Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Elektronika a Technika

Stránky: 1 [2] 
Spínací hodiny , čim spínáte světlo ?? Problémy řešení ... - Klikni zde pro originální téma
n1cotine
400W by měl bejt okolo 1,8A
600W okolo 2,8A .... počítáno jen jednoduše ze vzorce P= U*I (výkon = napětí * proud)
takže tam by to už chtělo pro jistotu zařadit stykač ... navýšení ceny o necelý tři kila a je to na dosmrti
C21H30O2
otazne je, ci je cely vykon impedancny. totiz spinacie hodiny maju len 2A impedancny odpor a teda 600w elektriku by nemali zvladnut.

plus 600w lampa nema prikon len 600w, ale v tych najlepsich modeloch cca 660w...
n1cotine
ano u toho relátka taky píšou že je dělanej jen na 2A, já s tím spínám jenom 400W a funguje to výborně, pokud máš pocit že by to ten kontakt neustál tak říkám, že stačí vřadit stykač a můžeš s tím spínat klidně 4 kW ;)
C21H30O2
uz som bol donuteny prejst z hodin do zasuvky na casovacky do rozdovnej skrine a stykac... prakticky vsetky co som mal nafugovali dobre (skusal som aj mechanicke, aj digitalne viacerych znaciek).

bonus bol, ked som objednal 7ks casoacov od GIB. nikdy nekupujte nic od tejto znacky. nechapem, ako vobec mozu dat na trh vyrobok s tolkymi chybami... samovolne spustanie o 00:00 bol najhorsi problem. vdaka tomu som mal rast 11 a 9 tyzdnov namiesto 5 a 3... a v polke kvetu sa to zacalo objavovat zas a uroda bude asi riadne v ...
grimlly
ahoj,
Koupil jsem si dneska tyhle hodiny,
Tyhle !

a po zastrčeni do zastuvky se nic na displeji nezobrazilo,v navodu je napsano po zastrčeni zapnout.. ale asi sem blbej nebo co mačkam tlačitka a nic,, + žadny tlačitko jako On/Off tam neni,

nevite někdo jak je zapnout??
koles
citace:
Původní příspěvek od grimlly
ahoj,
Koupil jsem si dneska tyhle hodiny,
Tyhle !

a po zastrčeni do zastuvky se nic na displeji nezobrazilo,v navodu je napsano po zastrčeni zapnout.. ale asi sem blbej nebo co mačkam tlačitka a nic,, + žadny tlačitko jako On/Off tam neni,

nevite někdo jak je zapnout??


Normálně bys je měl dát do zásuvky a měly by naběhnout - něco ukázat na displeji. Jestli tam nic nemáš, tak se jedná o vadný kus. Zkus ještě reset - to malé černé tlačítko.
grimlly
Restart pomohl rozjeli se,dik
Astronautr
citace:
Původní příspěvek od koles


Normálně bys je měl dát do zásuvky a měly by naběhnout - něco ukázat na displeji. Jestli tam nic nemáš, tak se jedná o vadný kus. Zkus ještě reset - to malé černé tlačítko.


to je normalni kdyz sou total vybity maj i vyplej displey 12 hodin nechat dobit v zasuvce pak reset a meli by slapat na dost dlouho :)
alojz61
citace:
Původní příspěvek od grimlly
ahoj,
Koupil jsem si dneska tyhle hodiny,
Tyhle !

a po zastrčeni do zastuvky se nic na displeji nezobrazilo,v navodu je napsano po zastrčeni zapnout.. ale asi sem blbej nebo co mačkam tlačitka a nic,, + žadny tlačitko jako On/Off tam neni,

nevite někdo jak je zapnout??


A půjde s těma hodinama spínat osvětlení. Taky přemejšlím co použít na spínání 400w digi předřadníku. Pochopitelně né moc draze.
C21H30O2
400w by si mal v pohode spinat cez analogove hodiny a myslim, ze by to mali zvladnut aj digitalne. 600w predranik uz ale sposoboval problemy.

ak to chces mat idealne, tak stykac a ten napoj na casovac. ak si trosku elektrikarsky zdatny, mozes pouzit aj lacne hodiny a nemusis kupovat predrazene spinacky na DIN listu, ale zas je tam vela nevyhod a nevyzera to dobre.
alojz61
Zatím na růst svítím 250w úsporkou a tu spínám úplně obyčejnýma mechanickýma hodinama (stály asi kolem 100kč) Je to Emos model 15FD/3A. V paramertech na nálepce (štítku?) je 3680w max a 16(2)A max. Pro elektrolamu to vypadalo jako dostačující, ale po přečtení zdejších názorů a zkušeností už si moc jistej nejsem. Nerad bych si přidělal nějaký další problém.
MocnyOkurek
chlapi hledam nejaky spinaci hodiny na wilmu. Mam doma ty klasicke co tu nekdo linkoval ale v nech sem to nebyl schopen nastavit. Chtel bych nastavit na spinani co 15min na 1-2min nebo jak to je . Tyhle mam > http://www.suntech.cz/produkt/21281...ydenni-7-denni/
krobak
citace:
Původní příspěvek od MocnyOkurek
chlapi hledam nejaky spinaci hodiny na wilmu. Mam doma ty klasicke co tu nekdo linkoval ale v nech sem to nebyl schopen nastavit. Chtel bych nastavit na spinani co 15min na 1-2min nebo jak to je . Tyhle mam > http://www.suntech.cz/produkt/21281...ydenni-7-denni/

Ahoj, mrkni tieto http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?a...Detail&id=31532 viac info asi na balení o tom ako sa dajú nastaviť. Na SVK nedostupné samozrejme.
MocnyOkurek
cest praci pane diky moc za odkaz sice trosku drahzsi ale nevadi hlavne ze splni ucel
krobak
citace:
Původní příspěvek od MocnyOkurek
cest praci pane diky moc za odkaz sice trosku drahzsi ale nevadi hlavne ze splni ucel

čau, daj keďtak vedieť aké má funkcie, tiež potrebujem nejaký 24hod časovač, dik
MocnyOkurek
Tak nakonec sem poridil ty klasicke tocici se zarazkama po 15min a jedu co 15min 15min zalevani. Kytkam to evidetne staci takze nebudu hrotit. Jinak sem jeste nasel na cizackem webu vlastne to co mam doma s tim, ze se tam steluje bokem primo hodnota casu jakou to bude spusteny 1-15min a neni to na jednom tom kole to mi prislo fajn ale tady sem to taky nenasel.
someone.noone
tak jsem to tady procetl cele ale muj problem neumim s manualkama pochopit... ve skrini mam 2x125cfl dva pc vetracky na jednom zdroji a vko vse je zapojeno na dvou zasuvkach.jedna zasuvka 125cfl + odtah vko na druhe zasuvce jsou pc vetracky a druha lampa cfl. a ty manualky kde je pc vetrak a jedna lampa proste jeden 23 dny a nechce pak vypnout cim to? uz treti manulky v hajzlu..tak fakt netusim cim to
crazyben
jo casto tu lidem odchazej, pri vypinani se specou kontakty a lampa zustane svitit... vyresis zapojenim stykace (a nebo predrazenym casovacem na spinani indukcni zateze).

Ja koupil digitalky a manualky... narychlo sem zapojil manualni na zkousku a spinaj v klidu druhy kolo 400w i s jednim klipsnakem (asi dobrej kousek zrovna), takze digitalky ted davaj jen zvlhcovacku a nebudu testovat jestli vydrzi lampu :D
Jeraldino
Zapojit stykac, nedávno jsem to řešil v jiném tématu. Věc za 280Kč a už to chodí bez problémů...
someone.noone
takze mi chcete rict ze na druhy zasuvce je proste jen dobry kousek?
crazyben
yes
Rakeťák
používáte někdo spínací hodiny v ale v rozvodné skříni?
Seky
citace:
Původní příspěvek od Rakeťák
používáte někdo spínací hodiny v ale v rozvodné skříni?


Myslíš něco takovýho? http://grower.cz/forum/showthread.p...510#post1062510
growmat
zkuste GROWMAT LIGHT http://grower.cz/forum/showthread.p...608#post1176608
dmtart
...a zase ten stykač a stykač...hele kluci mám mech.hodiny i digi hodiny..NIKDY ale nekupuju ty nejlevnější ne?já mám mechanický hodiny z kannafestu za280kč od gib a mám je 4roky makaj jako svina pak digitální fiast (známe všichni rakouský autorádia) a tyhlety makaj už 8let...sem ptesvědčenej že to je o "kurvítkách" jak už sem zde někde psal..nic proti styksči..žádný narážky...taky dobrý řešení..ale vidim ho spíš do většoch systémů..at to roste
Keen
Máte někdo zkušenost s rozvodnicema od Malapy? Používám teď klasický mechanický spínačky na 600W, ale občas se stane, že se vyserou a buď se nerozsvítěj a nebo svítěj durch. Někdo tip na něco odzkoušenýho?
messimen
Zdravím chci se zeptat jak nastavim na spinacich hodinách interval aby mi hodiny jeli 5 min a 2 min byli vyple nevím si rady nebo popřípadě jak tohle vyresim děkuji moc


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma