Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Životnost sodíkovek
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
HIGH
Nový Člen

Karma uživatele HIGH - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 22 

Nápad Příspěvek č. 1

Mám dotaz ohledně životnosti sodíkovek při plném zatížení (tedy jeden "konopný cyklus" střídá druhý). Měl jsem je přes rok (Osram Planta 400w) a poslední kytky byly fakt příšerný. Nevím jestli může časem sodíkovka slábnout, zdálo se mi to světlo trochu žlutější, ale možná jsem paranoidní.

Jeho Vyhulenost High Konopný

Old Post 22-06-2001 v 09:15 AM
HIGH je offline   Profil uživatele HIGH   Find more posts by HIGH   Foto galerie člena HIGH   Click here to Send HIGH a Private Message   Add HIGH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Grower Team

Karma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2000
Příspěvků: 300 

Život sodíkovek Příspěvek č. 2

Sodíkovky se dožívají tak 20000-30000 hodin, poté začnou snižovat světelnost, měnit spektrum a dokonce i vyzařovat UV záření, což všechno určitě není příznivý faktor. Doporučuji si při instalaci poznamenat datum příští výměny, a nekopromisně ji ve správný čas vyměnit. Rozhodně se to ekonomicky vyplatí.

Deu

Old Post 22-06-2001 v 14:25 PM
Deu je offline   Profil uživatele Deu   Find more posts by Deu   Foto galerie člena Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Add Deu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Deu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 3

Ouuuu! O cem to mluvis deu? 20k-30k??? Nevim jak OSRAM, ale jsem si stoprocentne jist, ze zivotnost sodikovych vybojek Son-T a Son-T Plus firmy Philips dosahuji zivotnosti 8-10000 hodin, po ktere zacina svetlo zloutnout a ztracet na intenzite. Vymena je pri non-stop growingu nutna zhruba po 12-14 mesicich.

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 23-06-2001 v 12:01 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Grower Team

Karma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2000
Příspěvků: 300 

Příspěvek č. 4

Kecy, např. GE Lucalox má 22500, a vysocesvítivá Lucalox HO 28500. Výbojky ostatních výrobců mají podobné parametry, je to stejná technologie.

Deu

Old Post 23-06-2001 v 12:53 PM
Deu je offline   Profil uživatele Deu   Find more posts by Deu   Foto galerie člena Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Add Deu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Deu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 5


Nespletl sis to se svetelnym tokem? V tech katalogach je casto bordel... Co to je GE? General Electronics? To budou nejaky nadupany - to mnou udana zivotnost plati o Philips Son-T 70W-400W. Jsem si jist.

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 23-06-2001 v 13:22 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deu
Grower Team

Karma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% PěstitelskáKarma uživatele Deu - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2000
Příspěvků: 300 

Příspěvek č. 6

To sem si teda nesplet, je to přímo z jejich katalogu. GE je General Electric a je to to samý co Tungram. Jejich Lucalox HO je podle mě nejlepší sodíková výbojka vůbec - např. 400W, 56500 lm, živ. 28500 hod...

Deu

Old Post 23-06-2001 v 13:55 PM
Deu je offline   Profil uživatele Deu   Find more posts by Deu   Foto galerie člena Deu   Click here to Send Deu a Private Message   Add Deu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Deu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 7


Tak jo, ja Ti to neberu. GE je dobra firma, tak proc by nemohla mit lepsi vybojky nez Philisp. Ze jo.

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 24-06-2001 v 12:26 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butch
Stálý Člen

Karma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 258 

Palec nahoru Příspěvek č. 8

S tou životností je fakt pravda že postupně klesá ale já jedu už asi kolem 2let s porad stejnejma sodíkovakma a nemůžu si stěžovat že by kytkám nějak vadilo nižšší svítivost - já jsem si jí teda taky nijak výrazně nevšimnul.

BUTCH
Základní tipy pro začátečníky
BUTCHOVA pěstírna

Old Post 24-06-2001 v 13:38 PM
Butch je offline   Profil uživatele Butch   Find more posts by Butch   Foto galerie člena Butch   Click here to Send Butch a Private Message   Add Butch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HIGH
Nový Člen

Karma uživatele HIGH - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 22 

Pohodička Díky!!! Příspěvek č. 9

Moc děkuju za za plodnou diskusi. Podle mých (chabých) zkušeností bych se spíše přikláněl k varoiantě 8-10.000,
nebo-li 12 nepřerušeného měsíců pěstování. Při dalším (5.-tém cyklu) my kytičky vyrostly sotva do poloviny běžné výšky a i palice byly menší. Každopádně - díky.

Jeho Vyhulenost High Konopný

Old Post 25-06-2001 v 07:20 AM
HIGH je offline   Profil uživatele HIGH   Find more posts by HIGH   Foto galerie člena HIGH   Click here to Send HIGH a Private Message   Add HIGH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:43 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-01-2012 - Životnost výbojky - 8 odpovědí
25-02-2004 - Životnost Na výbojky - 2 odpovědí
09-11-2002 - son-t- sodíkovka - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3411930 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív