Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Odrůdy a Šlechtění

Stránky: 1 [2] 
Geneticky Modifikované Konopí - Klikni zde pro originální téma
ZOO68
i kdyby tak jako tak...

Nejednalo by se o konopí, ale o GMO Solanum lycopersicum, do kterého je metodami genového inženýrství transferován jeden nebo více genů, kódujících kanabinoidy... Teoreticky se nejedná o žádnou velkou složitost, transfer genů mezi rostlinami je již dávno vědecky popsán a dlouho aplikován.

Na druhou stranu, pokud by se tímto laboratoře zabývaly, je jistější použít akceptorovou rostlinu stejné čeledě - Cannabidaceae.
Pro Cannabis připadá v úvahu Humulus.
Pak už jde jen o to buď, vložit geny do určitého lokusu na DNA pro geny chmelových sekundárních metabolitů, nebo je přímo nahradit. Chmelové silice obsahují více než 200 různých chemických sloučenin, takže je velká pravděpodobnost, že by se vhodné místo na transfer genů pro canabinoidy našlo... ;-)
Mard
No právě, takovej chmel s THC je můj vlhkej sen :-) To pivo z něj :-) Óóóó...
schutzesan
Kdyz jsem byl nejakou dobu v usa tak jsem se casem dostal k "black ice" (na netu jsem nenasel zminku ani) a to byla takova sila.. Meli sme toho malo a smrdelo to z pokoje az na konec chodby.. Oproti predchozim modelum ktere byly tez sila tohle bylo az moc! Rikali sme si ze to musela byt genetika.. Muze vubec neco takoveho existovat jako trava s pridanym lsd nebo tak ^^
ZOO68
jsem zastáncem GMO

Do budoucna budou GMO potraviny nutností. Už jen z důvodu, že nestálou aplikací různých pesticidů se cíle zásahu stávají rezistentními a postřiky se stávají méně účinnými. Osobně raději budu mít na poli GMO, než "neGMO" stříkanou různou chemií...

Zvýšenými výnosy, a nemusí se nutně jednat o GMO, ale o n-ploidní odrůdy, se bude půda obdělávat efektivnějí, čímž nebude nutno zvyšovat rozlohy zemědělské půdy na úkor lesů a luk.

Ono GMO je "jen" o manipulaci s genomem - vnesu nějaký gen zájmu do jiného organismu, popř. znásobím transkripci nějakého zájmového genu přímo v oné rostlině. Něco, co už příroda vymyslela, jen se to pomocí technik genového inženýrství přenese jinam, nebo vylepší.

Žádná nová průmyslová substance se do organismů nezavádí, protože by to byla cesta od proteinu ke genu - což je zcestné ;-)

Svým způsobem je šlechtění také primitivním zásahem do genomu, i když ne přímým. Vybíráme organismy s nějakými vlastnostmi a vzájemně je křížíme, abychom měli požadovaný výsledek (výnos, chuť, obsah látek, odolnost vůči mikroorganismům).
Stačí se podívat, jak vypadala původní pšenice. Nyní je výnos cca 4-5 t/ha. V původní odrůdě bychom se nedostali ani na 1 t/ha - což by znamenalo 5x vyšší osevní plochy, náklady, aplikace chemie etc.

Plody bez semen jsou především díky poptávce ze strany zákazníků - melouny, citrusy, rajčata aj. Ale tady se jedná o polyploidní odrůdy a ne o GMO. Ostatně takovou není až zase tak velký problém "vyrobit" v domácích podmínkách, např. kolchicinem z ocúnu...

GMO NÁM ČASTO DĚLÁ PŘÍRODA PŘED OČIMA, JEN SI TO NE VŽDY DOSTATEČNĚ UVĚDOMUJEME ;-)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma