Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Kuřárna

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 
Řekni mi co čteš.... - Klikni zde pro originální téma
Šťovík
krychle: ted jsem zacal cist Nocni let od Exuperyho
jinak drzim palce u tech maturit, nedovedu si predstavit jak bych tenkrat dopadl, kdybych uz tou dobou hulil, nastesti me to potkalo az po vejsce a ted je to pohoda :)
Krychle
Šťovík: chichi...na Nocni let se taky chystam, ale rekl jsem si, ze nejdriv Citadelu a pak ostatni...no...jenze ta Citadela se tak tezko cte...:wink:
Nocni let mam doma v jedne dost oldschoolove knize spolu se Zemi lidi a Kuryrem na jih..edice Maj, rok 1988...videl jsem ji v antikvariátu a nejak jsem nemohl odolat...jejej:D
A dekuju za zajem a tak, ono to nejak dopadne...:smoker:
Dan.Bass
to Krychle: jo jo, kámoš taky načnul Citadelu, ale jak říkáš, je to orpavud náročný. Jinak, co se mně týče, pokouším se louskat Burroughsův Nahý oběd, ale pánové, je to silná káva.
2Tick
knizek sem za cely svuj kratky zivot nedal moc, asi 60 ( i kdyz na 15 let to zas tak malo neni :) ) ale zaujali me clancyho romany :
kardinal z kremlu
rainbow six atd atd atd (cetl sem od nej knizke vazne hafo, nevzpominam si)

v posledni dobe me ale dostalo naprosto uchvatne kultovni dilo - KMOTR...
knizku sem precetl za 3 dny a byla to opravdu nejlepsi knizka kterou sem kdy cetl - pribehove vyvazena, napinava, a s originalnim koncem... ale neulitavam si jenom na knizce, tedkom ma kamos vsechny tri filmy (kmotr 1,2,3 :D ) a muzu rict, ze je to nejlepsi film jaky sem kdy videl :) jakoze samotne zpracovani neni zrovna to nejlepsi (nejaky specialni efekty atd :) a taky samotny sceny mi pripadaj obcas takovy strasne chudy na kulisy :) ale je to genialni film, clovekovi to pripada, jako kdyby ti mafiani hrali sachy ... nejvic me dostala scena, kdy michael corleone nechal povrazdit 5 hlav ostatnich mafianskych rodin a ta scena byla prokladana krtinama (1 zaber - michaele corleone, zrikas se satana ? ano ..... dalsi zaber jak oddelaj typka :D) ale rad bych pochvalil i genialni herecke vykony - Marlon Brando ala Kmotr je opravdu perfektni, Al Pacino jako micheal hraje take velmi veruhodne ....

co dodat, je to snad prvni film ktery me presvedcil ze na te televizi neco je :D
2 Dan.Bass:
To si piš, že je to silná káva. Ani nevim, jestli jde tahle knížka rozlousknout, protože přece jen málo kdo z nás bral 15 let drogy a cestoval po světě, že?
Hnědojed
No potes kule! Ctenarsky forum na groweru! Nejde mi do hlavy ze by nekterej z tech sucharu co potkavam v mahence (krome uzasnych bab) hulil.

Kdesi sem tu zahlid vselicos ... i vlastni psani. Musim rcit ze je to uzasna forma sebereflexe. Jinak si myslim ze remarque je priserne depresivni. Saroyan ke konci dost vycpel.
Myslim ze takrka kazdymu tady by se libil Bukowski (nevim esi tu to nebylo) - ctu ho hlavne dyz du kalit... napadaj me pak paradni veci:)- ale taky se obcas opakuje. Fante fuj.

Ju ale co sem hlavne hctel- Nekde sem tu cet nekoho ze nemuze najit dobre knihy. Tak tady jich par je :

Velká divočína, Alchymista (samo:), O hrdinech a hrobech, Mistr a a Marketka (strasne hruba kniha), Svet podle Garpa (ted sem od nej cet i Pitnou kuru a fakt sem chcal smichy), Sophiina volba, Kundera skoro celej, Egon bondy (ten zas kunderu nesnasel :) nejlip cybercomiscs, Velky roman, Lidska tragikomedie. Lesk a bida ... :) asi ne. Zizen po zivote(uzasny roman o van goghovi), Monografie Toulouse - lautreca od perruchota, Candide a dalsi.

Ju a moc by me zajimalo esi je tu nekdo kdo dava Celina (Buk ho dost opevuje) ja na neho nak nemam a ...

Ju a jinak dobrou knihu obecne poznate v knihovne tak ze je vetsinou furt pucena takze se k ni nemuzete dostat. Cest H.
Hnědojed
Dopredele !!!! Ja tu zvastam o knigach a mejch 40 kyti venku nici bourka jak prase. No snad to prezijou.Prirozena (nechtena) selekce. Mel sem je sakrish schovat ...

Keep it growing ..
krychle: hodně štěstí!! já mám svaťák příští týden hůůůů :devil:
Dan.Bass
to futeW : já taky. Gůd lak. Tu biologii už ase asi naučit nestihnu.
Krishna
Som sa rozhodol,ze predsa len sem nieco malo napisem.Uz som to okrajom spomenul v nejakom inom prispevku,ale neda mi to:
Od kedy mam komp,necitam....a to ma celkom sere.Od malicka som precital spustu knih a vzdy ma to moc bavilo...zrazu tu mam PC a neprecital som uz pomaly rok ziadnu knizku.Aky mate na to vy nazor???Mozno to je iba docasne a opat citat zacnem,kazdopadne momentalne mi to moc nejde...mozno aj tym to bude,ze som sa po 5 ci 6 rokoch co som vonku zo strednej rozhodol este si urobit vysku...no a som prvak a mam vela ucenia...takze citam iba skripta a ine mudre veci hhh.No a co som cital?
Tak to sa mi urcite podari si spomenut iba na malu cast toho,ale tu to teda je:
Vsetko od Tolkiena je uplne jasne...Este za mladi
Nejaka literatura o astrologii a numerologii.Napr. Linda Googman
Hviezdne znamenia sa mi v tej dobe ked som ju cital celkom pacila.
Literatura o Hinduizme,Budhizme (Dalajlama) a nabozenstvach vseobecne
Knihy o Joge a meditacii ....P.S.Mahesvarananda - Joga v dennom zivote
Jozef Jonas - Krizovky zivota,Tajenky zivota
Eduard Tomas - cital som niekolko knih od neho,nejake aj vlastnim.K tomuto cloveku a jeho praci citim vskutku respekt.Ten kto cital,vie o com hovorim.
T.Leary samozrejme - pacila sa mi Neuropolitika.Potom som uz cital iba chaos a kyberkultura od neho a to sa mi zas tak nepacilo.Tu psychedelicku prirucku co napisal s Metznerom a este neviem kym som cital tiez...
James Redfield: Celestinske Proroctvo :)
C.Castaneda ma kedysi fakt bavil tymi svojimy samanskymi vecickami
McKenna...mam rozcitanu jednu knihu od neho teraz.Pokial vas zaujimaju predovsetkym prirodne halucinogeny (DMT a psilocibin) a veci s nimi spojene,bude sa vam pacit.
HAHAHA..ma napadlo,by som nemal zabudnut na Indoor Marihuana Horticulture od J.Cervantesa
N.D.WALSCH ludia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!3 knihy: Hovory s bohom 1-3
Kazdemu cloviecikovi so srdca odporucam.Tieto knihy su nadherne.
Knihy o Pyramidach!!! nespomeniem si menovite na autorov ani na tituly,ale pyramidy su skvela vec...knihy o ich fungovani a posobeni su podla mna velmi zaujimave.Konstruujem si vlastne relativne na milimetre presne pyramidy a funguje to ludkovia.Moze byt velmi uzitocne aj pri pestovani,pokial viete ako ich energiu vyuzit.
Ok,uz ma narychlo nic nenapadaa....Jasne uz viem kupil som tu knihu v Tabore v cechach ked som tam zil...v levnych knihach:
John Mini : Osudovy den ....je to vyklad (celkom pekny) azteckeho slnecneho kalendaaru.
OK.uz fuckt koncim:satan: peace:angel:
2Krishna:Hm, slušný...to všechnos čet?
ještě bych tady doporučil toho Philipa K Dicka jestli váháte co číst. Fakt klasa...
kolumbijec
nekdo tady zminoval remarqua. neni snad jinej autor kterej by me vic ovlivnil. fukt genialni styl psani. ty postrehy. myslenky..........
Hnědojed
kery knihy? Ja zkousel jiskru zivota a rychle sem toho nechal.
kolumbijec
noc v lisabonu. vitezny oblouk-!!!!!!!!!!. na zapadni fronte klid. andele pustiny(-????)
jiskru sem necet. newim.
Hnědojed
tedko nacnu cerny obleisk- slysel sem o nemjen bud ze je naprosto uzasnej a nebo jen tu nejhorsi hanu (podle preson) tak sem zvedav nicmene moc sranda to asi urcite nebude co. Jinak dik zkusim to.
tady někdo doporučoval knížku od Aldouse Huxleyho - Brány Vnímání. To by mě zajímalo, kde k ní přišel, protože sem se ptal kámošky, která má matku v třebíči knihovnici a tam to nemaj a prej zjistila že o tom neví ani nic v New Yorský knihovně (!!!). trochu drsná nekomerce, ne? Tak bych poprosil toho borca co četl tu knížku, jestli by mi mohl říct, odkad ji má nebo jestli by mi ji mohl poslat, že bych si ji přečetl...
dík
Dude
miris - mno az tak drsna undergroundovka to nejni - vysla pred nejakejma (tu co mam ja) 8-9 lety (?) malej formatek - urco by ji mohli mit v Celetnej v knihkupectvi (v 1. patre) , ve stejnej edici vyslo i Nebe a Peklo...
btw - zkus treba here - http://www.kosmas.cz/knihy/61291/Brany-vnimani/
pak si precti Mokšu, Brave New World a Ostrov a mash ho namaklyho :)
btw - co bych shanel ja - pred lety jsem cetl v Statech Brave New World Revisited - byly to takovy eseje inspirovany prave BNW (v CJ - Konec civilzace) - vim, ze me to hrozne fascinovalo, ale uz prilis nepamatuju:(

postedit - tak koukam, ze uz skoro nikde nemaji - tim padem tady ji mash v onlinu;) - http://www.doors.wz.cz/brany_vniman...fperception.rar
lister
ad Brani vnimani: ja ji koupil v Brne na Svobodaku v tom velkym knihkupectvi (nevim jak se jmenuje), ale uz ji tam zrejme nemaji... meli ji tam zastrcenou, ze ani nesla videt..;]


kdyztak to muzes zkusit tady: http://www.alman.cz
fnuk
citace:
Původní příspěvek od MIRIS
tady někdo doporučoval knížku od Aldouse Huxleyho - Brány Vnímání. To by mě zajímalo, kde k ní přišel, protože sem se ptal kámošky, která má matku v třebíči knihovnici a tam to nemaj a prej zjistila že o tom neví ani nic v New Yorský knihovně (!!!). trochu drsná nekomerce, ne? Tak bych poprosil toho borca co četl tu knížku, jestli by mi mohl říct, odkad ji má nebo jestli by mi ji mohl poslat, že bych si ji přečetl...
dík
alebo- http://www.dharmagaia.cz/index.php?pg=knihy&kt=huxley1 :crazy:
Já momentálně pořád čtu Viktora Huga a jeho román Bídníci. Ten autor je hodně dobrej, zpočátku mě teda silně zaskočilo to, jak všechno důkladně popisuje, ale teď už su ve fázi, kdy sem se do knížky úplně začetl a užívám si to :)
Hnědojed
2Ja.miCHi: Hmm skromnost ti nechybi :) .......

Kazdopadne podle me je sophiina volba naprosto uzasny knizka a ckloi se mi uz nic dalsiho od nej cist nechtelo(ma vsecko tlusty a o nicem sem uz neslysel ze by to bylo tak dobry) musim rict ze ten chlap umi psat vyborne. Rozhodne mi to dlouhy neprislo. Paradni pribeh, psychologie postaf a leccos k zamysleni... no ale vesely to neni no.

A ten king ty jo ... je to legenda el i ty se casto vypisou....Cetlas treba interview? to uz je podle me fak slabota ale co chces kdyz vydyvash dve-tri knizky rocne...
Hnědojed
Futew: Vsak i Kundera(pomerne slusny znalec fr. lit. :)) prirovnaval balzaca k taliri hutne polivky ktera je vsak plna nestravitelnych zmolku ktery je nutny vybrat (to se tyka tech nekolikastrankovych popisu) no a to je od hugo jen skok. A dalsi skok (taky tak 30let) potom je tu uz pan Proust a z toho by ses uz uplne ...( co se tyce popisu-ale tentokrat nejen veci ale i vjemu a pocitu...) ....nesmrtelni GENIOVE !!!! (ale cist bych to uz znova moc nechtel krome Balz. trilogie a 1.dilu ztraceneho casu :)

Preji vsem VESELE VELIKNOCE :) a nezapomente si rucniky u snidane sampionu . Sbohem a diky za ryby !
Hnědojed: Od Balzaca jsem jednu knížku četl a nepřipadlo mně to tak hrozný, takže se v tomto s panem Kunderou, jehož knížky mám hodně rád, neshodnu. Prostě se mně zdá, že se Hugo někdy zaplétá do věcí, který mu moc nesedí.
ja.michi: sophiinu volbu jsem taky četl, ale neřekl bych, že to je napsaný nějak zdlouhavě.
Hnědojed
Ja.michi: Ne v poho ja myslel ze je to spish o postrezich z knizek ne kupe vseho co sme kdo cet. To by bylo trochu zdlouhavy. Ale nic ve zlym.

P.S. Prave proto ji mam jistou tak se ji bojim. Docela me deprimuje ze kterukoliv chvili co tu pisu ci kdykliv jindy se muze neco stat kolem me ci ve me a ..... skrt. Ju jinak kdyby nekomu z vas prislo ze by to bylo fajn kdyby to na me prislo tak reknete ja tech kecu necham :)

futeW: No samo ze je to vyborny. Ti rikam dyz budesh mit chut si precit fotra Goriota les a bidu a ztraecny iluze. Ma to dokopy tak 1200 stran ale jeto fakt paradni pocteni jen na to musish mit rozpolezeni (jko na vsecko:)

A dyz te to bavi tak urco bez i do prousta ale tipl bych ze vic jak prvni dva dily Hledni nedash je to fakt mazec :))) A co teprve Celine :))))

No nic du si docist monografii alfonse muchy ......

P.S. Maly qiz vite nekdo kdo byl strycek Tanguy ? paáááček
Šťovík
u sophiiny volby me vylozene zklamal ten film, jinak knizka byla prima
Četli ste něgdo od Dicka Kaňte, mé slzy, řekl policista?
Já sem to těďky dočet a vrtá mi hlavou ten epilogovej konec. Fakt nechápu...
hal9000
W.Buroughs -Nahy obed, Hubitel, Rudá města...
Jack Kerouac.....fšechno co sem sehnal
Hemingway...Zbohem armádo, Fiesta, ajeste to s tim mostem a stema partyzanama. Zelené pahorky Africké
E.L.Doctorow -Ragtime, Vodárna, Výtejte ve zlých časech, Bathgate
Herbert-Duna
R.Bradbury,Iisaac Asimov, A.C. Clark viz Hall9000.......
E.M.Remarque-Na západní frontě klid, výtězný oblouk,stíny v ráji, černý obelisk,cesta zpátky.......

Nejlepsi knihu jakou jsem kdy cet je maly princ--bacha je to fakt narez, pro decka spatna pohadka ale pro trochu sectelejsi a zkusenejsi fakt narezzzzzz

Nevim cetl jsem toho starsne moc ale pamnet nejak selhava:pimp:
Hnědojed
hej miris sesh si jistej zes napsal spravne nazev. Nikde v zadne knihovne sem takovou knizku nenasel .... (nebo je tonaka priserna prasarna ? :)

Cet ste nekdo Vopěnku? (napr. hotel uprostred zivota?)
Na tý knížce to tak bylo napsaný. Originál název nevim. je to o TV megahvězdě Jamesi Travernerovi. Jeden den má svůj pořad, milióny fanoušků, je taky zpěvák, má strašný charizma, milenky z hollywoodu atd...prostě strašná komerce. A je to robot zvaný šestka. má předepsaný vlastnosti - charisma, důvěřivost, vyhrává v psycho soubojích atd...a druhej den nic. Probudí se ve špinavym pokoji..Nikdo ho nezná, volá milence (slavný zpěvačce) - ta taky nic.
a jelikož je doba, kdy policie ví všechno a posílá hodně lidí do nucených táborů. tak si musí sehnat doklady nelegálně. Dostane se do blízkosti mladý borky, která falšuje. Tak mu to zfalšuje, ale prej mu dala mikročip s kterym ho poliši najdou...tak po něm chce, aby byl v její blízkosti. Je to taková rozpoložená psychomanka. tak je v pasti. Ale rozhodne se, že na ni sere...
Tak jde hledat štěstí do ulic...
A chytnou ho cajti a zjistí, že on prakticky neexistuje - nemá nikde žádný registrovaný doklady. Tak se na něj pověsí. Daj mu čip, aby ho sledovali, protože si myslí, že si to zaplatil a že je hlava nějaký protistátní věci. jak komunisti :)
no a pak je to tak složitý, že už se mi to nechce psát...
ale ke konci zjistí, že mu vlastně dávaj nějakou syntetickou drogu KR-3, která ti vymaže prostorový body v mozku a pro mozek je prostor snadno změnitelnej...takže je to vlastně chudák na zablešený posteli, kterej měl absťák a proto ho nikdo neznal, protože neměl svou drogu a nežil v tom svym světě komerce...
a pak je tam epilog, ve kterym je jak dopadly různý události. Už přesně nevim, jak je to tam popsaný, ale vim ,že sem to nepochopil, protože to bylo v rozporu s reálnym světem bez tý drogy...
Hnědojed:
to je zajímavý, žes to nenašel, jelikož sem si to pučil u nás v knihovně v Mor. budějovicích, kde je to jako jediná knížka od Dicka. maj tam prostě úplný hovno. Dost mě překvapilo, že tam maj něco od něj a ještě k tomu něco co sem nečetl...
Sem se nabídl vedoucí knihovny, že bych jim mohl prodat pár knížek co mám doma od Dicka. No, samozřejmě - lidi to nečtou, máš smůlu...:(
IMHO zasraný lid, co čte románky harlequin a podobný sračky
kolumbijec
znate nekdo knizky o kapitanovi MARKu STONEovi???? nebo pribehy BARBARa CONNANa???? to prvni je sci-fi a connana snad znate aspon z TV. ale oboji doporucuji. clovek u toho nemusi premyslet (nebo spis nesmi......) ale jako odpocinkovou cedbu doporucuju.
Hnědojed
heled ja tam nasel leccos a je fakt ze sem od nej necet jeste nic :(
tak je to asi jedno ale stejne neznash angl nazev? Nic podbneho podle deje sem nazaskenoval.

Jinak necets nahodou od egonyho bondyho (ktery mi jínak prijde jak dost namysleny intošsky honič ) cybercomics? Ja e tam dost realne vyliceny jak muzou (a asi budou) vypadat vztahy na planete kterou ovladaji dve ci tri giganticke spolecnosti vyrabejici vsechno (vyvinuli se z nadnarodnich podniku typu hypernovy,tesca apod.) Fakt zajimavy . doporucujui. Jinak zdravim do budejic :)
To sem nečetl a slyšim o něm poprvý. Ale tyhle témata znám. To píše i Dick ve svejch knihách tyhle myšlenky. Kdy to bylo napsaný???
Po anglickym názvu se mrknu...a určitě si něco přečti!
Jo, budějice potřebujou pozdravit :) sem nikdo nepáchne...znáš to tady, nebo co?
wad
Aldus Haxley - doors of perseption .. (brány vnímání) :D hustý !!
travnikar
to kolumbijec:
jasněě :) Mark Stone - sem čet snad všechny díly - vydrží to tak na den až dva a je to všechno na stejný brďo, ale je to hrozně napínavý :)
Jo, po přečtení Bran sem dostal chuť na Meskalin :)
kolumbijec
2TRAVNIKAR: jj. vzdycky zbali fsechny zensky co tam sou. kazdyho zabije, fsechno vyresi, kazdyho zachrani a je to ten nejspravedlivejsi clovek v celym vesmiru.................. -:)
tak tomu se říká borec :)
Myslíte Marka Stonea???
Dude
jsem ted docetla Sifru mistra Leonarda - uplne me to koplo - 500 stranek asi za dva dny, ale vynikajici - ruzne proudy v cirkvi, navrat Bohyne, jak krestanstvi postupne asimilovalo pohanske predproudy + navic je to fakt dobrej roman :)
Umberto Eco - Jméno růže. Postmoderní román :) uvidíme, jak se mně bude líbit.
Moriaty
KURTA VONNGUTA: JATKA č.5. Flákal sem se napodzim hluboko do noci po Drážďanech a dost mě to vzalo. Představy vo drážďanskym gestapu, náletu spojenců na konci tý druhý války, poválečný architktuře a dnešních mladých ossis ......
Hledal sem informace až mě něgdo přived k Vonnegutovi.
Scifi moc neto neberu. (I gdyž Bradburyho a Den trifidů absolutně žeru). Musím říct, že zájem vo historii mě přived do ůplně jiný dimense.
Tam je geniální, jak je to všechno v několika rovinách. Těžko si zvykáš, jak Bill pillgrim přeskakuje sem tam ( planeta tralfamador, druhá válka, blázinec...), ale časem poznáš, jak všechno se vším slévá se v jeden tok.
DOPŔEJ MI BOŹE, SÍLI
PŔIJÍMAT S JASNOU MYSLÍ VŚE,
CO NEMOHU ZMÉNIT, ODVAHY
ZMÉNIT, CO ZMÉNIT MOHU,
A MOUDROST VŹDYCKY
ROZPOZNAT, CO JE TO
Šťovík
Conanů jsem přečetl většinu co u nás vyšla behem těch deseti let po revoluci. Zrovna nedávno jsem je doma vyhrabal. Kdyby měl někdo zájem rád je nějak rozumně prodám.

Jinak jsem přečetl většinu knížek od Kinga a podle mě nejlepší jsou Nezbytné věci, To a to s těma upírama, tuším že Salem's Lot a vlastně bych ještě neměl přehlídnout Tommyknockery :) za chvilku je tu vyjmenuju vsechny...
kolumbijec
2moriaty: jj. den trifidu je absolutne genialni knizka. fsem doporucuju.
Hnědojed
jo a este neco Bradburry a Conan sou pro decka !!!!!! :)
Moriaty
FOR MISTER HNĚDOJED: Ray Bradbury je klasika. 451 stupňů Fahrenheita je dost dobrá věc.
....ale uznávám,že různý lidi maj různej bukét....
...hlavně nigdy neříkej nikdy, třeba jen eště nenastal ten správnej čas...
Šťovík
hnědojed: však jsem toho conana četl na gymplu, dřív to nešlo, za komančů u nás žádnej nevycházel, ani ten v televizi
Dorota Maslowská-Červená a bílá
naprosto ujetá holka, naprosto anarchisticky napsaný, žádnej pořádek slov či vět. Stylistický pravidla 0.
A i dějová linka se strašně strácí.
Ale až to přečtěte tak Vás to v nečem obohatí, možná...
chuck53
jo ja mam rad Remarqua-Na zapadni fronte klid,Cesta zpatky..jinak si rad poctu scifi jako kRYSY od Jamese Herberta a pokracovani krys DOUPE......tak krasne popsane masakry pulmetrovyma krysama...to je lahoda to cist...ne ze bych se v tom nejak vyzival:-Djinak dobre je Příšeří a autrora už ani envim,ale je to z doktorskeho prostredi a je to taky docela psycho.....rad poctu i neco technickeho jako casaky.knizky a neco z netu...nekdy i neco o Budhismu bo to je neco vykoumaneho...
swen
asi se budete divit,ale teď před vikendem sem si rozečetl BABIČKU OD BOŽENY NĚMCOVÉ.12-té vydání z roku 1937,přeloženo z původního znění.takový ty starý knížky.brutal kaktus vyhryz:mutant:
thomas3711
Ja citam dost rad, aj ked mam problemy s tym aby som si na to nasiel cas , takze citam 2-3 krat do tyzdna....mojou srdcovkou je Orwelov 1984 ... taktiez Jack Kerouack alebo Bukowski su dobri....momentalne citam Nahy Obed od Williama S. Burroughsa, co je uzasne dielo. Dost tazke citanie, ale je to vyborna kniha.
Gustav Ustav
Když jsem byl maličký pacholíček, tak jsem zbožňoval a do nebes vynášel "gamebooky". Nikdy jsem se nedokázal vžít do příběhu tak mocně, jako u gamebooku.
Skreko
Pdla mna je klasika Krstny Otec od Maria Puzza... alebo Posledny Don.
A samozrejme Tolkien...
Hnědojed
to stovik mit moriaty : Panove tak se hned nedurdete :) To byl jen takovy zvastik ... Napriklad panu bradb. jsem velice vdecen pac to byly jedny z prvnich knizek se kteryma sem zacal davat i anglicke vytisky. Apokud jsem jen naznakem vrhl stin ......................................... nerad !
lister
a co takle Fritjof Capra? vedec-filozof, napsal Tao Fyziky, Bod Obratu a Tkan Zivota... tak trochu popularne naucna literatura, ale to o cem pise je opavdu HODNE zajimavy.. napriklad novy pohled na vznik zivota, fraktaly, ekologie, teorie chaosu, vliv toho vseho na spolecnost... vsechno dohromady to tvori neco jako novy vedecky paradigma.. Jinak za zminku jeste stoji, ze mezi blizke pratele pana Capry patri i Stanislav Grof. Kdo nezna a zajima se o podobny veci, doporucuju!
Zrovna jsem začal Pana Theodora Mundstocka od Ladislava Fukse. Jméno růže od Umberta Eca jsem právě dočetl a musím říct, že je to perfektní knížka.
fnuk
ivan štrpka rukojemník.:)
BomberMan
Sem za celej život přečetl 1 celou knížku...Robinson Crusoe....to mě chytlo ale jinak jsem u ničeho nezůstal...nějak mě to nebaví nebo nemám štěstí na dobrý knížky...
Sniper2
Normalne nectu,ale posledni dobou mame kvuli maturam volno ve skole tak sem zacal cist Ja robot od Asimova a Cerveny trpaslik - Nekonecno vita ohleduplne ridice od Granta Naylora.
Hnědojed
asimov ... jo to klasika :)

A trpaslik to je legenda ! :) !

Nachystejme uzenace na Vanoce je tu zpatky ...
adam
ja mam rad trosku fantasy,klasiku - J.R.R. Tolkien ,najlepsi je podla mna od neho silmarillion ,alebo horror - King,Poe,Lovecraft. a zerem aj "hlavu 22" a "kto chyta v zite" .okrem tohoto citam rad a vela : - )
Sniper2
To Hnedojed
Presne tak,ale lepsi sci-fi ma Philip K. Dick
Moriaty
Ty jo Teď sem se dostal k Miroslavu Macháčkovi(režisér herec a cwok) Zápisky z blázince. Kdysi mi bylo líto vypláznout za ní 120 a pak nebyla k sehnání. Teď jí mám. Asi přišel ten správnej čas.
Teda to je síla. Pro pamětníky to bude sugestýwní wpád zpátky do sedmdesátejch. Absolutně niterná nebo chcete-li intimní zpověď.
Split
Nikdy jsem moc nečetl, ale jednou sem na pudě našel starou zaprášenou knihu - Sir Arthur Conan Doyle - Pes baskervilský , Udolí smrti hlavní hrdina je Sherlock Holmes. Mohu vřele doporučit u čtení té knihy jsem fakt chvílema vstával z křesla, protože ta propracovanost textu a promyšlenost děje byla na 1*. Taky skvělá kniha - Mechanický pomeranč. Nebo od Dostojevského Idiot
Hnědojed
Tobe se libil mechanicky pomernac. Ten doyle i dostojak to je jasna vec ale pomeranci nemuzu prijit na jmeno covece. Ten humusovej hantec kerym je to napsany to je fakt kentus. Co je to napriklad chorosnej? "Chorosi" rikame ja se segrou nasim :)
Split
Mě se pomeranč líbil, měl sem sice k té knize nějaké výhrady(jako třeba ten slang- chorošný bresty, čajina atd....) ale jinak ten námět byl zajimavej. Hehe jinač choroši je v klidu no:)
Dan.Bass
Ty "chorošný", "čelověk" nebo "malčik", to jsou narážky autora na to, že Zemi ovládá svým vlivem Rusko (v tom románu), tenkrát totalitní stát. A převeďte si to na dnešek - copak není všude kvadrilión amerikanismů ?...
Split
Co-o? Myslíš tím teďka Mechanický pomeranč ne? Nějak jsem to s tím ruskem nepochopil!
Nebyl Mechanickej Pomeranč zfilmovanej???

jinak - našel sem název originálu knížky od Dicka - původní je Follow my tears, the Policeman said, takže překlad je dobrej (kaňte mé slzy, řekl policista). Takže si to přečtěte a něgdo by mi mohl vysvětlit ten konec :sun:
Dan.Bass
to Split : jo, myslim Clockwork orange. A bylo to i zfilmováno Stanley Kubrickem (vynikajícně)...
Hnědojed
jo vo tom filmu sem taky slysel ze dobry. Namet se mi nelibil tam furt nekho bezduvodne mlatili atd. coz je neco co naprosto nechapu a ani nechce. Jinak s tim ruskem nevim - to je tak kdyz ctesh knihu bez jakychkoli souvislosti. Jen sem slysel ze film je dobrej tak sem chtel dat knizku nez ho zkouknu(byva to zajimave porovnani vetsinou v prospech knihy :))

Ju ja da. bass to mash potiz nejdriv nemciny pak rustina ted anlgicky co chces po narodu ktetej ma minimum sve vlastni kultury. Podivej se na lidi v ulvich vsichni maj na sobe kenvelo adidas rifle tricka s napisem amerika (coz je jak kdyby si tam npslai ja su pica chlupata :)) nebo metlosi a par hipiku ale FSECko je to z ameru. V muzice to samy. Veskera moderni hudba je od cernochu a belochu z kusu hliny za velkou louzi. Nerikam ze nemame vyborny muzikanty to sakra mame ale hrajou blousovou pentatoniku od nekdu jinud .... :(

Jenze co mam chodit v kroji a poslouchat moravanku ? .... To je vec...
Gra.f.f.itka
No já moc nečtu, ale nedáwno sem koupila žiwotopis Edith Piaf a fakt mě to chytlo!Napsala to její sestra Simona, která s ní stráwila w podstatě celej žiwot. Tagže žádné wymyšlené žwásty, ale "krutá" realita. A když si ji pak poslechnete, úplně cítíte, jak moc toho prožila s welkym P. Můžu doporučit...
eMson
Sice teda nevim primo o cem je rec, ale ctu tu "CLOCKWORK ORANGE a rustina"... jestli nenarazite na preklad Mechanickeho Pomerance, kde je pouzita zkomolena rustina - mimochodem podobne je prelozen i film vyrazy typu "djevocky" ap. mam dojem, ze v originale tam bude neco jako treba zkomolena nemcina (francouzstina nebo cojavim) :))

.........

Ted jsem si vypujcil od O. Neffa Pole stastnych nahod a precetl jsem ho jednim dechem...
Hnědojed
hmm znate nekdo vopenku? Po dlouhe dobbe sem naarzil na opravdu vybornou knihu. S tim chlapkem si naprosto tozumim. Vrele doporucuju. -Hotel uprostred zivota.

P.S. Edith Piaf Ta se prej moc nemyla co? :)
PiosOne
no já se po včerejším zhlédnutí stopařova průvodce po galaxii opět pouštím do knížek d.adamse
Gra.f.f.itka
2 Hnědojed

to máš pravdu, než byla slawná, koupelnu nikdy neměla:-) wrcholem jejího úklidu bylo, že naházela wšechny odpadky pod postel a myslela, jak je pořádná! Proto se asi tak často stěhowala:-))....takowá sbírka nedojedků asi moc libě newoní..
To já sem zase dneska ráno dočetl Pana Theodora Mundstocka. Dobrý, škoda jen, že tak krátký. Mám radši delší díla.
blownancyblow
:eek: :eek: :eek:
blownancyblow
citace:
Původní příspěvek od blownancyblow
:eek: :eek: :eek:
:flick:
zemedum
miesto v priestore
snyder
Hnědojed
hej futew ty to docela davash mash naky konkretni oblasti lit. zajmu?

Jasem se dost nazral ruske a i tak nak fr. lit. a ted se zacinam trochu probirat tema tunama valu z ameru(jako cummings.t.s elliot.buk,fante:),samoze bitnici,woolfova,wolfe...) (z anglie tak to zakladni v ramci uciva stredni skoly :)) a prokladam to hojne zivotopisy ruznejch mazalu brnkalu, pisalku apod. ................. he ? Teda chtel sem rict esi to beresh nak systematicky nebo proste louskash co se k tobe dostane... mash treba slouskano neco z antiky a tak ?
P.S. Neni tu snad nedejboze nekdo kdo to studuje ? Moh by mi hhodit par men :)))
Hnědojed: Konkrétní literární zájmy nemám, ale chystám se na něco dalšího od U. Eca, protože ten člověk, je hodně dobrej. Snažím se číst tak nějak klasiku, povětšinou se inspiruju tím, co sme brali ve škole a co mě zaujalo. Je fakt, že třeba ruskou literaturu neznám skoro vůbec, nečetl jsem snad nic. Maximálně sem v divadle viděl od Solženicyna Jeden den Ivana Denisoviče. Beatnici mě moc nenadchli, přečetl jsem dvě knížky od Karouaca, ale člověku se to za chvílu začne zdát pořád stejný. To stejný Bukowski. Doporučíš něco z ruské literatury? Možná bych začal ní, ať si od toho U.Eca dám chvílu pauzu. (nabokovu lolitu jsem četl)
Btw. jestlis nečetl toho Eca, tak vřele doporučuju. Začni se Jménem růže.
Co se týče francouzské literatury, tak s ní taky moc obeznámenej nejsu., nepočítáme-li Kundery :) Vzpomínám na Barbusa (nevím jak se to píše) a jeho román Oheň. V budoucnu bych si chtěl přečíst malýho princa, ale nějak se mně do toho nechce.
p.s. četls od Kafky Zámek?
Hnědojed
z kafkou si moc nezacinam pac unas v knihovne je furt pucenej (v "intelektualnich vrstvach" sem si vsim ze ho maj v oblibe hlavne divky stejne jak woolfovou) cet sem od nej krtka a naky dopisy otci nebo co ale nijakme to neuchvatilo. Vyrobni proces ani patentni zamek sem necet (vish ze sou to plne nazvy jeho romanů ? :))

Ale dost kecu co se tyce ruske tak to jasny zaklad- dostoj(vyrostek,urazeni...,zlocin, besi,zapisky a sen maleho cloveka nebo tak nak vsecko parada)-snad nejlepsi, turgenev, bunin, bulkagov-muj oblibeny (MISTR A MARKETA!!),cechov-vyborne se cte, no mam to vsecko v jende kupe nechronologicky mash tam ruzne od zkla. psych romanu az po symbloisty, exilove a komunisticke autory kdo chce si najde :)
. Basne ti neporadim vetsinou je nectu. Jinak opravdova perlicka je andrejev - o sedmi obesenych a jeste neco napsal vyslo to ve stejne edici jak ta marketka--- nevim uz ted nazev ale fakt maso.

Jinak eca urco daam solzenic nezeru viz.soustrovi gulag a lolitu sem necet ze stejnyho duvodu jako zamek :)

Ju jeste P.S. Cos me dostal tak s tema bidnikama ja si prozil po precteni Na Ceste docela divoky zivotni obdobi a tak no zkratka dost me to vzalo.
Ale fakt ze uz pak od neho za moc nestalo to jo.
buk? Rekne to hodne a nevtira se. Ukazuje vsem sebe i svou prdel, neboji se zamyslet a hlavne se nebere moc vazne. To je parada.

P.S. jeste sem si vzpomnel na nedokoncenou "Ameriku" od kafky a musim rict ze to bylo psychologicky zajimvy a moc dobry ale ten dej mi prisel hrozne nepravdepodobnej a takovej krecovitej.

A ted uz du fakt chrapat. Cest h.
Hnědojed: No co se týče toho Kafky, tak se mně nejvíc líbil Zámek a Proces. Ale moc dobře sem se u čtení těch knížek necítil :) Ameriku nemá cenu číst, si myslím, protože je to hrubě nedokončený a navíc je to napsaný nějak jinak (zdálo se mně), než třeba ten proces a zámek.
Jako když sem četl Na cestě, tak se mně to taky líbilo, ale víc bych od něho už asi nečetl, je fakt, že mě tak trochu inspiroval v mých cestách :)
Btw. měl by ses zaregistrovat do nějaké větší knihovny :) Nedávno jsem to udělal.
Hnědojed
no ja su v mahenove knihovne myslim ze je dost velka. Vnasem mestecku ma asi 15 pobocek a hlavni budovu a jinak je tu jeste moravska zemska knihovna ale tam pucujou vetsinu veci jen prezencne cozneni moc pro me (spatne se mi cte primo v knihovne pac tam chodi porad spousta uzasnejch bab :) !!!
nidecker
momentalne S.P. Huntington - Stret civilizaci
Hnědojed: taky sem se přihlásil onehdy, kvůli studiu, do Mahenovy. Doposavaď jsem si všechno půjčoval v naší malé vesnické knihovničce, kde mají dokonce aji toho kafky a dokonce si ho člověk může aji půjčit, protože ho nikdo nečte, prej :)
Tak zrovna včera nebo předevčírem jsem začal číst Sto roků samoty od Gabriela Garcia Marquéze. Tak knížka je hrozně zvláštní, napsaná tak lehce, plná hrozně zvláštních a někdy i nadpřirozených věcí. Třeba o holce, kterou její babka prodává aby zaplatila nějakej barák co jí shořel bo co. Za noc musí vystřídat sedmdesát partnerů :) Nebo o cikánech, kteří lítají na lítajícím koberci, sakra ta knížka je fakt zvláštní :) četl někdo?
blownancyblow
ayahuasca aneb tanec s bohy. kniha o liani smrti a jej liečivých učinkoch na ludskych ludi v ludskom pralese a ich prechod do neludskeho sveta neluskej matke dzungle uz to nehul vole. :smoker:
Hnědojed
futeW: No samo ze to nekdo cetl :) Jsi tady mezi kulturne najetymi vyhulenci :) .... :bounce::popcorn: :bounce:

Heled ale vis co si nejsem jsitej podle me to nanebevzeti ty holky a podobny "paranormalni jevy" ... no myslim spish ze jsou to alegorie ... myslim ze je to podobenstvi kerym (kokretne u te holceny) chtel naznacit jak byla jeji prostota a nezatizenost predsudky a zlem posvatna ... Nicmene nejsme si jistej uz je to delsi cas co sem to cet a malokdy se mi chce premyslet.

Apropos.... Moh byste mi nekdo doporucit nakou zajimavou ale rozhodne ne vaznou spish odlehcenou usmevnou nevtiravou knizku?

Uz asi mesic sem neprecet ani radku a potreboval bych neco ve stylu stoparova pruvodce po galaxii cervenyho trpaslika kurta vonneguta jerome klapka jerome, durella nebo saturnina nebo betty mCdonadlove nebo dowellove nebo jakse menovala ta bab co napsla vejce a ja...

Tak mi dyzutag nekdo neco muzetet odporucat bud povdecen ... Dik H. :smoker:
DarkD
Co čtu?

Já nejraději pohodu a zábavu. Takže čtu Terry Pratchetta. Jeho imaginární svět, který je plochý, nesou ho na hřbetech 4 obrovští sloni, kteří stojí na krunýři velké želvy plující vesmírem je prostě sqělý! :cool: :popcorn:
DarkD
No a momentálně jsem četl znovu Stopařova průvodce galaxií. No vlastně nečetl - poslouchal jsem ho. :) Mám pár mp3, kde je to jako divadelní představení - tuším, že někde z rádia. Naši herci to dabují, takže jsem to poslouchal když jsem byl high a byl to nářez!!! :smoker: :popcorn:
moswa
lidi vy se všici zaměřujete strašně moc na jeden žánr a to se moc ochuzujete vo ten zbytek :slizoun: kerý autoři sou dobrý? třeba Hugo, Dickens, Tolkien, Robbins, P.Coelho, klasiky memento nebo my děti... , a co třeba takovej Forest Gump? nebo Evžen Oněgin? to už je sice trošku moc velký psyho ale...:afro: fakt jo. čtení miluju. nebo třeba Jeffery Deaver? taky good:D
Hnědojed
futew zkousels toho andrejeva?
Hnědojed: nezkoušel, zatím čtu toho g.g.m. Sem teď nějakou dobu nečetl a pak se mně náhodou pod ruky připletlo těch sto roků samoty. začínám se v té knížce ztrácet - moc španělských jmen, který jsou si všechny moc podobný. Jinak jaks psal o tom, žes hledal marqueza pod m. Kde jinde? Pod G? Ty španělský jména jsou pro mě španělská vesnice, tak nevím co je příjmení :) taky bych to hledal pod M :)
eMson
futeW> jo, Markeze jsem cetl - teda jenom tuhle knihu a prokousaval jsem se ji pomerne dost dlouho... pekny cteni, ale tezky (alespon pro me) Cikani jsou vyborny - jak privezou do lesa led nebo co :))
Hnědojed
To je presne vono ty jejich zasrany bratri bratru a cely ta jejich familie a vsici maj meno po otci a svoje aje jich tam jak sracek :) To chce pamet a orientaci v textu ale kdyz tu knizku trochu vnimash a nectes ju moc trhane tak je to v poho. Tedko semsi si ji vyborne vybavil uplne ziram kolikrat nevim treba za pul roku o cem byla jakasi knizka jen podle nazvu vim ze semju cert ale jak mi nekdo nahodi par vjeci z toho uz mi to najede. Jo ta knizka je bozska ...

Tedko zrovna se krmim (misto snidane-tu sem nikde nevystoural:() zidovkou z toleda a je to parada - nojo Lion to je vypravec ...

Esiste zaryti protivnici tlustych knizek tak zkuste jeho Lisky na vinici nebo Goyu to je fakt nadhera.
Teď sem si zničehonic vzpomněl na Jana Pelce - Basket Flora. Četl sem to v 8.třídě a byla to jedna z prvních co se mi líbila :)
jestli neznáte JP, tak je to takovej ožrala kterej neměl v lásce komunisty a píše zajímavý (hlavně vymyšlený) příběhy.
Tohle je absolut gut. Máte děj, najednou se zasekne a dvě stránky píše o tom, jak se po louce prohánějí srnky a jak je příroda nádherná.
Taky tam sou dost divný situace - např.: dva chlapi v továrně - jeden usne - probudí se a najednou má zničehonic místo nohy větev stromu, kterou mu dal jeho nadřízenej detektiv Basket Flora. Přitom sou v tý továrně zavřený. Takovej smysl pro humor je výbornej.
Je tam dost perel...
Bido
Momentálně nemám nic rozečtenýho, ale moje nej je King a Barker. King teda víc, jeho knížky sou super. Zfilmovaný už to neni wono. Jinak eště čtu fantasy a na autorovi nezáleží. Pokuď to teda je úplná pí...... odkládám. A taky mě baví číst GROWER :wink:
eMson
Na zapad od raje - dycky jsem vo tom jenom slysel ... ctu prvne :D
Medvidek Pu
....zrovna ctu takovy clanecek z Harvard Business Review...veeeeeeelka legra :sun:
Mazz
MIRIS: jojo Jan Pelc je super, zrovna jsem nedávno dočet A bude hůř... a Výstupy do údolí... a přečet sem to jedním dechem, vážně moc poutavě napsaný. Trochu mi to připomíná Charlese Bukowskeho a jeho Šunkový nářez, doporučuju...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma