahlídl 150w s 17200 lm za 380 +- taky nevím .... takže tu bych asi koupil... dále místo jednoho potrubního vlastně vyrobenýho vetráků za sebe zapojím 3 stejný... zvětší se tím tlak sání.... a nejspíš aji zvětším pachovej filtr... (tak 3kg aktivního uhlí) dále rozšířím pěstební prostor (hloubku zvětším tak o 10-15cm snad se mi to povede) a koupím Diamantovou folii.... a samo sebou ještě njáký hnojky... nejspíš zustanu věrnej plagronu a koupím zase alga bloom .... a možná njákej akcelerátor... u fish mixu zůstanu ten je super....

jo jinak hulení mi zbyla tak půlka... a to sem 20% porozdával... je to silný kafe s perfektní chutí... kamarádi zkušení ostřílení huliči mi to pochvalovali... to mě zahřálo u srdce .-)

zatím čau...
c.3po
pokracuj dalej som zvedavy na dalsie tvoje kroky:))
James Back
á tak tady je někdo ůplně stejnej jako já :kutil Tim :-D
Fruddy
dnes sem ro rozpočítával... a ta moje skříňka by šla zvětšit na 50x50... takže by se zvětšila hloubka... to už je dobrý pro to moje skromné 150w světýlko...
Fruddy
Ahoj všem, asi předevčírem sem si vylepšil můj potrubní větrák.... tady jedna fotka ze stavby
Fruddy
po dlouhém uvažování sem si řekl že mě to možná vyšlo dráž než TD 100 (nebo jak se ten venťák za litr jmenuje) ten můj obsahuje 3x ventilátor za 205kč a njákej ten plast kterej taky nebyl zadarmo... trochu silikonovýho lepidla... jediná věc v čem to je asi blbý tak to je spotřeba... všechny 3 vetráky na plný výkon mají 60w (3x 20w) časem možná jeden ventilátor uberu a použiju ho na ofuk.... jinak zkoušel sem ho zapojit před uhlíkovej filtr a nejevilo to žádnou strátu (podle mýho super citu to foukalo pořád stejně....) takže sem spokojenej... ventilátor asi nakonec umístím mimo skříň a do skříně umístim Pachovej filtr kterej ještě asi updeatuju, a možná ne.... podle toho jak smradlavej model budu mít... (btw promiňte za nepořádek v pokoji Respektive na fotce.. už asi 8 let se mi nechce uklízet )
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od dAnihEL
Cus, hele chtěl sem se zeptat jakou mněli kytky velikost před kosou?:)


čau čau, měli asi tak 25-30cm


citace:
Původní příspěvek od FeRO
čus no máš to fakt brutální to se ti povedlo jo na tech nužkách máš pryskiřici ,a to je tvoje uplně první pěstění nebo první indoor ?


úplně první... předtím byly jenom takový zkoušky s noname semínkama ale to vyrostla kytka max 5cm a něco se jí stalo (ale to sem zkoušel ještě dlouho před tímhle indoorem tak 4 roky zpátky )


citace:
Původní příspěvek od Dědeček Jareček
Máš to pěkné... pěkně vymyšlené... to stínítko sem udělal podle tebe alo to chlazenio sem tak nepromyšlel.... kolik tě stala ta lampa??... mam na to misto vetracku hozenej velkej vertak .)... jinak pekny


sem rád že ses inspiroval mnou :-) lampa je stará asi půl roku , na cenu si přesně nevzpomínám ale myslím si že komplet stál kolem 800-1100


citace:
Původní příspěvek od cudas
Zajímalo by až bude kytka zkosena jestli ty pálky budou tvrdé ja šutr.Pls o info mám 200W úsporku a tam byli opravdu dost tvrdé pálky .


pálky jsou dost tvrdý aji teď někdy mám problém to v ruce nadrtit do blunta
hochůůů
WTF :) takový monstrum ale pekně pořešený ja to mam podobně ale z dvěma 12kama a paráda. ( jak říká můj děda "můžeš bejt blbej ale musíš si umět poradit" )
riko8888
Zdravím chtěl jsem se tě zeptat jak velkou jsi měl skříň a do jaké výšky ti ty wdovy vyrostly? :-) dík a jinak moc pěkný, chystám něco podobného :-)
Fruddy
Čau všichni.... ventilátor byl zmenšenej a to jenom na 2 ventilátory.... podle mě 2 ventilátory o výkonu 198m3/h jsou dostačující na 150w výbojku...

riko8888: už to tady bylo psaný
Fruddy
Dnes rozšířená skříň aktuální rozměry : 50 šířka, 43 hloubka, 100 výška .
nejdřív sem to lepil njákým "super" tmelem skoro za 2 kila ale po 20 minutách co sem seděl skoulenej u skříně a držel sem tu desku sem se na to vysral a zalepil to mojí oblíbenou věcí a to Tavící pístolí na silokonový náboje... uschne to až se to schladí to je asi nejelpší a držíto dost silně... . A ty spáry co tam zbyly tak sem zatmelil tím "super" tmelem.... musel se totiž po otevření spotřebovat (mrdka jedna)
skříň drží dost pevně (teda ta nadstavba) takže je to OK ještě sem nezkoušel jestli to náhodou škvírama neprosvicuje.. ale to vyřeší diamantová fólie.

teď už je tam trochu víc místa.... myslíte že by tam šla 250w ? to by byl asi celekm už masakr co ?
Hy3nA
jestli tam chceš dát 250tku,tak si pořiď opravdu pořádnou vzduchotechniku:) být tebou bych radši vylepšil využití místa a zkoušel různý techniky na týhle wattáži. dle mě je dostačující;)

ps: to nastavení skříně je fakt vtipný;) :D
Fruddy
noevé seeds
Zlosin*
Máš to super budu sledovat next grow :-) jen tak dále další stopadesátkaři


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma