Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Přechod z hlíny na kokos
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Přechod z hlíny na kokos Příspěvek č. 1

Zdravím všechny
Mám za sebou pár kol v substrátu a už delší dobu jsem si zahrával s myšlenkou automatické zálivky - a tím pádem už je kousek do hydra. Vzhledem k možnostem které mám, bych asi nejraději volil kokos a drip (v sázce byl ještě RW vyplněný květináč - nemůžu použít drip to feed). Už nějakou dobu špekuluju, hledám, snažím se být připraven, ale raději se chci zeptat zde a mít jistotu, jelikož se mi už ty hodnoty a co se smí a nesmí míchají dohromady. Tak samo jako s kokosem, chci poprvé jet od semínka a k tomu se vážou další otázky, které bych raději připl zde, než zakládat nové téma. Budu velice rád za jakykoliv názor či radu, byť jen k jedné otázce.

1) Na vysázení semen bych použil ROOT RIOT. Z dalších možností se mi jako varianty jeví Jiffy, nebo RW kostky. První namočení s vodou PH 6 nebo 6,5? Popř. doporučení na kořenový stimulátor a od kdy jej začít používat v případě zasazení semínek hned od začátku v těchto mediích... Do doby než prorostou kořeny mám v plánu miniskleník pod LED.

2) Když prorostou kořeny, přesadba do 6l květináču s kokosem. Tam už HPS. Hodně mi vrtá hlavou jakou značku kokosu, jestli namixovat s keramzitem či perlitem atd... Nejspíše bych volil "Atami Coco" který má dostatek živin na pár dní po přesazení s trochou keramzitu na spod popř. doplnění o perlit. Zkušenosti s těmito kombinacemi?

3) Hnojky a zalivka- jsem zvyklý na metrop u kterého bych i nejradějí zůstal. Mám dostatek zasoby vody, ale chci je jednou týdně prohnat čistou - doporučení na kvalitní enzym? Od metropu to není žádna výhra, ale ostatní složky by zůstaly. Do rezervoáru s vodou, který je mimo veškeré světlo a pěstební prostředí dám vzduchovací kameny, popř. ještě čerpadlo co bude točit vodu uvnitř. Vydží roztok dejme tomu 6 dní? Objem nádrže se zálivkou může být 200l, ale takové množství za týden nevyužiju pokud to nebude nutné z důvodu stabylity. Jako alternativu Metropu bych volil Cannu.

Jak jsem psal výše, budu moc rád za každý názor, podnět, radu, kritiku či za doporučení nějakých přímesí, boostru a pod. které by bylo možné přidávat. Díky

Naposledy upravil chyldrex 02-12-2021 v 18:29 PM

Old Post 02-12-2021 v 17:48 PM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 2

Jestli si zvážil všechny výhody kokosu oproti keramzitu nebo RW tak budiž 😁
1) s pH bych šel klidně ještě níž třeba 5,6 , taky záleží na vstupní vodě co máš a co ti bude dělat dohromady s hnojema a aditivama v průběhu času , ( většinou pH mírně stoupá ze začátku )
Kořeňáky mě přijdou všechny stejný ,.. polovina rozdílů ve značkách je spíš jen byznys..
Ze začátku zalívej spíš růčo , a nebo michej menší množství roztoku do tanku , nebudeš mít takovou spotřebu těhlech doplňků
2) s atami neuděláš chybu , 😁 když chceš mít jistotu že bude sterilní zvol nějaký lisovaný , jinak bych ho nemíchal s ničím , budeš ho určitě muset před použitím pořádně propláchnout čistou vodou s upraveným pH , nejlepší je nechat puštěnéj drip třeba celí den , na drenáži bych nešetřil a dal dost keramzitu naspod, jestli se chceš vyhnout prorůstání kořenů ven tak dej naspod květníku geotextilii
3) značku ti neporadím , místo vzduchování bych dal jen nějaké cirkulační čerpadlo bohatě postačí a nedělá bordel s pH ,...
Jinak ideál je vychytat množství roztoku v tanku , když máš zbytečně moc , budeš tam lit zbytečně moc hnojek co pak stejně vyleješ , ale zase větší tank líp drží stabilní pH , 6 dnů bez zásahu je v poho, roztok vydrží i dýl když budeš dolívat buď čistou vodu a nebo třeba 50% koncentraci hnojek , musíš sledovat jak kytky žerou , pro dezinfekci roztoku můžeš přilejt do tanku peroxid ( všestranej pomocník ) ,..

Old Post 03-12-2021 v 10:12 AM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 3

Kokos se mi zamlouvá jak z pohledu finančního, tak z jeho vlastnosti. RW byla původní varianta, ale nemám odskoušeny drip a mám obavy z přelití. Čistý keramzit asi použít nejde, protože nemůžu točit roztok (pokud to nejde jinak).

1) ok, snad to "nepohnojim" hned ze startu 😀 zalivat ručně chci ještě týden po presadbe pod HPS

2) dík za tip. Ještě mi přišel návrh na kokos od canny + hnojky od nich. Zde na fóru si je taky chválí. Akorát mají 2 druhý kokosu tak jsem zas v pasti, který z nich🙄 mrknu ještě na ten lisovaný. Předpokládám že prufovat taky na těch 5,6 ať je to jakákoliv značka či lisovaný.

3) no asi bych vyzkoušel tu cannu přímo na kokos. Myslel jsem že vzduchovani je "mechanická" náhražka za ten peroxid (btw jde anonymně někde koupit?) . Na hnojky a tu výdrž vody se ptám hlavně proto, že budu muset občas na 3-5 dní odjet, takže jsem chtěl týdenní množství hnojek namíchat do tanku a postupně jim to dávat. Škůdci a nemoci už je druhá stránka věci, kterou v nepřítomnosti bohužel nevyřeším.

Old Post 03-12-2021 v 15:19 PM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 4

No ten roztok vydrží vcelku dlouho , já pořizoval drip přesně kvůli tomu abych mohl z domu v klidu víkend i na týden občas , ale já jedu recirkulační drip tak jsem omezený i tím , pokud jedeš drip to waste tak by ti ten roztok mohl vydržet i mnohem déle ( což je vlastně asi jeho největší výhoda )
Jo pufruj na 5,6 tím nic nezkazíš a když ti poleze pH nahoru tak máš furt rezervu nějakou , s těma značkama bych ti nerad radil protože věřím že každej má odzkoušený to svoje a nechci tu strhávat debatu na tohle téma xD ( ohraná písnička )
Já jedu Hesi ( hydro růst,květ, pk 13/14 , ) a svůj calmag + občas melasu u a jsem spoko , pH drží bezvadně, dobrý poměr cena výkon
Ale každej ti řekne něco jinýho ,...
S tím vzduchováním > když proháníš vzduch roztokem
tak urychluješ jeho reakci s ním než když je vystaven vzduchu jen na hladině , a není tak stabilní si myslím 😁
A ten peroxid je bezva zabíjí bakterie a plísně ale jinak s ničím nereaguje a kytkám neškodí a za chvily se promění na kyslík , bezvadnej pomocník , můžeš ho nalít do tanku a nebo s ním dezinfikovat povrchy , použít při klíčení , jde použít i do postřiku na kytky , zkoušel jsem sním i likvidovat smutnice v substrátu s celkem slušnou úspěšností
Ale to je jen můj názor , někdo ti může říct něco jinýho xD
https://www.diskontdrogerie.cz/pro-...ku-12-0-5l.html
Tady v tom shopu nechtěli niic a bez keců to poslali poštou tak je nikdo nepráskněte 🤞😁

Naposledy upravil Metadres 03-12-2021 v 20:21 PM

Old Post 03-12-2021 v 17:17 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 5

Čus. Jedu drip to waste v kokosu se 40L rezervoárem a drží mi to tak 6-7 dní namíchané.
Používám canna coco profesional s celou řadou hnojek, ale kořeňák dávám jen na začátku, protože mi přijde, že se sním víc ten roztok kazí, jak jsou tam ty rhyzobakterie (dělali se mi tam usazeniny).
Vzduchování jsem používal na začátku, ale přešel jsem na míchací čerpadlo, které bohatě stačí (musí být přístup vzduchu k roztoku a to míchání stačí na dostatečné okysličení + míchá to roztok podstatně líp než vzduchování a při míchání nového roztoku nemusíš míchat růčo). Jinak každý týden dávám komplet nový roztok a myju čerpadla a jednou za 14-21 dní to proženu pouze 40L vody s upraveným pH a popř. enzymy, protože to mám na nft vaně, takže si můžu chytat ten výtok a měřit hodnoty vstupu a výstupu, což v kokosu hodně pomůže.
Zalévám jen jednou za den a v květu 2x. To je třeba vychytat, podle toho jak velké květníky máš a jak to rychle vysychá.
Co se týče pH, tak také jak radil kolega, míchám 5,6 s tím, že mi to leze ještě 2 dny nahoru tak pak ještě většinou po 2-3 dnech trochu srážím kys. fosforečnou a většinou to pak drží +- až do konce týdne. Jinak ze začátku budeš určitě trochu laborovat s tím množstvím kyseliny, ale nevěš hlavu, po chvilce budeš vědět kolik jí dát. Hlavně míchej pokaždé stejné množství litrů a po chvilce to pH trefíš na první pokus... Poslední zálivku naklonim rezervoár a snažim se vyčerpat co jde a vylévám tak 2 litry což je nic. V tu dobu už mám odstátou vodu a hned jak vše vymyju, tak naleju novou vodu a namíchám roztok a další den znova zapínám s tím, že už je i lehce sedlé to pH. Nikdy jsem neměl žádné problémy a to peroxid nepoužívám ačkoliv ho mám. Prevence je totiž nejdůležitější. Mít vše v čistotě!
Ohledně pufrování..nijak bych to nehrotil. Malé rostliny nemají žádné extra nároky na živiny, takže když bude pH od 5,6 do 6,5 řekněme, tak se prd stane. Pokud ale vim, že pH leze nahoru, tak určitě pufrovat pod 6. Několikrát jsem to udělal tak, že jsem jen jednou prolil kokos před výsadbou a pak tam hned šli prckové a pohoda. Pokud bys měl možnost pustit drip na delší dobu jak také radí kolega, tak určitě ten kokos napufruješ výborně, ale jak říkám, moc bych to nehrotil.
Cannou určitě nic nezkazíš, ale nepochybně je na trhu i plno jiných kvalitních a hlavně levnějších hnojek. Jinak vsadím se že mezi kokosem profesional a normal ve výsledku ani nepoznáš rozdíl. Těch pár korun navíc u mě ale nehraje roli ve srovnání s tím, jakou hodnotu má výsledný produkt a proto se spokojím vždy jen s tím nejlepším :-D
Ať se daří. Pěstu zdar

Thomas V.

Old Post 05-12-2021 v 11:08 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamés
Stálý Člen

Karma uživatele Jamés - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 1383  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od chyldrex
2) dík za tip. Ještě mi přišel návrh na kokos od canny + hnojky od nich. Zde na fóru si je taky chválí. Akorát mají 2 druhý kokosu tak jsem zas v pasti, který z nich🙄 [/B]

Rozdíl v těch kokosech je, že Profesional obsahuje trichodermu a Natural ne.

Old Post 05-12-2021 v 15:58 PM
Jamés je offline   Profil uživatele Jamés   Find more posts by Jamés   Foto galerie člena Jamés   Click here to Send Jamés a Private Message   Add Jamés to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 7

Díky moc za rady. Teoreticky už vím vše, co jsem potřeboval

Nakonec jsem se rozhodl pro substrát od atami a hnojky od Canny - což bude doufám bez problému za ty chechtaky co za to chtěj... Btw mnoho aditiv u Canny je zakázáno kombinovat s Peroxidem, takže nechám asi výtok čerpadla na horní straně nádrže a roztok bude ztékat po stěně dolu (to by snad mohlo nahradit okysličení , uvidíme co to bude dělat se stabylitou). Každopadně objednávám na dezinfekci.

Mimojiné, kdyby někoho zajímala trvanlivost roztoku s Cannou, tak jsem z ofiko brožur našel toto:
citace:
Namíchaný roztok minerálních hnojiv (Terra, Coco,
Aqua...) má trvanlivost max. 14 dní, je potřeba
průběžně kontrolovat jeho pH (může se postupně
zvyšovat) a před použitím nádrž promíchat. Pokud
přidáš i organické složky (aditiva RHIZOTONIC, BOOST,
CANNAZYM) trvanlivost roztoku bude max. 7 dní
a vyšší teploty (nad 22°C) tuto dobu dále zkracují).

Roztok s organickými hnojivy BIOCANNA má trvanli-
vost max. 24 hodin


Pěstu zdar.. snad nebudu muset zakládat téma, kde mam problém peace

Old Post 05-12-2021 v 20:32 PM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 8


Pokud toužíš po bublinách , tak tuším že akvaristi to mají vychytané takto 😁 že mají čerpadlo s přivzdušňováním

Old Post 05-12-2021 v 21:59 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:51 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
02-09-2013 - Přechod z HLÍNY NA HYDRO - 10 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7596870 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív