Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 [2] 3 
Home-made hašiš za 1 hodinu. - butanová metoda - Klikni zde pro originální téma
BASE
Tak jsem to taky zkusil a povedlo se.Po odpaření plynu jsem to posypal tabákem a nechal do druhého dne odpařovat,potom seškrábnul žiletkou trochu propracoval v ruce a docela se to pěkne spojilo, pak jsem to válcoval mezi papírem na pečení a vznikla pevná plastická hmota.takže z toho šel udělat váleček,tak jsme ho s manželkou zkusily a bylo to boží.
ges
napadla me taková vec, ze by se před extraci připravilo několik papirovych pytliků naplněnych materialem urcenym k extrakci. Takto pripravene pytliky by se podobne jako čajove pytliky nechaly mačet v nadobě kam by vytekal plyn z extraktoru. Tim by se zvetšil výtěžek z jednoho plynu.
vlček
ne nezwecil pze butan se za normalnich podminek hned odparuje a nawic by by wyslednym produktem nasakly hlawne ty papirowy sacky
ges
butan když je ve většim množství tak se ihned neodpařuje, když jsem s nim dělal na podzim v asi 15 stupnich tak mi ve sklenici vydržel vic jak půl hodiny. Misto papiru by se mohla použít nějaka látka tkana z uměleho vlakna. Možna by se dala využit silonka, ale ta se možna bude rozpouštěět v butanu.
Wrzyn
zajimalo by me jestli to neni skodlive pres plyn?wrzyn
Sinuhet
Precti si tento thread cely Wrzyne.
zvire
cuzz all grower
hmm zajmavej navod asi to taky vyzkousim.
Uz jsem zvedavej jak me to zkouri jinak fakt good navod!
zvire
Tak uz jsem to zkusil,pres lahev od coly primo na talir
ale kdyz jsem to nechal vyprchat tak se na to kouknu a vidim
ze na tom taliri je mozna tak h...o :-(
Kde je chyba?
tgm.amster
2 zvire : ja sem tam toho taky moc nemel :)
ale kdyz se to vsechno seskrabalo a zahustilo tak ok :)

Aby se to urychlilo tak sem talíř dal do umyvadla s co nejteplejsi vodou.










I bez ziletky to de :)
tgm.amster
timhle to zahustim :)








a takhle to dopadlo, nejdriv kulicka a pak had, mnam mnam













EDIT : aktualni poznatek : zahustil sem to jeste palickama protoze to horelo jaxwine a strasne to skrabe, ale po 3 potahnutich ji mam jak pes boudu:p: :bravo:
ted to zamotam do brka a dohulim zbytek :), snad se jeste ozvu

spiz byl fakt dlouhej, ted tezce stoned a zravka:)
Victronix
Dlouho si někdo láme hlavu nad tím jak vyrobit extraktor.
Snad někomu přijde vhod můj nápad.
Plyn pro rozpouštění - RONSON - velká lahev.
Jako nádobu extraktoru jsem použil 0,3l PET lahev.
Pro lepší rozpuštění pryskyřice je potřeba nechat plyn trošku déle působit. Opatřil jsem tedy uzávěr láhve malým kohoutkem. Použitý kohoutek(ventilek) se dá koupit nejlépe v instalatérském obchodě. Rovnou si k němu kupte protikus - matku, kterou z druhé strany uzávěru kohoutek přitáhnete. Kohoutek je však potřeba upravit kvůli netěsnosti mezi otočnou hřídelkou kohoutku a vlastním tělem kohoutku(odlitku). Pro rozebrání kohoutku je třeba vysunout osičku a vyšroubovat vnitřní závit z odlitku. Místo původního koženého O-kroužku jsem na hřídelku (ve které byla nasunutá osička) navlékl silikonovou bužírku (viz.obrázek - D=8mm, d=5mm, l=cca 10mm).Bužírka dokonale těsní.
Dovnitř kohoutku ze strany závitu ještě natlačte sítko z vodovodní baterie aby se z láhve dostávala jen tekutina.
Do dna láhve jsem vyvrtal otvor cca d=1,5 mm a na těsno do něj našrouboval malý šroubek.
Fungovat by to mělo asi takto. Otevřete lahev, nasypete do ní vysušený a na jemno nadrcený materiál a zašroubujete.
Připravíte si plyn na který nasadíte větší nástavec, na nástavec navlečete bužírku (nejlépe teplem smrštitelnou) aby dobře těsnila.
Plyn nasadíte na kohoutek, obrátíte dnem vzhůru a přitlačíte. Otevřete kohoutek a vidíte jak plyn teče do lahve. Na poprvé je třeba si vyzkoušet jak pořádně si lahev a plyn chytnout. Chce to trochu zručnosti. Až se tlaky vyrovnají, uzavřete kohoutek a plyn odděláte. Pokud vše dobře těsní máte malé ztráty plynu. Lahev necháte vychladit a plyn naopak ohřejete. POZOR na MAX 50°C!!!
Plnění opakujete až se hladina plynu dostane nad úroveň materiálu. Necháte nějakou dobu rozpouštět a rozpouštět.
Připravíte si misku, obrátíte lahev dnem vzhůru a otevřete kohoutek. Až v lahvi klesne tlak, odšroubujete ze dna šroubek. Na otvor po šroubku nasadíte plyn a "propláchnete".
Celý proces vůli bodu varu plynu je nejlépe dělat v chladnu.
Pamatujte! Plyn do zapalovačů je velice výbušný a proto vše dělejte na otevřeném prostranství.
Good Luck & SmileVictronix
Victronix
Tak a tady ještě ty nástavce a výsledek práce. :-)
Dj.Luke
Zdravím všechny.... Kamarádi moji, tak jsem to taky zkusil a řeknu vám,že to je v pohode :-) Akorád jsem to tak trochu zadupal,protoze jsem měl jen 2x75ml plynu a další jsem si omylem zapomnel doma :-( ale sel jsem do toho...a ono s toho doopravdy neco bylo...Musel jsem přidat akorad trochu tabáku aby se mi to na nej nachytalo..No jo málo plynu holt malá úroda,ale Chutnalo to superně. Jsem začátečník tak to na mě asi více působí.. asi.
Tak se mějte všichni super a už se těším,až si vyzkouším něco jiného..
Čao
DIRIGO
Zdarecek....
Též už nejakey ten týden delame hasis...Více méně používáme metodu jako Storm...ale rozhodne bych to nevytlacel do tak maly nadobky..mY pouzivame starý talíř....Ani bych nejak neurychlowal to odparování toho plynu může dojit k vetsi koncetraci wody...hasis z plynu je vzdy takovy karamelový na zahustení je nejlepsí výtřep....doufam ze vsichni ví wo co de....:)
Tak jsem se taky odhodlal to votestovat a tady je :
A potom je potřeba to pořádně seškrábnout (já to škrábu žiletkou)a nechat tak cca 2 dny vodležet .
Na zahustění je nejlepší pyl myslím teda výtřep co doporučoval DIRIGO
Ten poslední obrázek je po zahuštění :-)
Chuť je celkem dobrá zato ucinek je šlupka do palice :-))))) jsem vypálenej jak ... :-() díky za návod.
WhiTe
skouseli ste nekdo zvazit vysledek?? toho snad neni ani g..
xtraa
Přihodim sem něco co tenhle postup ,,trošku" vylepší, tj. na způsob kterej má cenu používat:

Každá kapalina potřebuje k tomu, aby se přeměnila na plyn nejaký to teplo,
propanbutan se rychle odpařuje, protože bere teplo ze svýho okolí a odpaří se rychleji než se pryskyřice stačí kompletně rozpustit - proto je výrazně lepší postup toto:

Surovinu rozdrtíme na malé kousky a nasypeme do TERMOSKY, ideální je malá nerozbitná nerezová, po stěně tam nastříkáme plyn dokud ho tam nebude více než materiálu, pouze zaklopíme víčkem a nezašroubováváme, necháme dejme tomu 3-4 hodiny louhovat a zbylou směs přecedíme a na misce s rovným dnem necháme vyschnout, ideální sou pekáče z varného skla, aby se to dalo dobře vyškrábat.

Dělejte to prosím pouze venku nebo na balkoně, propanbutan se vzduchem umí fakt hóóódně dobře vybouchnout :D
xtraa
jj, už na to koukám sorry, asi bych se stejně bál to nechat zavřený v petce i když ňákej ten tlak asi vyrží...
littles
butan má teplotu varu -0,5°C....láhev by se tydy bez problému dala skladovat v mrazáku, tak aby se v ní zbytečne nezvyšoval tlak. Ze skušenosti z chemické extrakce podle me staci třepat tak hodinu, a učinnost se zvýší pokud se třepe dvakrát do čistého rozpouštedla (butan)
littles
V mrazáku dokonce vznikne v láhvi podtlak, taky si myslim ze je dobre vsechny komponenty vyuzite v extrakci (láhev, material, butan) nejdrive nechat podchladit v mrazaku, zabrani sew tim zbytecnemu vyparovani plynu pri smichavani smesi butan/material.
mr.smook
mam otazku mislite ze by sel jako rozpoustedlo pouzit
technickej lih??????diky za odp
ne nedal
JAHmaican
A proč by se jako nedal?????
Jako rozpouštědlo by to šlo, ale nevim, nevim kdo by to pak kouřil....
Sinuhet
Zalezi cim je ten lih (ethylakohol) denaturovan. Zda se i to odpari. Pro zacatek staci experiment. Kapnout trochu lihu na ciste sklo a nechat odparit, zda zustane skvrna.

Navic teda predpokladam, ze rec neni o modifikaci butanove metody, protoze kdyz prolijes huleni lihem, podle me se toho moc rozpustit nestihne. To by se muselo v tom lihu nekolik hodin macet, atd...
No ja prve pocital s tim ze ten lih je denaturovany. Ono by to teoreticky pouzit slo ale ten denaturat se asi nevypari a pakby jsi kouril neco co chuti pripomina umelou hmotu. Toz tak
Storm
ale notak, neresime tady alkohol, ale butan....

s alkoholem, etherem a isopropylalkoholem jsem taky experimentoval a kdyz to shrnu, tak to stalo za hovno.chut hnusna, skrabalo,nerozpousti se teplem(ether), takze jako suchac nepouzitelnej.spis celkove nic moc...
mr.smook
lidi tak sem to skusil s tim lihem a nechal sem v tom travku 2-3 hodky louhovat jako pitlicek caje .vyndal a susil-odparoval a na dne zustala hneda pekna latka akorat --------byl to humus nedoporucuju lih!!!!!!
JAHmaican
.
FMP!
Lih je podle me knicemu, zkousel sem 2 mesice louhovat palice ve vodce a nic z toho nebylo:-(
vorlajs
Zdravim.
Po nekolikatem extrahovani jsem se s vama chtel podelit s nasi malou vylepseninou.
Postup se nemeni s uvedenym postupem od Krychle.
Zmena je pouze ta ze jako plnici hrdlo pouzivame uzaver z JARU. viz obr.
Vyhoda plneni pres tento uzaver spociva v tom, ze po naplneni plynem se uzaver zavre (priklapne). Vysledkem jsou minimalni ztraty plynu pri vyrovnavani tlaku a nasledne vymene uzaveru.
Uzaver sam osobe ma dirku na kterou se uz nemusi pouzivat redukce, dalsi vyhoda je ze drzi a vydrzi i tlak ktery se vytvari v lahvi. Pro klid v dusi se muze zajistit nejakym dratkem ci izolepou. (nas prvni uzaver vydrzel 4 nebo 5 plneni bez zajisteni, lepsi je mit vzdy novej.)
Po vylouhovani je uz nutnost odsroubovat vicko nebot hrozi ucpani.
Tot asi vse.
Pindulinka
Prosim vas lidi.. Ronson ne, je to nejvic zaneradeny plyn na trhu. Pokud nesezenete Colibri nebo cisty n-butane nech te to byt, plice mate jediny. Ty se blbe transplantujou
P.
_Chronic_SVK_
pocujte to by sa dalo aj z obycajnych nadrtenych listov?Ale nie z palic ale iba z normal listov zo stonky atd.???
littles
pindulinka: a co myslíš že v Ronsonu je? a v jaké koncentraci? jsi provadela nejakz chemický rozbor?
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od _Chronic_SVK_
pocujte to by sa dalo aj z obycajnych nadrtenych listov?Ale nie z palic ale iba z normal listov zo stonky atd.???


ano
Pindulinka
no chemickej rozbor zrovna ne ale vim ze na starem overgrow byly chromatography (nebo spis vysledky) z testu plynu, asi od nejakych pritroublych vysokoskolaku. a psal se tam ze ronson ne, ne, a nene. Nejlip dopadl colibri a n-butane pokud jste mely nekoho s emphysema v rodine tak ocenite cenu vasich plic. Hexane taky funguje ale jeste jsem to neskousel ale dobra je taky isopropyl alcohol ale pozor, ledove vychlazeny a taky dobry palice suchy na troud az se rozpadnou na prach (ne listy) taky na nulu vychlazeny. cely smisl je dostat co nejvic pryskirice a co nejmin chlorofylu, hnedy suchy budy ok, zeleny listi nene, ty jsou zas na bubble hash. pak nasledny zluty a ne zeleny roztokpridamedo pyrexu a teply vodni lazne dokud iso neodpari. Nasledny hash muze mit dramaticky odlisne ucinky od obycejnych speku v zavislosti na procenta THC v roostline. Nekdy tento hash prekroci 50% THC ale od toho jsou ty chromatografy ze?
Sorry krychle za to maly vykolejeni ale mel jsem strach o bratri a sestry tady, je lepsi cvicit s necim vynosnejsim a mene nebezpecny nez butane imo. Ja kdyz delam butane hash tak se citim jak ten kovboj na bombe v dr. divnolaska lol:eek:
P.
Sinuhet
Mit strach o sve plice, tak prece nekourim. Je to jako resit sterilitu noze kterym se hodlam zabit.
Pindulinka
hm, ale zas je dulezity fakt co kouris... vegetace je jedna vec ale petro chemicky srajdy zas neco jineho.
Sinuhet
No tak on treba dehet, ktery tim kourenim super bio huleni vznika se da vyrabet i z ropy.

Tim nerikam, at lidi serou na to co si cpou do plic, jen se snazim upozornit na urcitou slepotu, kterou spousta kuraku trpi, ze resi co jak skodi a pritom denne delaji neco co skodi dost spolehlive, ale to ignoruji.
Pindulinka
no je jedna vec cichnout se chloru u bazenu a pak potom si snupnout lajnu chloru. ktera skodi vic ze. Zivot je zivotu nebezpecny
P
gona
citace:
Původní příspěvek od Sinuhet
No tak on treba dehet, ktery tim kourenim super bio huleni vznika se da vyrabet i z ropy.

Tim nerikam, at lidi serou na to co si cpou do plic, jen se snazim upozornit na urcitou slepotu, kterou spousta kuraku trpi, ze resi co jak skodi a pritom denne delaji neco co skodi dost spolehlive, ale to ignoruji.
myslim že je lepšie robiť len niečo zle jako robiť zle všetko..
Hooligan
K+
dokktor
citace:
Původní příspěvek od Pindulinka
no je jedna vec cichnout se chloru u bazenu a pak potom si snupnout lajnu chloru. ktera skodi vic ze. Zivot je zivotu nebezpecny
P

ehm, pokud si hodláš dávat lajnu chloru, tak se připrav, že ti bude hodně velká zima ;) chlor je v běžných podmínkách plyn a tuhne při -101°C. já enom tak :rejp:

jinak dneska sem to z dlouhé chvilky vyzkoušel. koupil sem plyn, abych si naplnil luxusní zapalovač, načež sem zjistil, že ten se z nejakých záhadných důvodů nedá naplnit. takže první otázka samozřejmě byla: co s plynem? sestrojil sem jednoduchou aparaturu z PVC filmovky (fuj ble už vidím jak mě lynčujete) a z filmovky materiálu drceného standartní drtičkou na zelí sem dostal takůtonc pěknů hrduku plyskiřice, kerou sem smíchal s bordýlkem, co asi vyfoukl první proud toho plynu.
Zahradník
Tak jsem to taky vyzkoušel ale trochu podle svého ..a byla to sada 1prd každému stačil...neceleho pul g huleno 2dny zhuleno 7 lidí a x krat ja...jinak fotky..
1. Výbava
2.ještě tekutý plyn
3.usazenina:D
4.konečný produkt
cus poradi mi nekdo jak udelat hasis v v lihu? diky.........
Calzone
citace:
Původní příspěvek od nirvanes.
cus poradi mi nekdo jak udelat hasis v v lihu? diky.........


Vezmeš materiál, najemno ho nadrtíš a nasypeš do skleničky třeba od přesnídávky. Zaleješ lihem, protřepeš a necháš tak 20 minut odstát s občasným protřepáním.

Potom si připravíš talíř a to hulení vykydáš všechno nad tím talířem do silonky. Pořádně tu silonku vyždímeš a ten talíř dáš někam třeba na topení (dej si bacha aby byl v rovině, jinak to pak může ovlivnit kvalitu hašiše - respektive poměr hašiše a chlorofylu).

Jak se to bude pomalu odpařovat, tak bude u okrajů zůstávat zaschlý chlorofil a hašiš bude se bude pomalu sunou ke středu talíře. Je dobré to jemně ofoukat kolem dokola, tím tomu hašiši trošku pomůžeš aby se nedržel u těch okrajů také.

Až to celé vyschne, tak uvidíš, že hašiš ti zůstal ve prostředku. Trošku ho seškrábeš a ochutnáš. Pokud je dobrý, seškrábeš i ten zbytek co je v prostředku a je hotovo.

Pokud dobrý neni, je hnusný, bublá a celkově se nedá moc kouřit, tak ho musíš ještě pročistit. To se dělá tak, že ten talíř zaleješ celý až po okraj horkou vodou a mícháš a seškrábáváš to tak dlouho dokud se to všechno v té vodě nerozpustí. Po chvilce (stačí třeba 10 minut) vezmeš třeba injekční stříkačku a odsaješ všechnu tu zelenou vodu plnou chlorofylu. V prostředku ti opět zůstane hašiš, tentokrát pročištěný a dobrý.

Jde hlavně o to, jak moc pryskyřice obsahuje to hulení, pokud hodně, je velká šance, že čistění nebude potřeba, protože tam bude hodně hašiše a málo chlorofylu, pokud to budeš dělat z nějakých třeba listů, tak tam bude zase chlorofylu tak hodně, že čistit budeš muset vždycky a moc toho nebude.

Radoslav, co tuto techniku tady popsal také uvádí, že je lepší do té skleničky dát max 1 - 2 (teďka nevim přesně) cm toho materiálu, že pak bude hašiš čistší.

Já osobně toho tam ale dávám už víc a rovnou to i 1 - 2X pročišťuji.
gremlin101
tak jsem to vyzkoušel a fajt to funguje parádně,z polovičního množství materialu jsem udělal cca 1g , zhulenost masakrální ´:-§ ,plyn mě vyšel na 44kč.. akorát bych doporučoval vylejt tu kaši z ty sklenice na talíř,dřív než to zaschne..
yancy
dakujem za tento postup, zajtra rano si idem kupit plyn a vyrobit svoj prvy hasis tak drzte palce nech mi to nedrbne v rukach :D
Sogeking
Zkusil jsem postup s termoskou, kterej kdosi psal výše.
1.Hulení sem hodil do termosky a otevřenou termosku sem hodil i s hulením a všemi komponenty do mrazáku.
2.To stejný jsem udělal i s plynem(celá pixla), abych zpomalil jeho pozdější odpařování.
3.Nechal jsem to hodinu v mrazáku.
4.Připravil jsem si keramickou misku a dal jsem vařit vodu.
5.Po hoďce jsem vytáhl vše z mrazáku a s jednou rukou v rukavici jsem vše vystříkal do termosky.
6.Uzavřel jsem víčko.
7.Protřeřepal.
8.Keramickou misku, jsem dal do horký vodní lázně.
9.Obsah termosky jsem zcedil(prosál?) do misky.
10.Nechal odpařit.
Přišlo mě, že toho bylo docela dost, byl jsem mile překvapenej, díky všem za tenhle thread.
MaD!
pecka bracho zkusil jsem to udelat podle tebe a nema to chybu sice by to mohlo byt vetsi ale nevadi svuj učel to splnilo thx
Vjacla
ta sklinka dola má být utěsněná nebo z ní musí být nějaký uník :D mám strach že mi to bouchne xD
MaD!
Hi zkoušel jsem butanovou metodu a nikde sem se tu nedočetl jestli to mam par dni nechat odležet nebo se to muze hulit hned,kdyby se tu našla dobra duše ktera by my poradila předem dik.
Sogeking
Já jsem to radši nechal 2 dny odležet, abych se zbavial a) zbytků případnýho butanu, b)případný vlhkosti. v každým případě z misky(talíře atd.) oškrabat co nejdřív, nechat uležet až pak. Ale možná to někdo dělá jinak.
schurulz
ja to teda taky vždycky chvíli nechávám odležet ale pokaždý mi z toho vzejde celkem bláto i když naštěstí zhuluje jako prase tak to vždycky trochu vytřu tabakem a ten haš se pak nalepí na tabák a vyhulim to jako brko
rastafara87
napln do zapalovače je směs propanu a butanu, zajimalo by me jestli by pro tenhle spusob získávání pryskyřice nebyl jepší butan vyší kvality, jestli by nebyl efektivnější výtěžek. (mužu si totiž sehnat čistej C4H10)
kokodc
hh me by zase zajimalo, co za pako tohle svinstvo kouri, smes thc a neodparenych zbytky z butanu navazanejch na thc, fakt parada, rekl bych ze to dela diry v mozku vetsi nez Toluen. Jinak celkem efektivni a hlavne rychlej zpusob ziskani neceho co zkuruje z neceho co bud nezkuruje nebo se neda kourit
dokktor
kokodc: a mě by zajímalo, čím si zapaluješ?

rastafara: čistý butan je určitě lepší než ta sračka do zapiku
tekken
paradni metoda zhuluje jak svině :) doporučuji
Zahradník
citace:
Původní příspěvek od kokodc
hh me by zase zajimalo, co za pako tohle svinstvo kouri, smes thc a neodparenych zbytky z butanu navazanejch na thc, fakt parada, rekl bych ze to dela diry v mozku vetsi nez Toluen. Jinak celkem efektivni a hlavne rychlej zpusob ziskani neceho co zkuruje z neceho co bud nezkuruje nebo se neda kourit
A ty seš asi nějakej moc chytrej ne??...:D Akorát to není kouření pro slabé nátury(posery).....jinak butan s toluenem nemá nic společného..(jo oba hoří:D)...a zkus si představit to nedělat z nějakeho sena,ale přímo z okvětních lístku obsypaných pryskyřicí...tytolístky se dají normálně hulit jeto téměř palice akorát horší chuťi...a ty to nejcenější vytáhneš a bordel coztoho zbude vyhodíš.Síla a kvalita výsledku je šílená...
Sogeking
citace:
hh me by zase zajimalo, co za pako tohle svinstvo kouri, smes thc a neodparenych zbytky z butanu navazanejch na thc, fakt parada, rekl bych ze to dela diry v mozku vetsi nez Toluen. Jinak celkem efektivni a hlavne rychlej zpusob ziskani neceho co zkuruje z neceho co bud nezkuruje nebo se neda kourit

Nesmysl THC nereaguje ani s Butanem ani s Iso-butanem (tradiční náplň zapalovačů). To je stejný jako bys tvrdil, že při odpařování mořské vody zůstávají na krystalcích soli navázené molekuly vody.
Porovnával jsem metody, o kterých se tu všici zmiňujou a tohle je zaručeně nejčistší metoda. (po chemické stránce, s praxe nemůžu posoudit)
1.Pokud je tam nějakej jinej bordel (bláto, soli, zbytky hnojiv), tak se v Butanu nerozpustí, tudíž je o ně budoucí Hash ochuzen.
2.Hash vyráběný jinými metodami do sebe při výrobě natahuje vodu- trvá to déle než vyschne.
3.Nevýhoda: Stojí vás to tu náplň, ale je to diskutabilní, protože jiné metody, využívají více elektrospotřebičů kdo ví s jakou Watáží, takže spočítat výrobní cenu je o něco složitější.
grossmy
Pripojuji se do této velmy zajímavé dyskuze
zkousel jsem to a reknu vam tím že to jen proteče si plyn vezme jen
10 az 30 % THC což mi přijde docela plítvání kdyby to chtel nekdo delat z palic já sem si rekl ze to nejak vymyslím aby se stoho dala udelat kopa hašiše za hodinu a z palic a skoro bez strát doma na soustruhu jsem si hrál a dopadlo to nejak takhle udelal jsem neco jako je tady na obrázkách ale trošku Upgrade no v cem to zpočívá tady v tom co představuje STORM vlastně plyn jen proteče proto jsou ztráti tak obrovské tak jsem vymyslel nádobu z ventylem a vyndavacím koncem nacpete konopím zavřete pustíte plyn necháte pár hodin vypustíte ventylem a stráty jsou tak 10-20% mýsto 90 az 70% to de ne no posutťe sami.
grossmy
Připojuji ješte moji první výrobu přez toto
Sogeking
A já ti říkám že se soustruhem si vůbec hrát nemusíš:-D Opravdu stačí obyč termoska, který jen upravíš uzávěr obyčejným powertapem.:-D Ale jestli máš doma soustruh tak proč ne že?
Lump
Zdravým chci se zeptat dá se ta prázdná nádobka od plynu nahradit něčím jiným?Vyzkoušel to někdo něčím jiným?dík
!ZAU!
mě napadlo,vzít třeba petku(1-1,5L) a nalít do ní vařící vodu ona se smrskne tak o polovinu,přičemž se zpevni (vyzkoušeno omylem z čajem)na dno petky bych udělal malej otvor(na plyn)a do víčka bych šikovně vyřízl díru a umístil sítko,pak by stačilo jenom vyšroubovat víčko nasypat matroš .
dokktor
citace:
Původní příspěvek od Lump
Zdravým chci se zeptat dá se ta prázdná nádobka od plynu nahradit něčím jiným?Vyzkoušel to někdo něčím jiným?dík

poprvé sem to dělal ve filmovce - nahouno - zmrzne a praská. nekdo to tu dělá v termosce nebo ocelové trubce s ventilem - kvuli uzavření a delšímu louhování.

edit: jo:teef: třeba 4 příspěvky navrch grosmy :teef:
ThunderFuck!
zdravim,

jestli mohu pridal bych par svych postrehu z vyroby...

1. Znecisteni butanem. podle mne tam rosku butanu zustava:( a to ve forme malich bubline bouhuzel ale da se snnadno odstranit:)mam 3 zpusoby.
A:mazlavy material prendame do krabicky(ja pouil krabicku od prstynku) a dame na radiatory. pri zahrati se stava hmota tekoucia bublinky v ridsim prostredi uniknou smerem nahoru:)
B:misto toho abych mi plyn kapal do misky ci talirku necham jej kapat do vody.THC se s vodou neslucuje tudisnam zustane plavat mastne oko to sebereme nejakou kartou ja pouzivam karticku pojistence. Nejvestsi vyhodou je ze se plyn po styku s vodou ihned odpari takze vyroba trava tak dlouho dokud tece plyn:)
C:vezmu klasickou slukovku nejdrive nabiji travou a pak nahoru (tim ze to slukovky naskrabnu hasek ) dam vyrobeny jantar. zahreji zapalovacem aniz bych potahnul med se zospusti zalije do travy ktera je pod ni a pak uz jen kourim:)

dale material. ja pouzim vetsinou topy(kdyz uz tak uz) poprve jsem material nadrobil jen harubo a projel plynem vznikla krasna jantarovita hmota a bylo ji i docela dost ale po 2 dnesch co jsem rozdelal vysypal a ajhle material byl skoro stejny jako pred extrakci a fungoval porad dobre.ted pouzivam smes 50/50 půl jemneho a pul do brka. u jemneho se rozpousti plyskyrice a druha polovina slouzi na provzdusneni(jako perlit)

jiank co se tyce ucinku me dlouhoooo nic takhle nezkourilo!!!!

1 prd staci:)
Ganjjaman
mno proste best metoda toto:)
BHO. fakt luxus..
Zahradník
Dodávám nějaké užitečné informace.
Za 1.lze vysledný material ještě poupravit!-Pro lepší chuť !
Za 2.Bych rád věděl jakou má uvás ten produkt trvanlivost ?Mě se totiž zdá že čím dýl ten výtažek mám tím se snižuje jeho síla !Protože hned po vyrobení měto nehorázně sprasilo!Ale nadruhý den semito zdálo tak o 30% slabší...Můžete mito někdo potvrdit,vyvrátit nebo napsat trvanlivost tohoto výtažku?

Jinak já vysledný produkt dám na lžíci a tu položím na horkou koncovku vaporizéru teplotu nastavím na 160°(zhruba).Hašík se na lžící rozteče a provaří se a jak přestane bublat tak je hotovo!Nevýhoda je že zněj vznikne strašně lepkavá věc,ale čistota a síla je obrovská! Vaporoval jsem tenhle produkt a výsledek:Téměř bez chuti,jen taková mírně nakyslá,síla extrémní ! Jinak přes sklo nebo jinou věc než vapík,to kouřím podobným způsobem jak napsal kolega thunderfuck! Pouze místo paličky doskla klepnu buď popel z cigára nebo nejlépe nechat popel v dohuleném skle a naněj položit kousek a žhavit opatrně celý kotel než se ten kousek doněj vsákne a pak už můžete popel zapálit aq znovu ho kouřit...Tzv.dáte zpopelněné,mrtvé trávě znovu život:D doufám žeto někomu bude vhod a mějte se.
citace:
Původní příspěvek od ThunderFuck!
zdravim,

jestli mohu pridal bych par svych postrehu z vyroby...

1. Znecisteni butanem. podle mne tam rosku butanu zustava:( a to ve forme malich bubline bouhuzel ale da se snnadno odstranit:)mam 3 zpusoby.
A:mazlavy material prendame do krabicky(ja pouil krabicku od prstynku) a dame na radiatory. pri zahrati se stava hmota tekoucia bublinky v ridsim prostredi uniknou smerem nahoru:)
B:misto toho abych mi plyn kapal do misky ci talirku necham jej kapat do vody.THC se s vodou neslucuje tudisnam zustane plavat mastne oko to sebereme nejakou kartou ja pouzivam karticku pojistence. Nejvestsi vyhodou je ze se plyn po styku s vodou ihned odpari takze vyroba trava tak dlouho dokud tece plyn:)
C:vezmu klasickou slukovku nejdrive nabiji travou a pak nahoru (tim ze to slukovky naskrabnu hasek ) dam vyrobeny jantar. zahreji zapalovacem aniz bych potahnul med se zospusti zalije do travy ktera je pod ni a pak uz jen kourim:)

dale material. ja pouzim vetsinou topy(kdyz uz tak uz) poprve jsem material nadrobil jen harubo a projel plynem vznikla krasna jantarovita hmota a bylo ji i docela dost ale po 2 dnesch co jsem rozdelal vysypal a ajhle material byl skoro stejny jako pred extrakci a fungoval porad dobre.ted pouzivam smes 50/50 půl jemneho a pul do brka. u jemneho se rozpousti plyskyrice a druha polovina slouzi na provzdusneni(jako perlit)

jiank co se tyce ucinku me dlouhoooo nic takhle nezkourilo!!!!

1 prd staci:)

ja jsem si na vanoce vychytal pekny plech na peceni a s plynem uz nemam problem velka plocha rychle odpari. Seskrabuju az uplne uschly material
ThunderFuck!
2.Bych rád věděl jakou má uvás ten produkt trvanlivost ?Mě se totiž zdá že čím dýl ten výtažek mám tím se snižuje jeho síla !Protože hned po vyrobení měto nehorázně sprasilo!Ale nadruhý den semito zdálo tak o 30% slabší...Můžete mito někdo potvrdit,vyvrátit nebo napsat trvanlivost tohoto výtažku?


Zdravím

tak mohu bezpecn ekonstatovat ze po půl roce porad stejna síla:) prave ted odzkouseno:)
Zahradník
ThunderFuck!:J dík ,tosemi asi zdálo ...nebo to bylo tím jak se jeden model dlouho hulí taky přestává zhulovat pomalu...
Jaguar
Mě zaujal ten nápad s CO2 na začátku trýdu.CO2 v kapalným stavu je rozpouštědlo (THC,CBD,...).a taky CO2 je mnohem levnější,dřív stál tuším 30kč/kg...bylo by to spíš pro větší měřítka..řádově desítky gramů tohodle shitu...a taky by to chtělo mít upravenou bombu (z normální jde plyn,kdyžby se prodloužil ventil až na dno tak by šel kapalnej plyn).Výhoda by byla hlavně v bezpečnosti a o mnoho menší výrobní ceně-až na tu investici do začátku (upravená bomba,popř vetší extraktor)...
Lukinak
Zdravíčko, kámoš mě říkal že má doma docela dost palic chycenejch plisni. myslíte že by se z nich dal udělat hášek pomocí týhle metody bez dalších nasledků z důvodů ty plísně? nebo to má zrovna zahodit? :-|
Díky za rady
jinsun
zdravim tak sem tu metodu taky vyskousel a je to gutt akurat sem pouzil misto sklenenice plast abych to moch lepe seskrabat jinak misto pasky se da pouzit sanitarny silikon jen ho musite nechat zaschnout do druhyho dne kvuly tesnosti.ted bych to chtel vyskouset z nejakych hermousu a samcu jen nevim jesly ten ucicek bude stejny ma stim nekdo skusenosti ???
Fenix
Kolik marihuany jsi pouzil
Zephiros
dalsi navodik ale po eng http://www.growery.org/3012/Easy-Butane-Extraction
Sirka
Jednoduchý a rychlý způsob, ale ta konzistence výsledného produktu je tak kašovitá že jediný způsob jak se to dalo hulit bylo přisypat k tomu najemno nadrcenou ganju, čímž se to dost znehodnotilo.. ale jinak to nešlo.., čekal jsem několik dní než to ztuhne ale ono nic.. není nad "pravý" haš :bandit: .
IgorGrinder
Bracho (sorry za oslovenie) Toto je to co som hladal celý život! K+++
optimistic
Dobrý je tenhle materiál vzniklej po zplynování smíchat s klasickým vytřepaným scuffem, sám o sobě je totiž až moc mazlavej, lepí se to na prsty čímž značnou část ztrácíš a prostě se s tím špatně manipuluje. Scuff získávám tak, že pořádně suchej materiál rozdrtím na co nejjemněji a pak to proháním jemným čajovým sítkem. Je třeba to vychytat s poměrem, nedat tam moc toho prášku aby to nebylo zas moc suchý, pak to totiž nedrží pokupě a nejde s tim dávat suchej drink. Taky by nejspíš nebylo od věci na to hustidlo použít nějakej lepší model, myslím, že to mrtě ovlivní chuť. Nebo máte s tímto někdo zkušenosti? chystám se na výrobu plastiku a každá rada se hodí.
Positivevibes
citace:
Původní příspěvek od Storm
Někdo se ptal, kolik se toho dává do lahvičky- tu lahvičku plnim po ten uřízlej kus.Volně sypam, nepěchuju.To zelený nadrtim na hooodně jemno, ale k sítku dam větší kousky, aby se neucpalo.U sítka to má stejnou nadrcenost jako do špeka, zbytek o něco jemnější.Čim jemnější, tím je z toho víc.Ale pozor!Jednou sem to nadrtil fakt najemno, nějak málo sem to zajistil izolepou a docela mě to překvapilo. Dělal sem všechno jako vždycky, akorát ten plyn ňák pomalu tek.Řikam si to je divný, tam je ňákej malej tlak, to vůbec neteče. Neteklo to proto, že to bylo moc najemno nadrcený a ucpalo se sítko.Potom následovala rána jak svině, izolepa to neudržela a já sem byl celej od hulení a všude v okruhu 3m to bylo rozházený.


No tybrďo nechtěl bych :D ale dobrej styl, jinak z vlastní zkušenosti stačí 0.5 l láhev o coca cola do dna udelat par direk, do vicka diru na plyn a nechat odtect do nejakeho talíře či pekáčku nebo i plastová krabice poslouží ;) a lepší dělat OUT než doma ;) Větší bezpečí a méně zápachu :smoker:
gremlin101
Měl bych dotaz, jak tuto pastu zahustit, bez přidání nedrcené trávy nebo tabáku? Jelikož tím se výsledný produkt dost znehodnocuje..Účinky sice dobrý, ale chuť jde do háje..PS: Pryskyřici přez síto nemám možnost udělat, ta by byla ideální, ale to už bych si raději udělal klasickej haš, než to přidávat do tohohle...
Jestli míš tu kaši v nějaký míse bo tak nech to otevřený, až se odpařej zvytky butanu tak to ztuhne (zezacatku tomu muzes dost pomoct treba michanim) :) dělal jsem ho do skleněný misky a seškraboval žiletkou
kammo
precital som si ten tred a strucne zareagujem na ohlasy tykajuce sa skodlivosti vysledneho produktu...neviem co obsahuje viac svinstva,ci dve vaporizovane kvapky tohto mediku alebo spalenie celeho dzointu...myslim ze na odpoved netreba ani chromatograf a zlozite meranie.
tuffgong1
No tak pokud se látka dokáže vypařit , tak se vypaří , a kdyžs e vypaří atk tam něni :D Otázkou je ejstli v těch bombičkách je čistej zemní plyn , nebo tam ještě neco přidávaj....
Doofy
Ahoj zdravim vás, je to goood věc přez plyn do zapalovačů a tady posílam link na video kde se použivají jak plyn, tak i rozspouštědla ..a tam tomu říkaj spíše HAsh Oil .. juikněte sami je to ale v Anglickém jazyce ! http://www.youtube.com/watch?v=750ifomABLk
jatro
BHO - ve zkratce.

navodu atd. ted je toho plnej you tube ;)
U nich to je ted asi hit.

http://www.youtube.com/watch?v=2i464hZm4kM
Majky-man
chci se zeptat nepřišli jste na zpusob jak to zahustit aby to nebylo tak lepive?
John13Doe
Zdravíčko. RUN BHO RUN.

podělí se se mnou někdo o ověřený zdroj kvalitního butanu?

myslím tím, kde se dá u nás sehnat něco lepšího než Ronson?

nebo pls hodte link odkud objednáváte z netu...

předem dík
Anuvin
John: tady si to vymejluj: http://prodkatalog.linde-gas.cz/int...byalias/but_2_5
Positivevibes
Btw smichavam to se.scuffem je barbarstvi, neni nic lepsiho nez cistej plyn staci nechat den vyvetrat a uzvto neni takovy lepidlo pak.si stavi vzit sklenenku dvakrat ji ohnout cca do tvaru N a pridelat.do bonga.pak jen koupis zhavici zapalovac troxhu oleje.si das na.dratek.nazhavis sklo a.sup tam s.nim
rastafara87
Čau, butan určený pro plnění zapalovačů je neuvěřitelná sračka! :D Je to směs rafinátu, butenů a dokonce se v něm vyskytuje rakovinotvorný 1,3 butadien. Pak je v něm (jak kdy) cca 5% isobutanu, který je oním rozpouštědlem na výrobu hašiše.
Já disponuji čistým (99%) isobutanem, který je neodorizovaný a hašiš po extrakci příjemně voní po lihu a ne po siřičitanech.
Mard
citace:
Původní příspěvek od rastafara87
Čau, butan určený pro plnění zapalovačů je neuvěřitelná sračka! :D Je to směs rafinátu, butenů a dokonce se v něm vyskytuje rakovinotvorný 1,3 butadien.


No ve skutečnosti jde o to, aby se použilo jakékoliv nepolární rozpouštědlo s nízkým bodem varu. Tudíž doporučuji si udělat zkoušku, kápnout si trochu butanu do skleničky a počkat až se odpaří. Pokud na dně nic nezůstane, tak můžete butan použít. Po promytí nadrceného materiálu pak pečlivě nechte odpařit všechno, aby v materiálu nezbyly rezidua.
storm1249
Tak já také přispěji svojí trochou do mlýna. Dnes jsem tuto metodu zkoušel a jsem opravdu spokojenej. Použil jsem outdoor, normální palice určený k hulení, žádný listí. Materiál jsem naplnil do takový tý malý krabičky od ibalginů, do dna sem napevno zarazil a tavnou pistolí zalepil ventil z víčka plynu co měl největší průměr, do víčka sem klasicky přilepil sítko taky tou tavnou pistolí a tu krabičku sem narval tím docela nahrubo nadrceným materiálem. Prohnal sem tim jeden velkej plyn a výslednej produkt nejdřív nechal odpařovat, pak zapejkací misku zahřál na plotně a když se objevovali bublinky tak sem celej produkt seškrábal, přendal na pečící papír, rozprostřel a začal zahřívat na stupeň 1 na sklokeramické desce. To sem opakoval vždy do lehkého zahřátí ( nechtěl jsem překročit 180 stupňů Celsia) a následně bublinky papírem rozmačkal, nechal schladnout a tento postup 5 jsem pětkrát opakoval, až už se bublinky neobjevovali téměř žádné a produkt voněl čistě ganjově. Výsledkem bylo z asi 10 až 15 g ( přiznám se že jsem to nevážil, nemám totiž na čem :D ) cca 1,5 až 2 gramy extraktu.
Je to super, nic lepšího jsem dlouho neměl. Nebolí mě z toho hlava, takže z toho usuzuju, že to je poměrně čistý. Jinak v těch zbytcích co nevyškrábete ( jakože nevyškrábete ) jsem vykoupal papírky, taky moc fajn věc.
Mám pár fotek ale nechce se mi to teď řešit, postnu je sem třeba někdy. Snad to někomu pomůže. Čusss
Bufo35
citace:
Původní příspěvek od Storm
Když už je ve sklenici málo tekutýho plynu, tak se začne tvořit pasta, pak pořád přibejvá až se nakonec vypaří plyn kompletně.Z hašíku neni cítit žádnej plyn.Výslednej produkt je tak čistej, že se nemůže kouřit jako suchej drink, protože nedoutná, ale hoří prudkym plamenem.

!!! POZOR !!!

Butan se nedává do zapalovačů jen tak, ale protože výborně hoří.On i docela bouchá.U výroby nekuřte a nemanipulujte s otevřenym plamenem.Mohla by následovat exploze.Je sice těžší než vzduch, ale na to bych nespoléhal.Podle mě je to nejlepší venku.

Doufám, že vám návod pomůže k výrobě vysoce zhuloidního materialu a budete z toho mít stejnou radost jako já.



čau čau som tu nový,,,dnes som to spravil aj ja,,no už to len vyskušať..prikladám foto...a dakujem za nápad..
Bufo35
dosť to máš čierne...mne sa podarilo toto cez tu plynovu flastičku malu..chcelo by to ale niečo vačšie
otoxy
Děkuji. O víkendu vyzkouším.
JalapenoKnight
Zdar growers,

Protože mám doma docela dost weedu, který je starý, nevhodný pro kouření nebo vaření, s podezřením na plíseň atd. rozhodl jsem se zkusit ho přetavit aspoň v home-made haš. Říkám si, že se zbavím starého listí, které nevoní a dostanu fakt jenom extrakt účinné látky, která se pak dá míchat s tabákem (fuj) nebo třeba s jinýma palicema do bongu nebo cojávímještěco.

Protože nejsem kutil domácí, zvolil jsem komerční variantu v podobě honey bee makeru.

V balení najdete i stručný a výstižný návod, kde píšou, co musíte a co naopak nesmíte pro používání tohoto vynálezu.
MUST - ochrané pomůcky jako brýle, rukavíce, intenzivně větraná místnost nebo venek.
MUST NOT - žádné kouření ani otevřený oheň, žádný hořící sporák vedle v kuchyni, žádné plastové oblečení nebo svetr od babičky.

Dle návodu je nejlepší použít k smrti sušený matroš, to jsem zajistil kremací na topení po několik dní. Pro optimální extrakci jsem použil ženy kuchyňský mixér, abych matro rozdrtil na hrubý prach.
Tím jsem pak HBE naplnil (volně, nepěchovat) asi do 2/3.

Co se týče extračního media... Četl jsem vlákno a názorů je spousta. Někdo jede univerzální plyn do zapalovačů, můj lokální growshop doporučuje extraktor na bázi izopropylu, myslím, že se to jmenuje BAXO. Asi kvuli bezpečnosti a nejspíš i chuti.

Dovolím si udělat malé srovnání:
Univerzální plyn do zapalovačů (např. Ronson) - propan, butan, izobutan (cca 25:50:25), dle bezpečnostního listu zdraví neškodný, těkavý, extrémně hořlavý. Měl by se tudíž všechen odpařit. Cena 35-50 Kč.
Izopropylalkohol (Baxo, IPA, D-Clean...) - organická látka, nejde o směs, vysoce hořlavý, dráždivý. Doufám, že to píšu správně, snad mě kdyžtak někdo opraví, nepamatuju si to přesně. Nicméně tady je bod varu přes 80 st.C, tak to asi bude s tím odpařováním horší. Ale zase by mělo platit, že až se veškerý alkohol odpaří, zůstane jen "haš". Cena kolem 300 Kč.

Teď k samotnému pokusu. Na cca 5g paliček jsem použil celé velké balení Ronsona 350ml, což snad asi nebylo nutné, ale z bezpečnostních a pokusných důvodů jsem to tam prostě jebnul all-in.
Výsledek je pro mě zklamání no... Paličky vypadají suché, bez smůly, ale to výsledné množství haše je sotva zaznamenatelné na alobalu, který jsem použil jako zachycovadlo.

Na obrázku pravá půlka alobalu. Spíš je tam jen taková lepivá vrstva. Moje úvaha vedla směrem, že když bude na alobalu dost smůly, tak ho narovnám a haš stáhnu, zbytek můžu pomocí alobalu "naohýbat" do kuličky. Takhle to maximálně s trochou štěstí nahřeju nad plamenem, nechám odpařit a budu inhalovat. Nebo se těším na vaše rady co s tím.

Další otázky do placu:

Jak zajistit maximální výnos?
Jaké se osvědčilo nejlepší zachytávací zařízení?
Objednal už někdo rozpouštědlo z growshopu nebo to mám zkusit a dát další report?
Jaký je teda dopadl na zdraví a rozdíl mezi jedním organickým rozpouštědlem a jiným organickým rozpouštědlem? Podle mě zdraví škodí oba, ale řádné odpaření a vyvětrání by mělo redukovat množství na naprosté minimum.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma