Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Arduino automatizace pěstírny - společný vývoj, vysvětlení pro začátečníky.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5
Autor
Téma 
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 65

citace:
Původní příspěvek od rel10oc


ahoj, máš dobré myšlení, ale v dnešní době kdy levna činska elektronika dominuje trhu, se s timhle nemusiš tak moc 'namahat' sám, pokud to ovšem nemáš jako zabavu, v takovém je to o jinem

osobně k automatizaci využivam činske produkty SONOFF, najdeš je napřiklad na smart-switch.cz, mrkni se co mají v nabidce, jsem si jistý že člověk s takovýmhle myšlením v tom najde to využit, co hledá.

mám 1 spinač co real time hlida teplotu/vlhkost, na zakladě toho se spoušti chytre zasuvky s zvlhčovačkou/odvlhčovačkou + ventilace navíc, pak mám 1 spinač na hlidani teploty hydro nadrže, nasledně zasuvku co spusti ventilator nad hladinou a nizke teploty hlida samoregulačni topne těleso, hladin vody hlidam tež, ale to mám teď nově + mam v planu napojit rovnou přivod vody do budoucna, najdeš tam toho určitě vic a konrketně tyhle produkty mohu doporučit, 100% spokojenost. Má to i aplikaci do telefonu, ale ty data mužeš skrz python třeba scrapnout a využit je jinde, ja si dělam 'grow logy' kde se mi zapisuje pruměr za časový usek do tabulky, ale to je jen taková blbinka navíc




To zní zajímavě, hoď sem nějaké fotky. Mne se obecně na těhle zařízeních nelíbí, že to jede přez nějaký zahraniční server... Ale pro většinu lidí to byde určitě přijatelná a o dost jednodušší alternativa.

Jak jsi psal, mne to i baví, a zárveň se u toho učím

Ať to roste

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 23-12-2021 v 14:25 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 66


Dobrý den,

Jak jsem slíbíl, posílám fotky svého posledního výtvoru. Je o dost jednodušší, ale má méně možností nastavení - což pro mé účely nevadí.

Pokud někdo víte jak tu fotku otočit dejte prosím vědět :-)

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 23-12-2021 v 14:48 PM

Old Post 23-12-2021 v 14:27 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 67


....

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 23-12-2021 v 14:28 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 68

Trochu to popíšu.

Celé to pohání Arduino Nano. Připojeny jsou následující moduly:

SHT31 - celkem přesné měřené Teploty a vlhkosti vzduchu (v boxu) přez I2C.
DS3231 - model přesného času - také via I2C
DS18B20 - senzor teploty vody
MH-Z19B - senzor CO2
20*4 I2C displej
klasický přepínač - v budoucnu bude přepínat mezi přednastavenými hodnotami
klimatu pru růst a květ.

další součástky:

Plošný spoj vyrobený na zakázku v JLCPCB - pokud bude zájem rád se podělím o
nákres(gerber file), popřípadě mám jeden navíc - klidně dejte vědět.

kondenzátor na vyrovnání krátkodobých výkyvů - možná zbytečný, chtěl jsem si to zkusit :-)

screw terminals a female headers 2.54mm - ty terminály příště zvolím větší 5.08mm - neznám české ekvivalenty

tip 120 tranzistor 2* - přez rozvaděčovou skříň s SSR relé ovládání 220v světla a ventilátoru.

lineární stabilizátor napětí 78s05cv - 5v pro moduly ať zbytečně neždímám arduino

Rektifikační diaody pro ochranu proti špatnému zapojení napájení a ještě každá o tranzistoru - asi zbytečná, trochu snižuje napětí :-).

odpor 1 kohm 2* - ochrana tranzistorů, mezi nimi a ovládacími pini arduina

odpor 10kohm - pulldown k přepínačí (šlo to vyřešit i příkazem INPUT_PULLUP)

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 23-12-2021 v 14:47 PM

Old Post 23-12-2021 v 14:35 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 69

A teď jak to funguje.

Nejdříve popíšu displej od začátku do konce.

čas
VPD (pokud nevíš googli vapour pressure defficit) - spočítaný z teploty a vhkosti vzduchu,
stav přepínače
teplota a vlhkost vyduchu
teplota vody
hodnota CO2

a stav spotřebičů - zda větrá (a jak dlouho) a zda svítí (DEN/NOC).

V současném nastavení pouze svítí podle denní doby a větrá - podle teploty a vlhkosti - právě předělávám aby to bylo podle teploty a VPD. Čili nyní načte všechny hodnoty z modulů a rozhodne zda bude svítit a větrat - ostatní hodnoty jsou zatím pouze informativní - zatím.

Nyní ještě doprogramuji druhou obrazovku se statistikami za 24 hod:

počet sepnutí ventilátoru
celková a průměrná doba větrání
kolik supnutí od teploty a kolik od VPD
max a min teplota, vlhkost a VPD


V příštích verzích chci přidat posílání dat na thingspeak. a Další funkcionality

1) Doplňování nádaže bubbleru. Budu měrit 2mi nezávislými metodami množství vody v nádrži - vodotěsným ultrozvukovým čidlem a tímto bezkontaktním XKC-Y25-V. https://dratek.cz/arduino/5005-bezk...xkc-y25-v.html. Záloha bude senzor vody na podlaze :-) https://dratek.cz/arduino/1264-senz...ro-arduino.html
Dále se bude měřit EC roztoku třeba tímto https://www.laskakit.cz/cidlo-rozpu...ek-ve-vode-tds/ . A podle hodnot bude doplňovat buď pouze PH upravenou vodu, nebo vodu s živinami ze 2 různých nádrží peristaltickými pumpami. https://grobotronics.com/peristalti...v-dc.html?sl=en

- v mém minulém pěstu před 3mi lety byl muj největší problém v rychlém kolísání hladiny i ph od tohoto si slibuji, že tyhle problémy minimálně sníží.

- chtěl jsem i korekci Ph, ale to zatím nezavedu - věřím že doplňováním hladiny se výkyvy sníží a sondy na Ph jsou drahé a nevěřím v jejich dostatečnou kvalitu - hlavně pokud by byly kontinuálně ponořené v živném roztoku. Pokud budou výkyvy opět velké zkusím spíše Torus hydro kapsli, a také mám větší rezervoár.


2) event ovládání dosycování CO2 - elektický ventil od tlakové lahve, nebo alespoň zapnutí ventilátoru při poklesu.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 23-12-2021 v 15:18 PM

Old Post 23-12-2021 v 14:54 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 70

Jak jsem psal výše, klidně se podělím o soubor na výrobu plošného spoje, zrovna tak mohu poskytnout program pro arduino a event jeden plošnák mám na zbyt.

Jsou uvítány všechny názory, nápady, připomínky, dotazy.

Dostávám se do problémů s RAM - knihovny jsou veliké a glob. proměnné se mi dostávají k 60ti procentům celkové RAM. Koupil jsem si arduino nano every - má dvojnásobnou Ramku, ale bohužel jsem zjistitl že není kompatibilní s některými knihovnami pro klasické arduino nano . Ten název nezvolili šťastně..... Chápu už kolegu co tu vyvíjí opravdové profi řešení, že to rozdělil na více modulů. Možná by bylo praktičtějsí mít jedno arduino nano na sbírání dat z modulů a druhé třeba nano IOT, které umí i wifi na řízení, posílání dat na Thingspeak a připojení klávesnice, ovládacích čudlíků, přepínačú a displeje. Tím jak by měl pouze jednu knihovnu pro displej bych měl vše v ovládacím modulu více pod kontrolou a hrozilo by méně záseků....
Zatím musím zaklepat modul jel 24 hodin bez problémů.

Nechci již nic slibovat aby to nedopadlo jako minule ale pokusím se během několika měsíců vyrobit další verzi.

Ať to roste.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 23-12-2021 v 15:26 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 71

citace:
Původní příspěvek od Krteček1


..



Hoj, fotky netřeba, nic z vnitřku neuvidiš stejně snad jediný co to chce od tebe jako uživatele, je aby sis připojil kabel ke spinači a nasledně to sparoval s appkou v telefonu, jinak to pracuje po jejich aplikaci 'ewlink', pro simplicitu to bohatě stačí, spinač co hlidá prostředí stojí cca. 400 pak co zasavka to přistroj, ta stojí snad 250 jen, nasledně nastavíš sceny v aplikaci např RH > 70% co ti spusti zasuvku s odvlhčovačkou, atd. mrkni na ten link co sem ti dal, nebo pogoogli tu značku, ono co si budem lhat... těch firem co tohle děla je mraky, na ebay to třeba splašiš za ještě min, koukal jsem že některé zasuvky maji i voltmetr a další vychytavky ... samozřejmě co si člověk uděla sam z toho ma pak větši radost a chapu to nadšení, sám v IT pracuji ale tohle je tak levny a tak jednoduchy že netřeba žadne znalosti a za par korun muže i zautomatizovane prostředí relativně každý

Old Post 23-12-2021 v 16:12 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 72

Skvely, kouknu a dekuji za obohaceni diskuze!

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 23-12-2021 v 16:57 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hruškomet
Stálý Člen

Karma uživatele Hruškomet - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 73

Výborná série Krtku!

Hezky zpracovaný a vysvětlený, mám v plánu si na arduinu udělat CO 2 senzor, tak se zřejmě budu inspirovat, draslík+

Old Post 08-02-2022 v 23:10 PM
Hruškomet je offline   Profil uživatele Hruškomet   Find more posts by Hruškomet   Foto galerie člena Hruškomet   Click here to Send Hruškomet a Private Message   Add Hruškomet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 74

Děkuju, mam mhz19 a funguje dobře. Jsou na něj i knihovny stažitelný přímo v arduino IDE, nebo i pwm výstup, pokud chceš ušetřit místo v ramce a event komplikace z knihovny kterou jsi nepsal. Zkoušel jsem i mhz16, ale ten se mi nepodařilo rozchodit, myslím, že přišel vadný, zkoušel jsem to i s multimetrem a nechovalo se to jak mělo, zkoušel jsem i všelijaké knihovny….

Pomocí co2 jsem ovládal větrání, ale šlo vy ovládat i dosycování CO2. Stačí mít lahev-redukční ventil-elektromagnetický ventil(např 12v ,dá se použíť třeba i z auta na přívod plynu….)

Jinak pak už je asi dobré přidat i senzor dorazu dveří aby nesytil když máš otevřeno a něco děláš (dále by nemusel sytit kdyz vetras a kdyz je tma, ale tyhle udaje uz me arduino zna)

MHZ19B Infrared Carbon Dioxide co2 gas Sensor 0-5000ppm
https://a.aliexpress.com/_ugpEXe

https://navody.dratek.cz/technikuv-...em-spinaci.html

US $5.16 7% Off | 10Pc 3D Printer Kits Endstop Mechanical Limit Switch Module Endstop Switch Horizontal Type for RAMPS 1.4 DIY Parts
https://a.aliexpress.com/_vqZSjW

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 08-02-2022 v 23:55 PM

Old Post 08-02-2022 v 23:15 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hruškomet
Stálý Člen

Karma uživatele Hruškomet - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 75

Přesně tak, plánuju ho používat jako ovládání k přisycování CO2 a také už jen tak ze zvědavosti, elektromagnetický ventil není tak drastická investice a hlavně na to nijak nespěchám, takže třeba ho do té doby seženu i jinak

Old Post 08-02-2022 v 23:45 PM
Hruškomet je offline   Profil uživatele Hruškomet   Find more posts by Hruškomet   Foto galerie člena Hruškomet   Click here to Send Hruškomet a Private Message   Add Hruškomet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirovecz
Stálý Člen

Karma uživatele Kirovecz - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 76

Plánuju použít spoustu tvých nápadů a pastupů. Hodně mě to inspirovalo a co nejdív to rozjedu, ale nevím jestli to nestavět spíš na raspbpi.

Jen palr věcí, který jsou tam třeba pro mě důležitý, ale tady nejsou zmíněný a když jo, tak to slončí u zmínky a toť vše.

Ups, při výpadku el. Určitě přepnout na nouzový chod. Primárně čerpadla pro nft. Jeden sys bude nft, jeden drip. Pripadne zalozni okruh zavlazovani pro oba systemy.

Záplavový čidla. Těch bude určitě spousty s reakcní na nouzový zastavení přívodu vody, případně
El., nouzové čerpadlo pro přečerpání vody do odpadu.

Systémy bych chtěl pomocí serv a klapek propojit, tak aby vzduch mohl kolovat pripadne kazda jet solo a co nenvic je utesnit, kvuli co2.
Jeste nemam presnou predstavu, jak to technicky procedu to utesneni sadrosovejch boxu.,.

Zapomnel jsem zminit, ze to budou dva boxy 150x150.
Low budget topení. Odporový dráty terarijní krramický žárovk jako doteď, na termostaty.

A když už tam budu mít co2, chci an něj navázat uzavření systémů, nouzový vypnuti elektriky a vody a vypusteni co2, v pripade vyhlaseni pozarniho poplachu. U tohohle bych chtel dvoji kontrolu a v pripade ze by nezabralo co2 tak spustit treba hasicak, nebo jsem videl za cca 1,2k czk naky zhaseci hadice pro serverovny.

Navic bych chtel automaticky doplnovani vody, hnojiv, ph-, a doplnovani zvlhcovacky. U dripu eazy, po vyprazdneni nadrze po nakou hladinu se dopusti voda a doplni hnojiva presne nacasovanejma cerpadlama (hnojim dle tabulek). Ale i u nft, jednou mozna aero )), se to da vychytat urcite.

A hlavne bych chtel mit neustalou moznost nahledu do boxu a jeho okoli kamerou, abych vzdy mohl uzivatelsky zasahnout na upozorneni.

To je moje utopie jen jsem se chtel vypsat…

Old Post 08-10-2022 v 04:36 AM
Kirovecz je offline   Profil uživatele Kirovecz   Find more posts by Kirovecz   Foto galerie člena Kirovecz   Click here to Send Kirovecz a Private Message   Add Kirovecz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:15 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1708920 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív