Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Trápí mě problém. Listy /výživa?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
zdarec
Nový Člen

Karma uživatele zdarec - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 9  

Trápí mě problém. Listy /výživa? Příspěvek č. 1

Zdravím kolegové. nikdy se mi nestal tento problém trápí mě již třetí kolo posobe. Dvakrát v hlíně teď i v kokosu.
1.2m X 1.2m homebox
Led 900w viperaspectra (dělalo to i u 600w sodíku v předchozích dvou kolech)
Kokos a perlit jako médium pH vytoku 5.9-6.0
V hlíně v předchozích kolech bylo pH 6.4 6.5
Hnojim canna Coco a b rhizo enzym a co 3ti zálivku ca mg*problém vykazují jen 3rostliny z 12ti...

Myslel jsem že to je nedostatek mg nebo ca. Nebo přebytek?
Mám vysadit ca mg úplně? V co jedete cannu třeba poradíte.

Jako hniloba mi to nepřijde.
Odtah 320m3. Aktivní pritah 150m3 2x klips větší. Vlhkost 50

Teplota den 23 až 26. Noc 18 22

Toto třetí kolo jsem změnil na kokos a LED a kytky rostou evidentně lépe než v hlíně a hps. ale problém se stále ukazuje.
Přikládám dvě foto problému.


Všem děkuji za rady toto téma smažu po cca týdnu ať to tady nezajebavame )

Old Post 11-05-2020 v 15:38 PM
zdarec je offline   Profil uživatele zdarec   Find more posts by zdarec   Foto galerie člena zdarec   Click here to Send zdarec a Private Message   Add zdarec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdarec
Nový Člen

Karma uživatele zdarec - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 2



Foto

Old Post 11-05-2020 v 15:41 PM
zdarec je offline   Profil uživatele zdarec   Find more posts by zdarec   Foto galerie člena zdarec   Click here to Send zdarec a Private Message   Add zdarec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 3

Ahoj. Za mě určitě prehnojeno mg. Hořčík se podílí na pigmentu a ty je máš hodně tmavý a za druhe pálí to listy od kraje na starších listech. Je to i ve FAQ. Nepíšeš jaké máš EC. To je taky podstatná věc u kokosu. Jaké EC má vstupní voda. jaké jim michas a jaký je výtok. Podle toho se pak ridis. Kdybych měl tvrdou vodu (vysoke vstupní EC) s tim pridavanim Ca a Mg bych byl opatrnej.

Thomas V.

Old Post 11-05-2020 v 17:11 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 4

Nikde nepises EC vstupnej vody, a idealne aj rozbor.
Pri canna coco sa neodporuca pridavat perlit, canna coco obsahuje menej K, ktoreho je dost v kokose, a tym ze ho zriedis s perlitom tak K moze byt nedostatok.

To stale ale nevysvetluje preco si mal problemy aj v hline a pri HPS.
Napis viac info.
Ake EC vody, kolko Calmagu si tam lial a akej znacky, aky typ kokosu, cim si hnojil hlinu, aky typ hliny, ktore rastliny maju problem a ktore nie, ci je rovnaka genetika, ci problemy maju te mensie alebo vacsie. Obsiahni toho co najviac.

Old Post 11-05-2020 v 20:36 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdarec
Nový Člen

Karma uživatele zdarec - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 5

EC vstup 0. 1

Micham na cca 1.6 až 2. Výtok měl teď EC 2.4 kytky mají dva tynd yz klonů vše jedna genetika. Vyšší výtok EC 2.4 bude nejspíše tím že zalevam jen 0.7litru a moc toho nevyteka jednou za týden to provalim 3ma litrama vody ať mi odtece zbytkové Hnojivo uložené v kokosu (poplach) mám doma Ghe flashclean na proplachy ale ještě jsem jej nepoužil.

Calmag jsme použil zatím 1 X a začal problém nicméně jsem ho použil jen 0.3ml na litr vody i když se píše v dávkování 0.1az1ml litr jedna se o Calmag od ATA
Co vím tak by se měl používat při pěstování v kokosu jednou za třeba 10 až 14dnu. Takže jak sme to tím mohl prepalit nechápu.

Minule kolo neřešíme mohl být i špatný box... Cistil jsem. Ho jednou savem proti plísní a od té doby mi v něm dva kola. Vše pochcipalo. To jsem box několikrát vymil vodou
Nebo to mohlo být hlínou nebo hnojivem. Od biobizz. Nevím faktorů je hodně nikdy se mi nestalo takové problémy. Teď mám box nový a problém je jen u dvou tři kytek.

Včera jsme udělal poplach vodou .

Old Post 12-05-2020 v 15:06 PM
zdarec je offline   Profil uživatele zdarec   Find more posts by zdarec   Foto galerie člena zdarec   Click here to Send zdarec a Private Message   Add zdarec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 6

No vidíš to a jsme doma...Moc krmíš nic víc. EC 2 nejedu ani v plnym květu v kokose. To musi být velká dávka hnojek když udelas z 0.1 na 2. Už to ti může být divný. Ty kytky ve fázi co je mas by měli dostavat tak 1.4 a rozhodně nemít na výtoku 2.4.
To, že máš takovej vysokej výtok znamená, že kytkám moc krmíš a je třeba udělat proplach cistou vodou, coz si udělal dobře, ale záleží hlavne jestli si taky srazil to EC aspon pod 1 když je čistá 0.1.... no a následně pak ubrat tak na 1.4. I tím, že zalivas stylem ,,nic nevytece'' znamená, že se ti to bude zasolovat jak blázen.
Zkrátka hlidej si pH a EC! a mysli na to, že někdy méně je více.
Měj se krásně a ať ti to roste!

Thomas V.

Old Post 12-05-2020 v 18:49 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 7

Jak pise vachy moc velke EC.
Ak mas vstup 0,1 tak calmagom sprav na 0,4 a hnojkami dopln na 1 max 1,2, potom v pripade potreby zvysuj.
Kokos nepreplachuj cistou vodou ale slabym roztokom s hnojkami, 0,4 ec.

Old Post 13-05-2020 v 11:16 AM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdarec
Nový Člen

Karma uživatele zdarec - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 8

takze cal mag mam normalne pouzivat?

proplachem jsem snížil na 1,6 vytok . mám to ještě zkusit srazit k jedničče až ?

Old Post 13-05-2020 v 17:42 PM
zdarec je offline   Profil uživatele zdarec   Find more posts by zdarec   Foto galerie člena zdarec   Click here to Send zdarec a Private Message   Add zdarec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 9

Pořádně je propláchni s enzymy a kořenáčem a než se rozjedou, hnoj "na list" ;-)

Old Post 13-05-2020 v 18:46 PM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdarec
Nový Člen

Karma uživatele zdarec - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 10

díky

Old Post 13-05-2020 v 19:30 PM
zdarec je offline   Profil uživatele zdarec   Find more posts by zdarec   Foto galerie člena zdarec   Click here to Send zdarec a Private Message   Add zdarec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 11

Blbost dělat proplach s hnojkama. Ten výtok srazis mnohem rychleji cistou vodou. Ty potřebuješ co nejméně nasycenej roztok a čistá voda ti naváže pri proplachu mnohem víc a navíc mnohem rychleji to vycistis a navíc nebudeš vylejvat hnojky navíc. Můj názor.. nerikam ze to jde i jinak.
A k tomu Calmag.. klidně přidávat trochu pokaždé vzhledem k te mekke vode jak radí Johny.. radeji bych ale vic jk na 0,3 nesel vzhledem k prehnojeni.. je treba se ridit hlavně očima a sledovat listy.
Zatim

Thomas V.

Old Post 13-05-2020 v 20:54 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdarec
Nový Člen

Karma uživatele zdarec - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 12

proplach jsem delal voda plus GHE flashclean srazil jsem EC vytoku na 1,1-1,2

pote jsem prolil rhizotonicem a enzymama a davkou A plus B s EC 1,1

vytok byl 1.1

necham je tak trosku proschnout u ledek si myslim tak 4dny bez zalevani . snad se za tu dobu vzpamatuji jde videt že jsem jim dal pořadnou dardu a docela dost listu to schytalo.

pote nasadim uz kazdou zalivku co 2dny (denne je blbost ledky to moc nevysusuji) vodu s A plus B ryzotonicem a enzymem a jemně s calmagem -->(budu davat 0,1ml na litr) na celkove EC 1.1 a budu postupne zvysovat az na 1.5EC a za 14dnu přepnu...jestli se teda dožijou ..

díky za rady. jel sem deset let hlinu tak sem to u kokosu tim hnojenim trochu posral. máte u mě vsichni káčka

budu informovat jestli se vzpamatují nebo ne

Old Post 14-05-2020 v 19:06 PM
zdarec je offline   Profil uživatele zdarec   Find more posts by zdarec   Foto galerie člena zdarec   Click here to Send zdarec a Private Message   Add zdarec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 13

jinak, kdyby jsi měl někdy deficit, tak v hnojení na list jsou nejrychlejší ledek vápenatý (Ca(NO3)2) a hořká sůl (Mg(SO4)2) + Vitality komplex

Old Post 14-05-2020 v 21:55 PM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdarec
Nový Člen

Karma uživatele zdarec - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 14

vypada to ze se nevzpamatovali vse je v háji.

Old Post 22-05-2020 v 18:45 PM
zdarec je offline   Profil uživatele zdarec   Find more posts by zdarec   Foto galerie člena zdarec   Click here to Send zdarec a Private Message   Add zdarec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 15

Tak zkus ještě vydělat z květináčů, odstranit část kokosu a smíchat/dosypat se zeminou. Třeba v Bauhausu je zemina s mykorhizou. No a pořádně zalít vodou bez hnojek.

Old Post 22-05-2020 v 19:25 PM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 16

Nikdy som nechápal ľudí čo dávajú hnojky v takých vysokých hodnotách, hlavne začiatočníci častokrát takto veľa prehnojujú a potom sa čudujú, keď to majú na totál spálené. Vždy odporúčam sa držať pravidla menej je viac a prihnojiť sa dá vždy.

Old Post 23-05-2020 v 04:50 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:00 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8214610 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív