Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6 »
Autor
Téma 
xaver
Nový Člen

Karma uživatele xaver - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 49

Nezkouseli jste nekdo konopnou mast jeslti pomaha na zanet prudusek (odbourani hlenu) ? tim ze bych ji si potrel hrud ?

Old Post 01-03-2005 v 09:27 AM
xaver je offline   Profil uživatele xaver   Find more posts by xaver   Foto galerie člena xaver   Click here to Send xaver a Private Message   Add xaver to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Teta Bushka
Čestný Člen


Registrován: May 2002
Příspěvků: 34 

Příspěvek č. 50

Ahoj všem příznivcům mé mastičky!))

Moc se omlouvám, že jsem byla tak dlouho mimo net, ale byla jsem vážně a hodně dlouho nemocná. Ale přežila jsem péči našich lékařů (i když to byla fucktická makačka) a jsem zase zpět.

Přečetla jsem si tuto diskusi a pokusím se vyjasnit otázku používání vazelíny místo sádla, které se daleko lépe vstřebává. Je to čistě jen proto, že někteří lidé jsou na sádlo alergičtí a sádlo samo o sobě je látkou, která dokonce může alergii odstartovat. Takže alergici by se raději měli mazat mastičkou připravenou z vazelíny. Rovněž by měli 2x nebo vícekrát provést první fázi přípravy - provařit a nechat vystydnout, vylít vodu s chlorofylem - aby se odstranily látky iritující povahy.

Jako velmi účinná přísada se mi osvědčil konopný olej, který dělá přímo zázraky u lidí postižených lupénkou a ekzémy.

V posledním roce jsem svoji mastičku poněkud vylepšila a trochu upravila její výrobní postup, aby se do ní dostalo co nejvíce účinných složek obsažených v konopí. Používám teď žlutou vazelínu, protože je méně chemicky alterovaná než bílá, která prochází rafinací, a je tedy šetrnější hlavně vůči alergikům. Nový recept najdete na staré adrese na mém ganjawebu: Konopná mast

Kde vzal člověk v sobě tu aroganci zakazovat rostlinám růst?

Naposledy upravil Dude 11-03-2005 v 09:14 AM

Old Post 10-03-2005 v 18:27 PM
Teta Bushka je offline   Profil uživatele Teta Bushka   Find more posts by Teta Bushka   Foto galerie člena Teta Bushka   Click here to Send Teta Bushka a Private Message   Add Teta Bushka to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Teta Bushka! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Teta Bushka
Čestný Člen


Registrován: May 2002
Příspěvků: 34 

Příspěvek č. 51

Ještě taková věc, která je "out of topic", ale myslím, že by měla zajímat každého, komu trochu na srdci leží osud přírody na této planetě. Jak jste asi zaregistrovali z našich médií, tak jistý český turista díky své neopatrnosti a nedbalosti podpálil chilský přírodní park Torres del Paine. Jedná se o ten nejkrásnější přírodní park v Chile a o jedno z nejkrásnějších míst této planety. SHořela tam dost velká plocha patagonského pralesa a ten bude nutné teď velmi nákladně a po desítky let obnovovat, aby se mu alespoň částečně vrátila jeho funkce v tamním ekosystému. Chile je chudá země a obyvatelé postižené oblasti (jen kousek od Ohňové země a daleko od hl. města) jsou jedni z nejchudších v celé zemi. A těm teď hrozí, že ztratí možnost tam sehnat zaměstnání a budou na tom ještě hůř než předtím. V celé oblasti totiž není žádný průmysl (aby se tam zachovalo čisté živ. prostředí) a oni žijíé jen z turistického ruchu. A ten teď díky publicitě požáru ve světových médiích značně poklesna. Mám tam přátele a tohle jsou jejich obavy, o nichž mi psali.

Prosím vás tedy, abyste jim projevili solidaritu a přispěli třeba i nižší částkou (když si větší nebudete moct dovolit)) na sbírku pro Torres del Paine, kterou organizuje Český svaz ochránců přírody.

Můžete přispět na konto: 1710282/0800 u České spořitelny. Více na: http://csop.ecn.cz/index2 .php

Nejdou tu vkládat odkazy, nebo mám jen vlčí mlhu a špinavý brejle???

Kde vzal člověk v sobě tu aroganci zakazovat rostlinám růst?

Old Post 10-03-2005 v 18:39 PM
Teta Bushka je offline   Profil uživatele Teta Bushka   Find more posts by Teta Bushka   Foto galerie člena Teta Bushka   Click here to Send Teta Bushka a Private Message   Add Teta Bushka to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Teta Bushka! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psilos
Podporující Člen

Karma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 465 

Příspěvek č. 52

To teta: četl jsem tvůj nívod na výrobu masti a trochu mě tam zaráží ten odstavec:
"ze škraloupu vytlačit vodu, dobře prohníst a natlačit do širší nádobky s volnějším uzávěrem a nechat v temnu proležet tak dlouho, až se na povrchu vytvoří plíseň a uvnitř dojde k alkoholovému kvašení (2-3 týdny) "
Jseš si jistá , že ta plíseň je OK ?? Plísně bývají většinou dost toxický a i po odebrání plísně z povrchu zůstává materiál toxickej... Možná jde právě o tu dorou plíseň, která pomáhá léčit, zas tak se v tom nevyznám. Jen aby to nebily butiltoxiny, či jak se jim říká, jak píšu, mý informace jsou jen povrchní. Mohla bys mi to, prosím, nějak wobjasnit??

"Čím víc jsem blbější, tím míň mi to vadí"
psilos
.....dneska mi už nevadí skoro nic, protože jsem blbej, jak daleko vidim...
a zrak mám výtečný....


Old Post 22-04-2005 v 10:33 AM
psilos je offline   Profil uživatele psilos   Find more posts by psilos   Foto galerie člena psilos   Click here to Send psilos a Private Message   Add psilos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele psilos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Teta Bushka
Čestný Člen


Registrován: May 2002
Příspěvků: 34 

Příspěvek č. 53

ahoj houbicko!) ta plisen je ok (nemusi se ani z povrchu odebirat), protoze se v kazdem pripade ta smes jeste velmi dlouho vari, nez aby mela nejaky toxicky efekt. v kazdem pripade se po letech pouzivani masticky pripravene timto zpusobem neobjevil zadny problem. naopak, pochvaluji si ji i ti, kterym mast pripravena jinymi zpusoby nepomohla. nevim presne o jakou plisen se jedna, ale z praxe je jasne, ze nema zadny negativni ucinek - muzes byt v klidu...

objevila jsem zato dalsi diagnozu, na niz je mast ucinna - je to chronicky zanet hrtanu. mast je dobre v takovem pripade pouzit na tzv. "priessnitzuv" obklad:

masti poradne natreme krk, prekryjeme kapesnikem, pak igelitem a nakonec treba vlnenym satkem. nechame pusobit max. 2 hodiny.

funguje to neuveritelne dobre - vylecilo to tuhle nemoc, se kterou klasicke leky ani po letech nic nezmohly!

Kde vzal člověk v sobě tu aroganci zakazovat rostlinám růst?

Naposledy upravil Teta Bushka 22-04-2005 v 11:34 AM

Old Post 22-04-2005 v 11:27 AM
Teta Bushka je offline   Profil uživatele Teta Bushka   Find more posts by Teta Bushka   Foto galerie člena Teta Bushka   Click here to Send Teta Bushka a Private Message   Add Teta Bushka to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Teta Bushka! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psilos
Podporující Člen

Karma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 465 

Příspěvek č. 54

DÍKY TETO, mně stačí, že je to prověřený, tím to hasne.
Ta plíseň tam vznikne nesterilníma podmínkama, zřejmě pouze tou skleničkou , jinak matroš je vařením sterilní na 100% . Zajímalo by mě, kdyby se dodržela 100% sterilita( jde to blbě, znám to z hub, ale jde to) a plíseň se nevytvořila, (vlastně by to ani neqasilo)jestli by ta mast měla stejnej účinek jako s plísní. Třeba to hlavní je to qašení... , to by se dalo zajistit přísunem čerstvých qasinek... No , až budu zase vařit , tak to zkusím, jednu nechám sterilní, jednu sterilní, kam přidám qasinky a jednu přírodní s plísní...

"Čím víc jsem blbější, tím míň mi to vadí"
psilos
.....dneska mi už nevadí skoro nic, protože jsem blbej, jak daleko vidim...
a zrak mám výtečný....


Old Post 22-04-2005 v 12:51 PM
psilos je offline   Profil uživatele psilos   Find more posts by psilos   Foto galerie člena psilos   Click here to Send psilos a Private Message   Add psilos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele psilos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trilobyte
Nový Člen

Karma uživatele Trilobyte - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 55

nenalezl by se někdo, kdo by mi poslal pár gramů této masti? trpím atopickým ekzémem již od narození a rád bych zkusil i tohle. lékaři si již neví rady. nejlépe okolí Pelhřimova

předem díky

Old Post 04-06-2005 v 13:52 PM
Trilobyte je offline   Profil uživatele Trilobyte   Find more posts by Trilobyte   Foto galerie člena Trilobyte   Click here to Send Trilobyte a Private Message   Add Trilobyte to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Trilobyte! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 56

Trilobyte: já teď za cca 14 dní dovařím mast, takže pokud jsi z Prahy, můžeme se dohodnout a dát si scuka, anebo mi budeš muset napsat, kam to poslat. Jestli to k něčemu bude, to nevím, vařím ji teprve podruhé, ale zatím lidi říkali, že jim pomohla s lupénkou.

Old Post 04-06-2005 v 17:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trilobyte
Nový Člen

Karma uživatele Trilobyte - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 57

citace:
Původní příspěvek od Jedubabka
Trilobyte: já teď za cca 14 dní dovařím mast, takže pokud jsi z Prahy, můžeme se dohodnout a dát si scuka, anebo mi budeš muset napsat, kam to poslat. Jestli to k něčemu bude, to nevím, vařím ji teprve podruhé, ale zatím lidi říkali, že jim pomohla s lupénkou.


do PHY se asi nedostanu, ale mužeme se domluvit bud na ICQ: 312647283 nebo writni na mejl: trilobyte@centrum.cz
díky

Old Post 04-06-2005 v 17:51 PM
Trilobyte je offline   Profil uživatele Trilobyte   Find more posts by Trilobyte   Foto galerie člena Trilobyte   Click here to Send Trilobyte a Private Message   Add Trilobyte to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Trilobyte! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 58

přesunuto z Atopických ekzémů. Jedule

Carlos Mouka, 20.6.2005
HARINA!!!Koupím v lékárně(ceny jednotlivých prodejců se neskutečně liši)lékařskou vazelínu,vařím mírně dvě hodiny s většim množství vody a nechám louhovat v chladu a tmně jeden týden.Dvouhodinový mírný var potom opakuji a pak už následuje dělení=tukova báze-voda=KONOPNA MAST S PODÍLEM AKTIVNICH CANNABINOIDU.Na atopický ekzem fungují jen kortikoidní masti(fakt "mazec") a konopná mast,která neničí vaše zdraví jako státem uznaný Chemický jedy.PS:POMERY:Vazelina-voda-konopí=500gramů-5 litrů-listy+spodní palice 100 gramů 1:1.

Old Post 20-06-2005 v 10:46 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 59

Další recept na mastičku, lety vyzkoušeno, na revmatoidní artritidu (antirevmatika nepomáhala).

2 hrsti listí
1/4 l horkého sádla (vyškvařené, nesolené!, radši vyškvařit doma)
20 minut udržovat jenom horké, těsně pod bodem varu, nesmí se to začít škvařit
nechal úplně vychladnout, druhý den znovu zahřát, znovu 20 minut nechat těsně pod bodem varu
hotovo
kamarádka ani necedí, prý se to listí rozvaří

měla ošklivou bouračku, hodně ji sešívali - 4-5x denně poté, co už nebyly ani stroupky, jen nová hojící se kůže (nesmí to krvácet, takže fakt žádné strupy!) mazala - jizvy nebyly plastické, v podstatě nejsou skoro vidět, koukala jsem na to jako puk

i tahle mast pomohla na lupénku

Old Post 26-06-2005 v 09:24 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krtek 007
Krtkovi

Karma uživatele krtek 007 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 60

Ja vařila mastičku už 2 krát,a fakt výborný na všechny boláky,uhráky,opary,ekzémy a plísně na nohách.Vše vyzkoušeno,mastičku rozdávám známým a nemůžou si ji vynachválit.Pro lepší vůni také přidávám nějaký vonný olejíček.Díky za recept tety Bushky,je fakt skvělej.

Old Post 17-08-2005 v 20:06 PM
krtek 007 je offline   Profil uživatele krtek 007   Find more posts by krtek 007   Foto galerie člena krtek 007   Click here to Send krtek 007 a Private Message   Add krtek 007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dub-Teaser
Stálý Člen

Karma uživatele Dub-Teaser - 68% PěstitelskáKarma uživatele Dub-Teaser - 68% PěstitelskáKarma uživatele Dub-Teaser - 68% PěstitelskáKarma uživatele Dub-Teaser - 68% PěstitelskáKarma uživatele Dub-Teaser - 68% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 285  

Příspěvek č. 61

Ahoj M. Users
Začal jsem trpět atopickými exémy dokonce jsem s nimy ležel 2 týdny na Dermatovenerologickém lůžkovém oddělení,kde mi exémy zmizely,jenomže po týdnu se mi exém začal vracet a mazání ani kortikoidní mastí nepomáhá úplně. Nedá se udělat nějaká rychlá emulze na potlačení těchto?

Díky Dub

Swět se zbláznil,držte se. Protože než si ty prachama zaslepený,zkorumpovaný sviňe,který okrádaj už tak dost zuboženou zemi uvědomí,že jejich nový vily a super moderní komplexy obchoďáku na jejichž místě rostla vegetce kyslík nevyrobí,tak bude pozdě...

Old Post 18-08-2005 v 15:15 PM
Dub-Teaser je offline   Profil uživatele Dub-Teaser   Find more posts by Dub-Teaser   Foto galerie člena Dub-Teaser   Click here to Send Dub-Teaser a Private Message   Add Dub-Teaser to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Teta Bushka
Čestný Člen


Registrován: May 2002
Příspěvků: 34 

Příspěvek č. 62

Obávám se, že rychlá emulze se dá podomácku těžko vyrobit. Ale zkus ten můj recept s přídavkem konopného oleje (ze semen) - to se na atopické ekzémy velmi osvědčilo. Bohužel to nefunguje u každého - atopie je velmi individuální problém, který má často psychosomatické kořeny a nedá se léčit nějakým zázračným všelékem. Chce to prostě vyzkoušet. Přeju ti, aby ti to vyšlo!))

Kde vzal člověk v sobě tu aroganci zakazovat rostlinám růst?

Old Post 18-08-2005 v 16:50 PM
Teta Bushka je offline   Profil uživatele Teta Bushka   Find more posts by Teta Bushka   Foto galerie člena Teta Bushka   Click here to Send Teta Bushka a Private Message   Add Teta Bushka to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Teta Bushka! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jumpp
Stálý Člen

Karma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% PěstitelskáKarma uživatele jumpp - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 531  

.. Příspěvek č. 63

zdravim tu vsetky,
tak sem prave zahajil vyrobu masti, spis sem se k tomu konecne dokopal, tedy prave je na plotne podle postupu hon na CBD.... , podle davkovani sem se moc nedrzel rekneme ze zakaznik pri vidine surovin by nebyl osizen , jen sem se chtel zeptat lekarska vazelina je obsahove co se tyce tuku jak na tom oproti sadlu??? ze pristi hon na THC bych udelal ze sadla, diky za odp. a mejte se tu fajna,
jumpp.

"i pad na hubu je pohyb dopredu"

Old Post 23-09-2005 v 08:45 AM
jumpp je offline   Profil uživatele jumpp   Find more posts by jumpp   Foto galerie člena jumpp   Click here to Send jumpp a Private Message   Add jumpp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 64

já jen vím, že sádlo někdy u lidí vyvolává přecitlivělost, lékařská vazelína snad skoro ne nebo mnohem míň, a jak psala, tuším, Bushka, žlutá lékařská vazelína je míň rafinovaná, takže je ještě líp snášena

Old Post 23-09-2005 v 12:54 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:31 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7477710 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív