Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Jak na pěst s LEDkama a na co si dát pozor???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Jak na pěst s LEDkama a na co si dát pozor??? Příspěvek č. 1

Ahoj, poridil jsem LED svítidlo QB 288 Samsung, mam celkem 4 panely, tudiz celkovy vykon neco malinko pres 400watt a prostor 150x150cm.
Dlouha leta jsem frcel pod HPS, nyni me ceka muj prvni pest pod LED a tudiz ma otazka zni :
Jak na pestovani pod LED osvetlenim? Jsou nejake vseobecne veci, ktere by se mely dodrzovat?

Ve vyhledavaci jsem se snazil hledat nejaky tzv. "navod" pro pest pod LEDkama, abych se vyhnul skolackym chybam, ale bohuzel jsem nenasel zadne vlakno, kde by bylo vse na jedne hromade jasne a strucne.

Diky za kazdou radu a predem prosim, aby se nekteri zdejsi clenove vyhnuli debate o tom, ze jsem mel radeji poridit ledky Vero29, atd., atd...
Diky

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 20-12-2018 v 16:56 PM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 2

Ahoj. Největší rozdíl vidím v teplotě: LED panely tolik netopí. Záleží, kde budeš mít box umístěnej. Pokud v nějaké vytápěné místnosti, tak to asi nebude problém. Jde o to, aby teplota naklesala moc hluboko (rekněme pod 15 stupňů, když se nesvítí) a dál je potřeba zajistit dostatečnou teplotu "během dne". Ideální je 25 stupňů, ale to zas není moc reálné, pokud má v takové místnosti být příjemně i tobě, takže bych se spokojil s 20+ stupni.

S teplotou souvisí i vlhkost a odpar, takže pozor na přelití - bude potřeba zalévat méně častěji. V květu si pak dát pozor na zvýšenou vlhkost vyplývající z nižší teploty.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 20-12-2018 v 17:15 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 3

Pro jistotu si porid od Canny mono slozky vapnik a horcik. Oba prvky celkem hodne zasoluji medium, takze s tim setrit. Nejdrive bych pridaval az po prepnuti, ale je mozne ze to ani potrebovat nebudes, zalezi na genu, mediu a zvolenych hnojivech. Jinak vlaken s led je tu mnoho a vetsinou vsichni popisuji cim hnoji. Hledej a zkousej, nikdo nemame stejne podminky a to co u me funguje, u tebe nemusi.
15 °C je opravdu malo, aby ses vyhnul problemum, doporucuju nejit pod 19°C.

LED Vero 740w indica vs sativa
18x BigBud coco drip 2x450w LED by FrYnK
Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 20-12-2018 v 17:31 PM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 4

Počítal jsem to pro 120 x 120 a pokud podle Mr. Josého testu potřebujeme 400W v LED pro náhradu 600W v HPS, dám do 120ky radši kolem 500W v LED - dosvítím z boků kvůli průniku.

http://www.magazin-legalizace.cz/cs...-dil?rubricId=3

Old Post 20-12-2018 v 17:37 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
garnier
Stálý Člen

Karma uživatele garnier - 60% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 5

Ahoj,
preju mnoho zdaru, skvela volba, jakou konstrukci jsi pro ty panely volil?
A pokud se muzu zeptat, odkud jsi nakoupil, musel jsi resit clo ?

Jak jiz bylo reseno pri sviceni LED je mozne ze budes potrebovat dodat CalMag jinak vse stejne jako 40 let stara technologie HPS, az na usporu, pokud mas na driveru potenciometr tak v rustu muzes hodne ubrat a usetrit jeste vice.

LED GURU

Old Post 20-12-2018 v 17:55 PM
garnier je offline   Profil uživatele garnier   Find more posts by garnier   Foto galerie člena garnier   Click here to Send garnier a Private Message   Add garnier to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 6

Jeee, ja sem tady na to vlakno prisel z duvodu ze jsem si myslel podle nazvu ze rozjizdis vlakno o ledkach , tak jsem si prave myslel ze se od tebe neco priucim.

Jinak pod ledkama kyti tosicku vic papaj.

Old Post 20-12-2018 v 18:45 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 7

Každe led světlo je jiné. Každý výrobce používá jiné čipy (tj jiné barevné spektrum), takže nejlepší je se držet rad výrobce. Ten by měl vědět jak držet světlo vysoko a kolik všeho dávat.
Já osobně jsem zastáncem čím niz tím líp. Spodky mám jak sutry a váha jde brutálně nahoru.

Old Post 21-12-2018 v 06:07 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
garnier
Stálý Člen

Karma uživatele garnier - 60% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 8

nekdy vyrobce a jeho rady nemas, kdyz si svetlo postavis sam...
proto je nejlepsi experimentovat.
Praxe dela mistry. neni ceho se bat a proste je treba zkouset, nic na tom neni.

zakladnich rad, tipu a triku jsou na internetu spousty.

Nejlepsi informace se daji ziskat samozrejme v zahranici,
Growmau5 ci Ledgardener jsou podle mne nejlepsi zdroje informaci ridit se tim tak clovek neudela chybu.
Pro pestitelske rady pak nejlepsi dodrzovat postupy uzivatele TanG z autoflower.net fora

LED GURU

Old Post 21-12-2018 v 09:07 AM
garnier je offline   Profil uživatele garnier   Find more posts by garnier   Foto galerie člena garnier   Click here to Send garnier a Private Message   Add garnier to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 9

to koles : s teplotou problém nebude, ale ta vlhkost mě nejspíš bude trochu trápit...každopádně se s tím nějak budu muset poprat..díkes za tip

to MagicWeed : já jedu už pěknou řádku let JidB, kokos,většinou indiky a odrůdy, které už mám několikrát odjeté. každopádně věřím, že pod LED budou kytky potřebovat nějaké stopové prvky mnohem víc a tudíž na to budu dávat pozor... jinak ta teplota pod 20°C ve tmě nejde a před "den" víc jak 28°C taky nepůjde...

to Just : s osvětlením problém nebude, mám takovej specifickej prostor, jelikož kytky v prostoru 150x150 mám jen do tvaru písmene U po obvodu prostoru, abych měl uličku mezi nima pro lepší obslužnost + mám pod kytkama vyvýšené patro o cca 80cm a tudíž je mám v takové úrovni, že se k nim nemusím ani hrbit a sklánět (nejsem nejmladší :-). jelikož mám 4 panely, tak to osvítím jak prd...

to garnier : konstrukci nemám, každý panel mám zavěšený zvlášť a uchycené to mám za pasivní chladič( 4x easyrolls na každý panel), jelikož na tyto LEDky není potřeba aktivní chlazení. koupil jsem zde z tuzemského eshopu, takže to nebylo nejlevnější, ale zas bez problémů a rychlostí blesku. jestli chceš stránky na eshop, tak písni PM, ať zde nedělám reklamu. potenciometry mám taktéž, ale ještě nevím, jak hodně v růstu ztlumit, to ale postupem času vypozoruju

to fikus37 : 288 LED čipů Samsung LM561C, teplota barvy 4000 K, CRI80, 210lm/w - v reálu tak 165lm/w...jinak souhlasím, že čím níž, tím líp a věřím, že s těmahle LEDkama si budu moc dovolit je dát hoooodě blízko ke kytkám...

to garnier : díky za tip, zkusím mrknout do zahraničí, i když se mi nechfce nic složitě překládat, jelikož někdy odborná terminoligie se překládá blbě a ve výsledku špatně...


VŠEM DÍKY ZA POSTŘEHY A KDYBY JEŠTĚ NĚKDO A NŠCO MĚL, TAK ŠUP SEM S TÍM.
DÍKY

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 23-12-2018 v 09:41 AM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seedway
Stálý Člen

Karma uživatele Seedway - 97% PěstitelskáKarma uživatele Seedway - 97% PěstitelskáKarma uživatele Seedway - 97% PěstitelskáKarma uživatele Seedway - 97% PěstitelskáKarma uživatele Seedway - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 10

Čau,taky jsem si myslel že tyhle panely můžu dát hoooodně blízko kytkám a výsledek byl že jsem je tak spálil až jsem musel kytky vyhodit.Jako dají se dát blizko ale podle mě až nějakou dobu po přepnutí.

Old Post 07-01-2019 v 10:44 AM
Seedway je offline   Profil uživatele Seedway   Find more posts by Seedway   Foto galerie člena Seedway   Click here to Send Seedway a Private Message   Add Seedway to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fedousek
Stálý Člen

Karma uživatele fedousek - 90% PěstitelskáKarma uživatele fedousek - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 280 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Seedway
Čau,taky jsem si myslel že tyhle panely můžu dát hoooodně blízko kytkám a výsledek byl že jsem je tak spálil až jsem musel kytky vyhodit.Jako dají se dát blizko ale podle mě až nějakou dobu po přepnutí.



Ok, beru na vědomí. Jak dlouho trvalo, než jsi kytky spálil na popel a jak jsi to měl dalek?

ŘEČ PENĚZ JE VŠUDE STEJNÁ !!!

Old Post 07-01-2019 v 10:56 AM
fedousek je offline   Profil uživatele fedousek   Find more posts by fedousek   Foto galerie člena fedousek   Click here to Send fedousek a Private Message   Add fedousek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seedway
Stálý Člen

Karma uživatele Seedway - 97% PěstitelskáKarma uživatele Seedway - 97% PěstitelskáKarma uživatele Seedway - 97% PěstitelskáKarma uživatele Seedway - 97% PěstitelskáKarma uživatele Seedway - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 12

Byly asi 30-35 cm daleko.Ale byly to malé kytky-klony ještě v rustu a to nedaly.V růstu to chce tak 60-90cm daleko.V květu 30 cm,dalo by se i 25.ja to mám teď v květu těch 25-30 cm a desky mi jedou na 70W

Old Post 07-01-2019 v 11:14 AM
Seedway je offline   Profil uživatele Seedway   Find more posts by Seedway   Foto galerie člena Seedway   Click here to Send Seedway a Private Message   Add Seedway to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
v1e2kpv06o
Stálý Člen

Karma uživatele v1e2kpv06o - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 13

Na led bych doporučil přidávat hořečnatou sůl. kytky jinak žloutnou...já měl dycky problémy s krmením, dával jsem málo a oni žloutly. Když mě kolegové ukecali že krmím málo a přidal jsem (jedu JIDB) EC na 2,0-2,3 plus trochen toho hořčíku tak se to do týdne spravilo a byl klid. Duležitý je to hlavne na rozjezdu a záleží kolik watt pálíš. čím silnější světlo tím víc krmit. jinak dá se použít i CALMAG atd, ale to je všechno prodražený, úplne stejně mi funguje toto:

https://www.agrona.sk/horka-sol-tek...ran-horecnaty-1

ta flaška je naměsíce...
bacha, dost to ale zvyšuje EC. Ale já se nebojím dávat i na mlade sazenice stáří cca 2-3 týdny 1,8-2

Old Post 07-01-2019 v 11:43 AM
v1e2kpv06o je offline   Profil uživatele v1e2kpv06o   Find more posts by v1e2kpv06o   Foto galerie člena v1e2kpv06o   Click here to Send v1e2kpv06o a Private Message   Add v1e2kpv06o to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Re: Jak na pěst s LEDkama a na co si dát pozor??? Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od fedousek
Ahoj, poridil jsem LED svítidlo QB 288 Samsung, mam celkem 4 panely, tudiz celkovy vykon neco malinko pres 400watt a prostor 150x150cm.
Dlouha leta jsem frcel pod HPS, nyni me ceka muj prvni pest pod LED a tudiz ma otazka zni :
Jak na pestovani pod LED osvetlenim? Jsou nejake vseobecne veci, ktere by se mely dodrzovat?

Ve vyhledavaci jsem se snazil hledat nejaky tzv. "navod" pro pest pod LEDkama, abych se vyhnul skolackym chybam, ale bohuzel jsem nenasel zadne vlakno, kde by bylo vse na jedne hromade jasne a strucne.

Diky za kazdou radu a predem prosim, aby se nekteri zdejsi clenove vyhnuli debate o tom, ze jsem mel radeji poridit ledky Vero29, atd., atd...
Diky


Ahoj,
jestli ti mohu poradit a pojedes hlinu,dej tomu co nejvice ;-) V cim vetsim mediu to pojedes,tim mensi problemy,zadne problemy nebudes resit ;-) Ja jedu uz 4 kolo pod COB chipama,mam 30L textilni poty,a jen zalivam a v kvetu(2-3tyden) hnojim BIO Seviii od GHE a nikdy jsem nemel zadne deficity.Hlinu jedu mix Royal Plagron,Canna BIO terra Plus,Bio Bizz worm humus v pomeru 1.5:3:1.V lete chci vyzkouset jen Worm humus vlastni vyroby a sadit primo jen do toho.
At ti to roste ;-)
P.S Jinak svetlo je tak 20% uspechu...pokud mas jiz neco odjety pod HPS,nic neobvyklyho k reseni te neceka ;-)

Old Post 07-01-2019 v 12:04 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Re: Re: Jak na pěst s LEDkama a na co si dát pozor??? Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od HVR


Ahoj,
jestli ti mohu poradit a pojedes hlinu,dej tomu co nejvice ;-)


Já narazil na omezení výšky - mám mezi keramzitem a LED tak 150 cm a tím můžu dát max. 3 týdny růstu, aby před sklizní byly kytky do 130 cm.

Když mají být stonky 30 cm od sebe, tak stačí květníky s nějakými 12 litry, ne?

Jaké máte zkušenosti?

Old Post 07-01-2019 v 13:56 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
garnier
Stálý Člen

Karma uživatele garnier - 60% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 16

Ahoj, pokud jedes hlinu tak minimum je 15l Airpot a to na automaty.
pokud jedes fotoperiodu, pak se meze nekladou.
Ja osobne pouzivam 40l airpoty ( vleze se do nich 50l )

jestli mas problem s vyskou zkus sit a ohybat

LED GURU

Old Post 07-01-2019 v 14:17 PM
garnier je offline   Profil uživatele garnier   Find more posts by garnier   Foto galerie člena garnier   Click here to Send garnier a Private Message   Add garnier to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:15 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0971510 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív