Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 [2] 
Vše o ph půdy !!! - Klikni zde pro originální téma
farmer36
da sa daako odmerat ph hlyni s tohto ph testeru???
farmer36
na vodu
xXx-cavimanus
Zdar všchni mám problém s vysokým PH u dešťovky v 200l sudu. Sem naměřil 7.6-7.8PH a mě napadlo to snížit 2l octa. Viděl sem to tadyk na groweru že to dělá spousta lidí, tak to zkouším taky, ale nikde sem se nedočetl jestli se to dá hnedka stou smíchanou vodou zalít? Co myslíte dá se????
lapaj
citace:
Původní příspěvek od xXx-cavimanus
Zdar všchni mám problém s vysokým PH u dešťovky v 200l sudu. Sem naměřil 7.6-7.8PH a mě napadlo to snížit 2l octa. Viděl sem to tadyk na groweru že to dělá spousta lidí, tak to zkouším taky, ale nikde sem se nedočetl jestli se to dá hnedka stou smíchanou vodou zalít? Co myslíte dá se????


ocet smrdí, já ph snižuji citronem. když ti nevadí octový smrad - nech to chvíly odstát, promíchat - netřepat, zalévat.
Nicker
No tak já to vidím takto xD
Když měříš pH pomocí kapek (mám koupené pH na měření půdy cca. 50 Kč), nasypeš do čtvrtiny kádinky co je k tomu hlínu a do tři čtvrtin zaleješ destilkou, nakapeš rroztok 1, zamícháš, nakapeš roztok 2, zamícháš a porovnáš... Neměl sem s tím žádné problémy a dá se s tím měřit i pH vody... Dál bych zveřejnil muj skromný názor na lakmusové papírky - totálně na hovno... Ještě tušim se tu někdo ptal na dobrou půdu... Mě se líbí půdy od firmy BioBizz a pak je tu ještě Canna Terra Prof, a jinak pH půdy bych moc neřešil, stačí upravit zalívku na 5,8 a máš to v pohodě... Growu zdar, Nicker :)

Edit: Tak pH půdy pomocí kapek na vodu se meří tak že vemeš tu hlínu, zaliješ destilkou, v poměru jak píšu výše... Promýcháš, necháš pár hodin odstát a měříš to jako vodu... Potom ke snižování vody... Zrovna před chvílí se mi to konečně podařilo dostat na ideální číslo, používám k tomu citrónku... Za pár korun skoro v každém obchodě no a snižoval sem ze 7,4 na 5,8 a na pul litru mě to vyšlo zhruba na 53 kapiček
xXx-cavimanus
tak mě ani ten ocet nijak nevadí, já sem na něj docela zviklej na praxi ho i vyvařujem a to už je jiný čajček :) Všem díky za radu Groweři! :)
alurisen
Potreboval by som poradit ci je nutne hlinu na ktorej je napisane ze ma ph 5.0 - 6.5 upravovat alebo je dobra??? Mam kupene dusíkaté vápno ktore by som tam v pripade nudze mohol zamiesat. Za odpoved vopred dakujem.
Nicker
nech tak a upravuj jen zálivku
Aladin
Zdravím. Mám z těch sedmi stránek co jsou tady hlavu jak poleno. Mám PH test pod názvem BEN-TEST,na asi stejné bázi jako tady Nicker. Nemám problém změřit ph samostatné vody,nýbrž jsem docela v koncích s měřením ph substrátu(hlíny). Nicker píše že mám nasypat jednu čtvrtinu hlíny a tři čtvrtiny des. vody,tohle chápu. Ale má otázka zní,zda-li neovlivní výslednou barvu po nakapání roztoku hlína kterou jsem přidal? Zkoušel jsem to jen tak nanečisto,ale zabarvení vody po substrátu mě docela mátlo. Nemám třeba přecedit vodu od toho substrátu přes sítko? Prosím někoho o odpověď.
bezdechu
citace:
Původní příspěvek od Aladin
Zdravím. Mám z těch sedmi stránek co jsou tady hlavu jak poleno. Mám PH test pod názvem BEN-TEST,na asi stejné bázi jako tady Nicker. Nemám problém změřit ph samostatné vody,nýbrž jsem docela v koncích s měřením ph substrátu(hlíny). Nicker píše že mám nasypat jednu čtvrtinu hlíny a tři čtvrtiny des. vody,tohle chápu. Ale má otázka zní,zda-li neovlivní výslednou barvu po nakapání roztoku hlína kterou jsem přidal? Zkoušel jsem to jen tak nanečisto,ale zabarvení vody po substrátu mě docela mátlo. Nemám třeba přecedit vodu od toho substrátu přes sítko? Prosím někoho o odpověď.


Nebo počkej až si hlína sedne a pak vodu odsaj stříkačkou, filtr (kapesník, plenu) je taky možné použít.
Aladin
Děkuji,s tím sednutím nevím,jelikož je to substrát a moc se mu sedat nechce,ale vyřeším nějakým tím sítkem,po případě něčím podobným.Ještě jednou díky.
Aladin
No ale když už tu tak píši,rovnou se zeptám. Mám pět rostlin všem až na Durban Poison se daří a bez problému rostou,ale jen na zmiňovaném D.P. se začaly objevovat hnědé tečky,měl jsem s tím problém i minulý rok,ale nějak jsem to nevyřešil. Je to určitě špatné PH,ale nevím jestli nízké nebo vysoké,uvidím až změřím,ale rád bych slyšel nějaký názor předem. Je možné že je tento druh choulostivější než ostatní? Jinak,hovořím rostlinách pěstovaných venku v kýblech.
Zdravím hledal sem upravu ph pudy a buď tu nic není nebo sem blbec.

Jde mi o to jestli tu má někdo skušenosti s vápněním.
Jelikož mám flek docela v náročném terénu tak výměna hlíny je nemožná. Ph půdy je na 4 tak že potřebuji zvednout ph na 5,5 až 6. Vůbec nevím kolik toho vápnamám dát na cca 30 - 35l hlíny. Mám to jen zalejt vodou ve který je rozpuštěný vápno nebo bude lepší tu zeminu promíchat z vápnem ?
Zedy
Zdarec,

hned první odkaz v hledání a v něm hned první příspěvek...

citace:
Původní příspěvek od L0TRIK
-zvýšení ph o jeden bod - 453,59g váapna do 28,317dm3(l) půdy


Nevím jak si to hledal :teef: každopádně jsem to spojil, kdyžtak mrkni ještě sem:

Jak změnit kysele nebo zasadite ph

Měj se....
ChuQ
Poradte prosím někdo nějakej tekutej přípravek na pH. Mám pH zhruba 5 a chci se dostat na těch 6 :) Když sem toto říkal babě v zahradnictví, tak mi dala okyselovač a ani sem si toho nevšiml :(
Tak nikdo mi neopověděl ,tak sem skusil zavápnit 2díry (cca 30 - 35l) do jedný sem promýchal 2 lopatky vápna a do druhý 4. No a už na ty první vylítlo ph ze 4 na 10. Tak že stím vápnem fakt opatrně ! (ještě dodám ,že sem nesehnal ph půdní test , tak sem použil ph vody test. Hlínu sem dal do kelímku zalil destylkou chvílu mýchal a nechal usadit.následně sem vodu nasal do stříkačky a pak sem postupoval podle pokynu na letaku)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma