Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Zákon a Právo » Jak se bránit represi při malém pěstování
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Jak se bránit represi při malém pěstování Příspěvek č. 1

Nenašel jsem souhrnné téma, které podobně jako Magazín Legalizace uvádí praktické příklady a rady, jak postupovat, když na vás přijdou.

Zvlášť v případě, pokud jde o rekreační užívání do pěti rostlin a nebo jen za účelem samoléčby. Málokdo ví, jaké jsou pravomoci policie, například v případě udání.

Přispějete svými zkušenostmi a radami, aby se tomu dalo zabránit?

Old Post 07-02-2019 v 11:05 AM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 2

Dalo zabranit cemu?

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 07-02-2019 v 11:47 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 3

Zrejme mas na mysli privilegovanou skutkovou podstatu § 285 odst 1. TZ:
citace:

Nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku
(1) Kdo neoprávněně pro vlastní potřebu pěstuje v množství větším než malém rostlinu konopí, bude potrestán odnětím svobody až na šest měsíců, peněžitým trestem nebo propadnutím věci.
(2) Kdo neoprávněně pro vlastní potřebu pěstuje v množství větším než malém houbu nebo jinou rostlinu než uvedenou v odstavci 1 obsahující omamnou nebo psychotropní látku, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo propadnutím věci.
(3) Odnětím svobody až na tři léta nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 ve větším rozsahu.
(4) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 ve značném rozsahu.

Pro odstavec 1 ( tzn. trest max 6 mesicu) tam nesmi byt mnozstvi vice nez 5 rostlin (stanoveno přílohou č. 2 nařízení vlády č. 455/2009 Sb.)
A pestovani pro vlastni potrebu je za ucelem vyuziti pouze pachatelem (tzn. zadne dalsi osobe ani zdarma, natoz prodej).

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 07-02-2019 v 11:57 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 4

Mám na mysli praktické zkušenosti.

Old Post 07-02-2019 v 12:06 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 5

Tim se vetsinou nikdo moc nechlubi

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 07-02-2019 v 12:08 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 6

Já stále věřím, že i členové policie jsou jen lidé - dobří a zlí. Pak už záeží na koho narazíš. Taky myslím bude rozdílně pohlíženo na nemocné, nebo na ty, kteří se trávou pouze baví.

Já třeba se svojí nemocí bojuju už 3 roky a abych byl upřímný, nějaké tahanice s PČR by byla moje smrt. Už tak jsem na tom dost špatně. Párkrát jsem mluvil přímo s příslušníkem o Ganji - a bylo mi řečeno, že někoho kdo má pár kytek vůbec neřeší. Mají plné ruce práce s velkopěstírnami. Ale i když mě uklidnil i přesto pěstuju odrůdy, které by neměly mít více než 0,3. Není to proto, že bych se bál postihu, ale spíše se bojím účinků THC, na které jsem citlivý. Samozřejmě že je na místě i v mém případě být obezřetný. I když mám nevyléčitelnou (zatím, snad) nemoc. Léčebné konopí nechci, protože ve většině případů jsou to THC modely a já chci CBD a bez psychoaktivity. Proto bych rád sehnal nějakou kvalitní odrůdu nejlépe certifikovanou, která mi bude sedět do 0,3 abych měl "relativně" pokoj - proč relativně? Nikdy nemám jistotu, že některá z kyti nebude mít více.

A i když mi konopí pomáhá přežít, tak když jsi nemocný, nemůžeš si dovolit jen tak kupovat CBD konopí z internetu, které je kurevsky drahé.

Takže doufám, ve zdravý rozum státních příslušníků a případně úřadů. Daně platím a i přes svou diagnozu nejsem na nemocenské a pracuji z domova, když mám dobré dny. Ve špatné dny se nezvednu z postele ,ale i přesto nejdu žádat o ID, na který mám nejspíše nárok.

Tak snad lidé jako jsem já nejsou v hledáčku PČR a ani nebudou. Stejně tak jako Ti, kteří se léčí s THC modely. A ještě v něco doufám, že nejsem najivní

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 07-02-2019 v 13:37 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 7

Právě, poslední číslo Legalizace má na třech stránkách případ člověka, co pěstoval 4 kytky na mast z listů pro nemocnou manželku a zásadoví policisté ho dovedli až k trestnímu stíhání.

Rád bych věřil, že zůstaneme mimo jejich pozornost, ale protože musí prosazovat zákony a udání je národní sport, našich 4 - 5 kytek CBD odrůd nebude omluva.

Článek ke stažení

Old Post 07-02-2019 v 14:17 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 8

To je otřesné! Zajímalo by mě, jak dopadl Tak hlavně že prodejci dostanou trest stejný, když jim neprokáží prodej nebo ještě nižší ...

Proboha, to jsme fakt v ČR takoví Švejci ????

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 07-02-2019 v 14:55 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 9

Pan v clanku spadnul do §283 odst. 2 pism. c) TZ a to bud proto, ze konopi dal zpracovaval (vyrobil drogu) anebo proto, ze ucelem nebylo uziti jim samotnym, nybrz treti osobou (jeho manzelkou).

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 07-02-2019 v 15:31 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 10

Před půl rokem. Jsem měl domovní prohlídku. Bohužel jsem si 3 dny před tím donesl domu konopí a ani nevěděl kolik přesně jí je. Překvapení bylo že ta domovní prohlídka nebyla kvůli konopí ani žádné jiné látce (kterou mi tady mimochodem nechali připadalo mi to dost neprofesionální, ale pro mě plus). Podle mého vzhledu na by to do mě nikdo nikdy neřekl. Policisté co to semnou řešili se ptali spíš na pervitin a řekli že takový materiál se jen tak nevidí (že by si klidně dali kdyby to prý nezalepili ). Podle všeho co jsem pochopil vždy se musíte dostat do mrtvého bodu. To znamená pěstoval jsem to sám někde v lese. To je konečná. Nikomu jsem to nenabízel a ani bych to nestihnul. Ani jsem popravdě neochutnal. Co mě do dneška fakt sere. Nakonec jsem se dozvěděl že toho bylo skoro 900g s THC od 11 do 19. Dostal jsem podmínku na 24měsíců s porušením na 12 měsíců natvrdo. Ale jinak mě varovali že vše nad 1Kg jde už do jiných paragrafů a že jsem měl vlastně štěstí v neštěstí.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 08-02-2019 v 16:19 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 11

OMG

Zdá se mi, že k domovní prohlídce jim stačí málo, myslel jsem, že člověk má nějaké soukromí a pokud není v podezření z distribuce, návrh nějakého aktivního souseda (udáníčko) by stačit k prohlídce nemusel, ne?

Old Post 08-02-2019 v 16:52 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 12

To rozhodně nestačí. Mě sledovali skoro 2 roky kvůli jiné věcí. O konopí se vůbec nikdo nezajímal do poslední půl hodinky kdy museli zavolat i jiné oddělení. Řekl bych že pokud si někdo doma pěstuje skříň. A nevykřikuje to do všech stran. Tak to že by někdo došel je velmi ale velmi minimální.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 10-02-2019 v 11:31 AM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
Před půl rokem. Jsem měl domovní prohlídku. Bohužel jsem si 3 dny před tím donesl domu konopí a ani nevěděl kolik přesně jí je. Překvapení bylo že ta domovní prohlídka nebyla kvůli konopí ani žádné jiné látce (kterou mi tady mimochodem nechali připadalo mi to dost neprofesionální, ale pro mě plus). Podle mého vzhledu na by to do mě nikdo nikdy neřekl. Policisté co to semnou řešili se ptali spíš na pervitin a řekli že takový materiál se jen tak nevidí (že by si klidně dali kdyby to prý nezalepili ). Podle všeho co jsem pochopil vždy se musíte dostat do mrtvého bodu. To znamená pěstoval jsem to sám někde v lese. To je konečná. Nikomu jsem to nenabízel a ani bych to nestihnul. Ani jsem popravdě neochutnal. Co mě do dneška fakt sere. Nakonec jsem se dozvěděl že toho bylo skoro 900g s THC od 11 do 19. Dostal jsem podmínku na 24měsíců s porušením na 12 měsíců natvrdo. Ale jinak mě varovali že vše nad 1Kg jde už do jiných paragrafů a že jsem měl vlastně štěstí v neštěstí.


To si měl štěstí, že si se vešel. Já měl hodně přes, ale zase relativně málo THC. Díky bohu se jim ale nepodařilo prokázat výrobu, jelikož jsem to nestihnul seknout, takže expertíza byla jen orientační a jelo se na počet kytek, tzn. paragraf 285. 0-5 přestupek. 6-50 je za 6 měsíců max, 51-500 je za 3 roky a 500+ za 5. Stačílo jich tam mít o pár desítek míň a nemuselo to skončit ani tím peněžitým trestem. Kdybych, dle právníka, jim v přípravném neřekl, že to občas kouřím, tak se prý dalo celé stíhání zastavit. To, že u mě našli i větší, než malé množství sušiny, prý vůbec nic neznamená. Nemusela být moje.

Naposledy upravil Exceptional 27-03-2019 v 16:27 PM

Old Post 27-03-2019 v 16:13 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 14

Nevím, jestli by se dalo takhle okecat čtvrt kila materiálu v mrazáku ve vlastní kuchyni...

Old Post 27-03-2019 v 16:53 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Palec nahoru Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Just
Nevím, jestli by se dalo takhle okecat čtvrt kila materiálu v mrazáku ve vlastní kuchyni...


Základní zásada je, nesnažit se nic okecávat. Nesnaž se nic vymýšlet a nech to právnikovi. Tím nic nezkazíš.

Old Post 02-04-2019 v 01:10 AM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 16

Napiš kontakt na specializovaného, někomu se může hodit.

Old Post 02-04-2019 v 09:00 AM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:18 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7838080 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív