Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » LfATaT #1: Gletherův jednoduchý NFT systém
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Hydroponie Příspěvek č. 1


Krásný den!

Vítejte v první části mého cyklu o moderních způsobech pěstování. Chci všem uživatelům vynahradit absenci fotografií mé pěstírny - nebyl jsem obdarován digitálním fotoaparátem, a tak budou fotky dostupné až po skončení celé akce - o tom ale jinde.
Celou sérii jsem nazval LfATaT, což ve zkratce zanamená Learn for advanced techniques and tools - učíme se pokročilým technikám a nástrojům. Proč také nástrojům, to uvidíte v dalším čísle. Součástí této exkluzivní série je i stále se rozrůstající Encyklopedie modelů. Téměř všechny články jsou volnými překlady z angličiny doplněné množstvím obrázků.

Doufám, že se Vám budou články (a hlavně moje snaha) líbit - pokud ano, odměňte mě, prosím, karmou! Naučíte se něco nového stojí Vás to jen 3 kliknutí...

Předem všem děkuji a přeji hezkou zábavu!
P.S. Komentáře a dotazy k technikám jsou samozřejmě vítány!

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 16-06-2001 v 14:12 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 2




Gletherův jednoduchý NFT systém

Dnes se zaměříme na hydroponii - podle mě nejlepší metodu kultivace. Článek předpokládá alepsoň základní znalosti hydroponického pěstování. Celý tento systém jsem viděl v akci, sám ho neplánuji (kvůli světlu), ale dotazy samzřejmě rád zodpovím. Pozor, nejde ale jen o překlad - doplnil jsem věci, které by mohli být nejasné a obohatil o vlastní zkušenosti.

Gletherův jednoduchý NFT (Nutrient Film Techique) systém je již podle názvů jednoduchý na zkonstruování (všechny součásti seženete v obchodě s domácími potřebami). Využívá 4 paralelně zapojených žlabů, které jsou zásobovány roztokem stejným počtem vyústění. Z toho vyplývá, že všechny rostliny jsou rovnoměrně a stejně kvalitně zásobovány živinami. Čerpadlem 1000l/hod. jsme schopni v těchto 4 žlabech zásobovat až 60 rostlin!

Žlaby jsou 10 stop /3m/ dlouhé, na jedné straně snížené (délka odtoku asi 2 palce /5cm/). V této snížené části již žádné květináče nejsou - zajišťujeme tím snadný otok roztoku zpět do nádrže. Žlab může být nad rezervoárem až extrémně nízko, či dokonce se může hladiny dotýkat - roztok potom necáká ven. Podívejte se na druhý obrázek. Obsah žlabů vytéká a opět se vrací z jedné nádoby - doporučený objem rezervoáru je okolo 25 galonů /95l/. Doporučujeme nádrž odstínit - to lze částečně zajistit správným nasměrováním světelného zdroje a použití vhodného stínidla. Musíme se totiž za každou cenu vyhnout výskytu řas.



Jako médium používáme 3" /7,6cm/ rockwoolové kostičky. Ty stojí ve žlabech rovně. Doporučujeme úseky žlabu, kde rockwoolové kostičky nejsou něčím zakrýt. V obchodě s domácími potřebami určitě něco najdete. Zakrytí je důležité nejen kvůli řasám, ale i pro zdárný vývoj kořínků. Celý systém je uzavřený - důležité je umístění předních, přítokových částí žlabů nad úroveň rezervoáru. Voda je do žlabů hnána fontánkovým čerpadlem - u nás, v ČR, je dostupný např. SP 1500 (1000l/h). Dva prostřední žlaby odvádí roztok do rezervoáru přímo, zbylé krajní mají výtokovou část otočenou o 90° dovnitř - vidět je to na druhém obrázku. Roztok obohacujeme kyslíkem některou z dostupných kompresorů, u nás mj. řada Elite.



Autor používá světelný systém Diamond Lights o výkonu 430W. Čistého materiálu měl vždy pod tímto světlem okolo 15 oz /425g/. A jeden tip na závěr: ucpané přívodní hadičky jsou během několika sekund opět průchodné díky stlačenému vzduchu.

Děkuji za pozornost a přeji bohaté úspěchy s touto, dozajista revoluční, technikou.


[Edited by OK on 16-06-2001 at 03:48 PM]

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 16-06-2001 v 14:13 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teabooster
Grower Team

Karma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 284 

Příspěvek č. 3

no vidíš to-dostaneš karmy co se do tebe vejde,ale pokračuj.Přeložený je to pohodlný i pro mě

Old Post 16-06-2001 v 14:40 PM
teabooster je offline   Profil uživatele teabooster   Find more posts by teabooster   Foto galerie člena teabooster   Click here to Send teabooster a Private Message   Add teabooster to your buddy list     Navštiv homepage uživatele teabooster! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 4

Sorry, ale pro přetisk fotek z OG bysis měl vyžádat svolení autora. Je to slušnost.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 16-06-2001 v 14:46 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 5


Carlos: Diky za upozorneni, pracuji na tom. Kdyztak napisu, jestli se to povedlo.

Teabooster: Diky moc.

Nova verze - upraveny preklepy a doplneny nejasnosti - viz. odtekani vody do rezervoaru.

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 16-06-2001 v 14:50 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skunk.....
Stálý Člen

Karma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 245 

Dotaz Pár otázek... Příspěvek č. 6

Docela pěkné...
Zajímá mě pár věcí:
1) Jaký má být průtok roztoku žlabem v (litrech za minutu), nezávisle na délce žlabu??? (3/4 - 1 litr)???-můj názor
2) Ty, rockwl.kostky by asi neměli ležet přímo v roztoku ne??? rockwl. kostka by neměla být přímo v kontaktu z roztokem, co ty na to?
3) Kolik se má vzduchovat (v litrech za hodinu) do rezervoáru, když budeme brát rezervoár o objemu 100litrů???
4) Jaké jsou hodnoty (pH, EC) od začátku --> do konce? Je to stejné jako třeba u DripSystému? U Hnojiva AdvancedHydro se můžu řídit dávkováním uvedené na obalu?
5) Proč nejsou žlaby něčím zadělané, vždyť tam jde všude světlo? to by přece nemělo být...
6) obrázek č.2 - vnitřní žlaby, zdá se mi že má ty kostky moc nakonci, až kořeny prorostou tak je bude mít v rezervoáru. nebo je vše vpořádku.?

- podle mě to moc dobře provedené není, tomu také odpovídá výnos. čtyři 3metrové žlaby 400W(nejspíš pojezd) a 425g to se mi zdá dost málo...
uveďte mě na pravou míru

Dík za odpověd.

Old Post 16-06-2001 v 16:01 PM
Skunk..... je offline   Profil uživatele Skunk.....   Find more posts by Skunk.....   Foto galerie člena Skunk.....   Click here to Send Skunk..... a Private Message   Add Skunk..... to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 7

Ahoj Skunku,
jsem rád, že se Ti NFT zalíbilo. Zkusím Ti odpovědět:

1) Trochu mě zaskočilo to "nezávisle na délce žlabu". Abych pravdu řekl ten průtok bude stejný když budeš mít žlab 2m nebo 4m dlouhý. Jinak abych nepřímo odpověděl. Vyplývá to z článku: rozlož 1000 l/hod na čtyři třímetrové žlaby. Pokud budeš s délkami a množstvím manipulovat, přizpůsob si to. Nebo přímo napiš co plánuješ.

2) Ano, má být celou svou délkou ponořen v proudícím roztoku. Podívej, kdyby ta voda stála, bylo by to o nečem jiném, ale v proudící vodě by se jen minimum z jejího objemu vypařilo nahoru, do rockwoolových kostiček.

3) Počítej tak 210 l/hod a spíše větší 1,5" /3,75cm/ vzduchovací kámen. Záleží na tom, zda chceš okysličovat roztok jen pod čerpadlem (ale budeš pořád žít s pocitem, že jsi zanedbal kvalitu roztoku ) nebo to chceš rozvádět rovnoměrně plošně. Když jsem to viděl v akci, byla okysličovaná asi 1/4 plochy pod čerpadlem (108 l/hod), což si myslím že stači, protože v rezervoáru je jak kompresorem a tak čerpadlem zajištěná dobrá cirkulace.

4) Nemohl bych přímo říct, že jde o klasickou hydroponii, ale pH od začátku do konce stejné, platí klasické "mírně kyselá". S EC Ti bohužel neporadím. Dávkování je běžné - řiď se návodem pro hydroponii. DripSystém to rozhodně není. Zde je využívána absence jakéhokoliv substrátu.

5) Autor tohle zanedbal - je to pravda, žlaby by určitě měly být zakryté. Dobrý postřeh.

6) Určitě by to tak být nemělo, ale podle fotek bych usuzoval, že kytičky jsou ještě mladé a bude s nima ještě dělat šachy - takhle by je nemohl nechat - mrkni vzdálenost mezi jednotlivými rostlinami. 60 kytek kravina - zredukoval bych to na spolehlivých 25. Jinak do výtoku bych je určite nedával. Může mu to tam taky spadnout.

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 16-06-2001 v 17:16 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Koblihostrom
Tree Grower

Karma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% PěstitelskáKarma uživatele Koblihostrom - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 308 

Příspěvek č. 8

Hmmmm hezký OK tady trochu karmy hop

Stromový kytičky,voňavý paličky

Old Post 16-06-2001 v 19:03 PM
Koblihostrom je offline   Profil uživatele Koblihostrom   Find more posts by Koblihostrom   Foto galerie člena Koblihostrom   Click here to Send Koblihostrom a Private Message   Add Koblihostrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teabooster
Grower Team

Karma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 284 

Příspěvek č. 9

a já,kde jsem to ted viděl.
Je to docela vklidu,až na pár věcí(už jste to psali) se mi ještě nezdá kde jsou kořeny-takovýhle kytky už je musí mít dávno prorostlý přes kostku.A to že by mi svítilo na kořeny by mi možná vadilo víc než kytkám

Old Post 16-06-2001 v 20:10 PM
teabooster je offline   Profil uživatele teabooster   Find more posts by teabooster   Foto galerie člena teabooster   Click here to Send teabooster a Private Message   Add teabooster to your buddy list     Navštiv homepage uživatele teabooster! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 10


Ja jsem chtel oceneni a dotazy k clanku, ne k fotkam. Autor je mi docel ukradenej - samozrejme az na schvaleni publikace fotek. Ma ty kostky dost maly. Pokud by se to ale poradne zastrihavalo - bonsai style, nebylo by ani vetsich kostek potreba.
Ano, fotky jsou z OG, sam jsem je nefotil

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 16-06-2001 v 21:06 PM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skunk.....
Stálý Člen

Karma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 245 

.? Příspěvek č. 11

Jak je to stou rockwl. kostkou, ta by <B>neměla</b> být ponořená ne.......
a ty kořeny na takovýhle růst by už sakra měly být prorostlé... nevim co to je za patlala ale moje představa je mnohem více propracovaná.... hmm-->Teabooster, co říkáš na těch 425g, to se mi zdá málo, co ty na to?)

jinak Ok , dobrý ...

Old Post 16-06-2001 v 23:05 PM
Skunk..... je offline   Profil uživatele Skunk.....   Find more posts by Skunk.....   Foto galerie člena Skunk.....   Click here to Send Skunk..... a Private Message   Add Skunk..... to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teabooster
Grower Team

Karma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 284 

Příspěvek č. 12

Skunk: u klasickýho NFT by se ta kostka neválela takhle přímo v roztoku.Těch 425 g bych jakože asi jo,protože se mi zdá že jsem tam na jedný kytičce viděl jak to začíná najíždět na květ,počítam že má tak týden přepnuto.Takže by to tak mohlo bejt.


OK:Ty mi začínáš hrozně nandavat,ty jsi totiž pěstitel teoretik.Máš toho prošmejděnýho dost,ale zkušenost žádná.Co to tam zase meleš o malých kostkách a že kdyby se to víc zastřihávalo ve stylu bonsai,tak by stačily.To tak sovisí stim aby se kytky nepřevažovaly,hlavně že to překládáš a nevidíš že to budou malý kytky co jsou už přepnutý na květ.Skunk se tě ptal na to máchání kostek v roztoku a ty tam začneš něco plácat o protékající vodě,která se pak neodpařuje do kostky-to je hroznej blábol,Ty jestli jsi viděl něco podobnýho v akci,tak já se každej den procházim po měsíci.Ty kostky když se tam takhle válej,tak ten roztok přímo nasáknou a to dost,tak nemluv o odpřování!
A kde že jsou ty kořeny pane odborníku,musel si se zeptat,když jsi to viděl v akci-nebo ještě nevylezly,nebo je stříhaj?

Old Post 17-06-2001 v 07:43 AM
teabooster je offline   Profil uživatele teabooster   Find more posts by teabooster   Foto galerie člena teabooster   Click here to Send teabooster a Private Message   Add teabooster to your buddy list     Navštiv homepage uživatele teabooster! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OK
Stálý Člen

Karma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% PěstitelskáKarma uživatele OK - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 13


Uklidni se a precti si to znova. Psal jsem, ze neni mozny aby se to odparovalo kdyz tak voda proudi - to byla opravdu jen teorie - skunk psal, ze si mysli, ze by to nemelo byt primo v roztoku, tak jsem mu to chtel rozumne vysvetlit.

Kostky jsou primo ponorene ve zlabu a kostkami primo proteka roztok. Staci?

Nevim, co jsem zase komu udelal, ale ja nikomu nenadavam! Zkusenost zadna, kdyz nemam vybojku... (bude, cekam az se chlapsi z Ereky uraci mi ji poslat).

-( OK )-
the fractal designed person

Old Post 17-06-2001 v 10:48 AM
OK je offline   Profil uživatele OK   Find more posts by OK   Foto galerie člena OK   Click here to Send OK a Private Message   Add OK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skunk.....
Stálý Člen

Karma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 245 

.. Příspěvek č. 14

Ta kostka prostě nemá být ponořená!
Má tam být mezera, kořeny si potom volí jestli půjdou do roztoku nebo budou pouze mezi rockwl. kostkou a roztokem, protože ve žlabu je stejně tak 99%vlhkost..

nedělej takovýhle akce, blbneš lidem hlavy - já už NFT plánuju hodně dlouho ale todle co jsi napsal to mě dostalo....


Old Post 17-06-2001 v 13:37 PM
Skunk..... je offline   Profil uživatele Skunk.....   Find more posts by Skunk.....   Foto galerie člena Skunk.....   Click here to Send Skunk..... a Private Message   Add Skunk..... to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
teabooster
Grower Team

Karma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% PěstitelskáKarma uživatele teabooster - 57% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 284 

OK Příspěvek č. 15

já jsem klidnej
Ty už ale podruhý zase meleš to samý,nemluv už otom vypařování(oto se tam vůbec nejedná),protože ti to ta
kostka stejně natáhne-je to jako houba!!!
Mě zajímaly ty kořeny,ale už ani nic nepiš,kašlu na ně.

Old Post 17-06-2001 v 16:11 PM
teabooster je offline   Profil uživatele teabooster   Find more posts by teabooster   Foto galerie člena teabooster   Click here to Send teabooster a Private Message   Add teabooster to your buddy list     Navštiv homepage uživatele teabooster! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ofucker
Stálý Člen

Karma uživatele Ofucker - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 16

Zdarec,
je to krutej systém ale napadla mě jedna věc. Co takhle místo rockwoolu použít písek?Běžně v něm řízkuju a zatím všechno přežilo. Navíc je možná levnější a dostupnější a jsou zakrytý kořínky před světlem.

Old Post 21-06-2001 v 11:24 AM
Ofucker je offline   Profil uživatele Ofucker   Find more posts by Ofucker   Foto galerie člena Ofucker   Click here to Send Ofucker a Private Message   Add Ofucker to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:34 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9329850 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív