Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » plíseň či hniloba po stopadesáte
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
domza
Nový Člen

Karma uživatele domza - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2020
Příspěvků: 6  

Dotaz plíseň či hniloba po stopadesáte Příspěvek č. 1


Ahojte všichni, nastal podzim takže klasický dotaz k hnilobě / plísni.
Jedu outdoor sativu noname a potřeboval bych ještě dojet říjen - s tímhle počasím teda nevím nevím.

Potřebuji přesněji poradit, o co se jedná - jestli o plíseň nebo o hniloba po poškození škůdcem nebo něco jiného ?
Mám to na každé páté palici a denně odstraním tam hrstku suchých? paliček / kalichů

Měl jsem a stále mám( aktuálně denně najdu max.5 malých housenek) problém s housenkami - něco jako píďalky, ale celé černé co žraly i palice( první den jsem jich pozabíjel přes 100 a takové velké potvory 3cm)

A problém je viz foto - vypadá to jako hniloba, ale je to suché, nikde žádné náznaky šedé plísně.
Začne to spojením mezi palicí nebo kalichy a stonkem a to spojení je nějak poškozené a v tom okamžiku tu paličky / kalichy na ničem nedrží a jsou tam jen volně a začne docházek k hnilobě/schnutí/plísni?

Každý 3 den za špatného počasí nebo po deštích aplikuji směs hřebíčku a skořice proti plísni + teď bych chtěl zkusit Cornellovu směs proti plísním ( 1 lžička sody + 1 lžičky řepkového oleje + 1 lžička saponátu na 4l vody )


Snad nevadí že dávám externí odkaz na fotky
začne to takhle - stonek + palička, která na ničem nedržela a jde vidět, že spodek začíná mít hnědou / jantarovou barvu
https://ibb.co/PYhR8cN
https://ibb.co/QF3qZZZ
a takhle vypadá zvětšená vytažená hnědá a suchá část, která je na fotce.
https://ibb.co/Ks2PGr1

Old Post 27-09-2020 v 17:43 PM
domza je offline   Profil uživatele domza   Find more posts by domza   Foto galerie člena domza   Click here to Send domza a Private Message   Add domza to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vana
Stálý Člen

Karma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 309  

Re: plíseň či hniloba po stopadesáte Příspěvek č. 2

citace:
Původní příspěvek od domza
Ahojte všichni, nastal podzim takže klasický dotaz k hnilobě / plísni.
Jedu outdoor sativu noname a potřeboval bych ještě dojet říjen - s tímhle počasím teda nevím nevím.

Potřebuji přesněji poradit, o co se jedná - jestli o plíseň nebo o hniloba po poškození škůdcem nebo něco jiného ?
Mám to na každé páté palici a denně odstraním tam hrstku suchých? paliček / kalichů

Měl jsem a stále mám( aktuálně denně najdu max.5 malých housenek) problém s housenkami - něco jako píďalky, ale celé černé co žraly i palice( první den jsem jich pozabíjel přes 100 a takové velké potvory 3cm)

A problém je viz foto - vypadá to jako hniloba, ale je to suché, nikde žádné náznaky šedé plísně.
Začne to spojením mezi palicí nebo kalichy a stonkem a to spojení je nějak poškozené a v tom okamžiku tu paličky / kalichy na ničem nedrží a jsou tam jen volně a začne docházek k hnilobě/schnutí/plísni?

Každý 3 den za špatného počasí nebo po deštích aplikuji směs hřebíčku a skořice proti plísni + teď bych chtěl zkusit Cornellovu směs proti plísním ( 1 lžička sody + 1 lžičky řepkového oleje + 1 lžička saponátu na 4l vody )


Snad nevadí že dávám externí odkaz na fotky
začne to takhle - stonek + palička, která na ničem nedržela a jde vidět, že spodek začíná mít hnědou / jantarovou barvu
https://ibb.co/PYhR8cN
https://ibb.co/QF3qZZZ
a takhle vypadá zvětšená vytažená hnědá a suchá část, která je na fotce.
https://ibb.co/Ks2PGr1


Zdárek, projel jsem text jen očima každopádně to na fotce je plíseň.. buď to musíš vystřihávat nebo lepší ustřihnout celou napadenou palici/větev. Jakmile se to začne šířit rychlejš tak bohužel sklidit celý.

Old Post 30-09-2020 v 10:38 AM
Vana je offline   Profil uživatele Vana   Find more posts by Vana   Foto galerie člena Vana     Add Vana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 3

Tak tak.. je to tak s každou plísní. Objevi se většinou v době, kdy už to nelze ničím stříkat, jelikož je tam ochrana lhůta. Při větším napadení rozhodně sklidit.
Neboj nejsi jediný. bojuje s tim téměř kazdy outdoor pestitel. Každý rok mi plíseň sežere ty nejlepší vrchy u většiny odrůd (minulý rok min. pul kg vyhozeno)
Už jsem to řešil s hodně growerama a jeden mi řekl že největší prevence je pro nej zamezit vzlinani vlhka z půdy pod rostlinami a ze pouziva linoleum. Zamezis tim i růstu plevelu okolo, ktery též zadrzuje vlhkost. Bude to mit určitě nějaký vliv, ale treba ja mam fleky v přírodě a udelat neco takového, tak je z toho pěst na oko a misto by bylo brzo odhaleno. Na zahrade ale určitě +. Jinak moc nezalevat. Rostlina v květu už nepotrebuje tolik vláhy.. kor kdyz je ve volne zemi, kde si snadno pro vodu nekam sáhne korenama.
BTW. Drive jsem pouzival jako prevenci Bud rot stop (250 ml za 600 takže draha sranda) a i tak to plíseň chytlo. Pomohlo to ale, kdyz jsem striknul na jiz napadena místa po odstranění loziska. Misto pak následně zaschlo a vetsinou se v danym místě plíseň dal nesirila.

Thomas V.

Old Post 01-10-2020 v 11:02 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:03 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1314200 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív