Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » po jake dobe vymenit HPS?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
skoroduchodce
Stálý Člen

Karma uživatele skoroduchodce - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 136  

po jake dobe vymenit HPS? Příspěvek č. 1

zdravim, predem se omlouvam,ale po 20 min.hledani ,kdy jsem nenasel odpoved pisu sem. Urcite jsem to tu kdysi nekde videl,ale nejak to nemohu najit. Mel jsem ted extremne nizky vynos, tak me napadlo , zda nebude vysvicena 250w hps lampa ( za digitalnim predradnikem). Ma odsviceno cca. 16mesicu tzn. 5800 hodin. nema uz odslouzeno? dekuju za info a sry za off topic, kdyz vsichni uz jedou pod ledkama.

Demokracie je pěkná věc,ale jeden osvícený monarcha by byl požehnáním.

Old Post 02-08-2019 v 21:01 PM
skoroduchodce je offline   Profil uživatele skoroduchodce   Find more posts by skoroduchodce   Foto galerie člena skoroduchodce   Click here to Send skoroduchodce a Private Message   Add skoroduchodce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Subatomic
Stálý Člen

Karma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 438  

Příspěvek č. 2

To je jeste porad nova lampa, jaky pouzivas predradnik?

Spread the word about our magical world!


Indica mix (SBR, Wappa, Marmalate)
mix 5ti odrud (SBR, 11Roses, Jägg, Wappa, Amnesia#7)
Za sedmero kytkami (SBR, 11Roses, Strawberry Glue, Sweet Deep Grapefruit)
Purple mix (11Roses,Zombie Kush, Desconocida, Brain Cake)

Old Post 02-08-2019 v 21:04 PM
Subatomic je offline   Profil uživatele Subatomic   Find more posts by Subatomic   Foto galerie člena Subatomic   Click here to Send Subatomic a Private Message   Add Subatomic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skoroduchodce
Stálý Člen

Karma uživatele skoroduchodce - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 136  

Příspěvek č. 3

ok. dik za info. predradnik je digitalni regulovatelny 250- 600w. cekam az se ochladi a budu tam moci dat silnejsi lampu. menil jsem znacku hnojek i substrat, tak budu hledat chybu jinde.

Demokracie je pěkná věc,ale jeden osvícený monarcha by byl požehnáním.

Old Post 02-08-2019 v 21:12 PM
skoroduchodce je offline   Profil uživatele skoroduchodce   Find more posts by skoroduchodce   Foto galerie člena skoroduchodce   Click here to Send skoroduchodce a Private Message   Add skoroduchodce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Subatomic
Stálý Člen

Karma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% PěstitelskáKarma uživatele Subatomic - 95% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 438  

Příspěvek č. 4

Aha v tom bude asi zakopany pes, pro 600w predradnik bys mel pouzit 600w lampu a tu pak regulovat dle potreby.

Spread the word about our magical world!


Indica mix (SBR, Wappa, Marmalate)
mix 5ti odrud (SBR, 11Roses, Jägg, Wappa, Amnesia#7)
Za sedmero kytkami (SBR, 11Roses, Strawberry Glue, Sweet Deep Grapefruit)
Purple mix (11Roses,Zombie Kush, Desconocida, Brain Cake)

Old Post 02-08-2019 v 21:19 PM
Subatomic je offline   Profil uživatele Subatomic   Find more posts by Subatomic   Foto galerie člena Subatomic   Click here to Send Subatomic a Private Message   Add Subatomic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanskrtek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanskrtek - 62% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 92 

Příspěvek č. 5

Myslím, že u Bohéma se to v posledním pěstu řešilo.... a psal myslím i dokonce už po 5 kolech.... svítivost tak ubývá okolo 5-10% za kolo,

Old Post 02-08-2019 v 21:20 PM
Hanskrtek je offline   Profil uživatele Hanskrtek   Find more posts by Hanskrtek   Foto galerie člena Hanskrtek   Click here to Send Hanskrtek a Private Message   Add Hanskrtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 6

600w preradnik mozes zregulovany pouzivat s 250w vybojkou uplne bez problemov, nato tam ta regulacia je. Keby svietivost ubyvala 5-10% za kolo, tak by poulicne lampy kde su sodikove vybojky nesvietili x rokov bez najmensich problemov. Nepiste domienky a blbosti. Pre klud na dusi mozes vymenit vybojku raz za rok alebo dva. To opotrebovanie je tam tak male ze si to nemas sancu vsimnut.

Old Post 03-08-2019 v 00:04 AM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 7

Čau, právě že se to tu řešilo 😉 na regulovatelný předřadník je lepší dávat vývojku podle aktuálního nastavení. Na 600w dát 600e hps, na 250w dát 250w a tak 😉
Tvůj problém bude jinde 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 03-08-2019 v 05:57 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luubaan
Stálý Člen

Karma uživatele luubaan - 64% PěstitelskáKarma uživatele luubaan - 64% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 266  

Příspěvek č. 8

Já měním každou 2-3 kola za novou.

Old Post 03-08-2019 v 09:54 AM
luubaan je offline   Profil uživatele luubaan   Find more posts by luubaan   Foto galerie člena luubaan   Click here to Send luubaan a Private Message   Add luubaan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Johnny Blaze
600w preradnik mozes zregulovany pouzivat s 250w vybojkou uplne bez problemov, nato tam ta regulacia je. Keby svietivost ubyvala 5-10% za kolo, tak by poulicne lampy kde su sodikove vybojky nesvietili x rokov bez najmensich problemov. Nepiste domienky a blbosti. Pre klud na dusi mozes vymenit vybojku raz za rok alebo dva. To opotrebovanie je tam tak male ze si to nemas sancu vsimnut.


Ne... fungovat to sice bude, ale pořád výbojku "startuje" jako by měla 600w. Některý maj "soft start" tam by to mělo bejt okej. Ale ta životnost stejně pak neni taková. Laicky řečeno - vysvětloval mi to nějakej elektrikář já s elektrikou kámoš moc nejsem. To se týka HPS.
MH se tlumit nedá vůbec, ale např. 400w na ztlumenym silnějšim předřadníku bych stejně neprovozoval.

BTW. to že pouliční lampy svítí roky neznamená že svítí roky stejně intenzivně. Ono se stačí projít v noci a uvidíš že ty lampy často svítí každá trochu jinak. Vždycky mam záchvaty když v bazaru vidim rok jetou výbojku za pár stovek... Po 5800 hodinách podle mě má výbojka to nejlepší už za sebou. Tuplem pokud to byla 250w provozovaná na 600w předřadníku, třebaže regulovanym.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 03-08-2019 v 11:43 AM

Old Post 03-08-2019 v 11:03 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 10

Kedysi som pisal mail priamo do lumateku, bolo mi povedane ze sa to da tak robit uplne bez problemov. Sam som to tak robil x krat, nikdy nebol ziadny problem.

"Typical lifespan values for an HPS bulb are around 24,000 hours. According to American Electric Lighting, “HPS lamps still generate 90% of their initial light output at the midpoint of their life span."

To je 2000 dni na kvete, po 1000 dnoch klesa na 90%. Digitalne predradniky by mali byt este setrnejsie, tak predpokladam ze tam bude ten pokles este nizsi.

Samozrejme ze typek v growshope ti povie aby si si kupil novu najlepsie kazdy mesiac.

Samozrejme, Ben, ze poulicne lampy nesvietia roky rovnako intenzivne, to som ani nikde netvrdil. Reagoval som na to co pisal Hanskrtek.

Old Post 03-08-2019 v 11:42 AM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 11

okej... nech sa páčí... já když po čtvrtym kole měnim výbojku je to subjektivně znát i od oka u elmag. to bylo znát ještě víc než u digitálu.

BTW. lumateky maj prave "soft start" - ale to ze to funguje v pohode neznamena ze ta zivotnost neklesa o neco rychleji.

Já mam normalne 400w a stmivam na 250w pokud je potreba (400w predradnik). Ten startovací proud tam prostě pustí větší ten předřadník... počítá s tim že tam je 600w jen ztlumená. A abys rozsvítil 600w (ikdyž pojede jen na 250w) tak potřebuješ větší proud než při rozsvícování 250w.

S typkama v gshopu se nebavim uz o nicem. To mi povidal elektrikar

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 03-08-2019 v 12:11 PM

Old Post 03-08-2019 v 11:44 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 12

menit by se mela po tretim kole.....jeji ucinost rychle klesa,po tretim kole je asi na 80-75%.....to jak psal Johnny o lampach verejnyho osvetleni je uplne neco jinyho......ucinnost a zivostnost jsou dve veci....
cetl jsem to v legalizaci ale nemuzu to ted najit

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 03-08-2019 v 12:16 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skoroduchodce
Stálý Člen

Karma uživatele skoroduchodce - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 136  

Příspěvek č. 13

Díky všem za názor. Budu tedy vycházet z toho, že lampa už jede 8mé kolo, tak ji tedy vyměním. Každopádně chybu v nízkém výnosu budu hledat jinde.

Demokracie je pěkná věc,ale jeden osvícený monarcha by byl požehnáním.

Old Post 03-08-2019 v 16:31 PM
skoroduchodce je offline   Profil uživatele skoroduchodce   Find more posts by skoroduchodce   Foto galerie člena skoroduchodce   Click here to Send skoroduchodce a Private Message   Add skoroduchodce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
El Dudelíno
Sportovní Rybář

Karma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% PěstitelskáKarma uživatele El Dudelíno - 75% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 301  

Příspěvek č. 14

No zkusím taky něco ze zkušenosti a ne podle plku.
Používám X let digi předřadník 250-660 w.
Na růst mám mh 400w kterou od začátku valím 250 a 400.
Potom vyměním za 600 greenpower která jede 600 a 660.
Pod awing reflektotem jsem měřil intenzitu a po šesti kolech byl úbytek na greenpoweru do 10% u mh Philips zanedbatelný rozdíl.

Podrobne se s popisem srat nebudu.

Podle mne měnit výbojku po třech kolech je pičovina.
Raději investujte čas do vyleštění reflektoru, stanu a výbojky před každým novým kolem.

Pic.

Old Post 04-08-2019 v 09:18 AM
El Dudelíno je offline   Profil uživatele El Dudelíno   Find more posts by El Dudelíno   Foto galerie člena El Dudelíno   Click here to Send El Dudelíno a Private Message   Add El Dudelíno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 15

6 kol, střídáš dvě a už je to deset procent u květovky. Neni to nic závratnýho ale nijak málo mi to teda taky nepřijde, deset procent je dost. Akorát si mi potvrdil že střídat každý čtvrtý smysl má... mě to pětikilo jednou za rok nezabije.

Se stínítkem a stanem souhlas.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 04-08-2019 v 15:49 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 16

vybojku kludne pokial svieti pouzivaj

ci svieti 10% menej nezistis jedine ze by si siel 2 stany s rovnakymi podmienkami a porovnaval.

za tie 3 mesiace na grow vplyva vela veci zalievka, hnojky, teploty atd.

u lumatek nastavis aj 440w pripadne 660w a to ti tych akoze stratenych 10% vrati

Rozdiel na svetle poznas max pri prechode z HPS na LEDky.

Old Post 25-09-2019 v 21:28 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:18 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9161490 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív