Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » W666 - Mazar (2. kolo)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

W666 - Mazar (2. kolo) Příspěvek č. 1

Ahoj, právě rozjíždím své druhé kolo indoor. První kolo jsem ukončil cca v polovině února, kde mi po likvidaci dvou hermafroditů zbylo 5 rostlinek (4x Orange Hill Special a 1x Mazar, oboje od Dutch Passion) s výsledkem 323g při 400W HPS. Z toho prvního kola pak udělám rychlý fotoseriál.
Na druhé kolo jsem koupil Mazar od Dutch Passion, strašně se mi líbil v prvním kole. Ač o týden méně na růstu (oproti ostatním), tak měl druhý nejvyšší výnos ze všech. Velké, jako kámen tvrdé, palice. Účinek super.

Sestava:

Box - Probox Master 100

Odtah - ventilátor Prima Klima 125 TC+ filtr Can Lite 425 m3/h

Světlo - výbojka Osram Plantastar HPS 400w + elektronický předřadník Lumii
Black 600W/240V

Stínidlo - Adjust-A-Wing Avenger M

Ofuk - 2x oscilační ventilátor RAM ECO Clip 20W + Secret Jardin Monkey Fan 30W
jako ofuk výbojky

Květináče - 8x textilní květináč Gronest 11L

Substrát - Plagron Lightmix + přidán perlit a na dno květináče keramzit jako
drenáž (cca 2-3 cm)

Hnojiva - Terra Grow, Terra Bloom, Pure Zym, Power Roots, Vita Race, Sugar
Royal, Green Sensation a PK 13-14 (vše od Plagron)

Zvlhčovačka - ultrazvukový zvlhčovač Humipro 4L

pH metr - Essentials

EC metr - Milwaukee CD611

Luxmetr - digitální luxmetr VDL

Naposledy upravil Waclaw@666 21-03-2021 v 14:12 PM

Old Post 21-03-2021 v 13:47 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Klíčení Příspěvek č. 2

Semínka byla vhozena do vody v pondělí 8.3., následující den (po 24 hodinách) jsem je přendal do Jiffy tablet napuštěných odstátou vodou s pH 6,1 a EC 0,4. První 4 kytky vykoukly z hlíny v pátek, další 3 v sobotu a v neděli i to poslední. 100% klíčivost potěšila. Semena byla objednána z Holandska, přímo od Dutch Passion.

Old Post 21-03-2021 v 13:55 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 3

V pondělí 15.3. přesazeno rovnou do finálních květináčů Gronest 11L. Trošku jsem zaspal dobu a zapomněl pro začátek koupit malé květináče pro předpěstování, tak šly rovnou do velkých, protože díky slabému světlu se začaly dost natahovat a některé začaly dorůstat stropu pařníčku. Substrát jsem sterilizoval v mikrovlnce při výkonu 800W na 21 minut. Dost tím přeschnul a špatně saje vodu. Zaléváno rozprašovačem s vodou pH 6,1 a EC 0,5. Světlo bylo cca 1m nad vrcholky. Následující dny jsem vždy o kus snižoval výšku světla. Dle Luxmetru mají dnes intenzitu kolem 30000 luxů.

T: 24-28° (noc 18-20°)
H: 60-90% (noc až 95%)

Old Post 21-03-2021 v 14:09 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 4

17.03. - 3. den růstu

První zálivka (každá 250 ml)

pH 6.0
EC 0.5

Power Roots 1ml/l
Pure Zym 1ml/l

Substrát špatně saje vodu, dlouho byla na vrchu kaluž, která se postupně vsákla, dost vody vyteklo spodem, kolik nevím, neměřil jsem. Nejhorší je, že na povrchu je hlína mokrá, ale těsně pod povrchem sypká a suchá, dovlhčuji rozprašovačem.

----------------------------------------------------------------------------------------

18.3. - 4. den růstu

zálivka pro kytky 1 - 5, těsně pod mokrým povrchem je substrát suchý, voda asi dost protekla rychle ven nebo nevím proč, opět zálivku doplňuji rozprašovačem na povrch hlíny.

pH 6,2
EC 0,5

Power Roots 0,5ml/l
Pure Zym 0,5ml/l

Old Post 21-03-2021 v 14:20 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 5




Dnes (7 den růstu) další zálivka (0,5L ke každé) ve složení:

Terra Grow 0,8ml/l
Pure Zym 1ml/l
Power Roots 1ml/l
Calmag 0,4ml/l

Objevily se na 1 rostlině malé hnědé tečky jako od nedostatku Ca. Další jedné začínají blednout a žloutnout listy.

T: 25°-29°
H: 75-90%

Old Post 21-03-2021 v 19:57 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Growoli
Stálý Člen

Karma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 1238  

Příspěvek č. 6

Čau
Prosím tě vůbec nehnoj takhle malé kort v light mixu
Máš to spálené hnojivy dle mého....deficit calmag se nevyskytuje u takhle malých rostlinek....snad jsem pomohl, ať se daří



https://tenor.com/ulIr.gifhttps://tenor.com/ulIr.gif

Old Post 22-03-2021 v 14:12 PM
Growoli je offline   Profil uživatele Growoli   Find more posts by Growoli   Foto galerie člena Growoli   Click here to Send Growoli a Private Message   Add Growoli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spronty
Stálý Člen

Karma uživatele Spronty - 79% PěstitelskáKarma uživatele Spronty - 79% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 7

Ahoj,
Tohle jsem měl taky. Nevšímej si toho, to dělá ten lightmix a hnojiva v něm. I na tak malé je ten lightmix moc.
Já to nechal být a normálně to jelo dál. Později se to ztratí.

Old Post 22-03-2021 v 18:37 PM
Spronty je offline   Profil uživatele Spronty   Find more posts by Spronty   Foto galerie člena Spronty   Click here to Send Spronty a Private Message   Add Spronty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 8

Oboum díky za reakci, hnojiva jsem dal jen minimum (0,8 ml/l) a Calmag taky jen málo (0,4 ml/l), právě proto, že jsou malé. Vtip je v tom, že minulé kolo jsem jel v Growmixu (předhnojený na 3 týdny) a už po 2 týdnech se mi udělalo to samé, žloutly listy a hnědé fleky na listech. Zde na Groweru mi bylo řečeno, že jsou hladové, že to předhnojení, udávané výrobcem, může být i menší. Dal jsem jim růstové hnojivo a Calmag a spravilo se to. Lightmix má být jen na týden, tak mi příšlo, že jsou opět kytky hladové. Žlutý list jen na 1, na další ty tečky. Tak uvidím, co to provede.

2Growoli:
Na spálení to nevypadá, na té fotce ta poškozená špička listu je mojí chybou, při zalévání rozprašovačem jsem při mačkání omylem za ten list zatáhnul, až jsem si myslel, že jsem kytu poškodil, list byl pak svěšený, ale během 1 dne se normálně zase zvednul, jen ta špička jakoby odumřela. Na druhém, párovém listu, to není, přehnojení by se projevilo na obou listech, nebo ne?!? Ten mnou poškozený je trochu víc zažloutlý, než ten druhý a děložní lístky pod nimi jsou již žluté. Tipoval jsem to právě na nedostatek dusíku. Kytka se i jakoby zarazila v růstu. Po včerejším přidání hnojiva se malinko rozjela, si myslím, ale asi brzy soudit. Uvidím zítra.

2Spronty:
Právě v tom Growmixu se mi to začalo dělat až po 2 týdnech, je v něm více hnojiv, tak by to spálení bylo rychlejší a horší než v Lightmixu?!?

Substrát jsem sterilizoval v mikrovlnce a dost přeschnul, nevím, zda se živiny v něm mohly tím nějak "poškodit" nebo "vyprchat".

Každopádně díky za reakci, budu rád za každý postřeh nebo radu.

Old Post 22-03-2021 v 19:57 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 9


Foto z dnešního rána, omlouvám se za špatnou kvalitu

Old Post 22-03-2021 v 20:02 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eňo ňůňo
Stálý Člen

Karma uživatele eňo ňůňo - 74% PěstitelskáKarma uživatele eňo ňůňo - 74% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 158 

Příspěvek č. 10

nechapu proc sterilizujes jiz od vyrobce sterilizovany substrat. pridavam se k nazoru,ze takto male kyti nehnojit!to je fakt blbost. jestli polemizujes nad mnozstvim zivin v lightmixu,tak na 14dni minimalne tam ty ziviny jsou.takze bych byl v klidu,zaleval cistou vodou a az bude mit kyticka 10-15 cm,pak bych zacal postupne hnojit.snad ti to pomohlo.

geneeticky zmutovanej konik

Old Post 23-03-2021 v 12:55 PM
eňo ňůňo je offline   Profil uživatele eňo ňůňo   Find more posts by eňo ňůňo   Foto galerie člena eňo ňůňo   Click here to Send eňo ňůňo a Private Message   Add eňo ňůňo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 11


citace:
Původní příspěvek od eňo ňůňo
nechapu proc sterilizujes jiz od vyrobce sterilizovany substrat. pridavam se k nazoru,ze takto male kyti nehnojit!to je fakt blbost. jestli polemizujes nad mnozstvim zivin v lightmixu,tak na 14dni minimalne tam ty ziviny jsou.takze bych byl v klidu,zaleval cistou vodou a az bude mit kyticka 10-15 cm,pak bych zacal postupne hnojit.snad ti to pomohlo.


Sterilizoval jsem, protože minulé kolo jsem měl sustrát od stejného výrobce (Plagron Growmix) a už při nandavání do květináčů jsem si všiml, že ze substrátu občas vylezla černá muška (smutnice). Nevěnoval jsem tomu pozornost, protože až do té doby jsem pěstoval pouze outdoor a tam toho hmyzu okolo rostlin létalo dost. No a už pár týdnů před kosou jsem co každé 3 až 4 dny měnil žluté lepové šipky pokryté smutnicemi. prostě se pěkně pomnožily za tu dobu. Nevím, jaký vliv na výnos měly (323g pod 400W HPS --- 0,8g/W --- žádná tragédie). No a tak jsem se rozhodl každé další kolo substrát sterilizovat. Na netu jsem se dočetl, že výrobci substrát sice sterilizují, ale ne vždy je sterilizace důkladná a dostatečná a tak, že je vhodné ho ještě jednou před výsevem pro jistotu sterilizovat.

Hnojiva jsem dal minimum (0,8ml/l) spíše jako první pomoc a nejspíš to pomohlo, žloutnutí se nešíří a rostlina se rozjela v růstu (před tím cca 3 dny bez jakéhokoliv posunu v růstu). Samozřejmě hodlám pro jistotu v příští zálivce hnojivo vynechat, jen Power Roots dám. Co se týče předhnojení, zde na fóru se kdosi vyjádřil, že zdaleka to nemusí být tak, jak udává výrobce a i každá rostlina má jiné nároky. To, co jedné stačí na 2 týdny, tak jiné nestačí ani na týden.

Každopádně po 2 dnech po zálivce s růstovým hnojivem nepozoruji známky přehnojení (žluté špičky listů)

Old Post 23-03-2021 v 17:12 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eňo ňůňo
Stálý Člen

Karma uživatele eňo ňůňo - 74% PěstitelskáKarma uživatele eňo ňůňo - 74% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 158 

Příspěvek č. 12


no tak uvidis no,ja vzdy v lightmixu hnojim az po 14dnech a je to cajk.ted mam 3odrudy a ani jedna neskemra po 14dnech o ziviny.prikladam foto 4kyti po 14dnech na 18/6 bez hnojiv v lightmixu.
podle me se moc bojis.pravda je, ze ja mam substrat od biobizzu.nikdy nebylo potreba sterilizovat.

geneeticky zmutovanej konik

Old Post 24-03-2021 v 12:51 PM
eňo ňůňo je offline   Profil uživatele eňo ňůňo   Find more posts by eňo ňůňo   Foto galerie člena eňo ňůňo   Click here to Send eňo ňůňo a Private Message   Add eňo ňůňo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 13




Tak včera ráno další zálivka. Jen Power Roots (1ml/l) a Pure Zym (1ml/l). 600 ml ke každé. pH 6,4 a EC 0,5. Dnes ráno postřik Vita Race (2,5ml/l), pH 64 a EC 0,7. Kytkám se celkem daří, bych řekl. Teplota 26°-29° a vlhkost 60-80%. Kytka, které žloutly listy a nerostla, po nedělním přidání hnojiva na růst se rozjela (fotka č.3)!

Dnes 11 den růstu.

Old Post 25-03-2021 v 20:12 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slunce83
Stálý Člen

Karma uživatele Slunce83 - 22% Pěstitelská

Registrován: Feb 2020
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 14

zdarec, jak budes resit vyteklou vodu po zalevani?
jednak je nadobek vic
za druhe nejsou vubec hluboke
muze hrozit zasoleni.

Old Post 25-03-2021 v 23:36 PM
Slunce83 je offline   Profil uživatele Slunce83   Find more posts by Slunce83   Foto galerie člena Slunce83   Click here to Send Slunce83 a Private Message   Add Slunce83 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Slunce83
zdarec, jak budes resit vyteklou vodu po zalevani?
jednak je nadobek vic
za druhe nejsou vubec hluboke
muze hrozit zasoleni.


Čs, pod květináčema jsou podtácky, které cca do hodiny po zalití vyleju. Teď ještě je pohoda, kytky jsou malé a snadno se vyndavají ven. Až budou velké nebo hlavně ke konci květu to bude podstatně horší manipulace, ale dá se to. Minulé kolo jsem měl Root Pot květináče, kde dno bylo cca 2-3 cm nad zemí, takže ve vodě nemohly stát ani náhodou. Nehledě na to, že jsem při zalévání květináče vyndaval a zaléval je tak postupně. Tak velký podtácek na ně jsem měl jen 1, do boxu by se mi ty podtácky pro každý květináč prostě nevešly. Takže jsem zalil a počkal, až většina "odpadní" vody vyteče a vrátil zpět do boxu. Zdlouhavé, ale šlo to.

Na dně květináče je vrstva cca 2-3 cm keramzitu.

Old Post 27-03-2021 v 20:44 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 16




Dnes zálivka (750 ml ke každé).

Power Roots 1ml/l
Pure Zym 1 ml/l
Terra Grow 1 ml/l

pH 6,4
EC 0,7

Naposledy upravil Waclaw@666 28-03-2021 v 04:37 AM

Old Post 27-03-2021 v 21:03 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:15 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7559310 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív