Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » Flushing, proplach před sklizní.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 8 9 10 11 12
"Flusing či neflushig,toť otázka..."
Jo,flushink je jednoznačně potřeba
Nemusí se to přehánět
Na ten kašlu
Mám lepší metody
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
BongSmoker420
Nový Člen

Karma uživatele BongSmoker420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2019
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 145

citace:
Původní příspěvek od splafq
No já to takhle jedu roky a výsledky jsou bezkonkurenční. Dřív sem jenom jakože zalejval vodou nebo třeba i s finalem ale oproti téhle metodě se to nedá vůbec srovnávat. Faktem je že kytce trochu dýl trvá než proschne páč při normální zálivce tolik tekutiny nedostane, nicméně zkus si EC metrem změřit hodnotu toho co ti vytejká (bavíme se zde o zemině) a řekni mi co je to za proplach. Spíš trochu naředíš to co je tam ze celej cyklus nahromaděný. Spousta hnoje je pochopitelně i v ostatních částech kytky ale zasolený je pochopitelně nejvíc médium.

I to je nicméně velmi relativní. Já třeba používám light mix od goldlabel, hnojim s každou zálivkou a používám cannu terra s enyzmama od atami a pk 13/14 od hesi kdy poslední 2 tejdny před proplachem už nejeju pékáčko a takovejhle proplach mi stačí udělat jen jednou aby byla dobrá chuť. Nicméně používal sem třeba organiku od canny kdy nebylo potřeba proplachovat vůbec. Naproti tom když sem tam lil AHčka tak ani 2 týdenní proplach nestačil.

Vždycky bude záležet na druhu hnojiva a tomu jak moc jim nakládáš.



Super ještě jednou díky za radu myslím si že super postřehy..No přece to jen asi zkusím jen mám poměrně strach hlavně pak kvůli vlhkosti ve stanu..Po pravdě radši budu o něco ošizenej z výnosu než pak z chuti bohužel tenhle rok se mi to venku vůbec nepovedlo tak nemám žádnou chuťovku na klidný večery :/ Ale in jedu po prvé a bylo ze začátku poměrně dost problémů tak sem sám zvědavý jak to vůbecc dopadne Ahoj a užívejte

Peace, a zdravé rostlinky )

Old Post 05-12-2019 v 04:25 AM
BongSmoker420 je offline   Profil uživatele BongSmoker420   Find more posts by BongSmoker420   Foto galerie člena BongSmoker420   Click here to Send BongSmoker420 a Private Message   Add BongSmoker420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BongSmoker420
Nový Člen

Karma uživatele BongSmoker420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2019
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 146


citace:
Původní příspěvek od BongSmoker420



Super ještě jednou díky za radu myslím si že super postřehy..No přece to jen asi zkusím jen mám poměrně strach hlavně pak kvůli vlhkosti ve stanu..Po pravdě radši budu o něco ošizenej z výnosu než pak z chuti bohužel tenhle rok se mi to venku vůbec nepovedlo tak nemám žádnou chuťovku na klidný večery :/ Ale in jedu po prvé a bylo ze začátku poměrně dost problémů tak sem sám zvědavý jak to vůbecc dopadne Ahoj a užívejte

Peace, a zdravé rostlinky )

Old Post 05-12-2019 v 04:31 AM
BongSmoker420 je offline   Profil uživatele BongSmoker420   Find more posts by BongSmoker420   Foto galerie člena BongSmoker420   Click here to Send BongSmoker420 a Private Message   Add BongSmoker420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
proled
Stálý Člen

Karma uživatele proled - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2019
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 147

cau tak jak se rozhod pro jakou variantu ?

Old Post 05-12-2019 v 16:22 PM
proled je offline   Profil uživatele proled   Find more posts by proled   Foto galerie člena proled   Click here to Send proled a Private Message   Add proled to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BongSmoker420
Nový Člen

Karma uživatele BongSmoker420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2019
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 148

Ahoj, tak nakonec jsem se rozhodl pro kompromis a první týden to to proliju pořádně a od druhého už budu jen zalívat čistou vodou aby se mi to povedlo pořádně vyčistit...Tak snad se mi to povede..Peace

Peace, a zdravé rostlinky )

Old Post 07-12-2019 v 05:26 AM
BongSmoker420 je offline   Profil uživatele BongSmoker420   Find more posts by BongSmoker420   Foto galerie člena BongSmoker420   Click here to Send BongSmoker420 a Private Message   Add BongSmoker420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
proled
Stálý Člen

Karma uživatele proled - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2019
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 149

a to se chces vyhnout vlhkosti moc te nechapu no co je to tvoje rozhodnuti
citace:
Původní příspěvek od BongSmoker420



Super ještě jednou díky za radu myslím si že super postřehy..No přece to jen asi zkusím jen mám poměrně strach hlavně pak kvůli vlhkosti ve stanu..Po pravdě radši budu o něco ošizenej z výnosu než pak z chuti bohužel tenhle rok se mi to venku vůbec nepovedlo tak nemám žádnou chuťovku na klidný večery :/ Ale in jedu po prvé a bylo ze začátku poměrně dost problémů tak sem sám zvědavý jak to vůbecc dopadne Ahoj a užívejte

Old Post 08-12-2019 v 10:50 AM
proled je offline   Profil uživatele proled   Find more posts by proled   Foto galerie člena proled   Click here to Send proled a Private Message   Add proled to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
proled
Stálý Člen

Karma uživatele proled - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2019
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 150

ty chces neco merit ec metrem pri vytoku pred sklizni v substratu ????? cozeeeee???? :-D

vytok preci nutne nepotrebuju merit v substratu a natoz pred skizni tam akorat tak nameris nesmyslny hodnoty ( vse se da poznat podle listu)

hnojis dene mireralnim hnojivem , neuvadis jestli jedes podle tabulek anebo polovicni davkovani

a pad se divis ze to mas vsechno prosoleny, presoleny apod...

kazdej se chce preci vyhnout vlhkosti v kvetu a ty to prolejes durch posledni dva tejdny to je fakt divocina

nevim no vetsina tu to dela teda jinak no

jestli ti to funguje tak to je jen dobre ale rozhodne optimalni reseni to teda rozhodne neni




citace:
Původní příspěvek od splafq
No já to takhle jedu roky a výsledky jsou bezkonkurenční. Dřív sem jenom jakože zalejval vodou nebo třeba i s finalem ale oproti téhle metodě se to nedá vůbec srovnávat. Faktem je že kytce trochu dýl trvá než proschne páč při normální zálivce tolik tekutiny nedostane, nicméně zkus si EC metrem změřit hodnotu toho co ti vytejká (bavíme se zde o zemině) a řekni mi co je to za proplach. Spíš trochu naředíš to co je tam ze celej cyklus nahromaděný. Spousta hnoje je pochopitelně i v ostatních částech kytky ale zasolený je pochopitelně nejvíc médium.

I to je nicméně velmi relativní. Já třeba používám light mix od goldlabel, hnojim s každou zálivkou a používám cannu terra s enyzmama od atami a pk 13/14 od hesi kdy poslední 2 tejdny před proplachem už nejeju pékáčko a takovejhle proplach mi stačí udělat jen jednou aby byla dobrá chuť. Nicméně používal sem třeba organiku od canny kdy nebylo potřeba proplachovat vůbec. Naproti tom když sem tam lil AHčka tak ani 2 týdenní proplach nestačil.

Vždycky bude záležet na druhu hnojiva a tomu jak moc jim nakládáš.

Old Post 08-12-2019 v 11:02 AM
proled je offline   Profil uživatele proled   Find more posts by proled   Foto galerie člena proled   Click here to Send proled a Private Message   Add proled to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
splafq
Nový Člen

Karma uživatele splafq - 64% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 151

Pouze sdílím svoje zkušenosti toť celé. Vlhkost v květu neřeším mám odtah. Tipuji že při hydru asi taky nějaká vlhkost bude a nic nikde nemusí plesnivět. Asi se v tom tolik nešťourej, takhle to prostě dělám já a vyhovuje mi to ale netvrdím že to nemůže jít i jinak.

Old Post 09-12-2019 v 15:44 PM
splafq je offline   Profil uživatele splafq   Find more posts by splafq   Foto galerie člena splafq   Click here to Send splafq a Private Message   Add splafq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
proled
Stálý Člen

Karma uživatele proled - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2019
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 152

odtah ma snad kazdej , to by mela mit tady nebo alespon ma vestsina co ma svejch 5 pohromade to je snad jasny

vhlhkost vzduchu je a bude taky nejaka

vlhkost vzduchu resi snad kazdej pred samotnou sklizni a to maji na 100 procent odtah

... ale koukam jenom ty ne, to mi prijde jak jiz sem zminovam zavadejici

ale ty asi evidentne nechapes ze takhle si muze dotycnej akorat tak pridelat starosti a zbytecne zkomplikovat finale tak ze to zacne plesnivet a to nechce nikdo

nemusi plesnivet ale.... proc budes zbytecne zvysovat vlhkost ( jenom aby si to dukladne proplachnul a za tejden to zaclo vsechno plesnivet tak to je haluz) ????!!!!!!

to je muj nazor

to ze u tebe tomu tak neni nebo ze tahle situace u tebe nenastala neznamena ze i jinde tomu takhle bude. jina vlhkost vzduchu, jinej odtah, jiny klony, je tu hodne promennych co to vsechno muzou ovlivnit... jen nechapu ciste z logickyho uvazovani proc jit proti proudu a to zbytecne

prej tolik nešťourej ... tohle je rada co ma hlavu a patu a s logickym uvazovanim s ni i dotycnej podle vlastniho uvazeni nalozi tot vse

citace:
Původní příspěvek od splafq
Pouze sdílím svoje zkušenosti toť celé. Vlhkost v květu neřeším mám odtah. Tipuji že při hydru asi taky nějaká vlhkost bude a nic nikde nemusí plesnivět. Asi se v tom tolik nešťourej, takhle to prostě dělám já a vyhovuje mi to ale netvrdím že to nemůže jít i jinak.

Old Post 09-12-2019 v 19:25 PM
proled je offline   Profil uživatele proled   Find more posts by proled   Foto galerie člena proled   Click here to Send proled a Private Message   Add proled to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BongSmoker420
Nový Člen

Karma uživatele BongSmoker420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2019
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 153

No to větší proliti určitě neprobehne už teď tam mám 74% po zalití když nesvítím.bohužel musím zalivat když je tma..do teď jsem zalival 1za 2dny půl litrem zálivky aby to neprotikalo.. Mám 11l normální plastový květináče. . Teď tam budu lit o něco víc a to co vytece do pod misky vyliju pryč..videl bych to tak na 3/4 Litru na každou tak uvidím.Ale to až o víkendu teď když se svítí tak jsem v práci...No a berte to trochu s rezervou jedu první kolo a chtěl jsem se poradit proto jsem se tady zaregistroval..za rady díky a já se budu snažit víc tady hledat..

Peace, a zdravé rostlinky )

Old Post 09-12-2019 v 19:42 PM
BongSmoker420 je offline   Profil uživatele BongSmoker420   Find more posts by BongSmoker420   Foto galerie člena BongSmoker420   Click here to Send BongSmoker420 a Private Message   Add BongSmoker420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
proled
Stálý Člen

Karma uživatele proled - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2019
Příspěvků: 82 

Příspěvek č. 154

pust odtah a ofuky nonstop na max jestli mas 74% vlhkost

presne tak procti si tu par prispevku v sekci fotogalerie indoor a sin slavy od clenu co maji za sebou nekolik uspesne odjetejch kol a sam uvidis kde je pravda a jak optimalne na to ....

Naposledy upravil proled 09-12-2019 v 20:14 PM

Old Post 09-12-2019 v 19:53 PM
proled je offline   Profil uživatele proled   Find more posts by proled   Foto galerie člena proled   Click here to Send proled a Private Message   Add proled to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
splafq
Nový Člen

Karma uživatele splafq - 64% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 155

Noo já se tady úplně nechci hádat ale zkusim vysvětlit jaký důvody mě vedly k tomu že proplachuju tímhle způsobem. Kdysi sem proplachoval klasicky jakože sem poslední třeba 2 týdny zaléval jenom čistou vodou a ani sem to nevylejval z podkvětníků. Pokud seš občasnej kuřák nebo je ti to jedno(jakože třeba nehulíš) tak to může bejt ok. Pokud však seš pravidelnej a dalo by se říct extrémní kuřák kdy zpracuješ třeba 2 a víc g denně začneš vnímat i další niance a chutě který při 1 brku za tejden prostě nemáš šanci chytit.

A právě tyhle extrémní kuřáci mě naučili tenhle průplach.

Já netvrdim že ten klasickej průplach nefunguje, jen že sem měl v praxi možnost si u těchto lidí ověřit že ty dva druhy průplachů se liší a ten co popisuju je zkrátka lepší, neškrábe je v krku a když to propláchnu klasicky tak to zkrátka poznaj. Právě lidi co takhle mocně bafaj mě naučili abych to dělal takhle, protože to roky taky dělaj takhle.

K té vlhkosti nějak nevim co napsat. Věci jako vlhkoměr nepoužívám už léta, ale možná je to dané rokama praxe a zkrátka už umim odhadnout co a jak. Nicméně do začátku si myslim že to neni žádná ostuda. U vlhkosti je vždycky alfou a omegou mít správně nadimenzovej odtah a pokud to tak je zrovna nepěstíš ve vhlkym sklepení tak prostě problém s vlhkostí nemáš.

Já se tu nesnažim honit triko ale mluvim z pozice člověka co těch kol má za sebou několik stovek takže už sem taky zkoušel kdeco a tohle zkrátka funguje.

Old Post 11-12-2019 v 15:56 PM
splafq je offline   Profil uživatele splafq   Find more posts by splafq   Foto galerie člena splafq   Click here to Send splafq a Private Message   Add splafq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 156

člověče já to mam přesně naopak... čim víc hulim, tim míň citlivej na různý chutě atp jsem... jasně špatnou trávu pořád poznáš, ale tu dobrou si pořádně vychutnáš když si dáš jednou za čas, pátý brko za den prostě nebude tak dobrý ani na chuť jako když si celej den počkáš a zahulíš večer.

A to bych se svojí spotřebou ke chronikum zařadil, takže opravdu můžu soudit.

Spíš to bude tim že jak toho vyhulíš tolik tak na špatný trávě to potom hodně cejtí plíce, potažmo krk (kdy to pálí a škrabe) a to ti musim dát zase za pravdu (hodně dělá i způsob sušení, to škrabání často dělá chrolofyl a toho se zbavíš fermentací a správnym usušenim)... navíc je pak nejlepší jet rovnou organiku canna terra s pkčkem neni špatná, ale kdybych měl možnost hnojim rovnou hovnama místo biocanny a biobizzu. Ale pokud máš ten flushing osvědčenej proč ne, kdyby to dělal každej stejně, tak se neni o čem bavit

Mě to přijde dobrý tak pro coco... jednou sem to zkusil v hlíně stylem vem to do sprchy až to bude fakt protejkat... brutálně sem je přelil a než sem to šmiknul nebylo už třeba zalejvat, takže mě se to moc neosvědčilo.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 04-01-2020 v 12:39 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
El Dudelíno
Sportovní Rybář

Karma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 301  

Příspěvek č. 157

proled: ty jsi kurva střelec, od tebe bych si nechal napsal knihu

Tak hlavně bych do bahna nepoužil minerální hnůj (min do nějakýho coco-mixu) a za další, vždy pokud před jako začátkem flushe bude výtok přesolený (běžně jsem viděl EC 4 při pH 3,5), nikdy to vypláchnout nepůjde.
Jak asi dokázat, aby kořeny nebraly hnoje a kytky se dojely? posledních 14-20 dní je právě hodně důležitých.
A pořád je lepší to doject (hlína) střídmým proléváním čistou vodou, a doufat, než to prolít ve vaně a snažit se to vše vypláchnout, ono už je to totiž úplně jedno, akorát
se kytky zadusí.
Pokud je totiž takto rozkurvené pH v přesoleném médiu, ta kytka už dlouho přijímá jen něco z živin a před koncem to dokáže vybalancovat už jen kouzelník Drakaka.

Proto říkam, vyserte se na hlínu, do teho patří mrkev

Old Post 05-01-2020 v 09:51 AM
El Dudelíno je offline   Profil uživatele El Dudelíno   Find more posts by El Dudelíno   Foto galerie člena El Dudelíno   Click here to Send El Dudelíno a Private Message   Add El Dudelíno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
El Dudelíno
Sportovní Rybář

Karma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 301  

Příspěvek č. 158

citace:
Původní příspěvek od splafq
mluvim z pozice člověka co těch kol má za sebou několik stovek

... čeče to ti je 145 let a pěstuješ od 12ti né?? koho tu chceš nakrmit pičovinou

Old Post 05-01-2020 v 09:55 AM
El Dudelíno je offline   Profil uživatele El Dudelíno   Find more posts by El Dudelíno   Foto galerie člena El Dudelíno   Click here to Send El Dudelíno a Private Message   Add El Dudelíno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 159

citace:
Původní příspěvek od El Dudelíno

Proto říkam, vyserte se na hlínu, do teho patří mrkev


ale houby...

jen přesně jak si psal, žádnej minerál, "hovnama", nebo aspoň prostě něčim organickým aby to za to stálo (to bys musel bejt sakra umělec to potom zasolit)... Sice to nikdy nebude tak "vybalancovaný" jak říkáš, ale nikdy nebudeš řešit jakože to je hnusný nebo škrabe pokud to dobře usušíš a nepěstuješ seno.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 05-01-2020 v 20:12 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
splafq
Nový Člen

Karma uživatele splafq - 64% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 160

No já už se právě týhle kuřácký kratochvíli spoustu let nevěnuju, takže to mám vždycky jen zprostředkovaně. Jinak pochopitelně pokud si chceš pochutnat tak nemáš důvod lejt do země minerální hnojiva, jak sem psal výše, když sem hnojil biocannou tak sem průplachy dělat nemusel a výsledky byly taky fajn.

Jinka k té píčovnině, chich, zkus trochu zapojit kreativitu, skutečně sem to počítal abych nenapsal nějakou kokotinu a stále mi to vychází stejně. Zkus přijít na to jak je to možné.

HINT: Letos oslavím 37 narozeniny. (když se nepodaří, připojím sem nějakou rovnici)

Old Post 29-01-2020 v 16:36 PM
splafq je offline   Profil uživatele splafq   Find more posts by splafq   Foto galerie člena splafq   Click here to Send splafq a Private Message   Add splafq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:35 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 8 9 10 11 12  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5354610 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív