Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Arduino automatizace pěstírny - společný vývoj, vysvětlení pro začátečníky.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5
Autor
Téma 
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 33


Ještě se mi nechtělo spát a hrál jsem si se senzorem "vyplavení". Velmi jednoduchý ale může zachránit od průšvihu.

https://www.aliexpress.com/item/328...earchweb201603_

5 jsem připojil na +5v
- jsem připojil na GND
S jsem připojil na A0

Připojil jsem to přes asi 1.5 metrů dlouhou 3linku kablík. Po zapojení na suchu odečítal 0, při dotyku vody hladina vyskočila na hodnoty kolem 200, a při plném ponoření indikační části destičky byla hodnota kolem 700.

Jako kritickou hodnotu jsem určil 100, po nahrání následujícího kódu i při dotyku hladiny serial hlásil vodu...

void setup() {
pinMode (A3, INPUT);
Serial.begin(9600);
}

void loop() {
int a = analogRead (A3);

if (a>100){
Serial.print(a);
Serial.println(" voda! ");
}

else{
Serial.println(a);
}


delay (1000);


}

Mám v plánu použít 3 krizové senzory: kouř, plamen a voda, nano má 2 interrupt piny, proto jsem tento senzor připojil na normální pin a zmíněné ponechal na požár, který mi přijde nebezpečnější.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 18-05-2020 v 22:58 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 34

Teda Krtečku ty jsi hračička. Sleduji tvé vlákno,dost věcí mám ale čas je můj nepřítel. Jediné co mi u tvého projektu zatím chybí,je vzdálený monitoring. Ovládání ani nepotřebuji,ale ta kontrola přez telefon by se hodila. Když budu mít trochu času,tak tvůj kód prostuduji a s tvým dovolením bych ho upravil pro ESP aby data odesílal na thigspeak.

Old Post 19-05-2020 v 06:17 AM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 35

Ahoj Pavle, jasne, to je supr napad, ale pockej asi na finalni verzi, jeste je to hodne surovy a je tam i nekolik chyb. Napriklad pokud by nefungoval dht22, cely by se to seklo, nema to menu, rozhodovaci algoritmy atd.

To esp ma stejne piny jako nano? To bys mohl udelat verzi " nano thingspeak" nechtel by ses toho ujmout?:-)

Jeste koukni na tohle:

https://store.arduino.cc/arduino-nano-33-iot


To ma i bluetooth, slo by to ovladat pres bluetooth na mobilu, udelali bychom jednoduchou apkuva usetrili bysme nekolik pinu za tlacitka.

Bylo by nutno doresit kompatibilitu s 3.3v, coz by ale slo zvladnout.

Jinak nevim jestli pojmem ovladani myslime to same, ale je potreba mit moznost napriklad nastavit pri jako vlhkosti se zapne ventilator - to bude ruzne dle rustove faze kyticek.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 19-05-2020 v 07:45 AM

Old Post 19-05-2020 v 06:54 AM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 36

Krtečku já používal tuto desku a ta má i 5V což je výhoda. Něco bych i dokázal sesmolit s tvou pomocí. Nejsem v tom tak dobrý jako ty a času mám fakt málo. Ani nechtěj vědět proč. 😉
Ovládání jsem myslel to, že nepotřebuji cokoliv nastavovat vzdáleně ( měnit parametry).
Tady odkaz na desku: https://m.aliexpress.com/item/32758...fefd4ea3&is_c=Y

Old Post 19-05-2020 v 13:49 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 37

Aha to vypadá opravdu jednodušeji, tak schvalně co s tim svedeme :-)

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 19-05-2020 v 14:46 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 38


Dnes jsem přidal senzor vyplavení do Mega.

Dále už bylo potřeba zjednodušit kód, zatím jsem to vyřešil funkcemi, které jsem umístil dolu.

Rozpracoval jsem funkci "void akce_prusvih()" , kterou aktivuje senzor vyplavení, ohně nebo kouře, uvedou Krtka do krizového režimu, odešlou sms (v budoucnu), bude monitorovat krizové senzory (vyplavení, kouř, plamen) a podle toho budou adekvátně reagovat (například vypne zalévání při vytopení, vypne ventilaci a odpojí všechna elektrická zařízení při požáru atd.)

Máte někdo nějaké zkušenosti s automatickým hasicím systémem, nebo elektronicky ovládaným? Nejlépe na bázi CO2.

Kod:

#include "DHT.h"
#include <Wire.h>
#include <LiquidCrystal_I2C.h>
#include <virtuabotixRTC.h>

#include "funkce.h"

#define DHTTYPE DHT22 // DHT 22 (AM2302), AM2321

const int DHTPIN {2}; // digit pin kde je připojen senzor
const int en = 2, rw = 1, rs = 0, d4 = 4, d5 = 5, d6 = 6, d7 = 7, bl = 3;
const int LCD_i2c_addr = 0x27;
const int fotodioda = A15;
const int senzor_vytopeni = A14;

LiquidCrystal_I2C lcd(LCD_i2c_addr, en, rw, rs, d4, d5, d6, d7, bl, POSITIVE);
DHT dht(DHTPIN, DHTTYPE);
virtuabotixRTC myRTC(3, 4, 5);


void setup() {

Serial.begin(9600);

lcd.begin(20,4);

dht.begin();

// nastacveni DS1302
// myRTC.setDS1302Time(00, 06, 20, 1, 18, 5, 2020);

}

void loop() {

if (analogRead(senzor_vytopeni) > 100){

akce_prusvih();

}


int t {};
int h {};
bool stav_DHT{};
nacti_DHT(t, h, stav_DHT);



int mnozstvi_svetla{};
mnozstvi_svetla = analogRead(fotodioda);

int hodiny{};
int minuty{};
int sekundy{};

nacti_RTC(hodiny,minuty,sekundy);

vypis_LCD (t, h, mnozstvi_svetla,hodiny, minuty, sekundy);
vypis_serial(t, h, mnozstvi_svetla, hodiny, minuty, sekundy);



delay (10000);

}


//**********************************definice a implementace funkci**********************

void vypis_LCD (int &h, int &t, int &mnozstvi_svetla,int &hodiny, int &minuty, int &sekundy){

if (hodiny == 0 || minuty == 0 || sekundy == 0){

lcd.clear();
}
lcd.setCursor(0,0);
lcd.print(F("Krtek je ve strehu."));
lcd.setCursor(0,1);
lcd.print(F("T: "));
lcd.print(t);
lcd.print(F("c H: "));
lcd.print(h);
lcd.print(F("%"));
lcd.setCursor(0,2);
lcd.print(F("Svit: "));
lcd.print(map (mnozstvi_svetla, 0, 1023, 0, 100));
lcd.print(F("% "));
lcd.setCursor(0,3);
lcd.print(F("Cas: "));
lcd.print(hodiny);
lcd.print(F(":"));
lcd.print(minuty);
lcd.print(F(":"));
lcd.print(sekundy);

}


void vypis_serial(int &h, int &t, int &mnozstvi_svetla,int &hodiny, int &minuty, int &sekundy){

Serial.print(F("Vlhkost: "));
Serial.print(h);
Serial.print(F("% Teplota: "));
Serial.print(t);
Serial.print(F("°C "));
Serial.print(F("svetlo: "));
Serial.print(map (mnozstvi_svetla, 0, 1023, 0, 100));
Serial.print(F("% "));
Serial.print(F("hodiny: "));
Serial.print(hodiny);
Serial.print(F(" minuty: "));
Serial.print(minuty);
Serial.print(F(" sekundy: "));
Serial.println(sekundy);

}

void nacti_RTC(int &a,int &b,int &c){

myRTC.updateTime();
a = myRTC.hours;
b = myRTC.minutes;
c = myRTC.seconds;

}

void nacti_DHT(int &a, int &b, bool &c){

a = dht.readHumidity();
b = dht.readTemperature();


if (isnan(a) || isnan(b)) {
Serial.println(F("Chyba načítání dat ze senzoru."));
a=999;
b=999;
c = 0;
}

else {

Serial.println(F("Sezor DHT funkcni."));
c = 1; }
}

void akce_prusvih(){
lcd.clear ();

do{

lcd.setCursor (0,0);
lcd.print (F(" NOUZOVY STAV!!! "));
lcd.setCursor (0,1);
if (analogRead(senzor_vytopeni) > 100){

lcd.print (F("********VODA********"));
}


delay (1000);
}

while (1>0);
}

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 20-05-2020 v 19:53 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 39

Tak, zatím máme zapojených 8 pinů, jedeme dál, nyní připojím 4 tlačítka a zpracuji jednoduché menu (to bude celkem 12), potom 4 kanálové relé (celkem 16), GSM modul a bude vymalováno a to mám ještě senzor teploty vody v nádrži, ultrazvukový vodotěsný senzor na výpočet množství vody v nádrži atd, holt budeme moci v základní verzi použít jen něco.

1 relé bude světlo, druhé bude ventilace a další 2 budou programovatelná. Například zvhčovač a min vlhkost pod kterou když hodnota klesne se sepne, nebo ohřev který sepne když teplota klesne pod nastavenou hodnotu, a dále bude možnost aby bylo seplé stále a fungovalo jako normální zásuvka.

Nápady a připomínky jsou vítány.

Něco jiného co by jste potřebovali připojit kromě topítko vzduchu, ochlazování vzduchu, topítko vody, ochlazování vody, zvlhčovač, odvlhčovač a ofuk?

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 20-05-2020 v 20:30 PM

Old Post 20-05-2020 v 20:05 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 40

Jen taková technická. Měl jsem ultrazvukové čidlo vodotěsné na hlídání hladiny ve studni. Po cca 3 měsících odešlo do křemíkového nebe. Nevím jaký rozptyl hladiny chceš používat ale řešil bych to jinak. Možností je více. Já to ve studni řešil pomocí potenciometru který je napojený na mechanické měření hladiny. Ale já mám rozptyl 1,5 m. U hladiny která má rozptyl v řádu centimetrů bych to řešil jinak.

Old Post 20-05-2020 v 21:27 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 41


Tak a jedeme dál, nyní si zapojíme modul se 4mi tlačítky.

Mám něco podobného jako tento modul:

https://www.aliexpress.com/item/330...earchweb201603_

zapojil jsem to jednoduše:

gnd na gnd arduina
K1 na pin 12
K2 na pin 11
K3 na pin 10
K4 na pin 9

po nahrání následujícího kódu se mi na serial monitoru zobrazila 1, pokud tlačítko nebylo zmáčknuté a 0 pokud bylo.

V kódu jsem u pinMode místo INPUT použil INPUT_PULLUP, není potom potřeba dávat rezistory ale ukazuje to naopak. (1, když tlačítko není stisklé).

Na fotografii je stisklé 1. a druhé tlačítko.

void setup() {
Serial.begin (9600);

pinMode(12, INPUT_PULLUP);
pinMode(11, INPUT_PULLUP);
pinMode(10, INPUT_PULLUP);
pinMode(9, INPUT_PULLUP);

}

void loop() {

Serial.print (digitalRead(12));
Serial.print (" ");
Serial.print (digitalRead(11));
Serial.print (" ");
Serial.print (digitalRead(10));
Serial.print (" ");
Serial.print (digitalRead(9));
Serial.println (" ");

delay (1000);
}

Nojo toto sice funguje, ale máme spotřebovány 4 piny, vzpomněl jsem si na jeden zlepšovák.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 20-05-2020 v 21:45 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 42

Pavle: Mechanicklé čidlo na rozptyl 1.5 metru?:-) To musim vidět, postni sem prosím někdy fotku....

Počítám že to bude pro nádoby v rozmezí cca 10 - 1000l (ale může být vlastně jakákoliv velikost), jak bys to řešil ty? Je potřeba aby si to mohl každý jednoduše nakalibrovat na jakýkoliv tvar a objem.... ten ultrazvuk by se jen zapojil, změřil by prázdný, potom by změřil plný sud a když mu řekneš kolik tam je litrů, jednoduše si to spočte....fungovat do bude jen na nádoby které se směrem nahoru nerozšiřují, nebo nezužjí, ale přijde mi to elegantní.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 20-05-2020 v 22:00 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 43

Někde jsem viděl, že když zapojily několik tlačítek na jeden analogový pin přez několik rezistorů, potom každé tlačítko dávalo jinou hodnotu, čímže se dá na jeden pin připojit několik tlačítek, já mám 10Kohm; 4,6Kohm; 1Kohm; 220Ohm

Návod je třeba zde, dnes to už nedodělám :-)

https://www.instructables.com/id/Ho...Pin-Arduino-Tu/

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 20-05-2020 v 22:38 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 44


Tak jsem to vyzkoušel a funguje to, zapojeno je to viz obrázek.

K1 přez 10Komh rezistor na +5V,
K2 přez 4.6 Kohm rezistor na +5v
K3 přez 1Kohm rezistoer na +5v
K4 přez 22ohm rezistor na +5V
GND na A1, kam je ještě navíc připojen GND přez 1 Kohm rezistor.

Po stisku jendotlivých tlačítek se mi vypisovaly hodnoty (843, 510, 177 a 91).


Po nahrání následujícího kódu mi funkce tlacitko(int a) vrátí číslo stisklého tlačítka, nebo 0, pokud žádné stiknuté není, nebo pokud již jednou hodnotu stisknutého tlačítka poslal. Důležité pro mne je, že to číslo stisklého tlačítka vrátí při každém stisknutí vždy jen jednou, aby nám to v menu nelílato :-).
Pro proměnnou "predchozi_stav_tlacitka" jsem zvolil "static int" udrží svoji hodnotu i po ukončení funkce.:


void setup() {
Serial.begin (9600);

pinMode(A1, INPUT);

}

void loop() {

int a {};
tlacitko(a);
Serial.println (a);


delay (500);

}

void tlacitko(int &a){

static int predchozi_stav_tlacitka{};
int stav_tlacitka{};
int nactena_hodnota{};
nactena_hodnota = analogRead (A1);

if (nactena_hodnota > 820 && nactena_hodnota <855 ){
stav_tlacitka = 1;
}

else if (nactena_hodnota> 490 && nactena_hodnota < 530){
stav_tlacitka = 2;
}

else if (nactena_hodnota> 157 && nactena_hodnota < 197){
stav_tlacitka = 3;
}

else if (nactena_hodnota> 71 && nactena_hodnota < 111){
stav_tlacitka = 4;
}

else if (nactena_hodnota< 50){
stav_tlacitka = 0;
}


if (stav_tlacitka != predchozi_stav_tlacitka){
if (stav_tlacitka > 0){
a = stav_tlacitka;
}}

else { a= 0;}

predchozi_stav_tlacitka = stav_tlacitka;
stav_tlacitka = 0;

}

výpis vypadá následovně....
Nic není stištěno ..............................: 0 0 0 0 0 0 0 0 0
krátce stisknu tlačítko 4....................: 0 0 0 4 0 0 0 0
držím tlačítko 4 ...............................: 4 0 0 0 0 0 0 0

Takže jsem ušetřil 3 piny a mohu si zase vymýšlet :-)

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 21-05-2020 v 11:08 AM

Old Post 21-05-2020 v 10:49 AM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 45


Ahoj Krtečku. Tady dávám foto toho hladinového měření. Místo ručičky je daný potenciometr a Arduino bere signál na analogovém pinu a přepočítá na výšku hladiny.

Old Post 21-05-2020 v 13:57 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 46


Ještě jedno foto už upraveného měřáku.

Old Post 21-05-2020 v 13:58 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 47

To je skvělý! Díky.

Ještě otázka,myslíš že sem chodí ještě někdo jiný než my dva?.-)

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 21-05-2020 v 20:24 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 48

Nevím. Podle počtu zobrazení možná ano a čekají na finální verzi. Škoda, že se nezúčastní konverzace.
Kdyby aspoň někdo,kdo sleduje přidal aspoň návrh co a jak zlepšit nebo doplnit.

Old Post 21-05-2020 v 20:44 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2731430 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív