Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Nemocné květiny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5
Autor
Téma 
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 49

citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Lakmusove papirky jsou spolehlivejsi ( je ale vic druhu , nektere lepsi nektere horsi ) nez PH metr ale je to s nima pracny, PH metr se muze rozhasit a pak neukazuje spravne.

Tak ze preci PH , no aspon ze jsme na to prisli .

Takze fakta jsou takovy mas to zasoleny jako prase , prehnojeny spaleny jelikoz ty ziviny co si tam 14 dni lil rostlinky nemohly vstrebavat. Zablokovany prijem zivin.

I kdyz by se organika spravne nemala prolevat , tak jsou pripady ze se prolit musi, tak to vem do sprchy pod tvou kohoutkovou vodu 6,4 a prolej to fest kazdy kvetinac u vsech co mas jesli vypadaji stejne. Je tam ale chlor tak pak musis jeste kazdy kvetinac prolit odstatou vodou s ph 6,5.
Ale nepocitej s tim ze budes mit slusnou sklizen.

Zacal bych asi znovu s Hlinou Biobizz . kdyz uz mas ty stejne hnojky a rozhodne bych nesahl po automatech pod lampu.


to bude hezký, poslední prachy jsem dal do lepší lampy a předřadníku a jelikož jsem byl teď dva měsíce nezaměstnanej a moje přítelkyně studuje, tak to holt bude muset počkat, zkusím to prolít a uvidím, co z toho bude, ale na další musím holt počkat, koupil jsem jenom automatový semena. Hlínu mám už koupenou, ale nevím, jestli je #wurf je přesazovat, abych jim neudělal moc velkej stres. Jsem rád, že jsme na to konečně přišli. Každopádně mockrát děkuji za veškerou pomoc a podporu, karma nemine.

mimochodem, jak je to s těma papírkama? Koupil jsem v lékárně obyč, beru, že jsou to asi průměrně přesné výsledky (aka dostačující na domácí užití)?

Old Post 22-07-2019 v 21:02 PM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 50

citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Čau, pár dní jsem to tu nečetl a koukám, že mě dobře zaskočil crazyben 😉 jasně že pH řešit nemusí. Má koupený substrát s ideálním pH, hnojky které si ho sami z jeho vstupní vody upraví. Chtělo by to někoho, kdo rozumí ec, myslím, že tam by mohl být problém vzhledem k tvrdé vodě. Ale tomu já nerozumím, stejně jako kolega leju Biobizz od oka celé kolo/a 😁 a nejlépe se mi začalo dařit, když jsem se na řešení pH vyprd.

Má rada zní - nech substrát proschnout, sodu a jiny kraviny neřeš. Až bude substrát proschlý, začni zalévat s hnojkama, bude to chtít trochu citu, suchý substrát blbě pije 😉

Jinak shrnu : Madi nepřekvapil a Crazybenovi K+

Nečekej, že se špatné listy zpraví, sleduj nové, tam se ukáže co a jak.

Koukám, že používá Biobizz light mix, jestli teda dobře čtu


Pitre , staci si precist vlakno co kdo , kdy , napsal a je hned kazdymu jasno.
Proto se musim tvemu poslednimu prispevku trochu pousmat.

Ale asi se citis tak ze se musis nejak ospravedlnit , kdyz uz si se s tou strelbou od boku , s tim prelitim moc netrefil.

Je to problem s PH , Pitre a ne z preliti , coz jsem naznacoval uz od zacatku , ze je nutne zmerit PH hliny. Nikdo ale neposlouchal.

Me nerozhazis kamarade a poslal sis K+ i sobe?
Vzdyt jste to preci vyresili.

Reagovat na tvy blaboly uz nebudu.

[modedit].upraveno,zacnu resit ty flejmy (podnecovani k flejmu)hned od zacatku,nebavi me pak mazat dve str. chujovyn....
takze k tematu nebo TB.
-A/S

Old Post 22-07-2019 v 21:13 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 51

Ještě jednou všem mockrát děkuji za pomoc, všichni jsme se společně snažili přijít na tuto menší záhadu (kombinaci mojí blbosti a technikého selhání), děkuji hlavně uživateli Madical-Strains, který nepolevil a se kterým jsme na to konečně kápli. Jako začínající grower děkuji a všem zůčastněným přeji kvalitní úrodu.

Old Post 22-07-2019 v 21:49 PM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 52

No na přelití to pravda nevypadá, ale proč myslíš že je půda kyselejší? Protože tam nalil zálivku ze síranu draselnýho což píše hned zezačátku... jenomže to už problémy s listama měl. Takže prvotní příčina bude jinde (nedokrmeno?? přehnojeno?? Težko říct to by chtělo víc info).

1. Zálivka s hnojkama má správný ph, tak pokračuj v tom, jen hnojek uber (stejně to teď kytka nesežere). Možná na pár dní zvedni světlo ať ho nemá tolik než se začne lepšit.
2. A vyprdni se na nějaký vápnění nebo sodu teď a podobný upravování půdy, akorát šok na opačnou stranu a mohlo by to dopadnout ještě hůř.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 22-07-2019 v 21:55 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 53

citace:
Původní příspěvek od affilius
teď mi prosím někdo vysvětlete, když voda má 6,8 nebo kolik (prostě je v normě) a po hnojivu to má 6.5, tak jak se stane, že hlína má 5,4 cca? A co s tím? musím udělat průplach nebo se to dá i jinak?


Protože

citace:
Původní příspěvek od affilius
dle obrázků jsem vydedukoval, že se jedná nejspíš o nedostatek Draslíku, ale zálivka se síranem draselným nepomáhá

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 22-07-2019 v 22:02 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 54

btw jak tak koukám na tu fotku... nahoře je mulčovací kůra??

Jestli jo tak pryč s tim! Má ph kolem pěti a ovlivňovat půdu taky může. Buď na vrch perlit nebo keramzit, žádnou kůru.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 22-07-2019 v 22:10 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 55

-jop mulc ph neco kolem 5ti,tam bude ten mrtvej pes....

-dikez vsem a myslim uplne vsem!A/S

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 22-07-2019 v 22:20 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 56

Mulcovaci kury v kvetinaci jsem si neviml , tak ostrej zrak zase nemam ale rikal jsem si ze neni videt zadny perlit.
Souhlas s klukama , tam bude pravdepodobne z 90 % zakopanej ten pes , mulcovaci kura , opravdu do kvetinacu nepatri.

Ale i ten Biobizz dohromady s tou kohoutkovou vodou PH 6,4 musi sundat nejaky to PH dolu.

Old Post 22-07-2019 v 22:33 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 57

Mulčovací kůru jsem tam nedával, přinejmenším ne, samostatně, leda, že by v substrátu už byla smíchaná, viz ↓

citace:
Původní příspěvek od affilius
...hlína je původně hlína pro orchideje smíchaná s dalším, čistě hlinitym substrátem (teď si nevzpomenu, co to přesně bylo, ale bylo to 'pro květ') a trochou písku a trochu najemno nadrcených vaječných skořápek...

Old Post 23-07-2019 v 05:10 AM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 58

citace:
Původní příspěvek od affilius


Substrát jsem vzal také od bio-bizzu, je to light mix.


???? Teď už se nějak strácím teda ????

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 23-07-2019 v 05:28 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 59

citace:
Původní příspěvek od Pítr90


???? Teď už se nějak strácím teda ????


Jeden květináč má bio bizz light mix, druhej má tenhle 'mix' koupil jsem malej pakl a už se mi nechtělo vracet přes celý město. Každopádně v tom mulčovací kůra není.

Každopádně už mam mix koupenej novej, jenom nevim, jestli bude lepší to přesadit nebo to prolejt, jak jsem psal už, nechci je stresovat zbytečně moc

Old Post 23-07-2019 v 06:12 AM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 60

Koupil si alespon ten Bioizz light-mix ?

Presazovat je vetsi stress pro kytky nez poradne proliti.
Kdyz bys to chtel presazovat tak bys musel odsroubovat sprchu a tim proudem uplne odstranit , presneji receno vymlit vsechnu starou kyselou hlinu z korenoveho balu , to znamena uplne rozebrat korenovy bal a nechat jen korinky , aby tam tam nedelala ta kyselost uz zadne dalsi problemy.

Zatim co proliti s naprosto idealnim PH 6,4 s tvoji ohoutkovou by bylo urcite setrnejsi.
Ja uz mam za sebou oboje presazovani z kokosu do hliny i brutalni prolivani ve sprse , mival jsem takovejch hafo problemu ze uz sem v problemech sbehly
Jelikoz jsem silene zklerotickej tak si pisu poznamky k pestu abych neopakoval chyby.

Ja bych preferoval to proliti sprchou , ne moc velkym proudem , cca 3 minut sprcha s vodou do kazdeho kvetinace a nakonec kazdy kvetinac prolej odstatou vodou abys vytlacil ten chlor ze sprchy.
Pocitej s tim ale ze minimalne 2 tydny nebude dalsi zalivka jelikoz to musis nechat nejdrive vyschnout a bude to dlouhoo vysychat , pokud nemas uplne uz znicenou hlinu. Jakmile substrat uplne vyschne ztrati sve pozitivni vlastnosti jelikoz uz tak nesaje tak vysyscha rychleji.

Otazka je , jesli ale preziji , myslim ale ze je vse lepsi nez stav ted , takze nemas co ztratit.

Drzim palce !

Old Post 23-07-2019 v 07:56 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 61

mix mam koupenej, pokusím se to prolejt dneska, až přijdu z práce. Asi bych to měl dělat, když budou mít večer nebo noc ne? nebo je to jedno? Mám to zrovna nastavenej cyklus, že maj tmu, když jsem v práci. Ten s tim orchidej mixem asi i přesadim rovnou, abych z toho netahal kůru ručně, stejně by mi nějaký kousky ušly nejspíš

Old Post 23-07-2019 v 10:13 AM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon8791313
Stálý Člen

Karma uživatele anon8791313 - 87% PěstitelskáKarma uživatele anon8791313 - 87% Pěstitelská

Registrován: Nov 2017
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 62

No otazka je, zda proliti nepomuze jen kratkodobe? Jestli se kyselost v budoucnu nevrati, kdyz tam tu kuru nechas. Premyslel bych o presazeni, ale bude to pro kytku hrozny sok, obvzlaste kdyz ti uz kvete. Zvaz taky, kolik casu v kvetu uz mas za sebou a kolik jeste zbyva...

Pokud se rozhodnes pro presazeni, vyndej kytku z kvetinace, odsroubuj sprchu (jak psal Madi) a zacni proudem vody po stranach odstranovat puvodni substrat. Pozor na koreny, at jich ponicis co nejmene. No drzim palce a budu sledovat.

Old Post 23-07-2019 v 14:40 PM
anon8791313 je offline   Profil uživatele anon8791313   Find more posts by anon8791313   Foto galerie člena anon8791313   Click here to Send anon8791313 a Private Message   Add anon8791313 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
affilius
Nový Člen

Karma uživatele affilius - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2019
Příspěvků: 25  

Příspěvek č. 63

tak ještě, než se do toho pustím, tak se chci zeptat, jestli tý kytce nevymeju hodně hlíny z květináče? Dá se to udělat ve vaně, abych si neucpal odpad a tak, už jsem tady trubky čistil a je to opravdu bolestivá čisnnost

Old Post 23-07-2019 v 15:45 PM
affilius je offline   Profil uživatele affilius   Find more posts by affilius   Foto galerie člena affilius   Click here to Send affilius a Private Message   Add affilius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon8791313
Stálý Člen

Karma uživatele anon8791313 - 87% PěstitelskáKarma uživatele anon8791313 - 87% Pěstitelská

Registrován: Nov 2017
Příspěvků: 178  

Příspěvek č. 64

Ucpes si vanu jako ja s kokosem... Jestli to nemuzes udelat venku, tak potom ve vane, ale kytku dej treba do nejakeho lavoru nebo tak.

Old Post 23-07-2019 v 16:13 PM
anon8791313 je offline   Profil uživatele anon8791313   Find more posts by anon8791313   Foto galerie člena anon8791313   Click here to Send anon8791313 a Private Message   Add anon8791313 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:46 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-04-2019 - Nekrotické skvrny - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7878070 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív