Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Arduino automatizace pěstírny - společný vývoj, vysvětlení pro začátečníky.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 17


Tady jsou grafy. Je to screenshot z telefonu. Mají svou app. S widgetem.Foto jde jen jedno k příspěvku. Je tam vidět teplota a vlhkost v různých časových intervalech.

Old Post 12-05-2020 v 19:21 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 18


Druhý

Old Post 12-05-2020 v 19:22 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 19


Třetí

Old Post 12-05-2020 v 19:23 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 20


Čtvrtý

Old Post 12-05-2020 v 19:25 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 21


Pátý

Old Post 12-05-2020 v 19:27 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 22


Šestý

Old Post 12-05-2020 v 19:28 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 23


Sedmý

Old Post 12-05-2020 v 19:29 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 24


Osmý

Old Post 12-05-2020 v 19:31 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 25


Nyní připojíme display.

Displejů je mnoho druhů, já chtěl jednoduchý, dobře čitelný, levný s pokud možno co nejjednodušším zapojením. Nakonec jsem zvolil LCD 20*4 (4 řádky po dvaceti znacích)s připojením pomocí I2C (toto je důležité, vysvětlím později) . Lze koupit například zde:

https://www.aliexpress.com/item/328...earchweb201603_

nebo zde:

https://arduino-shop.cz/arduino/142...e-pocitace.html

Mimochodem je to to samé, ty české ceny opravdu někdy nechápu.

Protokol I2C má pro mne 2 zásadní výhody - jsou potřeba jen 2 dráty (+ napájení, vs 4 -6 u klasických displejů) a hlavně,jak jednou I2C použiji, mohu na něj připojit až 127 periferií vše pouze z oněch 2 drátů, takže budeme moci přidávat displeje a další I2C příslušenství bez nároku na piny Arduina, já hamoun toho mam na Arduino mega malo...

Krásný návod a odisplejích je zde (i2c displej začíná někde v půlce cca).

https://dronebotworkshop.com/lcd-displays-arduino/

Dál jsem postupoval podle toho návodu, stáhl jsem a přidal knihovnu https://bitbucket.org/fmalpartida/n...stal/downloads/ - poslední verzi, pomocí programu viz návod jsem určil I2C adresu - byla jiná než psal prodejce, zkopíroval jsem zkušební kod a jelo to.

Vzadu na displeji je malý potenciometr - křížový šroubek - tím jsem vyladil jas aby byl displej čitelný, před vyladěním to vypadalo skoro jako by nic nezobrazoval, jen tak divně svítil.

Potom jsem si vypsal funcke které budu používat.

lcd.clear() - vymaže displej
lcd.setCursor(0,3) - (znak, radek) - nastavi pozici kursoru / prvni znak i radek ma pozici 0. (zacatek je tedy 0.0);
lcd.print("Powered by Krtek") - vypise obsah v uvozovkach
lcd.backlight() - zapne podsviceni
lcd.noBacklight() - vypne podsviceni
lcd.autoscroll() - posouvani znaku / nefungovalo mi to spravne
lcd.noAutoscroll() - vypnuti posouvani

tech funkci je vice, ale já to chci jen na zobrazování textu.... Na začátku je potřeba napsat nekolik veci viz návod / v těch jsem upravil I2C adresu a rozlišeni displeje z 16*2 na 20*4, nic více není potřeba dělat.

Přikládám schéma zapojení já mám piny SCL a SDA na uno vyvedeny i na pinech nad pinem 13, tak jsem to zapojil tam.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 12-05-2020 v 21:01 PM

Old Post 12-05-2020 v 19:53 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 26


Potom jsem to přendal na Mega, výsledný kod postuji níže, snažím se vyhnout pointerum, referencím, objektum, funkcim, headerum atd, asi to nepujde navždy, ale budu se snažit.

Dovolil jsem si naší mašinku pojmenovat Krtek :-)

Nechávám údaje duplicitně posílat i po serialu, hodí se to při hledání chyb - debugování. Základní arduina nemají debugavací čip.

#include "DHT.h"
#include <Wire.h>
#include <LiquidCrystal_I2C.h>

#define DHTPIN 2 // digit pin kde je připojen senzor
#define DHTTYPE DHT22 // DHT 22 (AM2302), AM2321

// Define LCD pinout
const int en = 2, rw = 1, rs = 0, d4 = 4, d5 = 5, d6 = 6, d7 = 7, bl = 3;
const int i2c_addr = 0x27; //!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nastavte Vasi I2C Adresu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LiquidCrystal_I2C lcd(i2c_addr, en, rw, rs, d4, d5, d6, d7, bl, POSITIVE);

DHT dht(DHTPIN, DHTTYPE);

float t {};
float h {};


void setup() {
Serial.begin(9600);
lcd.begin(20,4); // rozliseni Vaseho displeje
dht.begin();

lcd.print("Krtek je ve strehu.");

}

void loop() {

h = dht.readHumidity();
t = dht.readTemperature();

if (isnan(h) || isnan(t)) {
Serial.println("Chyba načítání dat ze senzoru.");
return;
}

Serial.print(F("Vlhkost: "));
Serial.print(h);
Serial.print(F("% Teplota: "));
Serial.print(t);
Serial.println(F("°C "));


lcd.setCursor(0,1);
lcd.print("T: ");
lcd.print(t);
lcd.print("c H: ");
lcd.print(h);
lcd.print("%");

lcd.setCursor(0,2);
lcd.print("Jeste zbylo misto.");
lcd.setCursor(0,3);
lcd.print("Aktualizace po 60s");


delay (60000);

}

Příště připojíme relé a budeme větrat v dle aktuální teploty a vlhkosti.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 12-05-2020 v 20:27 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 27

Pavel: Supr, diky, sikovna vec.

Uvažuji, že si koupim raspberry pi, zlepším se v pythonu, naistaluji tam něaký MQTT server a vyrobím si něco podobného sám... To raspberry by byl takový hlavní uzel, casem chci mit arduino i u slepic kraliku a tak a vse se bude zbihat doma v tom raspberry...

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 12-05-2020 v 20:29 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 28


Dobrý večer,

dnes bude malá změna, zapojíme si fotodiodu a budeme kontrolovat (v kombinaci s modulem reálného času, který připojíme později )zda nám v boxe svítí světlo když má, a zda nám třeba v noci nevniká do boxu parazitární světlo, které nechceme, je to velmi jednoduché, levné a užitečné.

Přidání relé jsem nucen odložit, nestačil jsem Vám vyfotit svoji skříň se dvěma zásuvkama.

A teď už k té fotodiodě, pro: začátečníky - velmi jednoduchá součástka, která mění odpor podle množství světla, které na ní dopadá, to potom můžeme změřit pomocí 10ti bitového analogového pinu Arduina, který nám vyhodí hodnotu od 0 do 1023. Ve výsledku tedy víme nejen to, že na diodu dopadá světlo, ale i kolik ho je, což se nám bude hodit při řízení.

Například si změřím že s plně zapnutým světlem je hodnota kolem 1000, pokud druhý den bude hodnota kolem 400, vím že je něco špatně....Zrovna tak když zjistím že v noci, kdy chci úplnou tmu se drží světlo na hodnotě třeba kolem 80, vím, že mi tam někudy vniká světlo z venku a mohu podniknout příslušné kroky.

Koupit lze například zde, 20ks za 0.7 dolaru :-)

https://www.aliexpress.com/item/327...earchweb201603_

Zapojení je velmi jednoduché, jednu nožičku zapojíme na + a druhou zapojíme na analogový pin arduina ( u arduino uno je to A0 - A5), dále ještě druhou nožičku zapojíme na gnd přezn 10Kohm resistor, viz obrázek.

V programu potom jen analogově načteme příslušný pin a získáme příslušnou hodnotu. Čili jednoduchý kod, který po serial portu vypíše naměřenou hodnotu může vypadat například následovně.

const int fotoresistor = A0;

void setup() {

pinMode(fotoresistor, OUTPUT);
Serial.begin(9600);
}

void loop() {
int mnozstvi_svetla;
mnozstvi_svetla = analogRead(fotoresistor);

Serial.println(mnozstvi_svetla);
delay (1000)
}

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 14-05-2020 v 21:43 PM

Old Post 14-05-2020 v 21:31 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 29


Potom jsem fotodiodu přesunul na Mega a naměřenou hodnotu prozatím zobrazuji na displeji.

Kod po přidání fotodiody vypadá následovně.

#include "DHT.h"
#include <Wire.h>
#include <LiquidCrystal_I2C.h>

#define DHTTYPE DHT22 // DHT 22 (AM2302), AM2321

const int DHTPIN {2}; // digit pin kde je připojen senzor
const int en = 2, rw = 1, rs = 0, d4 = 4, d5 = 5, d6 = 6, d7 = 7, bl = 3;
const int i2c_addr = 0x27;
const int fotodioda = A15; //pin kde je připojen fotoresistor

LiquidCrystal_I2C lcd(i2c_addr, en, rw, rs, d4, d5, d6, d7, bl, POSITIVE);

DHT dht(DHTPIN, DHTTYPE);

float t {};
float h {};
int mnozstvi_svetla{};


void setup() {
Serial.begin(9600);
lcd.begin(20,4);
dht.begin();

lcd.print("Krtek je ve strehu.");

}

void loop() {

h = dht.readHumidity();
t = dht.readTemperature();
mnozstvi_svetla = analogRead(fotodioda);

if (isnan(h) || isnan(t)) {
Serial.println("Chyba načítání dat ze senzoru.");
return;
}

Serial.print(F("Vlhkost: "));
Serial.print(h);
Serial.print(F("% Teplota: "));
Serial.print(t);
Serial.print(F("°C "));
Serial.print(F("svetlo: "));
Serial.println(mnozstvi_svetla);


lcd.setCursor(0,1);
lcd.print("T: ");
lcd.print(t);
lcd.print("c H: ");
lcd.print(h);
lcd.print("%");

lcd.setCursor(0,2);
lcd.print("Svetlo(0-1023): ");
lcd.print(mnozstvi_svetla);
lcd.setCursor(0,3);
lcd.print("Aktualizace po 60s");


delay (60000);

}


v pokoji při zhasnutém světle, vyplém PC a zatažených žaluziích jsem změřil hodnotu 3, při běžném osvětlení 100, a když jsem na rezistor svítil zblízka mobilem hodilo to kolem 750.

Tak a příště, pokud to stihnu, bude již relé, v opačném případě modul reálného času.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 14-05-2020 v 22:25 PM

Old Post 14-05-2020 v 22:12 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 30


Tak jsem tu zase a jak jsem slíbil, dnes připojíme modul reálného času.

Doma mám k dispozici modul DS1302, tak jsem jej použil. Nicméně po chvíli hledání na netu jsem zjistitl, že lze sehnat i lepší v podobné cenové relaci. DS3231 má vlastní krystal zabudovaný přímo v čipu, navíc s teplotní kompenzací, a hlavně na něl exsitují kvalitní a jednoduše použitelné knihovny, takže jsem dnes objednal i ten a až bude k dispozici budu již nadále používat jen ten - potom to zde updatuji. Navíc se připojuje přez I2C, čili ušetříme 3 piny.

https://www.aliexpress.com/item/328...earchweb201603_

Po chvíli bezmoci se mi nakonec podařilo přivést na rozumnou řeč i DS1302 a to následovně.

VCC jsem připojit na 5v arduina.
GND - //- GND
SCLK -//- pin 5
1/0 (DATA) -//- pin 4
RST -//- pin 2

Problém byl najít knihovnu která data (hodiny, sekundy atd...) poskytla jednoduše jako int (aby se s tím dalo dále pracovat a používat v rozhodovacích algoritmech). Nakonec jsem našel tuto.

https://github.com/chrisfryer78/ArduinoRTClibrary

návod na import knihovny zde:
https://navody.arduino-shop.cz/zaci...o-knihovny.html

přidal jsem ji do arduino IDE a následně použil kod příkladu 1 (file, examples, arduinoRTClibraryMaster) a vyjel následující zkušební kod, jediné co je potřeba změnit je aktuální datum a čas, linak s jejich nastavením se použije jen jednou, modul má baterii, funguje i po restartu či odpojení proudu - a to je také důvod, proč jej přidáváme do našeho projektu. Může být klidně 3 dny blackout a hned jak se arduino zapne spojí se s DS 1302 a hned ví přesný datum a čas.

#include <virtuabotixRTC.h>

// Creation of the Real Time Clock Object
virtuabotixRTC myRTC(5, 4, 2);

void setup() {
Serial.begin(9600);

// Set the current date, and time in the following format:
// seconds, minutes, hours, day of the week, day of the month, month, year
// myRTC.setDS1302Time(00, 24, 18, 1, 18, 5, 2020); // - Při prvním zpuštění zapsat správné hodnoty a odstranit "//"znaky na začátku řádku, poté již navždy "//" vrátit.
}

void loop() { //|
// This allows for the update of variables for time or accessing the individual elements. //|
myRTC.updateTime(); //|
//|
// Start printing elements as individuals //|
Serial.print("Current Date / Time: "); //|
Serial.print(myRTC.dayofmonth); //|
Serial.print("/"); //|
Serial.print(myRTC.month); //|
Serial.print("/"); //|
Serial.print(myRTC.year); //|
Serial.print(" "); //|
Serial.print(myRTC.hours); //|
Serial.print(":"); //|
Serial.print(myRTC.minutes); //|
Serial.print(":"); //|
Serial.println(myRTC.seconds);


//|
// Delay so the program doesn't print non-stop //|
delay( 5000); //|
}

Poté se po otevření serial monituru začal po 5ti s vypisovat čas a datum

velmi jednoduše lze načíst jednotlivé hodnoty například:

int a {};
a = myRTC.hours;

A máme načtenou hodinu jako int hodnotu s kterou se dá normálně pracovat porovnávat atd.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 18-05-2020 v 19:41 PM

Old Post 18-05-2020 v 18:28 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 31


Poté jsem jako vždy přendal modul na Mega a do kodu zapracoval část, kdy hodnoty prozatím vypisuji na displeji.

Také jsem změnil zobrazení hodnot z fotodiody - přepočítává se na procenta - zabere to méně místa na displeji

#include "DHT.h"
#include <Wire.h>
#include <LiquidCrystal_I2C.h>
#include <virtuabotixRTC.h>

#define DHTTYPE DHT22 // DHT 22 (AM2302), AM2321

const int DHTPIN {2}; // digit pin kde je připojen senzor
const int en = 2, rw = 1, rs = 0, d4 = 4, d5 = 5, d6 = 6, d7 = 7, bl = 3;
const int i2c_addr = 0x27;
const int fotodioda = A15;

LiquidCrystal_I2C lcd(i2c_addr, en, rw, rs, d4, d5, d6, d7, bl, POSITIVE);
DHT dht(DHTPIN, DHTTYPE);
virtuabotixRTC myRTC(3, 4, 5);

float t {};
float h {};
int mnozstvi_svetla{};



void setup() {
Serial.begin(9600);
lcd.begin(20,4);
dht.begin();

lcd.print("Krtek je ve strehu.");

// nastacveni DS1302
//myRTC.setDS1302Time(00, 06, 20, 1, 18, 5, 2020);

}

void loop() {

h = dht.readHumidity();
t = dht.readTemperature();


if (isnan(h) || isnan(t)) {
Serial.println("Chyba načítání dat ze senzoru.");
return;
}

myRTC.updateTime();

mnozstvi_svetla = analogRead(fotodioda);

Serial.print(F("Vlhkost: "));
Serial.print(h);
Serial.print(F("% Teplota: "));
Serial.print(t);
Serial.print(F("°C "));
Serial.print(F("svetlo: "));
Serial.print(map (mnozstvi_svetla, 0, 1023, 0, 100));
Serial.print(F("% "));

Serial.print(F("hodiny: "));
Serial.print(myRTC.hours);
Serial.print(F(" minuty: "));
Serial.print(myRTC.minutes);
Serial.print(F(" sekundy: "));
Serial.println(myRTC.seconds);


lcd.setCursor(0,1);
lcd.print("T: ");
lcd.print(t);
lcd.print("c H: ");
lcd.print(h);
lcd.print("%");

lcd.setCursor(0,2);
lcd.print("Svit: ");
lcd.print(map (mnozstvi_svetla, 0, 1023, 0, 100));
lcd.print("% ");
lcd.setCursor(0,3);
lcd.print("Cas: ");
lcd.print(myRTC.hours);
lcd.print(":");
lcd.print(myRTC.minutes);

delay (30000);

}

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 18-05-2020 v 19:51 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 32

Nějak mne to chytlo, objednal jsem senzory: CO2, Ph, EC a nějaké další součástky, ale asi bude trvat několik měsíců než dorazí.

Příště už snad přidáme ta relé.

Mám jeden nápad, udělám více verzí. První verze se bude jmenovat "Nano", poběží na Arduino nano, bude to verze základní, ale plně funkčí a podle mne pro většinu growerů dostatečná. Ještě kromě relé přidám senzor vytopení, plamene, kouře a myslím že bychom první verzi alespoň zhruba mohli mít hotovou. Uvidíme kolik zbyde volných pinů :-). Je ještě něco co by Vám po přidání výše uvedeného v základní verzi chybělo? Relé plánuji 4 kanálové.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 18-05-2020 v 23:04 PM

Old Post 18-05-2020 v 20:36 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:36 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4237170 seconds with 39 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív