Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Něco jsem tady už přečetl,tak doufám ze to tu ještě není.
Chci se zeptat,jake mate zkusenosti z podzimnim mrazem pres noc?
Minuly rok jsem si nad kompostem udelal konstrukci a pres ni pretahl
textilku na rostliny (2 spojené k sobě plocha 3x3m).Facku mrazem nedostali,ale kamos se stejnými kytkami to měl na haku a kuřivo lepsi.
Celkove víc lidi mi říkalo,ze to nechali oslehnout mrazem a ze jim přišlo jako by ta kytka šokem ještě více pumpovala do palic.
Mě teda přijde logicky ze zima jim asi radost nedělá ale terapie šokem v posledních 2-3 týdnech nemusí být taky špatná.
Co si o tom myslíte?
ahoj,
osobne si myslim ze mraz proste kytkam neprospiva a ze to pouze v poslednich fazich kvetu muze rostlinu donutit jak ty rikas sokove ze sebe vymacknout zbyle rezervy, osobne odzkouseno nemam ale rek bych, ze pokavad uz je v te posledni fazi, neni treba to resit, pokavad ji zbyvaji k dozrani 2-3 tydny+ a mas nejakou moznost tomu pomoct, tak bych do toho sel, ale zas ne na ukor proudeni vzduchu a mnozeni plisni....cele to samozrejme taky dost zalezi na genetice, nektere odrudy sou odolne, jine nachylne
Mam zkusenost velkou,je to dobry a urcite to kytku vice napali a nastresuje..horsi je,ze pri takovym pocasi je zridka kdy nizka vlhkost(to uz by musel byt mega mraz) a musis davat bacha na plisen... ;-) Ja mam treba jeste ted venku 1 kytku a hodlam ji sekat tak kolem 20rijna ;-) Je celkem resistentni na plisen..predevcirem jsem byl zkontrolovat a vse cajk ;-)
Díky tomu, že je chladno a pod mrakem naopak plíseň moc nehrozí. Problém nastává když se oteplí. Mráz možná může nakopnout to nevyvracim, ale podle mě už pak rostlina neudělá žádnou hmotu a když jo tak ne tak jako kdyby bylo teplo.
Ja to nedelam kvuli hmoty...ta uz tam celkem je,ale neni to jeste hotovy jak bych chtel;-) Venku nepestuju na hmotu;-) To davam skoro vse do masti a dalsich veci;-)
Původní příspěvek od HVR Ja to nedelam kvuli hmoty...ta uz tam celkem je,ale neni to jeste hotovy jak bych chtel;-) Venku nepestuju na hmotu;-) To davam skoro vse do masti a dalsich veci;-)
Váchy: souhlasim, nicmene s tou plisni je to dvojsecne...sice pri vyssich teplotach se v idealnich podminkach plisen mnozi kurevsky vice, ale pri nizsich teplotach se rapidne snizi odpar vody a poranu casto pada rosa ci je vlhky stojaty vzduch a voda kondenzuje na nizke vegetaci, coz muze snadno zadelat na problem
spíše řeším otázku pokud byla rostlina zasažena mrazem změní barvu z fialový ? Je potom dobré (lepší výnos)ji nechávat dozrat ? nebo už prostě už nedoroste? Mám dva druhy jeden je fialový a druhy typ nic
Záleží na odrůdě- např.ty s převahou thaiských genů jdou po prvním mrazíku/ ani nemusí být mrazík/ rovnou do prdele. listy zvadnou a je téměř šmitec. Logicky ti co mají v sobě afgán a jsou odolné vůči nižším teplotám z mateřské domoviny můžeš sklízet i za sněhu.. Osobně sem to letos viděl na myslím že to byl MOB / nejsem si zcela jist/od Natural seeds/ - zfialověl do temna a skoro zdechl-rychle nastupuje plíseň- ty šišky co jakž takž přežily byly o ničem.