Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Zákon a Právo

Stránky: 1 [2] 
Jak nepřijít o řidičák - Klikni zde pro originální téma
rumas
No dnes sem dostal za jizdu na kole pod vlivem drog 26000kc,a to sem dva dny nehulil,je to vubec mozne abych nalizal,hulim docela casto ale i tak 48 hodin je dost,tak sem premyslel ze mam na balkone kytky ze kterych je docela smrad a leze me to do baraku no co vam budu rikat smrad az hruza,ze bych treba nalizal z toho smradu jak to furt vdechuju ? nevim,co myslite?
MocnyOkurek
To ze nalizes prave nic neznamena. Konopi resp thc se udrzi v krvi az 3 mesice. Jde o mnozstvi zda je stopove nebo sis prave zadunil a mas toho plny zily. Kazdopadne masakr ja hulim kazdy den a jezdim na kole, ted se budu za chvili fizlu "bat "
Bohém
rumas : tak to si ze mě děláš srandu ? :D :D 26000 za KOLO? :D ty vole tak to je jiná solba... A tak předpokládám že jsi šel na krev , když jsi 2 dny nehulil?
carlos
citace:
Původní příspěvek od rumas
No dnes sem dostal za jizdu na kole pod vlivem drog 26000kc,a to sem dva dny nehulil,je to vubec mozne abych nalizal,hulim docela casto ale i tak 48 hodin je dost,tak sem premyslel ze mam na balkone kytky ze kterych je docela smrad a leze me to do baraku no co vam budu rikat smrad az hruza,ze bych treba nalizal z toho smradu jak to furt vdechuju ? nevim,co myslite?

A nevymyslel sis to nahodou?

Dostal jsi na miste blokovou pokutu 26.000 Kc se kterou jsi souhlasil?

Obvykle se tohle na miste neresi a jde to do spravniho rizeni a to docela dlouho trva.
rumas
no urco sem si to vymyslel ,a pak to sem pisu ne ty blazne,pokuta za jizdu na kole pod vlivem drog nebo alkoholem je od 25000 nebo 26000 ted nevim presne do 50000kc,akorat u kola ti nezeberou body,dostal sem dve moznosti bud odmitnu testy na krev a moc a dostanu rovnou tech 25000 nebo se podrobim testum a kdyz budou negativni tak dostanu jenom 5000kc to je cena tech testu,tak sem se jich ptal jak ty testy fungujou a pry ze bych musel mit hodnotu pod 2mg tj nejaka tabulkova hodnota aby to bylo negaticvni a kdybych mel nad tak rovnou zas tech 25000,ale jilikoz kourim zeli pravidelne tak sem si rekl ze by me na tech testech beztak neco nasli,navic to bylo cestou do prace,a kdybych nesel do prace a jel do nemocnice na testy tak by stala kvuli me pulka fabriky coz by byl taky prusel,tak sem podepsal papir ze nesouhlasim s testama na moc a krev tim padem sem se priznal jako bych hulil, a tim pad sem dostal pokutu 25000 litru s tim ze do tri mesicu me dojde nejaka slozenka a nemusim nikde nic resit,no proste napicu,takze kdyz to zhrnu bud odmitnes testy a zaplatis rovnou 25000 nebo des na testy a kdyz budou negativni tak jenom 5000kc a kdyz pozitivni tak zas tech 25000
rumas
tech 25000 je minimum a ti fizlove me rikali ze pisou posudek jak sem se pri tom choval a ze sem byl v klidu tak ze me napisou dobry posudek ze dostanu jenom to minimum ale kdybych u toho delal bordel mohl bych dostat az 50000kc
carlos
Do tri mesicu to zni jako spravni rizeni... takze na miste jsi tedy zadnou pokutu nedostal...

Co jsi presne podepsal? Ze odmitas jet na krev?

Jinak nechapu proc by mel kdokoliv platit 5000 pri negativnich testech... Trochu hovadina ne?

Zda se ze je potreba stale dokola opakovat zasadni pravidla:

1. S policajty se nebavíme.
2. S policajty nic neřešíme na místě.

Stezejni clanek: http://dfens-cz.com/prednaska-jak-neplatit-pokutu/
rumas
v podstate sem se jakoby priznal ze sem jel pod vlivem drog a podepsal papir ze nesouhlasim ze pujdu na testy tj to priznani,jinak se to pise ted a jinak se to resi na miste kdyz te tlaci cas a jeste si v takove situaci nebyl
rumas
jinak zadne spravni rizeni,to sem se jich ptal,proste me jenom dojde postou slozenka
a k tem tvojim krokum
1. s policajty se nebavime -test byl pozitivni nemusel sem se o nicem bavit
2.s policajty nic neresime na miste -musel sem resit na miste protoze sem stal predfabrikou a nutne sem musel jit do prace,kdybych nemusel jel bych s nima okamzite na testy tam je to 50/50 bud jenom 5000 nebo 25000
carlos
Vzdyt si testy odmitnul, takze tezko bys s nimi nekam jel...

To ze jsi mel dve moznosti se ti snazili vsugerovat... Treti je prave spravni rizeni... Samozrejme v dane situaci je to stres a tim spis, kdyz je clovek v te situaci poprve. To naprosto souhlasim...
Anuvin
rumas jen abys byl v obraze tak když bys jel na krev tak to určitě není 50/50 5000 nebo 25000 - když tam bude v krvi víc než těch 2ngnaml tak ses vtom za trestnej cin a záleží na soudci a na tvé životní situaci - pokutu vůbec dát nemusí když je dotyčnej třeba student nebo bez práce a může dát klidné třeba jen 10k a k tomu zákaz řízení atp..
Když bys tam neměl víc než ty dva ng tak dle mého názoru nemůžou po tobě chtít 5000 za vylohy když jsi nic neudělal.
p.s. jestli si jinak hodnej tak ok, ale můžeš dostat za ten přestupek až 50k..25je minimum
rumas
prave to co mi rekli oni to sem napsal tady,no pac sem se v tom nejak neorientoval,tak sem jim holt musel verit,ale puvodni dotaz znel jak sem mohl nalizat po dvou dnech nehuleni,jestli to muze byt ze smradu z kytek co dycham pres noc z otevreneho okna z balkonu?
Whiskey_777
Ne, máš pouze "zasrané" tělo od THC, čím dýl hulíš..... tím pozdějš a hůř se z těla látka dostává.....
Whiskey_777
Myslíš že si šli pro tebe na jistotu?
carlos
citace:
Původní příspěvek od rumas
prave to co mi rekli oni to sem napsal tady,no pac sem se v tom nejak neorientoval,tak sem jim holt musel verit,ale puvodni dotaz znel jak sem mohl nalizat po dvou dnech nehuleni,jestli to muze byt ze smradu z kytek co dycham pres noc z otevreneho okna z balkonu?

Precti si prvni prispevek v tomto vlaknu. JXD to tam dobre popisuje... A jeho rada zni, ze v tomhle pripade je potreba jet na krev...
rumas
jn priste bych asik jel na krev,ale ted sem proste nejel pac bych nerad prisel o praci maji me prodlouzit smlouvu tak radej budu platit flastr,jinak bych jel na krev urcite,no znam asik dva pripady kdy jeli po kamosich na jistotu nevim jak u me,proste u me spomalilo auto a at o kousek dal zastavim a dychcka lizacka a uz to bylo,zakon na picu hnedka tolik penez to je hruza kdyby treba tech 5000kc ale rovnou 25000
carlos
Ted koukam, ze to ani nelze resit blokove...

Uplne nevim cemu se divis, preci jen uz to neni prestupek ale trestny cin... 25.000 je zadarmo ve srovnani s tim ze kdybys jel autem dostal bys k tomu jeste 1-2 roky zakaz cinnosti...

http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1c.html
rumas
ja se nedivim ale jel sem na kole ne autem takze zadny zakaz cinosti a bez bodu
Whiskey_777
Pokud by jsi jel s pčr na krev, dostaneš určitě výmluvenku.
Anuvin
Kamo tenhle dotaz je tak na urovni cloveka co měl minulej tejden prvního páva a včera poprvé uviděl kytku promiň, ber to bez urážky.

Jak si mohl nalízat po 2 dnech ?

" Slinné testy detekují metabolity THC po dobu až 2 týdnů v závislosti na intezitě předchozího užívání."
zdroj: http://www.drogovaporadna.cz/dotazy...hc-ze-slin.html

Ten lízací test je jen orientační a nedokáže rozeznat aktivní a pasivní metabolity THC = nelze (skoro) z něj poznat jestli je to z predhodiny nebo z predesleho dne -> to umi az krev.

Bohužel ta hranice 2ng v krvi je tak nízká, že ji pravidelní huliči můžou mít překročenou i když už "nejsou zhuleni" treba po 5ti..10h...20h...36h podle toho kolik toho vyhulil.

P.S. Carlosi fakt to neni prestupek ale trestnej cin ?
Ja mal za to ze kdyz clovek odmitne jet na krev tak ho nemuzou usvecit z rizeni pod vlivem protoze je ten test jen orientacni - misto toho dostane přestupek "odmitnuti" s 25-50k pokutou ?
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od Anuvin

P.S. Carlosi fakt to neni prestupek ale trestnej cin ?
Ja mal za to ze kdyz clovek odmitne jet na krev tak ho nemuzou usvecit z rizeni pod vlivem protoze je ten test jen orientacni - misto toho dostane přestupek "odmitnuti" s 25-50k pokutou ?


Přesně tak to je. Odmítneš dát krev = nehrozí trestní stíhání, jenom pokuta a zákaz řízení. Dáš krev, ve které budou víc jak 2ng/l = velký problém, trestný čin.

Jiná situace je u alkoholu, kde soudy začaly akceptovat i orientační dechovou zkoušku jako jasný důkaz a už nemusíš ani jezdit na krev. Více jak 1 promile = trestný čin.
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Exceptional


Sorry, ale píšeš tu nesmysly. Pokud přijmeš odběr krve a ten bude pozitivní, tak ti hrozí 1 rok vězení. Když ho však odmítneš, tak se jedná pouze o přestupek, jelikož pro soudní jednání je nezbytný právě ten rozbor krve, orientační test se jako důkaz nepřipouští. Dostaneš sice pokutu a seberou ti papíry, ale nezavřou tě.


Sedět tě nepošlou hned pokud se to neopakuje a nestane se to už při platnym zákazu... tzv. "mařenka". Aspoň nevim o žádnym případu že by někdo seděl za to že jedinkrát v životě řídil pod vlivem. Samozřejmě nesmíš u toho udělat jinej průser.
___________________________________



jinak se dovařila voda i na mě... nehulim když jezdim, ale nalízal sem, bylo to dost slabý ale bylo to tam... takže krev, moč + testy koordinace, orientace atp. u lékaře a čekat na správní řízení.

Sem si 100% jistej že "pod vlivem" sem nebyl, ale jako chronickej kuřák (hulim fakt hodně) se bojim že hladina v krvi bude přesto větší než 2ng/ml (navíc to bylo "jen" nějakejch 13hodin od posledního šluka)...

má vůbec cenu v takovém případě odvolávat a řešit to dál? Je tu někdo kdo řešil takovou situaci?

Jinak u mě první taková kokotina... takže půl roku bez + pokuta. To neni tak strašný, ale horší je že jezdit potřebuju a i ten půlrok je pro mě moc.

(jinak papíry sem u sebe "neměl" takže dokud nepřijde rozhodnutí, jezdit můžu :D)
crazyben
citace:
Původní příspěvek od Whiskey_777
Pokud by jsi jel s pčr na krev, dostaneš určitě výmluvenku.


Nebo vyhazov az by zjistili ze do prace chtel pod vlivem :D
Pítr90
Zdárek. Taky se s Vámi podelim o svůj zážitek s policií. Zastavili mě při cestě do práce, klasicky doklady, atd. Pak přišel test na drogy. Sliny žádné, takze z potu. Udělali stěr a položili tester na palubovku v jejich autě. Najednou jeden z policajtů řekl, že musí někam dojet a když se vrátil, tak mi ukázali test pozitivní na Thc. Jako neznalý, nezkušený jsem jim přiznal, že jsem den před tím vecer hulil. Na dotaz, jestli chci jet na krev s tim, ze už je to stejné jasný, jsem řekl Ne ( říkal jsem si, že tam stejně najdou bůch ví co a navíc jsem pospíchal do práce). Výsledek?? Zákaz řízení na půl roku a pokuta 30000.Navic nějaký body, díky kterým jsem se stal vybodovaným, tím pádem zákaz na rok bez možnosti půlky. Teď už bych to řešil úplně jinak.

Mělo to jediný pozitivum : už jsem mohl jezdit zkouřenej jak chci, stejně by mě trestali za maření 😂😁😂😁 a že se tak opravdu stalo - oddelal jsem 160 h prospěšných prací 😁😁😁

No jo jo, mladej blázen, kterýmu bylo všechno jedno
crazyben
citace:
Původní příspěvek od carlos
Ted koukam, ze to ani nelze resit blokove...

Uplne nevim cemu se divis, preci jen uz to neni prestupek ale trestny cin... 25.000 je zadarmo ve srovnani s tim ze kdybys jel autem dostal bys k tomu jeste 1-2 roky zakaz cinnosti...

http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1c.html



Změna do budoucna zcela jistě nastane v souvislosti s usnesením Nejvyššího soudu ze dne 15.9.2015 sp.zn. 7 Tdo 979/2015.[6] Úkolem Nejvyššího soudu v dané věci bylo posouzení případu řidiče, který byl zastaven hlídkou Policie ČR, maje v době řízení vozidla v krvi koncentraci THC 2,5 ng/ml. Policie věc řešila jako trestný čin podle § 274 tr. zákoníku a v tomto smyslu byla státním zástupcem podána i obžaloba. Řidič užití látky obsahující THC nepopíral a po splnění dalších zákonných podmínek soud postupoval podle § 307 tr. řádu, tedy trestní stíhání obviněného podmíněně zastavil a určil zkušební lhůtu v trvání dvanácti měsíců, přičemž obviněný se po zkušební dobu zavázal zdržet řízení motorových vozidel všeho druhu ve smyslu § 307 odst.2 písm a) tr. řádu. Na základě dovolání nejvyššího státního zástupce ve prospěch obviněného se případ dostal až před Nejvyšší soud. Ten při posuzovaní míry ovlivnění řidiče návykovou látkou vycházel z obsahu ústavního znaleckého posudku z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie a klinické psychologie, který byl vypracován psychiatrickou nemocnicí v Bohnicích v jiné trestní věci vedené u Okresního soudu v Chebu, kde návykovou látkou byl metamfetamin.[7] V odkazovaném znaleckém posudku ústav uvedl, že u látky THC je možné u průměrné osoby stanovit konkrétní hranici mezi negativním ovlivněním řidičských schopností a vyloučením schopnosti řidiče řídit motorové vozidlo, a to hodnotou 10 ng/ml (= 0,010 mg/l). Jestliže je u řidiče zjištěná hladina v krvi nižší, nemělo by být dané jednání v zásadě posouzeno jako trestný čin podle § 274 odst. 1 tr. zákoníku, ale pouze jako přestupek. Nejvyšší soud věc vrátil prvoinstančnímu soudu, který ji následně postoupil k projednání příslušnému správnímu orgánu.

https://www.epravo.cz/top/clanky/pr...dlo-100685.html


Tak koukam ze ta hranice prestupek/tr. cin neni az tak jednoznacna...
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od crazyben
[B]

Sedět tě nepošlou hned pokud se to neopakuje a nestane se to už při platnym zákazu... tzv. "mařenka". Aspoň nevim o žádnym případu že by někdo seděl za to že jedinkrát v životě řídil pod vlivem. Samozřejmě nesmíš u toho udělat jinej průser.


A právě proto tu máme tolik magorů, co jezdí pod vlivem, mají 4 a více zákazů řízení a stále nesedí. Jednoho takového z okolí znám. ŘP nikdy neměl, takže mu nemají co sebrat. Dostává opakovaně pokuty a další zákazy. Teď už se mu to nasčítalo na nějakých 200.000 Kč a 8 let zákazu. Tak se mu teprve rozsvítilo a přestal to dělat. Chybí zde vymahatelnost, jakou mají jinde. Udělat to někde za západě, tak mu zabaví auto, to nechají sešrotovat a při opakování jde do basy.
crazyben
no já zas znám takovýho co řidičák taky nikdy neměl, ale nalitej nejezdil... a sedět šel :D když ho chytly podruhý dostal kromě pokuty a dalšího zákazu i prospěšky... který neudělal blbec :D
crazyben
Tak dnes přišlo oznámění, výsledky z laborky ještě nejsou... ale jako valil sem bulvy.

Je tu někdo kdo se trochu vyzná v tom co a jak měří a co a jak se dá považovat za průkazný? Mam totiž z toho oznámení takový tušení, že ty buzny budou řešit moč a ne krev :grrr:

normálně sem na prášky, jestli někdo ví prosím pm, nechci to řešit veřejně...
Whiskey_777
citace:
Původní příspěvek od crazyben


Nebo vyhazov az by zjistili ze do prace chtel pod vlivem :D



počítám stím že je člověk zodpovědný a čisty :D
carlos
citace:
Původní příspěvek od crazyben

... a to hodnotou 10 ng/ml (= 0,010 mg/l). Jestliže je u řidiče zjištěná hladina v krvi nižší, nemělo by být dané jednání v zásadě posouzeno jako trestný čin podle § 274 odst. 1 tr. zákoníku, ale pouze jako přestupek.

Tohle podle toho co rikal znamy muzu potvrdit... desitka je pekne kulate cislo.. mel stesti a mel to presne deset coz vyhodnotili jeste jako prestupek.
Ronnie
Čau lidi, hulím každý den sklíčko po škole / na večer a dneska jsem měl to štěstí a zastavili mě policajti. Alkohol 0,0, pak začal mluvit něco o tom, že mají nějakou akci a dělají i testy na návykové látky, takže okamžitě lízačka. No, co vám budu povídat, už jsem se viděl bez řidičáku a s tučnou pokutou protože jsem den předtím měl. Řekl, ať si udělám sliny v puse a pak mi otřel jazyk nějakým papírkem ( Drugwipe 5 nejspíš ) a odešel do auta, prý za 5-10 minut budou výsledky. Po cca 10 minutách mi vrátili papíry, že je vše v pořádku. Takže za sebe můžu potvrdit, že i při pravidelném kouření stačí jednodenní odstup a ani tenhle test nic nepozná.
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od Ronnie
Čau lidi, hulím každý den sklíčko po škole / na večer a dneska jsem měl to štěstí a zastavili mě policajti. Alkohol 0,0, pak začal mluvit něco o tom, že mají nějakou akci a dělají i testy na návykové látky, takže okamžitě lízačka. No, co vám budu povídat, už jsem se viděl bez řidičáku a s tučnou pokutou protože jsem den předtím měl. Řekl, ať si udělám sliny v puse a pak mi otřel jazyk nějakým papírkem ( Drugwipe 5 nejspíš ) a odešel do auta, prý za 5-10 minut budou výsledky. Po cca 10 minutách mi vrátili papíry, že je vše v pořádku. Takže za sebe můžu potvrdit, že i při pravidelném kouření stačí jednodenní odstup a ani tenhle test nic nepozná.


Tak to jsi měl velké štěstí, ja kouřil den před silniční kontrolou a přišel jsem na půl roku o papíry.
Rozhodně není pravda, že jednodenní odstup stačí.
Je pravda, že je pravidelné kouření a Pravidelné kouření. A také se to mění člověk od člověka.
odo
No to je dosť nachow...no, keď sa joint tak dlho drži v takej indikovateľnej dávke. Zaujímalo by ma, že akí "odborníci" stanovujú tieto hodnoty a či taká malá indikovaná dávka skutočne ovplyvní zmysli vodiča po takom časovom odstupe.
Keď niekto úžíje MJ v čaji okolo 50-100 mg sušiny kvetov večer pred spaním,
-Je asi dosť reálne, že by ráno o 8 nalízal!??? :mad:
Dá sa nejak vypočítať, že koľko toho do seba človek dostane, keď seedbanka na model npr uvedie, že obsahuje 20 percent THC ??? :rip:
miravlak
citace:
Původní příspěvek od Ronnie
Čau lidi, hulím každý den sklíčko po škole / na večer a dneska jsem měl to štěstí a zastavili mě policajti. Alkohol 0,0, pak začal mluvit něco o tom, že mají nějakou akci a dělají i testy na návykové látky, takže okamžitě lízačka. No, co vám budu povídat, už jsem se viděl bez řidičáku a s tučnou pokutou protože jsem den předtím měl. Řekl, ať si udělám sliny v puse a pak mi otřel jazyk nějakým papírkem ( Drugwipe 5 nejspíš ) a odešel do auta, prý za 5-10 minut budou výsledky. Po cca 10 minutách mi vrátili papíry, že je vše v pořádku. Takže za sebe můžu potvrdit, že i při pravidelném kouření stačí jednodenní odstup a ani tenhle test nic nepozná.


zdarec,řeknu ti to tak... jako pravidelný silný kuřák mě před 3 lety vzali papíry....ale až na po 8mé! každý den sem nahuloval bonga a už sem si říkal při první lízačcce,že odejdu po svých domů.. a ejhle ty jejich testy sou uplně k hovnu...takže tak :D momentálně už to nehrotím a dávám jen šluka v pátek občas,ale i tak mám pořád psycho,že pojedu v pondělí do práce a nalížu,prostě u těch jejich testrů nikdy nevíš,nalížeš aj když nejsi pod vlivem .... buď a nebo ... dost lidí mě stále přesvědčuje,že když si v pátek zahulím tak budu v pondělí OK a nemám šanci o ten řidičák přijít,ale nevěřím tomu.Teď se oteplilo a fízlů na moravě jak v mraveništi,takže to zas utnu radši uplně :banana:
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od carlos

Tohle podle toho co rikal znamy muzu potvrdit... desitka je pekne kulate cislo.. mel stesti a mel to presne deset coz vyhodnotili jeste jako prestupek.


Jak dlouho po posledním brku řídil? Známý lízal asi 16 hodin po záhulu (kouří večer přes spaním) a nenalízal nic.
borda1984
citace:
Původní příspěvek od Exceptional


Jak dlouho po posledním brku řídil? Známý lízal asi 16 hodin po záhulu (kouří večer přes spaním) a nenalízal nic.



Je to hrozně individualni,já jsem byl kuřák každý den cca 2-3 špeky s mladou.Naposled co mě dali líznout jsem nalizal slabou čárku, v domnění že když jsem hulil den před tím a pak spánek jsem v klidu jel na krev,nakonec to bylo 3,9 molu v krvy,papíry na rok v řiti po pul roce zpátky.Bylo to cca 13 hodin od posledního špeka.Ted už 2 měsíce pro jistotu vubec nehulím,jsem řidič z povolání.Před týdnem večer hlídka opět test na drogy a čisto.
Kámoškaa taky hulí denne fest a když ji dali líznout po 12 hodinách po tak byla čistá,je to oser.

Jedniná jistota je asi nakoupit přímo tyto policejní testy a každý by musel sám sebe otestovat jaka je vhodná doba na to bejt čistej,ale testy zatím dost drahy.
http://www.drogovetesty.cz/cs/drugwipe-5s-sliny/
tu jen na ganju levnější
http://www.drogovetesty.cz/cs/drugw...ny-stery-pot-1/

citronka,red bull a další triky jsou k prdu,jednou mě dělaly test ze slin, po druhe z čela stěr.
Exceptional
Tak došlo i na mě. Řídil jsem se přesně tím, co jsem zde sám radil dříve. Hulil jsem cca 15 hodin hodin před kontrolou, takže mi bylo jasné, že orientační test nedopadne dobře. Po ověření, že to s ním myslí vážně (užívaní jsem na dotaz popřel), jsem ho s děkuji odmítl a trval na krevním rozboru. Následovalo přesvědčování ze strany PČR, ať si přeci jen líznu a že jestli s nimi pojedu na krev, jak si jí zaplatím ze svého, že to vše zbytečné, atd. Říkám, že s tím problém nemám a že tedy jedeme. Byl jsem omezen na svobodě, snažili se mě vyfotit si mě u mého auta, ale na dotaz, k čemu že to potřebují, že jím dle mého názoru stačí vyfotit auto samotné, sami nevěděli jak argumentovat a vyfotili tedy pouze auto. Ještě v autě na mě zkoušeli, že budou chtít i rozbor moči. I ten jsem odmítl s tím, že krev bude plně dostačovat (to by se jim tak líbilo - v moči je vše tak 3-4 týdny). V nemocnici jsem si od doktorky nechal vzít krev, opět jsem odmítl dát moč a do žádosti o vyšetření jsem nechal doslovně uvést, že trvám na vyšetření aktivních psych. látek, tedy těch, pod jejichž jsem mohl být vlivem v okamžiku zastavení, nikoliv, že jsem něco před x týdny někde požil. Doktorka mě prohlédla, doplnila, že jí nepříjdu pod vlivem ničeho, v tu chvíli cajti zahlásili, že tedy ten rozbor zaplatí oni a jeli jsme na služebnu. Tam mi vrátli ŘP s tím, že jsem evidentně nebyl ZJEVNĚ pod vlivem a že pro příště mi doporučují si líznout hned, že prý je nová vyhláška a prý už na základě pozitivního orientnačního testu ŘP na místě nezabavují (nelze nijak ověřit-stále jsou případy, kdy se to děje.) Když se dlouhé týdny nic nedělo a nic mi nepřišlo, tak jsem si tam zavolal a zjistil, že jsem se vešel do limitu, našli jen pasivní látky, které nemohli mít vliv na mojí schopnost řídit vozidlo ;) Základem je se nepřiznávat, trvat na krvi a věřit, že máte dost velký odsutp. Nedejte se !!

Ještě dodám, že je to fakt individuální. Kámoše zastavili po 18 hodinách a nenalízal také nic, další známá měla 4 ng/l v krvi i 20 hodin po záhulu. Já osobně jsem chronik, co přes deset let pálil 2-8g skéra denně, ale k mému štěstí jsem se za poslední měsíce trochu srovnal a omezil to na víkendy a cca 1g denně. Příště popřu řidičák a líznu si, je šance, že test nic neukáže a nějaký čas a nervy to ušetří :)
Anuvin
Díky za info.

Ještě by mě zajimalo jak to probíhalo když jsi odmítl lizacku a chtěl krev. Pises že tě ještě premlouvali .. Zeptali se proč si teda nechces liznout když nehulis ? a co jsi jim nato kdyžtak řekl
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od Anuvin
Díky za info.

Ještě by mě zajimalo jak to probíhalo když jsi odmítl lizacku a chtěl krev. Pises že tě ještě premlouvali .. Zeptali se proč si teda nechces liznout když nehulis ? a co jsi jim nato kdyžtak řekl


Řekl jsem jim, že se jim na nějaké orientační testy, kde polovina vychází falešně pozitivních a kvůli tomu berou lidem na místě řidičáky, můžu z vysoka vyto... a že chci na krev. :)
Gurru
Stalo se mě to také, kouřil jsem ě h před jízdou, ale piánko, už jsem si dal kafe a byl zcela ready na jízdu :-) Ke svému neštěstí jsem si vezl od kamaráda 12 g, a v krabici zbytky z rostlin, ale vážilo to 5 kg na haš, samozřejmě test pozitivní na jazyk.

Teď pozor : velmi cenná informace, možná tu již je, ale tohle je přímo od kamaráda u policie. Pokud jste chronický kuřák, máte nějakou hladinu, tuším , že jsou nmol/l, nebo podobněm a tu máte stále, a postupně by odešla, ale zůstává v těle, ne aktivní cannabioidy. Takže pokud jste kouřili před jízdou a navíc pálíte denně, nenechte si vzít krev, nad 15 jednotek je to již trestný čin, soudy atd, do 15 jen přestupek.

Pokud víte, že jste jen příležitostný kuřák, asi nedali jste si něco speciálního, asi bych se nebál, ale záleží na mnoha faktorech.

Stejně jak u držení této látky, do 15 g přestupek nad 15 g trestný, pokud máte někdo jinné čerstvější informace, opravte mě prosím.

Raději 7bˇza odmítnutí, a 25 tis pokuta, půl roku bez než mít oplétačky na soudech atd. S očekáváním jsem čekal jak zhodnotí, oněch 5 kg stonků a bordelu v krabici, nakonec za vše pokuta 3000 Kč, takže tak, bylo to v Moravskoslezském kraji.
Pixxel
Ahoj,
bylo by moc fajn kdyby jste i připsali, co jste měli na sobě oblečeného, jak vás hlídka zastavila a dala vám líznout.
Předpokládám, že lízat nedávají všem a je to jen o tom zda vás policista vyhodnotí jako potencionálního huliče.
Chci tím říci, že pokud pojedu v autě oblečený jako typycký hulič, tak je mnohem větší šance, že mi dají líznout než když bych jel například stylově oblečený v košili.
I pokud má člověk dredy či podobobný vzhled tak je to asi taky pravděpodobnější.
Medicin
Ok pokud někdo řídí a nemá v krvi aktivní metabolity, ale hledat řešení jak řídit zhulenej se mi dost příčí, je to vrchol nezodopovědnosti a ignorace. Zhulenej myslím fakt zhulenej, ne když už je rychlost reakcí a pozornost na normálu.

Si představte že jedete Vy někam s rodinou, kámošema na pěknej oddech a zhulenej řidič to do Vás napálí.
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od Medicin

Si představte že jedete Vy někam s rodinou, kámošema na pěknej oddech a zhulenej řidič to do Vás napálí.


Tak tohle mi přijde, jak fráze od mojí babičky. Proč by to prosím tě měl zhulenej řidič někam napálit??? To jako je to prostě daný​???!!! Není to spíš jako všude člověk od člověka??? To už jsou nebezpečnější stáří důchodci/ řídici, co už skoro neslyší, blbě vidí, atd. Zhulenej trochu zodpovědnej si svůj "stav" uvědomuje a přizpůsobí jízdu, zpravidla jede opatrněji
Medicin
Třeba jsem v podobném věku jak Tvoje babička.
Nepíšu že kdo si zahulí tak určitě nabourá.
Jsou samozřejmě nebezpečné typy řidičů.
Můj příspěvek byl o tom že,

pokud je někdo zhulenej tak nemá v pořádku rychlost reakcí a pozornost.
A tím vyšší riziko že způsobí nehodu.
Hodně jsem toho už odřídil a zhulenej bych za volant nesedl.
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od Gurru
Stalo se mě to také, kouřil jsem ě h před jízdou, ale piánko, už jsem si dal kafe a byl zcela ready na jízdu :-) Ke svému neštěstí jsem si vezl od kamaráda 12 g, a v krabici zbytky z rostlin, ale vážilo to 5 kg na haš, samozřejmě test pozitivní na jazyk.

Teď pozor : velmi cenná informace, možná tu již je, ale tohle je přímo od kamaráda u policie. Pokud jste chronický kuřák, máte nějakou hladinu, tuším , že jsou nmol/l, nebo podobněm a tu máte stále, a postupně by odešla, ale zůstává v těle, ne aktivní cannabioidy. Takže pokud jste kouřili před jízdou a navíc pálíte denně, nenechte si vzít krev, nad 15 jednotek je to již trestný čin, soudy atd, do 15 jen přestupek.

Pokud víte, že jste jen příležitostný kuřák, asi nedali jste si něco speciálního, asi bych se nebál, ale záleží na mnoha faktorech.

Stejně jak u držení této látky, do 15 g přestupek nad 15 g trestný, pokud máte někdo jinné čerstvější informace, opravte mě prosím.

Raději 7bˇza odmítnutí, a 25 tis pokuta, půl roku bez než mít oplétačky na soudech atd. S očekáváním jsem čekal jak zhodnotí, oněch 5 kg stonků a bordelu v krabici, nakonec za vše pokuta 3000 Kč, takže tak, bylo to v Moravskoslezském kraji.


Ta hranice je 10 ng/l, ne 15. 2-9 ng/l přestupek, 10+ trestný čin ohrožení pod vlivem. Kámoš zahulil, 5 minut na to ho zastavili a nalízal, v krvi mu změřili 40ng/l a šlo to k soudu... Rok a půl bez papírů a tučná pokuta.

Stejně tak u držení mají vnitřní předpis 10g 10%.

Jezdím oblečený slušně, žádné dready, maskáče, tunely v uších, mikiny s kapucí s 23, žádní podezřelí týpci v autě... :D
PaBlo
Zdravim,koukám na tohle dlouho neaktivni tema a rád bych prispeljelikoz vidím že cesta pokroku jde dopředu a že se myslí k na nás co prostě musíme řídit aby jsme se dostali do práce a co jsme rádi pohodu a dobrou náladu za všech okolnosti a tak se na trhu objevila vec jenz se jmenuje Magnum Detox™Saliva Cleansing Mouthwash.
Zajímají mě zkušenosti nebo nazory,osobně si to asi do dvou dnu vázání poridim a budu doufat že to finguje,protože lepší to zkusit než nezkusit když už stejně někdy před tou jizdou si dam😇😁
crazyben
Tak půl roku zákaz... uteklo jak voda ikdyž mě to maximálně štvalo bez papírů.

Oběhat formality, (doktor, karta řidiče) a psychotesty... ty podle všeho dopadly dobře (podle toho co naznačovala asistentka i psycholog zezačátku), ale při závěrčnym pohovoru se psycholog ptal jak to s tou trávou mam... no já blbec byl trochu moc upřímnej a naférovku sem řekl že si sem tam zahulim, že v tom nevidim problém. Okamžitě se na mě začal koukat jinýma očima, ptal se proč to hulim atp... že to je určitej druh relaxu prostě nebyl schopnej pobrat. Ptal se jestli sem se s tim léčil někdy a podobný kraviny... no koukal sem na něj s otevřenou pusou a neměl v tu chvíli slov.

Takže mi nakonec řekl že mi posudek nenapíše, že chce nejpr nějakej papír od nějakýho psychiatra jestli jsem závislej nebo ne... adiktologické vyšetření nebo co. No když sem volal kde by podobný vyšetření udělali tak se všude hrozně divily co to po nich chci... že podobný vyšetření dělaj lidem který se u nich léčí s nějakou závislostí atp. jedna paní dokonce povídala že si myslí že psycholog nemá právo nic takovýho požadovat, že má pouze ohodnotit můj psychycký stav - způsobilost k řízení.

Setkal se někdo s něčim podobnym? Sem z toho docela nešťastnej... už sem dávno mohl jezdit. Bez auta sem jak bez jedný nohy :( Aspoň to sem pohdim jako poučení pro další... zatloukat, zatloukat, zatloukat.

BTW. největší prdel že ty co tam byly za chlast sou v klidu ikdyž taky přiznaly že se sem tam napijou :D ale podle některejch i za volantem chlast neni takovej problém asi... neskutečný.
carlos
Uprimne ho docela chapu, tvrdit psychologovi ze jsi prisel kvuli huleni o ridicak, ale je to OK protoze je to pro tebe forma relaxu je pekna drzost a divim se ze ti rovnou poradne nezavaril... I pri ty hlouposti, kterou jsi tam ztropil (uvedomujes si vubec vaznost situace? zrejme ne) je k tobe maximalne ferovej, takze bys mu mel byt vdecny a zacit si sypat popel na hlavu (nebo ti prijde jezdit zhulenej normalni?).

Vec se ma tak, ze prubeh psychotestu upravuje vyhláška Ministerstva dopravy a spojů č. 31/2001 Sb § 18c a v ni o psychiatrovi neni ani slovo. Naopak by ten psycholog pokud ma akreditaci ministerstva mel byt na testy vybaven.

Podle mne ti tim rika ze misto aby ti dal negativni posudek (automaticky ho po vyhotoveni odesle spravnimu organu) klade si nejake dalsi podminky, coz je asi zrejme signal ze jsi to posral a mas si ty testy udelat nekde jinde..
crazyben
:D nejezdil sem zhulenej... Sam to nemam rad a necejtim se zhulenej dobre za volantem. Ale po 13ti hodinach v krvi jeste bylo ikdyz sem se mezitim vyspal. Ale to je jedno... v krvi bylo tak sem si trest odpykal. Nevykecavam se.

Ale co delam ve volnym case mu muze bejt jedno snad... to jak relaxuju podle me nema nic spolecnyho s posouzenim zda jsem psychicky schopen ridit motorove vozidlo. Zvlastni ze po tech co tam byly za chlast to nechtel, ikdyz taky rikali ze na pivo chodi... to je fer?? Ja v tom rozdil nevidim.

Jinak ano, pujdu psychotesty udelat jinam... a myslim ze sem je opravdu neposral. Vsechno bylo v pohode, (nejen podle zdani, ale rikala i asistentka psychologa ktera testy vyhodnocovala taky) jen do ty doby nez sem pri zaverecnym pohovoru normalne priznal ze si obcas proste zahulim (nikoliv za volantem).

btw. i chlapik na spravnim rizeni byl rozumnejsi nez tenhle psycholog ;) stacilo zalhat neco ve smyslu: nehulim, to bylo vymecne pri oslave kdyz kamaradi a druhej den prace a druhej den sem mel ridicak. Za uprimnost se ale plati... krasna ukazka toho jak dnesni system "vychovava" z lidi lhare a podvodniky. Pak je totiz vsechno snazsi... no sem uz poucenej.
carlos
citace:
Původní příspěvek od crazyben
po 13ti hodinach v krvi jeste bylo ikdyz sem se mezitim vyspal.
....
to jak relaxuju podle me nema nic spolecnyho s posouzenim zda jsem psychicky schopen ridit motorove vozidlo.


Sam si proticeris - u tebe to evidentne spojitost ma :)

V krvi se detekuji aktivni metabolity, tzn. ty co ovlivnuji vedomi. Kolik ti namerili? Zrejme odbouravas pomalu.

citace:
Původní příspěvek od crazyben
i chlapik na spravnim rizeni byl rozumnejsi nez tenhle psycholog ;)

Ten psycholog hlavne nechce mit pruser az zpusobis nejakou nehodu, rozumis.. Chlapik na spravnim rizeni tvoji psychickou stranku nemuze vubec posuzovat. Neni odbornik.
crazyben
citace:

Sam si proticeris - u tebe to evidentne spojitost ma


sorry ale nechapu jakou?
btw. asi ano, odbouravam pomalu... namerili 7ng.
2 nebo 3 bych byl v cajku (už nevim jak je to) - 10ng jednou nohou v lochu...

pro nekoho kdo nehuli asi ok, ale pro nekoho kdo huli pravidelne je to nesmysl... ten je podle zakona zhulenej nonstop kdyz si da jedno vecer misto piva, ale vsichni vime ze to tak neni.

citace:

Původní příspěvek od carlos

Ten psycholog hlavne nechce mit pruser az zpusobis nejakou nehodu, rozumis.. Chlapik na spravnim rizeni tvoji psychickou stranku nemuze vubec posuzovat. Neni odbornik.


Ale u ozralu strach nemel... zvlastni :D neres to... jen sem se chtel sverit jak mi "pomohla" uprimnost
carlos
citace:
Původní příspěvek od crazyben
sorry ale nechapu jakou?
btw. asi ano, odbouravam pomalu... namerili 7ng.
2 nebo 3 bych byl v cajku (už nevim jak je to) - 10ng jednou nohou v lochu...

pro nekoho kdo nehuli asi ok, ale pro nekoho kdo huli pravidelne je to nesmysl... ten je podle zakona zhulenej nonstop kdyz si da jedno vecer misto piva, ale vsichni vime ze to tak neni.


Jsi prvni o kom slysim ze mu v krvi namerili neco z predesleho dne po 12 hodinach spanku. (takze tvoje tvrzeni ze jsou vsichni podle zakona nonstop zhuleny je totalni nesmysl - mimochodem prave o tom je hned prvni prispevek v tomto tematu od jxd)

Zrejme tedy jsi ovlivnen i druhy den rano, akorat si to neuvedomujes, takze to je ta spojitost o kterem mluvim.

Ve tvem pripade tedy rozhodne neni v pohode dat si speka vecer (jako relaxovat), spat 12 hodin a pak ridit.
crazyben
ten článek moc dobře znám :)

13 hodin od jointa, spal sem asi 7 hodin... pravda je kourim poradny, ale jako fakt jedinej pravidelnej co hulic co by mel nad zakony hodnoty po 13 hodinach... tomu neverim. Jen ze svyho okoli vim minimalne o jednom co to mel hodne podbne 10 vecer brko, v 8 rano na ceste do prace policajti a bez papiru, (ja to mel opacne, chytli me vecer... brko sem mel rano kdyz sem prisel z nocni) jemu namerili 4,5... u psychologa ale rikal ze nehuli a je vysmatej, dali mu to bez kecu.
Pítr90
Já přišel o řidičák hodně podobně. Brčko předešlý večer před spaním a druhý den dopoledne mi ho vzali 😉 takže to možné je 😉
crazyben
když už se tu zmiňoval ten Doležal tak tu mam neco o par let novejsiho... (fungujou z reflexu linky nebo pořád nic? ze bych hodil odkaz)

Jiří X. Doležal nesmí řídit. A spolu s ním desetitisíce Čechů

cituji: Chroničtí kuřáci marihuany mohou být trvale nezpůsobilí k řízení motorového vozidla. Experiment Jiřího X. Doležala ukázal veřejnosti dosud neznámou skutečnost, že silný hulič je z hlediska zákona pod vlivem, i když třeba den nekouřil. Takže desítky tisíc pravidelných kuřáků marihuany by si měly dát řidičák za rámeček na památku a začít jezdit vlakem.
...bla bla...
THC se totiž rozpouští a ukládá v tucích. Křivka jeho odbourávání je strmá. Po zahájení konzumace (kouření) jde v minutách prudce nahoru a nejvyšších hodnot dosahuje asi deset minut po začátku konzumace. To má kuřák třeba 180 nanogramů na mililitr. Během několika minut jde opět křivka prudce dolů. Po několika hodinách zůstávají v krvi už jen metabolity THC, v největší koncentraci látka THCCOOH. A po pěti až dvanácti hodinách je kuřák „střízlivý“ a může řídit.

Kuřák, který si neustálým kouřením dávku pořád zvyšuje, prostě nikdy úplně nevystřízliví. Když dosáhne kritického bodu, který nejde odhadnout, tak si zakouří, podobně jako prvokonzument pocítí prudký nájezd THC v krvi, po pár hodinách to jeho organismus odbourá, ale z tukových tkání se mu bude pořád vylučovat alespoň nějaké - nazvěme ho po vzoru alkoholu zbytkovým - THC.

...............

Naměřili mu 6ng po 24 hodinách... takže to nebude tim že zrovna já bych spaloval tak strašně... pravda je že mam naopak rychlejší metabolismus než je průměr a ještě tomu napomáhám svou špatnou životosprávou.

Každopádně Carlosi, fakt nejsem jedinej (Pítr90 taky koukám) a neni to blbost, že pravidelný kuřáci sou před zákonem pod vlivem nonstop.
odo
hmm..tak to by ma fakt zaujímalo, že koľko toho budem mať v krvy ráno, keď si večer pred spaním dám cca 3 nádychy z vapíku cca. 120-150 mg sušiny, alebo 4-5 kvapiek oboleja a la Bushka. Viem, blbá otázka: Môže nastať v krvy merateľná kontaminácia aj pri používaní mastí? Dá sa aj z masti, prípadne tých kvapiek nalízať pri policajnom teste po cca 10 hodinách? Máte s tým niekto skúsenosti?
crazyben
tak to já sem teda, pravda, zase silnější kategorie kuřáka :D ale před jízdou ne (neříkám nikdy, ale už to dávno nedělám a ne protože nemam papíry)

z masti asi ne, z oleje... asi záleží jakýho, pár šluků moc neni ale je tam ta pravidelnost... těžko říct

Mimochodem teď se bavíme o krvi... policajti maj jen "lízátko" to je zas něco jinýho, na jeho základě tě na krev pošlou když nalížěš.
Mr.X
Rád bych přidal mojí zkušenost ze včerejšího dne... 1Joint nekdy brzo ráno na začátku směny,,, druhej před koncem směny.,.. cca za 2h po cestě domu lízačka.. už jsem se loučil... a oni nic :D ale zkoušeli to pěkně. i na přítelkyni proč mi toleruje hulení atd., jenže ja byl u jejich kufru a druhej u spolujezdce u okénka, kdybych věděl jaký sračky ji mele asi bych takovej kamoš nebyl :)
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od carlos


Jsi prvni o kom slysim ze mu v krvi namerili neco z predesleho dne po 12 hodinach spanku.


Bohužel není zdaleka první. Kámošce taky vzali papíry za 4 ng po 20 hodinách a to hulí fest, takže by měla odbourávat.

citace:
Původní příspěvek od Mr.X
Rád bych přidal mojí zkušenost ze včerejšího dne... 1Joint nekdy brzo ráno na začátku směny,,, druhej před koncem směny.,.. cca za 2h po cestě domu lízačka.. už jsem se loučil... a oni nic :D ale zkoušeli to pěkně. i na přítelkyni proč mi toleruje hulení atd., jenže ja byl u jejich kufru a druhej u spolujezdce u okénka, kdybych věděl jaký sračky ji mele asi bych takovej kamoš nebyl :)


Určitě si každou kontrolu PČR nahrávej formou videa na mobilní telefon. Za tohle bys jim mohl pěkně zatopit. Máš na to plné právo a pokud tě v něm omezí, mají opět problém oni - pro tyto účely je ideální mit záložní nahravací zařízení. Více klidně na foru 30kmh.cz, tam jsou jiní koumáci na tyhle situace :D
crazyben
právěže to odbouráš snadno když hulíš jen zřídka... když hulíš, jak říkáš fest, tak je to horší. Postoval sem citaci z článku kde to bylo vysvětlený...

kdyžtak si najdi na reflexu "Jiří X Doležal nesmí hulit. A spolu s ním tisíce čechů"

nebo tak nějak. Nechodili odkazy na reflex a nevim jestli už je to ok.

BTW. taky poučný čtení (pro angličtináře)
https://www.greenrushdaily.com/how-...in-your-system/

jen jednu větu bych vypích...

How Long Does Marijuana Stay In Your System for a blood test?
Marijuana blood drug tests can detect THC in blood 1 to 2 days after a single use and 2 to 7 days for after the last use for regular users.

Takže až tejden...
Ent
Nebejt provarenej, nepovalovat po aute utrzky pejpru, a vubec bordel. Drzte si auto cisty a jak vas zastavej tak vylest s doklady v ruce a co ze jsem udelal? Kdyz tam budete sedet a cekat, povozej se po vas. Pro uplny paranoiky, vozte na zadnim sedadle detskou sedacku, 100 ucinnost.
Exceptional
citace:
Původní příspěvek od crazyben
právěže to odbouráš snadno když hulíš jen zřídka... když hulíš, jak říkáš fest, tak je to horší. Postoval sem citaci z článku kde to bylo vysvětlený...

kdyžtak si najdi na reflexu "Jiří X Doležal nesmí hulit. A spolu s ním tisíce čechů"

nebo tak nějak. Nechodili odkazy na reflex a nevim jestli už je to ok.

BTW. taky poučný čtení (pro angličtináře)
https://www.greenrushdaily.com/how-...in-your-system/

jen jednu větu bych vypích...

How Long Does Marijuana Stay In Your System for a blood test?
Marijuana blood drug tests can detect THC in blood 1 to 2 days after a single use and 2 to 7 days for after the last use for regular users.

Takže až tejden...


Hulil jsem večer před kontrolou sám tak gramový, odběry cca 15 hodin po záhulu, mezitím 8 hodin spánku a v krvi jen zbytkový carboxid, cca 12ng/ml, aktivní THC žádné. Hulím gramový a víc denně přes 13 let. Ideálně si to každý může zkusit zaplatit a ověřit u sebe, bude to hodně individuální, ale moje tělo odbourává fest. U analýzy a znaleckého posudku se také případně poraďte s právníkem. Pokud jste na hranici - 2ng/ml a znalec neuvede 2 desetinná místa (tzn, např. 2,15), tak mají problém, protože odchylka měření je kolem 7%, takže s jiným znaleckým posudkem to vyhrajete. Bude ale obtížnější ho sehnat. Znalci z oboru toxikologie jsou jedna velká mafie, co drží spolu a jeden nechce podtrhnout druhého. Je jich u nás asi jen 17 a znají se.
carlos
citace:
Hlavním zjištěním vyplývajícím z  našich experimentů je, že
zatímco u rekreačních uživatelů hladiny THC nejsou detekovatelné
již po 4,5 hodinách po užití konopné drogy, u chronických
uživatelů jsou za tuto dobu stále měřitelné. Navíc někteří chroničtí
uživatelé si velmi pravděpodobně udržují jakousi ustálenou
hladinu THC v krvi.



http://www.cspatologie.cz/docs/625-s-fulltext.pdf

Limity pro drogy za volantem:

http://www.dopravni-pravo.cz/drogy-...gy-za-volantem/

Limitní hodnota návykové látky v krevním vzorku
Konopí (9-THC)
2 ng/ml
crazyben
citace:

Dalším dílčím zjištěním je, že chroničtí
uživatelé užívají při jednorázovém podání větší množství drogy.
Společně s  aditivním efektem jejich stálých hladin s  tím velmi
pravděpodobně souvisí vyšší dosahované hladiny THC v séru po
nové dávce a jeho dlouhodobější detekovatelnost ve srovnání
s  rekreačními uživateli. I  přes statisticky prokázanou korelaci
hladin THC v séru s množstvím užitého THC v rámci celé skupiny
dobrovolníků nutno však konstatovat, že vrcholové hodnoty
hladin THC v séru za 30 minut po vykouření jointu jsou u obou
skupin velmi individuálně variabilní, a je tedy v podstatě nemož-
né jednoduše predikovat hladiny u  jednotlivých uživatelů dle
dávky. Je velmi pravděpodobné, že zde hraje roli řada faktorů,
jako např. síla jointu, technika kouření, individuální tělesné parametry
aj.
_____________

U některých chroniků, kteří setrvali po celou dobu v experimentu (4 osoby) byly významné hladiny THC v séru zjištěny i po 24,5 hodinách (dvě osoby s ná-
lezem THC 4 ng/ml a 16 ng/ml).
carlos
Oboji to trochu potvrzuje moje predchozi teorie o tom, ze je detekovatelnost velice individualni vec. Jednak zalezi na odbouravani a toleranci jedince a druhak teda na davkach (kazdy bali uplne jiny brka nekdo s tabakem, nekdo bez).
rosengart
Ahoj, chtěl bych se podělit o svou zkušenost, snad to někomu pomůže pro orientaci. V krvi mi našli 4,42 ng THC/ml, takže více než dvojnásobné překročení hranice pro přestupek. Krevní odběr následoval cca 14 hodin od poslední konzumace (3 brka za večer plus bong před spaním, dohromady mohlo jít o něco přes gram průměrně kvalitního skéra). Hulím dlouhodobě několik bongů za večer, průměrně cca gram denně, takže subjektivně jsem pak při jízdě již nebyl ovlivněn vůbec, ale na to se pak nikdo neptá (hájit se každodenní konzumací ostatně není vhodné z právních důvodů, protože to může vést ke ztrátě oficiální zdravotní způsobilosti k řízení). Jsem historicky hubeňour, ale předloni jsem přestal s nikotinem a docela jsem přibral - vážím cca 93 kg při 185 cm, takže nějaké tukové buňky, ve kterých se potenciálně ukládají kanabinoidy při dlouhodobém užívání, by se našly.

Momentálně se snažím o přechod na vaporizaci konopného čaje z technického konopí, který obsahuje CBD (pomáhá usnout, tlumí bolesti), ale obsahuje mnohonásobně nižší množství THC než klasické skéro, což činím z motivace nebýt pozitivní při případném testu (nebo alespoň být spolehlivě pod přestupkovou hodnotou).

A jaké jsou vaše zkušenosti?
novaczek
Rada je jednoduchá, alespoň dokud Piráti neprosadí opak. Což mi hlava nebere, zrovna u nich. Stačí ŘP nepředkládat při kontrole. Klidně si líznout. Následně trvat na krevním rozboru, pokud by orientační test dopadl špatně. A hlavně se nepřiznávat k užívání, nikdy !!! Na tom se případné správní řízení staví. Než přijdou rozbory krve, tak uteče tak 3-5 měsíců, po dobu kterých jste mohli řídit. Kámoš čekal i rok. Pokud byste ŘP předložili a orientační test nevyšel, tak vám ŘP na místě zabaví. I kdyby se nakonec ukázalo, že jste pod vlivem nebyli, tak jste třeba rok bez papírů. A to nechcete, ne?
TH!
Zdravím komunitu.
Nevím, nakolik to tu ještě funguje, ale tohle téma mě aktuálně zajímá, tak ho zkusím oživit.
K té fintě s řidičákem, že ho prostě nepředložím(zapomněl jsem doma např.), tudíž mi zůstane a já můžu jezdit až do výsledků krevního rozboru. Máte to někdo vyzkoušené? A není to pro policajty náhodou pokyn aby ten test provedli? Další mladík co zapomněl papíry, to je náhoda.. A automaticky nasleduje lízátko..
Jinak já jsem lízal jednou, v té době jsem hulil cca 3x týdně a naposledy asi 18 hodin před jízdou a test byl negativní.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma