Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 [3] 
Osvětlení matkárny a řízkovny - Klikni zde pro originální téma
Midloch
čus myslíte že by bylo k osvětlení matek vhodné použít tuto výbojku?

Výbojka halogenidová OSRAM POWERSTAR HQI TS, 150W/D, denní bílá, 11000 lm, 5200K

odkaz na výbojku zde:
http://www.e-light.cz/svitidlo/151918/SJRGH849~WFEH/
nide
pro Midloch: doporucil bych hledat zbarveni 6500K, osvedcene spektrum, netahaji se...viz. zacatek threadu
mydena
Metal halid 150W DW.10 000 hodin-11500lm.[6000K.www.narva.cz.
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od Midloch
čus myslíte že by bylo k osvětlení matek vhodné použít tuto výbojku?

Výbojka halogenidová OSRAM POWERSTAR HQI TS, 150W/D, denní bílá, 11000 lm, 5200K

odkaz na výbojku zde:
http://www.e-light.cz/svitidlo/151918/SJRGH849~WFEH/

Ja mám 5200K trubice a bolo mi povedané, že sú špeciál na rastliny. Inak, kde si našiel, že má 5200K? Ja som to tam nevide. A všimnite si rozmery:)
Akurát že el. predradník je dosť drahý, ale aj tak by sa to podľa mňa oplatilo.
dymone
Ahoj. Mam par otazok na ktore su plne nenasiel odpoved, respektive bude asi lepsie ak mi niekto bude schopny odpovedat priamo.

1) Mam matkaren kde mam 1 matku mazara, cca 30cm vysoku a doteraz na nu svieti iba 2x18W Philips. Chcem jej konecne dopriat a dat jej tam nieco poriadne :) Skrinka ma rozmer 60x67cm. Ake tam mam dat teda svetlo ?
Nasiel som toto: http://www.growelectric.cz/index.ph...ndex&cPath=7_92 .. vyhoda je 6500K co moze byt idealne, ale ked som sa pytal na ine specifikacie ci spektrum dokonca aj na znacku .. tak som dostal iba odpoved ze je to z ciny a tot vse :) Takze ako plus beriem 85W za 450Kc, coz mi pripada celkom fajn a aj dostatocne pre jednu matku a dany priestor. Ako minus zase ze som nenasiel ziadne skusenosti a ani ine info ze aka v skutocnosti je.
Druha moznost je teda klasika : http://pestovani.cz/growshop/produk...125w-whiteblue/ .. ta mi mozno na jednu matku pride mozno az zbytocna a tym padom aj dvojnasobna cena oproti pvej moznosti. Na druhu stranu je overena a presne vhodna pre mamku.

Ine moznosti som nejak velmi neskumal, kazdopadne ak o niecom inom lepsom pripadne aj lacnejsom viete .. mozte poradit.


2) v tej iste skinke ako mam matku, mam aj rezkaren (policka na vrchu skrinky). Plocha je teda 60x65cm. Mam tam zatial iba minisklenicek ktory ma rozmery 37x24cm. Momentalne tam mam Philips TL-D 18W/33 .. o ktorej som si myslel ze je vhodna pretoze o nej pise drtiva vetsina growshopov ze ma 6500K, co sa po kratkom patrani ukazalo ako nepravda :) Tieto trubice maju 4100K ako popisuju tu: http://www.duoverzio.sk/katalog/Philips.pdf a tu: http://www.svitidla-obchod.cz/Zariv...ubice-60cm.html . Takze Tato trubica najvhodnejsia asi nebude a tak chcem prilepsit aj rezkom a dam im tam TL-D 865 alebo 965 ktore uz naozaj maju 6500K. Rozmyslam ale este nad tym, ci sa na tak maly priestor (priestor parniku) oplati pridat este jednu 18W trubicu napriklad s nejakym inym spektrom, aby sa to doplnovalo. Oplati sa do toho investovat ? A staci mi tam teda jedna 18W ?

Vopred dakujem za odpovede ;)
nero
Teďka je i docela dobrá do matkárny nutrilinka :D
Zdar
Sice už tu tři roky nikdo nic nenapsal,ale zeptam se..
Co by jste mi doporučily do matkárny v- 55, š- 40, d- 40, za osvětlení??
Zářivky se mi tam nevejdou a Envirolite 125W je si myslim zbytečně moc,sice by jim to rozhodně neuškodilo,asi naopak,ale neni něco s menší vatáží??
Dík
[QUOTE]Původní příspěvek od george24
[B]Zdar
Sice už tu tři roky nikdo nic nenapsal,ale zeptam se..


Teda chtěl jsem říct rok,sorry byl jsem moc spálenej.. :)
Lukinak
citace:
Původní příspěvek od george24
Zdar
Sice už tu tři roky nikdo nic nenapsal,ale zeptam se..
Co by jste mi doporučily do matkárny v- 55, š- 40, d- 40, za osvětlení??
Zářivky se mi tam nevejdou a Envirolite 125W je si myslim zbytečně moc,sice by jim to rozhodně neuškodilo,asi naopak,ale neni něco s menší vatáží??
Dík


zdravím, já tet chci rozjet matkarnu V-70 Š-90 H-40
v mím případě se tam vejdou 18w zařivky ale docela jsem taky přemejšlel o úsporkách koukni třeba na tyhle

na tak malej prostor by to bylo asi nejlepší, v tvým případě by stačila jedna

cena je teda cca 800 stovek ale dáj se sehnat i levnější
Hlava
http://www.e-light.cz/svitidla/1747/ chlapi , podivej te se sem , tyhle světla jsou levny , jsou nizke a hodne male 22x38mm šxv !!! i s předřadnikem , uplně stačej , daj se propojit kabelem nebo přimo do sebe , barva světla je ideal , naco kupovat nejakou krouceninu , sam je použivám a sem max. spokojen , cau Hlava
Lukinak
jo to vypadá fakt dobře, máš tam i ty zářivky co v tom byly? nepisou tam kolik maj třeba lumenů a ještě stupen podání barev? :)
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Lukinak
jo to vypadá fakt dobře, máš tam i ty zářivky co v tom byly? nepisou tam kolik maj třeba lumenů a ještě stupen podání barev? :)



Zařivky tam jsou co tam byli , to je komplet , zarivka předřadnik , s minimálni velikost za slušny peníze , zařivky neměnim měnim to rovnou komplet , mam typka ve velkoobchodu :) .....Lumeny tě moc zajimat nemusej , spíše watáž , teplota barev je ve třech druzich , 6500 ,4000 a 2700 K , viz tabulka , cau Hlava
čau lidi
budu srovnávat PHILIPS TLD 835 nebo co s těmhle zářivkama , který by měly mít spektrum nejbližší slunci. spíš než pro produkci marihuany se používá jako zdravotní osvětlení který zlepšuje pochody v těle když už někdo musí bejt na umělym osvětlení. používám žárovky do pokoje a sem spokojenej

http://www.nastrojezdravi.cz/zdrave...ivkova-trubice/

jak říkám nezajímá mě lumen efektivita , ale celková stavba a zdraví rostliny po čase. no uvidíme...
Co by jste mi řekli na tuto žárovku.. http://www.svetzarovek.prodejce.cz/...-85w-e40-6500k/

Postavil jsem jinou o trochu větší matkárničku v-70 š-60 h-40 a pěkně mi tam pasovalo stínidlo 40x40 co jsem měl navíc,takže už se mi to nechce předělávat na zářivky a musim tam dát nějakou objímkovou na E40.
Poraďte jestli tahle bude dostačující na dvě matky(max.na dvě,spíš na jednu)
Zahradník
citace:
Původní příspěvek od george24
Co by jste mi řekli na tuto žárovku.. http://www.svetzarovek.prodejce.cz/...-85w-e40-6500k/

Postavil jsem jinou o trochu větší matkárničku v-70 š-60 h-40 a pěkně mi tam pasovalo stínidlo 40x40 co jsem měl navíc,takže už se mi to nechce předělávat na zářivky a musim tam dát nějakou objímkovou na E40.
Poraďte jestli tahle bude dostačující na dvě matky(max.na dvě,spíš na jednu)
No já mám z growshopu 125w úsporku a je na prostor který píšeš dostačující ...ale ta 80tka se mi zdá že bude málo ...pod usporkou to poroste dobře ale okolo bude už malá intenzita světla..možná když bys ji posouval s jedná strany do druhá a rovnoměrně tak rospprostřel to světlo..jinak bych doporučil naten prostor tu 125W je to dělo a stačí...měj se
maxs
Kámo a kdy se klony řežou a jestli vydrží do další satby? dík
Stunt
To maxs : kámo tady o tom je spoustu threadu stačí jen použít search
Bartolomej
Zdravím, zkoušel ste někdo nechat řízky zakořenit pod 600w MH?

Nemám místo pod zářivkama a klonu nad hlavu, a tohle je další jediná možnost, mám v matkarně / předpěstírně místo tak sem tam šupl už jeden box plnej řezů, zatím žádné negativa ani nic co by naznačovalo že by je to ubíjelo.
Paranormal Grow
Cau, jo zkousel a bezproblemu, zakorenilo mi to dokonce i rychleji....asi proto, ze rychlejc vyschly rw kostky a vice svetla asi taky nebylo na skodu:wink: Trochu minus bylo jen, ze jsem je musel mit zezacatku prikryty v parniku deklem...(cca dva dny)
Pepe666
Přihodím i svou troškou do mlýna, jelikož se tímto zabývám nejen profesně....

Začínal jsem se zářivkami 6500K, tedy buď 865 nebo 965, mezi nimi jsem nepozoroval významější rozdíl. Spokojenost, žádné výtky.

MH je samozřejmě účinnější a výsledek je jiný. Už jen proto že MH obsahuje mnohem větší část spektra v oblasti FAR (fotosynteticky aktivní záření)
Nicméně topí atd....

Naposledy jsem s nepříliš velkou důvěrou zkoušel led moduly a pásky a byl jsem velmi překvapen když jsem viděl reakci chilli paprik a řezů. Všechno se to najednou rozjelo o poznání více. Srovnávám se zářivkami.

Původně jsem používal 2x 2G11 6500K 55W nebo 36W podle obsazení.
Nahradil jsem led páskem 14,4W/m 6000K plus několik modrých 470nm a několik červených 640nm led modulů
Výkonově se pohybuji okolo 100W příkonu ve všech případech.

Co se výživy týká, jedu v kokosu s automatickou závlahou takže podmínky by měly být stále stejné.

Porovnejte si spektrální složení zářivky a např. led čipu 5050 nebo XPG a uvidíte sami. Dá se hezky poskládat pěkné spektrální složení jak potřebujete za pár korun.
LuckyBoy
čau Pepe, koupil sem taky na zkoušku pár led pásků-studená bílá na klony a taky spokojenost...chtěl sem se zeptat, jak to máš namíchaný, tedy pokud to není výrobní tajemství ;) a to máš to stejný na matky i ty klony?dík
jinak matky jedu pod CFL 250W v bubblerech a musím říct, že též spokojenost...i když tajně opět plánuji MH :D
Pepe666
LuckyBoy....mno poradím Ti, podívej se na graf fotosyntetické aktivity tady na G. Budiš to pro Tebe inspirace.....

Na růst je dobré více modré ale červená je také třeba, řekněme že 70/30 ve prospěch modré.
Nejlepší je, zaměřit se na spektrální složení daného čipu použitého v led pásku a srovnat si rozsah ,,záběru" s aktivitou chlorofylu.
Dá se to celkem snadno vygooglit.
LuckyBoy
to Pepe666:
O.K. díky za info...něco málo o tom vím, už sem se trochu o led zajímal, ale ne nějak do podrobna...každopádně teď mám jasno, co budu v dlouhých chvílích dělat ;)
zelenymuz
Můžete mi někdo, prosím, doporučit zářivkovou armaturu pro 18W (60 cm) zářivky. Potřeboval bych minimálně 4 kusy zářivek vedle sebe, může být i ve dvou párech nebo třech (6 zářivek celkem). Děkuji
koles
citace:
Původní příspěvek od zelenymuz
Můžete mi někdo, prosím, doporučit zářivkovou armaturu pro 18W (60 cm) zářivky. Potřeboval bych minimálně 4 kusy zářivek vedle sebe, může být i ve dvou párech nebo třech (6 zářivek celkem). Děkuji


Model přesně nevím, ale mrkni se na nabídku stropních svítidel (třeba do kuchyně - mám v kuchyni přesně takový na 4x18W zářivky)
reworgout
Ahoj páni. Chtěl bych si rozjed svojí matkárničku pro vlastní potřeby. Myslíte že má smysl kupovat tyhle led žárovky z aliexpress? Vím že na květ to v žádném případě není ale co růst? Píšu z mobilu pokusím se přidat foto.
jablickar
ja mam z ali ty 54w led a pekne to pod tim roste... do matkarny bych to klidne dal taky to tak planuji


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma