Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Pokročilé Techniky a Experimenty

 
H2O2 v bubbleru - Klikni zde pro originální téma
wed med
Nemáte někdo zkušenost s dávkováním peroxidu do bubbleru?
wed med
Ok. Nezbejvá než si odpovědět sám. Dal sem 5ml na 30l bubbler a kyti se maj fajn.
TommyBoy
Odpovedel sis spravne, proc ne... Ja peroxid pouzivam a jsem s nim navysost spokojen... Davkování je vyssi ale nejedu bubbler... pouzivam 1ml/1L
Okyslizuje ti koreny, ale nevim jak dlouho vydrzi v bubleru v nejaky znatelny koncentraci..
T.
Cannabidiol
Dočetl jsem se:
5ml peroxidu na 10 litrů nového roztoku s živinami a pak se přidává třikrát týdně 2 ml peroxidu na 10 litrů roztoku k udržení hladiny peroxidu v zálivce.
Cannabidiol
Prosim vás nevíte někdo jestli se může míchat PEROXID VODÍKU z ATAZYNEM do živynného roztoku?

Kolika procentní PEROXID VODÍKU používáte?
wed med
2: Cannabidiol
Používám 30% roztok.
Hodnoty který ses dočet sem našel taky, ale pro jistotu sem je pro bubbler vydělil 3 stejně jako koncntraci hnojiva. wm
Cannabidiol
Dík.

Prosimtě a jak často ho přidáváš do rostoku?
Používáš ho ještě na něco včetně čišténí sistému?
wed med
Přidávám pokaždý když dolejvám vodu.
Jinak na nic jinýho a ani mě nenapadá na co. Snad na hadičky od vzduchování, ale ty já mam celkem čistý.
2: Tommy
Právě konzoltuju problém jak dlouho ten peroxid vydrží s dvěma krásnejma studentkama chemie (už celkem pokročilejma) a nějak mi nedokažou odpovědět. Ale třeba to někdy holki vydedukujou. wm
wed med
Tak sem zjistil zase něco víc. Peroxid se rozloží na vodu a kyslík a v bubbleru může v ňáký koncentraci vydržet asi půl dne.wm
rtep-petr
A kde berete ten peroxid v takové koncentraci (30%)_
seli
nekde jsem se tady docet ze pouzivate pro dezinfekci bublaku peroxid vodiku, a tak se chci zeptat.
jakej peroxid používate? jestli ten lékařskej nebo technickej (cca30%)
To ho lejete primo do zivnyho roztoku?
Jaké množství? Dik za odpovědi...
Kvetak
Technický 30%, já to vyplách při výměně-víko s kytkou sem šoup stranou (do vody), bubbler vylil nalil pár l vody a od oka peroxidu (meze se nekladou), vyčistil a vyplách čistou vodou, naředil hnojivo nalil zapouzdřil a znova bublal, z lékárny je strašně drahej-ten jen na fajnový věcičky-moje ručičky :D
Kviky
Zdarec kde se dá sehnat ten technickej peroxid vodiku dík za odpověd
WiB
Einbischen offtopic: Ten z lékárny mám doma, je na něm cenovka 22,50kč a má 3%, vřele ho doporučuju jako "doplněk stravy" zejména pro klony. Dávkování od oka, po trochách přidávat a uvidíš ten mazec. Jako desinfekci vůbec nevím, proto je to offtopic.
seli
TO : WIB jak to jako myslíš?? to jim to lejes do zálivky??? co to s nima dělá?????

To Kviky koupíš to normslně v kazde lepsi drogerii
Kvetak
Jojo v drogerce kolem 20,- za 1/2l

Seli
Přesně tak někdy se peroxid přilejvá do vody-jednak může napravit neplechu v bubbleru (hlavně řasy), ale zároveň dodáváš kořenům kyslík, ale řek bych, že to je jen vedlejšák-mě osobně pomoh oddálit smrt, když mi uhnívaly kořeny (měl sem ho outdoor a byla zima), ale stejně chcapla, ale pak opatrně ať to nepřeženeš
Kviky
Dik už ho mam ted už zahnilý kořínky vybublaly
WiB
seli: jo přilejváš do zálivky, respektive když děláš klony ve vaničce napuštěný vodou, tak do tý vody. Kápneš tam pár kapek(nemám odzkoušený kolik, ale s tím lékařským se to skoro nedá přehnat:D) a klony se ti i z chcípáků postaví listy do ideálního tvaru, zkus a uvidíš, rozhodně doporučuju!
Deda Mraz
30% peroxid vodíku koupíš v každý drogérii 500g/30 Kč. Protože je to žíravina, nenajdeš ho v regálu, ale musíš si o něj říct.
lSlUlPl
Hele tohle jsem vycet uz ani nevim kde:50ml 30% peroxidu vodíku pro zlepšení přísunu kyslíku ke kořenům, potom každý druhý až třetí den doplňovat do roztoku vždy 20 ml (peroxid z roztoku vyprchává.Peroxid vodíku - H2O2 (30% roztok) se používá v hydroponických systémech ke zvýšení obsahu kyslíku a k udržení čistoty v systému.

Slouží také mnoha dalším ůčelům, které mohou ovlivnit řízkování a klíčení semínek. Peroxid vodíku v zálivce dodává rostlině další kyslík, který výrazně zlepší průběh fotosyntézy. Přidáním peroxidu do zálivky pomůžeme i dalším metabolickým procesům rostliny: - pomáhá zoxidovat těžké kovy, které je pak rostlina schopna vstřebat - pomáhá kořenové struktuře k vývoji a výměně mrtvých kořínků za nové - pomáhá transportu látek v rostlině - pomáhá stimulovat produkci proteinů (zlepšuje fotosyntézu) - pomáhá rozkládat uhlohydráty vzniklé fotosyntézou. Příklady využití : 1) KLÍČENÍ semínek a peroxid. Použij 10 kapek peroxidu na 1 litru odstáte, popř. převařené vody. Pomáhá lepšímu a rychlejšímu vyklíčení. Semínko běžně vyklíčí za 24 hodin. 2) ŘÍZKOVÁNÍ a peroxid. Přidáním 10 kapek peroxidu do 1 litru odstáté vody, při jinak stejném zacházení s klony, docílíme lepšího a rychlejšího zakořenění. 3) POSTŘIK - 10 kapek do jednoho litru vody je ideálním přídavkem na postřik od řízků po dospělost. 4) HYDROPONICKÉ systémy a peroxid. 5 ml peroxidu na 10 litrů nového roztoku s živinami, potom přidávat každý druhý den 2 ml peroxidu na 10 litrů roztoku k udržení hladiny peroxidu v zálivce. 5) ČIŠTĚNÍ systému. Jako sterilizátoru mezi jednotlivými sklizněmi je použití peroxidu velice účelné. Peroxid vyčistí dokonale celý systém od bakterií a patogenů. Peroxid pomůže rozložit veškerý organický materiál v médiu (rockwool, keramzit, cocos....), v nádrži, kapilárách, rozvod. hadicích atd. Nezapomeň poté vždy propláchnout několikrát celý systém čistou vodou před instalací nových rostlin. Na čistící roztok použij 50 ml na 10 litrů vody. Na závěr několik zásadních vlastností peroxidu : * zvýšený obsah kyslíku v živném roztoku * zvýšená kořenová aktivita - vyšší příjem živin * stimulace produkce proteinů (rostliných bílkovin) * rozklad uhlohydrátů vzniklých fotosyntézou * zvyšuje životaschopnost a obranyshopnost rostliny * zvyšuje "hustotu" rostliny - tlusté stonky, hustší patra * zlepšuje fotosyntézu * prospívá klíčení semen * zvyšuje úspěšnost řízkování * čistí systém - menší náchylnost k chorobám !!! VAROVÁNÍ !!! Peroxid vodíku je agresivní chemikálie, dodržujte proto teplotu skladování (15 - 25 stupňů C), zacházejte s ním opatrně a držte se instrukcí!!!
HashShit
Dobrá rada. Je vidět , že alespoň něco má budoucnost (zatím ) mezi neznámou společností lidí. Ale po legalizaci se budeme moci svejma kyti chlubit víc a hlavně nebude moct nikdo otravovat .


Zdárek
lSlUlPl
No to jsem zvedavej kdy to klapne
ing
Můžu taky použít peroxid, když jedu hlínu???
A když jo, tak kolik a jak.
Díky
snark
mno tady bych položil svůj skromný názor
peroxid vodíku H2O2 se používal už za druhé světové války jako jedna ze složek paliva pro raketové motory tzv. studeného Walterova cyklu.
V koncetrované formě jde o brutální a agresivní žíravinu. I v ředěné formě se jedná o jeden z nejkoncentrovanějších roztoků volných radikálů, což jak známo jsou extrémně reaktivní částice, které narušují vazby mezi částmi molekul organických sloučenin, aminokyselin, atp.
Peroxid tedy opravdu rozkládá organickou hmotu - avšak na rozdíl od enzymů tak nečiní selektivně, ale rozkládá i veškerou živou hmotu. Mezi koncetracemi které už jsou pro kořeny škodlivé a mezi těmi které už postrádají účinek je tedy minimální rozpětí - je-li vůbec jaké. To že spíš není napovídá i fakt, že takřka žádná ze známých firem zabývajících se výrobou hnojiv a stimulátorů (ačkoliv jinak vyrábějí kdekterou píčovinu) nevyrábí peroxid nebo přípravek na jeho základu.
Všem kteří "to maj odzkoušený a je to dobrý" bych předeslal, že tento argument bych bral na bernou minci po srovnávacím testu - dvou až třech várkách v ideálních podmínkách se špičkovou genetikou a více lampami. V ostatních případech nepřipustím eliminaci jiných vlivů dopadajích na finální výsledek srovnání.
good luck
snark
Warl0ck
Tak se snarkem se hadat nebudu, to proste nejde!!.. Ja ho pouzivam, sice ne masove, ale na te moji skromne zahradce nemuzu provadet srovnavaci testy.. V kazdem pripade peroxid rostliny nezabije a chemie mi nejde, ale v takove koncentraci, v jake ho lijeme do roztoku, bych rekl, ze nemuze napachat vetsi skody nez uzitku, sam jsem po pouziti zaznamenal zvysenou rychlost rustu.. Pri pouziti v bubleru sesvetlaji korinky, takze nejakej cistici smysl to ma, rustovej, nedam za to ruku do ohne.. Jsou to moje dojmy :)
daada69
Je to asi staršího data a víte jak se tyhle výzkumy mění (žerte margarín, nežerte margarín i když to není zrovna nejlepší příklad) ,ale tady je nejspíš vědeckej argument. Nejsem chemik, takže se o tom víc bavit nebudu.

Časopis Zahrádkář přinesl první zprávu o použití polarizované vody v č. 10/1975 a další články v číslech 1/1976, 3/1976 a 12/1978.

Zdůrazňujeme znovu, že voda, která proteče jistým magnetickým polem se nazývá obecně vodou magneticky upravenou (MUV). Záleží však na tom, zda toto magnetické pole je stejnosměrné, či střídavé. V prvém případě jde o vodu polarizovanou, ve druhém případě o tzv. vodu rezonanční a ani tyto dva druhy vod nelze zaměňovat. Pro zahrádkáře je důležitá jedině voda polarizovaná (PV), o které se zmíníme dále.

Voda rezonanční je vlastně původní MUV určená především pro napájení kotlů bojlerů a rozvod vody, neboť zabraňuje tvorbě vápenatých inkrustací; její biologické účinky jsou však nepatrné. Jestliže některé přístroje a zařízení přesto vykazují obojí, byť slabý účinek, potom jenom proto, že mají nevhodně uspořádané magnetické pole a přístroj produkuje směs obou vod.

Přístroj produkující převážně jen polarizovanou vodu byl již několikráte popsán (Zahrádkář 1/76, 12/78, Sděl. technika 6/78, T80 č. 4, Chatař 9/80) a je předmětem dvou autorských osvědčení. Nebudeme jej proto znova detailně popisovat a po vymezení správných pojmů uvedeme jen ty skutečnosti, jež zajímaly nejvíce čtenáře a které mají také největší význam.

_____________________________________________________________________
Podstatou PV

je peroxid vodíku, který v koncentraci asi 0,00001 % vzniká tzv. magnetohydrodynamickou reakcí při průtoku vody stejnosměrným magnetickým polem, pokud je ve vodě rozpuštěn vzduch, a pokud voda obsahuje obvykle přítomné soli. Voda z hlubokých studní a voda minerální nebude tedy příliš vhodná. Přítomnost a účinnost peroxidu vodíku byla prokázána mnoha způsoby. Jedním z nich je zalévání rostlin peroxidem zředěným vodou asi 1:100000 což si čtenáři mohou sami vyzkoušet, i když nechceme tvrdit, že je to zcela stejné jako zalévání PV, která patrně obsahuje ještě další stopové složky. Peroxid vodíku byl také patentován několikráte ve třicátých letech v USA jako hnojivo.

Nemůže-li se někdo smířit s tím, že peroxid stimuluje biologické procesy, můžeme uvést, že peroxid vzniká i při působení slunečních paprsků, ultrazvuku nebo radioaktivity na vodu, která pak rovněž stimuluje růst rostlin. Objevuje se i ve vodě ozářené laserem nebo vystavené elektrickému výboji. Proto tedy bouřkový déšť je tak vydatný a jeho účinnost nelze jen tak přisuzovat oxidům dusíku.

Stálost PV

Ve skleněných nebo plastikových nádobách vydrží PV 14 dní až měsíc. V kovových nádobách, zejména při zahřátí se rozkládá. Krátký průtok kovovou trubicí však je bez vlivu.

Účinnost a škodlivé vlivy

Při pokusech prováděných v Petřino miskách, tedy pouze na vlhké celulóze, bylo zjištěno, že PV produkovaná některými účinnými přístroji, má malý až záporný vliv. Naopak při zředění obyčejnou vodou 1:1 až 1:5 dala vynikající výsledky. Je to tedy stejné jako s mnohými léky - co v malém nebo optimálním množství prospívá, ve velkém škodí. Při praktickém použití, kdy rostlina je v zemině, tyto záporné vlivy nebyly pozorovány, neboť nadbytek PV se snadno v zemině rozkládá a kromě toho je PV zřeďována vlhkostí. Je však vhodné, aby se zálivka dělala s ohledem na počasí a reakci rostlin. Při deštivém počasí se PV zřeďuje a její účinek je proto malý. Naopak při suchém počasí je vhodné zálivku s PV střídat se zálivkou obyčejnou vodou, zejména pokud by listy začaly žloutnout. Ani zde nelze uplatnit pochybnou zásadu, že čím více, tím lépe. Polarizovaná voda působí příznivě i na řezané květiny ve váze, které vydrží o 2 - 4 dny déle než ve vodě obyčejné. Lze s její pomocí oživit i polosuché netřesky i jiné rostliny, usnadňuje tvorbu kořenů z řízků a při nahodilém přerušení zálivky, rostliny zalévané PV přežívají o několik dnů déle. PV brání rovněž do určité míry tvorbě plísní a jiným infekcím. Rostliny a plody vypěstované pod vlivem PV jsou větší, chutnější a nemají škodlivý vliv na člověka. Naopak, PV mohou v mírných dávkách pít i lidé (a zvířata) - zvyšuje vitalitu, potlačuje některé bolesti aj. Větší množství PV sice (zejména ve spojení s obvyklými léky) potlačí např. bolesti v zádech, ale současně může způsobit i průjem.

Co PV nedovede

PV dovede sice zvýšit klíčivost, vzcházivost i výnos, dovede aktivovat rostlinu i za nepříznivých podmínek, nemůže však nahradit některé potřeby rostlin, například teplotu. I když není vyloučeno, že množství konvenčních hnojiv bude možno snížit, jisté množství hnojiva musí být zajištěno. Také fotoperiodicismus není PV ovlivněn a ten, kdo vyseje v červnu ředkvičky, musí jim uměle zkracovat den zakrytím. Také musíme upozornit na to, že pokud sama příroda vytvoří ideální podmínky - teplo, bouřkový déšť, světlo, dostatek živin, nemá PV co vylepšovat a její účinek je zdánlivě nízký nebo žádný. Podobně majitelé fóliových "skleníků" možná neshledají PV příliš účinnou, neboť rostliny jim stimuluje již sama polyetylénová fólie, která se za vhodných podmínek samovolně elektricky nabíjí.

Můžeme tedy čtenáře ujistit, že za sedm let nelze naše vědomosti o PV nijak měnit, nejvýše doplňovat. Dosud se bohužel nenašel výrobce příslušných přístrojů pro přípravu PV, takže si zahrádkář musí poradit sám.

Poznámka: Střídavé magnetické pole, které vytváří rezonanční MUV rozrušuje dočasně větší celky molekul vody. Tato voda zjemňuje pak krystalizační procesy, zvyšuje pevnost sádry a betonu, urychluje usazování kalů a zamezuje tvorbě usazenin. Povrchové napětí je nižší a odpařivost o něco vyšší než u obyčejné vody. Varem se rozrušuje právě tak jako PV.

Ing. Věnceslav Patrovský, CSc.

Zahrádkář 11/1982


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma