Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Zákon a Právo

Stránky: 1 [2] 
POZOR, POLITIKA! VSTUP NA VLASTNÍ RIZIKO. - Klikni zde pro originální téma
nemo
Jo a s tou stranou to moc nevidím. Obávám se, že to není nic pro lidi, kteří čtou Grower. To si vůbec nedovedete představit co to obnáší za práci a jak hnusnou práci, aby se strana prosadila a něco dokázala. Mám kamaráda co je v sociální demokracii a má z toho chronickou depresi. A kolik dalších věcí. A ještě s nejistým výsledkem (nestačí se dostat do parlamentu ale musíte a) buď vyhrát volby takovým způsobem, abyste měli v parlamentu většinu, nebo 2) ty poslance z ostatních stran přesvědčit, aby pro to hlasovali. To je v dohledné době takto nereálné. A když už by ta strana existovala, tak jen pro ten jeden zákon? To je přece blbost. Jen se podívejte, kolik pokusů o založení nových stran bylo a jak dopadly? A to dělali lidi, co už s tím mají zkušenosti. Nechci vás zrazovat jen upozorňuji na překážky, které vás třeba v prvním kole nenapadnou.
Ale nátlaková akce to je podle mě to pravé ořechové pro huliče. Je tady na Groweru dost schopných lidí, aby se vymyslela nějaká nátlaková akce, která upoutá pozornost medií a nikdo na ni nedoplatí.
Například ta s tím sebeudáním se mi moc líbí. Ale znovu: zorganizovat to tak, aby se nakonec nikomu nic nestalo.
Myslím si, že já sice můžu policajtovi říc, že jsem někoho zabil a oni mě za to můžou obvinit ale když to pak u soudu řeknu, že jsem si to vymyslel (možná u soudu je pozdě, protože by to mohlo být něco jako třeba šíření poplašné zprávy a zavřou mě za to - to je jen příklad nejsem právník), tak mě za vraždu nebo zabití nemůžou zašít. To by mi museli dokázat, že jsem fakt někoho zabil. Proto by se musela napřed udělat nějaká opatření, aby se nikomu nic nestalo.
Co si o tom myslíte?
nemo
100-200 je podle dost ale kdyby se to dalo udělat jaksi bez rizika, to by do toho mohlo jít víc lidí a to by pak byla bomba!
Možná, že bychom mohli na Groweru začít z nějakým "registrováním" počtu lidí, co by do toho šli a za jakých podmínek.
Kdo vymyslí podmínky a kdo tady udělá nějaký sčítač hlasů?
Podmínky by mohly být:
Šel by ses sám udat, v případě, že by se jednalo o organizovanou akci na podporu legalizace marihuany(nebo nějak jinak formulovat, či jiný požadavek, třeba zachování Groweru), že a) užíváš marihuanu, b) pěstuješ marihuanu, pokud bys věděl, že a) tě za to můžou zavřít, b) je malé riziko, že tě za to můžou zavřít, c) je téměř nemožné, aby tě za to zavřeli?
Teď mě nic chytřejšího nenapadá. Ale jsou tu i jiné mozky například kdo si to stěžoval, že to má v halvě srovaný i když mu ještě není 18? He he he.
WiB
Myslím, že už jsem to celkem popsal, jak si to představuju, ale někteří (Homolka,nemo...) se nechytili a proto to shrnu:
Systém hlasování veřejnosti je nesmírně zajímavý pro občany(mohou o sobě sami rozhodovat) a tudíž i pro média, která by naší strany byla plná. Takže bysme se dostali do podvědomí a některým lidem by se náš systém líbil, proto by nás volili. Teoreticky by se strana mohla prosadit bez koruny(pokud registrace nic nestojí). Stačilo by lidské úsilí, které by vytvořilo inetové stránky, ty by spolu s médii stačily.
2nemo: Nic proti tobě! Měj se :smoker:!

Bohužel musím zároveň podotknout, že systém hlasování není optimální! Jelikož všichni lidé, kteří by měli možnost hlasovat, neznají více pohledů na věc, znají jen ten svůj. Nevím, zdali se v tom politici liší, ale doufám, že ano.

Asi nejlehčí cesta jak dekriminalizovat marihuanu je nějaká akce s peticemi. Zkusme to a předem si popřejme hodně štěstí!
Roman Dirda
Mě celkem zaujala myšlenka hladovky.Zdravý sedmdesátikilový člověk by měl bez fyzické aktivity vydržet 87 dní(!) o hladu.Tzn. pro některé z nás,trpící nadváhou nebo prostě pro ty dobře živené je třicetidenní hladovka nic.Pokud se nás sejde několik,tak média takovou věc jistě rychle roznesou.
Výhody:Je to zadarmo(ještě ušetříte za jídlo).Je to na city(upoutá to hodně lidí).Nic se vám při tom nemůže stát(max.vás odveze záchranka na kapačky,o to by to bylo zajímavější).Nikdo vás za to nemůže zavřít.
Nevýhody:Nemůžete při tom chodit do práce(školy,atd.).Málokdo obětuje měsíc volna,aby ho pak proseděl před Parlamentem.Budete mít hrozný hlad a bude se vám motat hlava při každém pohybu.
Jdete do toho někdo???
marc
to rd -- :) :) :) Ja sem pro kazdou prokonopnou aktivitu. Ale sem trosku moc hubenej na to abych to vydrzel ten mesic :)

A kdo se bude starat o kytky ??

Jo a urcite bych nemohl hulit, protoze jinak bych dostal takovej hlad, ze bych se nebal za rohlik vrazdit.

[Edited by marc on 04-04-2002 at 09:48 AM]
hh-top
Jestli někdo nepřeleze 116 kilo, tak jsem mrtvola a žhavý kandidát na hladovku. Myšlenka odevzdat pár kilo na oltář vlasti se mi zamlouvá. Ideální spojení příjemného s užitečným. Zhubnout a udělat si publicitu, tomu říkám konstruktivní návrh. K+ i když se z možných dopadů té myšlenky třesu jako drahej pes.
To Marek: Vy hubeňouři to holt máte lehký!
tahua
Taky už jsem nad tím přemejšlel.Myslím že by to chtělo udělat víc akcí najednou po celý republice a na nich zahájit v jednotlivejch městech hromadný hladovky,Když v každým městě bude držet 10 lidí hladovku tak tím jednak o sobě dáme dost vědět (a nejenom v naší republice) a taky s tím vláda bude muset něco dělat.
Jenže nevím jak dát dohromady víc lidí, který budou ochotný do toho jít, protože když se drží opravdu poctivá hladovka jdeš tak za 5 dní do komatu a skončíš v nemocnici a to asi nebude každej ochotnej podstoupit.Taky je potřeba dát dopředu dohromady prohlášení pro média a veřejnost a musej to bejt jen podložitelný fakta, jinak z nás zase udělaj feťácký paka co nemaj co dělat a tak dělaj bordel.Další problém bude s organizací celý akce a případnejma provokacema ze strany skins nebo vládních sil (rozuměj policajty).Jinak to osobně považuju za daleko lepší nápad než se chodit hromadně udávat na fízlárny.
Celej svět se musí dozvědět že v naší republice není něco v pořádku, protože když se bouří tak velká část populace najednou a tak drastickým způsobem tak tady asi něco nefunguje.
to nemo a hh-top : pokud nechcete držet hladovku nevadí, bude potřeba spousta lidí, který se na tom budou podílet zákulisně (prohlášení, organizace atd.)
Prověřím kolik lidí by do toho šlo v Pardubkách a ještě bych to probral.
ODVAHU a NEHÁZEJTE FLINTU DO ŽITA!!!!
Tentokrát to nesmí vyznět do ztracena!!!!!
tahua
to roman dirda:
Já nevím, ale mě se to s těma 87 dnama moc nezdá.Ale pokud je to podložený tak tím líp.jinak se dá taky držet hladovka na etapy.
Tak po deseti lidech-jak odpadneš nastoupí zase někdo jinej a držel bych jí hromadně podle bydliště na víc místech najednou.
Ale jinak já do toho jdu určitě i kdybych měl pravdu já a to koma přišlo už po pěti dnech (ale to je jen můj odhad tak se nenechte vyděsit nebo odradit). Zkusím to někde zjistit jak to je s tou výdrží a taky s těma lidma který by do toho šli u nás ve městě.
Hellboy
HLADOVKA JE JENOM DALSII SUPER NAAPAD - A ZE JAK VAAS POSLEDNII DOBOU SLEDUJU, NAAPADUU JE DOST.... VETSINA Z NICH TEZII Z MOZNOSTI TENTO PROBLEEM ZVIDITELNIT, UPOZORNIT NA NEJ SISRSII MASY A ZACIIT MEDIAALNI KAMPAN A PO TEE SNAD I DEBATU O NAVRHOVANEEM ZAAKONU - TAGZE JE POTREBA VYUZIIT MEEDIA - NEVERILI BYSTE TOMU, KOLIK MOJICH KAMARAADUU SE MNOU SOUHLESII, ALE NEMAJII O TOMTO ZAAKONU ANI PONETII - ZAAKLADNII PROBLEEM ZUUSTAAVAA PORAAD STEJNYY - MALAA INFORMOVANOST VEREJNOSTI - JINAK BYSME NEBYLY TAM, KDE SME DNESKA.... jINAK S TIIM UDAANIIM JE TO DOBREJ NAAPAD, ALE MYSLIM SI, ZE PRO LIDI BY BYLO MNOHEM PRIISTUPNEJSII ZVEREJNIT SEZNAM HULICUU - KDE BY SE VLASTNE VIICEMEENE UDAAVALI SAMY - LIDI BY SE SPIIS ZAPSALI NA VELKEJ SEZNAM NA NETU - JEDNODUSSI A NEZNII TO TAK DRSNE JAKO UDAANII A JAK UZ SEM JEDNOU RIIKAL, ZAVRIIT NAAS VSECHNY NEMUUZOU...
nemo
WiBe to je v pohodě. To víš už mi to tak nemyslí. Dík za pochopení.

to Roman Dirla: Ty seš fakt tvrdej. Ale musím se omluvit, že já do toho nejdu. V každém případě, by to mohl zkusit každý koho zavřou. Ten už nemá co ztratit leda život kdyby nebyl rekordman v hladovění.
A to co říká marc to pro mě platí stejně tak.

Já jsem tu hladovku nadhodil jen tak a nenapadlo mě, že to bude mít takovej ohlas. To není totiž žádná prdel. Ať to nikdo nezkouší jen tak. Když to někdo ve světě dělal, tak kvůli něčemu opravdu důležitýmu (ne že by legalizace ganji nebyla), nebo když už neměl jiné východisko (to je ten případ v base) a nebo, když to bylo tak dobře připravený organizačně, že ten dotyčný či ti dotyční měli jak morální, tak lékařskou a v neposlední řadě mediální podporu! Pak bylo skoro jisté, že dosáhnou svého cíle a neumřou.

V každém případě, pokud by se něco dělalo, tak se to musí organizačně dobře připravit.

Opatrujte se
Roman Dirda
Samozřejmě záleží co do sebe při té hladovce můžeš dostat.Neznáte někdo podmínky klasické hladovky?Může se např.pít mléko(to by hodně pomohlo,jsou tam bílkoviny)?Nebo se pije jen voda(minerálka,šťáva)?S těma 5 dnama nevím.Ale určitě je člověk zařízenej na víc,v pravěku se na podzim hodně jedlo a zimě-hladovka.Tlustí byli hubení a hubení studení.Proto má spousta lidí geny pro obezitu,cukrovku,vysokej cholesterol...
K těm 87 dnům jsem došel jednoduše-vezmeš zásobu těla(15 kg tuku-570 MJ) a podělíš to denním výdejem energie(7-15 MJ,podle činnosti,7 leh v posteli,15 kopání kanálů).Nějak tak to vyšlo,navíc to psali i v učebnici.:)
Mr.Proper
to Homolka:
Takže se u tebe jednalo vlastne o hydroponii, co? ;)
Era
Dámy a Pánové, všechny Vás zdravím.
Přečetl jsem si tento oddíl a pokusím se veřejně zauvažovat:

Založit "stranu zhulených" je nápad dobrý, leč legalizace opravdu nemůže být jediný program. Struktura populace huličů je natolik diferencovaná (jeden je proti kapitalizmu, druhý organizuje pochod na podporu kapitalizmu atd.), že je vyloučena dohoda. Hlasování o každé záležitosti celou stranou by vedlo k rozštěpu, jež by mohl vyústit i v to, že majitelé minoritních názorů, jež by prostě většina přehlasovala by se nasrali a svou vlastní stranu by nejenže nevolili, ale i by z ní vystoupili. Tedy po splnění toho jediného společného bodu - legalizace.
Možnost, že by se strana absolutně řídila hlasy veškeré veřejnosti – to je, myslím, naprosto nefunkční, neboť: Každý legislativní úkon je nutno promyslet na základě nějakých údajů. Tyto údaje v parlamentu předkládá zpravodaj. Ten se jedním zákonem tím zabývá řadu týdnů. Pak oblbne poslance a oni to odmávaj. Kdyby každý občan měl podklady k veškerým projednávaným zákonům zpracovat a analyzovat sám, jistě by byl schopen se zodpovědně rozhodnout, ale nic jiného by nedělal (nejed, nespal, nepracoval, nestudoval, …) a ani tak by nestíhal. Přistoupili-li bychom také na systém zpravodajů (např FAQs) ulehčilo by se občanům ono analyzování, ale je zde opět nebezpečí manipulace a dezinformace.
Vysvětlím: Byli by lidi pro nákup stíhaček, nebo proti? Ten, kdo by odpovídal na FAQs (ve znění např.:“potřebujeme stíhačky?“, by nákup stíhaček buď perfektně obhajoval, nebo by naopak přesvědčoval o jeho nesmyslnosti. A jak by se občané rozhodli? Kdo z nás si myslí, že opravdu ví, jestli koupit stíhačky je dobré, nebo špatné? Politici, kteří byli zvoleni většinou budou mít více informací, než ti, kteří je zvolili, protože je jejich job mít tyto informace. Teoreticky by je mohli předat těm voličům, kteří by teprve řekli ANO/NE/ZDRŽET, ale prakticky ti voliči nemají kapacitu na to takové informace ke všem zákonům zpracovat. Někoho prostě stíhačky nezajímají a nebude se zatěžovat přemýšlením, zda jo, či ne, od toho má poslance, kterého zvolil a kterému věří, že bude plnit svůj program a přesvědčí případně kolegy. (přesvědčit individuálně 100 protivníků v parlamentu je reálnější, než stovky hodin prochatovat na foru a hučet do tisíců indiviuálních odpůrců)
Dívejme se raději, kteří kandidáti mají mimo jiná politická temata i vůli legalizovat. Ať to jde třeba napříč stran, na té legalizaci se musí spolu nějak domluvit. Ale opakuji, že jako jediné téma programu je legalizace málo, a víc VĚTŠINĚ SPOLEČNÝCH cílů se dohromady nedá.
hempman
to Era

Ahoj Ero,

souhlasím s Tebou téměř ve všech bodech. Myslím si, že takhle by ta demokracie měla fungovat. Má to jeden háček, v poslaneckých lavicích musí sedět jedinci, kterým bude záležet na tom, jak to vypadá ve státě, který je zvolil a který je platí. Tehhle pocit z dnešní politiky vůbec nemám a nejsem v tomhle směru žádným optimistou. Proto bych nezavrhoval "stranu huličů", nemusí jít o politickou stranu, může jít o občanské sdružení, nebo něco takového - spolek lidí se stejným zájmem, který bude "tlačit" na zákonodárce - lobovat.
nemo
Tak tak hempmane. Moje řeč s tím občanským sdružením ale ta strana to je podle mě nereálný.
hh-top
Vždyť to byl jen nápad, ne?
majklovec
Budeme sedět na prdeli a počkáme až kluci rozjedou to občanský sdružení.
Roman Dirda
Žádný kašlem na to!Budem aktivní a podpoříme každého huliče nebo pěstitele utlačovaného státem.Jako první navrhuji postavit se za partu growrů kterou zavřeli za pár kilo ganje.Podívejte se na netu jaký jsou pole ve Španělsku a skleníky ve Švýcarsku!Nezáviďme kolegům těch pár korun,naopak-to se musí podporovat!Až budou všude bary kde bude za 150Kč/gram výběr z top holandských modelů od podobných týpků,můžem si pískat-to je přece ta legalizace nebo dekriminalizace-prostě všeobecná dostupnost ganje za pár kaček!
Navrhuji:
1)individuální mail prezidentovi(president@hrad.cz)
2)petici do Parlamentu ČR

Jak to vypadá v zahraničí:
http://www.overgrow.com/edge/galler...n=holy-shit.jpg
:)
hh-top
Tyhle týpky odmítám podporovat jinak než tichým soucitem.
PS. Kolik bereš, že 150 kaček za gram se ti zdá málo? Já vyhulím tři gramy denně, tak si to zkus vynásobit sám. To by mým dětem nezbylo ani na rohlíky!
Roman Dirda
Sorry chlapíku.My co si dáme prda(0,1g)a jsme celý večer:) to máme holt o něco jednodušší.Nezbývá než si pěstovat sám(to ovšem nevylučuje podporu bratrům v konopí)
tahua
takže konec šlus a hotovo...vono to je vždycky jednodušší.... pokud bude chtít mám doma stanovy již registrovaného občanského hnutí a jsem ochoten Vám je poskytnout.
hempman
Myslím, že bude významná akce MMM. Spolupracuju již delší dobu s os Konopa - týká se to teda technickýho konopí, ale něco se kolem toho dějě a postupně se to posunuje.
Nikdy jsem nezakládal žádnou politickou stranu, takže o tom nevim vůbec nic, ale nedávno jsem sledoval založení nové strany http://www.strana-nadeje.cz// to nějak nedopadlo.
Teď jsem viděl stránky Lira - to vypadá celkem zajímavě, hlavně ttp://www.liberalnistrana.cz/media.php

Vůbec nechci nikoho odrazovat od jakékoli aktivity, to vůbec ne. Podle mě je lepší podpořit nějákou stranu, kde jsou lidi, který se politice chtěj věnovat a maj podobný názory, než zakládat stranu novou.

mějte se fajn
kjegel
Myslím, že opravdu nemá cenu zakládat novou politickou stranu, založenou jenom na legalizaci mariuhany( na jiným velkým tématu by bylo těžký se shodnout). Je lepší si vybrat lidi, kteří už v politice jsou a přes ně se snažit dosáhnout kýženého stavu. Já osobně třeba volím ODS a vím, že v ní jsou lidi, který jsou ochotni se tomuto tématu věnovat a na jejich hlasování je to znát (Pejřil, Langer, Zahradil, Zvěřina, Dundáčková,...).
Ne každýmu se chce zaobírat politikou, a proto ať si najde ve svým volebním kraji toho kandidáta, u kterýho má jistotu, že prosazuje tyto zájmy. I když s legalizací je to problém, je to stále pro většinu politiků takový okrajový téma.
Anebo může kdokoliv vstoupit do nějaký strany (samozřejmě aspoň trochu liberální) a tam prosazovat svoje názory. Politika se prostě nedá dělat od počítače.
majklovec
kjegel: Nemyslím, že "pasivní" cesta má nějaký smysl. Volit někoho, o němž mám pocit, že by mohl prosadit můj názor ... nějak tomu nevěřím. Navíc možnost v tomto systému máme, tak proč jí nevyužít?

Nápad se stranou nezavrhujme, jen proto, že ještě nemá stanovy, členy a zatím ani perspektivu ... je to jenom myšlenka v plenkách, tu ještě není možno hodnotit.

kjegel
zdravím Majklovce :)

... vždyť já uvádím i jiný způsoby realizace - vstup do již existující strany a tam prosazování změn, to je jeden legální způsob. Ale založení politické strany jen kvůli prosazení legalizace mariuhany (a jak už sem napsal myslím si, že by bylo hodně těžký shodnout se na dalších programových věcech), je nesmysl.
hempman
zdravím všechny,

tak mi to nedalo, i když mám na založení strany stejný názor jako kjegel apod., kouknul jsem na http://216.239.39.100/search?q=cach...l=cs&lr=lang_cs
registrace nové strany není tak složitá záležitost, jak jsem si představoval ...

no, a pak jsem se podíval na http://www.mvcr.cz/seznam.html
a zjistil jsem že v ČR je registrováno 71 politických stran a 36 pol. hnutí. To taky není málo.
O těchto stranách jsem nevěděl a nevím jak tyto strany fungují a jestli mají nějáký vliv a jsou schopny ovlivnit dění v parlamentu a přijetí zákonů.
Pokud máte někdo zkušenosti s fungováním "malé" politické strany, tak se zkuste podělit, nebo aspoň odkaz.

díky a mějte se ...
tahua
to Homolka:
tak mám pocit že ty asi nehulíš a všechno v životě jsi dotáhl do konce!! Spokojenej že tvoje "provda" se možná začíná naplňovat??? A co když je to jenom klid před bouřkou??!!!

to all :
Záleží jenom na nás všech jaká bude naše budoucnost a jak se knám bude chovat naše okolí (ať už bezprostřední, nebo v celosvětovém měřítku).
kjegel
poznamka : deni v parlamentu maji moznost ovlivnit pouze strany, ktere se tam dostali, to znamena, ze museji pri volbach ziskat min. 5%. Takovejch stran je momentalne 5. Pouze tyto maji moznost ovlivnit prijeti zakonu. Po techto volbach tomu asi nebude jinak, jedinou novou stranou, ktera ma nakou sanci dostat se do parlamentu je Strana Zelenych.
Roman Dirda
Tak ty zelený budem volit!Někde jsem četl že v Západočekém kraji navrhovali jejich zastupitelé legalizaci formou vyhlášky,což je víc než dosud udělala slavná ODS i s Pejřilem.Byl bych mnohem radši kdyby se drogy rozdělily na tvrdý a měkký a za ty by byly max.obecně prospěšné práce.Zrušení "malého množství" je tak pro dealery a jejich zákazníky.

Přírodu máme stejně v...Ostatní stany jsou taky pěkně na...Tak proč nevolit Zelený?Spojíme se s nima že jim pomůžem s kampaní(volte zelený list:)) za menší změnu programu-dekriminalizace konopí.Nějaká infiltrace členy Growru by taky nebyla na škodu(nebo jestli už tam jste-ozvěte se!).
Sice mně vadí že chtějí zavřít Temelín(nakouřit se pod věží jaderné elektrárny co vypouští jen vodu a nějaký to tricium(radioaktivní vodík se dvěma neutrony a jedním protonem,pozn.aut.)je fuck žůžo:))
majklovec
Strana zelených (www.stranazelenych.cz), zní jako fajn nápad. kjegel K+

Myslím, že naše myšlenka do té jejich pasuje jak prdel na hrnec:

Základní filozofie Strany zelených je zaměřena na hledání a vytváření harmonie mezi člověkem a přírodou, mezi společností a jejím prostředím tak, abychom se co nejvíce přiblížili ideálům humanismu, úcty k životu a přírodě ve všech jejích formách a ve všech časových horizontech. Za nezbytnou považuje odpovědnost každého jedince vůči jiným lidem a přírodě jako celku. Prosazuje takový styl života, který při uspokojování lidských potřeb, neomezuje práva těch, kteří přijdou po nás. Strana zelených se má stát alternativou současné politické scény, a to nejen v oblasti ekologie a životního prostředí, ale i v ostatních oblastech, ve kterých se snaží prosazovat ekologický a eticko-morální způsob myšlení i chování jako podmínku pozitivního vývoje celé lidské civilizace.
hempman
k+ kjegel - ne za vysvětlení 5% - to uz jsem někde slyšel ;-), ale za významný podnět a nabídku řešení - koho volit
k+ majklovec - za odkaz - zrovna jsem sjížděl stranuzelených, s tím odkazem si byl rychleší .-)

kjegel
jeste doplneni, Strana Zelenych ziskala v minulych volbach 1,12 %. V zatim poslednim predvolebnim pruzkumu by ziskala 3,6 % .
kjegel
me osobne se hodne zamlouva (na Groweru uz zminovana) Liberalni reformni strana http://www.liberalnistrana.cz . Narozdil od strany Zelenych , ktera ma sice urcity program zverejneny na svych strankach, ale jak presne si predstavuje uskutecneni svych bodu tam vubec nepise , Liberalni strana presne urcuje co je jejimi proiritami a jak to chce resit.
majklovec
Mě se naopak víc líbí strana Zelených, je známější - její program není pravda extra konkrétní, ale myslím, že je jde hodně o medializaci a strana Zelených je víc v povědomí.

Liberální strana je na tom o něco dál nežli případně vzniklá SPD zde na Groweru. Právě nápad s již existující "rozvinutou" stranou se mi zalíbil.

Na druhou stranu uvidíme ....

Psal jsem emila straně Zelených o tom, jak se staví k legalizaci konopí a jeho produktů ... tak jsem zvědav, co mi na to odepíšou.

[Edited by majklovec on 23-04-2002 at 06:19 PM]
marc
Jasne, take hodlam volit zeleny. Zaskrtnu xchaose z legalizace.cz, myslim ze ma cislo 17 ...
Roman Dirda
S tou Liberální stranou bude problém-jestli to nesledujete,tak je ministerstvo vnitra odmítlo zaregistrovat protože mají protizákonný program(legalizace).Už to bylo i u Nejvyššího soudu,teď to myslím dali na Ústavní.
Samozřejmě,pokud na volebních lístcích budou,tak je to asi to nejlepší co může být(legalizaci mají přímo v programu).
Era
Soud poslal vnitro do řiti, legalizace v programu nevadí. :)
Důvod odmítnutí registrace byl záměr vydávat zákony se zpětnou platností. To fakt nejde.
Tak nic :(
kjegel
jo jo na to sem zapomnel, diky. Skoda, opravdu se mi Liberalni strana zamlouvala. No takze zustanu u svyho, a to je ODS.
wojta
Ja vim ze je to moje chyba ale na mejlu se mi neobjevilo kde reknete mi to?
Lemarc
aby bylo téma nahoře tak připomínám,
na jižní Moravě volte

Eru

mrkněte na jeho profil
nemo
No já bych nezoufal. Za 4 roky budou další volby. Doufám, že Liberální strana bude už v pohodě zaregistrovaná a dá si bacha na prosazování nereálných věcí.
Mezitím by se dalo založit to občanské sdružení a pomalu se pokoušet měnit pohled společnosti na konopí jako lehkou drogu srovnatelnou s alkoholem.
Nakonec i kdyby byla do voleb založena a registrována strana, která by prosazovala dekriminalizaci či legalizaci užívání konopí, a i kdyby se dostala do parlamentu kolik si myslíte, že by mohla mít poslanců a jak velký vliv by na mínění poslanecké sněmovny měla?
Tudy cesta nevede (aspoň ne v tom smyslu, že by to měla být jediná cesta). Cesta je měnit až změnit pohled celé společnosti na užívání konopí.

To opravdu není záležitost pro nějakou rychlou akci ale je to, jak se říká, běh na dlouhou trať a já jsem přesvědčený, že čas a vše ostatní hraje pro nás.

Tento příspěvek ale v žádném případě nemá za účel zablokovat snahy o založení zvláštní "politické strany huličů" nebo něco podobného. Jenom vysvětluju proč já do toho nebudu vkládat energii.
Roman Dirda
Bojím se,že Erovo 25.místo na kandidátce je nevolitelné,tudíž asi zase budu volit Stranu zelených.
Pokud si Era myslí že je možné ho do Parlamentu dostat,prosím ho o hrubý propočet(kolik procent preferenčních hlasů by musel dostat?)-prosím o realistický odhad-ne že dostane ODS 50%.
Pokud by číslo bylo rozumné,měl by zde vyvěsit svůj volební leták a jihomoravští členové Growru mu jistě se šířením a vylepováním pomůžou.
Era
Voličů na JM je asi 910 000.
Volit půjde (75%) asi 683 000.
ODS z toho získá (25%) asi 170 000 hlasů.
Z toho musím já dostat (7%) asi 12 000 hlasů (kroužků č. 25 u mého jména)
Parafráze na Nema: kdyby se Zelení do parlamentu dostali, kolik by tam měli hlasů? Co by prosadili? Jaký by měli vliv?
ODS tam bude skoro třetina a Langer – potenciální ministr vnitra - je pro dekriminalizaci!
Pro novelu 188a (podněcování internetem) hlasovalo z ODS nejmenší procento ze všech stran a z ODS šly tehdy, jako z jediné strany, tři hlasy proti.
Taky pochybuju, ale nevím, jaký potenciál pravicových huličů nad 18 let má Jižní Morava :)

toto je gif, bude-li zájem, dodám i v lepší kvalitě


[Edited by Era on 29-04-2002 at 09:07 PM]
nemo
Romane a Ero nezoufejte. To je běh na dlouhou trať.
Roman Dirda
Dík za vysvětlení Ero,myslím,že to vypadá reálně.Minimálně v Brně by se 12000 huličů mohlo najít.
Ještě k tomu obrázku-pěkný,ale chtělo by to něco černobílýho ve formátu A4.Pak by to stačilo jen vytisknout,nakopírovat a vylepit na každý sloup v okolí.
Snad nejsem sám kdo ti pomůže.
Era
http://web.redbox.cz/era/ODS/leaflet.ppt


Zvěčte si to na celou obrazovku;) dal bych do do readeru, ale nemam tem soft :(
Jo a ČB palgát vyvinu :D
Lemarc
já Erovi, říkal když jsme se seznámili, že by mohl být volitelný, on nevěřil a myslím, že nevěří stále.

2Roman těch 12000huličů v Brně může být pravda, ale myslím, že při účasti kolem 30% je to pořád málo, v menších okresních městech je to tak po 300-500huličích kteří můžou volit, ale pořád je to málo...

jak již bylo řečeno je to běh na dlouhou trať.
Lemarc
Čau Ero
vidím, že jsi to vzal vážne s tou kandidaturou do PSP ČR.
Ten leaflet jsem si stáhnul, je dobrej, dal jsem ho do pdf, má asi 215kB což je dost, spakovaný něco přes 78kB, budeš ho mít v mailu.

Bylo by dobrý ho mailem distribuovat, nenapadá mně ale jak vytipovat cílovou skupinu adresátů, kteří by tě třeba právě pro to LEGÁLNÍ KONOPÍ volili.

Můj hlas včetně all the Family už máš ... a myslím, že i growrů z JM, kteří čtou tento thread.
S odhadem volební účasti se asi neshodnem ty říkáš 75% já kolem 30%, no kdyby to bylo uprostřed bude to dobrý.

Každopádně za konkrétní čin jedna pozitivní karma.

2RomanDirda and others
Já osobně leták vytisknu, nakopíruju a začnu vylepovat doufám ještě před MMM v Brně, pak další místa kam se do voleb dostanu.
maniac
Bez jakýchkoliv debat si myslím, že my, huliči, jsme tady v tomto státě utiskovaní jak prasata. Takže asi nemá cenu dál rozebírat toto téma.
Shadowlady
Zdravím tě mezi námi, koukám že jsi opravdu čerstvý člen a hned by jsi ukončoval témata, která jsou docela plodná a možná někam i dojdou.
Nesouhlasím s tebou a myslím si, že naopak, když s něčím nesouhlasíš a i když se cítíš utiskovaný, měl by si se o to podělit a vyřknout svůj vlastní názor.
Nic ve zlém, také jenom jeden z názorů.
čauky

PS: Pokud si to myslel tak, jako že už vše bylo řečeno a ty sám už k tomu nemáš co dodat, tak sorry kámo, těším se na tvé příspěvky.
Lemarc
Máš jeden příspěvek a ukončuješ debatu? ale,ale buď jsi sem jen zabloudil, nebo nevíš o čem je řeč, nebo nemáš rád trávu a pak tu nemáš co dělat, dovoluji si Tě negativně karmovat ... jak se projevíš dál ? budeme tě sledovat

2Shadowlady co nevidět, i když vím, že s velkým spožděním sem postnu Rozhovor s Erou
Roman Dirda
2 Lemarc:
Sakra chlape zapoj mozek!Sice nevím jestli by se parlamentní volby při účasti pod 50% nemusely opakovat,ale rozhodně-čím míň lidí půjde k volbám,tím míň hlasů stačí Erikovi aby se do Parlamentu dostal-tedy ne 12 000,ale třeba jen 5000(ale stejně si myslím že v parlamentních volbách bude účast min.60%,takže reálné číslo je kolem 10000).

2 Era-
ten další leták už vypadá moc pěkně,jenom jedna věc tomu chybí-velkými písmeny že jsi za ODS(nechci shazovat inteligenci voličů ale přece jen tě líp najdou když budou rovnou vědět u které strany hledat).Taky bych tam nechal tvoji www adresu-stránky jsou to pěkný a nemusíš se za ně stydět.Ta pátravější část voličů se o tobě určitě ráda dozví něco víc.
Era
On Lemarc možná myslel 30% huličů :)

Ten leaflet http://web.redbox.cz/era/ODS/leaflet.ppt
bude pro šíření netem (má 4 strany, ODS se to jen hemží :D )

Jinak jednostránkový ČB formátu A5 ve Wordu jsem již poslal Lemarcovi, je tam i adresa, i ODS i mé číslo 25 :)
Odkaz na něj dám sem hnedle, jak ho hodim na web.
nemo
Shadowlady K+.
Přece jen ty ženský kdyby nebyly co by to byl za svět.
Era
Tak tady to je.
Je to ve Wordu :D
Mno, , kdyby se Vám po vytištění nelíbil, můžete z něj udělat filtry:)

http://web.redbox.cz/era/ODS/plakatEra.doc
Lemarc
Vážení a milí groweři, jestli to tak můžu napsat

Jednoho dne browsím po http://grower.cz/ a tu mi spočinulo oko na odkazu, který sem dala Shadowlady, tímto jí za to pozitivně karmuji. Byl to odkaz na web tehdy nějakého Erika Stibora, dnes nám už známého Ery, který je na 25.místě kandidátky ODS do voleb 2002 a má veskrze pozitivní názor na legalizaci konopí…http://web.redbox.cz/era

V uvedeném threadu jsem přítomným diskutujícím slíbil, že za Erou zajedu a zjistím jak to ve skutečnosti je s jeho kandidaturou do PSP ČR. Po chvilce bloudění a hledání adresy jsem zazvonil a byl pozván až nahoru do betonové krabice v které mnozí z nás jsou nuceni žít, či přežívat. No nebudu se vykecávat, tak si teď přečtěte jak naše setkání viděl Era.


Lemarc přichází
Říká, že zastupuje širokou zájmovou skupinu, která o mě a mých názorech ví a případně by mi mohla zajistit preferenční hlasy ve volbách do PS PČR. Když z něj konečně vypadlo, že jde o kytičky, pozval jsem ho dál…
Na úvod jsem řekl, že jsem pro legalizaci THC, LSD a extáze. Vzhledem k současnému většinově-společenskému názoru však legalizace musí začít u konopí. Tedy jeho volné pěstování, držení i prodej od 18 let.
Oficiální názor ODS na legalizaci neexistuje, neboť v tomto není strana jednotná. Doslova od "postřílet" až po "pustit všechno"… Stínový ministr vnitra Langer je, jak možno soudit dle jeho dosavadního chování, pro dekriminalizaci.
Přešel jsem ke konkrétním paragrafům, které by se musely přepsat. Samotné vyřazení ze seznamu "drog" by nemohlo nikdy projít, uvolnilo by to i např. prodej dětem. Vidím cestu spíše v zařazení výjimek do paragrafů 187, 187a, 188 a 188a. Výjimek typu: "s vyjímkou rostlin rodu Cannabis a jejich částí a produktů". Ani tak snadné to ale není, bo tím by se legalizoval například dovoz hašiše. Lemarc zahrál na národní zájmy (ODS je volí), tak ať prý dovoz a vývoz nelegalizujeme. To už znamená rozdělení paragrafu 187 do paragrafů dvou a ještě to jasně neřeší dovoz semen! Asi nejlepší by bylo rozdělit látky do skupin podle společenské rizikovosti a dle toho pak nakládání s jednotlivými skupinami (ne)postihovat. Nicméně, po Lemarcově odchodu jsem hned napsal asi 6 paragrafů, nahrazujících ty 4 současné. Ale ouha - překonal jsem tím Holandsko, takže by to taky nemohlo projít, protože je to v rozporu s mezinárodní úmluvou. Musím zklamat všechny, kteří si myslí, že je problém řešitelný jedním, dvěma paragrafy. Každé slovo, které změním v jednom odstavečku, bohužel, vyvolá nutnost změnit/doplnit/vypustit desítky slov v několika dalších odstavcích téhož i jiných paragrafů a dokonce i jiných zákonů - náš problém není jen trestní zákon. Šlo by povolit pěstování do x kusů a držení tohoto množství. Jakmile by však mělo být umožněno předání jinému či dokonce prodej, musí se upravit další desítky řádků v naší sbírce zákonů.
Je jasné, že naději na schválení v parlamentu má úprava jednoduchá, ale ne zase tak nedomyšlená, jako byl Pejřilův návrh. Kdyby tam byl žádal povolení držení pouze pro konopí a ne pro všechno, možná to i bylo prošlo.
Promýšlím novelu několik hodin denně a bude to pěkná fuška připravit to ke spokojenosti naší a současně v souladu s Evropou (která mimochodem vůbec není liberální! :( ) a v souladu s dalšími našimi zákony.
Co dělám pro svůj úspěch ve volbách? Dávám o sobě vědět. Především na internetu - viz. http://www.hodonin.org/web/cl_go.asp?id=341 ,www.legalizace.cz , vystoupím na MMM, debaty v nedaleké hospodě...)
Nevěřím ve svůj úspěch ve volbách (musel bych dostat asi přes 15.000 přednostních hlasů!), kdyby se to však podařilo, uvnitř strany říkám: Pracoval bych v poslanecké sněmovně dle našeho volebního programu, s aktivní účastí na reformě zdravotnictví, kontrole legislativy upravující vědecký výzkum v prostředí EU, zavedení integrovaného informačního systému ve státní správě a chci prosadit dekriminalizaci výroby, držení a prodeje konopí.
Jinak jsem materialista, realista, pragmatik.
Své kytičky jsem loni pojmenoval Mutěnka, Retarda, Vyhrabanka, Čipera, Pozůstalka a Mutěnka a 4 z nich byli samečci :(

Původně jsem zamýšlel udělat z výše uvedeného textu rozhovor typu: dotaz - odpověď, ale narušil bych tím původní myšlenkový tok Erových myšlenek. Od rozhovoru uplynula již nějaká doba, uskutečnil se čistě náhodou dne 13.4.2002.
Na závěr chci říct, že moje návštěva myslím splnila svůj účel, sám jsem nevěděl co mohu očekávat od kandidáta - politika, informace na jeho webu mohly být jen prázdné proklamace zájemce o poslanecký plat.
Není tomu tak. Era se aktivně zapojil do diskuse na growru, poskytuje informace, výtahy ze zákonů, atd. ... za což mu děkuji.


I když víme, že je legalizace běh na dlouhou trať, budu rád až si za pár let budu moci svobodně užívat travičku.
Legalizaci zdar
ERA a LEMARC
majklovec
Tak mi Strana Zelených odpověděla na můj mejl týkající se legalizace konopí a jeho produktů. Tady je její postoj:

TECHNICKÉ KONOPÍ:

SZ mu dává zelenou. A také dalším technickým rostlinám. Lze je využívat zejména k výrobě rostlinného oleje (ekologicky nesrovnatelně čistší palivo než benzin či nafta a ideální mazivo – přirozeně se odbourává, při únicích nehrozí kontaminace vod a půd), jakož i k produkci biomasy k energetickým účelům. V tomto smyslu představují technické plodiny velmi nadějnou cestu k rozsáhlým úsporám neobnovitelných zdrojů energie.
Technické konopí je rostlinou našich prarodičů, ale také rostlinou 21. století. Lze z něj vyrábět nepřeberné množství výrobků – od papíru a látek až po cukrovinky. Obsahuje množství zdravotně prospěšných látek. Zneužití technického konopí k výrobě marihuany nehrozí, neboť ve srovnání s konopím, ze kterého se marihuana vyrábí, obsahuje nanejvýš dvacetinu omamných látek, takže je k tomuto účelu nepoužitelné. Mimochodem: i ony psychotropní látky mají svůj nezastupitelný význam – např. při léčbě Parkinsonovy nemoci.
Obrovskou naději představuje technické konopí i pro území zdevastovaná těžbou uhlí, jakož i pro ladem ležící půdy. Spolu s navazujícím zpracovatelským průmyslem nabízí desítky tisíc pracovních příležitostí. Dokonce lze konopí využít i k dekontaminaci půd (konopí má schopnost extrahovat z půdy množství kovů a dalších látek) s tím, že rostliny lze následně biologicky degradovat a ze zbytků (které je dále možno za přesně stanovených podmínek využít k výrobě tepla spalováním) pak poměrně snadno některé z látek – zejména kovy- získávat zpět.


MĚKKÉ DROGY:

Kouření tabákových výrobků představuje nesrovnatelně větší ohrožení života než např. kouření marihuany. Není proto právě smysluplné zavírat lidi, kteří si pěstují na balkoně v květníku pár stonků konopí, a přitom dovolovat tabákovému průmyslu vydělávat miliardy prodejem prokazatelně zabijáckých produktů, o související reklamě orientované zejména na dospívající mládež ani nemluvě.
Obvyklou reakcí mladého člověka na zákaz je hledání cest, jak zákaz obejít - a to tím spíš, lze-li takovým postojem manifestovat odpor k měšťácké společnosti a touhu po svobodě. Reakcí na pochopení podstaty bývá změna v postojích. Proto zákaz měkkých drog nelze považovat za řešení z nejpřínosnějších. Naproti tomu znalost účinků, mechanismů jejich působení a s tím spojených rizik a následků dává větší šanci, že člověk měkkou drogu odloží, nebo použije jen výjimečně.
Zkušenosti z řady jihoamerických států potvrzují, že ani marihuana sama o sobě nikoho nezabije; tisíce rodin kouří marihuanu celý život bez vzniku klasických drogově návykových symptomů. U nás dnes představuje marihuana ve srovnání s amatérsky vyhledávanými náhražkami (toluen, kombinace a předávkování léků, alkohol aj.) prakticky nulové zdravotní riziko – alespoň podle dostupných zdravotnických statistik. Rovněž z hlediska kriminality jsou například hrací automaty rizikovým faktorem nesrovnatelně větším, než marihuana.
SZ proto navrhuje v současných podmínkách následující řešení: z hlediska zákona postavit měkké drogy na úroveň alkoholu a tabákových výrobků. O to tvrději však postihovat distribuci (nikoliv vlastnictví) tvrdých drog, zcela změnit a zefektivnit systém prevence.
A také nabídnout mládeži množství jiných zajímavějších alternativ seberealizace a využití volného času: přírodu, běžně dostupný sport a kulturu, tvůrčí činnosti a duchovní rozvoj, jakož i nedestruktivní zábavu (aqua-parky, zábavní parky, zoo a botanické zahrady atd.). Pochopitelně velmi významným prvkem prevence je i možnost získat zajímavou slušně placenou práci. Neboť k tvrdým drogám má blíže ten, kdo ztrácí naději a propadá depresi, než ten, kdo smysluplně využívá každou minutu života; vůbec k tomu nepotřebuje projít údajným předstupněm – kouřením marihuany.

Takže budu volit Stranu Zelených.

[Edited by majklovec on 06-05-2002 at 02:12 PM]
Ondrash
jak vidím, tak já taky :).. tak to je dobře, že mají takový postoj, už kvůli tomu, že znám pár dalších lidí, kteří nemají s travkou nic společného a přece ji budou volit... :)

jo a k+
marc
Jestli je to oficialni, tak to jenom potvrdi mou chut je volit.
Dik za info.
maniac
Myslím si, že když si tady v tomhle tématu budu někomu vylívat svý srdce, tak mi to asi moc nepomůže. Jediné co by mohlo pomoct, je to, že by se dala dohromady nějaká pořádná vláda, ale to my asi neovlivníme. Můžeme se o to pokusit, ale... asi víte jak by to dopadlo.
majklovec
Víš, říct "seru na to", "vono se to nějak udělá", "s tím se nedá nic dělat" .... a další hovězí fráze umí říct každej.

Přemýšlet o tom, co se s tím dá dělat a pak tu myšlenku realizovat, to už dá práci.

Neházej flintu do žita a raději něčím plodným přispěj do debaty.
Koukám, že se tu nějak debatuje o mé Liberální straně...

Ta už je sice zakázaná (možná se odvolám k Ústavnímu soudu), nicméně vznikla Lira - http://www.liberalnistrana.cz, se kterou pujdeme na podzim do voleb. Pokud máte nějaký nápad, jak do komunálních voleb zapasovat legalizaci trávy, tak se mi ozvěte na linkov@email.cz. Pokud se vám ta strana líbí, můžete za ni rovněž kandidovat. V komunálních volbách se neplatí žádné kauce, kterážto skutečnost nám zabránila jít do parlamentních, takže do komunálních určitě půjdeme a potřebujeme lidi ochotné kandidovat...
Jo - a na protiseverovskou petici v roce 98 jsme sebrali 8500 podpisů tuším, jak se tu někdo ptal.
Ještě upřesnění. Liberální reformní strana (http://www.liberalnistrana.cz) není totéž, co Liberální strana (http://www.l.s.cz), takže zakázaná není. Tj. pokud se chcete nějak zapojit, můžete. Akorát v parlamentních volbách nekandidujeme, protože nemáme na kauce.
jakubos
Hej lidi, copak ste fakt tolik oslneni jejich slibama?Zjistete si o teto strane neco vic!Treba to ze je to strana s centralou v Nemecku.Proc tedy nelegalizujou trafku v Nemecku????Protoze chtej ziskat jen Vase hlasy.Proto vas vyzyvam abyste se poradne zamysleli nad tim zda date hlas strare "ojete" strane(nemecke),nebo nove ceske strane mladych lidi (č.7, myslim Humanisticka aliance?).Lidi vzbudte se!!!
hh-top
Potřeba strany, která se zastane našich zájmů a s nimi i ostatních, stejně nedůstojně řešených společenských témat, je po posledních volbách opět o něco zřejmější. Z pravicové politiky zbyl jeden unijní výprodej předsezóních ideálů a jedna analýza Klausovy nepochybitelnosti.
Takže bych rád vyzval k pokračování této diskuze. Zejména Nema, hlavu spravedlivě logickou a srdce zeleně bijící, tudíž dobrého arbitra mého snažení. Také všechny Growery se kterými jsem měl na téma trojkové organizace osobní "porady", neboť bez nich to nikdy nepůjde a také nováčky, kterých jak vidím značně přibylo.
Vyjdu ze starého poučení, které ordinuji sám sobě. Kdo se nechopí kontroly vlastního života sám, žadoní si o to, aby se jí chopil někdo úplně jiný! Brečet nepomáhá, je třeba skutků.
Pojďme si tu stranu založit alespoň virtuálně a ozkoušejme si politiku třeba jako hru. Majklovče, co ty na to? Říkal jsi mi po kouzelném dýmu, že je to hračka!
Pojďme si ji tedy zatím alespoň představovat a zkusme si ten model připravit se stejnou hravostí jako třeba Balbíni.
nemo
hh-tope já to nevidím na nějakou stranu. Nemám na to energii a dělat stranu jen pro tento důvod mi připadá pochybné. Spíš bych to viděl tak, že je potřeba změnit myšlení těch co v nich jsou. Ve všech. Získat tam lidi pro tu myšlenku a podporovat je, aby se nebránili a propagovali ji dál. Podle mě je v každé straně (kromě KDU-ČSL a snad i komančů) dost zastánců legalizace. Konkrétně můj bývalý spolužák a švagr nynějšího předsedy Parlamentu (a člen ČSSD) se soukromě vyjádřil pro legalizaci všech drog. Nakonec ti politici zvednou hlas pro to co už si myslí stejně většina.
Můžu říct za sebe, že jsem dost změnil názor mého o 15 let staršího přítele. Před třemi roky přišel s očima navrch hlavy, že v nějakém klubu našli policajit tři!!! marihuanové cigarety a minulý týden ani nehnul brvou, když jsem mu oznámil, že UK přeřazuje konopí do kategorie C, mezi léky. To je slušný ne? Dělám co můžu pro oddémonizování konopí. Taky jsem si vytisknul "Stručný souhrn pro podvýbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR z 15.6.2001, který je k vidění na netu a který ukazuje, že podle čtyř renomovaných vědeckých pracovišť je marihuana, co se týká nebezpečnosti, na přibližně stejné úrovni jako kofein a každému, kdo mele něco o nebezpečnosti konopí to vnutím. To je moje cesta. :frog:
Myslím si, že informovanost může dost změnit. Představ si, že by dneska někdo démonizoval alkohol. Každý by se mu vysmál (u nás, ale ne například ve Finsku, tam je to stále démon; sám jsem se o tom přesvědčil rozhovorem s jedním Finem; vážně mi tvrdil, že prohibice ve Finsku je nutná, jinak by se tam snad všichni uchlastali; už se ale nepozastavil nad tím, že se neuchlastají, když přijedou sem a žijou tam kde prohibice není; lidi jsou fakt divní).
V každém případě budu sledovat vaše snažení a budu držet palce. Případně pomohu.
hh-top
Taky se budu snažit na více frontách.
nemo
mělo by to být na této adrese: http://www.bbc.co.uk/czech/bezdestniku/299.htm

Britské listy 11.7.2002

a

http://www.bbc.co.uk/czech/bezdestniku/279.shtml

Britské listy 16.11.2001
viridis
Nedavno jsem se pri ceste do jednoho vetsiho mesta dozvedel v mistni hospudce od vrchniho, ze nas hh-top predcasne opustil.

Dovolte tedy, abych nasemu kamaradovi venoval tichou vzpominku.

Requiescat in pace.
Dude
:( :( :( - ajaj - jeden z nejlepších členů, kterej tenhle board kdy měl...

R.I.P.
mury
:( :( :(
Mr.Proper
Pripojuju se k :(.
Dnes mu poslu nahoru oblacek dymu, ale hlavne vzpominku.
stepik
vyjadruju soustrast. Je to vdy bolestive, kdyz nas opusti blizci (a nejen blizci) lide.
R.I.P.
RIP
drinker hulič
Rest in peace...

Je to skoda, komunita prisla o cloveka, ktery prispival a dival se na veci i z pozice sveho veku... prece jen konfrontace nazoru dvacetiletych s "kmetem" byla prinejmensim zajimava... taky mu venuju pristi oblacek koure...
Taker
:(:(:(

Já ho tu sice zažil jenom krátce ale i tak je to pro mě velká rána.
Když si tak teď prohlížim jeho profil, tak jenom doufám že se splnil jeho sen a prezidentuje v zemi zaslíbený......

Myslim že by si tu minimálně zasloužil aby měl pod nickem Čestný Člen nebo něco ještě lepšího.

R.I.P.
Vitorio
Jsem tu nově, ale zdá se mi že tu to nějak uvadlo, politická situace po pár letech nijak nevykvetla co vy na to ?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma