Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Pokročilé Techniky a Experimenty

 
Co2 sám a levně . - Klikni zde pro originální téma
d.trucker
tak lidicky tohle neni z moji hlavicky,tak me za to prilis nechvalte. dekuji. nasel jsem to u nejakyho modelare.je zde dokonale vysvetleno co2 a to tak ze polopaticky,coz me zaujalo,nebot jsem tomu na rozdil od jinych theadu dobre rozumel.


TLAKOVE NADOBY
Oxid uhličitý je v hasicích přístrojích i tlakových lahvích dodáván kapalný, pod tlakem 200 barů (dříve 200 atmosfér).
Pokud se používá k hašení požáru, je tlaková nádoba v červené barvě, což signalizuje dvě základní skutečnosti – otevřením ventilu vypouštíme kapalný CO2, vytváříme sníh – hasící prostředek. A aby tomu tak bylo, musí být ventil opatřen sací trubicí , dosahující až na dno lahve, takže z lahve uniká zkapalněný plyn.
Pokud používáme odpařený plyn (čepování nápojů, ochranná atmosféra při svařování a také naše stříkání modelů), musíme odebírat odpařený plyn nad zkapalnělou částí, tedy nahoře u hrdla. Proto vypouštěcí ventil nemá sací trubici. V tomto případě je tlaková láhev v barvě černé.
Pro naše potřeby asi nejlépe zvolíme pořízení tlakové lahve s CO2 o objemu 8 litrů, kterou koupíme všude, kde se prodává svařovací technika. Cena nové lahve se pohybuje okolo 3.500 Kč, výhodnější je zakoupení repasované 8 litrové lahve s CO2, a to v místě, kde se provádí opravy a plnění hasících přístrojů a CO2 lahví. Cena 8 litrové lahve s náplní 6 kg je 1.350,- Kč, nové naplnění (6 kg CO2) stojí 135,- Kč.
A kde najdete tyto plnírny ? Doporučuji navštívit internetové adresy www.vyzbrojna.cz , nebo www.hastex-haspr.cz, zde najdete adresy plníren v celé ČR.
Další cestou je získat ve výzbrojnách požární ochrany vyřazený sněhový hasicí přístroj, navštívit nejbližší plnírnu a nechat si zde předělat hasicí přístroj na láhev s CO2. Tuto práci Vám provedou vyškolení lidé odborně, navíc pokud je třeba prošlá tlaková zkouška (platí 5 let), provedou zkoušku novou. Předělání stojí do 300,- Kč, 1 kg CO2 náplně okolo 23,- Kč. Toto je také varianta v případě, že chcete jiný objem lahve, než standardních 8 litrů.
V současnosti můžete sehnat ve Výzbrojnách požární ochrany a.s. tyto velikosti vyřazovaných hasících přístrojů na CO2 :
náplň 1,5 kg – pro nás malá láhev, navíc má kulaté dno a nevhodný ventil
náplň 2 kg – objem 3 litry, rovné dno, vhodné pro jednotlivce. Tato láhev naplněná a s redukčním ventilem váží okolo 6 kg, je vysoká 50 cm, prostě ideální řešení, máte-li plnírnu
ve svém okolí. Cena asi 300,- Kč
náplň 6 kg – objem 8 litrů, zásobárna na rok, nebo ideální řešení pro kroužek. Ovšem výška 80 cm a váha 20 kilogramů. Cena asi 700,- Kč.
Jen pro úplnost uvádím, že je také možné zakoupit nové hasicí přístroje CO2 , které mají tlakovou láhev hliníkovou, ovšem jsou opatřeny rychlouzávěrem (pro naše potřeby méně vhodné řešení..) a hlavně – ta cena… 2kg CO2 hasicí přístroj bez DPH 1.300,- Kč, 5kg pak o tisíc více…

Redukční ventily

Připojovací závit tlakových lahví na CO2 (tedy i všech hasících přístrojů) je G ¾. Na tento závit pomocí převlečné matice připojujeme redukční ventil na CO2. V zásadě máme dvě možnosti, jaký ventil použít.
Ve všech prodejnách svařovací techniky je standartně nabízen redukční ventil na CO2 tuzemského výrobce GCE Chotěboř (obr. 3), cena se pohybuje do 2.000 Kč. Tento ventil má dva manometry, jeden udává výstupní tlak (regulovaný), druhý udává tlak v lahvi ( nikoliv množství zbývajícího plynu) , takže nám ukazuje hodnotu okolo 200 barů, dokud je v lahvi minimální množství zkapalnělého plynu (cca 100 gramů). Potom tlak prudce klesne na minimum. Proto je lepší si láhev občas zvážit. Na hrdle je vyražena jak hmotnost prázdné lahve, tak hmotnost náplně.
Druhou možností je použití redukčního ventilu CO2 Mini italského výrobce Oxy Turbo
(obr.4), který určitě dostanete ve všech prodejnách CHOBOLA – svařovací technika (síť prodejen po ČR – viz www.chobola.cz), případně si jej můžete na dobírku objednat v prodejně v Hradci Králové – tel. 495 408 810. Tento ventil stojí okolo 600,- Kč, tedy výrazně méně. Ventil je podstatně menší, lehčí, má sice jen 1 manometr na regulovaném výstupu ventilu, ale ten je kalibrován pro tlak i množství v litrech za minutu, takže si dokážete hravě spočítat, na kolik Vám vystačí náplň CO2 při nepřetržitém stříkání (z 1 kg kapalného CO2 se odpaří cca 540 litrů plynu).
Poslední záležitost, kterou potřebujete vyřešit, je připojení hadičky od stříkací pistole k redukčnímu ventilu. U velkého ventilu od GCE je výstupní nátrubek upevněn převlečnou maticí a je určen pro tlakové hadice svařovacích souprav. Nejjednodušší je nechat u soustružníka zhotovit nátrubek nebo redukci, jakou potřebujete.
Ventil MINI má na výstupu nátrubek průměru 5 mm (obr.5 – vlevo), takže může vyhovovat našim potřebám, nebo ho můžeme vyšroubovat, v tělese ventilu je závit G 1/8, což je pro nás vítaný rozměr. Většina koncovek hadiček a modelářských pistolí totiž používá tento závit (Hansa, Tamiya, Revell a další). Potom nám stačí spojka s tímto závitem na obou koncích (obr.5 vpravo) , hadičku připojíme přímo. Další alternativa je použít rychlospojek s tímto závitem (obr.5 uprostřed). Všechny tyto věci určitě dostanete v prodejně Vaňouch – modelář (www.modelar-vanouch.cz), Korunovační ulice v Praze,
Ještě než připojíte redukční ventil k naplněné lahvi, doporučuji krátké pootevření ventilu lahve, abychste profoukli ventil a zbavili se případných nečistot z plnění a manipulace. Na základě letitých zkušeností nepoužívám žádný další filtr mezi lahví a pistolí, je to zbytečné.
Jak vidíte na úvodním obrázku, používám upravený 3litrový hasící přístroj (2 kg náplně CO2), redukční ventil Oxy Turbo Mini, rychlospojky, kroucenou hadičku a pistoli Badger 100 (obr.6) s tryskou Fine (0,3 mm) - doporučovaný tlak okolo 1,2 baru (1,2 atmosféry), kdy má pistole spotřebu do 5 litrů za minutu (odečteno na manometru).
Protože mi plně vyhovuje nižší hmotnost, snadná manipulace a možnost postavit tuto láhev kamkoliv – na stůl, pod stůl, dávám přednost této velikosti. Běžně s jednou náplní nastříkám tři modely střední velikosti.


TAK SNAD VAM TO POMUZE A PRIBYDE GROWERU CO POUZIVAJI TUTO METODU. HODNE ZDARU
d.trucker
pokousel jsem se ty dva obrazky opravit,ale mam je nejak blbe nahrane ve slozce, soory. jsou na nich videt dva druhy manometru.
d.trucker
tak uz jsem si obstaral tu flasku. orininan hasicak na co2. nesmi byt starsi40ti let. jinak mam slibeno,ze dostanu za nejakej poplatek predelanou vymenou a rovnou i plnou a uz to pojede
d.trucker
1kg co2 je asi500litru. to znamena ,kdyz budes mit flasu na 6 kg jako ja ,nebo treba lucia, mas to na 3000litru co2.pri5x1minuta denne a prutoku 10litru za minutu by ti mela vydrzet tak jednu sklizen urcite. :punk:
d.trucker
krupieere.. prudu na tebe jsem smazal,protoze jsi se omluvil za to nedopatreni a v poho. mej se kraaaasne
d.trucker
tak uz jsem to dotahl k dokonalosti. viz foto.... je to jstrasne jednoduchy
ta vec uprostred hadicek je elektromagnetickej ventil
Jahudka!
d.trucker-Jsem opravdu zvedavej o kolik lepsi budes mit vynosy.Co jsem cet na groweru tak nikdo kdo pouzival co2 nemel nijak extra vynosy.Ja bych do toho taky sel ale myslim si ze pokavad jim pustis 5x denne 10l co2 zadnej vetsi efekt to mit nebude.Pokavad tam toho budes poustet naopak mooc aby to k necemu bylo zase se pro zmenu nedoplatis..Mno jsem na to opravdu zvedavej.
d.trucker
taky jsem zvedav.vynos by mel byt o 30 procent vyssi a napln kupuju za 190 voci . tak to zase tak mastny nejni a za pokus to stoji treba v kombinaci s chronikem.
Jahudka!
Kdyz by byl vynos o 30 procent vetsi byla by to parada.Chce to udelat nejakej opravdu objektivni vyzkum a pak jestli se zadari a opravdu bys mel o tolik vetsi vynos tak to podrobne popsat tady na groweru.Pak bych do toho sel taky.Takovy megapalice by spatny vubec nebyly:)
d.trucker
jj makam na tom,ale porovnavat se bude az prijde cas .
urcite se ozvu a dolozim foto.
hulabalu
haloooo, tag co? Co2 zamakalo? funguje to, su aspon trocha vydiet vyssie vynosy? Vie niekto objektivne potvrdit ze ci sa vyplati investovat do co2?
saiklon
mozna sem blbe cet, ale nikde sem se nedozvedel jakym zpusobem to casujete, porad nechapu prez co se casuje otevirani ventilu. sem magor?
d.trucker
casuje se to hodinama.uplne normalne . elektromagnetickej ventil je proste napojenej na casovac ..
jinak podle me se co2 nevyaplati . prodal jsem ho jiz davno.
Radoslav
citace:
Původní příspěvek od d.trucker
casuje se to hodinama.uplne normalne . elektromagnetickej ventil je proste napojenej na casovac ..
jinak podle me se co2 nevyaplati . prodal jsem ho jiz davno.


Tak to je zvrat, čekal jsem na výsledky a ono toto. Vyzkoušel jsi to vůbec?

Když jsem CO2 pokoušel, tak jsem se taky k žádným výsledkům nedopracoval, ale neměl jsem takovou výbavu. Osobně si myslím, že by ho muselo být mnohem víc než 5krát za den po 1.minutě. Např. CO2 tablety jsou vcelku k ničemu, protože ani celým balením nevznikne tolik CO2 aby to kytky předávkovalo, takže jednu tabletu to ani nepozná.
hulabalu
d.trucker: cus, a zvysil si im teplotu na cca 38C kdyz si ich dopoval s CO2 ?
bublantek
5*denne 1min. je malo videl sem video a musi se 3*denne 15min
Syst3m_t3r0r
pánové prosim poradte mi pls pmko , protože mi moc nejede net, kde jste sehnali ten elmag ventil. moc dekuji majte se.
kolomaznik
http://www.mprvalves.cz/data/svc713/svc713.htm
xixao
to d.trucker: zrovna tu resim ze si poridim CO2 a dostal si me jak pises ze si ho uz prodal. takze se chi zeptat jestli mas zkusenost ze to je naprd nebo jak to teda je? dikes
d.trucker
vracim se sem po 5ti letech s odpovedi,nejak nahodou sem sem zabrousil, myslim je to neni jen o co2,ale celem pestebnim boxu a musel by byt hermeticky uvavrem..takze ma rada je se na to vysrat a radeji poradne hlidat hodnoty a kvalitne hnojit,taky wataž musi bej dostatecna ,samo i genetika a pak neni potreba co2
okocha
je to nesmysl pouzivat takto CO2 a jeste vetsi nesmysl si myslet ze to zvetsi vynos, teda podle mne, a taky teorie rustu a kveteni kytek :-) ale nechci ti kazit radost kdyz uz si tak zafaral :-)
d.trucker
s odstupem casu souhasim,ale za zkousku to stalo a navod k provozu schopnemu a ne drahemu sis co2 jsem rad poskytl dalsim pracechtivejm kolegum
hardiron
pro co2 to chce vychatat skrin, hladinu co2 bych rozhodne meril, coz merak je docela mastny. Nejjednodusi me, prijde propojit 2 skrine, v jedne kytky spi a vytvari co2 toto tento vzduch foukat do skrine druhe kde je den a obracene


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma