Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Začínající plíseň?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7 »
Autor
Téma 
evous
Stálý Člen

Karma uživatele evous - 92% PěstitelskáKarma uživatele evous - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 65

Jinak jsou to 6L, teď jsem se díval na jeden co zůstal.

Old Post 07-12-2018 v 19:50 PM
evous je offline   Profil uživatele evous   Find more posts by evous   Foto galerie člena evous   Click here to Send evous a Private Message   Add evous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 66

Jsem rad ze jsi cetl ten prispevek a rekni mi co v nem neni pravda 😁
Asi se k tomu konecne dokopu, ale bude to nft. Tahani hliny rucni zalejvani, smutnice a pruplachy me uz omrzeli 😎

Old Post 07-12-2018 v 19:52 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 67

citace:
Původní příspěvek od evous
Jinak jsou to 6L, teď jsem se díval na jeden co zůstal.


6l nejsou zadne velke kvetinace , jsou akorat. Bud 6 l nebo 11l do boxu.
Ja pouzivam bezne 11 l a nestezuju si.
Kdyz jsou male ,mlade zalevam 1x tydne , kdyz jsou odrostle, vetsi nebo uz v kvetu tak zalevam kazdy treti den , to je u me akorat.
Tak dlouho trva nez v 11l kvetinaci po proliti zalivkou zkrz to kyti vypijou.

Old Post 07-12-2018 v 20:14 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
evous
Stálý Člen

Karma uživatele evous - 92% PěstitelskáKarma uživatele evous - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 68

Okey, takže zítra proliju tak jak mám s upraveným pH a hnojky jak jsem psal. Uvidíme jak se s tím holky poperou

Old Post 07-12-2018 v 20:17 PM
evous je offline   Profil uživatele evous   Find more posts by evous   Foto galerie člena evous   Click here to Send evous a Private Message   Add evous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 69

Zkus pichnout prst do rohu kvetinace a zajed s nim tak hluboko jak to jde.
Kdyz pocitis ze je tam vlhko- mokro tak jeste nezalevej, spravny cas na zalivku by mela byt hlina jen lehce vlaha , ne uplne vyschla ani mokra.
Spickou prstu, polstarkem na prstu to ucitis nejlepe.

Old Post 07-12-2018 v 20:20 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
evous
Stálý Člen

Karma uživatele evous - 92% PěstitelskáKarma uživatele evous - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 70

Přesně tak jsem dneska udělal proto čekám na zítra
K+ za trpělivost semnou

Old Post 07-12-2018 v 20:46 PM
evous je offline   Profil uživatele evous   Find more posts by evous   Foto galerie člena evous   Click here to Send evous a Private Message   Add evous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 71

Medicale prece nejlip poznas kdyz ho potesksas kolik je v tom vody. U 11 litrovyho kvetinace poznas nahore prd. Mas uz pro to cit,ale ten mas ty ne on. Potezkej a poznas, jinak odhadujes

Old Post 07-12-2018 v 20:47 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 72

Uz se nebudu dohadovat. Evousi jestli muzu nskonec radu. Jestli chces jet dal hlinu s bio, tak ber tuhle tundu jak zkusebni s tim ze ti to neco da a cudky bude o chlup min. Zkus vsechny tri varianty co jsme ti dali. Nevim kolik mas kytek, tak to nejak podel. A zkousej, priste to uz musi byt lepsi a ty budes mit zkusenosti k nezaplaceni. Vsichni si stoji za svym a ty se v tom placas, kdyz zkusis jen jednu variantu, nebudes si jistej. Ja ze sebe rikam ze takle zubozenou kytku ktera je min hnojena jsem jeste nevidel. At s biohnojkama nebo minaralama, coz by melo byt ve vydledku jedno. A tim koncim a doufam ze ne ve zlym 😁 good luck

Old Post 07-12-2018 v 20:59 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
evous
Stálý Člen

Karma uživatele evous - 92% PěstitelskáKarma uživatele evous - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 73

Jako nejsem žádnej odborník ale až na těch pár zlutejch listu se mi nezdá že by byla až tak v prdeli, nějaká chyba tam je ale viděl jsem tady už tolik fotek který vypadali o 50% hůř. Udělám to tak že počkám na pH tester, změřím si co mám, upravím vodu a začnu hnojit tak jak mám. Věřím že to dotáhnu úspěšně díky za tvoje rady ale v tomhle kole je vynechám

Old Post 07-12-2018 v 21:25 PM
evous je offline   Profil uživatele evous   Find more posts by evous   Foto galerie člena evous   Click here to Send evous a Private Message   Add evous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 74

citace:
Původní příspěvek od Luise
Medicale prece nejlip poznas kdyz ho potesksas kolik je v tom vody. U 11 litrovyho kvetinace poznas nahore prd. Mas uz pro to cit,ale ten mas ty ne on. Potezkej a poznas, jinak odhadujes


Abych te rekl pravdu tak ja ty kvetinace nepotezkavam nejak sem si tento zpusob neoblibil ani uz nepicham prst do substratu.

V zacatcich jsem mel velke problemy rozpoznat kdy zalevat, nekdy jsem prelil a nekdy naopak zase sem to nechal moc vyschnout , pak me jeden zkuseny grower pres organiku poradil jak spravne zalevat a rozpoznat spravny cas s tim prolevanim skrz a tim prstem a od te doby jsem uz nemel problemy poznat kdy zalit.

Mivam kazde kolo priblizne stale stejne podminky v boxu tak me to vychazi tak ze kdyz jsou male semenacky nebo male klony tak hlina vydrzi byt 5-8 dni vlhka a kdyz rostou do 4-5 pater tak se cas zalivky zkracuje.A kdz maji uz 5 pater a jsou cca 30-50 cm tak je zalevam kazdy treti den.
Takze ja to mam uz vypozorovany a jeste to i kontroluji a koukam na listy nebo a zcela vyjimene kdyz si nejsem uplne jisty a jsem na pochybach tak tam strcim proste prst a tim se ujistim.

Kazdy ma ale torchu odlisne podminky v boxu nez ja .
Frekvence zalivek proto muze byt u kazdeho jina , zalezi na teplote , proudeni vzduchu, odtahu ,svetle a i jeho vzdalenosti od vrcholku, na slozeni substratu v kvetinaci , na velikosti kvetinacu a dalsich "milionu" veci.

Naposledy upravil Madical-Strains 07-12-2018 v 21:50 PM

Old Post 07-12-2018 v 21:38 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 75

citace:
Původní příspěvek od evous
Přesně tak jsem dneska udělal proto čekám na zítra
K+ za trpělivost semnou



Jeste me napadla jedna dulezita a podstatna vec.

Cim vlastne snizujes PH zalivky kdyz si jeste nehnojil , substrat byl predhnojeny na par tydnu ? ( Je jasny ze pak to snizi Biobizz u me vody presne na 6,5)
U organickeho hnojeni je nejlepsi na snizovan PH kyselina citronova z alberta za 3 kc.
Jsou to krystalky v sacku.

Ostatni bezne pouzivane kyseliny na snizovani PH kohoutkove vody delaji v organice casto neplechu. Napr.. castecne snizuji populaci uzitecnych bakterii nebo mohou rozhodit i PH v substratu.
Proste , chemky do organiky nepatri !

Pokud si pouzival kys. dus. tak bych pridal do pristi zalivky NESIRENOU Melasu s Bio obchodu cca 70 kc , ta podpori zvyseni populace bakterii.
Cca dve kavove zicky do 5 l vody a pak dalsi zalivku 3-4 lzicky/5l zalivky, muzes pridat s Biobizzem, neni problem.

Naposledy upravil Madical-Strains 07-12-2018 v 22:41 PM

Old Post 07-12-2018 v 22:16 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 76

Je to o tom co pises, kazdej ma svy zazity a pozns kdyz se neco zacne ubirat jinxm smerem. Vi co kdy dela a co by melo nasledovat. Dokaze ty kytky cist z barvy, napnutych listu, a toho jak chroupou. Ale ja se tady snazil rict nejednodusi postupy. Ktery zvladne kazdej. A tim je ze zaliti uplne nejlip poznas potezkanim. To je nejlepsi zpusob. Kdyz je problem tak je lepsi ubrat nez pridat. O Ph a Ec se vubec nebavim to je zaklad. Kytce vadi mnohem min nazaliti nez preliti. Min svetla nez vic a mensi kvetinac casteji zalejvanej nez obrovskej vecne prelitej... Nejsou to rady jak vypestovat gram na watt, ale zlata stredni cesta a postupem casu si to prizpusobi kazdej k tomu svymu. Tim bych to asi ukoncil, ted uz opravdu, pac vidim ze oba radi mluvime a upresnujeme detajly, ktery ale muze mit kazdej jiny, jsk sam rikas 😁

Old Post 07-12-2018 v 22:37 PM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
evous
Stálý Člen

Karma uživatele evous - 92% PěstitelskáKarma uživatele evous - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 77

Nesnižoval jsem, prvně jsem bral odstátou z kohoutku ta měla okolo 6 a pak ta dešťovka s hnojkama vycházela líp tak jsem začal s ní.

Old Post 08-12-2018 v 06:53 AM
evous je offline   Profil uživatele evous   Find more posts by evous   Foto galerie člena evous   Click here to Send evous a Private Message   Add evous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 78

Aha , tak to mas velke stesti ze ti tece z kohoutku ph 6 ! Moje kohoutkova je PH 8,1.
A kdyz das do destovky Hnojky kolik ti vychazi PH ?

Dostavaji destovku to je to nejlepsi co muzou dostat.

Old Post 08-12-2018 v 08:29 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
evous
Stálý Člen

Karma uživatele evous - 92% PěstitelskáKarma uživatele evous - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 54  

Příspěvek č. 79

Podle roztoku a papírku to bylo jak jsem psal na začátku nejmin 5,8, až přijde měřák budu vědět přesně. Do úterý bude snad doma

Old Post 08-12-2018 v 08:34 AM
evous je offline   Profil uživatele evous   Find more posts by evous   Foto galerie člena evous   Click here to Send evous a Private Message   Add evous to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 80

Ty jo , to je doba, ta nase Ceska Posta, 5 dni, to je hruza.

No kdyz to rozeberu logicky, zalivka destovka !
Kazda voda kohoutkova, studnicni, pramen i destovka maji v sobe silne pufry ktere si drzi sve specificke ph. Destovka se pohybuje 6-7,5 PH , vetsinou ma kolem 7-7,5 coz je naprosto idealni, kdyz pridas Biobizz tak se snizi na ph na 6-6,5.
Zkratka naprosty ideal. A jelikoz si daval hnojiva mene nez doporucuje vyrobce tak z logiky veci by to nemelo byt prehnojene - presolene a PH by v substratu melo byt v naprostym poradku.
No proste nic jineho nez deficit hlavne dusiku i ostatnich prvku me nevychazi.

Doufam ze se s Bin Ladinem nemylime.
Uvidime v utery.

Problemy s PH (jako jeden z duvodu) casto nastavaji tak ze vetsina groweru pouziva vodu z kohoutku s ph kolem 8. A jelikoz ma ta voda silne pufry tak po snizeni PH zalivky tlaci to PH zase zpet nahoru. Trochu se mu v tom snazi zabranit substrat i hnojivo kery ma tez sve pufry ale slabsi. Tak je to takovy boj...zalivka se snizenym PH ,nez to kyti vypije ph se zveda a tohle kolisani PH zpusobi zablokovani prijmu zivin , tim padem dalsi hnojeni zpusobi zasoleni substratu , jelikoz kyti neprijimaji potravu a my ji neustale dodavame.

Kolisave PH snaseji kyti jeste hure nez treba stabilni vyssi PH.
Jsou samozrejme i dalsi scenare proc muze PH ulitnout ale verim ze tohle neni doufejme tvuj pripad .

Old Post 08-12-2018 v 09:49 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8350910 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív