Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Skříň ze zvukově izolačních desek nebo rockwool?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
kewin
Stálý Člen

Karma uživatele kewin - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 53  

Skříň ze zvukově izolačních desek nebo rockwool? Příspěvek č. 1

Ahoj, témat na odhlučnění boxu je zde spousta, nicméně všechny jsou poměrně staršího data. Proto jsem si dovolil otevřít nové téma.

Řeším momentálně novou situaci právě ohledně odhlučnění boxu. Dříve jsem hluk řešit nemusel, nicméně jsem ve svém novém malém bytečku a už to řešit budu muset.

Proto můj dotaz směřuje na zvukovou izolační desku. Máte s tím někdo zkušenosti?

Co mám načteno, tak dobrá varianta je i například dřevotříska či OSB s rockwoolem, což by pro mě byla také varianta a nebo nákladnější místo rockwoolu dát lisované akustické desky což je tedy raketa za m2.

Budu stavět znovu od nuly, takže vnitřní prostor boxu cca 140×70×220 (š×h×v), ta výška je schválně, uvnitř to nejspíše "přepažím" pro prostor na ventilaci, ale možná že i ne. A bude to pro LED QB, TD Silent + filtr + tlumič hluku + transformátorový reg. otáček a tak dále.

Hlavně mě zajímá, jestli zde máte někdo zkušenosti s tou zvukovou izolační deskou či skříní s izolací s rockwoolem řekněme 50mm. Či máte jiné nápady.

Děkuji Vám za případné názory a odpovědi.

Kewin

Old Post 09-11-2020 v 18:24 PM
kewin je offline   Profil uživatele kewin   Find more posts by kewin   Foto galerie člena kewin   Click here to Send kewin a Private Message   Add kewin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kewin
Stálý Člen

Karma uživatele kewin - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 2

Tak čekal jsem na odpověď 3 dny a jelikož se žádná nedostavila, tak to risknu stylem pokus a omyl. Mám tady načteno hodně, ale až praxe ukáže. Uvidím, jestli do konce roku to sestavím, ale každopádně, až to bude, tak se podělím.

Ještě jsem trošku na pochybách zda použít QB nebo COB, ale srdce mě zatím spíše táhne ke QB.

Ať se daří.

Kewin

Old Post 12-11-2020 v 16:13 PM
kewin je offline   Profil uživatele kewin   Find more posts by kewin   Foto galerie člena kewin   Click here to Send kewin a Private Message   Add kewin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 3

Čau Kewine...
Hele jako total klasika když se odhlučnuje třeba UFO je vycpat jakysi box rockwoolem takže ANO funguje to dobře

Já například odhlucnil celou skříň vrstvou 8cm rw a přes to jsem natáhl odrazovku

Funguje dobře téměř každy měkký materiál
Vata, nebo molitan atd


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 03-01-2021 v 18:02 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 4

Řekl bych ze když se podíváš na ceny

Jakoze desky a rw
Tak je asi jasno


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 03-01-2021 v 18:04 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kewin
Stálý Člen

Karma uživatele kewin - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 5

Čau, díky za odpověď,

jasně ceny jsou neúprosné, ale mě nejde o cenu. Používám TD Silent a s tím mám dobré zkušenosti. Prakticky nejvíc hluku dělá cirkulační ventilátor a šustění a tak dále, samozřejmě také výstup z odtahu, ale není to tak zlé. Doteď používám regulátor otáček (transformátorový), který i s pacháčem funguje dobře, ale nesmí se v květu regulovat na nízký výkon, jinak pacháč neplní svou funkci tak, jak by měl.

U Těch zvukově izolačních desek jsem to bral tak, že je to jeden materiál, jeden stavební prvek a nikdo ho tady prakticky nepoužívá... Díky moc za názor

Old Post 03-01-2021 v 19:20 PM
kewin je offline   Profil uživatele kewin   Find more posts by kewin   Foto galerie člena kewin   Click here to Send kewin a Private Message   Add kewin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 6

Jakoze jdou dělat věci no😀
Například ofuk pokud mas místo dej velký vetrak na malé otáčky je slyšet méně než malý naplno

Konec vzduchu můžeš nasadit více za sebou se zvetsujicich trubek Jakoze rozšířit konec a použit hladké trubky tím odejde naráz vzduchu při proudění ..

Funguje dobře


K tomu páchači a výkonu bych asi ani nic nereguloval v květu je lepší kvůli plísní odtáhniut co nejvíc navíc ten páchač odejde dřív

Ten silent když zabalis do molitanu a ďas to do nějakýho boxu/krabice tak taky hodně utlumiš

No a sonoflex

A budes na nějakým minimálním maximu

Si myslim


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 04-01-2021 v 07:31 AM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:05 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3667090 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív