Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Zákon a Právo

Stránky: 1 [2] 
Je řešením tvrdý lobing v parlamentu na způsob odborářských a jiných hnutí ? - Klikni zde pro originální téma
Pan Baron
celkem dobrej clanek f dnesnich lidofkach - <a href="http://www.lidovky.cz/archiv.asp?c=L188A01C&r=atitulni&d=14.08.2001#clanek">Drogy? Skoncujme s represi!</a>

Legalizace je jedina moznost. Nemuzeme mit mensi ambice nez uplnou legalizaci. Je to nase pravo a ze je to pro nekoho velky sousto me nezajima - gdyz se vyvine dostatecne silnej tlak (to je to co je potreba a k cemu se spousta lidi zdraha) po dostatecne dlouhou dobu, tak proste pani f parlamentu nebudou mit jinou moznost, nez se to sousto zhltnou i gdyby se meli udavit.

Co na to ceska strana? Jdeme na speka...!
Walhalla2000
2 baron

porad se to tu prbira dokola. Myslis, ze legalizace bojem je mozna? jak chces tlacit? hulit na verejnosti, lepit plagaty, vyhrozovat, unaset snad lidi? nebo jak?

Takhle to nejde.

A pak si ruska mafie rekne, ze je jeji pravo tu prodavat hero a ze bude vyvijet natlak dokud jim to politici nedovoli... sazjimava myslenka.

Lidi, nechte uz toho.

Tenhle thread uz ne prilis dlouhej. Nikdo si jej neni schopne precist od zacatku do konce a tak se tu stale mluvi o tom samem.

2 loki - predpokladam, ze ty jsi jediny, kdo ten thrad muze zamknout. Nechce se ti tak ucinit?

Ma to jeste cenu rozebirat? Neni lepsi zacit studovat, jak to udelali jinde a zacit komunikovat s pejrilem a spol? a kdyz se dosahnou nejake vysledky, tak je zverejnit ve vlastnim threadu. Ale nema uz cenu po xxte cist, jak jedine co potrebujeme je uplna legalizace a ze jsme za to ochotni udelat cokoliv! treba i... proste cokoliv

Pan Baron
jo presne, zacit muzes treba s plakatama... neni to jasne jedina moznost, ale gdyz se nedohodnem ani na tom co vlastne chceme, tak tezko neceho dosahnem.
btw.: zapomnel si na to, ze gdyby bylo prodavani hera legalni, tak se cela drogova mafie sesype.. jedine co ji drzi nad vodou a umoznuje tak obrofsky zisky je ilegalita... tudiz ty co maji na ilegalite drog nejvetsi zajem jsou mafiani...
chapu ze se ti pro legalizaci nic moc delat nechce, zvlast gdyz neni vubec jisty jak to dopadne. muze to trwat nekolik let, ale timhle postojem niceho nedosahnes...

btw. loki je ted na dofce vrati se za par dnu :-o
Walhalla2000
2 baron

clovece, je videt, ze jsi necetl nic z tohoto threadu. Nebo jsi to aspon nepochopil.

Problem je ten, ze to co tedka rikas ty uz pred tebou na stejnem miste rikalo nekolik jinych. Parkrat to opakovalo kolem dokola a pak uz je to budto nebavilo nebo uznali, ze by to tak neslo a uz dale nepostovali.

Jinak pro tvoji informaci. "mafie" ma ze zisku z hera jen ten mensi dil. Protoze ta "mafie" jsou v podstate jen vetsi dealeri. Nejvetsi podil maji ti, co to nakupuji u vyrobce (za 1/8 ceny) a prodavaji to prave teto mafii... A treba u koksu to je zase jinak. Tam nejmensi cast maji pestitele, druhou nejmensi dealeri a nejvetsi zpracovatele a zkprostredkovatele. To jsou ty kartely, o kterych se tady uz taky psalo.....
hihi
No, takže jak koukám nic zajímavýho se tu neděje. A něco takovýho jako, že se tu nic nehejbe dopředu je samozřejmost. Co Barone? Proč začít od začátku, když se jde k někomu připojit, ale o tom už jsem psal a je mi trapný se opakovat. Musím Ti to říct na plnou hubu Pane Barone>spadni na zem a prober se, takhle to fakt nejde. Zbytečně tu tlacháš a jenom o hovnu a nic kloudnýho, věřím tomu, že jediná aktivita, kterou jsi v tomto směru vyvinul je pár z těch 5-ti příspěvků, který jsi napsal tady na groweru, nebo tiskneš už ty plakáty? Prosímtě, fakt nebuď naivní, to je jak když mi tu kdosi vysvětloval, že chce navráti technický konopí do přírody, ale to, že to oprcá ty normální kytky a víc to uškodí nám samým ho už nenapdlo, tak se na to dívej ze všech stránek, než příště začneš psat. Díkec
Wallhala2000 asi na to seru, je to zbytečný (a to jsem napsal jen 3 posty na tomhle threadu) a to samý bych doporučoval Tobě, zbytečně tu ztrácíš čas, a tu energii jsi mohl vložit do něčeho jinýho-lepšího.
Mějte se good
Zdarec
mephisto
Co takhle si o legalizaci - či dekriminalizaci pokecat o weekend-u na srazu pěstitelů?????????:)
hihi
rad bych, ale bohuzel mam moc nabitej program polsedni dobou a nepredpokladam, ze by se mi do konce rijna uvolnil. Takže si to tam užijte a dobře pokecejte.
Mějte se good
Zdarec
oton
<B><FONT COLOR="RED" SIZE="4">USA</FONT></B>

Sem rád že to vidíš takhle, protože z příspěvků před tim vo USA sem si myslel že jsi snad nějakej proamerickej agent<BR> :-)
dík
oton
jo sraz je sice pěkná a lákavá věc ale tenhle termín je na nic, kdybych chtěl jet na všechny akce tak bych se musel asi rozčtvrtit,(ne že by to moje postava nezvládla, ale co ten mozek...? :-)

PS: jedete někdo taky na fesťák do Trutnova??????
oton
jinak si myslim, že se tady ty debaty točí furt dokola, a nic se neřeší, já tedy osobně nejsem velkým příznivcem legalizace (jak už vyplynulo z mojich předchozích blábolů) spíš ta dekriminalizace, ale jestli se to má někam hejbnout tak se musí založit to združení a vytvářet si postupně nějakou politickou moc či vliv, a nevim jak my huliči by sme to zvládli :-)) ???
papaja
Prosím o pozornost Děkuji...
cesta k legalizaci, dekriminalizaci atd. je podle mne referendum o těchto otázkách....
Počkejme na zákon o referendu, měl by se už co nejdříve projednávat v parlamentu a poté sebrat xxx podpisů...Je nás zde tisíc...každý deset, dvacet podpisů .....Jsem ochoten vytvořit centrum...podobně jako Několik vět.....Není nutné sbírat na ulici...to jest kámíci, klubíky atd.....Myslím , že i mnoho veřejně známých lidí je možné získat k podpisu listiny požadující referendum o dekriminalizaci a legalizaci cannabis.....Je třeba diskutovat o znění této listiny....Je to ale jiná věc než se hádat o slova...jako dekriminalizace, legalizace jak a kdy....Nechme to na lidech , ať se rozhodnou sami...Kdo půjde k referendu...určitě lidé, kterým daný právní stav ohledně cannabis nevyhovuje...Stop nejbrutálnějším "podnikatelům" a jejich nezaslouženým ziskům...dealerům jakkýkoliv drog...
Budu rád za jakkýkoliv návrh a pomoc při formulaci této listiny....Otevírám se pro podněty vyslovené v klidu a míru...Ještě jednou díky.....
Loki
Papaja: Nejspis te tu zase zdrbou, ale ja ti dal karmu, protoze to je dobry napad. Sice nevim nakolik je realna moznost aby se konecne schvalili zavazna pravidla pro poradani referenda, ale sem presvedcen, ze podpisy snadno sezeneme, neni nas na to malo !!!
Karma 4 you

Ostatni:
Vratil sem se z dovoleny. Diky vsem za prispevky i kdyz s mnohymi nesouhlasim. Byl sem na srazu groweru a pochopil, proc se vam nechce vubec bojovat.
Obcas me tu nekdo usmernoval tim, ze mi rikal, Loki ty uz nehul, ale mel mi spis rikat Loki vyhul se do nemoty.
Protoze teprve zacinam s pestenim a outdoor mi to z nejruznejsich vsem notoricky znamim duvodum zase nevyslo (zlodeji, zver, poctivi obcane) tak hulim obcas. Na srazu sem se ale vyhulil tak narame, ze sem nejenom nechtel uz za nic bojovat, ale dokonce sem sral na nejakou legalizaci. Rikal sem si , dyt je to vlastne jedno, dokud si budu moct prijit mezi pratele a zahulit si, tak mi muze bejt nejaka legalizace ukradena. Veskery bojovny sklony vymizeli. No zel uroda jeste nedozrala, a opojeni pomalu vyprchava a do me se bojovnost zase vratila. Ale aspon sem Vas pochopil.
Je to prima si jenom tak vyhulovat a kaslat na svet. Je to prima, kdyby to slo, protoze obcas se stane, ze clovek zahuli na spatnem miste se spatnymi lidmi.
Kdybych neznal cloveka (meho dobreho pritele), kteremu se to stalo, mozna bych se na legalizaci take vykaslal, ale copak se to musi stat nam vsem, nez konecne pochopime, ze legalizace neni proto aby se mohl vyhulit kazdej debil, ale pro to aby jsme mohli svobodne pokurovat mi, kteri jiz hulime davno davno ?
papaja
Díky....Nyní informace, které jsem sehnal:
soc-dem návrh...300 000 podpisů, což se dá sehnat...problém...musí se pro jednu z možností vyslovit nadpoloviční počet hlasujících...což je jako o vlku a koze...
ODS a část US prosazuje jen schválení jednoho konkrétního referenda a to o vstupu do EU...
budu dál sbírat informace...
i když to nevypadá příliš nadějně, samotné vyhlášení referenda by byla hezká událost...pokud vím zatím úspěšně proběhlo ve ŠVÝCARSKU ve 2 kantonech...
Snad by bylo vhodnější prosazovat referendum o 1.dekriminalizaci pěstování a to i tehnického konopí
2.vyjmutí THC z listiny zakázaných látek...
o legalizaci....je třeba vést diskusi...v jaké formě????

Stalker
Příspěvků je mnoho ale jeden říká že huliči k volbám nechoděj. To je špatný. Žijem v systému který chtě nechtě musíme tolerovat. To že nejdu k volbám vlastně hodím všechno to co tady řikáme za hlavu. My jsme ti kteří to chceme změnit proto musíme volit. A když nejni koho tak prostě volební lístek nevyplňte. Když potom statistiky ukáží že 30% se zúčastnilo voleb ale nevolilo tak to už bude o něčem svědčit. Trošku od tématu ale musel jsem.... zdar
hihi
papaja: technické konopí není kriminalizováno, tím pádem není potřeba ho dekrimanilzovat. Když chceš pěstovat technické konopí, což je rostlina druhu cannabis s nižším obsahem cannabinolů než 0,3% tak máš ohlašovací povinnost až nad 100m2. Tzn. dekriminalizace je nutná pouze u těch rostlin co pěstujeme my :) Vyjmeš-li jednu látku ze zakázané listiny, časem budeš muset vyjmout další a další. A dělat ústupky na všech frontách. Viděl bych to prostě tak, že dekriminalizujou pěstování konopí a následnou výrobu marihuany a její deriváty pro svoji potřebu. To by bylo naprosto dostačující a v souladu s ústavou-neboť zákony vychází z toho, že člověk pokud škodí sám sobě (v rámci svojí sobody) není obtížný pro společnost. Ovšem jak je tohle všechno v realitě je věc druhá.
Stalker: no a nemyslíš, že těch 30% rozdělí poměrným dílem mezi volené strany? V této problematice se nevyznám a abych pravdu řekl, je mi to jedno. Ale pokud je to tak jak jsem napsal, tak proč tam budu vůbec chodit, když s tím mým hlasem udělaj to samý jak kdybych tam nešel? Hm?

Mějte se good
Zdarec
tehace
.... třeba to je řešení, ubrat hulení, začít myslet, převzít část osobní zodpovědnosti a dostavit se k volbám....
výsledek??? třeba se do parlamentu dostanou rozumější lidi než je severova klika a klub důchodců soc-dem.... ale to neni už jen vo hulení...
taky sorry, ale taky sem musel....

PS. 2papaja: referendum.... v čechách??? a vo trávě??? a jak myslíš že ba asi dopadlo.... jak by asi hlasovalo 80% populace 18+, kteří se nechali na silvestra bavit novou??? a silvestrem na nově ještě v srpnu???
papaja
to Hihi...za upozornění o technice- samo.že to vím, jde o nesmyslné kontroly, přihlašovací povinnosti- z mých zdrojů nad 0,5 ha atd..., ostatním- o co jde pánové...??? Nejde ani tak o jistotu dekriminalizace po proběhnutí referenda-jde také o předchozí diskusi a medializaci. případ Fryč mne přesvědčil o nutnosti jednat...I v Holandsku to nebylo z ničeho nic..Konaly se demonstrace, které policie a armáda rozehnávali nejrůznějším způsobem..viz studentské hnutí v 60 a 70 letech v západní Evropě...
Takže shrňme argumenty proti legalizaci
1. přibude více "chronických" kuřáků
protiargument...statistika mladých lidí pravidelně užívajících THC je jasná...USA kolíbka represe proti hempu vede....mimochodem ČR je v popředí

2.chaos v ulicích, "zbourání " politického modelu a podobné kecy....
na to nemá cenu odpovídat-každý, kdo poznal účinky THC ví své o proklamované cannabisové kriminalitě-naopak tento stav nahrává propojení hempu s drogovými překupníky atd...Kdo prodává v ulicích je většinou závislý na pervitinu či heroinu....Jistě mění se situace a ta není jako před 11 lety, kdy jsem poprvé poznal zelený list....Dnes potkáš člověka s dready a on ti nabízí s úsměvem něco co má hodnotu 30 korun 10 krát dráž...

3.přístup k ganje získají nezletilý...
cha,cha jakoby neměli přístup již dnes-na ZŠ kouří běžně 13-14 letí, kteří nepěstují...samo - takže kupují
a dealují mezi sebou. Pro ně je normální situace, že vše je na prodej...

4.rakovina..
řešením jsou vaporizéry...

5.psychické problémy
sám mám za sebou jisté věci...je nutné vědět o zvýšeném výskytu schizofrénních atak mezi pravidelnými smokers-ovšem neexistuje/ kromě Švédské studie/ seriozní výzkum....

a tak bych mohl pokračovat...LEGALIZUJTE PAMPELIŠKU ..viz pampeliškové víno...

Kdo mi bude bránit zasadit semínko do země...I řekl Hospodin: Všechny rostliny vám dávám k užívání...
kniha Genesis

[Edited by papaja on 31-08-2001 at 11:00 AM]
hihi
papaja: zapomnel jsi na to, ze se to da i jest atd. myslím, že by to bylo na dlouhej příspěvek, ale to je teď jedno.
Poslední věta, hezkej příklad, ale s hospodinem jdi někam do církevní organizace, ať podpoří legalizaci>co to je za kecy? Že to kdysi někdo napsal to nic neznamená-církev je nejstarší a nejdýl fungující fašistickoxenofobní organizace, tak se prober. Je mi jedno čemu věříš, ale ventiluj to těm kteří to chcou slyšet! A ne takovýto náboženský žvásty! Nebo až si přečteš Hitlerův Mein Kampf, a Stalinovi spisy, tak to budeš taky ventilovat? Nebo Velkou knihu o konopí? S tím di doopravdy někam jinam.
Nejsem agresivni ani nasranej, jen se vyjadruju k Tve posledni vete-trochu vic se s ni neshoduju. Nemám rád, když se lidi chovaj jak stádo tupých ovcí, který potřebují věřit svému pastýři! Ale pokud Ty jo, tak Ti to na druhou stranu nemůžu brát.

Mějte se good
Zdarec
Walhalla2000
2 hihi...

co na to rici... snad jen hihihihihahahhahahhahaaa!

nojo, abys nechapal spatne. nesmeju se tobe, vis uz preci, ze v tomhle jsme za jedno! Smeju se tomu, jak vzdy, kdyz prijde nejaky novy clen na grower, tak zavita do teto diskuze, a citi se povinnen nam taky rici, ze vlastne se okamzite musi dekriminalizovat, ze to je nase svata povinnost... Pise vsak uz jen to, co tu bylo mnohokrat napsano a mnohokrat vyvraceno. Pochybuju, ze by nekdo jeste mel silu precist uplne vsechny prispevky... a tak pise par prispevku. my mu odepiseme, on se nastve, napise dalsi prispevky, tak to jde chvili dokola, pak jeste neco malo napise a pak se na to vykasle...

A pak prijde zase nekdo novej a jedeme znooovuuuuuu!
tehace
no aspoň se z toho stane "nesmrtelný grouvr trýd", protože loki se očividně i na tvé doporučení k jeho zavření nemá. už teď sem docela zvědavej kam se došplhá konečnej počet příspěvků k tomuhle tématu....
oton
jo myslim, že tady to fakt už nemá cenu :-)
papaja
...to co jsi hihi napsal o církvi no comment...hoši, snad jen kniha Genesis je židovská kniha součást Tory a byla napsaná cca 1000 let před založením církve
to Walhalla koukni se na datum své registrace a na můj datum....
Mrzí mne, že to sklouzlo někam, kam podle mne nemělo...

oton
no vyjímečne s hihim souhlasim, církev je přežitá sekta a nemá ve 21. století žádnej smysl, a už vůbec ne tady na groweru
j4m1e
to papaya :) koukam , ze se rypalowe chytli az te posledni wyety tweho prizpyewku . to ye sranda co :)

to hihi :) ses nako rozcilil qwuli nabozenstwi , ne ? :D

to oton :) respekt pro tenhle swyet ;)

oton
neboj respektu mám dost, sem napsal jen muj vlastní názor, jinak proti církvi ani jiným sektám nikde nevystupuju ani aktivně nebojuju, jde to mimo mě, jen si o tom myslim svoje :-)
papaja
to j4m1e..
ano je to legrační...Pro někoho je citace z Písma něco jako červená barva pro býka...
to Walhalla
kde jinde by měl člověk psát o svých názorech na legalizaci...
jinak zajímavý článek v magazínu Lidových novin 30.8.2001 jistě bude i na iLidovky.cz...samo, že občas jsou tam faktické chyby, ale jinak doporučuji...
hihi
trochu jsem to poplet s tím odesíláním příspěvků.

[Edited by hihi on 03-09-2001 at 08:39 AM]
hihi
papaja: aha-tak už tomu rozumím: "Já su jako ten býk a Ty ten toreador, kterej mě schválně vydráždil." Hm, to se Ti teda povedlo. :) Ještě, že jsem v sobě udržel tu STTRRRRRRAAAAAAAŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠNNNNNNNNOOOOOOOOUUUUUUUUUUUUUU AGRESI (vid žemličko) A NEROZDUPAL TĚ :) < Trocha ironie-kdyby jste to chtěli zase chápat jinak. :) No je sice hezký, že ta kniha byla napsaná jak říkáš 1000 let před založením církve, ale církev s ní nemá nic společného a ani žádná víra atd., že? To neva, aspoň jí lidi věří o tisíc let víc. A co takhle Korán? Tam taky něco takovýho bude ne? :) A ten určitě nesouvisí s žádnou náboženskou organizací, kde jsou lidi ovečky pod svým pastýřem, ani podobnou organizací.
A vůbec se nepíše 21. století atd. To je jedno no, comment, abych nevypadal zase jako nějakej býk. :) Prostě je to tak, jak když za mnou došli Jehovisti a ptali se kde člověk najde odpovědi na otázky (mysleli Bibli-nebo nějakou takovou "KNIHU" snad to nebyl Genesis-to víš býci atd.) :) Tak jsem jim řekl na interenetu. :)
ŽEMLE: rýpalové? to jsou pro Tebe všichni lidi, kteří maj jinej názor než Ty? Nechceš přece abych opakoval Tvá slova ohledně respektu>ale jen je opakoval autorovi :) A nerozčílil sem se, jen mě vadí, že to tak chápeš, škoda, že tu nejsou nějaký značky pro lidi jako Ty, který by byly: jsem v pohodě, su rozčílenej, sereš mě, je mi to jedno, irituje mě to, atd. Používal bych tu první>ne, jen tak trochu si MUSÍM REJPNOUT :)


papaja: kde jinde by měl člověk číst názory na svoje názory o legalizaci, aby ze sebe neudělal blbce, až půjde do něčeho naostro.

oton: ale nikdo Tě přece neobvinil z BOJE PROTI CÍRKVI nebo, že bych něco přehlídl? :) Teď si dělám taky prdel :)

Walhalla2000: :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Ne kluci:papaja a žemla>pouze jsem prezentoval svoje názory :) A taky sem se dobře zasmál :)
j4m1e
hihi > shaq ya sem taqy we swe podstate rypal :D ty dycky pishesh taq qwyetnate , ze mam dojem , ze ses musel u klawsenice hrozne rozlitit :) sem taky rad , ze ye tu trochu srandy , by se tu yen nepolitizowalo , ze yo ;) zaczina podzim :)
Loki
Nezavru to, nejsem ted moc na internetu (zamestnavatel si vzal do huby drogy, abych vzal dohodu bez vzpirani). Ale aspon se pobavim kdyz to tady ctu. Nemam ted moc casu, takze neco obsahlejsiho az priste.
Ps> taky nemam rad cirkve. Ale kazdej si hleda to svoje
papaja
to Hihi: jasná páka chlape já jsem se taky zasmál...., pročež snad se někdy potkáme a zasmějem se spolu...
nigel
Věřte nebo nevěřte, ale já to celé přečetl (samozřejmě offline). Vylepování plakátů by asi skutečně nebylo to pravé, ale třeba to, jak psal Deu, to se mi docela zamlouvalo. Myslím, že sehnat cca 100 000 podpisů by dnes v době internetu neměl být problém, protože většina surfařů by s dekriminalizací souhlasila. Kbyby se rozpoutala podobná akce jako tehdá Internet proti monopolu, myslím, že by to nemusel být až takový problém. Určitě by se to nezdařilo v takovém rozsahu, jako tenkrát, ale…(něco přeci). A „bombardovat“ potom parlament, vládu, prezidenta atd denně 100 000 emailů, to už by skutečně nemohli přehlédnout. A žádali bychom tedy jen dekriminalizaci, protože legalizace je skutečně velké sousto. Mno, to jen jak to vidím já. Jinak už asi opravdu nemá smysl o tomto tématu mluvit. Navštěvujme tedy servery legalizace koukat a jim podobné a čekejme a čekejme a čekejme …… ?
Tak zdar
oton
máš pravdu nikdo mě neobvinil ale napsal sem to proto aby to z mého předešlého příspěvku nevyznělo jako že proti něčemu bojuji

mimochodem přečet sem bibli a i celej korán, a byble je proti koránu pěkná sračka, jsem nevěřící, četl jsem to jen pro to abych věděl o čem mluvim abych se něco dozvěděl

slovo nevěřící to taky nevystihuje, věřim ale v uplně jiný věci než je bible, církev, či korán a muslimové... :-)
Precetl jsem vsechny prispevky a dosel jsem k zaveru, ze kazdy ma tak trochu pravdu. Ja osobne povazuji za dobre reseni pro legalizaci hned 3 postupy :

1. Pejril, JXD, legalizace.cz, koukat.cz atd.

Dobra prace, jen tak dal.

2. Plakaty ( osveta )

V urcitem meritku docela dobry napad. Pokud by sem nekdo umistil osvetove plakaty na tema marihuana, klidne si je stahnu a na sve naklady jich par rozmnozim a necham je v par barech, klubech, hospodach nebo na mistech, kde se vali letacku spousta. Je moc mist kde se muze legalne a zadarmo plakatek zanechat. Rozhodne bych vynechal bilbordy, oficialni vylepova mista a hlavne schranky spoluobcanu a rohy jejich obydli.

3. Priznani

To co udelali ti dva amici je fakt skvelej postup. Skoda, ze to neudelaj vsichni. Lidi by urcite zmenili nazor na hulice, kdyby se najednou dozvedeli, kolik znamych, uspesnych a "normalnich" lidi si da obcas jointa. Ja osobne se za "normalniho" cloveka povazuju: Poprve jsem si zahulil v 17 letech na vylete v Amstru, takze to bude uz skoro 10 let. Bez problemu jsem dodelal gympl, vystudoval nastavbu a hned po skole jsem zacal makat pro SW firmu. Nikdy jsem nemel problemy se zakonem (zatim nikdo nevi ze pestuju doma ve skrini) ani v praci nebo nekde jinde. Nikdy nehulim kdyz vim ze musim makat, nebo mam udelat neco dulezityho. Znam svoji miru jak pro travku, tak pro alkohol a jsem pro dekriminalizaci, v delsim casovem horizontu (cca 15 let - az odroste "represivni generace" ) pro uplnou legalizaci marihuany.

Nejsem zadnej vudci typ, ale sleduju co se deje a jsem ochoten prilozit ruku k dilu. Jako vsude ale existujou extremisti, kteri neznaj miru a tim kazej verejny mineni. Lidi a pak i media vidi jenom je a to rozhodne k legalizaci nepovede. Ja taky nemam rad pubertaky, kteri huli pred skolou, ve skole i po skole, delaj ze jsou vic nez ostatni a vsichni ostatni pubertaci se je snazi napodobit, aby byli in. Kazdej si asi hned vzpomene na tyhle particky typku, ktery se najdou vzdy a vsude ( nemusi jit jen o huleni, ale i o cigara, alkohol nebo i vytrznictvi). Znam i par takovych, ktery z ty puberty nevyrostli a chovaji se tak i po 20citce. Iniciativy by se meli chopit ti starsi, rozumejsi, co nejsou zatim videt a ukazat, ze mezi "hulicema" jsou i "normalni lidi" a je jich rozhodne vic. Souhlasim s nazorem, ze asi moc nepomuze, kdyz se 200 takovych lidi sejde nekde na namesti a tam se zhulej. Najde se urcite i par tech neznajicich miru, kteri se na to jeste napijou a delaj bordel. Nedivim se ze jim lidi rikaj fetaci a nemaj je moc radi. Ja je rad taky nemam, jen je toleruju. Dobrym smerem je podle meho jit cestou postaveni travy na uroven alkoholu. Do 18 nic a pak at si kazdej chlasta a huli co chce a kolik chce.
Jna
At je to jak je to, konečně se něco začalo dít. Jestli to projde nebo ne, to zaleží na každém z nás ... ale o tom jsem mluvit nechtěl. Chci jen říct, že pan poslanec Pejřil konečně připravil novelu, kterou se vypouští nešťastný paragraf 187a - a který (ne rozdíl od dřívějších snah) má realnou šanci na projiti ... novela je zveřejněná na http://www.pejril.czweb.org. Třeba už to konečně k něčemu povede ...
Lackyfree
ahoj kluci......
tak nevím co si myslet.....
Tak za prvé: jsme národ švejků a jako takových - co se nás netýká, nás taky ani nezajímá.
dle mých osobních zkušeností, lidé o marihuaně nic nevědí, a většinou ani nechtějí vědět - mají svých starostí dost a dost. Takže jako základní prioritu bych řadil na první místo - osvětu.
Navíc státu vyhovuje demagogie pana Severy - proč povolovat něco z čeho stát nic nemá, a znamená to pro úředníky jen další práci.
Myslím že státu by se mělo vysvětlit, že marihuana může být zajímavým zdrojem pěněz do státní pokladny.
Vemte si výherní automaty či loterie -každý ví že jsou kontraproduktivní, využívaj lidské slabosti riskovat a ten kdo jim propadne si zničí život (to se u marihuany stát nemůže), ale nosí to těžký prachy do státní pokladny.
Kupodivu i v hazardu je plno demegogie. Asi my nebudete věřit ale automaty jsou menším zlem než loterie: SAZKA si bere z vybraných peněz 50% procent a nikoho se neptá, zcela bez okolků propaguje trapné reklamy v TV a mediich. Na rozdíl od automatu který nesmí jít pod 70% výhernosti (rozuměj návratovost vkladu + možnost výhry).Kupodivu největší peníze z automatu má stát (bez keců) a řádně pojištěny (vinkulací 2.000.000Kč) a návic dopředu - jinak automat nepovolí. - toto chápejte jen jako příklad toho jak to u nás funguje - to znamená že ten špatný není stát ale provozovatel.
Takže jak si myslím že by to mohlo u nás fungovat:
Osobní pěstování: max 10kytek ročně bez rozdílu pohlaví, jakoukoliv metodou a to pouze pro valstní potřebu, s pokutou 10.000,- aš 100.000,-, to kdyby to chtěl někdo zpeněžit či zneužít. s nutností nahlásit své pěstitelské ambice, kvůli následné kontrole.
Komerční pěstění: stát by vydával licence fizickým či právnickým osobám. Množství kytek by potom bylo jen na firmách, avšak pod normou - výnos na 1ha, dle odrůdy a to dle možnosti +/- % ztrát či nadúrody -dodatečné zdanění (při outdooru). Indoor metoda by byla řekněme 500kytek na jeden systém a zase by zde paltily normy, týkajících se výnosů. Pěstování by podléhalo higienickým zákonům pěstování zem. plodin. Toto zboží by bylo pod mormami a tak i daněno - následný produkt by byl kolkován - tak jako cigerety. Zboží by bylo prodáváno ve specializovaných prodejnách s licencí ( podléhající schválení na obcních uřadech) a obchody by nesměly být poblíž škol - nemocnic - kostelů - státních úřadů (tak jako u
automatů) - nechceme přece nikoho urazit.
Pokud jsem správně počítal, tak by potom moch gram kvalitní marihuany stát asi jako krabička cigeret, či více dle odrůdy či pěstebního postupu - což by znamenalo že by se marihuana stala efektivní spíše jako obchodní artikl pro slušné lidi. a dost lidi by nemuselo pěstovat - proč taky, lidé jsou obecně dost líný, a za kvalitku si rádi zaplatí. Snížil by se potom nelegální obchod - prostě by se nevyplatil a my by jsme si mohly ty naše krasavice klidně pěstit dál za relativně přijatelných podmínek.
Tímto by se mohlo předejít možným průserům.
Další možností je dovoz marihuany - což bych přirovnal k dovozu tabáku.
Jinak by se danily jiné konopné výrobky (např hašiš)
Marihuana by pod pokutou 10.000,- aš 100.000 by se nesměla prodávat mladším 18 let. (sorry cápkové)
Je vtom sice dost birokracie, ale jinak by to asi s nějvětší pravděpodobností nevyšlo.
Při výpočtu ceny legální marihuany jsem použil orientační faktory, jako využití zbytkového materiálu, či efektivnější komerční pěstování, nebo možný dovoz.
Pokud se vám zdá že to co jsem napsal je blbost, tak si dovolím argumentovat alkoholem (či tabákem) - málokdo si ho děká (pálí či pěstuje víno)doma sám a když, tak jen gurmáni, ke kterým bych domácí pěstitele přirovnal.
Takhle by mohly být všichni spokojení. a výrobci alkoholu či léčiv se podle mě až zas tak bát nemusí. Dle mýho názoru spotřeba moc neklesne. Možná i naopak, všici se tu uchlastáme a uhulíme k smrti a aby jsme si to trošku prodloužily, tak budem do sebe cpát léky horem - dolem.
Jna
Amen. Nějak takhle (v lehkých obměnách) jsem to slyšel už mockrát, bylo by to fajn a myslím si, že k tomu i za čas dospějeme ... za čas. Teď je pro českou společnost (a nejen pro ni...) něco takového absolutně nemyslitelné - je to nemyslitelné pro voliče. Ti rozhodují... Každý víme, že v budoucnosti to takto bude, ale musí se jít postupně, jako po schodech - když jdeš do prvního patra... jeden schod za druhým. Za jak dlouho ty schody vyjedeme, záleží na nás ... Toť vše.
Loki
ja sem taky volic ale mam pocit, ze volit v tomhle state neznamena nutne podileni se na demokracii. Koho volit? Snad jen Pejril je pro dekriminalizaci, ale to je jenom mala kapka v mori, prece kvuli jednomu cloveku nebudu volit stranu, kterou z duse nenavidim.
ramoN
jde nejak sfiltrovat pristup podle domeny, ze ktery dotycnej prisel, cili napr na surf.to/redmeat nemuzou vyderaci z jedny cesky telefonni spolecnosti (mimochodem jsou tam docela dobry vtipy). Ja to neumim, ale v knize o serverech a www jsem neco takovyho cetl.

Mimochodem, abych nemlel furt akorat jenom o pocitacich : nedavno (kdyz tak premejslim tak uz je to vlastne docela davno - nekdy koncem prazdnin) jsme sklidili a od ty doby na tom maka 20 lidi denne a kazdej den to vsechny odrovna
Marcuz
PRAHA (ČTK) - Každý dospívající by měl vědět, že marihuana je ilegální a že její užívání, přechovávání a prodej působí problémy ve škole i v zaměstnání. Marihuana snižuje schopnost věnovat se studiu, sportu, řízení vozidla a dalším činnostem, na něž je třeba se soustředit. Závislost na marihuaně poškozuje i rodinné vazby. ČTK to v rámci preventivních aktivit ministerstva vnitra sdělila jeho mluvčí Gabriela Bártíková.

"Zneužívání drog takzvaně lehkých je hazardem nejen s vlastním zdravím, ale i se zdravím budoucích potomků. Marihuana neudělá nikoho šťastným, oblíbeným, ani ho nenaučí dovednostem, které potřebuje v dospělosti znát," shrnula Bártíková.

Upozornila, že marihuana může vedle euforie vyvolat i stavy úzkosti a duševní problémy. S odkazem na resortní informace poukázala také na to, že mnoho uživatelů marihuany uvádí, že zvyšují dávky jen proto, aby dosáhly stejného účinku jako dříve.

"Nevěř lidem, kteří slibují, že marihuana zlepší kdeco. Ty drogu nepotřebuješ. Pokud si myslíš, že to dělá každý, jsi na omylu. Droga je útěk," uvedla Bártíková.

"Drogy a Ty" je říjnovým tématem literární soutěže pro děti, kterou letos již podruhé vnitro vyhlásilo. Prvního ročníku soutěže se zúčastnilo 8000 žáků z 560 škol.

Soutěžní příspěvky přijímá ministerstvo vnitra na adrese: Jak to vidím já, odbor tisku a public relations, ministerstvo vnitra, Nad Štolou 3, 170 00, Praha 7.

Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční letos v prosinci.

Autor: maj kar

© ČTK, Neris, s.r.o.

http://24.centrum.cz/clanek.phtml?id=127405


Loki
Ano uz sem se k tomuto clanku dostal a nelze nez konstatovat ze bartikova, ktera drive zastavala funkci moderatorky snidane s novou, si zrejme nevidi do huby. Takovou kupu nesmyslu sem neslysel ani od nejzarytejsich odpurcu, ani od severy. Co si to vymejslej, copak nechapou ze tady touhle smesnou fraskou niceho nedosahnou ?
seňorita Lamparez
Ahoj, tak jsem se prokousala až sem. Nebudu se pouštět do rozhovorů o tom "Jak na legalizaci" protože bych asi nebyla schopná říct nic novýho. Chtěla bych ale podpořit myšlenku postupné osvěty. Konkrétně těch diskutovaných plakátů. Pokusila jsem se vytvořit plakátek, který by nebyl postižitelný (pokud by byl vylepen na místě určeném pro plakátování).Plakátek který by nepodporoval přímo konzumaci, ale spíš by upozorňoval na nesmyslnost některých zákonů. Jak se mi to povedlo můžete posoudit na http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1723 . Je to jenom velmi nedokonalý návrh, ale kdyby se toho někdo chytl a předělal to tak aby to k něčemu vypadalo............

seňorita Lamparez.

[Edited by seňorita Lamparez on 22-10-2001 at 08:52 PM]
livo
Zdar,
je to docela pěkný. Jenom detail - to "se" na prvním řádku patří na druhej řádek ;) . A pro distribuci by to chtělo projednat s vyobrazenejma osobnostma - třeba by se jich to mohlo dotknout, nebo by mohli chtít prachy. Ale možná by stálo za to, umístit to na nějakej noname server a nenápadně nechávat na různých místech odkazy :smoker: KFU
seňorita Lamparez
Ahoj, no já to teď dělala jen tak narychlo,takže jsem to po sobě ani nekontrolovala. Vono je to myšlený jenom jak návrh - ne jako něco, co by se opravdu dostalo do ulic. Stejně dík.

s.L.
livo
...že to některý lidi nechápou. Oni to ani chápat nechtějí, podívej se na thread Omezení svobod, taky v tomhle foru a nic tě už nepřekvapí! Nedivil bych se, kdyby další volby vyhráli komunisti...:confused:
P.S. Myslím mlčící většinu ;)

[Edited by livo on 23-10-2001 at 10:58 AM]
Loki
Poslal sem ti karmu. Ted mam trochu casovy pres, ale muzu to dat grafikovi, kterej s toho udela skvost, pokud budes chtit tak muzeme vybrat i nektere jine (hlavne ceske, od Clintona tezko budeme moci chtit souhlas) osobnosti (Lnagera bych asi nechal) a sehnat na ne emaily a kontaktovat je. Je to jenom na tobe.
seňorita Lamparez
Díky za porozumění kluci :). K tomu grafikovi to klidně dej jestli myslíš že se z toho něco dá udělat. No a ten souhlas od "huličů" zkusím dostat, i když s mým tempem to bude na dlouhoho:).

s.L.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma