Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Kuřárna

Stránky: 1 [2] 3 
Zamyslate sa otazkou existencie? - Klikni zde pro originální téma
rela
Já nevím, říká si Štěstíčko a taky si myslím, že z těch, kdo něco tvrdí má velký díl pravdy, ne-li největší. nesmíš ale zapomenout, že je to pouze energetický model. Totéž tvrdí všechny ostatní náboženství, nauky a dogmata, jen to tam musíš chtít najít... Kdo z boha je, slovo boží slyší, že :-))
kolumbijec
pokladam jednu o tazku fsem: co si predstavujete pod pojmem BUH????? co pro vas znamena?????
rela
Víš, touhle otázkou se zabývám už docela dlouho. Byl jsem buddhista, křesťan, ateista, esoterik a kdovíco všechno. Teď jsem ve stadiu, že už to neřeším. V mojí hlavě je několik archetypů (není to správný slovo) - rozum (řeší, je-li to možné nebo ne, používá paměť), ego (idea o tom jak se mám dobře. Neřeší,je-li to možné, ale jen jestli to chci a je-li to pro mne dobré. Používá fantazii), mysl (je klidná nebo neklidná podle toho nakolik je akční :-) ego a nakolik to dokážu a chci zrovna ovlivnit), v prostředí mysli se projevuje vůle. Nevím přesně co ji spouští, (často ego, zřídka rozum), ale je nejsilnější, protože je-li spuštěna, dokáže cokoliv...
Ani jeden z těchto archetypů nejsem já - nedokážu se s ním ztotožnit. Jsem nad tím vším a vše to vnímám jako iluzi, klam. Ale co jsem já? Řekl bych, že tady někde jdu k Bohu (nebo tomu, co za něho považuji). Ono když se pak člověk zeptá, je ticho. Ale ani to ticho není konec. Je to šrumec být nevědomý, mezi tím je ticho a pak je taky šrumec, ale tam ještě nejsem. Bůh je tohle všechno, a hlavně je to fuk :-)
Doufám, že to jde pochopit, jednodušeji to napsat neumím
Landrover
Ja osobne verim v boha lebo verim aj v spravodlivost,vela ludi rozprava o poslednom sude kde budes sudeny za tvoje pozemske ciny no newim.Vsimli ste si ze na svete sa f poslednom case stavaju obrovske tragedie ako napr Tsunami,zaplavi,hurikany, a ine katastrofy mozme to brat ako dosledok toho ze si nevazime svoju vlastnu zem,(globalne oteplovanie el nino) no mali by sme si uvedomit ze my vytvarame podmienky ci uz prirodne alebo zivotne pre tych co pridu po nas.Vela ludi je zaslepenych svojou vlastnou existenciou a to nespeje k dobru.Verte tomu ze ak Boh existuje urcite nieje na nas hrdy...PEACE...
jaagermeister
A co takhle přiznat si, že smrtí pro nás všechno končí. Že po smrti už nic není?
CAESAR
to odporuje zakladnemu zakonu, zakonu zachovania energie. ked zomre tvoje telo, tvoja vola zije dalej
kolumbijec
2landrover: tak tyhle souvislosti bych moc dohromady nedaval. to mi pride trochu jak od svedku jehovovych.......
2jaagermeistr: ale tohle co ja vim tady nikdo nezpochybnuje. ja osobne sem presvedcenej ze az zemru tak nebude nic. ale to se stejne jednou dozvym...............
fnuk
citace:
Původní příspěvek od jaagermeister
A co takhle přiznat si, že smrtí pro nás všechno končí. Že po smrti už nic není?

tak tipické.
kolumbijec
2shotone: ty si uz davno mrtvej. je jasny ze ma kazdej svuj nazor. predpokladam ze ty taky. ale ten sis nejak musel vytvorit. tohle je jenom diskuse. to nema nikomu nazory vyvracet. je mi jedno ze tebe nezajima co se s tebou stane. a jak tenhle svet funguje. ale jak vydis tak par lidi jo. tak se sem neser kdyz nemas zadnej smysluplnej prispevek.
i kdyz. taky nazor.
Sniper2
Zivot je jen matrix;),ne vazne,asi na tom neco bude proc tu jsme,ale urcite nas nestvoril buh,spis nekdo jinej,mozna mimozemstani.
fnuk
povedala stara baba dole v dedine ze ta vsechna pravda lezi ve vine.:flick:
rela
Souhlasím se vším, co bylo řečeno. Po smrti nebude nic. Nic je všechno. Hurá!!
Landrover
jo jo svedkovia jehovovy a co ty vies mozno maju pravdu prave oni -nieze by som bol daky jehovista...ale inak nemam nic proti sorry ale vystupujes ako suveren tak ten boh si urcite ty nie?:frog:
rela
Na tom, co řekl Sniper2 taky určitě něco bude. Četl jsem toho hodně o matrixu i o těch mimozemšťanech, a zatím jsem neslyšel o nikom (včetně pánů "vědců") kdo by to byl schopen vyvrátit.
fnuk
a čo také prirozene bardo tohoto zivota
bolestne bardo umirani
zarive bardo dharmaty
karmicke bardo vznikani?:eek:
MUZsRANAMI
verim v Jezisa Krista .... ten urcite na tejto zemi bol a to co hovoril ma zmysel.
rela
Zdravím Tě! Už jsem myslel, že to nikdo nevzpomene. Obávám se, že Bardo Thodol tady ale nikdo nezná. Osvobození skrze naslouchání je dnes nauka, kterou zná hodně málo lidí. Tahle nauka mě přivedla k umírajícím, s nimiž dělám do teď a neustále se přesvědčuju, že je pravdivá! S tím souhlasím. Nesouhlasím jen s teorií reinkarnace. Om namo sarvo tathagata!
rela
toMUZsRANAMI. Jo jo. Vybavuji si podobenství, který jsem kdysi četl: Rostliny rostly nad řekou a stále si stěžovaly, že neznají nic, než místo kde rostou. Pak se jedna pustila a odplavala po řece pryč. Nic to není, stačí se pustit, říkala ostatním, ale ony měly strach. Když odplavala, začaly jí uctívat jako nejlepší. Nikomu nedošlo že stačí se jen pustit. Možná to bylo se zvířatama, ale to je jedno. Stejně je tak tomu s Ježíšem. Nevěřím v něj. Věřím jemu, ale také patřím mezi sraby. Nevybočuju z řady
kolumbijec
2sniper2: a kdo stvoril mimozemstany????
2landrover: jo a mozna pravdu ten typek co sedi v bohnicich a rika ze za tyden prijde armagedon............... -:)
na jednu stranu kazdej muze mit ptavdu.
2rela: zatim mas muj respect za tvy nazory a myslenky ale:
"Na tom, co řekl Sniper2 taky určitě něco bude. Četl jsem toho hodně o matrixu i o těch mimozemšťanech, a zatím jsem neslyšel o nikom (včetně pánů "vědců") kdo by to byl schopen vyvrátit" - to mi vysvetli. nebo fukt veris ze zijem v matrixu kterej vytvorili martani???????????????????????????????????????????????????????



EDIT :Hlava ,bylo to moc roztazeny , tak sem ti ubral par otazniku , sory
fnuk
[QUOTE]Původní příspěvek od rela
Zdravím Tě! Už jsem myslel, že to nikdo nevzpomene. Obávám se, že Bardo Thodol tady ale nikdo nezná. Osvobození skrze naslouchání je dnes nauka, kterou zná hodně málo lidí. Tahle nauka mě přivedla k umírajícím, s nimiž dělám do teď a neustále se přesvědčuju, že je pravdivá! S tím souhlasím. Nesouhlasím jen s teorií reinkarnace. Om namo sarvo tathagata! [/QUOTE.
a co delas s timi umirajicimi ?
rela
to kolumbijec.. Nejde o to, kdo matrix vytvořil, ale o ten princip. Jde o to, že žijeme v iluzi ať už jí nazýváme matrix (film) nebo májá (buddhismus). Vůbec si to neuvědomujeme a proto nám to připadá jako samozřejmost, ale pravda je opravdu někde tam venku :-)Pokud tě to zajímá, teorie je asi takto: Hledáme-li na základě logiky podstatu věcí, dojdeme k tomu, že musí být nejmenší z nejmenších což je logicky prázdnota (vše je prázdnota - Buddha). Prázdnota, jež je podstatou všech věcí (všichni jsme jedno - Kristus ale i další). Jenomže prázdnota je pro nás příliš abstraktní. Žijeme v domnění, že jsme jen tělo, a proto podléháme zákonům času a prostoru. Žijeme v iluzi a jsme jí poutáni. Ti kdo se pustí jsou pak uctíváni místo následováni.

2fnuk: no starám se o ně, co sis myslel? :-)
Sinuhet
kolumbijec: Nez priste zase budes mit otaznikovy prujem, zkus myslet. :-(
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od CAESAR
to odporuje zakladnemu zakonu, zakonu zachovania energie. ked zomre tvoje telo, tvoja vola zije dalej


Neodporuje. Klidne si nejakeho umirajiciho zmer.
kolumbijec
2rela: uz zacinamchapat. ale asi to jeste chvilku potrva....
jestli fsichni zijem v iluzi (lidi. zvirata. stromy.) tak vlastne iluze se stava nasim svetem. rikas ze pravda je nekde tam venku. ale jaka pravda???? pro koho???? co kdyz to venku je dalsi iluze???? kde lezi hranice iluze????

2sinuhet: sorry to all.
CAESAR
citace:
Původní příspěvek od Sinuhet


Neodporuje. Klidne si nejakeho umirajiciho zmer.


jasne ze odporuje, ako sa da merat vola? kde zmizne?
kolumbijec
kdyz clovek zemre tak je o 8gramu lehci.
rela
4kolumbijec: Pro koho? Já taky nevím. Ale člověk hledá boha, sám sebe, cokoliv co za tím vším je. Hranice iluze? Jsou v našich hlavách. Nemusíš se dostat ven, stačí když jí prokoukneš. Když tý iluzi (a smyslům, které jsou také klamné) přestaneš věřit. A to lze jen pokorou. Pokora je důvěra v Boha. Budeš-li mu věřit, pak musíš opustit svět. Když tohle dotáhneš do konce staneš se osvobozený (proto je to to slovo), osvícený. . . "Očarovány pouhou růzností vjemů bloudí bytosti bez konce v bludném kruhu sansáry."
Podle toho, co jsem prožil sám to není o ničem jiném, než že když ti konečně dojde, jak je to všechno jednoduchý, přestáváš mít jakoukoli potřebu něco měnit, dělat, protože vše je samo o sobě dobře. Je to pohodička i průser. Vše najednou a dohromady nic.
Otázka je nakolik je to iluze právě pro zvířata, rostliny. Já v tom dělám rozdíl. Tvrdím, že jsou bytosti tzv. bytostné - to jsou lidé - mají svobodnou vůli a mají do jisté míry odpovědnost za to co dělají. Zvířata jsou bytosti bytostných (bytost bytostného) je v tom rozdíl. Nemohou se samostatně rozhodovat, ale nenesou odpovědnost. Malý dítě je taky bytost bytostného, dokud nedospěje do úrovně, kam ji tlačí ostatní lidé. Až teprve později se stává bytostí bytostnou.
K tvýmu poslednímu příspěvku o těch 8 gramech. To je jako třeba u krav tam je taky živá a mrtvá hmotnost :-)))
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od CAESAR


jasne ze odporuje, ako sa da merat vola? kde zmizne?


Mluvil jsi o zakonu o zachovani energie. Tam neni nic o vuli.
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od kolumbijec
kdyz clovek zemre tak je o 8gramu lehci.


Neni.
CAESAR
citace:
Původní příspěvek od Sinuhet


Mluvil jsi o zakonu o zachovani energie. Tam neni nic o vuli.

a vola je co? a co zivotna energia?
CAESAR
citace:
Původní příspěvek od Sinuhet


Neni.


ako to vies? vazil si niekoho pred tym ako zomrela potom ako zomrel?
kolumbijec
2rela: ja myslel hranice iluze v tom slova smyslu jak ze az prokouknes. procitnes. atd. tak jak vis ze to neni jenom dalsi iluze????
ale to uz se dostavame k otazce kdy se z ditete stavane bytost bytostna. musi se tim dite stat???? kdy se z opice stava clovek???? cili na zacatku byli jenom bytosti bytostneho. jaky je rozdil mezi nami a zviraty????
zvirata se muzou samostatne rozhodovat. a taky tak delaji. jakou mi neseme jinou zodpovednost nez zvirata???? fsichni sme jenom prach. indiani i kameny povazuji ta zive bytosti.
rela
za živé bytosti v tom smyslu, že všichni jsme jedno a totéž. Zvířata se nerozhodují. Oni neřeší, je-li špatně, když loví protože mají hlad. Jednají instinktem. My se rozhodujeme. Má to co dělat s karmou. Dítě se nemusí stát bytostí bytostnou. To závisí na tom kdo jej vychovává a k čemu ho vede. Jo až procitneš, určitě to poznáš. Proto žiješ ve světě kde se musíš neustále rozhodovat. Jedině pomocí zkoušek každý zjistí, jak daleko je. Díky za zajímavou diskusi! Musím mastit v pondělí bye!
kolumbijec
2rela: jj. aspon mam o cem premyslet.......... -:)
wix
nad tim sem přemejšlela už častokrát. jediný k čemu ale vždycky zaručeně dojdu je to, že lidi sou malý nevděčný sviňky, kterym to sice myslí, ale vůbec to myšlení nevyužívaj k dobrejm věcem a pořád tu naší zemi kurví. no... a z toho potom vyplývá, že je v ohrožení i pěstování venku, protože tak zem už bude tak zkažená, že to sežere každou malou i větší kytku, a všechnu trávu a stromy a bude to v prdeli. a tak uběhne takovejch tisíc let a tady budou jen takový vysušení něco jako lidi a všude pusto a skoro žádná voda...... jéžiš, sorry, sem zhulená a nějak mi to uteklo...
cosecha
Proc tu sme? a vite ze je mi to uplne jedno? Smysl existence a zivota me nezajima. jednou proste ziju, tak ziju,ted a tady a jednou umru jako umrela moje babicka. kdo za to muze a proc a jestli to nahodou nejni uplne jinak je mi fuk.Snazim se zit tak abych lidem spis pomahala a snazim se nedelat druhejm to co se mi nelibi kdyz mi delaj oni. atomy, molekuly, kvarky, energie, galaxie, superstruny a duchovno mi lidsky pratelstvi a lasku nedaj.

existuje teorie ze kdyz nekdo prijde na to jak funguje tenhle vesmir, tak v tom okamziku se vesmir promeni v neco uplne jinyho a mnohem slozitejsiho. A existuje teorie ze uz se to stalo.

A me je to ttaaaakkkk kraaasne jedno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
swen
tak to musíme spolu zahulit,jinak to nevidím.:smoker:
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od CAESAR

a vola je co? a co zivotna energia?


Tak si vyber. Pokud se chces ohanet zakonem o zachovani energie, tak nemuzes pouzivat pojmy jako zivotni energie, apod. E=mc2
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od CAESAR


ako to vies? vazil si niekoho pred tym ako zomrela potom ako zomrel?


Cetl jsem o takovych pokusech a pry zadna zmena.
Ale skoncime u toho, ze jsme kazdy cetli neco jineho.
Pokud me chces presvedcit uved odkaz na verohodnou studii.
MUZsRANAMI
citace:
Původní příspěvek od rela
toMUZsRANAMI. Jo jo. Vybavuji si podobenství, který jsem kdysi četl: Rostliny rostly nad řekou a stále si stěžovaly, že neznají nic, než místo kde rostou. Pak se jedna pustila a odplavala po řece pryč. Nic to není, stačí se pustit, říkala ostatním, ale ony měly strach. Když odplavala, začaly jí uctívat jako nejlepší. Nikomu nedošlo že stačí se jen pustit. Možná to bylo se zvířatama, ale to je jedno. Stejně je tak tomu s Ježíšem. Nevěřím v něj. Věřím jemu, ale také patřím mezi sraby. Nevybočuju z řady


ma to zmysel co si napisal? som tam ziadny nenasiel ...
wOOkie
jj, existence je fakt vděčný téma pro vyhulený hlavy. Vzpomínám si (matně :D) jak sem zhoubovanej ztratil pojem o lidech ze sociálního hlediska, jenom sem je viděl jako živočišnej druh, zvířata. Úplně sem žasl co sme všechno vytvořili, co jsme schopni udělat, a tak. Přelstít smrt, vytvořit neuvěřitelně malý součástky, ovládat obrovskou sílu atomů. Ale na co je to všechno. Proč ? Nebylo by bez toho všeho líp ? Možná ano. A co myslíte vy ?
CAESAR
citace:
Původní příspěvek od shotone
to sinuhet : je najaka studie verohodna? .)


podla mna ta ktoru si sam vyskusas

sinuhet>to o tej hmotnosti som ja nepisal, ale kolumbijec, ak myslys to
fnuk
citace:
Původní příspěvek od Sinuhet


Neni.

imho moze byt lahsi aj o cele telo okrem nehtov a vlasov. tkz.duhove telo . alebo o mozgove bunyk prievidskuhrušku už neleju.
kolumbijec
2shotone: ???????????????
2wookie: jj. proc????
rela
2MUZsRANAMI: moc dobře jsem to asi nepřevyprávěl ale já tam smysl vidím. Šlo přce o Krista!?

2KOLUMBIJEC: přemýšlel jsem o tom co si o tomhle všem vlastně myslím, četl jsem, hledal až jsem přišel na to, že vlastně stále nic nevím. Už jsem to tady jednou psal. Největší díl pravdy resp. nejpochopitelněji podané úvahy (můj názor) z těch, kteří něco tvrdí má Štěstíčko. Jeho texty lze najít na www.pravda-kvalitne.cz.

2wOOkie: Myslím že jo, bylo by líp, jednodušeji, upřímněji, ... doufám :-)

2ALL: Cosecha to řekla dobře. Souhlasím! Jen jedno je jisté, že nic není jisté, a ani to není jisté!
Sinuhet
rela uvedl spatne odkaz. http://www.pravda.pc.cz/ ten funguje. Ale podle zbezneho cteni jsou to pro me strasne kydy.
Landrover
A premyslali ste ze vazne nejsme sami ze tam hore je dokonaly vesmirny system?Ja viem znie to ako Scifi ale ludia moji milovany viete kolko milionov rokov bude existovat nasa zem?(prirodzene)...Tolko veci sa zmeni...Ja som pisal este na zaciatku tohto threadu ze Vemir je ako strategicka hra mas svoje veci cim je f tomto pripade nasa zem no a na okolo je tma kym sa nevidas dalej neodkrijes mapu nic sa nedozvies...Podla mna si hladaju cestu aj ine civilizacie niektore rychlejsie ine pomalsie no a niektore nas uz mozno aj nasli no su tak vyspeli ze na to niesme este pripraveny mozno by sme to ani nechapali.Toto je cista polemizacia takze tak;)
Jak to tady čtu, tak si myslim, že to bude hoooodně dlouhej thread. A jelikož je každej jinej a v určitym období věří v něco jinýho (nebo něco podobnýho) tak bych řekl, že se to určitě nevyřeší (to ani zatim nejde, protože sme takový jací sme, kdyby se to vyřešilo, tak už by byla filosofie a psycho o ničem) a prostě tady padne pár názorů a každej bude mít jiný přívržence. totiž chcu tim říct, že je tady hodně důležitý slovo SUBJEKTIVITA, jestli mě chápete...pro každýho může bejt pravda jiná, pravda nemusí bejt jedna a pro všechny stejná...a ani není. A tak mě napadá - co je pravda? Je to něco objektivního??? ale objektivita nemůže existovat bez subjektivity...no prostě psycho
A timhle problémem se zabýval C.G.JUNG. zkuste si sehnat knížku DUŠE MODERNÍHO ČLOVĚKA....
kolumbijec
2SHOTONE:
citace:
tahle diskuze uz je davno mrtva...stejne sme/ste dosli jen k tomu ze kazdy ma svuj nazor a i kdyby nebyl spravny tak mu ho nikdo nevyvrati...to muze jen on sam...nejak to snama proste dopadne tak uz to nereste .)
myslis ze sem ryl bezduvodne???? hej zamysli se nad tim co pises a proc to pises. na takovy hovna sem proste musel reagovat.
2SHOTONE:
No jo, ale nesmíš to brát jako nějakou univerzální výmluvu ty svý kecy. Musí se bejt sebekritickej. třeba když budeš nějakej sado-maso vrah a budeš zdůvodňovat svý vraždy tim, že ti to prostě dělá dobře a že se tím můžeš dále duševně a jinak rozvíjet, tak nejseš sebekritickej a nepřiznáš si že seš úchylnej magor...
2SHOTONE:
to nevim, jestli má s tebou něco společnýho sado-maso, ale nekonkretizoval jsem to...je tam přece slůvko TŘEBA
kdyby ses nad tim raději trochu zamyslel, tak to má společnýho hodně
a tahle diskuze doufám mrtvá není...nebo jo? jestli jo, tak se omlouvám že se marně pokoušim :)
Sinuhet
shotone: To asi mel byt sarkasmus, ze?
Systematickym nicenim sama sebe myslis koureni marihuany? Ano je to nezdrave.
Buh neni? No jeho existenci nelze vyloucit, ale dosud nebyla ani potvrzena. Takze mi pripada poctive rict nevim zda existuje.
Mr.Proper
Existenci Boha mi potvrzuje každá vteřina každé hodiny každého dne a všechno kolem mě.

:)
Sinuhet
No jo, holt kazdy mame na dukaz jine naroky.
kolumbijec
2Mr.Proper: Existenci Boha mi vyvraci každá vteřina každé hodiny každého dne a všechno kolem mě. -:)
Mr.Proper
citace:
Původní příspěvek od Sinuhet
No jo, holt kazdy mame na dukaz jine naroky.


A jaké máš na důkaz nároky?
:)
Mr.Proper
to kolumbijec:
Co člověk, to individuální a svébytný pohled na svět - a tak to má být. :)
A i to mi potvrzuje existenci a přítomnost Stvořitele v každém z nás i okolo nás :)

Peace :)
kolumbijec
2Mr.Proper: peace -:)
Peace musí bejt i s i bez Boha...
PEACE
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Mr.Proper


A jaké máš na důkaz nároky?
:)


Opakovatelnost, objektivnost...
Ale v pripade boha pripada v uvahu asi primo jeho osobni ukazka s demonstraci nadrirozenych schopnosti, snad.
Mr.Proper
pro Sinuheta:

A nemůže být opakovatelnou, objektivní a nadpřirozenou ukázkou např. život rostliny konopí? Jestli tohle není zázrak, pak už nevím co ...
Zázrak je všechno, že žijeme, milujeme se, umíráme, jíme, pijeme, hulíme :)

Někteří řeknou: no jo Propře, ale to je příroda, ne Bůh. A Mr.Proper odpoví: a copak to není to samý? Proč je to potřena oddělovat, copak Stvořitel nestvořil vše? Včetně toho, co nazýváme přírodou, Vesmírem?

BŮH STVOŘIL EVOLUCI.
Bůh je evoluce sama, Bůh je bytí, Bůh je život, Bůh je svoboda a hlavně láska.

Přestaňme oddělovat Boha od každodenního života. Bůh je všude a ve všem, ve vyhuleném jointovi stejně jako v polární záři.
Nenechme se mást a znechutit termínem Bůh. Co se stane, když to zprofanované slovo nahradíme slovem Život? Vždyť je to to samé...
:)

BŮH je něco, co je v nás i nad námi, co nás stvořilo, evolučně vyvinulo a dalo nám svobodu se přiklonit buď k němu nebo ne. Můžeme ho uznávat nebo zatracovat.

A teď zkusím napsat tu samou větu, jen slovo Bůh zaměním za slovo Život:

ŽIVOT je něco, co je v nás i nad námi, co nás stvořilo, evolučně vyvinulo a dalo nám svobodu se přiklonit buď k němu nebo ne. Můžeme ho uznávat nebo zatracovat.

Je to lepší?

Peace :)
Mr.Proper
shotone: dík.
N. D. Walsch? Asi ano... ;)
kolumbijec
2Mr.Proper: takze buh stvoril sam sebe????? jak muze nekdo stvorit sam sebe???? stvoril ze z myslenky????? jak mohl myslet kdyz nebyl????
Mr.Proper
kolumbijec:

No, tady je potřeba chápat pojmy jako čas a prostor v jejich realtivním účelu a smyslu. Z absolutního (rozuměj Božího- pozn. Mr.Proper :) ) hlediska čas a prostor jsou jen veličiny, které nám umožňují se identifikovat, poznávat sami sebe. Resp. Bohu umožňují zakoušet sebe...
Jestli dokážeme přijmout slova jako Věčnost, připustit, že čas je poze ten přítomný, pojmout nikde nekončící Vesmír, pak možná uznáme, že Bůh (Život) tu byl věčně a věčně bude. Je to stejně obtížně představitelné jako co bylo před Velkým třeskem - ono v podstatě je to stejná otázka. Relativními veličinami asi nelze rozumově popsat absolutní realitu- tu lze jen cítit.

Takže mám-li odpovědět jaký mám názor na stvoření Boha, říkám Bůh JE, KTERÝ JE.
Ne byl, vznikl, žije a zanikne.
JE.
Bez minulého a budoucího času. Bez minulosti a budoucnosti. JE ve věčném přítomném okamžiku. Prostě JE.

(K tomu malá poznámečka - stojí za povšimnutí, jak duchovní nauky všech možných směrů a vyznání kladou velký důraz na prožití přítomného okamžiku. Intenzivní, plné prožívání přítomného okamžiku. Prostě věci se dějí TEĎ A TADY. Ne za pět minut, pět let, či včera. TADY A TEĎ.)
:)
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Mr.Proper
pro Sinuheta:

A nemůže být opakovatelnou, objektivní a nadpřirozenou ukázkou např. život rostliny konopí? Jestli tohle není zázrak, pak už nevím co ...
Zázrak je všechno, že žijeme, milujeme se, umíráme, jíme, pijeme, hulíme :)

Někteří řeknou: no jo Propře, ale to je příroda, ne Bůh. A Mr.Proper odpoví: a copak to není to samý? Proč je to potřena oddělovat, copak Stvořitel nestvořil vše? Včetně toho, co nazýváme přírodou, Vesmírem?

BŮH STVOŘIL EVOLUCI.
Bůh je evoluce sama, Bůh je bytí, Bůh je život, Bůh je svoboda a hlavně láska.

Přestaňme oddělovat Boha od každodenního života. Bůh je všude a ve všem, ve vyhuleném jointovi stejně jako v polární záři.
Nenechme se mást a znechutit termínem Bůh. Co se stane, když to zprofanované slovo nahradíme slovem Život? Vždyť je to to samé...
:)

BŮH je něco, co je v nás i nad námi, co nás stvořilo, evolučně vyvinulo a dalo nám svobodu se přiklonit buď k němu nebo ne. Můžeme ho uznávat nebo zatracovat.

A teď zkusím napsat tu samou větu, jen slovo Bůh zaměním za slovo Život:

ŽIVOT je něco, co je v nás i nad námi, co nás stvořilo, evolučně vyvinulo a dalo nám svobodu se přiklonit buď k němu nebo ne. Můžeme ho uznávat nebo zatracovat.

Je to lepší?

Peace :)


No ale proc tedy delat zmatek nahradou slova zivot slovem buh? Vzdyt teda staci pojem zivot.
kolumbijec
2Mr.Proper: ja s tebou v principu souhlasim. vsechno stvoril buh. a buh je vsechno. jenze vsechno je nic. stromy. ptaci. voda. lidi. vsechno je nic. takze i buh je nic.
pro me sem buh ja. ja se budu soudit. ja vytvarim myslenky. pocity. vsechno ostatni neexistuje. to sou jenom iluze.
Mr.Proper
citace:
Původní příspěvek od Sinuhet


No ale proc tedy delat zmatek nahradou slova zivot slovem buh? Vzdyt teda staci pojem zivot.


pro Sinuheta:

No, to já si taky myslím.
A ten zmatek je ještě větší, když To někteří nazývají Alláh, jiní Jehova, Velký Duch nebo Prozřetelnost. Pak jsou pro toho svého boha schopni i zabíjet. Resp. pro své POJETÍ Boha.
Jak říkají rastafariáni: je to Babylon, je to zmatení pojmů ve starozákonním slova smyslu.
Život (Bůh) má totiž svá pravidla. A taky dobře chápu potřebu personifikace vágního pojmu život.
Pak se prorokům (rozuměj lidem, kteří tato pravidla poznali, poznali jednotu se vším, poznali věčnost, prohlédli iluzornost našeho dualistického, relativního chápání světa i nás), jaksi snadněji toto učení, tato pravidla předává těm, kteří ještě neprohlédli. Abych použil pojmů z různých duchovních nauk - nedosáhli království božího, nirvány, satori, osvobození, ráje, apod.
Toto vš jsou stavy duše či mysli, nikoliv nějaké místo někde - to jen na okraj.
Je to asi opravdu jen v pojmech. A já si myslím, že současné (moderní) pojetí Boha vyžaduje i tuto integraci pojmů.

Bůh a člověk jsou v jednotě. Jen si jí neuvědomujeme. V okamžku uvědomnění si Jednoty (v okamžku osvícení), se Bůh ztrácí - o tom hovoří všichni mystici a jogíni a svatí ze všech kultur. A my zjišťujeme, že jsme jakousi podmnožinou Boha, Bůh je v nás.
Ale před tím, než tato transformace nastane, chápu potřebu jakéhosi zosobnění principu, kteří si někteří lidé nazvali Bůh.
A některým pomůže, když na slovo Bůh zapomenou a budou používat slovo Život. Nebo Láska.

A opět stojí za povšimnutí, že jeden z největších duchovních učitelů, Buddha, nikdy nepoužil slovo Bůh. A přece se buddhismus označuje jako náboženství.
Takže zapoměňme na pojmy :)

Musím letět, čas (i když je relativní :) )je neúprosný a já musím po časově omezenou dobu a ve vymezeném prostoru zahradní restaurace, velebit Život vypitím několika piv a požitkářským vykouřením několika jonatánů. :D

čau v Po a hodím sem nějaké citace z knih, které čtu.
:)
Mr.Proper
citace:
Původní příspěvek od kolumbijec
2Mr.Proper: ja s tebou v principu souhlasim. vsechno stvoril buh. a buh je vsechno. jenze vsechno je nic. stromy. ptaci. voda. lidi. vsechno je nic. takze i buh je nic.
pro me sem buh ja. ja se budu soudit. ja vytvarim myslenky. pocity. vsechno ostatni neexistuje. to sou jenom iluze.


BUCH!
(to jsi jen bouchl hřebíček o hlavičku) :D
Jen s drobným dodatkem - nesmíme zaměňovat své boží Já za své iluzorní, relativistické já - někteří to nazývají ego, jiní ďábel. ale co je od ega (ďábla) a co od Boha (Já jsem) intuitivně poznává každý. Ne každý je ovšem ochoten či schopen dodržovat

Za povšimnutí zase stojí :D, že překlad slova Nirvána je Prázdota, Nic.
:)
Mr.Proper
Potvrzuju, stalo. Bylo to takovy..., zvlastni, ja to prirovnaval, jakoby se ve mne utrhla lavina s sesypala se. A to jsem nebyl pod vlivem! :)
Podobne pocity mi potvrdily i zkusenosti dalsich minimalne dvou lidi.
Placebo rozhodne ne
:)
globster
jo to znám to je vedleši učinek trávy ale hlavne houbiček mě se ale stáva že přemejšlím hlavne o lidech jako jednotlivym myšleni ale nakonec zjistim ze se tem lidem stejne do hlavy nedostanu!
Landrover
toto co zazivame neni hmotne toto su len hmotne podnety napr tvoje telo prostredie atd skus si chytit sam seba svoju mysel dusu Mozno je toto len obycajny sen co sa mi sniva tak dlho ze som si s toho spravil proste realitu no mozno ta je niekde inde no a mozno ani neexistuje podla mna realita nikdy neexistovala vsetko je kolobeh cistej energie -iluzie ...
kolumbijec
2landrover: jj. realita je abstraktni pojem takze snad ani nemuze existovat.............. -:)
CAESAR
citace:
Původní příspěvek od kolumbijec
2landrover: jj. realita je abstraktni pojem takze snad ani nemuze existovat.............. -:)

preco by nemohla existovat? tak to akosi nechapem, ved aj laska aj hnev su abstraktne pojmy a existenciu hnevu alebo lasky nikto nepopiera
kolumbijec
2caesar: existuje jenom v nasich predstavach. v nasich myslenkach co si pod tim oznacenim predstavis. sakra. nevim jak to vysvetlit. jasne ze realita stejne jako laska existuje. de o to co si pod tim pojmem predstavujes.
CAESAR
aha, tak uz chapem ako si to myslel.
drucski
Hmm...Vidim,ze moji spolugroweri su aj riadni filozofi! :) Este som nevidel na inom fore tolko nazorov o zivote atd...A ze vraj sme len "vyhulene" mozgy,aspon to tak vnimaju urcite typy antidrogistov. Skor naopak,staci si pozriet nejake verejne fora na nete,niekedy sa mi zda,ze tam pisu na 98% ludia s podpriemernym IQ.Tu je to skor naopak nastastie,a to mozem povedat hlavne o "starej skole" groowers Sinuhet a spol. A este nieco ku teme: mne pripada zivot,akoby to bol nejaky XY milliard rokov stary program.Jednoducho akoby vsetko na zemi bolo umelo naockovane tym programom,ktory niekto zanechal na zemi pred mnohymi miliardami rokov.Stacilo im trochu H2O +nejaky ten uhlik. A potom len cakat a cakat....Zivot sam je taky komplikovany,ze je az nemozne,aby to bola len nahoda.Ale slovo nemozne existuje iba v nasich mysliach,zivot take veci nepozna.Takze viem,ze nic neviem!Sme len premudrene opice,co sa tvaria,ze rozumeju tomu,co sa okolo nich deje,no v skutocnosti toho veeeelmi vela nevieme,este sme len na samom zaciatku spoznavania sveta okolo nas.Iba clovek je taky naivny,ze si mysli,ze je nieco extra,no v skutocnosti toho mame so zvieratami velmi vela spolocneho.Aj mi vsetci sme podvedome riadeni programom menom ZIVOT,spravame sa presne tak ako zvierata.Mnozime sa,prijimame potravu,snazime sa prezit,prisposobujeme sa svojmu okoliu(t.j. evolucia ).To su hlavne pudy ako ostatnych zvierat,tak aj nas.Ale nie,my nie sme zvierata,voooobec,no to mi nech nikto nehovori!Aj nasi praprapraprapredkovia boli len zvierata,ktore potrebovali coraz viac rozumu,konkurencia sa zvacsovala,nebolo inej moznosti,ako prezit.Nie sme ziadny zazrak prirody,sme len cicavce-primáti a verte mi,keby hoc aj zirafa potrebovala zmudriet,aby prezila a dali by sme jej tak 100000 rokov na to aby sa prisposobila,tak by ste ju ani nespoznali! No zial onedlho vykinozime aj to,co este prezilo a zostanu nam len potkany a svaby!Aby nas oni neskor neprekvapili!Viete si predstavit Zem plnu svabov a potkanov? Nechcel by som... :-) toto je kusok z mojich teorii,je to moj nazor,nikoho nebudem o nicom presviedcat,kazdy ma na to iny pohlad.. cus
Zahradník
moje 1.teoria byla reinkarnace 2.byla:Nepředpokládaná mutace opic po působení toxického nebo radioaktivního materialu.a 3.teorie konečná: Život je pouze zkouška nás,jaký posmrtný nekonečný děj zažijeme ..jestli PEKLO:něco jako sen.noční můra která nemá konce,vjednom kuse jste vestrachu v beznaději zoufalí... Nebo NEBE:Taky sen jen opačný jste v příjemném prostředí obklopen radostí a štěstím...A to kam se dostanem rozhoduje naše svědomí...Prostě jste li zapšklý protiva který má v ůmyslu škodit a má špatné myšlení,ubližuje a raduje se z cizího neštěstí...no a podle míry špatnosti odpovídá míra nesnesitelného PEKLA..ale naopak jsteli milý,pomáháte druhým,myslíte pozitivně a máte dobré myšlení.Tak zažijete NEBE-A tohle je ten ůspěch,výsledek zkoušky.A doba života na zemi je nesrovnatelná s nekonečnem,tak je třeba si uvědomit zdali to vytunelování firmy cosemi beztrestně podařilo,nebo jakákoli vychcanost comi prošla,zdali jeto výhra a nebo prohra když měto má posmrti nekonečně trápit...tím chci říct že život,není to hlavní,ale má přímy vliv nato jak to hlavní(nekonečná slast nebo utrpení)!
Zahradník
Jo a ještě bych chtěl podotknout moji doměnku otom že jakmile příjdete na otázku celé existence,tak se zblázníte a nebudete moci tuhle informaci říct okolí...a nedivil bych se kdyby drogy byli cesta k zodpovězení této otázky...Několikrát semi stalo to že jsem v těžkém stavu přišel na šíleně rozsáhlou dosebe zapadající,a i logicky odpovídající myšlenku,kterou jsem ale vzápětí zapoměl a čím víc jsem se snažil vzpomenout tím víc jsem zapomínal...Když se mito stalo poprvé hned jak jsem popřemýšlel a přišel na něco důležitého a zajímavého(Podle mě tajného) začlo mi zvonit v uších a okno vůbec jsem netušil načem jsem to přemýšlel...celkem měto sralo určitě to byla pozoruhodná a dost logická myšlenka kdoví třeba jsem fakt přišel natu odpověď a někomu tam navrch to začlo hlásat že jsem přišel naco neměl a rychle mi maže to nad čím jsem uvažoval...těžko říct beru to všechno s rezervou :D Ale Náhoda To opravdu není!!:D nehoda možná ale náhoda nikdy!:D
loeX
to zahradník: zabývám se tímto delší dobu, zatím jsem k hlubšímu poznání nedošel, ale setkal jsem se s informací, že pokud člověk "procitne" má si dát velký pozor na okolí a dělat, že se nic nestalo, neb prý půlka osádky psych. léčeben tvoří tito procitlí jedinci...ta věta zněla nějak ve smyslu: "Nehrajte si poté na mesiáši, nikdo vám neuvěří."
HorrigEn
podle mě je nejblíže tao, osho a zen
Pflusik
Já věřím tomu, že celej tenhle život, to zdání vlastní individuality a vyjímečnosti je jen iluzí, kterou zprostředkovává mozek. Ve skutečnosti existuje jen čistá forma vědomí a my jsme jen formou jejího projevu v daném stupni reality. Nic ve skutečnosti nekončí a smrt neexistuje, protože život je jen iluze...
loeX
Pflusik to hezky řekl/napsal:) A teď k osvícení. Víme tedy, že život je iluze a osvícení je prokouknutí té iluze. Bohužel prokouknutí zřejmě ve smyslu bytí mimo iluzi, nejen její tušení/přemýšlení o ní (kdyby stačilo tušení/přemýšlení jsme my tady již osvíceni, což se v mém případě zatím nekoná:D)
Tedy kudy si myslíte, že vede cesta k osvícení - odpovědi na téma tohoto threadu - odpovědí na otázku smyslu lidské existence? Myslíte, že je v dnešní urychleném světě dostupné?

To Horrigen: já si myslím, že vlastně všechna náboženství pojednávají o tom stejném, jen jinými slovy. Když řeknu slovo bůh můžu ho klidně
mrakoplas
uz nad tim moc nepremyslim ,ale nejblize mi jsou noeticke vety,ktere asi dokazi shrnout vse....i kdyz dojit k temto kratkym zaverum stoji hooodne konstruktivni prace
1/Nic není
2/I kdyby něco bylo, nelze to poznat
3/I kdyby to šlo poznat, pak toto poznání nelze sdělit
lucasmizera
otazka zivota uz me netrapi, casem sem se smiril se skutecnosti, ze jsme jen hromada masa a tekutin co si uvedomuje samu sebe. Ze nejsme nic vic nez dilo nahody, proto beru zivot jako supr zastavku mezi nicim (narozenim) a nicim (po smrti), takze sem rad za tu chvilku co mi je dobre s brcem v ruce, pac nic lepsiho me uz neceka. Spis me neda spat samotnej vznik vesmiru, byl velky tresk jen silnejsi atomovka predesle civilizace?, proc byl velkej tresk? co bylo predtim? co je za hranici vesmiru kam dohlednem? prazdno? a odkud se bere? nebo celej vesmir je jen soucasti vetsiho celku? kdyz obevily bakterie na komete, jsou i jine civilizace? doziju se jejich kontaktu s nima? budou pratelske? nebo nas vyuzijou jako my pouzivame zvirata ... do zoo, na mliko, kuzi, maso, jako mazlicky, do cirkusu, na pokusy? Jen skoda ze na tohle mi nikdo za myho zivota asi neodpovi. Kezbychom uz byly nesmrtelni, snad pujde pokrok do predu a jeste stihnem byt nesmrtelnymy, pac je jeste tolik otazek.... a tak malo casu :rip:
HorrigEn
citace:
Původní příspěvek od loeX
To Horrigen: já si myslím, že vlastně všechna náboženství pojednávají o tom stejném, jen jinými slovy. Když řeknu slovo bůh můžu ho klidně [/B]


souhlasím ale právě Taoismus a Osho kladou důraz na setrvávání v přítomnosti. z většiny předních světových náboženství se staly kulty plné dogmat a mrtvých rituálů.

tao = příroda = bůh

myslím, že smysl života je najít sama sebe, oprostit se od společnosti, ega a žít spokojený v přitomném okamžiku. být sám sebou a nechat se unášet životem. najít vnitřní hloubku čistotu prázdnotu a radooost :D
loeX
citace:
Původní příspěvek od lucasmizera
otazka zivota uz me netrapi, casem sem se smiril se skutecnosti, ze jsme jen hromada masa a tekutin co si uvedomuje samu sebe. Ze nejsme nic vic nez dilo nahody, proto beru zivot jako supr zastavku mezi nicim (narozenim) a nicim (po smrti), takze sem rad za tu chvilku co mi je dobre s brcem v ruce, pac nic lepsiho me uz neceka. Spis me neda spat samotnej vznik vesmiru, byl velky tresk jen silnejsi atomovka predesle civilizace?, proc byl velkej tresk? co bylo predtim? co je za hranici vesmiru kam dohlednem? prazdno? a odkud se bere? nebo celej vesmir je jen soucasti vetsiho celku? kdyz obevily bakterie na komete, jsou i jine civilizace? doziju se jejich kontaktu s nima? budou pratelske? nebo nas vyuzijou jako my pouzivame zvirata ... do zoo, na mliko, kuzi, maso, jako mazlicky, do cirkusu, na pokusy? Jen skoda ze na tohle mi nikdo za myho zivota asi neodpovi. Kezbychom uz byly nesmrtelni, snad pujde pokrok do predu a jeste stihnem byt nesmrtelnymy, pac je jeste tolik otazek.... a tak malo casu :rip:


Trochu tě něchápu.
Na jednu stranu tolik otázek o kosmu. Citím fascinaci.
Na druhou stranu tvoje já. Jediná dobrá chvilka - chvilka s brkem? Dobrá chvilka má být celý den/život.

A proč tě nechápu? Zabýval si se někdy jak složitě funguje lidské tělo, jak je možné, že po těle vede něco jako akupunkturní dráha, vedoucí "určitou energii Qi" a něco takovéhodle vede/upravuje energii - prostě funguje?
Nebylo by dobré zamýšlet se nad makro úrovní(vesmírem) stejně fantaskně jako nad mikro úrovní(svým já).
Z tohoto hlediska a i ze spousty dalších mě tvoje tvzení ve smyslu hromada masa a tekutin připadá dost zjednodušené. Minimálně kosti mi tu chybí:D (to neber vážně)

Věřím, že odpovědi ohledně vesmíru nalezneme jedině v nás.
loeX
citace:
Původní příspěvek od HorrigEn


souhlasím ale právě Taoismus a Osho kladou důraz na setrvávání v přítomnosti. z většiny předních světových náboženství se staly kulty plné dogmat a mrtvých rituálů.

tao = příroda = bůh

myslím, že smysl života je najít sama sebe, oprostit se od společnosti, ega a žít spokojený v přitomném okamžiku. být sám sebou a nechat se unášet životem. najít vnitřní hloubku čistotu prázdnotu a radooost :D


Náboženství zvlčela a požrala beránky, to je bez pochyb. Já mluvím o původních myšlenkách (teď můžeme diskutovat o tom, zda-li se dá vůbec dohledat). Myslím, že prapůvod je opravdu setrvání v přitomnu.

Co myslíš? Vystihuje tvůj poslední odstavec pojem "osvícení"?
lucasmizera
loeX jo jasne, ze sem na tim premyslel spoustu casu :) ohledne tech apukunturnich bodu, tak sou to jen uzliny nervu (dratek v dvd playeru), i kdyz jako celek je lidske telo uzasny system z jednoho pohledu a nejlepsi varianta ktera byla schopna prezit evoluci z druhyho.... jen sem chtel rict, ze na nejaky vyssi zamer naseho zivota neverim, pac by nam ho urcite nekde napsali a nenechali nas celej zivot tapat jakej asi bude... jo jinak nerikej ze ses celej den radosti bez sebe :)
HorrigEn
citace:
Původní příspěvek od loeX


Náboženství zvlčela a požrala beránky, to je bez pochyb. Já mluvím o původních myšlenkách (teď můžeme diskutovat o tom, zda-li se dá vůbec dohledat). Myslím, že prapůvod je opravdu setrvání v přitomnu.


souhlasím

citace:

Co myslíš? Vystihuje tvůj poslední odstavec pojem "osvícení"?


jasně! co jiného by měl být smysl života než dosáhnout osvícení - čili nemít žádný smysl života

smysl života je klišé :)

nikdo se neptá jestli má láska smysl, její smysl je v ní samotné
brumla
jo kdysi jsem se zamyslel ale dneska se mi po par zkusenostech a studiech filosofie zda ze metafyzicno je naprd a akorat nas dostava pryc od reality a trava k tomu hodne pomaha a musime preci zit s ostatnimi lidmi na planete jsme tu jen pro ne smysl mozna je ale nikdy na neho neprijdeme jen se muzeme uchlacholit ze jsme ho nasli a nedelat nic nebo tak neco.. kdysi jsem byl hodne na meditace ale jak rikam ted se navracim tak rikajic do reality i kdyz tezko rict estli to je nebo neni ta skutecna realita n to si myslim nikdy neprijdeme.. mozna po smrti nebo tak, ale ne v tomto zivote. samozrejme sem zazil par osviceni pri lsd a podobne ale z pohledu nynejsiho tomu neprikladam moc velkou vahu..

cinim tak abych nebyl proti ostatnim snazim se pomahat , dodrzovat zasady moralky krestanske na ktere sem byl odchovan ale k vyssim sferam nezhlizim uz tak moc .. kdyz treba pozorouji me kamarady kteri se chcou zmastit a pak rikaj jak sou povzneseni a tak dale ale pritom jsou jenom zhuleni a lini delat cokoliv jojo taky to byl a mozna i je muj pripad ale bojuji s tim

peac
Zahradník
Stáhl jsem si zajímavou knihu...Pomohla mi hodně moc pochopit(čtyři dohody)...A ať jeto jak chce jeto šíleně složitý systém , který je obrovský s stále se větví rozpíná a když bysme šli pomalu pozpátku,zjistili bysme že před vesmírem bylo něco ještě většího ale jednodušího, a předtímhle zase něco většího ale už se základními systémy př jedna žíla která se dvojí a ty zdvojene žíly se zase dvojí atd...a předtímhle je řekněme jeden ňějaký bod zkterého todle všechno vychází...Teď coje ten bod? jak vzniknul ?a coby bylo jak by nebylo nic?Podle mě jsme až moc omezeni věděním, nemůžeme téměř máme zablokovanou část mysli která nám to umožňuje vědět,naše znalosti jsou značné ,přesto ale takovou základní věc jako je historie našeho prostředí ve kterém žijem nevíme...A nelze nato přijít podle mě je chyba zde:a coje zatím?a co zatím?a teda kdoto vytvoril ten poslední ??aha...a jak vzniklo to coho vytvořilo??Prostě tady máme znát jasnou odpověď od narození jako nějaký hlavní instinkt a nemáme hledat odpověď která nelze najít.Podle mě nás má někdo pod kontrolou a drogy maj být špatné protože toje nejrychlejší cesta jak se dostat přímo mezině mezity hlavní a ohrozit je...jinak co říkáte na výzkum CERN ?Dělají na věcech dost Sci-fi ale de oto žejeto fakt a sem zvědav kčemu dojdou....viz jejich teorie strun je tocosem se snažil vysvětlit..jinak coje ale logické je to že smrtí to zdaleka nekončí!!protože setu něco děje vesmír se rozpína a prostě ten systém jede a teda jak smrtí může být konec?kde se dostanu ?nemůže přece má existence zmizet aby zní nezbylo nic, protože jednou jsme procitli začli žít,být součástí existence a nikdy zní už nezmizíme do nekonečna někde budem ....kde?nato si musíme počkat ...mějte se končím bo byto bylo víc a víc zaplantané ..tak hooj
mcmanus
smysl života žádnej není, jsme tu zbytečně nebo vědeckej pokus mimozemšťanů
mcmanus
A bůh neexistuje, už jen podle toho, že bůh údajně stvořil život pouze na Zemi, což už podle nejnovějšího dokumentu o vesmíru (2010) lze říci, že inteligentní život není jen na Zemi.
Ono
Každý deň.
cookino
hledam cestu k "rozplynuti-se" (dosazeni dokonalosti byti) :D
lolotutko
vsetko je nahoda. ale aj nahoda nie je celkom nahoda... takze vlastne co chceme to mame pretoze nahoda sa da ovplyvnit. a obcas nie. :D A otazkou existencie sa zaoberam vzdy ked som zhuleny :D tj. dost casto...
Smokee
bůh je ten největší podvod na lidi, smysl života není, ten ti určuje po tísici let dobře vymyšlená propaganda, protože kdyby nám někdo řekl pravdu, tak se zhroutíme a nepracujem pro ty zmetky , chce to svrhnout tenhle systém vyblít se mu do chsichtu, a svobodně myslet la viva nihilismus !
Pflusik
Všechno co v životě chci najít je klid duše
Zahradník
citace:
Původní příspěvek od Smokee
bůh je ten největší podvod na lidi, smysl života není, ten ti určuje po tísici let dobře vymyšlená propaganda, protože kdyby nám někdo řekl pravdu, tak se zhroutíme a nepracujem pro ty zmetky , chce to svrhnout tenhle systém vyblít se mu do chsichtu, a svobodně myslet la viva nihilismus !
Přesně ktomuhle jsem po několika letech bádání dospěl ! Máš zcela jistě pravdu a jeto tak!Už jenom to že život má být ráj dar a pohoda a máš odněho získavat vyrovnaně uspokojení a neuspokojení,ale realita je taková že omnoho víc zesebe dáváš než dostáváš!ale jak nás tady zotročila společnost právě tou tvojí zmíněnou propagandou aniž bysme to poznali a vnímali mě dostává!Spokojeně poctivě pracujeme na vychytralou bandu, zaodměnu tak tak žijem na nějaké úrovni a ještě musíme odolávat nástrahám té bandy která se znás snaží dostat maximum energie pro svůj prospěch!Jsou dvě možnosti buď nepozorovaně vyklouznout ztéhle pasti velkou hromadou peněz která ti vystačí dokonce života bez potřeby dělat otroka, nebo prostě překousnout to smířit se stím a zalézt do toho stáda společnosti potřebných ovcí...
Pak je ještě možnost spokojit se s minimem, jako to dělaly generace před náma, jedli a pily to co si vypěstovali, takže se přes léto staraly aby v zimě nechcíply.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma