Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Odhlučnění vzduchotechniky + homeda tlumič vzduchu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Nápad Odhlučnění vzduchotechniky + homeda tlumič vzduchu Příspěvek č. 1

Když jsem to tady pročítal hodně lidí tady má problém s hlukem odtahoveho ventilatoru a se stejným problémem jsem se potkal i ja takže vám tu trochu rezepisu jak jsem to vyřešil a snad to mnohým z vás pomuze.

Takže zaboxovani ventilátoru. Koupil jsem v jysku úložný plastový box do něj vložil ventilátor vyřezal otvory pro přívod a odvod na ventilátor napojil oranžové odpadní potrubí KG... Box jsem vyplnil izolační vatou výhoda vaty je skupina hořlavosti A1 takže kdyby vám ventak zahořel tak se oheň udusí a nebude se šířit. Tak teď se dostaneme k tlumící homemade pro vyvod a přívod jsem nechal trčet že zaboxovaneho ventilátoru asi 20cm průměr je 160.

Tlumič : na jeden tlumič bude potřeba 2x redukce 160/200,jedna presuvka 200, a jedna trubka 60cm 200, jedná deska akustické pěny (obi 189kc). Do trubky si vložíme akustickou pěnu tak aby byla po celém vnitřním obvodu a nahoře i dole ji přilepíme oboustrannou lepící páskou nasadíme na jednu stranu redukci a na druhou presuvku a redukci. Tak samo uděláme i druhý tlumič a můžeme připojit na přívod i odvod na tlumič samozřejmě sonoflex a máme hotovo.

Funkčnost větší rámus dělá cirkulační ventilátor při první spuštění jsem musel zkusit jestli vůbec odtah funguje takže za mě nejlepší řešení za pár korun oba tlumiče mě i se zaboxovani ventaku vyšlo na cca 800kc.

Old Post 23-04-2020 v 12:07 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kudys
Nový Člen

Karma uživatele Kudys - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 2

Čau čau,

jaký máš cirkulační ventilátor? Já mám MONKEY FAN - Ø21CM a přijde mi dost hlučný :/

Jinak jsem se inspiroval a udělal si stejné odhlučnění větráku, akorát jsem jej dal do papírové krabice (mám ho mimo box)

K+

Všem Uličníkům/Uličnicím i Syčákům/Syčačkám? :-D K+ ať to valí a je tu pohoda

Old Post 25-04-2020 v 19:17 PM
Kudys je offline   Profil uživatele Kudys   Find more posts by Kudys   Foto galerie člena Kudys   Click here to Send Kudys a Private Message   Add Kudys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od Kudys
Čau čau,

jaký máš cirkulační ventilátor? Já mám MONKEY FAN - Ø21CM a přijde mi dost hlučný :/

Jinak jsem se inspiroval a udělal si stejné odhlučnění větráku, akorát jsem jej dal do papírové krabice (mám ho mimo box)

K+


Taky mám nějaký fan klipsnak a po odhlučnění odtahu mi taky přijde hlučný koukal jsem už na secret jardin cirkulak který nemá klipsnu ale dá si ukotvit o rám boxu. Když tak pak dám vědět jak slouzia jak je na tom s hlasitosti. Jinak doufám že tlumič funguje podle predstav.

Old Post 25-04-2020 v 19:45 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kudys
Nový Člen

Karma uživatele Kudys - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od someone.noone


Taky mám nějaký fan klipsnak a po odhlučnění odtahu mi taky přijde hlučný koukal jsem už na secret jardin cirkulak který nemá klipsnu ale dá si ukotvit o rám boxu. Když tak pak dám vědět jak slouzia jak je na tom s hlasitosti. Jinak doufám že tlumič funguje podle predstav.


Tlumič pořádně odzkouším až zítra, ale beta test byl super.

Dej mi pak prosím vědět jak dopadneš s novým cirkulákem. K+

Všem Uličníkům/Uličnicím i Syčákům/Syčačkám? :-D K+ ať to valí a je tu pohoda

Old Post 25-04-2020 v 20:01 PM
Kudys je offline   Profil uživatele Kudys   Find more posts by Kudys   Foto galerie člena Kudys   Click here to Send Kudys a Private Message   Add Kudys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Kudys


Tlumič pořádně odzkouším až zítra, ale beta test byl super.

Dej mi pak prosím vědět jak dopadneš s novým cirkulákem. K+


Tak to je fajn, jo určitě dám vědět ale tak rychle to asi nebude vidím to az na léto asi . Jinak dík za karmu

Old Post 25-04-2020 v 21:11 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kudys
Nový Člen

Karma uživatele Kudys - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2020
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od someone.noone


Tak to je fajn, jo určitě dám vědět ale tak rychle to asi nebude vidím to az na léto asi . Jinak dík za karmu


Tak dle informací z hotchilli, je "profan" tišší, nejspíše jej vyzkouším.

Všem Uličníkům/Uličnicím i Syčákům/Syčačkám? :-D K+ ať to valí a je tu pohoda

Old Post 26-04-2020 v 10:54 AM
Kudys je offline   Profil uživatele Kudys   Find more posts by Kudys   Foto galerie člena Kudys   Click here to Send Kudys a Private Message   Add Kudys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 7

pod akustickou penou myslis taketo nieco? https://izotes.sk/image/data/produk...a-pyramidy1.jpg

Dik

Old Post 01-05-2020 v 21:32 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od psyweed
pod akustickou penou myslis taketo nieco? https://izotes.sk/image/data/produk...a-pyramidy1.jpg

Dik


Ano přesně tohle

Old Post 01-05-2020 v 23:01 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lolineq
Nový Člen

Karma uživatele Lolineq - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2021
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 9

čauvec, co ten cirkulační větrák byl v pohodě? popřípadě nemáte někdo nějakej typ? taky mi větrák dělá větší rámus jak odtah. mám dva vyhlídlé, ale nechci kupovat u
plně na blind. píšou tichá, ale je škoda, že u hlučnosti neuvádí decibely. Kdyby někdo měl zkušenosti s těmito produkty budu rád. díky.


https://www.specialnizahradnictvi.c...lator-ram-15cm/
https://www.specialnizahradnictvi.c...entilator-20cm/
a třetí byl ten fan
https://www.specialnizahradnictvi.c...tor-monkey-fan/




citace:
Původní příspěvek od someone.noone


Tak to je fajn, jo určitě dám vědět ale tak rychle to asi nebude vidím to az na léto asi . Jinak dík za karmu

Old Post 01-03-2021 v 16:46 PM
Lolineq je offline   Profil uživatele Lolineq   Find more posts by Lolineq   Foto galerie člena Lolineq   Click here to Send Lolineq a Private Message   Add Lolineq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 10

klipsnove v podsate nehucia, viac budes pocut odtah.

Mam tento, https://www.specialnizahradnictvi.c...r-profan-25-cm/ super aj rotuje ta "krytka" cize lepsie rozhana vzduch po priestore, ale ma aj otacanie (doprava/lava) ale cca po 2m sa posralo otacanie tak pojde na reklamaciu...uz 2 krat. Takze asi ten pohyb bude sracka

Old Post 01-03-2021 v 21:46 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lolineq
Nový Člen

Karma uživatele Lolineq - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2021
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 11

Me prave dela ofukovy ventilator vetsi ramus jak odtah. Ale tento co si doporucil se mi libi. Nemohl bys prosimte zmerit hlucnost v obouch rezimech a napsat to sem? Dobra aplikace se da stahnout z obchodplay "zvukomer" predem diky.




citace:
Původní příspěvek od psyweed
klipsnove v podsate nehucia, viac budes pocut odtah.

Mam tento, https://www.specialnizahradnictvi.c...r-profan-25-cm/ super aj rotuje ta "krytka" cize lepsie rozhana vzduch po priestore, ale ma aj otacanie (doprava/lava) ale cca po 2m sa posralo otacanie tak pojde na reklamaciu...uz 2 krat. Takze asi ten pohyb bude sracka

Naposledy upravil Lolineq 02-03-2021 v 16:13 PM

Old Post 02-03-2021 v 15:58 PM
Lolineq je offline   Profil uživatele Lolineq   Find more posts by Lolineq   Foto galerie člena Lolineq   Click here to Send Lolineq a Private Message   Add Lolineq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 12

sorry na to nemam cas

Old Post 02-03-2021 v 20:29 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balu77
Stálý Člen

Karma uživatele Balu77 - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2020
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 13

nevim nevim píše tam že mu ten větrák po 2 měsících přestak oscilovat

Old Post 03-03-2021 v 15:58 PM
Balu77 je offline   Profil uživatele Balu77   Find more posts by Balu77   Foto galerie člena Balu77   Click here to Send Balu77 a Private Message   Add Balu77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lolineq
Nový Člen

Karma uživatele Lolineq - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2021
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Balu77
nevim nevim píše tam že mu ten větrák po 2 měsících přestak oscilovat



mě nejde ani o oscilaci, jako o ten hluk. koupím cokoliv kde si budu jistý, že to pomůže hluku protože moje sousedka má opravdu nadprůměrný sluch. A vadí jí to. a když vypnu ofuk tvrdí že je to lepší, a nic neslyší. jelikož mi jede skřín 16/8 furt, takže to prostě neudělám aby ten hluk nebyl v nočním klidu.. já vím, že klid neruším, ale chci mít i já klid a to od ní mě to dává totiž 50-70 decibel. což je fakt dost. četl jsem o větrákách s 35 dcb a ty bych bral bohužel u těchto co jsem psal prostě udávaná hlučnost v decibelech není.

Old Post 04-03-2021 v 17:29 PM
Lolineq je offline   Profil uživatele Lolineq   Find more posts by Lolineq   Foto galerie člena Lolineq   Click here to Send Lolineq a Private Message   Add Lolineq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 15

pocitovo ten Profan je asi o 20% viac pocut ako co mam Advanced Star 15cm teraz to nejako premenovali ale vyzera rovnako aj motor ma ten isty : https://www.specialnizahradnictvi.c...entilator-20cm/

Ked mas shop niekde v okoli ze mozes osobne, tak kup aj 3-4 typy naraz, otestujes a do 2t vratis. Mozes aj objednat, ale este za vratenie zaplatis postu. To by som asi spravil ja

no mozeme byt radi ze nemame taku picu za susedu, neriesi preco tam nieco huci?

Old Post 04-03-2021 v 18:42 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balu77
Stálý Člen

Karma uživatele Balu77 - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2020
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Lolineq



mě nejde ani o oscilaci, jako o ten hluk. koupím cokoliv kde si budu jistý, že to pomůže hluku protože moje sousedka má opravdu nadprůměrný sluch. A vadí jí to. a když vypnu ofuk tvrdí že je to lepší, a nic neslyší. jelikož mi jede skřín 16/8 furt, takže to prostě neudělám aby ten hluk nebyl v nočním klidu.. já vím, že klid neruším, ale chci mít i já klid a to od ní mě to dává totiž 50-70 decibel. což je fakt dost. četl jsem o větrákách s 35 dcb a ty bych bral bohužel u těchto co jsem psal prostě udávaná hlučnost v decibelech není.



v top případě tam dej co největší aby měl co nejmíň otaček a případně je ještě snížil nějakým regulátorem

Old Post 04-03-2021 v 18:44 PM
Balu77 je offline   Profil uživatele Balu77   Find more posts by Balu77   Foto galerie člena Balu77   Click here to Send Balu77 a Private Message   Add Balu77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2447210 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív