Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 [2] 
prospívá kytkám toto počasí / zima zima... zimááá???? - Klikni zde pro originální téma
Papek
Tak zase hlásí na víkend polojasno. :) Já jsem si říkal, že se toho už letos nedočkám, ale nakonec ano. Ale horší na tom je, že taky hrozí od neděle někdy do středy přízemní mrazíky. :(:(:( Toho se bojím nejvíc.
Expiry
Nechci :rejp: :rejp:at,ale tyhlety thready jsou tady pri kazdy zmene pocasi :D...Rok co rok,jakmile zacne koncem leta chcat,uz jsou thready "Dozraje to?" a nebo "Chcije,splesnivi nam to?"...Pak prijdou marziky a malo slunka a jsou na svete dalsi meteorologicke thready :D...

S Outem zatim nemam moc velke zkusenosti,ale i pres to mam pro vas drobnou radu:Kouknete na netu na stranky o pocasi kde jsou znazorneny postupy vetru,teplych a studenych proudu a samozrejme i mracku :).Podle toho se da s 1dennim(nekdy i vetsim)predstihem zjistit,jak bude vypadat pocasi a muzete se na nej pripravit.Napriklad kdyz bude v predpovedi,ze bude zima,tak neni nic jednodusiho,nez na zem pod kytky dat chvoji(vetve ze smrku),aby tak snadno zem nepromrzla(spis nevychladla).Dalsi vychytavka je,vzit 4klacky,zabodat kolem kytky a pres to pretahnout pytel z pruhledneho igelitu.Tim se da predejit tomu,aby vam zmokla uroda a taky tomu,aby zmrzly kytky.Nevihoda je,ze je treba chodit ke kytkam castejs a ten pytel sundavat(vetrat),aby to nechytlo plisen :(....
indianzmoravy
Mam asi dost lamerský dotaz, ale asi už nemá cenu sázet kytky ven co ??
Kellogg
uz ne no :)
Freeloader
:rasta: VZDYCKY SE NAJDE NEKDO KDO CHCE PLAVAT PROTI PROUDU :D
westpoint
Serus. Moje babiky su este len v polke kvetu ani to nie, slniečko uz poriadne ani nesvieti, do rana je fakt ze klada , niekedy aj 5 stupňov,,,,myslíte ze mi to dozdrie ? Mam o to celkom strach :-(
Ferda Mravenčák
nejsi sám koho trápí tohle počasí...podle mě bude asi nejlepší doufat a čekat jestli se to třeba nezpraví(počasí) nebo dát kyti někam pod střech aby jim bylo o trochu tepleji..dozrát to šanci má podle mého názoru
westpoint
No to nemám kde dat su v zemy a maju skoro 3 metre, musíme byt optimisti
Highskór
O víkendu by mělo být aspoň 19 stupňů a dlouhodobě na začátku října by mělo pár dní v každém týdnu svítit, mám to úplně stejně a věřím že to dojede :)
Ferda Mravenčák
mám ještě dotaz hnojíte nebo ne? já to mám v květináčích cca 15-20 litrů a teď sem nezaléval hnojkou protože to bylo pořád vlhký mám to tam lit aj když je ta hlína vlhká?
westpoint
Ja to.hnojim plagronom na kvet a guanom, ale inak to nezalievam skoro.vobec lebo stále prší....ale poradit ti neviem keďže to máš vo vedre, vela vody tiež nieje bohvieco nie?
kovin
no nejlepe až když to proschne :-) ale jak nahoře si to zařídíš aby bylo sluníčko to netuším
Ferda Mravenčák
zdravím přátelé,
jelikož je letošní Září poněkud chladné a dělá mi a nejen mi jak jsem už četl starosti to,že kyti letos nedozrají...
jelikož už většina z nás má svoje miláčky v květu(někdo míň někdo víc) tak chladné počasí tomu nijak neprospívá spíš naopak :( ale když by bylo hezky určitě by bylo mnohem lépe proto zakládám tento thread s tím,že bychom se zde podělili o své zkušenosti,rady a tipy jak na tuto zimu vyzrát popřípadě pomoct svým kytičkám aby lépe dozrály a dařilo se jim víc
Děkuji všem,kteří se zapojí...

PS:pokud je zde stejný thread tak se omlouvám ale hledal jsem tady dlouho a nic takového jsem nenašel
Ferda Mravenčák
zkusím napsat jak jsem postupoval já...jelikož mám kytky v květináčích tak s nimi můžu lehce manipulovat a když je noc dávám je do garáže ale jelikož jsem teď každý týden od PO do Pá pryč udělal jsem takovou menší stříšku z lexanu který mi zbyl ze stavby pergoly a z boků jsem udělal takové primitivní stěny z igelitu...ještě mě napadlo zabalit květináče nebo pouze povrch(tam kde je hlína) zakrýt textílí tak aby kořenům nebyla zima co vy na to ??
Počasie neovplivníš. V našom podnebnom pásme a vlastne aj v ostatných máš tisícky rokov isté počasie, až na malé rozdiely. Nežijeme v afrike :D aj keď škoda ... Aj keď sa ti zdá že moc slnka nesvieti, rastlinka predsa len pokračuje v procese dozrievania.

Treba pestovať kvalitne strainy ktoré začinajú skoro kvitnúť v bazari nájdeš toho dosť. Chlapi vedia najlepšie čo je vhodné do našich podmienok.
bruno.kudrna
Zdravím
Další zbytečnej thread.Jako co čekáš,že ti kdo poradí počasí neporučíš(komanči už tu byli).Pokud to máš někde venku v zemi tak se modlit,ale nemusíš moc ono koncem září většinou prší ne každej rok,ale většinou.Jestli to máš doma na dvorku v kýblech nebo něčem tak dle potřeby schovat...asi jo ale s rozumem ona příroda ví co dělá a ty kyti to dají.
A přístřešek pokud je možnost tak jo.Vlhkost vzduchu a zeminy neovlivníš ale aspoň ti nebude pršet do palic.Neboj babí léto eště bude taky na to čekám.
Zdárek:sun:
sailinder
zdarec, nechcem byt blby,ale asi dva-tri roky dozadu,uz si nepamatam kedy to presne bylo,bylo cele leto tak na pecko,za uz sem chcel ist secky kiti skosit,ze uz to nedaju,ale opak byl pravdu,na konci oktobra mi kiti krasne dozrali,sice s trosku plesne,ale s tym musi kazdy pocitat ked je na pecko pocko,ony sa adaptuju do takehoto pocka,nebude to zadna diskoteka s velkostu a tvrdostou palic,ale co uz.nejak to prezijeme a na rok znova sup s tym semjem do zemicky...
Zajac
Podle mě je to plevel, nezmar pokud nejsi tatar :D Jak tady psali je fajn si zasadit dřív aby kytky měli silnější základ do tohodle počasí. Minulej rok sem to o pár dní nestihl no a.. podívejte se sami. Zanedbanej SuperSilverHaze, ale kouřil báječně, ikdyž moc nechutnal.

Co se děje když prší na paldy ? Zdá se mi že krystalky co tam byli po týdnu zmizeli? Kdo se nezeptá, nic neví :)
Myslím že je to presne tak ako hovoríš že dážď zmýva krystaly.
Teda aspoň v jednom dokumente vraveli. :D Niekde v Afrike na 5 hektárovej plantáži chlapík vyprával že závlahu rieši automatickym postrekovaním čo vraj není najlepšie lebo to zmýva krystaly.
Zajac
citace:
Původní příspěvek od Jurgiano
Myslím že je to presne tak ako hovoríš že dážď zmýva krystaly.
Teda aspoň v jednom dokumente vraveli. :D Niekde v Afrike na 5 hektárovej plantáži chlapík vyprával že závlahu rieši automatickym postrekovaním čo vraj není najlepšie lebo to zmýva krystaly.


Kamo to bude jen klam, při slabým dešťu jsou pořád mokrý palice a vypadá to že na nich nic není ale když teď oschly tak jich tam je ještě vic, jen škoda že už dlouho nezasvítil oskar.
Korag
Takze zas prsi, uz to nie je normalne, prognoza babieho leta tiez nic moc, mam taky zly pocit, ze tento rok to budu same plesne a nedozretost.
Zajac
citace:
Původní příspěvek od Korag
Takze zas prsi, uz to nie je normalne, prognoza babieho leta tiez nic moc, mam taky zly pocit, ze tento rok to budu same plesne a nedozretost.


Myslíš že to nedozraje? podle mě i tak si kytky požerou nejvíc světla co jen můžou, ikdyž jsou pod mrakem a dozrajou
sailinder
narmalne dozraju,akurat ne v pulke pktobra jak si zvykli,ale na konci oktobra...
Pan Ker
citace:
Původní příspěvek od sailinder
narmalne dozraju,akurat ne v pulke pktobra jak si zvykli,ale na konci oktobra...


To je pěkná blbost - počasí rozhodně nemá vliv na dýlku zrání (ta je přece daná fotoperiodou), jedině na velikost a kvalitu produktu a to platí všeobecně pro jakýkoliv plodiny. Např. letos bylo extémně suchý léto, takže jsou malý jablka...

Každopádně bych neklesal na mysli, slunečný dny se ještě určitě vrátěj.
Slick-ace
citace:
Původní příspěvek od Pan Ker

..

Každopádně bych neklesal na mysli, slunečný dny se ještě určitě vrátěj.


http://www.novinky.cz/domaci/313966...ne-teploty.html

Jak říká PanKer.
bruno.kudrna
Zdravim
Až na ty jabka ma Panker pravdu babí léto eště bude pokud nemáte venku nějaký haze a podobně tak to dojede řeší se to každej rok podzim prostě je deštivej.Kurňa chlapi je to out a každej rok v podstatě to stejný buďte v klidu
Zdárek:sun:
sailinder
citace:
To je pěkná blbost - počasí rozhodně nemá vliv na dýlku zrání (ta je přece daná fotoperiodou), jedině na velikost a kvalitu produktu a to platí všeobecně pro jakýkoliv plodiny. Např. letos bylo extémně suchý léto, takže jsou malý jablka...


no to sice mas pravdu,ze su riadene svetelnu periodu,ale ked zacali niektorim nakvitat(a ze je jich tu dost) na konci augusta,az pripadne zaciatkom septembra,tak mi nehovor,ze dozreju v polke oktobra,a tym,ze je chladne pocko,tak su trochu pribrzdene,a o jabkach sa tady nikdo nebavi,mam to ocihnute uz nekolko roku,takze vim o cem pisem...a ja sem optimista,takze ja verim,ze to prave babie leto este teprva dojde...
Majky-man
No prý se mán počasí od pondělí začít umoudřovat i nějaké to sluníčko má svítit ;-)
ak2249
...lepší počasí takové,než žádné :-)
Korag
citace:
Původní příspěvek od bruno.kudrna
Zdravim
Až na ty jabka ma Panker pravdu babí léto eště bude pokud nemáte venku nějaký haze a podobně tak to dojede řeší se to každej rok podzim prostě je deštivej.Kurňa chlapi je to out a každej rok v podstatě to stejný buďte v klidu
Zdárek:sun:

Celkovo tento rok je jedno ake mas kytky, ved tu na groweri som to uz aj 2x pisal, ze oktobrove strainy mi uz dozrievaju a modely, co uz minuly rok boli pod kosou potrebuju este minimalne tak mesiac/mesiac a pol na dozretie
Creed
Vzhledem k tomu, že příští týden už budou ranní mrazíky a k tomu že mám kytky pod úrovní země, to nevidím moc růžově...
kammo
teoreticky by stacil malicky plamienok na dne diery....dlhohoriaca sviecka,alebo nejaky kahanec...trosku cudne ,ale kto vie...mozno by to zabralo :)
Tomsio
Svíčka? hlavně aby na sebe upozornil.. dej napálit 2 cihly a dej je k tomu.. dává/dávalo se to skleníků a účel to plnilo.. jen tady ti dřív vychladnou.. tak ti stejně moc nepomůžou.. :D díra je díra.. :D
Creed
Napadlo mě to překrýt nějakou plachtou, nebo netkanou textilií...
Pan Ker
citace:
Původní příspěvek od bruno.kudrna
Až na ty jabka ma Panker pravdu


jo? můžeš upřesnit, v čem přesně že nemám pravdu?

citace:
Původní příspěvek od sailinder


no to sice mas pravdu,ze su riadene svetelnu periodu,ale ked zacali niektorim nakvitat(a ze je jich tu dost) na konci augusta,az pripadne zaciatkom septembra,tak mi nehovor,ze dozreju v polke oktobra,a tym,ze je chladne pocko,tak su trochu pribrzdene,a o jabkach sa tady nikdo nebavi,mam to ocihnute uz nekolko roku,takze vim o cem pisem...


nevim, co máš za modely a kolik zkušeností, ale je zcela běžný, že kytky začnou nakvítat na přelomu srpna/září a začátkem druhý půlky října jsou hotový. Musíš brát v potaz, že "začátek květu" viditelnej pouhým okem neni reálnej začátek květu - kytka se do květový fáze dostává už dřív (jako ve skříni, taky náznaky palic nevidíš hned po přepnutí). Takže ano, říkám, že počasí nemá na dobu zrání žádný (popřípadě naprosto minimální) vliv, ovlivní pouze jakost výsledného produktu..
tutohentam
Zdravim mam vonku diesel sadil som ho docela neskoro 3.7 a mam pocit ze to nestiha som zaciatocnik tak prosim skusenejsich o radu lebo ja osobne mam dilemu bojim sa ze to nestihne teda som sa stym uz asi aj zmieril inak je krasna a vonava len zacala kvitnut az v septbri teda kvitne naky 3, 4 tyzden a este jej asi mesiac treba len sa bojim tych prizemnuch mrazov a inych strasiakov plesem ma zatial obchadza zdaleka kazdopadne ked by som to musel skosit skoro comu sa asi nevyhnem bude to zhulovat ? Ma niekdo skusenosti ? Viem ze je to individualne ale bude to mat silu alebo len taky slaby cajicek ? Je to moja posledna rastlina doma ju dopestovat nemozem byvam z rodicmi a to by neskoncilo dobre
tutohentam
Foto
Zajac
:-) Dal si ji pozde muzes se jen modlit at to stihne :-) pristi rok dej 1.5 a aj modely co kvetou dlouho tak vklidu dozrajou. Jen bacha na hmyz. Kdyz budes mit stesti tak to stihne bo se doufej imho ze dozraje pri sušení. Tolik zkušenosti nemam :-)
tutohentam
Hm viem ze som ju dal neskoro ale dostalo sa kumne semienko tak som si povedal ze to ajtak skusim .... Lepsie ako nic len uz aj dneska hlasili ze sa mozu vyskytnut prizemne mrazy tak to uz moc dlho asi nepobudne kazdopadne ju necham vonku co najdlksie a pokym neuvidim plesen alebo nebude mrznut tak sa musi otuzovat :-D
Jumanji
Zajac kvitnutie nezalezi natom kedy ju das do zeme ale podla fotoperiody cize dlzka svetla a tmy (den a noc) a samozrejme zalezi aj na genoch niektore odrody nastupuju na kvet neskor ine skor.
Korag
Urcite zalezi, OG kush od royalu co mam, pisu ze dozrieva v oktobri, co je pravda, pretoze behom tyzdna, dvoch ho dam uz dole, no co sa tyka ostatnych strainov, vsetky boli septembrove a ani jedna nestihne dozriet uz v septembri a co viac dozreju o dost neskor(ak vobec dozreju) ako OG kush, co je zapricinene aj tym ze som presadzal az v juli, proste kytky sa snazia dohnat rast a preto aj neskor prepinaju do kvetu, sam to vidim na vsetkych, takze urcite to vpliv bude mat.
Jumanji
Nemyslim ze to bolo sposobene neskorsim presadzanim su tu dalsie faktory stres, pocasie, svetelne podmienky dalej genetika a phenotipy. Dam ti priklad daval som rezy von 2.7. boli malicke max 20cm. Isty nemenovany grower (ma tu aj trejd ale nebudem nikoho konkretizovat) ktory mal taketo rezance v maji vysadzane a tieto rezne su od jednej osoby a zacali kvitnut v tu istu dobu. Takze jasne ze tomu neverim.
Korag
Mas pravdu, trochu som sa nehal uniest, ked sa nad tym zamyslim, kamos ma 20-30cm klasiku Ajapurana a ta bude tiez za chvilu dozreta, tych faktorov je ohromne mnozstvo, nie len co si ty vymenoval, no najpodsattnejsi faktor si myslim ze je tohtorocne blaznive pocasie, minuly rok boli take teploty ako su teraz koncom oktobra, cize hlavny faktor je napicu rok.
indician
Zalezi spis trochu na podmínkách na miste - mam ze stejnych matek kytky na nekolika mistech, rezy jsem daval od kvetna do pulky cervence a stav kvetu je +- týden. Paradoxne ty nejpozdeji zasazene budou nejdrive - mozna i proto, ze maji nejslunnejsi misto.
Korag
U mna vobec, nezavisle na mieste sa vyvijaju rovnako, v tom by som problem nevidel.
ak2249
tak u mě -1 stupňů celsia, kyti když se dobře zadaří,bude dobré z nich schovat seminka,když budou :-) budou mít otužilé geny...ne? :-D
Korag
Ako mrazy ku koncu zivotneho cyklu kytiek su dobre, ale co sa stane ked este potrebuju niektore kytky mesiac na dozretie a uz teraz zacinaju mrazy?
tutohentam
To by ma tiez zauimalo ci taky lahky minus jeden mozno dva znesie alebo to netreba trapit a fiknut dole
Jumanji
citace:
Původní příspěvek od tutohentam
To by ma tiez zauimalo ci taky lahky minus jeden mozno dva znesie alebo to netreba trapit a fiknut dole


http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1330
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=32051
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=12369

HLEDÁNÍ
tutohentam
Hmmm marcus ja mam vonku dinachem zasadeny bohuzial neskoro ale predsa a zatial je krasny vsetci strasia plesnou neviem nemam najmensi naznak ale co ma stve je ze ma este dost casu aby to stihla aspom 4 tyzne a pocasie sa nema moc co zlepsovat ale uvidim budem ju trapit vonku kym to pojde a keby zacala hnit vednut alebo skratka humus pocasie tak to fiknem snad to ale bude pisat ajked uz teraz voni skvostne kvitnut zacala az na konci august
takze takto sa mi trapime :-D uvidim som zvedavy akurat dneska som tam supol medovu vodu z b1 thyamin a nehnojim uz 15 tak sa pripravujem na skore skosenie ale no lepse jak dratom do oka
tutohentam
Dnesne foto
ak2249
...tak to se máme na co těšit,ještě to taky mám venku,chtělo by to ještě pár týdnů,ale jak to bude vadnout,plesnivět...tak down...
ale minulej rok třeba sem sekl až někdy v listopadu,jak začlo nějako sněžit dva dny před sněhem,a bylo to very nice,tak uvidíme no :)
zipo007
zrovna včera sem bil kouknout na kytky a co nevidím plíseň, tak sem musel useknout celej strom,a tosem nestihl ani použít final solution,tak sem trocha nasrán...
zipo007


tuje foto stromečku, jenže nevím jak to spravit abi nebil link k obrazku ale jenom obrazek...

+ chibelo tomu nejmín 10 dnu, ale plíseň se širi rychle a nic neriskuji+ jeto semínko N.N.
vúne- nikdy sem nic podobnýho nezacítil, onoto voní jako fialky nebo k čemu bich to popsal proste neco neuveritelný+ priskrice je všude jako nakvapaná už se nemúžu dočkat aš ji ochutnám :)
tutohentam
Co je N.N ? Mmm mna serinka ze setci ste to celkom pekne potstihali len mne k tomu finale chyba docela dost casu a idem z pocasim o preteky uvidime kdo z koho mam nutkanie ro uz fiknut aj koli corkam ale aj pocasiu som strasne nedockavy typ cloveka co mi byva niekedy na skodu ze niektore veci uponahlam kazdopadne plesen nemam ani naznak tak zakial bude pekne tak musim cakat a otuzovat moju zensku skoda ze zacala kvitnut az koncom augusta/zaciatkom septembra tak jaa by som potreboval kludne aj cely tento mesiac uvidime povedal slepy hluchemu :-D vela stastia a pekneho pocasia vinsujem vospolok
Jarda S.
plísen mam v pohodě (skleník) ale teploty mi nedávaji klid včera tu byli k ránu pouze 2°
forkk
Když řešíte mráz, tak koukněte na můj thread. Teď mám každý ráno kytky namrzlý, ale přes den to v pohodě rozdejchaj...http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=3
Creed
Je jasný že ranní mráz většině kytek nic neudělá, ale mě by s píš zajímalo jestli v těhle teplotách to má cenu nechávat ještě venku, když je přes den 10... a v noci k nule...
tutohentam
No co budeme ich este trapit alebo to fikneme a bude to aspom nieco
Seky
Letos ten podzim přichází vážně trochu brzo. Přes den je ještě docela pěkně ale teploty jsou jen kolem desíti stupňů a dneska ráno sem naměřil už dva pod nulou. Zítřejší ráno má být dokonce ještě mnohem chladnější.
Kytky mi kvetou pár týdnů a sou na nich sotva malý bambulky. I přes den na sluníčku je listí stále zvadly a vypadá to že už mají letošní sezónu za sebou. Kdybych nedal několik kytek do skříně, letos bych neměl vůbec nic. :(
Ty co mi zůstaly venku se daj použít maximálně na kompost :( Pomrzlo všechno, leonotisy ještě nezačaly ani kvíst a už je nadobro po nich.
Když tě nepředstihnou čorky tak zase počasí..
frek
Zatim sem na svých balkonových kytičkách nepoznal žádný vliv ranních mrazíků, kromě toho, že některý listy chytaj modrofialovou barvu, což lahodí mému oku :D. Plíseň žádná a palice den za dnem kypý. :)
Ale o víkendu pojedu zkontrolovat můj quirella pěst v lese, tak jsem vážně moc zvědavej, jaký vliv to na ně bude mít. Ale snad budou v pohodě. Maximálně půjdou na předčasnou kosu. Ale do mastičky nějakých pár dnů nehraje tak velkou roli snad. :)
tutohentam
Jaa fakt neviem docela rad by som to mal uz doma a neklepal sa ci mi aj moja posledna kvetina nezmizne pod rukami nakej prasivej corky ale zas este stale tomu dost casu chyba a chcel by som to ako kazdy mat tip top biju sa vo mne dve strany jedna aby som to fikol a uz susil a bol v klude lepsie nieco ako nic alebo plesen alebo zmrznuty eskimak na druhu stranu neviem ake bude pocasie a pokusit sa to vyspickovat potrapit ju a dostat z nej maximum ... Toto je moja dilema stale rozmyslam ci to ma este zmysel aebo to radsej ukoncit stal sa somna meteorolog kazdy den kukam pocasie teploty setko az sa sam na sebe smejem.... :-D pekne pocasie setkym otuzilcom co su stale vonku
Kambu
je pravda,ze letos to pocasi je takove kdovi jake,ale este sekat nebudu..chyby me tak cca 14dni a nejaky den a verim,ze to pocasi este bude ok..sice zadne dvacitky,ale pokud nebude kotel mrznout,nic sekat nehodlam..unas v nizine zatim v klidu,je pravda,ze posledni 2dny bylo rano nula a pres den 15-16 st,ale to nevidim duvod k sekani,kvuli par dnum ;)
westpoint
Dnes minus 2 dorana myslite ze to zdrží? Buduci týždeň u nas hlásia este.20 stupňov
guarana
citace:
Původní příspěvek od westpoint
Dnes minus 2 dorana myslite ze to zdrží? Buduci týždeň u nas hlásia este.20 stupňov


http://www.accuweather.com/en/sk/br...forecast/297345

skus si sem zadat kde byvas a mozes si pozret aj mesacnu predpoved,je to sice dlhodoba predpoved, na ktoru nie je az taky spolah,ale mne tam vychadza,ze do nejakeho 18. oktobra by to mohlo vydrzat. Su tu prispevky jak chlapci kosili s prvym snehom,u nas bolo dnes rano -1,5 stupna, tiez mi to nepride ako fantazia ale tento rok je bohuzial taka sezona.
čepra
Propojil jsem ty dva thready o počasí, ale k věci.
Já to teda rozhodně nechám, co to půjde.
Pokud na tom nemáte nějak masivněji plíseň, tak rozhodně nesklízet. Každý den/ týden navíc je dobrej. Mám pár kytek, co by snesly ještě tak 3 týdny spíš měsíc a neumím si představit, že bych je kosil už teď. To pak kouříte skoro seno.


U nás dnes ráno -1,6 °C odpoledne na sluníčku 19,2 °C.


Jack 47 - ráno

čepra
Jack 47 odpoledne
indician
To vypada jeste pekne :-)
Ja dneska ostrihal hromadu zmrzlych listu, dalsi hromada mne ceka. A na zahrade rajcata, cukety, dyne i brambory zmrzly doslova na kasi - vsechno listi vypada jak spenat z mrazaku. Ale konopi taky necham, dokud to pujde - jeste spousta kyti potrebuje jeste spoustu casu :-). Tak ho dostanou, zari za moc nestalo...
westpoint
U nas ma byt celý týždeň 20 takže pohodicka
ak2249
jj,zdá se to být dobrý výhled na pěkné počasí.. :-) ať to roste..
Pongo
je tomu zima, ale jede to
lukyno24
zdravím všetkých
tento týždeň hlásia prízemne mrazy na naneštastie mam ešte kitky vonku majú ešte 20 dni kvetu pred sebou a ja neviem ako sa brániť proti mrazom
máte nejaké nápady ako ich zazimovať na pár dny
Mr.MEN
Jee, nijak kámo. Kytky to nějak přežijí když to není dlouhodobě. Mírně se přidusí přes noc a přes den to zase rozdejchaj. :) Není to ideální, ale co se dá dělat. :) Hlavně že nebude úplně moc chcát to je horší. :)

Neboj nejsi sám. Mě aspoň možná sfialoví borůvka. :)
lukyno24
minuli rok to nerozchodili....
Mr.MEN
Ty jo a jak máš velké rostliny? Já mám cca 2,5m keře. :) A minulí rok mě taky v pohodě vydržela do října když někdo přišel sklidit za mě. :D
lukyno24
citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
Ty jo a jak máš velké rostliny? Já mám cca 2,5m keře. :) A minulí rok mě taky v pohodě vydržela do října když někdo přišel sklidit za mě. :D

cca 180-200 cm odroda tutankhamun
teomax
v pohode me to minuly rok rozdejchali 50cm kytky...byly pak hezky fialovy.
na druhou stranu mam balkon jizni strana, takze tam mozna neni takova zima jako poranu pri zemi.
benjichaouat
Prizemni mraziky se vyskytuji na otevrene plose, pokud jsou kytky treba v lese, nebo na zahrade , kterou obklopuje zastavba, nebo stromy, nebal bych se. Na poli v kukurici, nebo jen u lesa je to jina.
Jahodáč
Minulej rok mi všechny kytky omrzly, je fajn že to všichni bagatelizují, ale i tady na groweru jsem viděl omrzliny a to nebyly žádné malé keříčky. Samozřejmě taky záleží na konkrétní poloze a kde jsou kytky umístěné...
hody586
Myslím, že ten kdo pěstuje dobrou genetiku, zbytečně kytku nestresoval a davá jí poctivý kuřecí či jiné hovna k obědu, tak se nemusí bát mírného mrazu ani plísně.
Jurgiano
Tento rok som nestihol out a som aj rád kedže už pomaly v auguste mrzne :D Minulý rok mi tiež povačšinu kytí chytilo pleseň vlastne všetky drahé semena boli nanič nedozreté seno. Jediná čo stála zato bola odroda kupovaná od mysteryho tu na groweru. Takže ak nebývate niekde na juhu jedine af, alebo veľmi skoro dozrievajúci strain od členov groweru. Samozrejme je iné keď to má niekto na zahrádke v skleníku a podobne :) A určite veľkú rolu zohráva aj skillz growera.
FrantaOkurka
Ahoj, dneska večer mrzlo, rano sem přišel ke kytkam a koukam že tak 50% pryskiřice z listů je fuč! Na některých místech se srazila v docela velké krystalky.

Nwm, jestli to nemám předčasně sklidit než aby mi to dělalo tohle, samozřejmě ta zmizela pryskyřice by mohla bejt i kvuli mimu pokusu zalití solí (1,5 lžičky na 2,5litry)
Whiskey_777
citace:
Původní příspěvek od FrantaOkurka
Ahoj, dneska večer mrzlo, rano sem přišel ke kytkam a koukam že tak 50% pryskiřice z listů je fuč! Na některých místech se srazila v docela velké krystalky.

Nwm, jestli to nemám předčasně sklidit než aby mi to dělalo tohle, samozřejmě ta zmizela pryskyřice by mohla bejt i kvuli mimu pokusu zalití solí (1,5 lžičky na 2,5litry)



proč sůl?
Alpinestars
myslim ze to podpori pryskyrici neboli se kytka dost zalije, ale toto bych radsi nedelal, fungovat to funguje na sto pro, na dalsi den ej videt dobry naznak ale bal bych se coto provede s ec/chuti, nejake negativum to mit bude, hlavne lepsi min nez vic
FrantaOkurka
Šlo jen o pokus :) ale jak řikam na další den to zmrzlo a po pryskyřici ani stopa... ubylo jí fakt hodně , nedokážu si to vysvětlit, ej pravda že fakt mrzlo.
Možná nezmizela ale je se srazila do větších krystalů (koukal jsem pod lupou a některý krytalky jsou fakt monstrozni), ale kdo ví příde mi to dost nepravděpodobný.
V biofyzice se nevyznám :/
Sir_Major
Kluci normalnimu odolnejsimu outdoor modelu mraz neublizi. Predloni jsem sklizel 10. Prosince. V noci mrzlo ale přes den svitilo slunicko a bylo 12 - 15 stupnu tak jsem jednu kytku experimentalne nechal. Zfialovela az skoro zcernala a kazde rano byla zmrzla a povadla ale jakmile vysvitlo slunicko, zaclo se z kytky kourit a zase se vzpamatovala. Pravda ze mi skoro pulka zplesnivela ale daleko lepe to dozralo. Byli to nejake sativy s dlouhou dobou kvetu. Ta zmrzla kytka byla daleko lepsi pokoureni nez ty co jsem zklidil drive a nenechal poradne uzrat. Takze ja myslim ze pokud to neplesnivi, mraz tomu zas moc nevadi.
Mard
citace:
Původní příspěvek od FrantaOkurka
zmizela pryskyřice by mohla bejt i kvuli mimu pokusu zalití solí (1,5 lžičky na 2,5litry)


Proboha :-( Zalít rostlinu NaCl, znamená že se zasolí půda, ktera se stane hygroskopickou a místo toho aby dodávala vodu kytce, tak z kytky vodu bude vytahovat :-(
To je podobný nápad, jako léčit rakovinu pomocí chlorových tablet do zahradního bazénu.
Maxeaux
jojo, sul je vrazda. Ak chces home-made kvetovy booster tak si kup melasu a namixuj 1 polevkovu lyzicu na 4l vody.
vv2
Maxeaux-a nic jiného krom melasy nepřidáváš?Třeba superfosfát?
Mard
citace:
Původní příspěvek od vv2
Maxeaux-a nic jiného krom melasy nepřidáváš?Třeba superfosfát?


Ta melasa je ve funkci květového boosteru, takže P+K se dodává v běžném květovém hnojení. Kdyby se melasou hnojilo, tak souhlasím že je třeba dodat ještě fosfor!
Maxeaux
Jako pise kolega Mard, melasa je len booster - obsahuje ju aj vacsina znackovych zazracnych boosterov.
easyrider
Co říkáte na předpověď? :(
Kytky mám venku, na 14 dní nevysvítne slunko a ještě k tomu vlhko, 8 °C.

Vím, že kytky přežijou (i když trochu na úkor plísně), ale má smysl je vůbec nechávat venku? Zrají při takovýchto podmínkách?
crazyben
easyrider: Venku už mam něco odpěstěno a podle mě hodně záleží na samotnym modelu víc než na počasí. Rozhodoval bych se podle toho jak samotný kytky vypadaj. Jestli jim to nějak viditelně nevadí, tak bych je klidně pár dní ještě nechal.
Ale bacha na ty plísně... jak začne plesnivět tak to okamžitě zkos. Už se toho nezbavíš ikdyž napadený šišky ustřihneš.

Jinak ty předpovědi... vůbec bych se na ně nespolýhal. U nás mělo bejt minulej tejden hnusně kromě jednoho dne a nakonec bylo krásně.
easyrider
crazyben:
Díky.
Jednu kytku jsem měl ve skleníku během roku a tam už cca 2 gramy zplesnivěly, tak jsem je chirurgicky odstranil. Tak doufám, že se to nerozjede - věřím, že ne! Protože jsem kytku přemístil ven pod stříšku z fólie...
S kytkama se uvidím v neděli, tak zhodnotím, jak se jim daří...

Ale tak určitě nejsem jediný, kdo toto dilema - zdali to kytkám k něčemu v takovém počasí je - nyní řeší...
Kambu
Easyrider: taky sem pred par lety delal strechu z igelitu nad kytky.Jenze vzdusne vlhkosti nezabranis,aj kdyz mas strisku.Takze pokud se ti ukaze plisen a kytky este nejsou zrale,tak bud to kazdy den hlidat a postizena mista otrhavat nebo ju skosit.Jak psal crazyben,zalezi i na danem modelu.Pokud je odolny na plisne atd,tak bych kytku urcite este nechal. A co se tyce pocasi a jejich predpovedi..nejlepsi predpoved je,kdyz se podivas z okna :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma