Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problém v kokosu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od Metadres
Binchotan


mrknu na to, díky, to zni zajimavě.

Old Post 08-01-2022 v 22:15 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Markyz
Stálý Člen

Karma uživatele Markyz - 21% PěstitelskáKarma uživatele Markyz - 21% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 18

rel10oc:

Nechci to tady moc zasírat, ale jen se zeptám, kde si myslíš, že se bere balená voda? Pokud si teda nekupuješ Vittel nebo Borjomi pro každodení pití. Schválně se podívej na značku kterou piješ, je pravda že neznám balenou vodu ČR výroby, která by se dělala z povrchového zdroje, ale znám třeba vodu která se dělá ze stejného zdroje, co jde potom i do kohoutku menšího města. U balené vody je zásadní způsob skladování, jinak hrozí problémy s bakteriemi, co se týče rozpustnosti plastů, je problém najít relevantní čísla ale voda z PETky podle mě nic moc. Do skla nikdo vodu nestáčí a to až na výjimky ani dobré minerálky, jako třeba Kláštorná (rPET). Nechci tě přesvědčovat ani agitovat, jen info. Ať se daří.

edit: Těžké kovy máš pokryté v té vyhlášce 252/2004 Sb., zpravidla jsou to max. desítky ug/l, třeba u arzénu až nesmyslně málo 10 ug/l. To co ti zbyde v konvici po vyvaření je s největší pravděpodobností uhličitan vápenatý. Jestli něco plave na hladině, patrně to budou huminové látky.

2 edit. To ug/l mají být mikrogramy na litr, nevím jak napsat ten symbol "mikro"

Old Post 08-01-2022 v 22:23 PM
Markyz je offline   Profil uživatele Markyz   Find more posts by Markyz   Foto galerie člena Markyz   Click here to Send Markyz a Private Message   Add Markyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od Markyz
...


µ

piju vincentku většinou cca. 2 lahve denně, je ve skle a stoji 23,- za 700ml, když si dojdu a nebo za 32 na rohliku na čaj použivam Vittel co si psal no a na vaření beru RO vodu...

vyhláška nebo ne, je z toho vodni kamen, jsou tam neregulovany leky a stopove množstvi pesticidu... ja to prostě pit nechci, když nemusim

Old Post 08-01-2022 v 22:43 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Markyz
Stálý Člen

Karma uživatele Markyz - 21% PěstitelskáKarma uživatele Markyz - 21% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 20

rel10oc:

Jak děláš to mikro?

Vincentka má cca 9,5 g/l, mluvou místních hydrařů EC 10 (bajvoko), to není voda na každodenní pití, strašně sodíku, pozor na krevní tlak. Je pravda že tam zbytky léků nenajdeš. Na druhou stranu obsahuje byť opravdu stopové množství PAU, docela by mě zajímalo kde se tam berou, ale v téhle oblasti jsem se nikdy nemotal tak neznám podrobnosti...

Old Post 08-01-2022 v 23:35 PM
Markyz je offline   Profil uživatele Markyz   Find more posts by Markyz   Foto galerie člena Markyz   Click here to Send Markyz a Private Message   Add Markyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od Markyz
rel10oc:

...


jojo já vim že to neni idealni pit ve velkem, pišou to i na obalu, ale je to strašně dobrý :D micham si to s RO občas, ale jsou tam bubliny tak.. podle nalady no, občas piju i ten vittel nebo RO čistou...
ja planuju už 2 roky koupit kuchynskou reverzni osmozu s nadrži, ale jsem strašně liny :D naštesti sportuji, tlak je OK a krev na kterou chodim co čtvrt roku, taky ok, ale už jen abych ušetřil se ta kuchynska osmoza vyplati vzit

já použivam linux a pomocí unicode to pišu, pokud si na windows tak to je alt + 230, na macu nevim, mac je sračka :D

Old Post 08-01-2022 v 23:47 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Markyz
Stálý Člen

Karma uživatele Markyz - 21% PěstitelskáKarma uživatele Markyz - 21% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 22

Pan domácí nás za to asi brzo vykostí ...OT.

Neznám nikoho kdo by takhle hrotil vodu na pití, nic proti. Za sebe bych řekl, že ta RO voda bude ideální na ty čaje, vyluhuje max. zájmových látek. Na dlouhodobé pití je samotná RO voda opět nevhodná, odvápňuje, někde k tomu mám článek "zdravotní rizika pití demineralizované vody", musel bych pohledat. Mě u Vincentky vadí ta pachuť jódu, dávám přednost Bílinské kyselce, zkoušel jsi třeba někdy Budiš?

Jo a jak jso psal o tom kameni, zkus si odpařit Vincentku

Old Post 09-01-2022 v 00:09 AM
Markyz je offline   Profil uživatele Markyz   Find more posts by Markyz   Foto galerie člena Markyz   Click here to Send Markyz a Private Message   Add Markyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 23

citace:
Původní příspěvek od Markyz
...


kuchyňska RO ma filtry co tam mineraly vraci zpatky, tim že piju i vittel a tu vincentku tak mi nevadi občas si dát tu RO z filtru pro ryby co mam na kytky, Bilinskou kyselku jsem měl, ta je taky fajn... Budiš neznam. Ještě jsem měl Jamicu, ale ta se tady neda koupit, nebo o tom nevim.
Já takhle 'hrotim' i jídlo, to bys teprve koukal, ale dělam to spiš tak pro zabavu a nikomu to nevnucuju... ještě k tomu dělam kalisteniku, co mam dělat jinyho, tohle je alespon zdrave a někam to třeba směřuje ...
když přijdu někam na navštěvu a nabidnou mi čaj, tak nepředpokladam nic než kohoutkovku, nejsem zase fanatik... ale doma si člověk rád dopřeje, nemam rodinu a živim se za monitorem.. stejně nemam za co utracet, je to pro mně takový experiment, pokud se dostanu do 90tky třeba, tak jak na tom asi budu, ale mužu řict že se citim opravdu dobře, člověk pak netrpi tolik na deprese, lepe se spí, nemusim tolik pumpovat thc do oběhu... každý ma svoji cestu že

Old Post 09-01-2022 v 00:28 AM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The OG
Stálý Člen

Karma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% PěstitelskáKarma uživatele The OG - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 267  

Příspěvek č. 24

Vincentos OK, potreba znát limit, dve flase denne je moc af, nevím mozna pro tebe nein, casem budes vedet víc.
Vincentos pres zimu teplá like a čaj, btw BRITA se pije denne cca 7 let, solid siolid.
Moment leju chardonnay 2015 vyber z hroznu, cajk tez.

Old Post 09-01-2022 v 00:40 AM
The OG je offline   Profil uživatele The OG   Find more posts by The OG   Foto galerie člena The OG   Click here to Send The OG a Private Message   Add The OG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 25

citace:
Původní příspěvek od The OG
...


Britu jsem chtěl tu 'on tap' co mají nově, ale prý to nedokaže vzit ty těžke kovy, co jsem jim psal.. tu konev jsem nezkoušel

Dobře tu spamujeme mimo tema ve 2 rano

Old Post 09-01-2022 v 00:55 AM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 26

Sice offtopic ale aspoň nějakej život na takovým pustým místě jakým se stává grower , 😁 se taky přidám se spamem , snad mě za to domácí nevyhlásí ,..
A není to docela zápřah na ledviny valit tak na minerály bohatý vody denně ? Přeci jen to musíš přes něco filtrovat a pak vyčůrat přebytečný látky ? Mě se to naštěstí netýká protože vodu piju jen v práci a jinak pivo 😂😂😂 , tak mě napadá že bych mohl proměřit hodnoty tohoto skvělého moku , stejně ho občas přidávám kytkám když mě zbyde doma po session pár nedopitejch lahváčů

Old Post 09-01-2022 v 15:28 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 27

vklidu panove, rad se priucim.. abych taky neco pridal, tak od doby co mam doma vycep taky vodu z kohoutku nepiju znamy jede ze studny a taky jsme to resili.. posleze si to poradne projedu a doplnim

udelal jsem par zmen, mam nejake poznatky ale dneska nemam vubec fantazii. Jsem rad ze jsem zvladl nacvakat tech par pismen.. doplnim asi zitra

Old Post 09-01-2022 v 20:21 PM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Markyz
Stálý Člen

Karma uživatele Markyz - 21% PěstitelskáKarma uživatele Markyz - 21% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 28

Metadres:

Hele máš nějakou teorii, proč se Grower stal pustým místem? To už jako nikdo nepěstuje, nebo už všichni pěstovat umí a nemaj potřebu to sdílet na fóru, nebo je to tady profízlovaný? Fakt nevim, já to tady čet okolo let 2005-2007 a to byl aspoň se mi zdálo jinej hukot.

Old Post 09-01-2022 v 21:21 PM
Markyz je offline   Profil uživatele Markyz   Find more posts by Markyz   Foto galerie člena Markyz   Click here to Send Markyz a Private Message   Add Markyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 29

hele ledviny, krev, i vše ostatni v pohodě spiš peněžence se to nelibi

Grower nema ani SSL aktualizovany, bez VPN si dohledá IP, ze keré přispěvek odešel nejen policie. Par let zpatky se legalizovalo v USA, takže youtube a discordy 'groweru youtuberu' jsou teď asi větší zdroj informaci, než stará fora... prakticky se tím otevřel nový svět

Old Post 09-01-2022 v 21:36 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 30

Noo profízlovaný nee já tu taky nejsem tak dlouho , ale to SSL tím taky dost ubírá , spíš jak říká rel10oc , převzalo to youtube a jiný sítě kde to může dělat kdekdo a navíc nikde není napsaný že ty informace co prezentuje jsou pravda , tady na groweru můžeš za víceméně každým vidět jeho práci a projekty a to má alespoň pro mě fakt váhu 😁 a Ono obecně fóra jako platforma upadají 😁 i moje generace to už moc nepoužívala
Mě jde občas mráz po zádech když tu čtu příspěvky z roku 2002 atd... 😁

Naposledy upravil Metadres 10-01-2022 v 09:05 AM

Old Post 10-01-2022 v 08:46 AM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Markyz
Stálý Člen

Karma uživatele Markyz - 21% PěstitelskáKarma uživatele Markyz - 21% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 31

Nojo, mě už tyhle E-revoluce nějak míjejí, díky za info.

Old Post 10-01-2022 v 09:36 AM
Markyz je offline   Profil uživatele Markyz   Find more posts by Markyz   Foto galerie člena Markyz   Click here to Send Markyz a Private Message   Add Markyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 32

ohledně té vody:
známá dělala rozbory.. dlouho jsem s ní nebyl ale zkontaktuju jestli mi ho ze srandy neudělá. Nejak extra jsem to nikdy neřešil, ale momentálně bych měl i důvod Jak jsem psal, kolega má studnu, jede přes nějaké extra filtry (něco jak reverzka) a chybí mu v té vodě stopové prvky, má jí měkkou a taky mu to roste a on žije .. o tom jestli pít nebo nepít vodu z kohoutku jsem jednoznačně za názorem že nepít. Ať už je ze studny nebo z rozvodu. Ty čističky nevyfiltrují všechno a nějak moc se o tom nemluví.

Ohledně aktivity zde:
Mnoho lidí má podle mě strach z dnešní "sledovací" doby a proto zde občas zavítá na čumendu popř. pohledat co potřebují a tím to hasne. Né každý používá VPN , Tor atd.. o tom SSL ani nemluvím. Nebylo by špatné založit na toto téma vlákno a objasnit teorii jak to funguje a jak s tím vydrbat. Osobně nejsem nějaký odborník, ale chránit se nějak umím a kompy mám spíš jako hobby. Každopádně strach mám taky, tak si dávám majzla jak na netu, tak v životě. Kur*a soused zůstane i za tím monitorem a holky raději ani nemám doma.. i když toho ve výsledku mám 00 nic a pěstuju si pro radost.

No a teď k tématu teda :
Problém se začal rozšiřovat, takže jsem se rozhodl udělat pár změn. S jistotou mohu říct, že v kořenech to není. Většinou mi prorostly mezerou v textili a když odhrnu trošku kokosu nebo převalím keramzit, tak vidím krásné bilé kořeny hned pod povrchem... Rozdělil jsem je a vychází to cca pul/pul co jsou vpohodě a co mají deficit. Stáhnul vlhkost na 70%, ty co byly vpohodě nechal na kapilárech se zálivkou 1x denně, 250ml, 2 hod po rozsvicení. Stáhnul EC na 1,1, calmag v maximalním množství co je na etiketě. Deficit vápniku zmizel, ale i tak se objevily 2 co se začínají kroutit, takže šlo EC na 0,8 a PH-6 rovných. Uvidíme, ale roste to před očima a jsou to krásné rozvětvené indiky + všem jsem umignul spodní patro.

Ty s deficitem jsem začal laborovat. Mám vybrané kousky které vážím (ať vím kolik pijou), přeměřuju atd.. Výstupní EC 1,5 a PH 6,3 (ty vpohodě měly EC 1 a PH 6). Takže jsem každou projel asi 2ma litry odstaté vody s upraveným PH na 6 a kohoutkové EC 0,11. Výstupní EC šlo dolů na 0,5 ale PH nechtělo spadnout a už nebyla voda, tak jsem si řek že se uvidí... Nechci předíhat, ale vypadá to že se spravujou. Jsou sice poloviční než ty vpohodě, ale budu rád když přežijou. Dám jim ještě minimálně den/dva bez vody protože skoro nepijou a možná jim udělám ještě jeden proplach, popř. nějaký slabší roztok. Takže si myslím že jsou přehnojené + přelité (v kokosu s dávkováním podle váhy..) a holky to dávají najevo trošku divně .. Tak uvidíme jak to dopadne

Naposledy upravil chyldrex 10-01-2022 v 16:33 PM

Old Post 10-01-2022 v 16:13 PM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:45 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-01-2021 - Problémy s klony - 1 odpovědí
14-03-2020 - Problém s růstem - 3 odpovědí
12-08-2019 - Problém s výškou - 29 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6787640 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív