Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Kuřárna

Stránky: 1 [2] 
Proč jsme tady na světě? - Klikni zde pro originální téma
Era
Odmítáš si to přiznat :)
Blbost, hledat ve světě něco s hlubším smyslem.
nihilista
na svete jsme jen proto abychom utraceli spinave penize,
milovali neprave lidi a nakonec stejne umreli.

charles henry bukowski
prdow
ale prdlajz, prave ze vy se okradate o to podstatne, kdyz uz sem tady tak to nebudu vzdavat, ja si tohle nemuzu priznat, pze to tak nevidim, proste mam jiny nazor,ale skoda prave toho vaseho, nemate tady smysl?
Era
Smysl máme - jsem součástí světa a tím ovlivňujeme jeho vývoj. Stejně tak ta tužka - viz motýlí efekt. :)
Já a tužka jsme na tom docela podobně
Solim
Ahoj, zkusim sem taky neco prihodit. Co jsem toto tema trochu prolezl (prece jen je toho hodne a precist vsechno, tak bych asi zesilel :-) , tak jsem si vsiml, ze co prispevek, to jiny nazor. Opravdu fascinujici. Ale hodne lidi se dokazalo shodnout na tom, ze jsme tu pro lasku, radost,pomoc bliznimu a vytvareni neceho pekneho. To se mi libi, a presne to je take podle mne dobre tady na svete delat. Proc? Copak se nikdo z nas nechce smat a radovat a mit se dobre...? Tak to hledejme, nebo si to uzivejme a neutikejme. Ale je treba pamatovat na to, ze tu nejsme sami. Ze musime spolu zit, ze se musime naucit spolu zit...

K cemu by byl tento svet kdybychom na nem neexistovali? Kdyby si ho nikdo neuvedomoval, nikdo ho nemohl ocenit, radovat se z nej, z jeho dokonalosti, ze vseho a z toho, ze muzeme tady na nasi Zemi sedet a pozorovat to vse. Pripada mi hrozne smutna predstava o fungujicim vesmiru, kde by si planety, slunce, soustavy a galaxie tocili porad dokola, veky veku a nikde by nebyl zadny zivot. K cemu by to pak vsechno bylo? Sice by to vsechno fungovalo, ale k cemu by to bylo? A ono to funguje, funguje to dokonale, to znamena ze tu neco je a neco tu take stale bude a nikdy to nezanikne, anebo zanikne a zacne jinak. Ale tak to nastesti neni. A nastesti tu take nikdo z nas neni sam, aby to pozoroval.

Buďte šťastni
Graetar
Era: To je blbost. Někdy si k tomu sednu a vysvětlím ti smysl života... :smoker: :D

Abstinent: V mnohém souhlasím (vyrovnaný život a hlavně jeho konec), v mnohém ne (některé buddhistické principy, jóga... a otázka konopí, pochopitelně, i když za smysl života ho nepokládám, spíš za jeho koření :D) - čili normálka.
Spíš jsem se chtěl zeptat, jestli jsem dobře porozuměl kontextu "skutečné umění" x Monty Python. Pokud to mělo být tak, že Pythoni skutečným uměním nejsou, a jedná se o pouhou odlehčenější formu zábavy, pak si dovolím HODNĚ NAHLAS nesouhlasit. I když se na první pohled jedná o ztřeštěný humor pro ujeté, při bližším zkoumání zjistíte, že se zabývá závažnými tématy, a to hodně do hloubky. Satira a parodie je jedním ze základních uměleckých prostředků, zpravidla má tendenci klonit se k umění "vysokému", závažnému (viz. např. některé postupy v Mechanickém pomeranči etc.). Kromě toho je potřeba zmínit i tvorbu ex-Pythonů, potažmo především Terry Gilliama, která z té původní vychází, ať už jsou to lehčí kousky pro děti (Lupiči času), tak ty nejzávažnější (12 opic a v první řadě Brazil, což je snímek, který má dle mého názoru daleko větší dosah než třeba onen Kieslowski; nicméně je to jen můj subjektivní názor).
Pokud jsem to pochopil špatně, tak se omlouvám, peace :D


[Edited by Graetar on 05-12-2002 at 03:22 PM]
abstinent
OMLOUVÁM SE MONTY PYTHONŮM, DOUGLASOVI
ADAMSOVI A TAKY PŘEDEM VŠEM OSTATNÍM BYTOSTEM, KTERÉ JSEM DOSUD NESTAČIL URAZIT.

Monty Pythony, D. Adamse, T. Pratchetta a mnohé
další mám rád. Např. Monty Pythonův smysl života
je skutečně dost hluboký film a je to taky sranda ...
Neposuzuji, jestli to je skutečné umění nebo není,
to ukáže až čas - a ten kvality Pythonů spíše
potvrzuje než vyvrací.

Říct jasně v čem smysl života není JE důležité,
a zasmát se je přinejmenším zdravé.

Proč mám rád Přelet Nad Kukaččím Hnízdem?
Kvůli poslední scéně. V jediném překvapivém
momentu všechno zíká smysl. Něco takového
jsem třeba v Pythonech nenašel.

Když poslouchám třeba
Dvořáka, Smetanu nebo Brahmse tak zjišťuji jak je
to úžasná hudba a cítím určité naplnění.
Je škoda, že k tomu ztrácíme v dnešním
příliš hlučném světě citlivost - vyžaduje to
především čas, kterého jakoby se nedostávalo.

Abyste to také cítili, existuje několik podmínek:

- kvalitní interpreti (např. některá CD z časopisů
jsou dost ubohá, takže nejlepší je nechat
si dobře poradit).

- láska k hudbě (cokoliv obvykle vyžaduje čas, než
tomu porozumíte. Kdysi jsem nemohl ani vystát
jazz, ale měl jsem přítele, který mi občas nějaký
jazz pustil. Časem jsem zjistil, že některé věci
jsou opravdu krásné. Jazz sice běžně neposlouchám,
ale nemám k němu dnes jako ke stylu ani odpor.
Když se nenecháte odradit tím, že je tato hudba
"vážná", zjistíte kolik je v ní skryto energie.)

- čas: tato hudba není prodejná děvka, ale Paní.
Nedá se znásilnit. Nejlepší je, když ji poslouchám
v klidu a nedělám nic jiného. Když jsem unavený
pomůže mi zavřít oči.

Hledejte smysl tam kde skutečně JE.

= Nechť jsou všechny bytosti šťastny =
abstinent
Teď se dívám, že jsem četl nepozorně. Myslím, že jsem kdysi viděl Lupiče času. To je ten příběh o šedých lidech, kteří nám kradou čas a o dívce, která je přemůže a vrátí světu čas zpátky? To natočil Terry Gilliam?

Kieslowski je dost jemný, hodně introvertní, kdo to v sobě nemá nemusí porozumět. Vnímání umění je hodně individuální záležitost.

Díky za tip na "12 opic" a "Brazil".
abstinent
"Proto si myslim ze clovek je uz vlastne buh, kdyz budeme chtit muzeme tuhle planetu zlikvidovat, genetika nam co nevidet zaridi nesmrtelnost, o vesmiru uz toho taky vime docela dost atd."

Gratuluji, tohle je v tomto foru novy nazor. Existuji lide, kteri to vidi takto: "Clovek a Buh jsou jako 2 strany mince, nemuzete je od sebe oddelit." "Vsechno se deje v ciste mysli Bozi, v mysli Absolutna." "Clovek a Buh jsou jako slunce a jeho paprsek, jako ocean a jeho vlny." "Smrt neexistuje, je to pouha iluze smyslů"

Vzpomente na pohadku o Zlate rybce. Zlata rybko, ja chci bejt Panbuh! A tu je rybarova zena zase zpatky ve flasce od octa. Jak vite, ze ji rybka to prani nesplnila? Nez se mysl bytosti stane vedome bozskou, musi se ucit, jinak to nejde.

Buh = Clovek - Touha

Ten, kdo se dokaze zbavit zavislosti (v jogicke terminologii "vasan"), ten muze poznat svou jednotu s Bohem. Tak je to jednoduche. Jdu neco delat, protoze kecanim v tomhle foru se mi to asi nepodari ...


lister
Po precteni nekterych prispevku jsem dospel k nazoru, ktera tady uz par lidi psalo, jenze ja si ho jeste trochu vylepsil. Jde o to, a to jsem vedel i driv, ze lide existuji na jakesi materialne-prostorove urovni. Pokud me chapete. Treba takova molekulu zije stejne ne jine urovni jako treba planety. Mi se skladame z molekul, ty z atomu, ti z nejakych kvarku, to pak z neceho, co uz nikdi nezjistime, protoze TO je tak male, ze se od nej i to svetlo neodrazi. Ale urcito TO tam je. Jsou tam treba jine zivotni formy poskladane na jinych principech a treba zrovna ted zkoumaji vesmit a rikaji si, co to je asi za hvezdy a co je jeste vic zanima. A mi jsme na tom stejne. Jsme treba soucasti nejakyho obrovskyho organismu, o kterym nemame sebemensi tuseni. Lze si to trochu predstavit (jak uz taky nekdo psal) ten internet. On funguje diky nam, my funguje diky molekulam. Ty fungujou kvuli Atomum. A trbe internet je dulezity prvek nejakeho vyssih organismu. Treba je ted nase planeta v nejakem pocatecnim stadiu bunky. kdy se tam rodi dna. Internet je treba neejaky mezistupen na vynalezeni urciteho pohonu, diki kteremu budeme moci cestovat mezi galaxiemi a tim zajistovat vymenu informaci jak to treba delaji neutrony. Je to tak trochu silene (a to proto, ze nase mozky si nedokazou predstavit neco slozitejsiho nez nas samotny mozek), ale kdyz se nad tim zamyslite, tak na to neco bude.

Z toho vseho plyne, ze to co delame je dano vycemene shodou okolnosti. Proste to tak je a hotovo. Jenze takovito zaver nas urcite neuspokoji. Proto se lide radsi zamysli nat "nizsi teorii" smyslu zivota. Otazka nebude PROC JSME TADY?, ale spise KDYZ UZ JSME TADY, TAK SI ASPON ZAPREMYSLIME, PROC NAD SEBOU VLASTNE PREMYSLIME. Sakra! Ted sem se dostal do situace, kdy me na povrch vystoupla rada novych myslenek a ja je nestiham krotit a zapisovat. Puvodne sem chtel rici, ze clovek se nemusi zabivat, co je nad nami a co bude potom, ale muze se zabivat co jsme mi a co je ted. Nedokazu to proste popsat jak to citim, naznam na to slova. Proste v tomto nizsim okruhu muzeme prijit k jistym zaverum. A to treba, ze musime ostatnim pomahat a podobne. S timto vysvetlenim jsme spokojeni a je nam dobre. Takoveto, jsme tu jen ciste nahodou blablabla... To nikoho neuspokoji. Takze me ted napada, ze jsme omezeni sami sebou. Prosta nas system v mozku, ktery ridi uspokojovani nam sproste zabranuje v prijimani jistych faktu a proto teda myslime jinak, nez bychom chteli. Ale to jsem odbocil.

ODPOVED NA OTAZKU PROC JSME TADY BY PODLE ME ZNELA ASI NEJAK TAKLE:

Jsme tu a myslime. Myslime na to, proc jsme tu? Napada nas, ze odpoved je "Protoze jsme tu". My chcem ale myslet dal. Proto vymyslimu porad neco noveho a zaludnejsiho. Proto jsme zalozili toto tema. A proto sem kazdej dava svi prispekvy a cte si ty ostatni. To je to, co nas drzi nejak pohromade a zaroven brzdi - zkurvenej mozek.

LISTER

P.S. Musim se priznat, ze jsem trochu sfouklej, takze to mozna nikdo z vas nepochopi a bude tma plno chyb.

[Edited by lister on 08-12-2002 at 07:13 PM]
Total kapor
laska a viera, nic viac k zivotu nepotrebujete.
fak.gesho
Proc jsme tu?!-> to samo osobe je dost volne polozena otazka, protoze se na ni da odpovedet ruzne... Mysleno jak jsme vznikly atd. nebo tez jaky je duvod naseho byti, nebo proc sme v tomhle foru....hehe
Otpovedel bych krace, jelikoz se musim jeste ucit(bleeeeeeeeeeee), na tu otazku, ktera predpokladam je klicova.


To hrani si s hmotou a antihmotou(delil bych spise hmota a pole) ale to je jedno, dostanme se spise ke chvili kdy mame urcite anorganicke latky, ktere po tresku nabyvaji tvaru a ucelu, pozdeji mnohem pozdeji kdy se zacali obevovat podobne sracky jako aminokyseliny, no proste latky na hranici organicnosti a anorganicnosti (na prechod existuje mnoho teorii o kterych je zbytecne se zminovat) mame latky organicke a neorganicke, zjednodusene zase prekocime par vyvojovych cyklu a mame tu organismus:o))) organismus, ktery tu je a brzy zmizi, ale aby nezmizel uplne da kus sebe do jineho organismu, ktery bude zit svym vlastnim zivotem a ten da zivot dalsmimu organismu a hle mame tu cloveka---> logicky premyslejiciho savce, ambiciozniho, s touhou po dlouhem zivote a blahobytu, opradeneho mnoha fylozofickymi otazkami, no proste vsemi nesmysli, ktere si zduvodnuje jako smysl sveho byti, ktery vsak zapomina na to, ze je jen clanek tohohle nechutne dlouheho retezce a ze jediny duvod proc je tady on jedinec je ten, aby poslal stafetu zase o kus dal!!!... tim sem vsak zduvodnil jen to proc sme tady mi a ne to co to ma vubec za smysl, ze sme tady a ze mame jakousi snahu zachovani rodu... je to jen jedna z mejch mnoha hypotez tak ji neberte tak vazne...: o )))
Graetar
Abstinent: S jazzem, Kukaččím hnízdem i Kieslowskim se ztotožňuji. Hloubku zmíněných filmů jsem srovnával spíš s Brazilem než s Cyklistickou výpravou po severním Cornwallu :D. Pro hledání odpovědí po smyslu života bych doporučoval ještě například Nebe nad Berlínem, nebo cokoliv od Andreje Tarkovského, případně jeho žáka Sokurova, k zahození rozhodně není Kubrick.

Čili kam jsme se to dostali?: Estetické vnímání, schopnost uměleckého vyjádření je určitě jedním z dobrých důvodů naší existence na naší kulaté matičce... :D

Peace :D
fak.gesho
No nechci se do toho michat jako nakej krestan, sem ateista, ale neco z bible vim a mam ten dojem, ze zvire se taky dost velkou cast zivota boji, ma malo zradla, trpi a podobne, takhle si raj nepredstavuju a to ani za predstavi, ze si napriklad neuvedomujou svou existenci...

Ale je fakt, ze napr psi si zijou krasne, spej, zerou, jednou denne si dou zabehat a vychcat... co vic od zivota a na vyvazenou tu mame velke drubezarny, masove veznice zdegenerovanych zivocichu...
blablabla, filizoficka otazka, na tohle proste nemuzeme nikdy jiste odpovedet, hrajeme si tady s hypotezama a pritom to stavime do faktu, jsou to otazky, ktery zustanou zrejme nezotpovezeny, ikdyz zivot je tak nevyspytatelnej, ze clovek nikdy nevi a budme radi, kdybysme znali odpoved na vsechny otazky tak nemame proc zit, myslite, ze by nekdo chtel zit, kdyby vedel smysl zivota? O tom by se dalo polemizovat...

Proto si klidne polemizujme, protoze je to krasna cinnost, pekne zabijeni casu, misto abych se vrhnul na fyziku...:)

...zakoncil bych to takovou okridlenou vetou, protoze v zivote si muzeme byt jisti jen jednou veci...

!!! Uzivejte si kazdyho dne jako by byl vas posledni !!!
Graetar
Co člověk, to názor. Co názor, to jedna částečka k pochopení možného smyslu života. Někdo to vidí očima buddhisty, někdo optikou křesťanství, jiný zase hledá odpovědi u vědy a hmatatelného poznání, další člověk smysl nenachází...

Já si myslím, že naše existence svoje opodstatnění má. Přijde mi zvláštní myšlenka náhodného shlukování částic, které později stejně náhodně přeroste v samovolný vývoj bytostí hrajících proti sobě po celoplanetární síti Quaka... :D

Komplexnost našeho myšlení je též ohromující, a často se vymyká definicím inteligence, tak jak ji známe i u našich evolučně vyspělejších planetárních spolutvorů (delfíni, opice). "Inteligentnější opice" by nejspíš byly schopny počítat, používat rozvinutou dorozumívací soustavu (aka jazyk), ale byla by superinteligentní zvířata schopna abstrakce, ujetých úvah, z nichž sestává tenhle thread, umělecké tvorby, náboženských projekcí, které mohou nejen vraždit, ale také poskytovat útěchu a pomoc? Možná ano, možná ne, kdo ví?

S myšlením navíc souvisí i to, co někdo označuje jako duši, ego, vlastní já. Je to ta část člověka, kterou vysvětlují spíš filosofové, než biologové. Ta část, jež je zodpovědná za pohnutky, jakými jsou láska, soucit, víra (a to nejen v užším, náboženském slova smyslu), naděje, empatie, a bohužel také nenávist, beznaděj, závist apod. Ta část, jež nás podle mnohých nejvíce odlišuje od ostatních tvorů, kteří se s námi a s našimi, v druhé řadě zmiňovanými, vlastnostmi pokoušejí sdílet místo na jedné vesmírné kouli. A je to právě tato součást lidské bytosti, která komplikuje vývody přísně racionálního vědeckého bádání, a která dělá z našeho života jakousi smysluplnou "hru", kterou se snažíme prožívat a vyhrát.

Každý k tomu samozřejmě přistupuje jinak a podobně se to celé dá obrátit ve prospěch samovolného evolučního biochemického vývoje. Ještě jednou sorry, Ero, tvůj názor samozřejmě respektuji, jen ho beru jako jednu z (ne zcela objasněných) možností.

A už dost, nebo se to už opravdu nebude k přečtení... :D
Bush-style
Když sníme a máme zemrit, tak se okamzite probudime. Kdyz skutecne zemreme, tak se probudime do te prave reality a pozname, kdo ve skutecnosti jsme.
vriter@cz

Jsme tady na svete protoze si ti nekdo rekl ze proste neco udela. Udelal to ze jsme na
svete. Dal nam vyvinute mozkove bunky takze jsem zacali objevovat nove vjeci jako
auta technika samozrejmne v tom patri a ganja :D .
Chytri a slusni ledi zacali rozvijet technologii a vylepsovat ji. Nekdo jiny zase neco
vymyslet aby lidem bylo krasne a byli v pohode to je alkohol drogy. Nekteri lidi
strasne odsuzujou drogy. Ja osobne taky, ale na huleni nedam dopustit. Je to droga ktera
jejim uzivanim nezabije jako ostatni drogy. :flick: tvrde drogy.

Skus te zapremyslet co bude za dvacet let. Ja si to ani neumim predstavit. Uz ted hulim
asi rok sedum dni v tydu od rana do vecera a neminim v tom prestat. Za dvacet let
uz asi pravdepodobne budu totalne vymazany.

Hulit a hulit. Pred chvili jsem si dal prvniho jointa dneska. Zitra si prectu co jsem
to napsal za nesmysly. :) :smoker: :satan: :bandit:
No name
V sve minule odpovedi na tohle tema jsem psal jak to vidim do budoucna. Ted jak to vidim prave v tukle chvili (12h:12min, 15.12.2002)

Vzdyt clovek si muze urcit proc tu je. Nekdo chce mit kupu deti, nekdo chce mit kupu penez, nekdo chce hrat fotbal, nekdo chce prekonat svetovej rekord v pojidani knedliku, nekdo zit nechce a tak spacha sebevrazdu(pozn. k moji minuly odpovedi: tohle zizala nedokaze, ta si proste vybrat nemuze)......................................
Takze pozorne vybirejte, at si ten kratkej zivot neskazite, kdyz uz tu moznost mate.

abstinent
Co se týče toho, že zvířata nemají ego, tak jste úplně vedle. Jen si to představte: ego, egoistické sobecké, hájící tvrdě a bezohledně svoje území, kdykoli připraveno na reakci typu uteč nebo bojuj.

Jistě, některá zvířata jsou lepší bytosti než někteří lidé - zvláště to může platit u takových živočišných druhů jako jsou třeba delfíni, velryby (nedivil bych se, kdyby byly na mnohem vyšší úrovni než my), ale taky třeba krávy.

Postupem evoluce se ego zjemňuje, ztenčuje až dospívá do stadia lidské bytosti. I mezi lidskými bytostmi jsou dost velké výkyvy. Např. starý alkoholik může ztratit v průběhu života tak mnoho ze své lidskosti ...

A teď se dostáváme k drogám. Drogy zvětšují ego, vrací nás zpět na vývojové spirále - všeobecně řečeno. Možná, že lze díky některým z nich na chvíli zažít vyšší
úrovně vědomí ... Jenomže problémem je pak vzniklá závislost, kdy člověk může někdy klesnout i pod úroveň zvířete, jen aby si opatřil svoji drogu. Prastará moudrost však učí JEDINĚ NEPŘILNUTÍM UDRŽÍ SE TRVALE.

Vyšší stavy vědomí se mohou trvale udržet jen tehdy, když po nich netoužíme. V opačném případě se jakkoli vysoká dávka jakékoli drogy stává nedostatečnou. Co příliš svírám v dlani, to snadno zničím, zvláště pokud je to jemné.

Je velice zvláštní, že podobné potěšení, které někdo dosahuje např. pomocí poměrně tvrdých drog, lze zřejmě získat třeba i při pití čaje. Ovšem podmínkou je zde povznesení této činnosti na umění. Dlouhodobé vědomé a pozorné popíjení, rozlišování, srovnávání, experimentování se způsobem přípravy, úcta k čaji atd. Nevědomé popíjení nekvalitního čaje ve velkých množstvích vede k závislosti, která zabíjí jemné rozlišování.

Pramen svého štěstí máte sami v sobě.
Rozumíte tomu?

BUĎTE SVOBODNÍ !!!

Přeji Vám krásné Vánoce
webinda
Přece víme, že není bůh co nám říká to můžeš a to ne, to si jen lidé vymysleli zákony, aby mohli jeden druhého ovládat.
Uvědomění je skrze nás...něco ale je, něco, co rozdělí obrovskou masu vody v miliardy jedinečných krystalků, v miliardy překrásných vloček mezi nimiž bys nenašel dvě indentické, aby se pak znovu spojily a chránily zem bílou peřinkou...
A věčná otázka - z čeho jsou tedy lidi..? :))
Jedna stará (nebo nová??) teorie: Jedna obrovská věc energtického (?) původu (bůh nebo kosmická síla...jak je komu libo) si pro tak velký celek nedokáže pořádně uvědomit jednotlivosti a tak se rozděluje do všeho živého skrze něž si může lépe uvědomovat sama sebe. My jakož její jednotlivosti si ale dost špatně uvědomujeme její (a tudíž i NAŠI) vzájemnou celistvost...
Pak by se celkem snadno dala vysvětlit rozmanitost života na Zemi, nejen množství druhů života, ale množství jeho způsobů, ve vodě, na souši, ve vzduchu, v chudobě, v bohatství, ve zdraví a nemoci, v uvědomění a nevědomosti, v utrpení a přepychu, a taky by to vysvětlovalo, proč na Zemi neexistuje NIC identické.
Ta věc však není skromná :). Chce sebe víc evnímat a poznávat! A tak se jednotlivé kousíčky setkávají a vzájemně se milují, nenávidí, radují a zlobí, zkrátka společně prožívají různé emoce a tvoří tak všelijaká energetická pole. A tím si ta věc vytváří nekonečné množství způsobů jak sebe poznávat skrze všechno živé i neživé (vždyť i kameny vyzařují energii!!)
A neovlivňuje dění na Zemi, je možná i ráda, páč vyhledává nové a nové způsoby poznávání - a řekněte sami, lidé musí být ve své nevyzpytatelnosti dokonalým zdrojem...! (myslím ty, co se dovedou postavit davu tupých ovcí a razit své cesty..)
No a jestli nás ta síla cíleně vede, nebo nám nechává vlastní vůli, to je těžko říct. Ale ta hypotéza stojí za chvilku zamyšlení...
Původ má již v nejstarších nábožensko-filozofických systémech, kupříkladu mayská či staroindická civilizace položily její základy, které my jen transformujeme. Teorie brahmanu a atmanu je téměř identická. Alernativ je velké množství, ale při důkladnějším pohledu se od sebe až tak neliší.

Takže je fakt asi nejlepší dělat všechno co nám dělá dobře a co nás baví, abychom se cítili úplně nejvíc v pohodě. Každý na to máme vlastní recept a měli bychom vzájemně maximálně respektovat naše recepty a nenutit druhým co jim nevyhovuje. Někomu je nejlíp, když si má neustále na co ztěžovat, asi je jeho úkolem být zdrojem nespokojenosti, jiný má zase být veselý, další nešťastný, jeden bude krást a druhý bude okraden, každý však dáme co dát máme, a tak to má být, ať už je v nás ta síla nebo ne! Neberme si to navzájem a neříkejme, že tohle je správně a tohle ne, protože jsou to jen subjektivní hodnocení. Z pohledu celku má asi všecho úplně jinej smysl...a pro nás je nejdůležitější, že nám byl dána příležitost. Příležitost žít. Cokoli uděláme má význam. I když nám to přijde bezvýznamné, má to význam pro celek! Produkujeme energii, emoce, myšlenky a umožňujeme síle co nás stvořila pochopení. VŠECHNO JE V NAŠICH RUKOU!! Ona nám může a je schopna pomoci, ale my musíme chtít, a to ponejprv znamená uvěřit v ní.
A tak se ptám, vzácná sílo: jsi-li ve mně, proč mi stále bráníš v tebe věřit...?

Díky, že jste dočetli až sem :))). Buďte sví!!!
hoveho
era zda sa mi, ze tu mas malo podpory. tak ja ta teda verejne podporujem.

mam celkom rad temy s vela strankami, vzdy si to dam vytlacit odsuniem pracu a citam na hajzli. cize sa ku teme dostanem sice neskor, ale aspon si ju celu precitam.

era ma s tou prepiskou na stole celkom pravdu. neexistuje totiz nieco take ako slobodna vola. vzdy sa vsetko stane na zaklade akcie a reakcie. to iste plati o cloveku. ak by ste sa vratili do minulosti a mali by ste v tom istom case to iste vedomie (tzn nepamatali by ste si, ako to pokracuje dalej), zachovali by ste sa tak isto ako prvy krat.

takze aka slobodna vola. ak si myslite, ze prave teraz sa mozete slobodne rozhodnut, tak je to tiez len klam, aj tak sa rozhodnete podla vasich pocitov, vedomosti, okolitej teploty a tisic inych faktorov.

a ak sa vsetky tieto faktory budu niekedy zhodovat, tak sa zase rozhodnete tak isto.

hvh
ichtyl6
Nevim proc sem tady dost me to sere
ichtyl6
Zrejme sem tady kvuli travce,mam ji rad a ona mne taky
da_tatrman
no nekdy me pride ze sem chodi tlupa malejch vyhulejch haluzujcich harantu hehe,

lidi se sem inkarnujou proto aby taj delaly chyby, pak nad nima premejslely, a pak je resily, je to nejlepsi zpusob jak nekoho neco naucit skusenostma
da_tatrman
jo ichtyl6 souhlasim, travka cloveka ocistuje (v primerenym mnoztvi), k tomu je dobra, k fetovani je uplne nahovno
Hubi
Asi proto abychom zdokonalili tendle ten svet nebo aspon nekteri z nas.Uz sem toho hodne zazil a jeste zaziju ale nechci umrit a as to jednou prijde tak dam vsechnu silu abych tu svini premohl i kdyz prohraju ale aspon pro ten pocit ze to nebude mit lehky(ZKURVENA SMRT).
Sinuhet
Ukazu vam to na prikladu. Co je ucelem hrnku? Odpoved zavisi na majiteli hrnku. Nekdo ma hrnek na caj, jiny na hrebiky. Nekdo jako darek, jiny jako vrhaci predmet. Tedy majitel rozhoduje o ucelu a smyslu.

Kdo je majitelem meho zivota? Napadaji me tri moznosti: Ja, rodice, buh.

podle toho, kterou odpoved si vyberete (a neexistuje nejake racionalni kriterium pro vyber), budete vedet kde hledat smysl zivota.
Total kapor
Uz neverim nicomu ani sebe, travka za to nemoze iba ja, lebo ju zneuzivam ako unik z reality, ktora ako si myslim vdaka vlastnej zbabelosti, je neznesitelna. Neviem a nechcem prestat, jedina nadej je kocka co teraz mam, je moja opora, a mozno pocase zistim ze sa da zit aj nacisto. Ganja by mala byť iba doplnkom reality, niecim mystickym a zvlaštnym ak to tak nie je mate asi problem, ale iba asi.
Kdybych to vzal trochu z jiného konce (smysl života není jen chci kritizovat náboženství)

Evoluce se tu už probírala. A kdyby sme vzali za naši PRAVDU ,že je ten pravý pohled na svět ryze materialistický, tak myslim že bysme taky mohli říct :
Lidé s vírou jsou efektivnější a pro společnost výhodnější, obzvláště se slepou vírou.(nebo by bylo lepčí říct že dlouhou dobu byli)
Lidé bez víry vlivem čehosi často pociťují 'tlak'(vnitřní napětí?) a proto jsou často labilní ve svých výkonech (pokud nejsou duševně omezení a od začátku do konce života se nerozhlédnou kolem sebe)

Možná ,že právě žijeme v době kdy se to může změnit, lidé mají více času na jiné činnosti, než si vydělat na živobytí (teď mam na mysli většinu lidí, ne tu elitu z posledních pár tisíc let)

Víra ve 'správných' rukách může být ohromnou zbraní , fanatizovat lidi, pomocí víry zvedat morálku, potlačovat psychickou labilitu....

A SMYSL života?
Proč by tu měl být, smysl života je něco co si vymyslel člověk aby nezešílel nad beznadějnou realitou.
Kdo by odolal vzít sekeru a rozsekat lidi kolem sebe na malý kousky když je to ve skutečnosti něco na čem vůbec nezáleží ????

Já hulim ale týhle beznadějný realitě se mi uniknout moc nedaří
ganjoman
maine teori: je to zvrhlá teorie. Přemýšlel jsem o tom že celí svět, celý vesmír je jen jeden malý(mažná i velký) pokus). Vše se odehrává ve skumavce. Planety jsou kladné a záporné ionty a slunce jsou takové jádra. Furt to různě reaguje ale MY to nemůžem vnímat protože to celé vnímáme jinak (zpomaleně=že 100miliard let je ve "skutečnosti" pár sekund)... Jak už jsem napsal je to zvrhlá a bláznivá teorie ale stojí za to o ní přemýšlet...
zumbi
já si představuju celej vesmír, jako číselnou osu. A my, náš svět, leží přibližně někde na bodu 0. Děj se táhne dvěma směry: do minulosti a do budoucnosti. A ten bod 0 je naše přítomnost, naše realita. Mezi minulostí a budoucností probíhají něco jako výpočty a to se pak odráží v naší přítomnosti: -nekonečno x +nekonečno=0 (nula, bod na kterym se děje to co se děje, minulost x budoucnost). To, co děláme, co sme udělali a co uděláme se odrazí do naší přítomnosti. Ale jak sme sem přišli a proč sme tady, to se možná nikdo nemá dozvědět.
zumbi
Sakra, asi se dám na filozofii:-)
swen
abych si ho užil a nikdo mě neomezoval.:vampire:


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma