Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Pomoc plíseň na kmenu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Hanszch
Nový Člen

Karma uživatele Hanszch - 47% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 18 

Pomoc plíseň na kmenu Příspěvek č. 1



Zdravím,
Na kmeni jedné femky fotopriody jsem nalezl takovou zábavu. Viz foto.
Jsem začátečník a tohle se mi ještě nestalo.
Je nějaká šance záchrany?
Napadlo mě to oskrabat a dezinfikovat, má to cenu, prosím poraďte...
Člověk se s tím sere, cpe do toho prachy a pak to hnije bo co.
Díky za reakce
Hezký den

Old Post 12-08-2020 v 05:11 AM
Hanszch je offline   Profil uživatele Hanszch   Find more posts by Hanszch   Foto galerie člena Hanszch   Click here to Send Hanszch a Private Message   Add Hanszch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AppleMan
Stálý Člen

Karma uživatele AppleMan - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 2

Ahoj, rozhodne zkusit vydezinfikovat a snad zastavíš postup. Bohužel dochází k nekróze, vyrob provizorní dlahu, ať se ti to nezlomí, od spodu stonku tak 30 cm nad ránu, záleží zda budou proudit živiny, pokud ano, vzpamatuje se.
Potírej to peroxidem, stačí z lékárny, 3%.

Přeji hodně štěstí.

Old Post 12-08-2020 v 06:14 AM
AppleMan je offline   Profil uživatele AppleMan   Find more posts by AppleMan   Foto galerie člena AppleMan   Click here to Send AppleMan a Private Message   Add AppleMan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanszch
Nový Člen

Karma uživatele Hanszch - 47% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od AppleMan
Ahoj, rozhodne zkusit vydezinfikovat a snad zastavíš postup. Bohužel dochází k nekróze, vyrob provizorní dlahu, ať se ti to nezlomí, od spodu stonku tak 30 cm nad ránu, záleží zda budou proudit živiny, pokud ano, vzpamatuje se.
Potírej to peroxidem, stačí z lékárny, 3%.

Přeji hodně štěstí.


Ahoj, díky moc za tip. Rozhodně to tak udělám
Už začíná kvést
Přemýšlím, že to předtím ještě trochu oskrabu nebo okrojim a pak až vezmu dezinfekcí, co myslíš?
Krásný den přeju

Old Post 12-08-2020 v 06:25 AM
Hanszch je offline   Profil uživatele Hanszch   Find more posts by Hanszch   Foto galerie člena Hanszch   Click here to Send Hanszch a Private Message   Add Hanszch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 4

Klidně bych zkusil jako desinfekci i silnější alkohol. Pokud je to mazlavý, slizovitý, tak to opatrně oškrábej. Pokud je to suchý, tak bych neškrábal.

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Old Post 12-08-2020 v 07:44 AM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanszch
Nový Člen

Karma uživatele Hanszch - 47% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Dead Cat
Klidně bych zkusil jako desinfekci i silnější alkohol. Pokud je to mazlavý, slizovitý, tak to opatrně oškrábej. Pokud je to suchý, tak bych neškrábal.


Ahoj
Díky za tip.
Mam doma po covidku nějaký dezinfekce, technický líh, ten peroxid, nějaká mýdla...chlast doma nemám, nechlastam
Co by mohlo být best? Klidně dojedu koupit něco, mám cestu do lékárny.
Ráno to bylo mazlave, uvidím odpoledne jak to bude až dovalim z práce.


Díky všem za případné tipy
Kdyby to nebylo na hlavním stonku, uriznu to a hotovo, ale takhle hnít na 4. Patře je nahovno

Old Post 12-08-2020 v 07:51 AM
Hanszch je offline   Profil uživatele Hanszch   Find more posts by Hanszch   Foto galerie člena Hanszch   Click here to Send Hanszch a Private Message   Add Hanszch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanszch
Nový Člen

Karma uživatele Hanszch - 47% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 6

Ještě mě napadlo, na různé plodové zeleniny, rajce, paprika a tak se používají takové ty bio fungicidy...teď mě z hlavy napadají ibefungin nebo trichodex.
Co použít i takovou věc, co si o tom myslíte?
Nebo případně jiné srandy...ale chemii jako je previcur, ridomil nebo kuprikol mi přijde dost hardcore, co myslíte?
Díky za postřehy a reakce víc hlav víc ví
Hezký den vám všem a ať to roste

Old Post 12-08-2020 v 10:44 AM
Hanszch je offline   Profil uživatele Hanszch   Find more posts by Hanszch   Foto galerie člena Hanszch   Click here to Send Hanszch a Private Message   Add Hanszch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hefaistos
Stálý Člen

Karma uživatele Hefaistos - 93% PěstitelskáKarma uživatele Hefaistos - 93% PěstitelskáKarma uživatele Hefaistos - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 7

Zdar, jen tak pro zajímavost. Co to je za odrudu a od jaké seed banky? Zajímá mě to protože se mi to letos stalo taky, poprvé za 17 let pěstění venku a všechno od sweetseeds. Přeji ti víc úspěchů než u mě, celé mi to uhnilo a odpadlo ..

Old Post 05-09-2020 v 07:27 AM
Hefaistos je offline   Profil uživatele Hefaistos   Find more posts by Hefaistos   Foto galerie člena Hefaistos   Click here to Send Hefaistos a Private Message   Add Hefaistos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:55 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
07-03-2018 - Pomoc - Plíseň na kořenech (asi) - 1 odpovědí
13-08-2017 - Plíseň na kytce - 6 odpovědí
28-03-2012 - Plíseň na keramzitu - 10 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1931200 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív