Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Svilušky na citronovníku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 17

Proc ten citronovnik nenafotis jak vypada po najezdu svilusek ?
A pak znovu nafotit, az po zakroku roztocu a vzpamatovani citronu.
Prosim

Old Post 29-06-2019 v 15:44 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gramy
Stálý Člen

Karma uživatele Gramy - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 18


Ahoj,

tak jsem udělal nějaké fotky, ale hodně svítí slunce takže kvalita z telefonu není nijak závratná.


Tohle je kolega pomerančovník, který nepřežil přežimování v garáži v kombinaci se zamořením sviluškami, vertimec mu docela dal zabrat a svilušky se po čase začaly množit a on už neměl sílu bojovat a zemřel, ale musím uznat, že pomeranč byl divný a ne moc vitální už od začátku. Je také původním zdrojem nákazy. Měl jsem ho cca rok. Příště si dám při nákupu pozor a pořádně si vše zkontroluji.
Zakoupeno v obi a po bližší inspekci ostatní rostlin, které prodávájí už si tam asi nic nekoupím :-D

Old Post 30-06-2019 v 10:58 AM
Gramy je offline   Profil uživatele Gramy   Find more posts by Gramy   Foto galerie člena Gramy   Click here to Send Gramy a Private Message   Add Gramy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gramy
Stálý Člen

Karma uživatele Gramy - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 19



A teď pan citronovník, mám ho asi 2 roky a snad se dočkám první úrody, má za sebou několik léčebných procedur, chemické i přírodní (vertimec, substral careo (z chemek byl nejúčinější) pak ještě jednu chemku, ale už si nepamatuji název)

https://www.hotchilli.cz/hnojiva/sp...0ml-koncentrat/
tento přípravek byl nejvíce k ničemu, svilušky se mu v podstatě vysmály...

Teď byl naposledy aplikován neem oil, který zahubil většinu dospělých jedinců, ale po zkušenostech z minula vím, že se zase ty kurvy zase rozlezou, po čase by i dělali pavučinky a problémy... Už ted najdu lezoucí jedince.

Spolehlivě nejúčinější byl odvar z tabáku

Zde přikládám fotky, na listu ze spodu jsou vidět vejce, dospělého jedince jsem zrovna nenašel, ale jsou tam, jen jich je zatím málo.

Doufám ve vítězství dravých roztočů, kteří už jsou objednaní ale zatím nedorazili.

Old Post 30-06-2019 v 11:13 AM
Gramy je offline   Profil uživatele Gramy   Find more posts by Gramy   Foto galerie člena Gramy   Click here to Send Gramy a Private Message   Add Gramy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gramy
Stálý Člen

Karma uživatele Gramy - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 20



Největší chemické zásahy probíhali v době když chudák napadený shodil i plody, od vyhubení největší části populace a nákvětu (květy krásně voní) jsem se snažil používat jen nechemické přípravky (tabák, neem oil). Rád bych se ale svilušek zbavil jednou pro vždy a konečně se dočkal úrody. Očekávám že se přes léto citron vybarví a dozraje někdy na podzim. (Doufám) :-D


Dalo by se říci, že teď je ve formě, celkem se dal dohromady, ale zdraví rozhodně není

Old Post 30-06-2019 v 11:23 AM
Gramy je offline   Profil uživatele Gramy   Find more posts by Gramy   Foto galerie člena Gramy   Click here to Send Gramy a Private Message   Add Gramy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamés
Stálý Člen

Karma uživatele Jamés - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 1383  

Příspěvek č. 21

Jak starý ten citronovník je?...mám taky nějaký citrus ale pestuju ho od semínka tak by mě zajímalo zajak dlouho to doroste do takové velikosti?


1.Dokumentovaný OUTProjekt PorodniceProjekt porodnice next level OUTSweet Tooth + Magnum AF- OUT1. a 2. IN Gavita Tropf Blumat White RhinoMoje skromné chilliDutch Passion seeds..Candy Kush + Buddha auto OUT3.IN AK-47 Canna Coco 600WSkromný OUTMoje 1. Selekce
Moje 1.Selekce.. pokračování OUT
Jamés still strong! OUTMasožravé rostliny Moje 2. selekceMohanRam - BlackJack - GSC S1xCK - GG#4xCK OUT2020

Old Post 02-07-2019 v 07:55 AM
Jamés je offline   Profil uživatele Jamés   Find more posts by Jamés   Foto galerie člena Jamés   Click here to Send Jamés a Private Message   Add Jamés to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 22

Ti dravci predatori , by mely pomoci .
Bojoval jsem stejne takhle jako ty se smutnicema, vyzkousel jsem uplne vse a zbytecne , pomohly az predatori , po dvou a pul mesicnim uplne zbytecnem boji.
Mel jsem je objednat ihned.

Old Post 02-07-2019 v 08:05 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gramy
Stálý Člen

Karma uživatele Gramy - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 23

Doufám ve vítězství.... Zatim nedorazili, píšou tam do 2 týdnů(nebo tak nějak)

A mám ho cca 2,5 roku a koupil jsem ho uz velkej takže stáří těžko odhadovat...

Old Post 02-07-2019 v 12:17 PM
Gramy je offline   Profil uživatele Gramy   Find more posts by Gramy   Foto galerie člena Gramy   Click here to Send Gramy a Private Message   Add Gramy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 24

Vertimec musí pomoc to zabije vše pokud si to aplikoval jak se má já měl vždy vše z hmizaku mrtvý po jednom postřiku na čemkoliv.

Old Post 03-07-2019 v 12:02 PM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gramy
Stálý Člen

Karma uživatele Gramy - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 25

Ze začátku to po vertimecu vypadalo dlouho dobře, ale stejně někdo přežil a nakonec zase lezly a množily se. Nevím jestli byly třeba v hlíně nebo tak, ale s postřikem jsem nešetřil

Old Post 03-07-2019 v 16:59 PM
Gramy je offline   Profil uživatele Gramy   Find more posts by Gramy   Foto galerie člena Gramy   Click here to Send Gramy a Private Message   Add Gramy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 26

Tak to několikrát zopakuj a budeš mít klid

Old Post 03-07-2019 v 19:09 PM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gramy
Stálý Člen

Karma uživatele Gramy - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 27

Uvidím co ti draví roztoči... Citrony už začínají být celkem velké tak to chci zkusit nechemicky

Old Post 03-07-2019 v 19:43 PM
Gramy je offline   Profil uživatele Gramy   Find more posts by Gramy   Foto galerie člena Gramy   Click here to Send Gramy a Private Message   Add Gramy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gramy
Stálý Člen

Karma uživatele Gramy - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 28

Ahoj,

Tak v pátek jsem aplikoval malé červené broučky, jsou tak malý, že namá cenu je fotit, oproti svilušce cca poloviční (možná menší)

Old Post 14-07-2019 v 08:44 AM
Gramy je offline   Profil uživatele Gramy   Find more posts by Gramy   Foto galerie člena Gramy   Click here to Send Gramy a Private Message   Add Gramy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 29

Objednal som tiez "Phytoseiulus persimilis " lebo som skusal "NISSORUN 10 WP" udajne ma tiez sterilizovat aj znicit vajicka, vobec nic mnozili sa dalej, tak znova uz Vermitec ale ani ten nejako nezabera za tyzden su zas ,

BTW: Su aj dalsie drave roztoce "Neoseiulus californicus (Amblyseius californicus)" (http://user.mendelu.cz/xkopta/phytoseiulus.html) vhodnejsie
do vyssich teplot Sklenik/Box , ale su dostat len v DE napr tu :

https://www.nuetzlinge-shop.de/Nuet...en/Spinnmilben/

---

@James: Skusim ten GET NEEM OIL co si odporucal, ma s tym este niekto skusenost?
neni to to iste ako Nimbovy olej? nieco ako toto http://www.biocont.cz/cz/eshop/neem-azal-t-s_i14.htm , ci su tam este ine prisady?

Zda sa ze aj troska ina aplikacia sa tam uvadza.

Old Post 15-07-2019 v 00:21 AM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamés
Stálý Člen

Karma uživatele Jamés - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 1383  

Příspěvek č. 30

Psyweed jo bude to podobne.Ten zaklad je stejny Nimbovy olej.


1.Dokumentovaný OUTProjekt PorodniceProjekt porodnice next level OUTSweet Tooth + Magnum AF- OUT1. a 2. IN Gavita Tropf Blumat White RhinoMoje skromné chilliDutch Passion seeds..Candy Kush + Buddha auto OUT3.IN AK-47 Canna Coco 600WSkromný OUTMoje 1. Selekce
Moje 1.Selekce.. pokračování OUT
Jamés still strong! OUTMasožravé rostliny Moje 2. selekceMohanRam - BlackJack - GSC S1xCK - GG#4xCK OUT2020

Old Post 15-07-2019 v 08:50 AM
Jamés je offline   Profil uživatele Jamés   Find more posts by Jamés   Foto galerie člena Jamés   Click here to Send Jamés a Private Message   Add Jamés to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:11 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-02-2012 - svilusky na klonech - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4834510 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív