Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Kroucení listů
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
WeemazZ
Nový Člen

Karma uživatele WeemazZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2023
Příspěvků: 9  

Kroucení listů Příspěvek č. 1

Ahoj, mám velký dotaz na zkušené pěstitele, protože si nevim rady a dost me to trápí. Poradíte mi prosím někdo, čím to je, že se mi kroutí hlavně vrchní listy? Viz foto. Dělají to hlavně vrchní, ale nepřijdou mi úplně v pohodě ani ostatní listy. Ke všemu mi přijdou dost suché(šustí a nejsou uplně v kondici)...pěstováno v TERRA AQUATICA GrowStream20 V2 (AeroFlo), hnojení organické Terra Aquatica pro Organic, dávkování podle tabulky. Ph měřeno kalibrovaným Ph metrem (aqua Master tols P700 pro2) vychází 6,3. Teplota vody 21°C až 22°C . Světlo- 700W LED hellion vs3..
Děkuji za jakékoliv informace a názory.

Old Post 02-04-2023 v 17:22 PM
WeemazZ je offline   Profil uživatele WeemazZ   Find more posts by WeemazZ   Foto galerie člena WeemazZ   Click here to Send WeemazZ a Private Message   Add WeemazZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WeemazZ
Nový Člen

Karma uživatele WeemazZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2023
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 2



Čím by to mohlo být? Hodně živin(přehnojením)?? Listy se kroutí směrem dolů, špičky do ruličky.. nejvíc to dělají vrchní listy. Jedná se o CBD model HARLEQUEEN a JOANES růst cca třetí týden.
Děkuji za rady.
WeemaZZ

Naposledy upravil WeemazZ 02-04-2023 v 21:44 PM

Old Post 02-04-2023 v 18:10 PM
WeemazZ je offline   Profil uživatele WeemazZ   Find more posts by WeemazZ   Foto galerie člena WeemazZ   Click here to Send WeemazZ a Private Message   Add WeemazZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hruškomet
Stálý Člen

Karma uživatele Hruškomet - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 3

No tím by to klidně mohlo být, kolik máš EC? Píšeš jen, že jedeš podle tabulek, ale pokud máš spatnou vstupní vodu, může to být tím.

Old Post 06-04-2023 v 11:45 AM
Hruškomet je offline   Profil uživatele Hruškomet   Find more posts by Hruškomet   Foto galerie člena Hruškomet   Click here to Send Hruškomet a Private Message   Add Hruškomet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WeemazZ
Nový Člen

Karma uživatele WeemazZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2023
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 4

EC mám 1.9, Ph momentálně na 6.1. Děkuji za odpověď... :-)

Old Post 07-04-2023 v 12:02 PM
WeemazZ je offline   Profil uživatele WeemazZ   Find more posts by WeemazZ   Foto galerie člena WeemazZ   Click here to Send WeemazZ a Private Message   Add WeemazZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 5

Já bych tipnul na přemíru dusíku v kytce , to se může projevovat i bez spálených listů , držel bych se s hnojema na spodní doporučený hranici 😁 a taky přesně jak píše kolega nahoře , záleží co máš za vstupní vodu , určitě si změř EC vody bez hnojek

Old Post 07-04-2023 v 12:19 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WeemazZ
Nový Člen

Karma uživatele WeemazZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2023
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 6



Na vstupní vodě je Ph 5.4 a EC 0.5 (viz foto). Plus tabulka hnojení. Dával jsem podle druhýho sloupce, pro první list.. co má zkusit udělat pro to, abych to vše naprvil?? děkuji za odpověd..

Naposledy upravil WeemazZ 07-04-2023 v 16:32 PM

Old Post 07-04-2023 v 16:07 PM
WeemazZ je offline   Profil uživatele WeemazZ   Find more posts by WeemazZ   Foto galerie člena WeemazZ   Click here to Send WeemazZ a Private Message   Add WeemazZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 7

Hmm nevím jak to funguje u bioponickych hnojek co máš ty , ale pokud jedeš podle toho jejich schématu , a pro ,, first leaf ,, kytičky ti na konci vyjde roztok s EC 1,9 je trochu dost podle mě ,..
Zkusil bych se vysrat na tu seaweed složku , a u grow bych ubral aby EC konecnyho roztoku bylo 1,5 třeba ,..
Ještě mě napadá , v tom grow streamu ti roztok teče nonstop nebo to je nějak dávkované ?

Old Post 07-04-2023 v 17:41 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WeemazZ
Nový Člen

Karma uživatele WeemazZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2023
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 8

v kanálech voda teče nonstop...

Old Post 07-04-2023 v 17:54 PM
WeemazZ je offline   Profil uživatele WeemazZ   Find more posts by WeemazZ   Foto galerie člena WeemazZ   Click here to Send WeemazZ a Private Message   Add WeemazZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hruškomet
Stálý Člen

Karma uživatele Hruškomet - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 9

Jako první mě napadlo stejné co kolegu, srazit EC, to bych udělal určitě.

Dále na honjkách vidím pouze kategorie bioponic, coco a soil, ty máš, pokud se nemýlím, čistokrevné hydro, je to pro to vůbec vhodné? To by taky mohl být problém.

"GrowStream® systems run from one simple water pump in the reservoir which lifts water to the growth tube, where it is injected at carefully calculated intervals."

K tomu jsem se tohle dočetl zde https://www.terraaquatica.com/hydro...rowstream-html/

Píšou že je to z toho kanálu "injected" (nevím co tím básník chtěl říct a nemyslím si, že je to nedostatečnou úrovní angličtiny) ve vypočítaných intervalech, což mi indikuje nějakej způsob vstřikování, ale nic takovýho tam neni, ne? Jak se ptal kolega, jestli to jede non stop, taky mě to napadlo a tady píšou že to tam tlačí jen v intervalech, tak nevim. Ale growstream jsem nikdy naživo neviděl a hydro nejedu, tak pokud máš ozkoušený, jak funguje, tak v tom problém být nemusí.

/edit

Ještě jen dodatek, že EC 0,5 vstupní u hydra mi připadá hraniční. Ne že by to byl důvod problému který tu řešíme, ale určitě to není polehčující okolnost. Nejjednodušší způsob jak srazit EC je naředit vodu dešťovkou.

A ještě nám prosím prozraď věk osazenstva a údaj o tom, jak vysoko máš lampu nad vrcholama

Old Post 08-04-2023 v 01:05 AM
Hruškomet je offline   Profil uživatele Hruškomet   Find more posts by Hruškomet   Foto galerie člena Hruškomet   Click here to Send Hruškomet a Private Message   Add Hruškomet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WeemazZ
Nový Člen

Karma uživatele WeemazZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2023
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 10

Děkuji za odpověď a zamyšlení.

Hnojky jsem možná opravdu zvolil blbě, proto zvažuji, že vyčerpám veškeré stávajíci medium, napustím novou odstátou vodu se srovnaným Ph+EC a nechám "pročistit" kořenový systém čistou vodou bez hnojiv. Objednal jsem jiné hnojky , tak až dorazí(v úterý by mělo být doručeno), přidám opatrně dávku podle tabulky. Vybral jsem tentokrát minerální hnojku od Advanced Hydroponics, tak snad nebude problém...

Kanály jou průtočné 24h v kuse jako u NFT. Je možné, že jsem bohužel tuto, třeba i hodně důležitou informaci nezaregistroval a že díky tomu mám vzniklé problémy..
Původně jsem chtěl NFT, nakonec jsem se nechal ukecat do Growstreamu.
Jsem s tímto systémem začátečník aozkoušené to nemám.. Přišlo mi to hodně zajímavé a chtěl bych se to naučit, tak jsem trochu investoval.. :-)
Bohužel jsem nenašel skoro žádný manuál nebo jakýkoliv návod, jak přesně a efektivně pěstovat na growstream, tak když řeknu blbě, zatím to mám takový "pokus,omyl"..

Vstřikování to má, jestli to chápu dobře. Má to tři "trysky" nebo spíš bych to nazval "dírky" v trubce, která je uvnitř kanálu a přivádí vodu.(viz foto) Proudí z vrchu na hladinu a tím jak se odráží o hladinu, tak provzdušňuje živný roztok.. Mají to celkem pěkně vymyšlené a zpracované, to musim uznat..

Jinak věk osazenstva. Dával jsem je do kanálů 27.2.2023..
Jsou chudinky zaseknutý a nerotou jak se jim nedaří.. :-(((

světlo je CCA 20cm nad vrcholama...

Dík za odpověď....

Old Post 08-04-2023 v 11:17 AM
WeemazZ je offline   Profil uživatele WeemazZ   Find more posts by WeemazZ   Foto galerie člena WeemazZ   Click here to Send WeemazZ a Private Message   Add WeemazZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WeemazZ
Nový Člen

Karma uživatele WeemazZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2023
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 11


Děkuji za odpověď a zamyšlení.

Hnojky jsem možná opravdu zvolil blbě, proto zvažuji, že vyčerpám veškeré stávajíci medium, napustím novou odstátou vodu se srovnaným Ph+EC a nechám "pročistit" kořenový systém čistou vodou bez hnojiv. Objednal jsem jiné hnojky , tak až dorazí(v úterý by mělo být doručeno), přidám opatrně dávku podle tabulky. Vybral jsem tentokrát minerální hnojku od Advanced Hydroponics, tak snad nebude problém...

Kanály jou průtočné 24h v kuse jako u NFT. Je možné, že jsem bohužel tuto, třeba i hodně důležitou informaci nezaregistroval a že díky tomu mám vzniklé problémy..
Původně jsem chtěl NFT, nakonec jsem se nechal ukecat do Growstreamu.
Jsem s tímto systémem začátečník aozkoušené to nemám.. Přišlo mi to hodně zajímavé a chtěl bych se to naučit, tak jsem trochu investoval.. :-)
Bohužel jsem nenašel skoro žádný manuál nebo jakýkoliv návod, jak přesně a efektivně pěstovat na growstream, tak když řeknu blbě, zatím to mám takový "pokus,omyl"..

Vstřikování to má, jestli to chápu dobře. Má to tři "trysky" nebo spíš bych to nazval "dírky" v trubce, která je uvnitř kanálu a přivádí vodu.(viz foto) Proudí z vrchu na hladinu a tím jak se odráží o hladinu, tak provzdušňuje živný roztok.. Mají to celkem pěkně vymyšlené a zpracované, to musim uznat..

Jinak věk osazenstva. Dával jsem je do kanálů 27.2.2023..
Jsou chudinky zaseknutý a nerotou jak se jim nedaří.. :-(((

světlo je CCA 20cm nad vrcholama...

Dík za odpověď....





omlouvám se za foto..

Old Post 08-04-2023 v 11:23 AM
WeemazZ je offline   Profil uživatele WeemazZ   Find more posts by WeemazZ   Foto galerie člena WeemazZ   Click here to Send WeemazZ a Private Message   Add WeemazZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 12

To zase bych neházel flintu do žita s těma Terra hnojkama 😁 dělal jsem si trochu research ohledně tohohle tématu abych si rozšířil obzory , a musím uznat že ty materiály ohledně dávkování a fungování hnojek má ta Terra trochu matoucí , dávkování mají pro všechna média stejná a o nějakém výsledném EC se nezmiňují ( asi kvůli tomu že to je oganika ? ) , asi borci počítají že vstupní voda je z RO nebo dešťovka , ale i tak by to EC na malé kytičky podle tabulek ( 1,9 - 0,5 = 1,4 ) je dost vysoké. Ale abych se vrátil k jádru věci ,.. Co jsem pochopil z různých zdrojů tak EC u bioponie se používá mnohem menší ( cca do EC 1,0 maximálně ) a to proto že tyhle hnojky obsahují čast látek v už rozložené organické podobě a tyhle látky nemají el. vodivost a EC metr ti je nezměří , takže reálně ti EC metr ukazuje třeba 1,9 + třeba dalších 1,9 ekvivalent EC je tam v té bio formě 😁 to by pak vysvetlovalo proč máš ty kytí přecpaný dusíkem ,

Old Post 08-04-2023 v 12:38 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hruškomet
Stálý Člen

Karma uživatele Hruškomet - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 13

Pokud to mají bioponický hnojiva takhle daný, tak se asi není o čem bavit, že EC musí letět dolů a pak se možná uvidí výsledky
Uvidíš, co to udělá s novýma hnojkama, každopádně zkusil bych také průplach jen odstátou vodou, to bych udělal klidně rovnou. Přístup k dešťovce máš?

Old Post 08-04-2023 v 13:01 PM
Hruškomet je offline   Profil uživatele Hruškomet   Find more posts by Hruškomet   Foto galerie člena Hruškomet   Click here to Send Hruškomet a Private Message   Add Hruškomet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 14


Hele ještě si sem dovolím přidat kousek kapitoly o Bioponii z knížky Hydroponie pro každého od W. Texiera který celý pojem bioponie vymyslel 😁 jinak knížku všem doporučuju...

Old Post 08-04-2023 v 13:12 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:44 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
08-04-2018 - zkroucené lístky - 2 odpovědí
16-04-2018 - Žloutnutí listů - 7 odpovědí
18-02-2017 - Kroucení listů směrem dolů - 16 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6168950 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív