Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » Rajčata a jahody v boxu 60x60x160 prosím o pár rad a zkušeností
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5
Autor
Téma 
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 33




Čau groweři, bohužel mi sem nejdou nahrát fotky ani po zmenšení, plus dalších pár problémů se systémem, tak nemůžu dělat pravidelný update.
Zkusim to zase večer, snad to nějak půjde tak zatím čau.

Edit: Tak ani teď se mi nepodařilo přidat fotky, ba ani novou reakci. Tak snad půjde napsat reakci alespoň takhle přes editování staršího příspěvku. Jestli to nepůjde, tak už updatovat nebudu, bez fotek je to celkem zbytečné..

Edit2: Zkusil jsem změnit velikost obrázku z 800x600 na 1000x750 a jde to, huráá

Rajčata už začínají hezky kvést, za chvíli si zahraju na opylovače

Majoránka krásně voní. Nedávno zasazená majoránka vyklíčila a pomalu začíná růst

Jahody se celkem rozrostly, jeden list je na nich trochu zkroucený (nevím proč)

Heřmánek taky hezky roste. Teplota den 23 - 24°C noc 19-20°C

Zatím jsem spokojený.

Foto 1: komplet osazenstvo
Foto 2: rajčata
Foto 3: heřmánek, jahody a 2x majoránka

Naposledy upravil RCUI 12-11-2020 v 19:10 PM

Old Post 12-11-2020 v 15:54 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 34






Čau groweři, uplynul další týden, tak je tu další update.

Jsem celkem spokojený, jen nevím proč mi schnou jen některé špičky listů heřmánku. (myslim si, že to bylo tím, že jsem zalil s honjkama, ale bylo to fakt slabě naředěno, tak nevím.. od té doby zalévám jen vodou)

Objevil jsem první rajče (plod )

Majoránku jsem ostřihal a dal sušit (už měla náznaky květu, tak jsem ji stříhnul cca 5cm nad substrátem)

Zálevám stále s pH 6,3-6,4.
Naliju večer 3l do vany a druhý den ráno už tam nic není.

Že mám zalít poznám potěžkáním květináčů.
Když jsou některé ještě těžké a některé ne (většinou potřebují zalít dřív rajčata, protože celkem chlastají) tak je podložim a naliju do vany vody míň. Pravidelně druhý den ráno ve vaně nic není, tak podložené květináče položím zas zpět normálně, jak jsou.

Do boxu se chodím dívat cca 100x denně Někdy si ho otevřu a jen tak sedím a čumim do něj třeba 15 minut a koukám na ty všechny rostliny.. Ony to určitě cítí a proto mi dělají radost a hezky rostou

Tak za týden zase zdar.

1.foto všichni pohromadě
2.foto první objevené rajče (plod)
3.foto heřmánek a jahody
4.foto střihnutá majoránka a její mladší ségra
5.foto jahody
6.foto rajčata

Old Post 19-11-2020 v 18:37 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 35



Tady jsou ta rajčata
Edit: ještě snad už dobře otočená fotka prvního plodu rajčete.

Old Post 19-11-2020 v 18:39 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 36






Zdar groweři.
Mám další update.
Všechno roste, jen ten heřmánek trochu zlobí..
Na každé rostlině rajčete je už minimálně jeden plod. A na spoustu dalších je zaděláno
Zalévám vodou s upraveným pH 6,3 - 6,4
Teplota den stále 23 - 24 °C
noc 19 - 20 °C ( na fotce, kde je vidět teplota je teprve chviličku zhasnuto, tak teplota teprve klesá)
Odtah jede na 1. stupeň výkonu ze dvou
Světlo stále na 200W
Ofuk jede nonstop

Foto 1: Komplet osazenstvo
Foto 2: První plod (už celkem vyrostl)
Foto 3: Jahody
Foto 4: Heřmánek (trochu defekty)
Foto 5: Majoránka

P.S.: Stále se nepřipojuje přes https, furt mi vyskakují varovná okna, když chci jít někam kamkoliv na grower. Upřímně... Mně je to celkem fuk, dávám sem fotky bylinek a zeleniny, ale co ostatní?
Nezlobte se, ale přijde mi to trochu nefér vůči nim..

Old Post 25-11-2020 v 21:27 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 37

Zdar groweři, rozhodl jsem se pořídit větší box. V 60x60 je málo místa.. Místo mám nakonec na 120x60, tak jsem opět oslovil uživatele Growplace a box už je objednaný.
Tak zítra bude poslední update z malého boxu a příští středu už možná bude z nového, většího Zatím zdar.

Old Post 01-12-2020 v 19:17 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 38






Zdar Groweři, další týden pryč, tak je tu pravidelný update..
Rajčata začala zlobit, začala trochu žloutnout a pár listu usychat. Myslím, že je to asi malou zálivkou bez výživy.

Heřmánek taky a začal k tomu hezky kvést.

Tak dnes dostala rajčata zálivku s maximální možnou dávkou (dle tabulek) Grow (4ml/l) a ještě i PK 13-14 (2ml/l)

Už se v boxu celkem mačkají, tak už se těšim, až bude větší box. Až box bude, tak rajčata a jahody přesadim do vetších květináčů. (11l)

Majoránka a jahody rostou bez problémů

Teplota den 21-24°C podle toho jak dlouho je otevřená větračka..
Teplota noc 19 - 20°C
Vlhkost okolo 65% (na fotce je 43%, protože byla dlouho otevřená vetračka)

Foto 1 Komplet osazenstvo
Foto 2 Rajčata-listy
Foto 3 Rajčata listy
Foto 4 Rajčata listy
Foto 5 Heřmánek

Mohl by někdo napsat svůj názor na to schnutí listů? Myslíte, že je to "jen" tou zálivkou? Případně jakou myslíte, že dělám chybu?

Napadla mě ještě vzdálenost od světla,
ale nejvyšší vetvička rajčete je od světla 52cm vzdálená, tak to asi bude v pohodě..

Od teď budu dávat výživu buď každou každou zálivku, nebo každou druhou zálivku.

Tak se mějte a za týden (možná už v novém ) zase zdar!

Old Post 02-12-2020 v 17:00 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 39


Čau groweři, mám novinku!
Objevil jsem první květ budoucí jahody
A další cca tři jsou před rozkvětem
Jen ta rajčata mi dělají starosti... snad to vyřeším přesazením a tím pádem i bude víc místa pro kořeny.
Přesadil bych je hned, ale to by se mi už nevešel zbytek rostlin do boxu.

Old Post 03-12-2020 v 15:28 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 40

Tak jsem situaci vyřešil tak, že jsem vyndal majoranku ven na kuchyňskou linku a rajčata jsem přesadil hned do Growmixu. Těch pár dní na lince majoránka určitě vydrží.

V pondělí mi bude odeslán nový stan, takuž se těšim Asi do nej ještě nejakou bylinku přidám.. Uvidim, kolik mi bude zbývat místa..
Tak při dalším updatu zdar a užijte si víkend

Old Post 05-12-2020 v 06:56 AM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 41






Zdar groweři.
Další týden za mnou, tak vkládám další fotky.

Událo se pár změn:
První, největší a z které mám největší radost, je nový grow box Mamooth Pro + 120L (120x60x160)
Dal jsem ho mezi postel a okno, takže mám výhled přímo na něj. Tak jsem si ho včera rozepl a chvilku jsem jen ležel a kochal jsem se
Jen teda ten zip mi přijde proti Diamond boxu takový, že nepůsobí moc robustně.

Druhá změna je, že šla pryč majoránka a heřmánek. Přelil jsem je, debil.. a začaly plesnivět stonky směrem od substrátu. Tak šly do koše a nechávám prostor rajčatům a jahodám a asi ještě něco přisadím. Uvidíme..

Třetí změna je, že se rajčata od minule dala do kupy. Přesadil jsem je do 11l květníků a od té doby začaly růst nové, zdravé výhonky a i to žloutnutí ustalo.
Teď jen čekám na substrát a přesadím i jahody.

A čtvrtá a poslední změna je, že rostlinám jahod už začínají růst i plody a čím dál víc květů

Teplota přes den: celý den stabilních 23,5°C vlhkost 55-60 %
Teplota přes noc: Mezi 19- 21°C vlhkost 60-65%

Foto 1: Výhled z postele
Foto 2: Komplet osazenstvo
Foto 3-5 Zmátořená rajčata
Foto 6-8 Jahody (už si zaslouží taky přesadit)


Na závěr bych chtěl opět poděkovat uživateli Growplace. Je to profík a rychlost jeho odpovědí je až neuvěřitelná
Příští nákup týkající se pěstování bude opět u něj!!

Tak za týden zase zdar!

Old Post 10-12-2020 v 18:18 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 42




A tady ty jahody.

Old Post 10-12-2020 v 18:21 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 43






Zdar groweři, dnes updatuju o den dříve, zítra nebude čas..
Vše hezky roste, problém s rajčaty je vyřešen přesazením a už vypadají zase dobře a nahodila spoustu dalších malých plodů.
Myslím, že první začnou za chvíli zrát.

U jahod se objevuje čím dál víc květů a už je i pár plodů

Přemýšlím, že bych si pořídil plug and plant a posunul moje pěstování na další level. Ale zatím o tom jen přemýšlím... Upřímně mě to ale celkem láká..

Teplota přes den 23,5°C, vlhkost občas trochu vzroste na 70%, ale jinak mezi 55-60%
Teplota přes noc 19-21°C, vlhkost 65-70%

Foto 1: Komplet osazenstvo
Foto 2-4: Rajčata
Foto 5a6: Jahody

Za týden zase zdar a sílu!






RCUI

Old Post 16-12-2020 v 20:41 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 44


Tady ještě poslední fotka

Old Post 16-12-2020 v 20:45 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 45



Čau groweři, rajčata začala pomalu zrát, tak hodim dvě fotky. Jinak se nic nezměnilo. Dcerce moc chutnají
Přeju vám všem klidný nový rok, parádní výpěstky a zdraví...to máme jen jedno..
Tak čus bus.

Naposledy upravil RCUI 27-12-2020 v 15:47 PM

Old Post 27-12-2020 v 15:11 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozák
Nový Člen

Karma uživatele Kozák - 9% PěstitelskáKarma uživatele Kozák - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 46

Zdravím,

moc se mi tvůj počin líbí. Také jsem chtěl doma svítit na nějakou bylinku nebo jahodu, ale prostoru mám ještě méně. Chtěl bych se zeptat jestli je poznat rozdíl v chuti?

Přeji mnoho zdaru v roce 2021.

Old Post 01-01-2021 v 11:19 AM
Kozák je offline   Profil uživatele Kozák   Find more posts by Kozák   Foto galerie člena Kozák   Click here to Send Kozák a Private Message   Add Kozák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 47

citace:
Původní příspěvek od Kozák
Zdravím,

moc se mi tvůj počin líbí. Také jsem chtěl doma svítit na nějakou bylinku nebo jahodu, ale prostoru mám ještě méně. Chtěl bych se zeptat jestli je poznat rozdíl v chuti?

Přeji mnoho zdaru v roce 2021.


Taky zdravím, děkuju
U rajčat je rozdíl oproti supermarketu je fakt veliký. A oproti rajčatům ze zahrady jsou trošku chuťově slabší, ale furt je to oproti těm z obchodů v zimě nebe a dudy..

Před chvilkou jsem měl druhou zralou jahodu (první dostaly dcerky) a na té nebyl znát rozdíl vůbec žádný. Je stejně výborná, jako ty lesní, jen je o něco větší, protože je to jiná odrůda. Koukal jsem a mám tam spoustu malinkých jahod, které budou dozrávat cca stejně, tak už se těšim

Jen bych příště nesázel tolik semínek jahod k sobě. U rajčat je to cajk, tam to ničemu nevadí.

Budu dělat nějaké další nové foto, tak bude update. Nevím, jestli to stihnu ještě dnes, ale budu se snažit.

Old Post 01-01-2021 v 17:12 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RCUI
Stálý Člen

Karma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% PěstitelskáKarma uživatele RCUI - 2% Pěstitelská

Registrován: Jul 2020
Příspěvků: 69 

Příspěvek č. 48






Čau groweři.
Rajčat zraje čim dál víc. Jahody zatím dvě, ale dorůstají další a další.

Napadlo mě, že zkusím ještě česnek. Stroužek jsem zasadil před třemi dny a dneska vyklíčil. Dal jsem do boxu ještě rýmovník, ale jen aby hezky zakořenil, pak asi půjde do místnosti k oknu, uvidím.
Třeba ho tam nechám, třeba ne.

Rajčata pijou, jak vzteklá. Podle toho taky rostou

Ještě jsem si vymyslel další počin, ale čekám, až přijdou další věci na něj.

Foto 1: Komplet osazenstvo
Foto 2-5: Rajčata
Foto 6,7: Jahody
Foto 8: Teplota, vlhkost
Foto 9: Řízky rýmovníku
Foto 10: První červené rajče

Mějte se všichni hezky, za týden zase zdar.
RCUI

Old Post 01-01-2021 v 18:13 PM
RCUI je offline   Profil uživatele RCUI   Find more posts by RCUI   Foto galerie člena RCUI   Click here to Send RCUI a Private Message   Add RCUI to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:00 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1911700 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív