Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Arduino automatizace pěstírny - společný vývoj, vysvětlení pro začátečníky.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Arduino automatizace pěstírny - společný vývoj, vysvětlení pro začátečníky. Příspěvek č. 1

Zdravím ve spolek.

Mám teď trochu času a tak jsem si řekl, že vyrobím přístroj na automatizaci pěstírny postavený na Arduinu. Nejspíše to použiji až budu mít skleník na rajčata a papriky, ale určitě to bude velmi dobře fungovat i v pěstírně.

Již jsem jednou něco takového sestrojil, viz mé minulé vlákno. Ale nyní chci začít od začátku, vše postupně vyzkouším, zveřejním včetně kódu, schemat, fotek, takže si to bude moci postavit každý, i uplný začátečník.

Pro vývoj touto cestou jsem se rozhodl,proto že doufám, že mi sem občas napíšete nápady, postřehy kritiku atd a nebudu na to uplně sám, na něčem se tu domluvíme a já se to potom pokusím uvést do praxe...

Ještě chci říci že nejsem v této oblasti profesionál, čili pujde jen o můj pohled na věc a je možné, že některé problémy půjde řešit lépe. Pro mne je cíl, aby to fungovalo...

Fantazii se meze nekladou, sám nevím, kde tohle skončí, ale my češi jsem velmi šikovný národ a věřím, že se nám podaří vymyslet vysoce funkční, trvanlivý a jednoduše vyrobitelný přístroj.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 08-05-2020 v 16:32 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 2

Nejdříve proč Arduino.

Arduino je podle mne skvělý přístroj s mnoha možnostmi s velmi bohatým příslušenstvím (senzory, rozšiřující desky atd). Originál deska stojí kolem 500, ale existují klony které jsou funkční a z číny se dají sehnat snad již od 50ti kč. Zrovna tak příslušenství, například modul DHT 22 - měří teplotu a vlhkost stojí několik dolarů, podobně displeje motory, rozšiřující desky, relé atd....

Čili za velmi rozumnou cenu lze postavit funkční a komplexní systém.

Možná se dostaneme na jeho hranice a možná potom přidáme například Raspberry pi, ale nejdříve chci dostat maximum z této desky a jsem přesvědčen, že to bude 90ti % uživatelúm stačit....

Odkaz základy a představení arduina:https://arduino.cz/co-je-to-arduino/
oficiální stránka v angličtině www.arduino.cc

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 08-05-2020 v 16:52 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 3

Nejprve je potřeba vymyslet, co vše budeme od výsledného produktu požadovat, a zde poprosím o pomoc Vás, co vše by se Vám hodilo kdyby to umělo...Časem určitě přijdeme na více věcí.

Mne se během pěstu nejvíce hodila funkce, kdy Arduino monitorovalo teplotu a vlhkost a podle toho zapínalo Odtahový větrák (přítah byl pasivní, ale mohl být ovládaný zrovna tak ), dále bylo šikovné, když se mi naměřené hodnoty a co se právě děje vypisovaly na display

Tak tím začnu a budu doufat, že jsem někoho zaujal a přibudou nějaké příspěvky s nápady:-).

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 08-05-2020 v 21:41 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 4

Čau krtecku no jelikož jsem fanda automatizace ... Ale i když to vysvětlujes začátečníkům jsem z toho stejně v pasti. je pro mě důležité abych věděl jaká je teplota v boxu a popřípadě abych mohl na dálku sepnout nebo vypnout nějakou vec. Tudíž jsem to řešil nejjednodušeji jak to podle mě jde možná ne tak levně ale. Vše ovládání pomocí Xiaomi Smart home. V zásuvce je brána která je spojena s wifi, s bránou přes bt teploměr který je v boxu a všechny spotřebiče jsou na WiFi zásuvce o5 připojený k bráně na teploměru si nastavím hodnoty které potřebují udržovat a podle toho se spouští a nebo naopak vypínají zasuvky. Vše mám přehledně v mobilu a teploměr umí i záznam takže pro.me výhra

Old Post 10-05-2020 v 20:09 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 5

Ahoj, zkusím ti ukázat, jak se toho dá jednoduše hlídat daleko více....

Typicky po vypnutí světel výrazně stoupá vlhkost doporoučuji pohledat info o VPD (vapor pressure deficit), ale radši se ale nebudu sázet, jestli se mi to povede :-). Je supr, že dnes jsou již k dispozici řešení, jako to které píšeš. Má to ale několik nevýhod lhavně omezené možnosti a co mne štve nejvíc je nutnost používat internet! Což vzhledem k zaměření tohoto fora není uplně k přehlédnutí...

Já jsem se před lety dostal k arduinu náhodou, třeba toto vlákno někoho nakopne... Dnes jsem našel zajímavou cestu jak se do toho rychle dostat, je teĎ na Udemy v akci následující kurz za 9.99 euro!! Kde je dle lidí co mi o tom řekli vše velmi hezky a srozumitelně vysvětleno... Akorát je to v Angličtině.

https://www.udemy.com/share/101WQ0CEseeFZXTHg=/

Jsem rád, že jsi sem přispěl vidím že sem nechodím sám:-). Začnu to tu pomalu ale jstě plnit. Budu rád když sem budou olidé psát svoje postřehy, nápady i připomínky, žádný dotaz či návrh není hloupý, třeba spolu na něco přijdeme.

_Ještě chci zmínit,že se v této sekci již nachází velmi kvalitní vlákno o vývoji daleko sofistikovanějšího systému, z kterého jsem i já čerpal. Toto vlákno má cíl odlišný - vybudovat systém velmi jednoduchý, funkční a levný - pokud chcete již systém hotový a funkční dopoporučuji do R-Manova vlákna zavítat, navíc by jste i v této nelehké době podpořili českého výrobce.

Mír všem.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 11-05-2020 v 21:45 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 6

Pár slov k technice a postupu:

každou součástku nejprve zapojím a zprovozním na Arduino Uno, vedle mám ještě větší arduino mega s několika nepájivými poli, kde budu celý systém postupně montovat, uvidíme kde se to zastaví, až budeme všichni spokojeni, navrhnu a nechám si vyrobit plošný spoj, stojí to několik dolarů z JLCPCB - kdo bude na konci chtít může se přidat.

Vždy po zprovoznění další součástky zveřejním program. Budu to psát schválně co nejjednodušeji, procedurálně, aby to bylo schopno číst co nejvíce lidí, finální verzi potom mohu udělat i v sofistikovanější podobě.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 11-05-2020 v 21:52 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 7

Tak na začátek si namontujeme modul na měření teploty a vlhkosti DHT22, levný, dostatečně přesný, ke koupi třeba zde:

https://www.aliexpress.com/item/327...earchweb201603_

A třeba tady Arduino do začátku,tento prodejce mne zatím nesklamal, má za rozumnou cenu i ruzn startovací sady a také třeba arduino megapro náročné:-)

https://www.aliexpress.com/item/328...earchweb201603_

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 11-05-2020 v 21:56 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 8


DHT 22 poskytuje dostatečně přesné informace o teplotě a vlhkosti a jsou pro něj k dispozici i knihovny, které činí jeho použití velmi jednoduché, dnes si jej zapojíme a a změřené hodnoty vypíšeme po seriové, lince, dalšími kroky budou připojení displaye a použití relé ke spínání ventilace (odtah a event i přítah).

Návod včetně zapojení toho modulu je velmi hezky zpracován například v odkazu:

https://navody.arduino-shop.cz/navo...nzor-dht11.html

Já jsem nejdříve v Arduino IDE zvolil sketch - include library - manage libraries, do vyhledávacího okénka jsem napsal "DHT" a zvolil knihovnu od Adafruit a nainstaloval včetně všeho co to chtělo nainstalovat k tomu. (nevadí že senzor máte od někoho jiného).

poté jsem to zapojil jak je na mé fotografii a nahrál následující program.

#include "DHT.h"

#define DHTPIN 2 // digit pin kde je připojen senzor
#define DHTTYPE DHT22 // DHT 22 (AM2302), AM2321


DHT dht(DHTPIN, DHTTYPE);

void setup() {
Serial.begin(9600);

dht.begin();
}

void loop() {

float h = dht.readHumidity();
// načte vlhkost
float t = dht.readTemperature();
// načte teplotu

// zkontroluje zda jsou hodnoty vpořádku ISNAN = is not a number.
if (isnan(h) || isnan(t)) {
Serial.println("Chyba načítání dat ze senzoru.");
return;
}

Serial.print(F("Vlhkost: "));
Serial.print(h);
Serial.print(F("% Teplota: "));
Serial.print(t);
Serial.println(F("°C "));

delay (1000);

}


-----------------------------------------------------------
Poté stačí již jen zvolit Tools - serial monitor a v pravidelném intervalu se mi vypisují hodnoty jako na fotce.

Gratuluji si, po hodinovém snažení jsme vyrobil teploměr :-)

V příště přidámě 4 řádkový I2C display.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 11-05-2020 v 22:57 PM

Old Post 11-05-2020 v 22:02 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 9

Tak jsem právě zjistil, že lze přiložit jen jedna fotografie k příspěvku, ptoro přikládám zbylé níže

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 11-05-2020 v 22:58 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 10


Tak lze k příspěvku přidat jen jednu fotografii, takže zbytek postnu níže.

edit: To sluníčko kreslily děti :-).

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 11-05-2020 v 23:19 PM

Old Post 11-05-2020 v 23:00 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 11


...

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 11-05-2020 v 23:06 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 12

Ahoj Krtečku. Rád budu toto vlákno sledovat. Jen otázka. Nebylo by lepší místo Una nebo megy použít ESP? Já ho používám na měření teploty a vlhkosti s tím, že mi data posílá na thigspeak.

Old Post 12-05-2020 v 07:56 AM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 13

Ahoj Pavle,

1) Děkuji za zajímavý námět, já s thingspeak nemám žádné zkušenosti, nechceš nám o tom napsat příspěvek? Určitě to bude přínosné.

2) A teď proč to alespoň ze začátku nechci :-).:

Asi jsem paranoidní, ale myšlenka, že svá data takto posílám na server někam do zahraničí se mi prostě nelíbí. Klidně si takto budu třeba sledovat hladinu vody v jezírku na zahrádce, ale pro naše účely jsem zastánce spíše offline řešení, například s rozšířením, které ti pošle sms v definovaných případech. Když už bych to chtěl dát na internet, tak bych to řešil cestou svého vlastního serveru, například via raspberry pi, a dával bych si pozor jaké informace zpřístupním na netu... Ale samozřejmě jakmile je něco připojené vždy ti to ,když někdo bude chtít, prolomí. A co když ti spadne internet?

A hlavně budeme potřebovat hodně pinů :-).

Budu moc rád, když sem budete psát Vaše nápady a řešení a těším na tvoji zprávu jak jsi to u sebe vymyslel.

Ať to roste!

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 12-05-2020 v 13:05 PM

Old Post 12-05-2020 v 12:28 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 14

Ahoj Krtečku. Až sednu k PC tak sem přidám klidně kód který mám na ESP. To mi posílá na thigspeak každých 5 minut pouze teplotu a vlhkost z boxu. Takže mám neustálou kontrolou na telefonu. Samozřejmě bych přez veřejné služby nepoužíval vzdálený přístup k úplnému ovládání. Ale monitoring teploty a vlhkosti si myslím není nijak nebezpečný. Je mi jasné, že mega je na takové věci lepší ohledně množství volných pinů. Můžeš napsat aspoň seznam co máš v plánu vše připojit a řídit? Díky.
Večer sem ještě napíšu.

Old Post 12-05-2020 v 17:20 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 15

Supr, nechtělo by se ti přihodit i fotku těch grafů z thingspeaku?:-)

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 12-05-2020 v 18:58 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 16

Na otázku co vše mám v plánu připojit ještě jasnou odpověď nemám, doufám že na tohle téma tady proběhne diskuze co by se komu hodilo ale v nejbližší době uvažuji o:

několika relé - ovládání světla, větrání a dalších zařízení na 220v
modulu reálného času a fotodiodě - poznáme pokud se rozbije světlo
senzorech vody - poznáme pokud nám to někde vyteče
přidání několika tlačítek na ovládání, možná i potenciometrů....
měření množství roztoku v zásobníku ultrazvukem
senzor vlhkosti půdy/substrátu??

a dál je to na nás - senzor kouře, CO2, Ph,Ec....
+ evet reakce - peristaltický motor ke korekci + čerpadélko na zamýchání....
GSM modul k posílání sms při problémech....
objednal jsem i modul s laserovým parskem - na zloděje , nebo třeba když kytka přeroste - jen nevim jestli by ji to nespalilo :-)


otevírání/zavírání dveří/oken krokovým motorem, nebo menších otvorů servomotorem??

A možná bych nakonec připojil ethernet shield a zkusil i ten thingspeak - dal jsi mi brouka do hlavy :-)

Budu rád když sem budete všichni psát co by se Vám hodilo. Ne všechno umim, ale věřím, že společně vymyslíme ledacos.

Ještě otázka ohledně thingspeaku - je tam napsáno že v režimu zdama mužeš uložit 1 hodnotu každých 15 sekund, lze to udělat i tak, že třeba uložíš 4 hodnoty najednou a potom minutu nic?

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 12-05-2020 v 21:09 PM

Old Post 12-05-2020 v 19:15 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:16 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6454230 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív