Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Jak chladit roztok v bubbleru
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Easy Grow
Stálý Člen

Karma uživatele Easy Grow - 90% PěstitelskáKarma uživatele Easy Grow - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 129 

Hydroponie Jak chladit roztok v bubbleru Příspěvek č. 1

Zdravím komunitu zeleného listu. Mám dotaz ohledně bubbleru a to jak chladit roztok v němž jsou již kořeny od rostliny. Zatím chladím 1.5 l zmrzlou flaškou ale bojím se do budoucna až se kořeny rozjedou a bude pořádný kořenový bal aby petka kořeny netrhala ,a nemůže rostlina dostat teplotní šok kdž budou některé kořeny blízko u zmrzlé petky? Napadla mě ještě varianta petek menších max litr ale i tak zůstává otázka zda-li rostlina neutrpí šok z chladu,z 25°C za půl h až 45 min stáhnu teplotu na 18-19°C což je super ale do večera opět teplota vzroste až na 25 což je moc,horší vstřebavání kyslíku ale naopak zase lepší vstřebávání živin,jen se bojím slizu nebo plísně na kořenech z vyšších teplot. Jedu v 90x90 plochu, 2x vero 225 w,odtah td 250/100 na vyšší rychlost,2x Ram klipsňák,kýbl 30 l (naplněný na 25l) vzduchování 400l/h+200l/h,dva vzduchovací kameny. Teploty 27 den 20 noc. Děkuji předem všem za odpovědi a ať to roste

Old Post 21-04-2020 v 07:38 AM
Easy Grow je offline   Profil uživatele Easy Grow   Find more posts by Easy Grow   Foto galerie člena Easy Grow   Click here to Send Easy Grow a Private Message   Add Easy Grow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 2

Tohle se nedá řešit moc způsoby. Já jedu bubblery příležitostně na matky pod oknem a vždycky z nich jsou po těch pár měsících pořádný klacky... už pár let a tam teplota roztoku určitě není ideální v létě ve 30 stupních... problém s kořenama jsem měl jen jednou za ty roky a to, když jsem do bubbleru dal použitej kokos...
Neříkám, že jsou krásně bilý, ale fungujou, takže se to dá i za vyšších teplot, jen se tam fakt nesmí dostat nic, chtělo by to se vydat cestou sava a nebo prospěšnejch bakterií.

And I'm stoned!

Old Post 21-04-2020 v 13:27 PM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
High999
Nový Člen

Karma uživatele High999 - 64% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 3

Zdravim,

Zrovna jsem si ted docetl od canny kratkeho pruvodce hydro systemy a tam pisou nasledujici vec ::
Ke správnému rozvoji kořenů je
třeba vysoké teploty živného roztoku
(20-25 °C). Při teplotách pod 15 °C
prudce klesá schopnost kořenů
vstřebávat živiny a vodu. Přenos živin.

Takže asi tak. Prvně bych začal u toho na kolik stupnu mas nastaveny termostat na odtahu nebo to jede nonstop ? Dalsi vec spis nez chladit vodu v bubleru bych se snazil snizit teplotu privadenyho vzduchu do boxu. Kup si nakou malou lednici udelej tam diru a strc do ni aluflexu nebo do ty lednice strcit nakej radiator pro predstavu neco jako vodni chlazeni do pc pres kterej bys hnal cerpadlem vodu z bubleru a zpet. pochybuju ze jen to samotny vodni chlazeni na pc by tohle mnozstvi vody dokazalo uchladit. no nic lepsiho me asi nenapadne GL. Urcit esi ale myslim ze se naky takovy chlazeni prodavaji nekede sem to videl ale je to celkem raketa za to ta lednice vyjde levneji . Taky zalezi jaky mas podminky jestli si v byte nebo baraku tam se da tvorit vic ale co by clovek pro ty kyticky neuelal ze ave.

Old Post 22-04-2020 v 03:08 AM
High999 je offline   Profil uživatele High999   Find more posts by High999   Foto galerie člena High999   Click here to Send High999 a Private Message   Add High999 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:09 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1477210 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív