Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » První indoor pěstování
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Nattka13
Stálý Člen

Karma uživatele Nattka13 - 92% PěstitelskáKarma uživatele Nattka13 - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 38  

Nápad První indoor pěstování Příspěvek č. 1

Ahoj lidi,

předem se omlouvám, jestli tady podobné téma už je. S přitelem jsme začali naše první pěstování. Objednali jsme box z growshop.cz basic kit s 400W HPS. Semínka jsem si vybrali 3x Fat Banana od RQS + 1x Critical k tomu byl zdarma tak jsme to přihodili k tomu. Klíčit jsme je dali do vlhkých ubrousků. Po 3 dnech úspěšně všechny vyklíčili. Známý nám poradil den předem prolít malé květináčky vodou, udělali jsme to a o 24 h později jsme do nich zasadili naklíčená semínka. Substrát nebyl uplně promáčenej, ale vlhkej . Druhý den už malé krásky začínaj vykukovat na povrch, květináčky jsem přikryla igelitovýma pytlíčkama, kvuli udržení vlhkosti. Dnes je to 48 h od zasazení semínek do hlíny (lightmix od Plagronu) a sazeničky jsou tak 5 cm vysoké a už se objevují první lístečky, pořád je nechávám pod ig. pytlíkem u okna nad topením. Jde o to, že ta půda pořád nevysychá a já mám strach, aby mi nezačali hnít kořínky. Sundala jsem ty pytlíčky a pořád jsou nad topením, ale také mají málo světla, jelikož jsou teď dny fakt krátké, nejradši bych je frkla už do boxu, ale na to jsou asi ještě přiliš malé??? Napadlo mě, je dát do boxu a lampu dát nejvýš co to jde a přikýt ještě tím pytlíkem..Nebo je mám nechat ještě na tom okně bez pytlíku aby ten substrát trochu vyschnul ??..Vím, jsou to otázky jak od idiota, ale nerada bych něco posrala hned na uplnym začátku i když chybama se člověk učí ..Jak svoje rostlinky předpěstováváte vy??.. Přilkádám foto a předem díky za odpovědi

Old Post 23-11-2018 v 16:35 PM
Nattka13 je offline   Profil uživatele Nattka13   Find more posts by Nattka13   Foto galerie člena Nattka13   Click here to Send Nattka13 a Private Message   Add Nattka13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Re: První indoor pěstování Příspěvek č. 2

citace:
Původní příspěvek od Nattka13
Ahoj lidi,

Napadlo mě, je dát do boxu a lampu dát nejvýš co to jde a přikýt ještě tím pytlíkem


Velmi dobra uvaha.

Akorat bych misto pytliku dal zvlhcovacku ktera do boxu stejne patri a je v soucasne dobe uz nedilnou soucasti pestu.

HPS vyzaruje teplo tak by to melo dobre vysychat.
Jinak dej pozor abys miminka moc neprelevala ani je nenechala vyschnout.
Kontroluj to prstem do hliny , puda by mela byt jeste trochu malinko vlaha ne uplne vyschla jak se nekde uvadi.

Cim hnojis?
Najaka fota?

Ja uz bych je mel v boxu pod lampou od zacatku co vykouknou na svet.

Naposledy upravil Madical-Strains 23-11-2018 v 19:56 PM

Old Post 23-11-2018 v 19:43 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nattka13
Stálý Člen

Karma uživatele Nattka13 - 92% PěstitelskáKarma uživatele Nattka13 - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 3


Díky za odpověď tak jsem je tam frkla, zatím zvlhčuju rozprašovačem, zvlhčovačka dorazí v pondělí, odfuk mám zaplej po půl hoďkách a teda to abych furt lítala s rozprašovačem tam a zpátky kvuli té vlhkosti, přemýšlím, že ho vypnu, ale zas aby mi nevylítla teplota moc nahoru, .. Jo a mám zaplý i větráček kvuli cirkulaci, myslíte, že ten bych měla zapnout až trochu povyrostou nebo to neva??Určitě je teď zalévat nebudu dokud to alespoň trochu nevyschne, jen tou mlhou z rozprašovače...Zatím nehnojím, ten lightmix je předhnojený na týden, potom mám připravenou tu základní sadu od Plagronu Terra Grow, Bloom + aditiva enzymes, power roots a green sensation..

Old Post 23-11-2018 v 20:05 PM
Nattka13 je offline   Profil uživatele Nattka13   Find more posts by Nattka13   Foto galerie člena Nattka13   Click here to Send Nattka13 a Private Message   Add Nattka13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 4

Mas je hodne tenky , hubeny vytahly za svetlem. Pokud by si to byvala nechala klicit v boxu pod lampou uz by ted vypadaly mnohem silnejsi a kratsi.

Zvedni lampu co to jde a rychle kazdym dnem ji o neco sniz dolu.
Nez prijde zvlhcovacka urizni petky , udelej dirky a preklop.
Rozprasovacem nejlepe jen do petky a preklopit. Na miminka bych zatim primo nestrikal. Ofuk samozrejme nechat bezet non-stop.

Light mix klidne nemusis hnojit 2-3 tydny.

Naposledy upravil Madical-Strains 23-11-2018 v 20:37 PM

Old Post 23-11-2018 v 20:23 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 5

Co myslis tim odfuk??? Ofuk? Nebo odtah?

Ofuk je nejlepe otocny vetrak v boxu ktery micha vzduch a zajistuje proudeni.
Odtah je napr. Prima-klima ktera meni v boxu vzduch .

Odfuk je termin co me nic nerika.
Kazdopadne Ofuk i Odtah mam pusteny non-stop.
Tim te bude substrat i lepe vysychat.

Nekdo muze namitnout ze kdyz jsou tam petky tak je ofuk zbytecny ale on bude foukat i do tech direk a vhanet cerstvy vzduch ke kytickam do tech petek.

Old Post 23-11-2018 v 20:33 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nattka13
Stálý Člen

Karma uživatele Nattka13 - 92% PěstitelskáKarma uživatele Nattka13 - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 6

Přesně to mám v plánu, pomalu tu lampu snižovat, aby nedostali šok chudinky teď byli pomalu ty dva dny ve tmě jak venku skoro není světlo :/ já bych je tam bývala byla dala už po přesazení klíčků do hlíny, ale načetla jsem snad všechny ruzný infa z netu a někde zase psali, že nejdřív předpěstovat mimo, tak jsem měla strach abych je hned neuvařila nebo nespálila a pak si vyber co je správný žejoo ...Alespoň vím pro příště...Petky už jsou na místě, tak snad jim už bude dobře..Bude ten špatnej start mít velký vliv na jejich růst??.. Průběžně přidám foto jak se jim vede..

Old Post 23-11-2018 v 20:40 PM
Nattka13 je offline   Profil uživatele Nattka13   Find more posts by Nattka13   Foto galerie člena Nattka13   Click here to Send Nattka13 a Private Message   Add Nattka13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nattka13
Stálý Člen

Karma uživatele Nattka13 - 92% PěstitelskáKarma uživatele Nattka13 - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 7

Jee odfukem jsem myslela odtah ..A ofuk mám teď non-stop a ten odtah po těch půl hoďkách, tak to jdu taky teda přeštelovat ...

Old Post 23-11-2018 v 20:42 PM
Nattka13 je offline   Profil uživatele Nattka13   Find more posts by Nattka13   Foto galerie člena Nattka13   Click here to Send Nattka13 a Private Message   Add Nattka13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 8

Zpusobu je mnoho a kazdy to dela tak jak mu to vyhovuje.
Predpestovat ano ale bud pod nejakou lampou nebo v lete na okne na slunicku.

Domnivam se ze by to nemuselo mit vliv na dalsi rust jen nesmis dopustit aby se tahly opet za lampou v tom boxu, proto denne snizovat o par cm.
Mas 400w HPS tak minimalni finalni vzdalenost by mela byt tak cca 40-60 cm.
Nejsem ale sodikar , mam ledky takze s tou vzdaenosti ti urcite rad nekdo poradi kdo jede pod sodikem.

Klidne nech bezet odtah i ofuk nonostop i kdyz budes mit semenacky pod petkama , tim nic nezkazis a snizis riziko plisne .
Hlavne dostate direk nahore i po stranach.

Old Post 23-11-2018 v 20:50 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nattka13
Stálý Člen

Karma uživatele Nattka13 - 92% PěstitelskáKarma uživatele Nattka13 - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 9

Moc děkuju za rady, jako naprostý začátečník to fakt ocením..Už se těším, jak porostou

Old Post 23-11-2018 v 20:58 PM
Nattka13 je offline   Profil uživatele Nattka13   Find more posts by Nattka13   Foto galerie člena Nattka13   Click here to Send Nattka13 a Private Message   Add Nattka13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 10

Hele , kazdy na to ma trochu jiny nazor jak ma bezet ofuk i odtah.

Ale ja tvrdim ze kdyz oba bezi non-stop tak se tim urcite nic nezkazi ba naopak.
A tolik elektriky to zas tak nesezere aby se nevyplatilo to mit pusteny nonstop.

Az trochu kyti zesili a az ti dorazi zvlhcovacka, vyndej tak cca po tydnu ty petky .


Budu sledovat. Poslal jsem ti startovni Kacko
A nemas vubec zac.
Drzim palce.

Old Post 23-11-2018 v 21:01 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 11

Jeste mam dve otazky.

Jak jsou presne tedy ted daleko od lampy? Mely by byt rozhodne dal nez 100 cm aby neutrpely zase dalsi sok z prilisneho svetla. Klidne bych se nebal dat lampu i 120-130 cm pro zacatek. Uvedom me si ze byly prvni okamziky skoro ve tme.

Svitis na ne doufam 18.h ?

V tech malejch kvetinacich je nech nejakou dobu, nez je budes presazovat do 11l kvetinacu , at to tam pekne a dostatecne prokoreni.
Dobrej je nejakej korenovej stimulator.
A pak na kvet nejakej kvetovej booster.

Naposledy upravil Madical-Strains 23-11-2018 v 22:13 PM

Old Post 23-11-2018 v 21:18 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Loyd
Stálý Člen

Karma uživatele Loyd - 100% PěstitelskáKarma uživatele Loyd - 100% PěstitelskáKarma uživatele Loyd - 100% PěstitelskáKarma uživatele Loyd - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 116 

Příspěvek č. 12

Bud sem slepej ale nikde sem to nenasel.
Jele na 4 takovy spejle je uplnej nesmysl palit 400w , ne ze by to kytky zabilo , ale je to naprosto neekonomicky a vyjde te to financne stejne jak kdyz svitis s 600w na kvetu.
Na to co mas staci momentalne prvni dva tydny cca 30 az 50w led. A na dalsi dva az tri tydny 100 az 150.
A to porad budes mit maly kytky , prepinat budes az tak po 6 az 8 tydnech rustu , kdyz budes palit 400w je to neekonomicky.
Pokud planujes pestovat delsi dobu , kup si nekde za par stovek ledkovej halogen 4000k 50w a vic. Bohate to staci na rust na prvni mesic pro 4 kytky nebo si kup nejakej mono cip od zdejsich clenu. (Drazsi varianta) ale vyhoda je tam regulace vykonu od 0-cca 200w. A lepsi pokryti plochy.
K tomu zalivani , do takovych kelimku nepichej prstem a nedavej je k topeni , nemas koreny, nemuze to vysichat, pokud jde o pudu tak je v podstate jedno kestli zalejes ob den nebo jednou za tyden , az ti prorostou koreny tak budes zalivat kazdej den, ted je nech v klidu rust , pokud je puda sucha , trochu ji zalej , pokud mokra nech to tak.
Zadna veda.
At se dari , preju hodne stesti.

Old Post 24-11-2018 v 02:38 AM
Loyd je offline   Profil uživatele Loyd   Find more posts by Loyd   Foto galerie člena Loyd   Click here to Send Loyd a Private Message   Add Loyd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 13

Přesně jak píše Loyd, svítit na tyhle prcky 400w je docela darda. Hold nevýhoda semínek je že je to opravdu běh na dlouhou trať. Měli jste si aspoň pro začátek sehna od někoho řezivo, pro někoho kdo začíná je to snadnější..
A proboha už ten květináč neprolevej! Takhle malý holky se zalévají injekční stříkačkou, po pár mililitrech. Jinak ti umřou kořeny.

Old Post 24-11-2018 v 04:42 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 14

Ahoj, i já se přidám s radou, že svítit tak malým 400w je nesmysl 😉 jasný, že jinou nemáš, chápu, ale chtělo by to. Jsem zastánce co nejlevnějších řešení, proto ti doporučím menší CFL ( úsporka ). Bohatě stačí třeba 125w. Snadné na zapojení-jen zatočíš do objímky

Jinak opravdu pozor na přelévání prcků. Vždy říkám, že nejtěžší je vypiplat je od semena po pár pater, pak už je to snadnější

Hodně štěstí 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 24-11-2018 v 06:16 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 15

400w na 4 mimina, to maji kluci samozrejme pravdu stacila by nejaka 100 watovka.
Ja bych to pod tim ale uz nechal , jsou malinky a jeste vytahly a kazdy den je premistovat na jine misto , pod jine svetlo a menit jim stale prostredi by jim nemuselo udelat dobre.

Co bych ale udelal , trochu bych jim prisypal substrat a zahrnul trochu ten dlouhy stonek do hliny aby nebyl tak dlouhy , klidne kdyz to pujde pridej 2-3 cm.

Co se tyce ty zalivky , to je vec nazoru.
Samozrejme je mozne davkovat takhle malym semenackum zalivku strikackou 1-2x nebo dokonce i 3x denne ale proc to delat slozite kdyz to jde jednoduse.
Tim ze zalevas po troskach a davkujes tak si jednak pridelavas praci a pak to taky musis sakra lepe hlidat aby to nepreschlo a davat pozor abys to zase neprelila.

Kdyz prolijes kvetinac tak jak si to udelala tak to rozhodne neni zadna chyba !
Dokonce ani u takto malych semenacku bez korinku , vubec nic se nestane akorat ze to musis nechat opravdu pred dalsi zalivkou zase vyschnout a muze to trvat klidne 7 dni nebo i vic, podle podminek v boxu a velikosti kvetniku .
Musis mit ale kvalitne odvodnitelny kvetinacek coz znamena dostatek direk aby mohla prebytecna voda snadno odtect a nedrzela se v nem voda, pak by samozrejme riziko uhniti hrozilo.

To je muj nazor , kazdym dalsim growerem se muze nazor lisit.

EDIT:
Nenechavej nikdy stat v podmiskach vodu, po protliti kvetinace .

Naposledy upravil Madical-Strains 24-11-2018 v 09:39 AM

Old Post 24-11-2018 v 08:13 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nattka13
Stálý Člen

Karma uživatele Nattka13 - 92% PěstitelskáKarma uživatele Nattka13 - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 16

Už je tam nechám, pro příště se zařídím jinak, abych tolik neplejtvala elektrikou ..Ten substrát už vysychá, odpo jim přisypu hlínku....Spínač mám od 13:00 do 7:00 světlo ...Takže na světle teď byli jen 12 h a lampa cca 120 cm na kyti, ale mám to takhle nastavené, kvuli tomu až pujdu v pondělí do práce, tak abych to potom zase nepřehazovala...Dneska už pojedou 18 h světlo a jsou pod těma petkama..Teď mají noc a tu lampu jsem tak o 20 cm posunula dolu...Odtah mám teď vypnutý a vlhkost 88% s teplotou 22 stupňu...Nedařilo se mi bez zvlhčovačky držet vlhkost, bylo tam jen asi 30%, tak jsem ten odtah vypla, protože musím teď odejít a nemůžu to hlídat, jinak ofuk mám zapnutý ..Tak uvidíme ..

Old Post 24-11-2018 v 09:18 AM
Nattka13 je offline   Profil uživatele Nattka13   Find more posts by Nattka13   Foto galerie člena Nattka13   Click here to Send Nattka13 a Private Message   Add Nattka13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:20 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
12-02-2020 - První pěst IN - 1 odpovědí
28-06-2018 - první indoor 400w 5x NL - 90 odpovědí
18-02-2017 - První indoor 600w - 22 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5114070 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív