Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: 1 [2] 
Šalvěj - Klikni zde pro originální téma
lg salvia
bonkwodny
mi mame vodu desne tvrdou a usazujou se mi z ni na kyti minerali nebo co, tak sem to zacla redit s destilkou a uvidim..
rtep-petr
bonkwodny
Z toho co jsem tu četl bych řekl, že to znamená, že se má v tvojí péči velmi dobře.
Co?
bonkwodny: imho vzdušný kořeny se mi tvořili (ale ne tak veliký, měj jsem je tak 0,5-1,3cm - zhruba :D ), když jsem měl menší květník než asi kytiz potřebovala...přesadil jsem, zaschli a vytvořila se odnož ;) jinak koukám, že to máš v plastovém květníku (ani ty se mi moc neosvědčili)...keramika rulezzzzz ;)

ig salvia: vzhledem k tomu, že se šalvěj (nebo alespoň mě) blbě hnojí, tak počítej s tím, že destilka (která neobsahuje žádný minerály) bude vyplavovat živiny ze substrátu (si teda myslím)...ááá teď čtu znova a koukám, že tou destilkou ředíš normální vodu, což mi přijde OK...:frog:
Thomas2425
Nazdar. Strašně moc vás prosím o řízek. Nepostrádal byste někdo????? Nejlépe Brno a okolí. Dojel bych.
Co?
zdravim dalšího šalvějáře ;)
btw. zrovna písek je docela težkej a zalejváním klesá dolů...
btw2. koukám že to máš pod skleněnou střechou...sem dělal pokusy se sklem, zelenouPET-bonaqua a modrouPET-aquila - ta se mi osvědčila nejvíc...ještě jsem dole těsně nad substrátem přořízl malý tak 1x1cm okénko aby to nebylo uplně uzavřený, poněvadž když jsem vyndaval řízek z pod uzavřenýho krytu...tak si musel postupně tak 14 dnů zvykat na volné prostranství
hodně štěstí....;)
JAHmaican
nekupujete to za nějak moc draho??
já dostal 3 řizky za 100 Kč + jeden bonusovej!
Co?
moje šalvějová školka :D ....sem rozřezal jednu takovou hnusnou vyzáblou šalvěj ....a nadělal jsem šniclíky....udělal jsem i fakt malý....jedno dvě kolínka a hlavně s viditelnými zárodky listů-vrcholek....fakt zakoření všechno...

rozřezáno před 5 dny....
mršky jsou za oknem, přikrytý potravinářskou folií (denně ručně větám ;) )
substrát: 3kokos:2perlit:1substrát-černozem
neslapatpotrave
Máte někdo zkušenosti se svícením 24/0? Se svícením celkove? Mám jen jeden řízek a v blbém stavu, tak nechci moc experimentovat, naopak zajímá mě jestli svícení má nějaký efekt. Cetl jsem, že šalvěji vyhovuje spíš stín.
C00l_D@e
HELP!

Pestuju salvej uz asi pul roku, ze zacatku se moc nedarilo, porad vadly a moc nerostly, ale za posledni 3 mesice se rozjely a mel jsem 2 krasny kytky, ale asi pred trema dny jsem je pohnojil (NPK) a asi jsem to ja vul prehnal, zacaly se delat tmavy skvrny na listech, nejdriv rezavy, listy postupne vadnou, skvrny cernaj a pak listy pak upadavaj. Chci se zeptat, co ted abych ty kytky zachranil? Mam je presadit do novyho substratu? Nebude to pro ne moc velkej sok?
Co?
jj, hnojení je děsný...už hnojim pouze výměnou substrátu a přesazováním, páč posledně když jsem použil poloviční dávku AHáček a dopadlo to stejně... ale mám teď už 3 šalvějky ve skleníku (jednu na zimu zahrabu a zkusim ji tam nechat) a tam se hnojí globálně víc, tak jsem zvědav jak to dopadne, ale zatím roste uplně nejlíp co jsem kdy viděl ;)
Co?
tak dneska proběhlo stěhování šalvěje ze skleníku do bytu...
mno to co zustalo na těch klackách jsem i polamal stěhováním :D njn
Co?
tadyty byli ve skeníku, ale v květníkách
Co?
tadyta byla v paneláku na jižní straně...

jo ještě bych měl podotknout, že jde o stejně staré řízky ;)

posl.foto: všade byli nějací broučci a larvičky, tak jsem veškerou nať ostříhal, nasušil, namlel, a extrahuji....žadný řízky jsem nedělal, tak žádný nemám ;)
Co?
foto1: a takhle bude šalvěj zimovat :) ještě jsem ji obklopil žlutými lepícími deskami a možná postavim nějaký ten igelitový stan

foto2: a takhle budu zimovat já :D

foto3: ikebana :david:
vigosek
Co?
Na fotu c. 1 mas nove zapichnute rizky a nebo urizlou vzrostlou salvejku?
Co?
citace:
Původní příspěvek od Co?
tadyta byla v paneláku na jižní straně...

jo ještě bych měl podotknout, že jde o stejně staré řízky ;)

posl.foto: všade byli nějací broučci a larvičky, tak jsem veškerou nať ostříhal, nasušil, namlel, a extrahuji....žadný řízky jsem nedělal, tak žádný nemám ;)


woe....čti trochu ne? :P
vigosek
Prosim zkusenejsi o radu... na fotce je vzrostlejsi salvej, kterou jsem si ted koupil. Je IMHO mene olistena a na dlouhych holych stoncich, ktere se ohybaji...
Co radite? Podeprit a nechat je takhle dlouhe a snazit se, aby zesilily a nebo je mozne je rozrizkovat a ziskat tak nekolik mensich rostlinek?
Nektere rizky by ale byly bez listu. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost?
Diky za kazdou radu...
psychoXXX
2 vigosek:

Ja osobne by som ju narezkoval. Skusil by som jednu vetvicku zakorenit, ked sa nepodari (lepsie na jar rezkovat), tak si ju nechaj taku aka je a uvidis ako sa bude spravat.. To ze sa tak "plazi" a zaroven nataca listy mi pripomina ako by sa tahala za svetlom.. Daj ju na co najlepsie svetelne podmienky ako mozes.
Cicmon
vigosek: u starsich salveji je normalni, ze se takhle sklaneji k zemi, me rostla jak previslej muskat :D, kazdopadne narizkovat ji muzes, akorat stonek bez listu nejni nejlepsi napad :wink:

popripade bych jeste vyzkousel nechat ji rust takhle dal a az se skloni jeste vic, dej pod ni kvetnik z vlhkou pudou a mohla by hodid odnoz sama ;)
vigosek
Diky moc za rady! :-)
Mam ji doma dva dny a ted uz "jede" od poloviny tech vodorovnych odnozi kolmo vzhuru, takze to asi bylo malo svetlem, take mi to tak pripadlo...
Par listecku ztratila, ale alespon ji nemusim skubat :-) a nasadila dva dalsi...

Ma plny kvetinac korenu, radite presadit? Nekde jsem cetl, ze se rada tesna... a nebo tyhle oparace provadet az na jare?
Cicmon
IMHO klidne presadit do vetsiho, vetsi kvetnik=vetsi kytka ;)http://grower.cz/photos/004196/0083.jpg
vigosek
Cismon: ... hm, ta je paradni! :-) Takze jako u rybaru? vetsi hacek = vetsi ryba? :-) ... vycetl jsem tu smes "Substrat je z poloviny tvoren klasickym zahradnickym humusovym substratem, ze ctvrtiny perlitem a ze ctvrtiny vermiculitem", nebo mas lepsi tip? Diky za nazor!
Cicmon
hh :)
nicmene ta salvejka uz nezije, pred rokem ji zkolily vedra okolo 36 :(,, takze ve vedru do sklepa :D


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma