Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » pH letí pořád nahoru
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Tucnak4eva
Stálý Člen

Karma uživatele Tucnak4eva - 87% PěstitelskáKarma uživatele Tucnak4eva - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 93  

pH letí pořád nahoru Příspěvek č. 1

Zdar Lidi, tak jsem konečně rozjel vysněnej setup. Mám wilmu 16xxl, hydroton a cannu hnojky. S čím mám ale obrovský problém je pH. Hydroton jsem proplachoval, 2 dny jsem ho máčel v pH 5 a teď když jsem dal vše do květináčů a rozjel to, tak mi neustále skáče pH nahoru. Připravil jsem si nádrž, 40 litrů, pH 5.7 ec 1.2

Po hodině mi prostě vylítne pH na 7.5 a nevím co s tím dělat...Stáhnu to pomocí pH Down, ale za 2 hodiny to stejný..Navíc už jsem nalil tolik tý kyseliny do nádrže, že si říkám aby to neuškodilo holkám. Nějaký rady, zkušenosti?

Old Post 20-01-2024 v 15:28 PM
Tucnak4eva je offline   Profil uživatele Tucnak4eva   Find more posts by Tucnak4eva   Foto galerie člena Tucnak4eva   Click here to Send Tucnak4eva a Private Message   Add Tucnak4eva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 2

A to ti to vystoupá jen tak , a nebo když zaliješ ? Joo údržba roztoku v tanku řehole xD kolikrát jsem z toho byl na prášky.
Zkalibruj pH i EC metr , jakou používáš kyselinu ? Měl jsem podobnej problém s kyselinou dusnou , strašně blbě držela pH a tak jsem začal používat jen fosforečnou kyselinu i v růstu a bylo po problému.
A když už je člověk s rozumem v koncích , tak holt o krok zpátky ... Namíchat nový roztok 😅😅
Toho lití kyseliny se nemusíš tolik bát , pokud zároveň měříš pH i EC tak si v klidu , aby to kytky ohrozilo muselo by to znatelně rozhodit EC

Old Post 20-01-2024 v 15:48 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tucnak4eva
Stálý Člen

Karma uživatele Tucnak4eva - 87% PěstitelskáKarma uživatele Tucnak4eva - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 3

Jak když zaleju? Čerpadlo jede non stop..pH metr je v pohodě...podle mě to dělá nějak ten hydroton, ale abych prostě nastavil nádrž na 5.5 a za 2 hodiny měl přes 7 to mi přijde moc. Obávám se, že namíchání novýho roztoku nepomůže..Prostě jak to projde přes ten hydroton, strašně to vystřelí..Ale co s tím? Pral jsem to, 2 dny koupal v pH 5..Už fakt nevím.

Old Post 20-01-2024 v 16:04 PM
Tucnak4eva je offline   Profil uživatele Tucnak4eva   Find more posts by Tucnak4eva   Foto galerie člena Tucnak4eva   Click here to Send Tucnak4eva a Private Message   Add Tucnak4eva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 4

Jo sorry já přehlédl že jedeš hydroton , no zkus snížit PH a vypnout na 2 hodiny čerpadlo , to by měli kytky zvládnout v pohodě. A uvidíš jestli ti to pH roztoku stoupá samo od sebe když jen roztok stojí v klidu.
A co máš za kyselinu? Taky od canny ? Měl jsem právě kyselinu dusnou od Canna a byla nic moc , dělalo mi to dost podobný věci co tobě ,
A taky je důležitý jakým postupem micháš roztok ? Ono se to nezdá ale pořádně rozmíchat všechno dá docela zabrat. Ono ty rozdíly v měření pH můžou být způsobeny taky tím , mám podobnej systém jako Wilma akorát 20x10l coco , nádrž na 90l a je to docela oser , už jen kvůli tomu jak malý mas přístup k tomu roztoku , proto jsem přidal malý čerpadlo navíc co míchá roztok , + mám odbočku z hlavního čerpadla že mi může taky míchat nádrž. A když míchám novou várku tak naleju všechny hnojky a kyselinu , pustím obě čerpadla na míchání a jdu na hoďku pryč a pak teprv měřím vše...
Sice nevím jakou máš kyselinu , ale zkus tu fosforečnou... Brutální rozdíl

Old Post 20-01-2024 v 16:51 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tucnak4eva
Stálý Člen

Karma uživatele Tucnak4eva - 87% PěstitelskáKarma uživatele Tucnak4eva - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 5

Používám pH minus od Biobizz. Zbylo mi tu, tak jsem to nechtěl vyhodit..Ale funguje normálně...Když jsem ten hydroton namočil, pH šlo dolů a zůstalo dole.

Old Post 20-01-2024 v 17:52 PM
Tucnak4eva je offline   Profil uživatele Tucnak4eva   Find more posts by Tucnak4eva   Foto galerie člena Tucnak4eva   Click here to Send Tucnak4eva a Private Message   Add Tucnak4eva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 6

Tak to je jasný pak ,... Však to je bio kyselina citronová ,.. a navíc je to dělaný na snížení pH zálivky ruční a ne hydro roztoku 😅😅 zahoď to a kup si kyselinu fosforečnou 😅 200kč a vydrží ti roky ,... Uvidíš budeš mít klid

Old Post 20-01-2024 v 18:14 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tucnak4eva
Stálý Člen

Karma uživatele Tucnak4eva - 87% PěstitelskáKarma uživatele Tucnak4eva - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 7

Fakt? A koupím tu fosforečnou někde v obyč krámu teď o víkendu? Nebo musím někam speciálně..?

Old Post 20-01-2024 v 18:21 PM
Tucnak4eva je offline   Profil uživatele Tucnak4eva   Find more posts by Tucnak4eva   Foto galerie člena Tucnak4eva   Click here to Send Tucnak4eva a Private Message   Add Tucnak4eva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 8

Ja objednávám přes growshop ale myslím že se používá na různý věci , a že v drogerii by se dala najít...
A btw kdyby ti ujela ruka s kyselinou a nebo ti klesalo z nějakýho důvodu pH samo a ty si ho potřeboval rychle zvýšit tak na jako pH+ se používá hydroxid sodný který se doma používá na čištění odpadů nebo vaření perníku pod názvem Krtek , s dávkováním opatrně , stačí dávkovat po 5 kuličkách na 10l postupně.

Old Post 20-01-2024 v 18:29 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tucnak4eva
Stálý Člen

Karma uživatele Tucnak4eva - 87% PěstitelskáKarma uživatele Tucnak4eva - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 9

No tak jsem objednal kyselinu fosforečnou od Canny. Ale stejně se mi to nezdá..Když jsem vypustil tank, tak jsem upravil pH na 5 a drží se to. Jakmile to ale projde přes ten hydroton, letí to nahoru. Myslíš teda, že ta kyselina fosforečná udrží to stejné pH a nepůjde to nahoru?

Old Post 22-01-2024 v 14:05 PM
Tucnak4eva je offline   Profil uživatele Tucnak4eva   Find more posts by Tucnak4eva   Foto galerie člena Tucnak4eva   Click here to Send Tucnak4eva a Private Message   Add Tucnak4eva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 10

Jako pořád to budeš muset hlídat průběžně , ale už budeš upravovat o desetiny jednou za pár dní , třeba ani to ne , záleží na hnojkách

Old Post 22-01-2024 v 14:22 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 11

Záleží taky podle toho jak se dokázal napufrovat na správné pH ten hydroton když si to dělal tím biobizzem , minimálně bych ještě zkusil naplnit nádrž jen vodou s upraveným PH tou fosforečnou kys. a nechat protéct pořádně , klidně to takhle udělat dvakrát , proplach ničemu neuškodí , a pak teprv namíchat hnojky

Old Post 22-01-2024 v 14:23 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tucnak4eva
Stálý Člen

Karma uživatele Tucnak4eva - 87% PěstitelskáKarma uživatele Tucnak4eva - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 12

Tak kyselinu mám doma, upravil jsem pH na 5, raději méně po mých zkušenostech..Pustil jsem čerpadlo a opět to pH vyletělo. Takhle jsem to opakoval už 3x, ec už mám kolem 1 a to tam nemám ani hnojky..Vždycky to prostě vyletí. Ještě si říkám, že prostě vyndám všechny ty květináče, vysypu hydroton a zkusím napufrovat ještě v té kyselině. Už z toho doslova šílím. Že já nešel prostě do kokosu.

Old Post 24-01-2024 v 13:21 PM
Tucnak4eva je offline   Profil uživatele Tucnak4eva   Find more posts by Tucnak4eva   Foto galerie člena Tucnak4eva   Click here to Send Tucnak4eva a Private Message   Add Tucnak4eva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plantaznick
Stálý Člen

Karma uživatele Plantaznick - 3% PěstitelskáKarma uživatele Plantaznick - 3% Pěstitelská

Registrován: Mar 2023
Příspěvků: 87 

Příspěvek č. 13

Resenim je RO voda, ma minimalni puffracni schopnost, coz muzu jako akvarista potvrdit. Obycejna kohoutkova je napuffrovana, tam se ti to ph vzdycky vrati k puvodni hodnote. Takze ma rada je voda z reverzni osmozy.

Old Post 25-01-2024 v 12:15 PM
Plantaznick je offline   Profil uživatele Plantaznick   Find more posts by Plantaznick   Foto galerie člena Plantaznick   Click here to Send Plantaznick a Private Message   Add Plantaznick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 14

To je jasný , ale tak stejně myslím že mi potvrdí většina lidí co jedou nějaký ,,hydro,, z odstátý kohoutkovky a máš slušný hnojky a kyselinu tak by ti měl roztok držet pár dní a měl by se hnout max o desetiny pH a ne lítat o dva body ...

Old Post 25-01-2024 v 13:27 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tucnak4eva
Stálý Člen

Karma uživatele Tucnak4eva - 87% PěstitelskáKarma uživatele Tucnak4eva - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 15

O RO fakt neuvažuju. Nejsem až takovej blázen a neříkejte mi, že každej kdo tu jede hydro zalévá takovou vodou.

No abych vám fakt nastínil co se u mě děje, tak vám to trochu popíšu. Vstupní vodu mám pH přes 7. Včera večer jsem vypustil tank, vybral veškerej hydroton, holky ještě nemám prorostlý..100 litrů hydrotonu jsem rozdělil do dvou velkejch kádi. Každou z nich jsem upravil na pH 5. To bylo cca ve 20 hodin večer. Dneska ráno v 8 jsem měl hodnoty pH zase přes 7, znovu jsem upravil na 5. To samé ve 14 hodin a to samé teď ve 20 hodin. Jak dlouho to mám takhle upravovat? Zastaví se to někdy, je to takhle normální..? Normálně uvažuju nad tím, že změním medium a seru na celou wilmu..Mám už fakt nervy.

Old Post 25-01-2024 v 18:44 PM
Tucnak4eva je offline   Profil uživatele Tucnak4eva   Find more posts by Tucnak4eva   Foto galerie člena Tucnak4eva   Click here to Send Tucnak4eva a Private Message   Add Tucnak4eva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plantaznick
Stálý Člen

Karma uživatele Plantaznick - 3% PěstitelskáKarma uživatele Plantaznick - 3% Pěstitelská

Registrován: Mar 2023
Příspěvků: 87 

Příspěvek č. 16

Zakladni RO stoji asi 1300 i s postovnym https://www.rostlinna-akvaria.cz/es...LBoC1soQAvD_BwE

Myslim, ze to neni nic draheho a pomohlo by to.

Old Post 26-01-2024 v 12:00 PM
Plantaznick je offline   Profil uživatele Plantaznick   Find more posts by Plantaznick   Foto galerie člena Plantaznick   Click here to Send Plantaznick a Private Message   Add Plantaznick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:49 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8816190 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív